کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
Salam doostan,
man hich kaso to amrika nadarm.daaghighan che maraheli ro bayad vase hesabe banki tey konam???
ش کیس : 2011AS0025XXX
دریافت نامه قبولی: may 24 2010
کنسولگری: ابو ظبي
ارسال فرمها: 2010 ,Jun 6
کارنت شدن: Jun 2011
دریافت نامه دوم: 15 Jun
مصاحبه:19 July
دریافت ویزا: 19 July
هزینه ها: 1500$
ورود به آمریکا:
تشکر کنندگان:
(2011-03-11 ساعت 00:21)bahar1981 نوشته:  Salam doostan,
man hich kaso to amrika nadarm.daaghighan che maraheli ro bayad vase hesabe banki tey konam???

دوست گرامی ،
شما به این تاپیک ( نداشتن اسپانسر و راه حل ها)مراجعه کنید و با مطالعه اون میتونید اطللاعات کاملی بدست بیارید.http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2592
در ضمن نوشتن به زبان غیر فارسی خلاف مقررات این سایت است .Cool
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، Linspire
سلام دوستان
من برای بار چندم این سوال را مطرح می کنم.اگر اسپانسر تمام مالیاتها را تمام و کمال پرداخت کرده باشه، اموال کافی هم داشته باشه اما دو سه ماهی باشه که کارش رو از دست داده میتونه اسپانسر کسی باشه یا نه؟ آیا تو سفارت به این مسأله ایراد نمی گیرند با توجه به اینکه محل کار اسپانسر در فرم I-134 خواسته شده است.
بابا یه وکیل پیدا نمیشه سوال منو جواب بده یا سوالم خیلی سخت و فنیه؟ یکی جواب بدهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
چند تا سوال دارم:
1)ایا واسه تمکن مالی شخصیفهر کدام از ما دو نفر به اسم خودمان باید پول یا سند داشته باشیم یا برنده اصلی یا فرقی نمیکنه؟
2)فرم i-134 باید به امضای اسپانسر و همسرش برسه یا خودش کافیه؟
3)فرم i-134 دیگه نباید امضا و تایید محضری بشه؟امضای خودش کافیه؟
ممنون از راهنماییتون
تشکر کنندگان:
(2011-03-11 ساعت 10:22)hooman421 نوشته:  سلام دوستان
من برای بار چندم این سوال را مطرح می کنم.اگر اسپانسر تمام مالیاتها را تمام و کمال پرداخت کرده باشه، اموال کافی هم داشته باشه اما دو سه ماهی باشه که کارش رو از دست داده میتونه اسپانسر کسی باشه یا نه؟ آیا تو سفارت به این مسأله ایراد نمی گیرند با توجه به اینکه محل کار اسپانسر در فرم I-134 خواسته شده است.
بابا یه وکیل پیدا نمیشه سوال منو جواب بده یا سوالم خیلی سخت و فنیه؟ یکی جواب بدهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

دوست عزیز ، سلام
من فکر می کنم چون دیگه ایشون درآمد سابق رو نداره ، باید با گواهی حساب بانکیش این توانایی ساپورت شما رو اثبات کنه ولی حتما داشتن کار تا همین چند ماه پیش بی تاثیر نخواهد بود . پس مدارک پرداخت مالیات چند سال گذشته رو هم ضمیمه کنید . برای اطمینان گواهی حساب بانکی برای خودتون رو هم ببرید .
در ضمن آیا توضیح من در مورد نیاز نبودن به پر کردن فرم I-134 برای هر نفر ، کافی بود ؟ می خوام ببینم شما هم به نتیجه من رسیدید ؟ آخه این حرفای ما همش بر اساس نتیجه گیری خودمون هستش و کسی قطعی نمی تونه بگه که چه اتفاقی می افته مگر اینکه شرایط کاملا مشابه داشته باشه و نتیجه رو دیده باشه . . .
شماره کیس : 2011AS44XXX
تاریخ ورود به آمریکا : 2012 Feb
تشکر کنندگان: hooman421
(2011-03-11 ساعت 10:36)sara59 نوشته:  سلام دوستان
چند تا سوال دارم:
1)ایا واسه تمکن مالی شخصیفهر کدام از ما دو نفر به اسم خودمان باید پول یا سند داشته باشیم یا برنده اصلی یا فرقی نمیکنه؟
2)فرم i-134 باید به امضای اسپانسر و همسرش برسه یا خودش کافیه؟
3)فرم i-134 دیگه نباید امضا و تایید محضری بشه؟امضای خودش کافیه؟
ممنون از راهنماییتون

سلام
1) والا همه مودلش در توضیحات دوستان بوده ولی من شخصا فکر می کنم که بهتره هر کسی برای خودش یه ساپورت مالی تو حسابش داشته باشه و از بانک گواهی بگیره
2)توی فرم ها که جایی واسه همسر شخص ساپورت کننده نیست ولی دوستانی که تجربه داشتند ، نظرشون رو بگن
3) آره ، امضا خودش برای ایجاد مسئولیت کافی هست و کار دیگه ای نیاز تیست
شماره کیس : 2011AS44XXX
تاریخ ورود به آمریکا : 2012 Feb
تشکر کنندگان:
(2011-03-11 ساعت 15:14)aghdam نوشته:  
(2011-03-11 ساعت 10:22)hooman421 نوشته:  سلام دوستان

دوست عزیز ، سلام
من فکر می کنم چون دیگه ایشون درآمد سابق رو نداره ، باید با گواهی حساب بانکیش این توانایی ساپورت شما رو اثبات کنه ولی حتما داشتن کار تا همین چند ماه پیش بی تاثیر نخواهد بود . پس مدارک پرداخت مالیات چند سال گذشته رو هم ضمیمه کنید . برای اطمینان گواهی حساب بانکی برای خودتون رو هم ببرید .
در ضمن آیا توضیح من در مورد نیاز نبودن به پر کردن فرم I-134 برای هر نفر ، کافی بود ؟ می خوام ببینم شما هم به نتیجه من رسیدید ؟ آخه این حرفای ما همش بر اساس نتیجه گیری خودمون هستش و کسی قطعی نمی تونه بگه که چه اتفاقی می افته مگر اینکه شرایط کاملا مشابه داشته باشه و نتیجه رو دیده باشه . . .

سلام
من مصاحبه رو با 25000 دلار موجودی انجام دادم ولی از من اسپانسر خواستند که حالا دنبالشم. میترسم همین بیکاری چند ماهه اسپانسر کار دستم بده اخه الان برگه آبی دارم. در خصوص برگه اسپانسر هرجا یه چیز نوشته، من هم دقیقاً نمی دونم ولی بهتره برای محکم کاری برای هر نفر پر بشه.
تشکر کنندگان: farnaz82 ، aghdam
سلام

ای کاش یکبار و برای همیشه این فرم های 134 و فرم مالیاتی w2 ,.. بطور فرضی تکمیل می شد و راهتمای فارسی پرکردن آن که 2 صفحه هستش را در سایت قرار می دادند که 24 صفحه و این همه سوال پیش نی آمد. زمان کم است و جای خطا در تکمیل این فرم ها نیست. یک خطا می تواند به منزله برگه آبی باشد و معطلی در پروسه دریافت ویزا.

خواهش من از دوستان این تاپیک که تجربه دارند اینست که یک نمونه فرم را با مشخصات و اطلاعات مجازی پر کنند و نکات مهم را خصوص این فرم ها بیان کنند و یک جمع بندی ما داشته باشیم.

من از هستی بانوی عزیز این خواهش را کرده ام و سوالاتی پرسیده ام. اما چنانچه دوستانی هستند که تجربه تکمیل فرم 134 را دارند، لطف و محبت بفرمایند یک پیام خصوصی بدهندکه من از راهنمایی ایشان در این زمان کم تا مصاحبه استفاده کنم. چراکه بیش از 80% افراد ظاهراً اسپانسر ندارند و اطلاعات محدود است.
زمان مصاحبه ما هفته آخر اپریل است و به گمانم فرصت کم هستش.

از تمام دوستان تشکر می کنم.
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: elena ، farnaz82
(2011-03-12 ساعت 00:59)sorooshii نوشته:  سلام

ای کاش یکبار و برای همیشه این فرم های 134 و فرم مالیاتی w2 ,.. بطور فرضی تکمیل می شد و راهتمای فارسی پرکردن آن که 2 صفحه هستش را در سایت قرار می دادند که 24 صفحه و این همه سوال پیش نی آمد. زمان کم است و جای خطا در تکمیل این فرم ها نیست. یک خطا می تواند به منزله برگه آبی باشد و معطلی در پروسه دریافت ویزا.

خواهش من از دوستان این تاپیک که تجربه دارند اینست که یک نمونه فرم را با مشخصات و اطلاعات مجازی پر کنند و نکات مهم را خصوص این فرم ها بیان کنند و یک جمع بندی ما داشته باشیم.

من از هستی بانوی عزیز این خواهش را کرده ام و سوالاتی پرسیده ام. اما چنانچه دوستانی هستند که تجربه تکمیل فرم 134 را دارند، لطف و محبت بفرمایند یک پیام خصوصی بدهندکه من از راهنمایی ایشان در این زمان کم تا مصاحبه استفاده کنم. چراکه بیش از 80% افراد ظاهراً اسپانسر ندارند و اطلاعات محدود است.
زمان مصاحبه ما هفته آخر اپریل است و به گمانم فرصت کم هستش.

از تمام دوستان تشکر می کنم.

* اولین قسمت که مربوط به اسم و آدرس محل سکونت اسپانسره
* آیتم 1: در این قسمت تاریخ تولد و محل تولد اسپانسر ذکر میشه و بعد چنانچه اسپانسر:
- سیتیزن و تبعه آمریکاست، در قسمت naturalization number,a را وارد می کنه.
- از طریق ویزای خانوادگی یا ازدواج سیتیزن آمریکا شده، در قسمت certificate number,b رو وارد میکنه.
- از طرق دیگری سیتیزن آمریکا شده، توضیحان خود را ضمیمه میکنه.
- به طور قانونی فقط مقیم آمریکا ست، در قسمت A-Number،d را وارد میکنه.
- از طریق ویزای غیر مهاجرتی و قانونی به آمریکا رفته، فرم I-94 ارائه دهد و در قسمت Arrival-Departure Document,e را وارد کند.
* در آیتم 2 سن اسپانسر و سالی که از آن موقع در آمریکا مقیم شده رو وارد می کنه.
* در آیتم 3 مشخصات شما از قبیل: اسم،فامیل،جنسیت،سن،کشور،وضعیت تاهل،نسبت با اسپانسر،آدرس،اسم همسر و فرزندان ومشخصات آنها ذکر میشه.
* آیتم 4 تا 6 چیزی برای پر کردن نداره.
*در آیتم 7، عنوان شغلی،نام (شرکت) محل کار و آدرس محل کار اسپانسر پر میشه. و بعد به ترتیب: درآمد سالیانه، مقدار پس انداز در بانک،ارزش اموال شخصی ،ارزش سهام و اوراق بهادار که باید به این فرم ضمیمه کنه ، مبلغ بیمه عمر و پول نقد، ارزش ملک شخصی به همراه آدرس ملک
نکته: اگر اسپانسر کارفرماست باید کپی income tax یا گزارش commercial rating concern ( که خود اسپانسر خوب میدونه چی هست) رو ارائه بده.

* در آیتم 8،مشخصات افرادی که تحت حمایت مالی اسپانسر هستن ذکر میشه: اسم، اینکه به صورت کامل تحت حمایت اسپانسر هستن یا خیر، سن اونها و نسبتشون با اسپانسر
* آیتم 9: چنانچه قبلا اسپانسر برای شخص دیگری حمایتنامه محضری رو امضا کرده باشه اسم اون شخص و تاریخ حمایتنامه رو اینجا وارد می کنه.
* آیتم 10: چنانچه برای شخصی درخواست ویزا کرده باشه، اسم اون شخص، نسبت و تاریخ درخواست رو اینجا ذکر می کنه.
* آیتم 11: چنانچه اسپانسر قصد داره حمایت خاصی رو برای کمک به شما انجام بده intend رو تیک می زنه و در موردش توضیح می ده .( مثلا می تونه بنویسه که شما میتونید تا مدتی از خونش استفاده کنید یا هر چیز دیگه ای)

و در آخر هم امضا می کنه.

نکته: هر کدام از فیلدها را که برایش پاسخی ندارید N/A بگذارید.

ضمنا، فرمهای مالیاتی w2 و 1040 اصلا به صورت این فرم I-134 نیست که نیاز به پر کردن داشته باشه، اونها آماده هستن و اسپانسر کپیشون رو برات میفرسته.

شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

تشکر کنندگان: hooman421 ، mghdv2011 ، najibi ، elena ، فردين ، farnaz82 ، User ، sorooshii ، Amir78 ، b!ta ، aghdam ، samadi2050 ، Sooshians ، birahe ، arash004 ، armin1 ، maneia
ممنون از اطلاعت مفیدفتون. خیلی لطف کردید و توضیحات را کامل دادید .
case no :2011AS00023XXX
تاریخ دریافت پاکت اول :26may
تاریخ ارسال فرمها:3jun
تشکر کنندگان: لیلا ج
خواهشا جواب سوال منو بدين: آيا در نامه دوم عنوان مي شود كه مدارك اسپانسر يا مالي را بايد ارائه كنيم؟
تشکر کنندگان:
(2011-03-12 ساعت 20:24)mohah نوشته:  خواهشا جواب سوال منو بدين: آيا در نامه دوم عنوان مي شود كه مدارك اسپانسر يا مالي را بايد ارائه كنيم؟

بله. در نامه دوم این اطلاعات آماده است. با خواندن این تاپیک(طلاعات مربوط به دریافت نامه دوم (نامه مصاحبه)) به اطلاعات جامعی خواهید رسید.
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3149
تشکر کنندگان: sorooshii ، mohah
سلام

ممنون لیلا و هستی بانوی عزیز

تشکر از راهنمایی های جامع و کامل شما

موفق باشید
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: لیلا ج
اسپانسر اگه بازنشسته باشه لازمه فرمهاي 1040 و يا W2 رو پر كنه؟
شماره کیس: ***38
تاریخ دریافت نامه قبولی:9خرداد
کنسولگری:آنكارا

تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من برای چندمین بار این سوال را مطرح می کنم. اگر اسپانسر تمام مالیاتها را تمام و کمال پرداخت کرده باشه، اموال کافی هم داشته باشه اما دو سه ماهی باشه که کارش رو از دست داده میتونه اسپانسر کسی باشه یا نه؟ آیا تو سفارت به این مسأله ایراد نمی گیرند با توجه به اینکه محل کار اسپانسر در فرم I-134 خواسته شده است.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان