کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2013-07-30 ساعت 22:44)sby نوشته:  سلام دوستان ...من تازه با این فروم اشنا شدم ...دانشجو دانشگاه SCAD هستم و کمتر از 15 روز دیگه میام اتلانتا...من و دوستم 2 تا دختر هستیم که هیچکس هم آمریکا نداریم....ما هم دنبال خونه موقت (شبیه هتل)هستیم تا وقتی که خونه اصلی رو پیدا کنیم ...دانشگاه ما تو منطقه midtown هستش (peachtree 1600 ...
چند تا سوال داشتم ایا میشه تو همون midtown خونه پیدا کرد؟اون منطقه امن هست؟گرونه؟دسترسیش به حمل ونقل عمومی چطوره ؟؟؟(چون ما فعلن نمیتونیم برای ماشین و گواهینامه اونجا اقدام کنیم) ایا شما peachtree هتل یا متل تمیز میشناسید؟ ممنون میشم هر چی سریعتر راهنمایی کنید ما واقعا استرس گرفتیم! Sad

دوستان اینجا کسی نیست که منو راهنمایی کنه؟ Sad((((
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-01 ساعت 21:49)sby نوشته:  
(2013-07-30 ساعت 22:44)sby نوشته:  سلام دوستان ...من تازه با این فروم اشنا شدم ...دانشجو دانشگاه SCAD هستم و کمتر از 15 روز دیگه میام اتلانتا...من و دوستم 2 تا دختر هستیم که هیچکس هم آمریکا نداریم....ما هم دنبال خونه موقت (شبیه هتل)هستیم تا وقتی که خونه اصلی رو پیدا کنیم ...دانشگاه ما تو منطقه midtown هستش (peachtree 1600 ...
چند تا سوال داشتم ایا میشه تو همون midtown خونه پیدا کرد؟اون منطقه امن هست؟گرونه؟دسترسیش به حمل ونقل عمومی چطوره ؟؟؟(چون ما فعلن نمیتونیم برای ماشین و گواهینامه اونجا اقدام کنیم) ایا شما peachtree هتل یا متل تمیز میشناسید؟ ممنون میشم هر چی سریعتر راهنمایی کنید ما واقعا استرس گرفتیم! Sad

Salam, man nazdike 2 mah Atlanta zendegi kardam ama khob hatman baghie dustan behtar mitunan komaketun konan, az lahaze amniat begam ke midtown jozve yeki az behtarin mantaghehaye Atlanta hast va nazdike be downtown va ghaedatan besyar gerun.
Man tu un modat to Norcross budam ke ta downtown hodude 20-25 daghighe rah bud va az lahaze mantaghe, aramesh, shik budan, amniat va gheymat kheyli khub bud .
Omidvaram ke komaki karde bashe in etelat be shoma

سلام، من نزدیک ۲ ماه آتلانتا زندگی‌ کردم اما خوب حتما بقیه دوستان بهتر می‌تونن کمکتون کنن، از لحاظه امنیت بگم که میدتون جزو یکی‌ از بهترین منطقه آتلانتا هست و نزدیک به دانوان و قاعدتاً بسیار گرون.
من تواین یون مدت تو نرکرس بودم که تا دانوان حدود ۲۰-۲۵ دقیقه راه بود و از لحاظه منطقه، آرامش، شیک بودن، امنیت و قیمت خیلی‌ خوب بود .
امیدوارم که کمکی‌ کرده باشه این اطلاعات به شما.

برای فارسی نوشتن لطفا از سایت بهنویس استفاده کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sby ، mohammadrezah ، soli asali ، mahbube ، copol
(2013-08-06 ساعت 21:26)hamed288 نوشته:  
(2013-08-01 ساعت 21:49)sby نوشته:  

Salam, man nazdike 2 mah Atlanta zendegi kardam ama khob hatman baghie dustan behtar mitunan komaketun konan, az lahaze amniat begam ke midtown jozve yeki az behtarin mantaghehaye Atlanta hast va nazdike be downtown va ghaedatan besyar gerun.
Man tu un modat to Norcross budam ke ta downtown hodude 20-25 daghighe rah bud va az lahaze mantaghe, aramesh, shik budan, amniat va gheymat kheyli khub bud .
Omidvaram ke komaki karde bashe in etelat be shoma.

واقعا ممنونم این پست اتلانتا خیلی سوت و کوره...
فقط ببخشید Norcross یه منطقه خیابون هست یا اسم یه هتل یا سویت موقت؟چون فعلن دنبال یه جای موقت هستیم تا تو midtown خونه پیدا کنیم . Smile بازم ممنون برای کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان: man.u65a ، soli asali
دوستان مقیم آتلانتا لطفاً به این تاپیک جون بدید داره متروکه میشه ناسلامتی آتلانتا جزو 10شهر منتخب و برتر آنجا برای زندگی و کار می باشد.حداقل انتظار دوستان اینه که لااقل افتخار بدین یکشنبه ها به این تاپیک سری بزنید و ما را از آتلانتا بی خبر نزارید.با تشکر از یاران پیشکسوت(از جمله rasarasa و user در لس آنجلس )که علیرغم مشغله فراوان ما را تنها نمی زارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، man.u65a ، sby ، mohammadrezah ، MAHDI2012 ، soli asali ، khder
(2013-08-07 ساعت 05:44)tabim4 نوشته:  دوستان مقیم آتلانتا لطفاً به این تاپیک جون بدید داره متروکه میشه ناسلامتی آتلانتا جزو 10شهر منتخب و برتر آنجا برای زندگی و کار می باشد.حداقل انتظار دوستان اینه که لااقل افتخار بدین یکشنبه ها به این تاپیک سری بزنید و ما را از آتلانتا بی خبر نزارید.با تشکر از یاران پیشکسوت(از جمله rasarasa و user در لس آنجلس )که علیرغم مشغله فراوان ما را تنها نمی زارند.
دوست عزیز آتلانتا همان شهر 5 سال قبل هست که سیل غوغا به پا کرد و به نوعی شکست جمهوری خواهان را رقم زد در ضمن شهر اسپانیش ها و سیاه پوست ها می باشد. موارد فوق را به جهت حساسیت شما یاد اور شدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، tabim4 ، New York ، mohammadrezah ، MAHDI2012 ، soli asali ، hedyhoney ، mohamad92
ای بابا چه گرد و خاکی اینجارو گرفته.
نمیدونم اون دوست دانشجومون هنوز اینجا سر میزنن یا نه، در مورد میدتاون آتلانتا بگم که آتلانتا کلا شهر امنی نیست. دلیلشم خب معلومه یه شهر توی یه ایالت جنوبی با درصد خیلی زیادی سیاهپوست. میدتاون و داون تان آتلانتا امنیت کمتری نسبت به بقیه جاها داره، اما این نا امنی معنیش این نیست که حتما اتفاقی واسه آدم میفته. معنیش اینه که باید با احتیاط رفت و آمد کنید. اینو دیگه همه میدونن که شب های آتلانتا و مخصوصا دان تاونش خیلی خطرناکه.
این حرفا رو نزدم که شما رو بترسونم، به هرحال ایرانی های زیادی توی میدتاون و داون تاون دارن زندگی میکنن و دانشگاه میرن و خودم دوستان زیادی دارم که در دانشگاه جورجیا تک درس میخونن و همون نزدیکی ها خونه گرفتن و تاحالا هم هیچ مشکلی واسشون پیش نیومده، صحبت سر اینه که باید احتیاط کنید، شب ها توی خیابون قدم نزنید. در همین حد
بیشتر خلافایی که واسه دانشجوها اتفاق میفته سرقته، معمولا آسیبی نمیرسونن. بیشترشون بی خانمان ها هستن که فقط لپ تاپ یا موبایل رو میگیرن و میرن، آسیب جسمانی نمیرسونن مخصوصا اگه دختر باشید. به هر حال این سرقتا براشون عادی شده و اونام نمیخوان واسه خودشون دردسر درست کنن و به کسی آسیب برسونن.
بازم میگم قصد سیاه نمایی نداشتم، دوستایی دارم که در بدترین محل های نزدیک جورجیا تک زندگی میکردن و هیچ مشکلی هم واسشون پیش نیومد.
شهر Norcross هم همونطور که دوستمون گفت شهر خیلی خوبیه از همه نظر، من نسبت به Roswell که چند ماه پیش زندگی میکردم اینجا رو خیلی بیشتر دوست دارم. ولی خب فاصله ش تا میدتاون یه کم زیاده، فکر کنم حدود 15 مایل باشه.
از نظر حمل و نقل عمومی خیالتون راحت باشه، توی میدتاون به مشکل خاصی بر نمیخورید. البته باید سعی کنید نزدیک دانشگاهتون خونه بگیرید.
گرفتن گواهینامه هم کاری نداره، اگه مدارکتون کامل باشه همون هفته اول هم میتونید امتحان گواهینامه بدید.

راستی من به یه قصد دیگه اصن اومده بودم اینجا به کل یادم رفت.
دوستان من حسابی در مورد کالج رفتن سردرگم شدم، از طرفی چون شغلم فول تایمه نمیتونم حضوری به کالج ها سر بزنم و اطلاعات کسب کنم.
از بچه های قدیمی یا جدید اینجا کسی هست که کالج رفته باشه، بیشتر سوالم در مورد پریمیتر کالجه، من میخوام رشته کامپیوتر درس بخونم. میخوام یه کالج خوب برم که بتونم بعد از اینکه یکسری از واحدهامو توی کالج خوندم ادامه شو ترانسفر کنم به دانشگاه جورجیا تک و مدرک لیسانسمو از جورجیا تک بگیرم. میدونم که جورجیا تک واحدهای پریمیتر کالج رو قبول میکنه، میخوام بدونم کالج دیگه ای هم هست که در سطح پریمیتر کالج باشه تا جورجیا تک قبولش داشته باشه؟
اینو برای این میپرسم که میخوام واسه FAFSA اقدام کنم و از کمک هزینه کالج بهره مند شم، توی سایتش میتونم اسم چندتا کالج رو بزنم. میخوام ببینم به جز پریمیتر کالج چه گزینه های دیگه ای میتونم داشته باشم.
-----
باز هم اگر دوستانی هستن که کالج رفتن ولی جواب این سوال رو نمیدونن هم بهم بگن بی زحمت، چون چند تا سوال دیگه دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، roeentan ، پدی ، sby ، rouzbehdarvishi ، 5ina ، MAHDI2012 ، mohammadrezah ، soli asali ، khder
سلام ممنون 3rip عزیز من چند مدت دایم مییومدم اینجا سر میزدم متروکه بود کلا دیگه داشنم بیخیال میشدم Smile ممنون واسه جواباتون

من دانشگاه هنری scad درس میخوام بخونم و فردا هم پروازمه ....و دانشگاه تو یکی از خ peachtree هستش و قصد دارم برای کم کردن هزینه هام حتما نزدیک دانشگاه خونه بگیرم Smile و فقط دو سوال دیگه توی اتلانتا چه اپراتور موبایل و اینترنتی بیشتر محبوبه و انتن دهی بهتر هست؟؟؟ و این که برای گشتن خونه تو همون نواحی باید به املاکی ها مراجعه کنم ؟و کارشون درست مثل ایران هست و یکی اسم یکی از معروفترین املاکی ها رو میشه بگید؟شبیه املاک دلتا ها در ایران
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، mohammadrezah ، rouzbehdarvishi ، soli asali
(2013-08-18 ساعت 10:16)sby نوشته:  سلام ممنون 3rip عزیز من چند مدت دایم مییومدم اینجا سر میزدم متروکه بود کلا دیگه داشنم بیخیال میشدم Smile ممنون واسه جواباتون

من دانشگاه هنری scad درس میخوام بخونم و فردا هم پروازمه ....و دانشگاه تو یکی از خ peachtree هستش و قصد دارم برای کم کردن هزینه هام حتما نزدیک دانشگاه خونه بگیرم Smile و فقط دو سوال دیگه توی اتلانتا چه اپراتور موبایل و اینترنتی بیشتر محبوبه و انتن دهی بهتر هست؟؟؟ و این که برای گشتن خونه تو همون نواحی باید به املاکی ها مراجعه کنم ؟و کارشون درست مثل ایران هست و یکی اسم یکی از معروفترین املاکی ها رو میشه بگید؟شبیه املاک دلتا ها در ایران
درمورد اپراتور موبایل دوتا راه دارید، یکی اینکه سیمکارت بخرید و شارژ بخرید مثل ایران و اندازه شارژتون حرف بزنید.
راه دوم هم که خود من انجام دادم این بود که برید فروشگاه walmart قسمت موبایلش، اونجا ازشون سیمکارت family mobile از Tmobile رو بخواید. یه سیمکارت بهتون میده ماهیانه چیزی در حدود 46 دلار باید بدید، تماس و اس ام اس نامحدود، اینترنت 3G هم فکر میکنم یک گیگا بایت. خوبیش اینه که چون دو نفرید توی این طرح نفر دوم هزینه ش کمتر میشه.
در مورد اپراتور اینترنت من خودم AT&T دارم ولی از همه شنیدم که COMCAST بهتره. توی قرارداد بستن حسابی حواستون باشه، نه فقط توی اینترنت، توی همه موارد وقتی قرارداد امضا میکنید تمام مواردشو بخونید، اینجا هم به اندازه ی ایران کلاه برداری میشه، منتهی کمپانی های بزرگ سرتون کلاه شرعی میزارن و شما دستتون هیچ جا بند نیست، تنها راهش اینه که توی قرارداد ها حداقل امکانات رو انتخاب کنید، بعد ها در طول زمان اگه کمبودی احساس کردید آپشن های دیگه رو بهش اضافه کنید. در مورد همین اینترنت مثلا فقط اینترنت خالی رو بگیرید، سرعت 12 مگ هم براتون کافیه، دیگه لازم نیست تلویزیون و بقیه مواردشو بگیرید.
در مورد خونه هم نه اینجا مشاور املاک نداره، شما داخل خود مجتمع های مسکونی (sub the vision) بشید توی هر ساب د ویژن خودش یه آفیس داره که اونجا کار همون مشاور املاک رو میکنه و خونه های اون مجتمع رو نشونتون میده و قیمت ها رو بهتون میگه.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، sby ، tabim4 ، roeentan ، 5ina ، storagemeter ، rouzbehdarvishi ، soli asali ، y.n ، khder ، copol
(2013-08-19 ساعت 09:20)3rip نوشته:  
(2013-08-18 ساعت 10:16)sby نوشته:  سلام ممنون 3rip عزیز من چند مدت دایم مییومدم اینجا سر میزدم متروکه بود کلا دیگه داشنم بیخیال میشدم Smile ممنون واسه جواباتون

درمورد اپراتور موبایل دوتا راه دارید، یکی اینکه سیمکارت بخرید و شارژ بخرید مثل ایران و اندازه شارژتون حرف بزنید.
راه دوم هم که خود من انجام دادم این بود که برید فروشگاه walmart قسمت موبایلش، اونجا ازشون سیمکارت family mobile از Tmobile رو بخواید. یه سیمکارت بهتون میده ماهیانه چیزی در حدود 46 دلار باید بدید، تماس و اس ام اس نامحدود، اینترنت 3G هم فکر میکنم یک گیگا بایت. خوبیش اینه که چون دو نفرید توی این طرح نفر دوم هزینه ش کمتر میشه.
در مورد اپراتور اینترنت من خودم AT&T دارم ولی از همه شنیدم که COMCAST بهتره. توی قرارداد بستن حسابی حواستون باشه، نه فقط توی اینترنت، توی همه موارد وقتی قرارداد امضا میکنید تمام مواردشو بخونید، اینجا هم به اندازه ی ایران کلاه برداری میشه، منتهی کمپانی های بزرگ سرتون کلاه شرعی میزارن و شما دستتون هیچ جا بند نیست، تنها راهش اینه که توی قرارداد ها حداقل امکانات رو انتخاب کنید، بعد ها در طول زمان اگه کمبودی احساس کردید آپشن های دیگه رو بهش اضافه کنید. در مورد همین اینترنت مثلا فقط اینترنت خالی رو بگیرید، سرعت 12 مگ هم براتون کافیه، دیگه لازم نیست تلویزیون و بقیه مواردشو بگیرید.
در مورد خونه هم نه اینجا مشاور املاک نداره، شما داخل خود مجتمع های مسکونی (sub the vision) بشید توی هر ساب د ویژن خودش یه آفیس داره که اونجا کار همون مشاور املاک رو میکنه و خونه های اون مجتمع رو نشونتون میده و قیمت ها رو بهتون میگه.
موفق باشید

من واقعا واقعا ممنونم واسه کمکاتون کلی بار سوالمو کم کردید...به امید پر باری این تاپیک Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، roeentan ، 3rip ، 5ina ، soli asali
برای تماس با ایران با این شماره 8003037006 تماس بگیرید اطلاعات کارت بانکیتون رو میگیره و هرچقدر که خواستید شارژتون میکنه. فکر میکنم حداقلش 25 دلاره
بعد برای زنگ زدن به ایران اول شماره 4047511029 رو میگیرید، بعد شماره ایران رو با 011 میگیرید. مثلا 011989121111111
پاسخ
تشکر کنندگان: 5ina ، Danoosh ، roeentan ، mohammadrezah ، rouzbehdarvishi ، soli asali ، copol
سلام به همه دوستان
من و همسرم الان 70 روزه که وارد آتلانتا شدیم.اول یه توضیحی راجع به این شهر بدم.ما الات به یک کالج زبان به نام اینتر اکتیو کالج میریم که هفته ای 5 روز کلاس داره و هزینش هم ماهی 85 دلار هست که البته دولت 90درصد هزینه کلاس رو برای مهاجرین پرداخت کرده و شما فقط همون 85 تا رو ماهیانه پرداخت میکنید.معلم ما درباره آاین شهر میگفت که تا چند سال قبل شهر به دو قسمت تقسیم شده بود و سیاه ها در جنوب شهر و دان تان بودند و سفید پوست ها در شمال شهر بودند.قسمت های شمالی شهر وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو و اتوبوس نداره و اینم به این دلیله که سفید پوست ها دوست ندارن که مردم فقیر و افراد خلاف کار که معمولا سیاه پوست هستند بتونند با هزینه کم وارد محل زندگی اونها بشند و باعث افزایش جرم و جنایت در این محله ها شوند.دان تان شهر در ساعات اخر شب کمی خطر ناک هستند.ما در قسمت شمال زندگی میکنیم که امنیت بسیار خوبه و یکی از دوستانم که 30 سال هست که اینجا زندگی میکند میگوید که تا به حال سابقه نداشته که تو این محله ها دزدی شود ولی در دان تان شنیده است کهبگاهی دزدی میشود و یا اینکه افراد معتاد جلوی دوستانشون را گرفتند و پولهاشون و چیزای دیگه رد سرقت کردند.ما بعد از 10 روز برای گواهینامه به آدرسه به خیابونه pilgrim mill rd رفتیم نزدیکه دان تانه کامینگ.اونجا گفت که باید حداقل سه تا داکیومنت داشته باشید که بتونید امتحانه شهر بدید ولی الان میتونید برای آیین نامه امتحان بدید که ما هم امتحان آیین نامه رو دادیم و همون دفعه اول قبول شدیم.برای سه تا داکیومنت 1حسابه بانکی.2پاسپورت و 3 سوشیال سکوریتی رو میتونید ببرید.من دوباره رفتم شهر هم قبول شدم ولی چون گرین کارتمون هنوز نیومده بود گواهینامه من با اعتبار یکساله صادر شد.امیدوارم تا اینجا مفید بوده باشه.
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
پاسخ
(2013-09-18 ساعت 05:53)rouzbehdarvishi نوشته:  سلام به همه دوستان
من و همسرم الان 70 روزه که وارد آتلانتا شدیم.اول یه توضیحی راجع به این شهر بدم.ما الات به یک کالج زبان به نام اینتر اکتیو کالج میریم که هفته ای 5 روز کلاس داره و هزینش هم ماهی 85 دلار هست که البته دولت 90درصد هزینه کلاس رو برای مهاجرین پرداخت کرده و شما فقط همون 85 تا رو ماهیانه پرداخت میکنید.معلم ما درباره آاین شهر میگفت که تا چند سال قبل شهر به دو قسمت تقسیم شده بود و سیاه ها در جنوب شهر و دان تان بودند و سفید پوست ها در شمال شهر بودند.قسمت های شمالی شهر وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو و اتوبوس نداره و اینم به این دلیله که سفید پوست ها دوست ندارن که مردم فقیر و افراد خلاف کار که معمولا سیاه پوست هستند بتونند با هزینه کم وارد محل زندگی اونها بشند و باعث افزایش جرم و جنایت در این محله ها شوند.دان تان شهر در ساعات اخر شب کمی خطر ناک هستند.ما در قسمت شمال زندگی میکنیم که امنیت بسیار خوبه و یکی از دوستانم که 30 سال هست که اینجا زندگی میکند میگوید که تا به حال سابقه نداشته که تو این محله ها دزدی شود ولی در دان تان شنیده است کهبگاهی دزدی میشود و یا اینکه افراد معتاد جلوی دوستانشون را گرفتند و پولهاشون و چیزای دیگه رد سرقت کردند.ما بعد از 10 روز برای گواهینامه به آدرسه به خیابونه pilgrim mill rd رفتیم نزدیکه دان تانه کامینگ.اونجا گفت که باید حداقل سه تا داکیومنت داشته باشید که بتونید امتحانه شهر بدید ولی الان میتونید برای آیین نامه امتحان بدید که ما هم امتحان آیین نامه رو دادیم و همون دفعه اول قبول شدیم.برای سه تا داکیومنت 1حسابه بانکی.2پاسپورت و 3 سوشیال سکوریتی رو میتونید ببرید.من دوباره رفتم شهر هم قبول شدم ولی چون گرین کارتمون هنوز نیومده بود گواهینامه من با اعتبار یکساله صادر شد.امیدوارم تا اینجا مفید بوده باشه.

خوش اومدی دوست عزیز
اینتر اکتیو واقعا به یادگیری زبان آکادمیک کمک میکنه. من که کلی ادعام میشد زبانم خوبه، وقتی رفتم اینتر اکتیو تازه فهمیدم از گرامر هیچی نمیدونم.
ولی خب برای قوی شدن زبانتون فقط به کلاس اکتفا نکنید، اون زمان بین کلاس رو برید توی کفاه تریای ساختمان و با بچه های دیگه صحبت کنید و سعی کنید به جای اینکه با دوستان ایرانی دور هم باشید، با دوستان خارجی اجتماع داشته باشید تا به زبانتون کمک کنه.
در مورد پیدا کردن کار هم همون طبقه هم کف که کافه تریا هست سمت روبروی کتابفروشی یه دفتر هست که به افرادی که دنبال کار میگردن کمک میکنه، مثلا در نوشتن رزومه و معرفی کمپانی هایی که استخدام دارن و غیره
پاسخ
سلام به همه عزیزانی که الان توی آتلانتا هستند و درود به همه دوستان این انجمن
سوال من و خانومم الان اینه که با وجود داشتن فک و فامیل توی آتلانتا آیا با سرمایه 20 هزار دلار میشه یه زندگی معمولی و شروع کرد و تا چند ماه بدون کار سر کرد؟ممنون
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، rouzbehdarvishi
(2013-10-10 ساعت 11:10)hedyhoney نوشته:  سلام به همه عزیزانی که الان توی آتلانتا هستند و درود به همه دوستان این انجمن
سوال من و خانومم الان اینه که با وجود داشتن فک و فامیل توی آتلانتا آیا با سرمایه 20 هزار دلار میشه یه زندگی معمولی و شروع کرد و تا چند ماه بدون کار سر کرد؟ممنون

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در مورد جواب سوالتون باید عرض کنم که این بستگی به سطح توقع شما داره،من و همسرم نه ماه پیش وقتی وارد اینجا شدیم نه هزارتا بیشتر با خودمون نیاورده بودیم تا سه ماه ،ماهی هشتصدتا اجاره میدادیم خرج خورد وخوراک هم داشتیم ،یه ماشین به قیمت 2500دلار هم خریداری کردیم در حالی که هر دو هم بیکار بودیم.ودیگه اینکه کارایی رو میشه کرد که هزینه هارو تا حد زیادی پایین بیاره،واین باز بستگی به راهنما ،دوستان و به قول خودتون فک و فامیلاتون داره.
به هر حال اگه تشریف آوردید امیدوارم که بهتون اینجا خوش بگذره وهمیشه موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، soli asali ، mahbube ، rouzbehdarvishi ، 3rip ، y.n ، kage.omid ، copol
ممنون و سپاسگذارم.مهم برای ما ساختن یه زندگی دوباره با حداقل هزینه ممکن.توقع ماشین نداریم توقع خونه آنچنانی هم نداریم چون اول کاریم.دقدقه ها فقط تا پیدا کردن کار مناسب.بعد از اون خیلی راحت تر میشه زندگی و اداره کرد.به هر حال خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون.باز هم خوشحال میشم با هم در ارتباط باشیم و از تجربیاتتون استفاده کنیم.سپاس
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، rouzbehdarvishi ، 3rip

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان