کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2013-11-20 ساعت 12:35)Nazanin_kh نوشته:  سلاممممممممم . من هم برای زندگی دارم 2 ماه دیگه میام اتلانتا .میخواهم بدونم اونجا چقدر بچه ایرونی جوون هستش ؟ اینجا دوست زیاد داشتم میترسم بیام تنها بمونم بخوره تو ذوقم !!! چون واسه اومدن زیاد زحمت کشیدم Smile

اینجور که قدیمی های اینجا میگن آتلانتا بعد از لس آنجلس بیشترین تعداد ایرانی رو داره
marrietta لونه زنبوره ایرانی های جورجیاست، از هر دو نفر یکیشون ایرانیه

ملاکتون پیدا کردن دوست باشه، ایرانی و غیر ایرانیش مهم نیست.
من خودم بیشتر دوستام ایرانین، ولی از اجتماع های ایرانی مخصوصا از نوع جوونانش دوری میکنم . البته نه اینکه خدای نکرده اون اجتماع ها مشکل داشته باشه، مشکل از خود منه
چندین بار پارتی های رادیو جوان و چند کنسرت و گردهمایای ایرانی که رفتم جو رو دوست نداشتم، اکثر آدمهایی که میومدن سمتم ایرانی های بودن که میخواستن بگن ما امریکایی هستیم.
و خب اگر من میخواستم دوست امریکایی پیدا کنم یقینا به گردهمایی های ایرانی نمیرفتم لذا عطای دوستان امریکایی نما رو به لقایشون بخشیدم Shy
نمیدونم به هرحال خب خدا منو همینجوری با همین نواقص اخلاقی آفریده Sad
البته سوءتفاهم نباشه، بچه های مهاجرسرا قضیه شون فرق میکنه، 80 درصد دوستای ایرانی من همین بچه های مهاجرسران که یکی از یکی گل ترن.
پاسخ
(2013-12-12 ساعت 09:19)3rip نوشته:  [quote='Nazanin_kh' pid='448029' dateline='1386417850']

شوخی میکنید دیگه ؟!!!! Sad

Big Grin شوخی که نکردم ولی چون من و همسرم چندین ساله واسه خودمون کار کردیم . هم یه مقدار سیو داریم واسه راه اندازی کار جدیدولی دیگه نه اونقدرهااااا .هم اینکه نمیخواهیم واسه کسی کار کنیم . در حد تحقیق فعلا .
رشته و شغل اصلیمون اینجا graphist va industrial photographer بودیم و همه سعیم این هستش که همینو ادامه بدیم اگه شرایطش باشهههههههه Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، 3rip ، rouzbehdarvishi
[/quote]

ملاکتون پیدا کردن دوست باشه، ایرانی و غیر ایرانیش مهم نیست.
میخواستن بگن ما آمریکایی هستیم.
و خب اگر من میخواستم دوست آمریکایی پیدا کنم یقینا به گردهمایی های ایرانی نمیرفتم لذا عطای دوستان آمریکایی نما رو به لقایشون بخشیدم Shy
نمیدونم به هرحال خب خدا منو همینجوری با همین نواقص اخلاقی آفریده Sad
البته سوءتفاهم نباشه، بچه های مهاجرسرا قضیه شون فرق میکنه، 80 درصد دوستای ایرانی من همین بچه های مهاجرسران که یکی از یکی گل ترن.
[/quote]

معلومه كه فرق نميكنه ايراني باشه يا نه !!! ولي كسي متل من كه تازه وارده خوب حرف مشتركي با يه جوووون امريكايي هنوز نداره Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، shadi79 ، soli asali ، rouzbehdarvishi
[quote='3rip' pid='340460' dateline='1368924843']
سلام
بعد از مدت ها مشکلات و گرفتاری برگشتم.

برادران آتلانتاییِ ورزشکار و ورزش دوست. ما کنار خونمون یه زمین فوتبال کوچیک خوب هست، میخواستم بگم بچه هایی که دوست دارن هم دور هم باشیم هم یه ......
سلام دوست من
کاش من هم الان پیش شما بودم. من عاشق فوتبال تو اخر هفته ها هستم.
یه دست گل کوچیک بزنیم و بعد بریم دیزی که رو گازه با پیاز بزنیم بر بدن و بعد چرتی بزنیمو .... خودمون رو برای یه هفته کار اماده کنیم.
( خیلی رمانتیک شد نه؟!!!)
خوش باشی دوست منSmile
خدای بزرگ و مهربون، به خاطر همه لطف و محبتت ازت ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: amin arefi ، اریوبرزن ، soli asali ، 3rip ، پدی ، ani_sheiton ، alitab ، MAHDI2012 ، khder ، salar5452
ارزون ترین روش تماس با ایران :

دوستانی که گوشی اندرویدی یا آیفون دارن میتونن اپلیکیشن AVT Mobile رو از Google Play و یا App store روی گوشیشون نصب کنن.
هزینه تماس با ایران از طریق این اپلیکیشن از تمام کارتهایی که من تا حالا دیدم ارزونتر بوده. برای تماس با موبایل ایران ازم دقیقه ای 5 سنت کم میکنه.
وقتی هم اپلیکیشن رو نصب میکنید 50 سنت اکانت مجانی بهتون میده که تقریبا میتونید 9 دقیقه تماس برقرار کنید. کیفیت صدا هم فوق العاده ست.
مزیت دیگه ش اینه که دیگه لازم نیست مثل کارتهای تماس اول یک شماره رو بگیرید و بعد شماره ی مورد نظرتون رو بصورت دستی شماره گیری کنید. توی خود اپلیکیشن کانتکتاتون هست و بصورت مستقیم از توی کانتکت تماس میگیرین.
پاسخ
(2013-11-25 ساعت 13:20)Nazanin_kh نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 13:05)ani_sheiton نوشته:  hitab عزیز من گیجم نمیدونم خیلی میترسم.شایدم شما درست بگی من که تجربه ای ندارم

شرايط شما خيلييييييي شبيه منه يا شايد هم ىقيقا شرايط ماست Tongue و من اتلانتا رو درنهايت انتخاب كرىم تا لس انجلس !!!! شما بالاخره کجا رو انتخاب کردید؟ و میشه بپرسم شغلتون چیه ؟
عزیزم ماهم در نهایت آتلانتا رو انتخاب کردیم.با توجه به راهنمایی های hitab عزیز و دیگران خوشبختانه اومدیم پیش عموی همسرم و به لطف ایشون در عرض 2 ماه رو به راه شدیم و تا 1 ماه دیگه میریم به خانه خودمون که 1 خوابه هست و در windermere هست که منطقه بالایی هست و برای 13 ماه اجاره کردیم ماهی 715 .به شغلمون نزدیکه.خوب آمریکا و یا استرالیا میگن اول باید توی کشور ما کار کنی هر کاری شده حتی پایین ترین کارها.بعد برید در زمینه رشته خودتون پیدا کنین.
بنابراین با توجه به رشته من که معماری هست و اصلا اینجا به درد نمیخوره بنابراین وقتی زبانمون خوب بشه رشتمونو عوض میکنیم درس میخونیم و کار مربوط به رشته مونو پیدا میکنیم.
در ضمنی که به نظر من اصلا لباس های آتلانتا زیبا نیست .و خیلی هم گرونه.مگه اینکه بری ross مارک بخری ولی ارزون!!!
سرویس های غذا خوری جنس خوب هم ندیدم تاحالا!!!خیلی معمولیه.ولی تا دلتون بخواد لیوان ارزون!!!!!!!
کیس نامبر2013000066xx تعداد:2 مصاحبه:می کنسولگری:انکارا ازدواج بعد از قبولی .کار همسر:عسلویه .ویزا:شانس آوردیم دادن بعد از نزدیکه 100 روز . آتلانتا شهر بهشت با مردمی مهربان
پاسخ
سلام دوستان آتلانتايي
يه سوال داشتم من تو آدرس براي دريافت گرين كارت شهر roswell را به صورت rosewell نوشته ام يعني با يه e اضافه . فكر مي كنيد مشكلي در دريافت گرين كارت پيدا كنم ؟ يا اينكه خود پست اونجا متوجه ميشه اشتباه تايپي بوده ؟ به نظرتون بايد تو سايت uscis و پست آدرس را تصحيح كنم يا اينكه دستش نزنم كه تغيير آدرس باعث عقب افتادن پروسه دريافت گرين كارت نشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، hedyhoney
دوستانی که در آتلانتا هستند
از آب و هوای الان اونجا بگن
برای مقایسه در فصل زمستون با ایران بد نیست اطلاعات عینی و واقعی داشته باشیم
ممنون
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
دوستان عزيز
گواهي نامه بين المللي را در آتلانتا قبول دارند براي رانندگي گوتاه مدت يا ترجمه گواهينامه ايران را ؟ با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-01-11 ساعت 08:22)lilistar نوشته:  دوستان عزيز
گواهي نامه بين المللي را در آتلانتا قبول دارند براي رانندگي گوتاه مدت يا ترجمه گواهينامه ايران را ؟ با تشكر
بله دوست عزیز قبول دارن ولی توصیه میکنم در اولین فرصت اقدام به گرفتن گواهینامه بکنید که در واقع تو امریکا یه چیزی هست فراتر از یه گواهینامه.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، asher ، hedyhoney ، lilistar ، copol
سلام دوستان عزیز من وهمسرم 1 ماه ونیمیه که به ویرجینیا اومدیم اما متاسفانه همسرم بیکاره و در زمینه رشته اش معماری نتونسته هیچ اقدامی کنه حالا قراره به آتلانتا سفرکنیم به نظرشما کار دراونجاچطوره همسرم من مجری پله های معلق ونرده های مدرن بودن درایران.خاهشا ما را راهنمایی کنید..لطفا در موردکاردر زمینه معماری در آتلانتا هم مارو هم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، hedyhoney ، baba manam sanaz
من و همسرم اگه بریم آتلانتا قراره توی یک جواهر فروشی کار کنیم.من به عنوان حسابدار و همسرم به عنوان فروشنده
جواهر فروشی ماله یکی از اقوام نزدیکمونه که جدیدا راه اندازی کرده.برای شروع خوبه از این بابت دلگرمیم
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: valencia ، soli asali ، asher ، baba manam sanaz ، rouzbehdarvishi ، pari pariaaa
(2014-01-15 ساعت 22:21)ellaheh ghodrat نوشته:  سلام دوستان عزیز من وهمسرم 1 ماه ونیمیه که به ویرجینیا اومدیم اما متاسفانه همسرم بیکاره و در زمینه رشته اش معماری نتونسته هیچ اقدامی کنه حالا قراره به آتلانتا سفرکنیم به نظرشما کار دراونجاچطوره همسرم من مجری پله های معلق ونرده های مدرن بودن درایران.خاهشا ما را راهنمایی کنید..لطفا در موردکاردر زمینه معماری در آتلانتا هم مارو هم راهنمایی کنید

دوست عزیز شاید این تاپیک به دردتون بخوره
http://mohajersara.com/thread-552.html?h...8%B1%DB%8C
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، asher ، soli asali
(2014-01-20 ساعت 13:29)denag نوشته:  
(2014-01-15 ساعت 22:21)ellaheh ghodrat نوشته:  سلام دوستان عزیز من وهمسرم 1 ماه ونیمیه که به ویرجینیا اومدیم اما متاسفانه همسرم بیکاره و در زمینه رشته اش معماری نتونسته هیچ اقدامی کنه حالا قراره به آتلانتا سفرکنیم به نظرشما کار دراونجاچطوره همسرم من مجری پله های معلق ونرده های مدرن بودن درایران.خاهشا ما را راهنمایی کنید..لطفا در موردکاردر زمینه معماری در آتلانتا هم مارو هم راهنمایی کنید

دوست عزیز شاید این تاپیک به دردتون بخوره
http://mohajersara.com/thread-552.html?h...8%B1%DB%8C

denag جان اين تايپك بالايي تو سال٢٠٠٨ مونده و ديگه كسي نيست از بچه ها Sad منم معماري خوندم و ميخوام برم اتلانتا ايشالا، ولي قيدشو زدم چون ميبينم كه سخته كار پيدا كردن و شايد از اول يه رشته ديگه رو خوندم چون چند ساله كه گذاشتم كنار و فكر كنم يادم رفته كار با نرم افزازا.به هر حال اميدوارم كاري رو پيدا كنين كه دوست دارين ولي اوايل بايد صبر داشته باشين
امضای سانازی كه نام كاربريش شده baba manam sanaz
CR1 ازدواجى
receipt number: 20dec2012
approv : 5dec 2013!!
14jan2014:دريافت كيس نامبر
completed on: 21feb 2014!!
3apr 2014 :گرفتن وقت مصاحبه
20may2014:مصاحبه
سفارت انكارا
ويزاي يك و نيم ضرب 30may!Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، soli asali ، rouzbehdarvishi ، pari pariaaa
دوستان تو منطقه الفرتا اتلانتا یکی از دوستان یه آپارتمان خوب داره برای اجاره با شرایط عالی اگه کسی خواست پیغام بده.
شماره کیس: 2013AS-مصاحبه :اپریل2013-هزینه ها :خیلی- دریافت ویزا آگوست 2013 .
از بخت ياري ماست شايد ، كه آنچه مي خواهيم ، يا به دست نمي آيد، يا از دست مي گريزد .
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، soli asali ، rouzbehdarvishi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان