کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
(2010-11-14 ساعت 12:05)لیلا ج نوشته:  
(2010-11-13 ساعت 14:42)لیلا ج نوشته:  سلام دوستان،

من چند تا سوال دارم.
1- از اونجاییکه شماره کیس من حدود 16000 هست، آیا الان زوده که اسپانسرم فرمها رو پر کنه و واسم بفرسته؟
2-اسپانسر من با درآمد حدود 50،000 دلار در سال و با توجه به اینکه در حال حاضر اسپانسر شخص دیگری هم هست، مورد قبول خواهد بود؟
3- اصل فرم 134 و کپی فرمهای مالیاتی و کپی پاسپورت و گرین کارت کافیست؟

ممنون.

میشه خواهش کنم جواب منو بدید؟

دوست عزیز؛ شما عضو جدید میباشید که بعنوان توصیه به تایپیک زیر مراجعه و مطلب میلاد عزیز را مطالعه نماییید تا اطلاعات جامعی بدست آورید.
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1081
ضمنا" ارسال DLT عزیزم که قبل از ارسالتان هست را مطالعه نمایید. در مورد امکان اسپانسر شدن جوابتان به تعداد نفرات اعضا خانواده اسپانسر و اسپانسر شده و شما بستگی داره که اسپانسر شما این موضوع رو میتونه از وکیلشم بپرسه.با توجه به اینکه امکان داره اسپانسر شما مورد قبول آفیسر نباشه نامه تمکن مالی را همراه ببرید.(برای هر نفر 15-20 میلیون تومان - برای دانستن نحوه گرفتن تمکن مالی به تایپیک نداشتن اسپانسر و ... رجوع نمایید)برای اخذ نامه اسپانسر از 1 ماه بعد هم میتونید اقدام کنید.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: DLT
سلام
من کل این تاپیک رو خواندم.یک پیشنهاد دارم
یکی از مدیران در اول تاپیک اطلاعات رو بذارن چون هر چی بیشتر می خونم بیشتر گیج می شم.چند تا فرمه؟هر کسی یک چیزی مگه.
فرمi_134
w2
1040
کپی پاسپورت
کپی سیتیزن شیپ
پرینت حساب بانکی
لطفا هر کدومشون که لازم هست رو بهم بگید.ممنون
تشکر کنندگان:
(2010-11-14 ساعت 15:30)GHANARI نوشته:  سلام
من کل این تاپیک رو خواندم.یک پیشنهاد دارم
یکی از مدیران در اول تاپیک اطلاعات رو بذارن چون هر چی بیشتر می خونم بیشتر گیج می شم.چند تا فرمه؟هر کسی یک چیزی مگه.
فرمi_134
w2
1040
کپی پاسپورت
کپی سیتیزن شیپ
پرینت حساب بانکی
لطفا هر کدومشون که لازم هست رو بهم بگید.ممنون

دوست عزیز اگه همون لینک rayan عزیز رو مبخوندید، اطلاعات کافی داشت برای آشنایی کامل..
بعد اگه اطلاعات یه جا باشه دیگه اسمش فروم نیست.
این مدارک برای اسپانسر شدن کافیست:
1.اصل فرم i-134 که اسپانسرتون پر میکنه و ازین طریق میگه که حاضره اسپانسرتون باشه.
2.حالا اسپانسرتون باید ثابت کنه که شرایط اسپانسر شدن رو داره، برای این کار باید یکی از فرمهای w2 یا 1040 دو یا سه سال اخیر خودش رو ارایه کنه. این دو تا فرم ، فرمهای مالیاتی هستند. که هرکسی که در آمریکا کار کرده باشه و مالیات پرداخته باشه این فرمها رو داره.( اگه کارمند باشه w2 و اگه صاحب کار باشه 1040) با ارایه این فرمها نشون میده که چقدر درآمد داشته و چقدر مالیات داده.(البته راههای دیگه ای هم وجود داره واسه اینکه اسپانسر ثابت کنه صلاحیت داره که توی این لینک هستhttp://mohajersara.com/showthread.php?tid=1081)
3.کپی پاسپورت اسپانسرتون رو هم سفارت ازتون میخواهد.
تشکر کنندگان: rayan.s ، GHANARI
دوستان خوبم سلام
دوست خوبمون با اسم مستعار قناری پیشنهاد خیلی خوبی دادن که امیدوارم عملی باشه و مدیران سایت اونو اجرایی کنند. اونم اینکه مدیرای سایت اطلاعات درست و کامل هر موضوع رو در اول تالار اون موضوع بنویسند تا دوستان در بین اظهار نظر های متعدد و گاهی متفاوت اعضاء سایت گیج نشوند.
من متن پاسخ ایمیل سفارت ترکیه رو برای اسپانسرم فرستادم و 3 تا چیز برام فرستاده
فرم 134 پر شده
گواهی بانکی (فکر کنم همون فرم 1040 باشه)
صورت مالیات (فکر کنم همون فرم W2's باشه)
همین (راستی ، کپی گرین کارت رو یادشون رفته که ازشون خواهش کردم برام اسکن و ایمیل کنند )
البته هنوز باهاش نرفتم مصاحبه که بدونم کافیه یا نه اما بر اساس ایمیل سفارت همینا رو برام فرستادن.
موفق باشید
اینم متن ایمیل سفارت
Dear Sir/Madam,
Your sponsor needs to fill out and sign I-134 Affidavit of Support form for you and attach the following:
. Copy of US passport or green card
. W2's and 1040 forms for 2009
Sincerely,
Immigrant Visa Unit
شماره : 2011AS00009xxx
تاریخ نامه قبولی: April 28, 2010
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: May 28, 2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep 10,2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 9 اکتبر
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر Smile
تاریخ دریافت کلیرنس: 25 فوریه 2011 (85 روز)
جمع تقریبی هزینه ها: تا حالا 2.5 میلیون حدوداً
تشکر کنندگان: farnaz82 ، omniali
mohsen8766
یک دنیا تشکراز توجه شما وشرمنده از بی توجهی من
تشکر کنندگان: MOHSEN8766
کیس نامبر من 22000 هستش .به نظرتون الان مدارک درخواستی رو برای اسپانسرم ایمیل کنم زوده؟ با توجه به اینکه خوب یه زمانی هم طول می کشه تا اون مدارک رو تکمیل کنه و برام بفرسته؟
اگه زودتر بگیرم خیالم راحتتره یا ممکنه زمانش expire بشه؟
ممنون که همیشه زود جوابمو میدید.Big Grin
تشکر کنندگان:
(2010-11-15 ساعت 01:02)narcis_ala نوشته:  کیس نامبر من 22000 هستش .به نظرتون الان مدارک درخواستی رو برای اسپانسرم ایمیل کنم زوده؟ با توجه به اینکه خوب یه زمانی هم طول می کشه تا اون مدارک رو تکمیل کنه و برام بفرسته؟
اگه زودتر بگیرم خیالم راحتتره یا ممکنه زمانش expire بشه؟
ممنون که همیشه زود جوابمو میدید.Big Grin

پر کردن فرم اسپانسر وقت گیر نیست و مدارکشم حتما" اسپانسر در خونه داره پس نیازی نیست قبل از کارنت شدن بخواید براتون ارسال کنه میبینید زمانی که کارنت میشید وقتیه که اسپانسر باید مالیات 2010 هم پرداخت میکرده و یه دفعه آفیسر کسری مدارک بهتون میزنه و یادتان باشه بین کارنت شدن و مصاحبه حداقل 2 ماهی وقت دارید.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: mr.amir ، narcis_ala
من تازه کارنت شدم برای ارسال فرمهای اسپانسر از الان اقدام کنم یا هنوز زوده ؟

تشکر کنندگان:
(2010-11-15 ساعت 15:20)vahid tavassol نوشته:  من تازه کارنت شدم برای ارسال فرمهای اسپانسر از الان اقدام کنم یا هنوز زوده ؟

چون زمان مصاحبه شما در بدترین حالت فوریه هست و تا اونموقع پرداخت مالیات سال 2010 صورت نگرفته و از الان اگه اقدام کنی یه ماه دیگه دستت رو میگیره به نظر من زود نیست و تازه بین مرحله ایکه اسپانسر میگه باشه تا فرم رو پر میکنه سکه 100 تا چرخ میزنه!!!

تشکر کنندگان: mr.amir ، DLT
[quote='farhadparviz' pid='84132' dateline='1288798575']
با سلام خدمت دوستان
نامه اسپانسر من به دستم نرسیده تاریخ مصاحبه منم 30نوامبر هست
ولی از اسپانسرم خواستم که مدارک را برای سفارت پست کند
بنظر شما کار درستی کردم که گفتم پستش کند به سفارت ؟؟؟؟
البته گفتم که شماره کیس را هم بنویسه
[/quot

فرهاد جان
سلام
كار اشتباهي نكردي
البته 2 تا كار ديگه هم بكن
1. از اسپانسرت بخواه كه از شركت پستي كه بسته رو ميفرسته يك خبر بگيره براي تأييد وصول بسته ( اينترنتي يا ايميلي ) و خبرش رو به تو بده ( ترجيحاً با مستندات كه با خودت ببري سفارت ( متن ايميل يا ... )
2. يك ايميل به سفارت بزن و بپرس رسيده يا نه.
ضمناً خوبه كه يك بار شفاهي با اسپانسرت مداركي كه فرستاده رو چك كني. مال من با تمام دقتي كه كردم كپي گرين كارت فراموش شده بود.

بعد از همه :
من چند بار پيام دادم كه بچه هاي 30 نوامبر رو پيدا كنم براي هماهنگي و حتي اگه بخواهيم گرفتن هتل با هم.
اگه دوست داشتي براي هماهنگي كارامون منتظر پيام خصوصيت هستم.
شماره : 2011AS00009xxx
تاریخ نامه قبولی: April 28, 2010
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: May 28, 2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep 10,2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 9 اکتبر
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر Smile
تاریخ دریافت کلیرنس: 25 فوریه 2011 (85 روز)
جمع تقریبی هزینه ها: تا حالا 2.5 میلیون حدوداً
تشکر کنندگان:
جناب rayan.s پس از کی من کارهای مربوط به اسپانسر را انجام بدهم .

با تشکر
تشکر کنندگان:
(2010-11-15 ساعت 18:55)vahid tavassol نوشته:  جناب rayan.s پس از کی من کارهای مربوط به اسپانسر را انجام بدهم .

با تشکر

وحید جان؛ ببخشید اگه جوابم برات واضح نبوده . الان اقدام کنی زود نیست.

تشکر کنندگان: mr.amir
1. ما احتمالاً اسپانسرمون پدرخانومم بشه که الآن تو آمریکاست. ولی من احتمال می دم خیلی دلش نخواد ما از جزئیات حساب های بانکی و دارایی هاش خبردار بشیم! دوستانی که تجربه دارن می تونن بگن اگه همون طوری که تو سایت سفارت آنکارا نوشته خود اسپانسر فرم I-134 و مخلفاتشو مستقیماً با UPS براشون بفرسته، این از اعتبار کار کم نمی کنه؟ مثلاً آفیسره بگه این که به اینا اعتماد نداره چه جوری می خواد اسپانسرشون بشه!

2. آیا اسپانسر باید در هر صورت tax داده باشه؟ اگه citizen نباشه و منبع درآمدش هم از آمریکا نباشه (فکر کنم منبع درآمد اسپانسر ما حساب های بانکی و اجاره آپارتمان تو ایران باشه) باز هم باید tax بده؟
شماره کیس : 2011AS20xxx
دریافت نامه قبولی: اواسط خرداد، صندوق پستی دوستم در تهران
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 25 جولای (1 هفته بعد رسید)
تاریخ کارنت شدن کیس: دست به دعاییم!
جمع تقریبی هزینه ها تا الآن: 12 عکس خودم و خانومم + 40 دی اچ ال + 85 گواهی عدم سوء پیشینه از روسیه برای خانومم + 80 ترجمه مدارک
تشکر کنندگان:
کیوان عزیز
1-هیچ مشکلی در خصوص ارسال مدارک به صورت مستقیم از سوی اسپانسر به سفارت وجود نداره.اما نکته اینجاست که میبایست دقیق و کامل ارسال بشه و در ضمن از رسیدن اونها اطمینان حاصل کنه.
2- اسپانسر به کسی گفته میشه که در آمریکا درآمد داشته باشه و از لحاظ مالی قدرت پشتیبانی فرد یا افراد دیگر را داشته باشه و در غیر اینصورت برای فرار از مالیات باید زیر خط فقر درآمد به دولت نشان بدهد.در این حالت نمیتونه اسپانسر بشه.
موفق باشین
تشکر کنندگان: rayan.s ، keivan1983 ، mitr.p
(2010-11-20 ساعت 09:36)DLT نوشته:  کیوان عزیز
1-هیچ مشکلی در خصوص ارسال مدارک به صورت مستقیم از سوی اسپانسر به سفارت وجود نداره.اما نکته اینجاست که میبایست دقیق و کامل ارسال بشه و در ضمن از رسیدن اونها اطمینان حاصل کنه.
2- اسپانسر به کسی گفته میشه که در آمریکا درآمد داشته باشه و از لحاظ مالی قدرت پشتیبانی فرد یا افراد دیگر را داشته باشه و در غیر اینصورت برای فرار از مالیات باید زیر خط فقر درآمد به دولت نشان بدهد.در این حالت نمیتونه اسپانسر بشه.
موفق باشین

خیلی ممنون از راهنمایی. حالا مقدار مشخصی برای میزان درآمدش مشخص شده، یا فقط باید در حدی باشه که آفیسر کنسولگری رو متقاعد کنه؟
شماره کیس : 2011AS20xxx
دریافت نامه قبولی: اواسط خرداد، صندوق پستی دوستم در تهران
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 25 جولای (1 هفته بعد رسید)
تاریخ کارنت شدن کیس: دست به دعاییم!
جمع تقریبی هزینه ها تا الآن: 12 عکس خودم و خانومم + 40 دی اچ ال + 85 گواهی عدم سوء پیشینه از روسیه برای خانومم + 80 ترجمه مدارک
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان