کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
سلام
من از اول به اسپانسرم گفته بودم که فرم 134 را باید پر کنه قبول کرده بود. بعد که ذر مورد فرمهای مالیاتی بهش گفتم گفت توی اونا اطلاعاتی است که مربوط به کل خانوادش هست و شوهرش حاضر نیست اطلاعاتش رو به کسی بده و عذر خواهی کرد. خیلی ناراحت شدم .:-( آیاراهی وجود داره که به اطلاعات شوهرش نیازی نباشه؟ لطفا راهنمایی کنید.
ش کیس : 2011AS0025XXX
دریافت نامه قبولی: may 24 2010
کنسولگری: ابو ظبي
ارسال فرمها: 2010 ,Jun 6
کارنت شدن: Jun 2011
دریافت نامه دوم: 15 Jun
مصاحبه:19 July
دریافت ویزا: 19 July
هزینه ها: 1500$
ورود به آمریکا:
تشکر کنندگان: elnaz295
(2011-04-05 ساعت 09:06)bahar1981 نوشته:  سلام
من از اول به اسپانسرم گفته بودم که فرم 134 را باید پر کنه قبول کرده بود. بعد که ذر مورد فرمهای مالیاتی بهش گفتم گفت توی اونا اطلاعاتی است که مربوط به کل خانوادش هست و شوهرش حاضر نیست اطلاعاتش رو به کسی بده و عذر خواهی کرد. خیلی ناراحت شدم .:-( آیاراهی وجود داره که به اطلاعات شوهرش نیازی نباشه؟ لطفا راهنمایی کنید.

شما می تونید ازشون بخواید فرمها رو مستقیما برای سفارت ارسال کنن. اینجوری شما به اطلاعاتشون دسترسی پیدا نمی کنید.
شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

تشکر کنندگان: bahar1981 ، elnaz295
سلام
اگرمی تونید نامه تمکن به مبلغ 20000 دلار از بانک بگیرید خیلی بهتر از اسپانسر هست چون اگر اونجا هر اتفاقی بیافته پای اسپانسر میاد وسط ..من راحت با نامه تمکن اقدام کردم و مشکلی نبود البنه من ابوظبی بودم...اگر نهایتش گواهی تمکن را قبول نکردن کسری مدرک می زنند تا اسپانسر بیارید اگر به این مرحله رسیدید برای اسپانسر اقدام کنید..گواهی تمکن هم از بانک های خصوصی مثل سامان یا پارسیان بگیرید که لاتین باشه و نیازی به ترجمه نداشته باشه
شاد و پیروز باشید

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان: لیلا ج ، bahar1981 ، elnaz295 ، میناسیان
لیلا و محمود عزیز
ممنونم از راهنماییهاتون.فکر می کنم نا مه تمکن مالی بهتر باشه.

(2011-04-05 ساعت 09:53)mahmood_eng نوشته:  سلام
اگرمی تونید نامه تمکن به مبلغ 20000 دلار از بانک بگیرید خیلی بهتر از اسپانسر هست چون اگر اونجا هر اتفاقی بیافته پای اسپانسر میاد وسط ..من راحت با نامه تمکن اقدام کردم و مشکلی نبود البنه من ابوظبی بودم...اگر نهایتش گواهی تمکن را قبول نکردن کسری مدرک می زنند تا اسپانسر بیارید اگر به این مرحله رسیدید برای اسپانسر اقدام کنید..گواهی تمکن هم از بانک های خصوصی مثل سامان یا پارسیان بگیرید که لاتین باشه و نیازی به ترجمه نداشته باشه
شاد و پیروز باشید

ش کیس : 2011AS0025XXX
دریافت نامه قبولی: may 24 2010
کنسولگری: ابو ظبي
ارسال فرمها: 2010 ,Jun 6
کارنت شدن: Jun 2011
دریافت نامه دوم: 15 Jun
مصاحبه:19 July
دریافت ویزا: 19 July
هزینه ها: 1500$
ورود به آمریکا:
تشکر کنندگان: hooman421 ، لیلا ج ، mahmood_eng ، elnaz295
(2011-04-05 ساعت 12:12)respina31 نوشته:  سلام دوستان.من یک سوال دارم. بین کپی گرین کارت یا کپی سیتیزنشیپ یا كپي پاسپورت و يا گرين كارت اسپانسر کپی کدوم یک از این ها لازم است؟همه؟یا فقط یکی؟یا ...؟
لطف کنید راهنمایی کنید؟
راستی اسپانسر اگر سیتیزن باشه که دیگه گرین کارت نداره؟؟؟؟برای سیتیزن شدن باطل نمی شه؟

اگر سیتیزن هستن، کپی سیتیزن شیپ کافیست، اگر هم گرین کارت دارن کپی گرین کارت.

تشکر کنندگان: respina31 ، elnaz295

سلام دوستان.من یک سوال دارم. بین کپی گرین کارت یا کپی سیتیزنشیپ یا
[/quote]

اگر سیتیزن هستن، کپی سیتیزن شیپ کافیست، اگر هم گرین کارت دارن کپی گرین کارت.
[/quote]

لیلا ج ممنون از پاسخت.کپی پاسپورت هم می خواد یا نه؟ خیلی ممنون
[/quote]

ببین عزیزم، من خودم کپی گرین کارت و پاسپورت ایرانی و گواهینامه آمریکاییش رو به سفارت دادم، اما کپی پاسپورت ایرانیشو بهم برگردوندن. اگه میتونی ازش بگیر، اما ضرورتی هم نداره.

سلام لیلا جان
اسپانسر منه در قسمت 11 فرم I-134 بعد از تیک زدن intend فقط از نظر جا و مکان زندگی توضیح داده اند که ساپورت می کنند و هیچ ساپورت پولی ننوشته اند آیا مشکلی پیش نمیاد ؟ یا اینکه ما گواهی تمکن مالی هم باید ببریم ؟
ممنون اگر زود جوابم را بدهید .

case no :2011AS00023XXX
تاریخ دریافت پاکت اول :26may
تاریخ ارسال فرمها:3jun
(2011-04-05 ساعت 14:53)elena نوشته:  سلام لیلا جان
اسپانسر منه در قسمت 11 فرم I-134 بعد از تیک زدن intend فقط از نظر جا و مکان زندگی توضیح داده اند که ساپورت می کنند و هیچ ساپورت پولی ننوشته اند آیا مشکلی پیش نمیاد ؟ یا اینکه ما گواهی تمکن مالی هم باید ببریم ؟
ممنون اگر زود جوابم را بدهید .

همون توضیح کافیه و اصلا نیازی نیست که توضیح بیشتری بدن. در مورد گواهی تمکن مالی هم سعی کن که با خودت ببری. من هم براشون فرستاده بودم و رو پروندم بود اما در موردش هیچ حرفی باهام نزدن. گرفتنش کاری نداره.

تشکر کنندگان: elena
سلام
آدرس رو که فرمها و مشخصات آن ذکر شده در سایت اصلی را میخواستم تا به اسپانسرم بگم ببینه
مرسی
شماره کیس: *****2011AS
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: AUG/4
تاریخ اخذ ویزا :من یکضرب ویزا گرفتم ،همسرم برگه آبی
تاریخ کلیر همسر:sep/27Rolleyes
تشکر کنندگان: آرتين ، armin1
(2011-04-05 ساعت 23:10)respina31 نوشته:  لیلا ج عزیز خیلی خیلی ممنون از پاسخت پس یک کپی سیتیزن و کپی پاس آمریکایی اسپانسر کافیه؟

بله. کافیه دوست عزیز.

تشکر کنندگان:
(2011-04-04 ساعت 22:14)elnaz295 نوشته:  سلام به همه
چند تا سوال داشتم اگه تکراریه ببخشید
1. آیا در روز مصاحبه، کپی پاسپورت یا کپی گرین کارت اسپانسرلازمه؟
برای همسرش هم همینطور؟
2. من و شوهرم با هزارتا بدبختی تونستیم یه اسپانسر پیدا کنیم منتها این طرف فعلا فقط فرمهای 1040 را برای ما فرستاده و w2 رو هنوز نفرستاده آیا هر دوی این w2 , 1040 لازمه؟
3. سوال سوم من این است که آیا باید فرم I134 رو هم خود اسپانسر و هم همسر او پر کنند یا فقط اگه اسپانسر پر کنه کافیه؟
4. سوال آخر من این است که به غیر از I-134 و W2 و 1040 و کپی پاسپورت یا گرین کارت آیا مدارک دیگری هم اسپانسر باید برای ما بفرستد یا نه آخه ما با اسپانسرمون خیلی ارتباط نداریم و قراره این هفته بقیه مدارک رو پست کنه . اگه غیر از این مدارک چیز دیگه ای لازمه ، بهم بگین ممنون میشم
با توجه به اون چیزهائی که بنده در این سایت مطالعه کرده ام :
۱- هم کپی گرین کارت یا اقامت و هم کپی پاسپورت اسپانسر لازم میباشد.
۲- ظاهرافرم w2 فرمی است که کارمندان از کار فرمای خویش میتوانند دریافت کننند و فرم ۱۰۴۰ هم نمونه کامل تر w2 میباشد که همه شهروندان در آمریکا دارند.
۳- بنده جائی در سایت خوندم که هم اسپانسر و هم همسر ایشون باید فرم را امضا کننند اما در دستورلعمل پر کردن فرم چیزی مبنی برانجام این کار ندیدم.
۴- تا جائی که بنده اطلاع دارم همین موارد هستند.
در پایان از دوستان با تجربه خواهش میکنم تکمیل یا اصلاح بفرمایند.

(2011-04-04 ساعت 11:41)bahar1981 نوشته:  
(2011-02-05 ساعت 05:45)najibi نوشته:  دوستان عزیز بنده دیشب فرم مربوط به اسپانسر و فرم دستورلعمل پر کردن اون رو مطالعه کردم. در فرم راهنما آمده است که اسپانسر با توجه به شرایط مقیم بودن،کاری و غیره که در سوالات ۱،۲ و ۷ فرم پاسخ داده است ، باید مدارک مربوطه را ارسال کند. این مدارک میتواند شامل :ا- گواهی از بانک مبنی بر تاریخ افتتاح حساب، مبلغ گذارده در طی ۱ سال گذشته و موجودی حاضر در حساب. (یعنی اگر اسپانسر در فرم قید کند که حساب بانکی دارد باید مدارک مربوطه را پیوست کند.)
ب-گواهی اشتغال به کار که در ان این موارد قید شده: تاریخ و نوع شغل، مبلغ درامد و آیا شغل دائمی است یا موقت.
ج- اگراسپانسر خویش فرماست: رسید پرداخت آخرین مالیات،و یه مورد دیگه که نتونستم بفهمم یعنی چی؟!(report of commercial rating concern)
د- اگر اسپانسر قید کرده که سهام یا چیزی شبیه به ان داره باید مدارک ارائه کنه.
بنابراین اگر اسپانسر هر نوع اطلاعات مالی در بندهای ۱،۲ و ۷ بدهد باید برایش مدرک ارائه کند!Rolleyes
دوستان اگر کسی اطلاعات مفیدی در این رابطه دارد بدهد.
در ضمن یه سوال: اون قسمت که اسپانسر باید do not intend یا intend را علامت بزند را بر چه اساسی و چگونه باید پر شود؟من که چیزی از فرم راهنما دستگیرم نشد! Cool

دوست عزیز
در مورد اون متنی که مطالعه می کردید لینکی دارید که من برای اسپانسرم بفرستم؟

این موارد ترجمه قسمتی از دستورلعمل پر کردن فرم I-134هستند.اینم لینکش
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...f3d6a1RCRD
تشکر کنندگان: لیلا ج
سلام دوستان
اسپانسر من هنوز پاسپورتش ایرانی . اگه کپی اون رو همراه با مدارک دیگه (یعنی فرم I-134 و 1040)بفرسته مشکلی پیش نمیاد ؟
تشکر کنندگان:
(2011-04-08 ساعت 21:43)mehran626 نوشته:  سلام دوستان
اسپانسر من میگه که از آمریکا برای ایران نمیتونه هیچ چیزی رو پست کنه آیا راه حلی سراغ دارید ممنون میشوم که افراد مطلع سریع پاسخ دهند

البته پست کردن چند فرم از امریکا به ایران با فدکس خیلی راحت است. ولی اگر به هر دلیلی نمی خواهد پست کند می تواند فرم تکس ریترن و دیگر فرمها را اسکن کند و از طریق ایمیل بفرستد تا شما آنها را پرینت کنید.
با آرزوی موفقیت برای شما
تشکر کنندگان: Lamborghini ، AmericanHamid ، frozen mind ، REZA1390
DHL چند وقته به خاطر تح.یم ها مشکلاتی برای ارسال ایجاد کرده ولی شرکت های دیگه پستی مثل TNT یا فدکس که آرش جان فرمودند هست. اگه عجله هم ندارید با پست عادی هم میشه فرستاد. حدود 2 هفته طول می کشه. ولی اگه عجله دارید ریسک نکنید.
تشکر کنندگان: mehran626 ، REZA1390
سلام دوستان.....
یه سوال دارم راجع به اینکه آیا اسپانسر میتونه فرم I-134 اسکن کنه و بفرسته و دیگه چیزیو پست نکنه؟؟ سفارت ایراد نمیگیره؟
ممنون.........
تشکر کنندگان: REZA1390

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان