کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2013-12-30 ساعت 23:06)3rip نوشته:  ارزون ترین روش تماس با ایران :

دوستانی که گوشی اندرویدی یا آیفون دارن میتونن اپلیکیشن AVT Mobile رو از Google Play و یا App store روی گوشیشون نصب کنن.
هزینه تماس با ایران از طریق این اپلیکیشن از تمام کارتهایی که من تا حالا دیدم ارزونتر بوده. برای تماس با موبایل ایران ازم دقیقه ای 5 سنت کم میکنه.
وقتی هم اپلیکیشن رو نصب میکنید 50 سنت اکانت مجانی بهتون میده که تقریبا میتونید 9 دقیقه تماس برقرار کنید. کیفیت صدا هم فوق العاده ست.
مزیت دیگه ش اینه که دیگه لازم نیست مثل کارتهای تماس اول یک شماره رو بگیرید و بعد شماره ی مورد نظرتون رو بصورت دستی شماره گیری کنید. توی خود اپلیکیشن کانتکتاتون هست و بصورت مستقیم از توی کانتکت تماس میگیرین.

خیلی ممنون دوست عزیز کمک بزرگی کردید .فقط یه سئوال وقتی با ایران از این طریق تماس میگیری دو تا آپشن براتون میزاره .یکی Local Call هستش و یکی دیگش Data Call با اینترنت WiFi خونه .کدوم آپشنو برای تماس باید انتخاب کنیم ؟ یا اصلا تفاوتی نداره و همون دقیقیه ای 5 سنت جساب میشه ؟ بازم نهایت تشکر رو دارم از شما موفق و پیروز باشید
شماره کیس: 2013AS000059XX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 20 JUNE
کارنت شدن کیس:as soon as possible
تاریخ مصاحبه و گرفتن ويزا:توكلت علي لله
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، asher ، maria2000 ، mahbube ، pari pariaaa ، golia
(2014-01-20 ساعت 19:36)baba manam sanaz نوشته:  
(2014-01-20 ساعت 13:29)denag نوشته:  
(2014-01-15 ساعت 22:21)ellaheh ghodrat نوشته:  سلام دوستان عزیز من وهمسرم 1 ماه ونیمیه که به ویرجینیا اومدیم اما متاسفانه همسرم بیکاره و در زمینه رشته اش معماری نتونسته هیچ اقدامی کنه حالا قراره به آتلانتا سفرکنیم به نظرشما کار دراونجاچطوره همسرم من مجری پله های معلق ونرده های مدرن بودن درایران.خاهشا ما را راهنمایی کنید..لطفا در موردکاردر زمینه معماری در آتلانتا هم مارو هم راهنمایی کنید

دوست عزیز شاید این تاپیک به دردتون بخوره
http://mohajersara.com/thread-552.html?h...8%B1%DB%8C

denag جان اين تايپك بالايي تو سال٢٠٠٨ مونده و ديگه كسي نيست از بچه ها Sad منم معماري خوندم و ميخوام برم اتلانتا ايشالا، ولي قيدشو زدم چون ميبينم كه سخته كار پيدا كردن و شايد از اول يه رشته ديگه رو خوندم چون چند ساله كه گذاشتم كنار و فكر كنم يادم رفته كار با نرم افزازا.به هر حال اميدوارم كاري رو پيدا كنين كه دوست دارين ولي اوايل بايد صبر داشته باشين

ساناز جان تو مطمئنی خود من نیستی؟! منم معماری خوندم و چند ساله گذاشتم کنار و قصد رفتن سراغ یه رشته دیگه رو دارم!!!!!!! Big Grin
یه مساله که مهمه اینه که کلا توی امریکا مدارک خارج از امریکا به درد نمیخوره، معماری شرایطش بدتر هم هست، چونکه اصولا علاوه بر اینکه مدرک خارجی داری، قوانین طراحی معماری قراردادیه و تو کشورهای مختلف متفاوته، مثلا مثل مهندسی کامپیوتر نیست! کابوس بعدیش هم اینه که یک عمر با سیستم متریک زندگی کردی حالا باید فوت و اینچ کار کنی! خدا پدر نرم افزارها رو بیامرزه که خودشون تبدیل میکنن، فکر کن اگه میخواستی دستی کار کنی چی میشد! اونوقت فقط به درد اسکیس زدن میخوردیم Big Grin
من اون تاپیک رو کامل نخوندم، ولی امیدوارم با توجه به اینکه همسرشون تجربه کار در ایران رو دارن بتونن کار پیدا کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، soli asali ، baba manam sanaz ، pari pariaaa
سلام دوستان اگه کسی هست که توی آتلانتا دنبال همخونه میگرده لطفا به من پیام خصوصی بده.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-01-22 ساعت 13:29)avasol نوشته:  
(2013-12-30 ساعت 23:06)3rip نوشته:  ارزون ترین روش تماس با ایران :

دوستانی که گوشی اندرویدی یا آیفون دارن میتونن اپلیکیشن AVT Mobile رو از Google Play و یا App store روی گوشیشون نصب کنن.
هزینه تماس با ایران از طریق این اپلیکیشن از تمام کارتهایی که من تا حالا دیدم ارزونتر بوده. برای تماس با موبایل ایران ازم دقیقه ای 5 سنت کم میکنه.
وقتی هم اپلیکیشن رو نصب میکنید 50 سنت اکانت مجانی بهتون میده که تقریبا میتونید 9 دقیقه تماس برقرار کنید. کیفیت صدا هم فوق العاده ست.
مزیت دیگه ش اینه که دیگه لازم نیست مثل کارتهای تماس اول یک شماره رو بگیرید و بعد شماره ی مورد نظرتون رو بصورت دستی شماره گیری کنید. توی خود اپلیکیشن کانتکتاتون هست و بصورت مستقیم از توی کانتکت تماس میگیرین.

خیلی ممنون دوست عزیز کمک بزرگی کردید .فقط یه سئوال وقتی با ایران از این طریق تماس میگیری دو تا آپشن براتون میزاره .یکی Local Call هستش و یکی دیگش Data Call با اینترنت WiFi خونه .کدوم آپشنو برای تماس باید انتخاب کنیم ؟ یا اصلا تفاوتی نداره و همون دقیقیه ای 5 سنت جساب میشه ؟ بازم نهایت تشکر رو دارم از شما موفق و پیروز باشید
خواهش ميكنم
روي هزينه كه مطمعنم تاثيري نداره
من تفاوتي بين كيفيت صدا هم نديدم، نميدونم چه تفاوت ديگه اي ميتونه داشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، hedyhoney ، soli asali ، سلام مهاجر ، baba manam sanaz ، pari pariaaa ، golia ، copol
(2012-09-11 ساعت 22:07)siralex نوشته:  من یکسری اطلاعات در مورد شهر آتلانتا مینویسم ،امیدوارم برای دوستهای که پیغام گذشته بودن و شاید بعدها میخوان اطلاعاتی‌ از از این شهر داشته باشند مفید باشه:

شهر آتلانتا ( مترو آتلانتا ) با داشتن بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت یکی‌ از شهرهای بزرگ آمریکا محسوب می‌شه، شامل ۱۴ کانتی می‌شه، مرکز شهر آتلانتا داخل کانتی فولتون قرار داره که بزرگترین و مهمترین کانتیه.۵۰ شهر منطقه مترو آتلانتا را تشکیل میدن بهترین و گرون منطقه باک هید نامیده می‌شه البته هر شهری منطقه خوب داره . معمولا منطقه‌های شمالی آتلانتا منطقه‌های بهتری برای زندگی‌ هستند. جمعیت سیاه پوست اینجا تقریبا زیاده ولی‌ هرچی‌ بطرف شمال میرید کمتر هستند البته این هیچ عیب یا امتیازی نمیتونه باشه.

ایرانیها بیشتر تو شهرهای رازول، الفرتا، سندی اسپرینگس و مرییتا ساکن هستند

زمستان‌های زیاد سردی نداره به ندرت برف میاد تابستون هم چند روز خیلی‌ گرم داره ولی‌ بیشتر روزها قابل تحمله هفته‌ای هم ۲ روز معمولا بارون میاد

مردمان بسیار خونگرمی داره که یکی‌ از مهمترین دلائل انتخاب اینجا برای زندگی‌ دائم ما بود.

هزینه مسکن خیلی‌ منطقیه اجاره‌ یه آپارتمان دو خوابه در جای نسبتا خوب با متراژ ۱۲۰۰ اسکرفیت ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار هست

هزینه آب برای ما که ۲ نفر هستیم ۴۰ تا ۶۰ ،

هزینه برق زمستان ۲۵ تا ۴۵ تابستون۴۰ تا ۷۰،

هزینه گاز زمستان ۳۰ تا ۷۰ تابستون ۳۰ تا ۴۰،

تلفن برای ۲ نفر ۹۰

بیمه برای ۲ تا ماشین که یکیش فول کاورج هستش ۱۳۰،

تقریبا شهر مذهبی‌ به حساب میاد ، تا اولین ساحل که ساحل سا وا نا هستش ۳ ساعت راه

مرکز دیدنیش: جورجیا آکواریوم ( بزرگترین آکواریوم دنیا)، موزه کوکا کولا ، استودیو سی‌ ان ان، استون مانتین، لک لنیر، هلن جورجیا،.....

کلا ۳ تا خط مترو داره که از جنوب( فرودگاه) به شمال و شمال شرق و از غرب به شرق کشیده شده، اتوبوس هم که هر ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بستگی به سا عات روز سرویس میدن، روی هم رفته رو وسایل نقلیه‌ عمومیش اصلا نمشیه حساب کرد

قیمتهای مواد خوراکی هم مثل همجا یکسانه ولی‌ سبزی جات و میوه رو معمولا از فارمزمارکت می‌خریم که قیمت و تنوع بهتری داره

جمعیت زیادی از ایرانیها اینجا ساکن هستند به روایتی۲۰.۰۰۰ و به روایتی دیگری ۵۰.۰۰۰ نفر

حدوداً ۶ تا ۷ تا فروشگاه ایرانی‌ داره و تا دلتون بخواد رستوران ایرانی‌

اینا چیزی بود که به ذهنم می‌رسید امیدوارم که بتونه مفید باشه

خیلی خوب بود ممنون15فوریه2014
پاسخ
تشکر کنندگان: mozhgangh ، hedyhoney ، asher ، ffrfar ، EMS ، soli asali ، soheil77 ، sselinaa ، mahbube ، behi.v ، hamidrezapir1 ، ارشان۲۰۱۵ ، smhh7441
siralex عزیز خوشحالمون کردی.اطلاعات خوب و مفیدی بود.
در صورت امکان از هزینه های مواد غذایی با جزئیات برامون بیشتر بگید.مثلا شیر چند میخرید،گوشت تخم مرغ،میوه،برنج و ....در حقیقت دنبال اختلاف درآمد و هزینه روزانه زندگی هستم.به گمونم نرخ دستمزد در آتلانتا برای هر ساعت حدودا 8 دلار در این زمینه هم اگه اطلاعات جدیدی دارید خوشحال میشم بفرمایید.ممنون
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: baba manam sanaz ، soli asali ، khder ، pari pariaaa
دوستان یه سوال داشتم این دلار های قبلی که رنگش سبز بود تا کی اعتبار داره؟ و اینکه یه سری دلار هم دارم که چاپ 1996 و 2003 هست اونها چی مشکل نداره؟
[font=Verdana]
clear your mind out of can't
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، asher
سلام میشه لطفا به یکی به من بگه که منظور این متن چیه؟
As a permanent resident, you must file income tax
returns and report your income to the Internal Revenue
Service (IRS) and your state, city, or local tax department,
if required. If you do not file income tax returns while
living outside of the U.S. for any length of time, or if you
say that you are a “non-immigrant” on your tax returns,
the U.S. government may decide that you have given up
your permanent resident status
همسر من بعد از 6 ماه که به اتلانتا رفته بود برای یه مدت اومده ایران تو این مدت هم تکس ریترن رو پر نکرده حالا این که نوشته یعنی چی؟ مشکل ساز میشه براش؟ میشه راهنماییم کنید؟ یعنی کلا 6 ماه اونجا بوده و یک سال هم نشده بوده که بخواد پر کنه!
[font=Verdana]
clear your mind out of can't
[/font]
پاسخ
در این سرای بی کسی کسی به در نمیزند(منظور این تاپیک جورجیاست)
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، lighter ، baba manam sanaz
(2014-02-22 ساعت 19:46)sselinaa نوشته:  سلام میشه لطفا به یکی به من بگه که منظور این متن چیه؟
As a permanent resident, you must file income tax
returns and report your income to the Internal Revenue
Service (IRS) and your state, city, or local tax department,
if required. If you do not file income tax returns while
living outside of the U.S. for any length of time, or if you
say that you are a “non-immigrant” on your tax returns,
the U.S. government may decide that you have given up
your permanent resident status
همسر من بعد از 6 ماه که به اتلانتا رفته بود برای یه مدت اومده ایران تو این مدت هم تکس ریترن رو پر نکرده حالا این که نوشته یعنی چی؟ مشکل ساز میشه براش؟ میشه راهنماییم کنید؟ یعنی کلا 6 ماه اونجا بوده و یک سال هم نشده بوده که بخواد پر کنه!

سلام
به شما توصیه می کنم که حتما تکس رو پر کنید چون توی این نامه نوشته در صورت پر نکردن ممکنه اقامت دائم شما به مشکل بر بخوره
ضمن اینکه اگه پر کنید و درآمد ایران رو توش بزنید، حتما به شما تکس ریفاند تعلق می گیره (مثلا درآمدی حدود 10 هزار دلار در سال ریفاند خوبی داره).
برای پر کردن اطلاعات مالیات می تونید از سایت توربو تکس استفاده کنید.
موفق باشید
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، asher ، mahbube ، golia ، copol
لطفا اگه کسی در خصوص رنج حقوق های رشته های مهندسی برای سابقه کار بالای 10 سال و مالیات متعلقه به آن در جورجیا اطلاع دارد، بنویسد.
برای چراغ همسایه هم نور آرزو کن
بی شک حوالی ات روشن تر خواهد شد ...
پاسخ
راستی دوستان در مورد بازکردن حساب بانکی در آتلانتا هم بیشتر توضیح بدید- چه بانکی رو برای تازه واردین پیشنهاد میکنید؟ و اینکه موقع بازکردن حساب باید به چه جزئیاتی بیشتر دقت کنیم؟
به دنبال یک زندگی خوبترBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، asher
(2014-02-15 ساعت 09:31)hedyhoney نوشته:  siralex عزیز خوشحالمون کردی.اطلاعات خوب و مفیدی بود.
در صورت امکان از هزینه های مواد غذایی با جزئیات برامون بیشتر بگید.مثلا شیر چند میخرید،گوشت تخم مرغ،میوه،برنج و ....در حقیقت دنبال اختلاف درآمد و هزینه روزانه زندگی هستم.به گمونم نرخ دستمزد در آتلانتا برای هر ساعت حدودا 8 دلار در این زمینه هم اگه اطلاعات جدیدی دارید خوشحال میشم بفرمایید.ممنون

چه گرد و خاكي گرفته اين تاپيك رو
اول با اين جمله شروع كنم كه اصلا نگران هزينه هاي خورد و خوراك نباشيد، شما كمترين درآمد رو هم در امريكا داشته باشيد باز از نظر تغذيه به مشكل نخواهيد خورد.
در مورد اقلامي كه گفتيد نميشه نرخ دقيقي مشخص كرد، چون قيمت اجناس به دو فاكتور بستگي داره.
يك: اون جنس رو از كدوم فروشگاه ميخريد؟
دو: اون فروشگاه تو كدوم شهر از ايالت جورجياست، و يا تو كدوم منطقه از شهره (چون مقدار مالياتي كه روي اجناس هست در شهرها و محله هاي مختلف با هم فرق داره)
در مورد فروشگاهها براي خريد مواد غذايي مثلا ارزون ترين فروشگاهها ميشه Aldi و walmart رو اسم برد و فروشگاههاي گرون ميشه publix و Target رو نام برد و يا Kroger ميشه گفت يك فروشگاه ميانه ست.
خب مسلما كيفيت اجناس توي اين فروشگاهها فرق ميكنه، مسلما كيفيت مواد خوراكي كه از publix ميخريد بالاتر از walmart هست
خيلي وقتها هم خير، اجناس كاملا كيفيت مشابه دارند و فقط كلاس و برند اون فروشگاه قيمتشو تعيين ميكنه. اين تفاوت رو بصورت محسوس ميتونيد بين مشتريان فروشگاههايي مثل Aldi و Walmart با فروشگاههايي مثل publix و Target ببينيد.
فروشگاههاي ديگه اي هم هستن كه ما باشون كار نداريم چون كل اجناسشون اورگانيك هست و قيمت مواد خوراكيشون سر به فلك ميزنه و مال از ما بهترونه
در مورد نرخ دستمزد كه پرسيديد، خب بستگي داره مشغول به چه كاري بشيد، كارهاي پايه مثل فروشگاه و فست فود از 7.25 دلار شروع ميشه تا ١٢ دلار
كارهاي ديگه هم كه خب بستگي به نوع شغل داره

(2014-02-21 ساعت 23:42)sselinaa نوشته:  دوستان یه سوال داشتم این دلار های قبلی که رنگش سبز بود تا کی اعتبار داره؟ و اینکه یه سری دلار هم دارم که چاپ 1996 و 2003 هست اونها چی مشکل نداره؟

فكر نميكنم تاريخ انقضا داشته باشه
تا زماني كه شما پول توي دستتون هست موظفند ازتون بگيرند
پاسخ
(2014-02-26 ساعت 12:07)Reza20002 نوشته:  لطفا اگه کسی در خصوص رنج حقوق های رشته های مهندسی برای سابقه کار بالای 10 سال و مالیات متعلقه به آن در جورجیا اطلاع دارد، بنویسد.

سوالتون خيلي كلي هست و جواب دادن بهش تقريبا غير ممكن
حتي توي يك فيلد خاص از رشته هاي مهندسي هم دستمزدها اختلاف فاحشي دارند، چه برسه به اينكه كلي در مورد مهندسي بخوايم نظر بديم
اگر منظورتون ساخت و ساز و عمران و معماري هست به جاي شغل بهتون پيشنهاد ميكنم به فكر پذيرش گرفتن از يك دانشگاه و گرفتن يك مدرك فوق ليسانس از امريكا باشيد، در امريكا بدون داشتن مدرك از دانشگاههاي امريكايي پيدا كردن كار در فيلد پزشكي و مهندسي عمران و معماري تقريبا غير ممكنه
توي اين مدت به اين نتيجه رسيدم كه فقط بچه هايي كه در ايران در فيلد IT بودن در امريكا سود بردن، چون فقط ازشون رزومه خواستن و قابليت فني شون بررسي شده و به داشتن مدرك از امريكا گير ندادن، برنامه نويسي، شبكه، طراحي وب و هرچيزي كه زيرشاخه IT تلقي بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، el333 ، hedyhoney ، lighter ، asher ، baba manam sanaz ، soli asali ، ParsTrader ، khder ، pari pariaaa ، copol
3rip عزیز واقعا ممنونم از اطلاعاتی که ارائه فرمودید.در خصوص درآمدی که فرمودید (7.25) که حداقل حقوق باشه میشه تا حدودی برخی از هزینه ها رو پوشش داد.برای تازه وارد ها فکر میکنم یه کاره پاره وقت با این میزان حقوق شروع خوبی باشه.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان