کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
من کم مینویسم ببخشید ولی من اتلانتا 1 سال بودم الان 2 سال اومدم کالیفرنیا برای کار حتما بعد از 2 سال که قرار داد کارم تموم بشه برمی گردم به اتلانتا زندگی اروم شاید کالیفرنیا برات 1 سال اول جداب باشه ولی بات عادی خواهد شد . کار هم همه حا مثل همه الا تگراس کمی بهتره
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، itsmasoud ، roeentan ، ParsTrader ، amir82 ، tabim4 ، ani_sheiton ، sasbk ، rouzbehdarvishi ، romance33 ، e76779 ، mohammadrezah ، copol ، ey1366
(2012-07-07 ساعت 11:57)SALAR110 نوشته:  سلام دوستان عزیز من الان حدود ۸ ماه هست که جورجیا هستم اینجا جای خوب داره جای بد هم داره من از san jose به جورجیا آمدم اولش به يك شهری به نام Forest Park که واقعا بد بود ۲ ماه اونجا زندگی‌ کردیم . بعد که بیشتر اشنا شدیم فهمیدیم که ما در بدترین جای ممکن ساکن هستیم . متوجه شدیم که ایرانیها و باکلاس‌ها در شمال آتلانتا ساکن هستن..
من چند تا شهر رو مثال میزنم sandy springs , roswell , alpharetta واقعا از زمانی‌ که امدیم و در roswell خانه گرفتیم همه چی‌ عالی هست واقعا سطح فرهنگ بالا و جای آروم و امنیت خوب کار هم زیاد هست ..
هوا اینجا تا `۳۵ تا `۳۷ ...اما شرجی زیاد هست در هفته ۲ روز باران میاد و این باعث میشود دما پایین بیاید
اما از آتلانتا، دوستان ببینید آتلانتا مثل New York کوچیک هست منظورم این هست که بیشتر دفتر کار یا آفیس‌ها اونجا هست و بیشتره مردم از اطراف به آتلانتا برای کار میروند و در خود آتلانتا برای زندگی‌ اصلا خوب نیست ...
اینجا نمیشه گفت که این شهر با اون شهر جدا هست از اینجا که من هستم که roswell هست تا خود آتلانتا ۲۰ mm فاصله هست ... از قیمت اجاره‌ من يك خانه با ۲ اتاق خواب ۶۰۰ اجاره‌ میدم ..
امیدوار هستم کمکی شده باشه از این که غلط تایپ داره از بهنویس هست معذرت ......

سلام دوست عزیز ممنون از اطلاعات خوبتون.من یک دختر تنها هستم که می خوام بیام اتلانتا در واقع من لاتاری برنده شدم . به نظر شما من کدوم شهر برم و اگه بخوام پانسیون برم چقدر هزینه باید بدم. ممنون میشم اگه کمکم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، e76779 ، man.u65a ، mohammadrezah ، smhh7441 ، mbaktash ، Babakvj400
(2012-07-07 ساعت 11:57)SALAR110 نوشته:  سلام دوستان عزیز من الان حدود ۸ ماه هست که جورجیا هستم اینجا جای خوب داره جای بد هم داره من از san jose به جورجیا آمدم اولش به يك شهری به نام Forest Park که واقعا بد بود ۲ ماه اونجا زندگی‌ کردیم . بعد که بیشتر اشنا شدیم فهمیدیم که ما در بدترین جای ممکن ساکن هستیم . متوجه شدیم که ایرانیها و باکلاس‌ها در شمال آتلانتا ساکن هستن..
من چند تا شهر رو مثال میزنم sandy springs , roswell , alpharetta واقعا از زمانی‌ که امدیم و در roswell خانه گرفتیم همه چی‌ عالی هست واقعا سطح فرهنگ بالا و جای آروم و امنیت خوب کار هم زیاد هست ..
هوا اینجا تا `۳۵ تا `۳۷ ...اما شرجی زیاد هست در هفته ۲ روز باران میاد و این باعث میشود دما پایین بیاید
اما از آتلانتا، دوستان ببینید آتلانتا مثل New York کوچیک هست منظورم این هست که بیشتر دفتر کار یا آفیس‌ها اونجا هست و بیشتره مردم از اطراف به آتلانتا برای کار میروند و در خود آتلانتا برای زندگی‌ اصلا خوب نیست ...
اینجا نمیشه گفت که این شهر با اون شهر جدا هست از اینجا که من هستم که roswell هست تا خود آتلانتا ۲۰ mm فاصله هست ... از قیمت اجاره‌ من يك خانه با ۲ اتاق خواب ۶۰۰ اجاره‌ میدم ..

سلام دوست عزیز. من و همسرم الان 20 روزه که کاربن دال الینوی هستیم.
می خواستم ببینم اوضاع کار درشهر شما چطوره؟
البته سن ما 50 به بالاست .شما پیشنهادی ندارین جهت راهنمایی ما .....البته هنوز گرین کارتمون نیومده. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، man.u65a
(2013-06-01 ساعت 20:33)zanbagh-z نوشته:  

سلام دوست عزیز. من و همسرم الان 20 روزه که کاربن دال الینوی هستیم.
می خواستم ببینم اوضاع کار درشهر شما چطوره؟
البته سن ما 50 به بالاست .شما پیشنهادی ندارین جهت راهنمایی ما .....البته هنوز گرین کارتمون نیومده. ممنون

سلام دوستان
لطفا به من جواب بدید.آیا دفعه دوم که داریم میریم برای بردن پول به اونجا محدودیتی از نظر کشور مقصدمون وجود داره؟میدونم که تو فرودگاه ایران محدودیت 5000 تا وجود داره.ولی از نظر مقصد چطور؟
case number:2012ASA00009000
تعداد کیس:2 نفر
رویت قبولی:15 جولای2012
ارسال فرمهای سری اول:24 جولای 2012
دریافت مدارک:5 روز بعد
دریافت نامه دوم :16 آگوست
مصاحبه:28 آگوست ابوظبی
نتیجه:برگه سفید و منتظر کلیرنس
کلیرنس:13 سپتامبر
دریافت ویزا:؟
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، man.u65a
با سلام
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
(2013-06-17 ساعت 17:32)Carrot نوشته:  سلام / بچه هایی که در آتلانتا زندگی کردند یک سوال داشتم / مثلا در لوس آنجلس اگر یک آپارتمان یک خوابه در محیط نسبتا خوب اجاره کنیم باید 1000 تا 1300 دلار اجاره بدیم / من شنیدم در آتلانتا همین مشخصات آپارتمان رو میشه ماهی 400 دلار اجاره کرد / آیا این واقعیت داره؟؟؟ خواهشا دوستانی که در آتلانتا زندگی کردن جواب بدن چون جوابش برام مهمه / مرسی
با مشخصاتی که گفتین حداقل بايد ماهی 600 دلار در خوشبینانه ترین حالت هزينه کنين. به نظر من با 700 دلار در ماه میتونین یک آپارتمان 1 خوابه پيدا کنين. در مجموع بدون شک از لوس آنجلس ارزان تر هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: afs ، tabim4 ، ani_sheiton ، rouzbehdarvishi ، سانازی ، romance33
با سلام و حسته نباشید

جهت این آزمون هزینه ای که باید پرداخت شود چقدر است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من در حدود ٢ سال هست كه در آتلانتا زندگى ميكنم، اگر كسى مشورت يا كمكى بخواد تا جايى كه بتونم خوشحال ميشم انجام بدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، itsmasoud ، ojee ، ani_sheiton ، بهنوش ، سانازی ، romance33 ، e76779 ، man.u65a ، 5ina ، سلام مهاجر ، khder
رضا خان درمورد کلاس های زبان بگید؟در مورد هزینه خورد و خوراک هر نفر؟در مورد اینکه چه حرفه ای اونجا بیتر درآمد داره که ما اینجا حداقل بریم یاد بگیریم؟
من خودم مربی رقص هستم به نظرتون اونجا اگه تست بدم و قبول شم درآمد خوبی خواهم داشت؟
کیس نامبر2013000066xx تعداد:2 مصاحبه:می کنسولگری:انکارا ازدواج بعد از قبولی .کار همسر:عسلویه .ویزا:شانس آوردیم دادن بعد از نزدیکه 100 روز . آتلانتا شهر بهشت با مردمی مهربان
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، roeentan ، romance33
(2013-06-23 ساعت 19:50)ani_sheiton نوشته:  رضا خان درمورد کلاس های زبان بگید؟در مورد هزینه خورد و خوراک هر نفر؟در مورد اینکه چه حرفه ای اونجا بیتر درآمد داره که ما اینجا حداقل بریم یاد بگیریم؟
من خودم مربی رقص هستم به نظرتون اونجا اگه تست بدم و قبول شم درآمد خوبی خواهم داشت؟

اول يه توضيح كه من خان نيستم چون سايت اسم رضا زياد داشت يه خان گذاشتم آخرش كه عضو بشمBig Grin
اينجا كلاس زبان زياد هستش ولى از همه بهتر Interactive College of technology هستش . هزينه كلاس رو هم بيشترش رو دولت ميده و فقط شما براى هر ترم ٨٠ دلار واريز مى كنيد.. در مورد خورد و خوراك بستگى به اون نفر داره ولى كلا ارزون هستش..كار و حرفه هم به سطح زبان بستگى داره اگه استاد هم باشيد در يه حرفه اما زبان خوب بلد نباشيد نمى تونيد براى خودتون كار كنيد..
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، rouzbehdarvishi ، tabim4 ، roeentan ، سانازی ، romance33 ، e76779 ، اریوبرزن ، 3rip ، 5ina ، mohamad92 ، y.n ، khder ، copol
سلام
کسی از منطقه Dunwoody, Georgia
اطلاعاتی داره؟
برای زندگی مناسبه؟[/b][/size]

چون قراره تا یک ماه دیگه برم اونجا زندگی کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها کسی هست که بخواد بره اتلانتا زندگی کنه ؟
من برای 2 ماه دیگه می خوام برم و دنبال یه همسفرم و یه همخونه (خانم )می گردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-11 ساعت 17:56)Behrooz2013 نوشته:  سلام
کسی از منطقه Dunwoody, Georgia
اطلاعاتی داره؟
برای زندگی مناسبه؟[/b][/size]

تا جاییکه من میدونم جزء مناطق خوب و پولدار نشین آتلانتا برای زندگی محسوب میشه. خيالتون از بابت امنيت راحت باشه. ولي من اطلاعات بيشتري راجع بهش ندارم چون خودم اونجا زندگی نميکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، romance33
(2013-07-11 ساعت 17:56)Behrooz2013 نوشته:  کسی از منطقه Dunwoody, Georgia
اطلاعاتی داره؟
برای زندگی مناسبه؟
شهر مقصد شما طبق اطلاعات حاصله از maps.google.com حدود 17 مایل با آتلانتا فاصله داره که دو تا گاز به ماشینت بدی 25 دقیقه ای رسیدی. یک شهر کوچک با 46 هزار نفر جمعیت در برابر شهر 420هزار نفری آتلانتا.
مهمترین تفاوت های این شهر در مقابل مرکز ایالت جورجیا، جمعیت بالای سفید پوست ها و نیز درصد زیادتر افراد مزدوج هست. منبع
به جز هزینه زندگی و مطبوع بودن زندگی، Dunwoody در سایر شاخص ها وضعیت بهتری نسبت به آتلانتا داره و نمره کلی این شهر هم بالاتر هست. در زیر مقایسه این شهرها را در سایت www.areavibes.com ملاحظه می نمایید:

[عکس: attachment.php?aid=3105]

[عکس: attachment.php?aid=3106]

[عکس: attachment.php?aid=3107]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: 2013selectee ، ehsan_ati ، tabim4 ، rouzbehdarvishi ، romance33 ، e76779 ، el333 ، 5ina ، khder ، rkm ، Shahram914
سلام دوستان ...من تازه با این فروم اشنا شدم ...دانشجو دانشگاه SCAD هستم و کمتر از 15 روز دیگه میام اتلانتا...من و دوستم 2 تا دختر هستیم که هیچکس هم امریکا نداریم....ما هم دنبال خونه موقت (شبیه هتل)هستیم تا وقتی که خونه اصلی رو پیدا کنیم ...دانشگاه ما تو منطقه midtown هستش (peachtree 1600 ...
چند تا سوال داشتم ایا میشه تو همون midtown خونه پیدا کرد؟اون منطقه امن هست؟گرونه؟دسترسیش به حمل ونقل عمومی چطوره ؟؟؟(چون ما فعلن نمیتونیم برای ماشین و گواهینامه اونجا اقدام کنیم) ایا شما peachtree هتل یا متل تمیز میشناسید؟ ممنون میشم هر چی سریعتر راهنمایی کنید ما واقعا استرس گرفتیم! Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان