کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
(2011-04-03 ساعت 13:02)mghdv2011 نوشته:  سلام دوستان.........
یه سوال دارم اینکه اسپانسر اگه بیاد ایران و فرمهارو همین جا پر کنیم مشکلی بوجود نمیاد؟ کار خاصی نباید انجام بده که حضورش در آمریکا لازم باشه؟؟؟؟؟
ممنون

مشکلی نیست فقط باید فرمهای مالیاتی اش را یک کپی به شما بدهد.

شماره کیس : 2011AS00013xxx
تاریخ نامه قبولی: May 22, 2010
کنسولگری: Ankara
تاریخ مصاحبه: 16 فوریه 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 4 مارچ 2011
تاریخ دریافت ویزا: 26 می 2011
ورود به امریکا: 17 جولای 2011
دریافت پاسپورت سفید: 26 می 2012
بازگشت به سرزمین مادری برای همیشه : 17 آوریل 2012 Smile
تشکر کنندگان: mghdv2011 ، elnaz295
من تمام تاپیک را خواندم اگر سوالم تکراری است ببخشید پیدا نمی کنم.
1-همه مدارک اسپانسر باید محضری بشه؟کدوماش؟
2-کدام مدارک را باید برای سفارت(آنکارا) زودتر فرستاد(اصل یا کپی )کدامشان؟وکدام را باید برد حضوری سفارت( اصل یاکپی) ؟چند تا؟
لطفا منو راهنمایی کنید...

از برندگان سال 2011
دریافت ویزا: august 2011
سفر اول nov2011
تشکر کنندگان: elnaz295
اسپانسر من می خواد مدارک رو بفرسته به سفارت .دوستان این آدرس سفارت آمریکا در آنکارا درسته ؟؟
American Embassy Ankara
110 Ataturk Blvd
Kavaklidere,06100 Ankara-Turkey
(2011-04-04 ساعت 01:08)narcis_ala نوشته:  اسپانسر من می خواد مدارک رو بفرسته به سفارت .دوستان این آدرس سفارت آمریکا در آنکارا درسته ؟؟
American Embassy Ankara
110 Ataturk Blvd
Kavaklidere,06100 Ankara-Turkey

درسته.

شماره کیس: ***38
تاریخ دریافت نامه قبولی:9خرداد
کنسولگری:آنكارا

تشکر کنندگان: elnaz295 ، narcis_ala
يه سوال:اگه كسي اسپانسر داره بايد تو فرمها در محل Petitioner اسم اسپانسرش رو بنويسه؟
البته اصلا هول نشيد ها اگه اسم خودتونو نوشتيد چون:
The Affidavit of support is normally called as sponsor letter in all parts of the world. Many people submit a person’s name as Petitioner in the application form and later they want to change the Petitioner’s name and want to give a new Petitioner’s name for the Affidavit of support. It is not a problem to change the Petitioner’s name. All they need is one genuine Affidavit of support for the DV Lottery winner on the day of the interview

(2011-04-04 ساعت 09:32)respina31 نوشته:  
(2011-04-03 ساعت 14:26)respina31 نوشته:  من تمام تاپیک را خواندم اگر سوالم تکراری است ببخشید پیدا نمی کنم.
2-کدام مدارک را باید برای سفارت(آنکارا) زودتر فرستاد(اصل یا کپی )کدامشان؟وکدام را باید برد حضوری سفارت( اصل یاکپی) ؟چند تا؟

دوستان سلام یکی از دوستان و عزیزان لطف و محبت می کنه جواب سوال های منو بده؟خیلی ممنون می شم . SadSad بازم ببخشید....
مداركي كه اسپانسر فراهم ميكنه:
1-فرم i-134 كه شما اطلاعات خودتونو در اختيارش ميگذاريد و اون با توجه به اطلاعات شما فرم رو براتون پر مي كنه.سفارت اصل فرم i-134 امضا شده رو ميخواد كه حالا يا اسپانسر مستقيما به سفارت پستش مي كنه و يا مي ده به شما كه با خودتون ببريد.(البته اگه سفارت آنكارا باشه كه بهتره كپي رو به همراه كپي بقيه مدارك قبل از مصاحبه بفرستيد)اين فرم نيازي به محضري شدن نداره.جمله زير از بخش instrucion اقتباس شده:
oath or affirmation of sponsor: Sign and date the form.There is no need to get it
notarized.
2-كپي فرمهاي مالياتي سه سال اخير كه خود اسپانسر بهتر از هر كسي باهاشون آشناست.
3-كپي پاسپورت و يا گرين كارت اسپانسر

تشکر کنندگان: hooman421 ، respina31 ، elnaz295
(2011-04-04 ساعت 09:32)respina31 نوشته:  
(2011-04-03 ساعت 14:26)respina31 نوشته:  من تمام تاپیک را خواندم اگر سوالم تکراری است ببخشید پیدا نمی کنم.

دوستان سلام یکی از دوستان و عزیزان لطف و محبت می کنه جواب سوال های منو بده؟خیلی ممنون می شم . SadSad بازم ببخشید....

سلام
قبلاً این کار ضروری بود ولی دیگه سفارت تأیید محضری فرمهای اسپانسر (I-134) رو نمی خواهد. یک سری اصل فرم اسپانسر به همراه کپی فرمهای مالیاتی سه سال اخر برای سفارت لازم است ارسال شود. گاهی اوقات نامه اشتغال به کار اسپانسر و همچنین کپی گرین کارت یا سیتیزنشیپ را هم می خواهند.
تشکر کنندگان: respina31 ، elnaz295
hooman421وfinal destinationعزیز خیلی ممنون از پاسختون و راهنماییتون ببخشید
کپی هارو باید بفرستیم برای آنکارا؟یا ببریم سفارت آنکارا؟
--------------------------------------------------------------------------------
اصل فرم i-134 امضا شده رو ميخواد كه حالا يا اسپانسر مستقيما به سفارت پستش مي كنه و يا مي ده به شما كه با خودتون ببريد -یک سری اصل فرم اسپانسر به همراه کپی فرمهای مالیاتی سه سال اخر برای سفارت لازم است ارسال شود. من متوجه نشدم اصل فرم اسپانسر را ارسال کنم یا با خودم ببرم سفارت
دوستان بازم ممنون از راهنمایتون
از برندگان سال 2011
سفر اول nov2011
تشکر کنندگان:
(2011-04-04 ساعت 10:25)respina31 نوشته:  hooman421وfinal destinationعزیز خیلی ممنون از پاسختون و راهنماییتون ببخشید
--------------------------------------------------------------------------------
اصل فرم i-134 امضا شده رو ميخواد كه حالا يا اسپانسر مستقيما به سفارت پستش مي كنه و يا مي ده به شما كه با خودتون ببريد -یک سری اصل فرم اسپانسر به همراه کپی فرمهای مالیاتی سه سال اخر برای سفارت لازم است ارسال شود. من متوجه نشدم اصل فرم اسپانسر را ارسال کنم یا با خودم ببرم سفارت

ببين اصلا كپي همه مدارك بايد قبلا به سفارت ارسال بشه.يه سري هم با خودت مي بري سفارت.
برگه هاي مالياتي و پاسپورت كپي هستند و اصلش رو كه شما نداري.پس يه سري كپي مي فرستي به سفارت و يه سري هم همرات مي بري.

تشکر کنندگان: respina31
(2011-04-04 ساعت 10:32)final destination نوشته:  
(2011-04-04 ساعت 10:25)respina31 نوشته:  hooman421وfinal destinationعزیز خیلی ممنون از پاسختون و راهنماییتون ببخشید

ببين اصلا كپي همه مدارك بايد قبلا به سفارت ارسال بشه.يه سري هم با خودت مي بري سفارت.
برگه هاي مالياتي و پاسپورت كپي هستند و اصلش رو كه شما نداري.پس يه سري كپي مي فرستي به سفارت و يه سري هم همرات مي بري.
از i 134 کپی بگیرم بفرستم و اصلش را ببرم سفارت؟برگه هاي مالياتي و پاسپورت را هم یک کپی می فرستم و یک کپی می برم سفارت درسته؟RolleyesSmileخیلی ممنون از جوابت final destinationعزیز
از برندگان سال 2011
سفر اول nov2011
(2011-04-04 ساعت 10:46)respina31 نوشته:  
(2011-04-04 ساعت 10:32)final destination نوشته:  

از i 134 کپی بگیرم بفرستم و اصلش را ببرم سفارت؟برگه هاي مالياتي و پاسپورت را هم یک کپی می فرستم و یک کپی می برم سفارت درسته؟RolleyesSmileخیلی ممنون از جوابت final destinationعزیز

yessssssShy

(2011-02-05 ساعت 05:45)najibi نوشته:  دوستان عزیز بنده دیشب فرم مربوط به اسپانسر و فرم دستورلعمل پر کردن اون رو مطالعه کردم. در فرم راهنما آمده است که اسپانسر با توجه به شرایط مقیم بودن،کاری و غیره که در سوالات ۱،۲ و ۷ فرم پاسخ داده است ، باید مدارک مربوطه را ارسال کند. این مدارک میتواند شامل :ا- گواهی از بانک مبنی بر تاریخ افتتاح حساب، مبلغ گذارده در طی ۱ سال گذشته و موجودی حاضر در حساب. (یعنی اگر اسپانسر در فرم قید کند که حساب بانکی دارد باید مدارک مربوطه را پیوست کند.)
ب-گواهی اشتغال به کار که در ان این موارد قید شده: تاریخ و نوع شغل، مبلغ درامد و آیا شغل دائمی است یا موقت.
ج- اگراسپانسر خویش فرماست: رسید پرداخت آخرین مالیات،و یه مورد دیگه که نتونستم بفهمم یعنی چی؟!(report of commercial rating concern)
د- اگر اسپانسر قید کرده که سهام یا چیزی شبیه به ان داره باید مدارک ارائه کنه.
بنابراین اگر اسپانسر هر نوع اطلاعات مالی در بندهای ۱،۲ و ۷ بدهد باید برایش مدرک ارائه کند!Rolleyes
دوستان اگر کسی اطلاعات مفیدی در این رابطه دارد بدهد.
در ضمن یه سوال: اون قسمت که اسپانسر باید do not intend یا intend را علامت بزند را بر چه اساسی و چگونه باید پر شود؟من که چیزی از فرم راهنما دستگیرم نشد! Cool

دوست عزیز
در مورد اون متنی که مطالعه می کردید لینکی دارید که من برای اسپانسرم بفرستم؟
ش کیس : 2011AS0025XXX
دریافت نامه قبولی: may 24 2010
کنسولگری: ابو ظبي
ارسال فرمها: 2010 ,Jun 6
کارنت شدن: Jun 2011
دریافت نامه دوم: 15 Jun
مصاحبه:19 July
دریافت ویزا: 19 July
هزینه ها: 1500$
ورود به آمریکا:
(2011-04-04 ساعت 11:41)bahar1981 نوشته:  
(2011-02-05 ساعت 05:45)najibi نوشته:  دوستان عزیز بنده دیشب فرم مربوط به اسپانسر و فرم دستورلعمل پر کردن اون رو مطالعه کردم. در فرم راهنما آمده است که اسپانسر با توجه به شرایط مقیم بودن،کاری و غیره که در سوالات ۱،۲ و ۷ فرم پاسخ داده است ، باید مدارک مربوطه را ارسال کند. این مدارک میتواند شامل :ا- گواهی از بانک مبنی بر تاریخ افتتاح حساب، مبلغ گذارده در طی ۱ سال گذشته و موجودی حاضر در حساب. (یعنی اگر اسپانسر در فرم قید کند که حساب بانکی دارد باید مدارک مربوطه را پیوست کند.)
ب-گواهی اشتغال به کار که در ان این موارد قید شده: تاریخ و نوع شغل، مبلغ درامد و آیا شغل دائمی است یا موقت.
ج- اگراسپانسر خویش فرماست: رسید پرداخت آخرین مالیات،و یه مورد دیگه که نتونستم بفهمم یعنی چی؟!(report of commercial rating concern)
د- اگر اسپانسر قید کرده که سهام یا چیزی شبیه به ان داره باید مدارک ارائه کنه.
بنابراین اگر اسپانسر هر نوع اطلاعات مالی در بندهای ۱،۲ و ۷ بدهد باید برایش مدرک ارائه کند!Rolleyes
دوستان اگر کسی اطلاعات مفیدی در این رابطه دارد بدهد.
در ضمن یه سوال: اون قسمت که اسپانسر باید do not intend یا intend را علامت بزند را بر چه اساسی و چگونه باید پر شود؟من که چیزی از فرم راهنما دستگیرم نشد! Cool

دوست عزیز
در مورد اون متنی که مطالعه می کردید لینکی دارید که من برای اسپانسرم بفرستم؟

ولی من مصاحبه رفته ام و از من اسپانسر خواستند. کنسول در برگه ابی فقط نوشت فرم I-134 و کپی فرم مالیاتی مربوط به سال 2009.
سلام به همه
چند تا سوال داشتم اگه تکراریه ببخشید
1. آیا در روز مصاحبه، کپی پاسپورت یا کپی گرین کارت اسپانسرلازمه؟
برای همسرش هم همینطور؟
2. من و شوهرم با هزارتا بدبختی تونستیم یه اسپانسر پیدا کنیم منتها این طرف فعلا فقط فرمهای 1040 را برای ما فرستاده و w2 رو هنوز نفرستاده آیا هر دوی این w2 , 1040 لازمه؟
3. سوال سوم من این است که آیا باید فرم I134 رو هم خود اسپانسر و هم همسر او پر کنند یا فقط اگه اسپانسر پر کنه کافیه؟
4. سوال آخر من این است که به غیر از I-134 و W2 و 1040 و کپی پاسپورت یا گرین کارت آیا مدارک دیگری هم اسپانسر باید برای ما بفرستد یا نه آخه ما با اسپانسرمون خیلی ارتباط نداریم و قراره این هفته بقیه مدارک رو پست کنه . اگه غیر از این مدارک چیز دیگه ای لازمه ، بهم بگین ممنون میشم
شماره کیس:****2011AS0003
دریافت نامه قبولی: 2010/MAY/21
ارسال فرمهای سری اول: JUNE/27/2010
اعلام کارنت:JUNE 2011
تاریخ دریافت نامه دوم:
مصاحبه:آنکارا
تاریخ دریافت
ورود به امریکا:1sep 2011
تشکر کنندگان:
(2011-04-04 ساعت 22:14)elnaz295 نوشته:  سلام به همه
چند تا سوال داشتم اگه تکراریه ببخشید
1. آیا در روز مصاحبه، کپی پاسپورت یا کپی گرین کارت اسپانسرلازمه؟
برای همسرش هم همینطور؟
2. من و شوهرم با هزارتا بدبختی تونستیم یه اسپانسر پیدا کنیم منتها این طرف فعلا فقط فرمهای 1040 را برای ما فرستاده و w2 رو هنوز نفرستاده آیا هر دوی این w2 , 1040 لازمه؟
3. سوال سوم من این است که آیا باید فرم I134 رو هم خود اسپانسر و هم همسر او پر کنند یا فقط اگه اسپانسر پر کنه کافیه؟
4. سوال آخر من این است که به غیر از I-134 و W2 و 1040 و کپی پاسپورت یا گرین کارت آیا مدارک دیگری هم اسپانسر باید برای ما بفرستد یا نه آخه ما با اسپانسرمون خیلی ارتباط نداریم و قراره این هفته بقیه مدارک رو پست کنه . اگه غیر از این مدارک چیز دیگه ای لازمه ، بهم بگین ممنون میشم

لطفاً چند پست قبلی رو بخونید جواب سوالهایتان را خواهید گرفت.

تشکر کنندگان: AmericanHamid ، final destination ، elnaz295

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان