کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2012-06-25 ساعت 10:02)empyrium نوشته:  سلام بر دوستان عزیز

سایت رو برسی کردم...یک گزینه در پنل سمت راست زده "و-ویزا"
در توصیح هم نوشته:
The V visa is a nonimmigrant visa created to allow families to stay together while waiting for the processing of immigrant visas.

تا زمانی که پروسه ی مهاجرت تمام نشده می توان از این ویزا استفاده کرد...

ولی گرفتن این نوع ویزا با در نظر گرفتن سهمیه ای که در نظر گرفته شده و حجم گرین کارتیهایی که در حال حاضر وجود دارد از مجهولات ماجرا هستش....

اگر کسی از دوستان در این زمینه اطلاعاتی داره شیر کنه ما هم استفاده کنیم....
با تشکر از همه ی دوستان

دوست عزیز
ویزای v واسه کسایی هستش که 21 دسامبر 2000 یا قبل از اون اپلای کرده باشن و شامل شما نمیشه. لینک زیرو ببینید:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._1493.html
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: empyrium ، Abdorrezaa
دوست عزیز، شما بعد از گرفتن سیتیزن شیپ می تونید 6 ماهه برای نامزدتان اقدام نمایید و او را ببرید اما در مورد پدر و مادر و خواهر و برادر بالای 21 سال این پروسه طولانی خواهد بود.

سلام، سریع ترین راه، گرفتن ویزای تحصیلی است و بعد در اونجا به نامزدتون ملحق بشید و با گرفتن وکیل پروسه گرفتن گرین کارت رو طی کنید.
دوستان عزیز اگر کسی بخواهد با از طریق اقدام همرش که گرین کارت دارد برود ، چقد طول می کشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-01 ساعت 11:51)saintmary نوشته:  دوست عزیز، شما بعد از گرفتن سیتیزن شیپ می تونید 6 ماهه برای نامزدتان اقدام نمایید و او را ببرید اما در مورد پدر و مادر و خواهر و برادر بالای 21 سال این پروسه طولانی خواهد بود.

سلام، سریع ترین راه، گرفتن ویزای تحصیلی است و بعد در اونجا به نامزدتون ملحق بشید و با گرفتن وکیل پروسه گرفتن گرین کارت رو طی کنید.
دوستان عزیز اگر کسی بخواهد با از طریق اقدام همرش که گرین کارت دارد برود ، چقد طول می کشد؟

سلام دوست عزیز
با توجه به ویزا بولتن و رویه فعلی حدود 3 سال طول می کشد مگر اینکه همسرتان در این بازه سیتیزن شوند پروسه یک مقدار سریعتر میشود .
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
سلام
پرونده من حدود 2.5 ماه پیش تو uscis اپرو شد ولی هنوز شماره کیس nvc رو ندارم شوهرم زنگ زد گفتن فعلا با همون شماره قبلی هستم میل هم زدیم جواب ندادن مال همه 1 ماه میاد خیلی طولانی شده نمیدونیم چی کار کنیم ...... یه سری از دوستان نوشته بودن تو میلی که برای اپرو می زنن نوشته 1 ماه باید شماره کیس از nvc بیاد ما چون با وکیلمون دعوا داریم میل اپرو اولیه رو بهمون نزده و تو سایت دیدیم هنوز هم درخواست جا به جایی برای آدرس ایمیل و اینا رو ندادیم چی کار کنیم ؟
--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-10 ساعت 14:34)saba.m نوشته:  سلام
پرونده من حدود 2.5 ماه پیش تو uscis اپرو شد ولی هنوز شماره کیس nvc رو ندارم شوهرم زنگ زد گفتن فعلا با همون شماره قبلی هستم میل هم زدیم جواب ندادن مال همه 1 ماه میاد خیلی طولانی شده نمیدونیم چی کار کنیم ...... یه سری از دوستان نوشته بودن تو میلی که برای اپرو می زنن نوشته 1 ماه باید شماره کیس از nvc بیاد ما چون با وکیلمون دعوا داریم میل اپرو اولیه رو بهمون نزده و تو سایت دیدیم هنوز هم درخواست جا به جایی برای آدرس ایمیل و اینا رو ندادیم چی کار کنیم ؟
صبا جان نگران نباش. من 1 ماهو 6 روز پیش اپروو شدم تازه هفته پیش پروندم رفته NVC. بهشونم که دوبار زنگ زدم گفتن حداقل 4 هفته طول میکشه تا کیس نامبرتون بیاد. یعنی در مجموع از زمان اپروو تا تعلق گرفتن کیس نامبر حداقل 2 ماه میشه. البته مثل اینکه جدیدا سرشون شلوغ شده که انقدر طول میکشه. قبلا 1 ماهه کیس نامبر میومد
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، حاجی واشنگتن
(2012-07-10 ساعت 16:35)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 14:34)saba.m نوشته:  سلام
صبا جان نگران نباش. من 1 ماهو 6 روز پیش اپروو شدم تازه هفته پیش پروندم رفته NVC. بهشونم که دوبار زنگ زدم گفتن حداقل 4 هفته طول میکشه تا کیس نامبرتون بیاد. یعنی در مجموع از زمان اپروو تا تعلق گرفتن کیس نامبر حداقل 2 ماه میشه. البته مثل اینکه جدیدا سرشون شلوغ شده که انقدر طول میکشه. قبلا 1 ماهه کیس نامبر میومد
مرسی عزیزم خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
سلام
نمیدونم اینجا درسته مینویسم یا نه ..... توی فرم اولیه که وکیلمون برامون پر کرده به اسم همسرم ولی ادرس و ایمیل خودشو داده الان هم باهاش مشکل پیدا کردیم و مدارکی که تا حالا براش فرستادن رو به ما نمیده یعنی من هنوز میل تائید اپرو uscis را ندارم اگه به NVC زنگ بزنم یا مکاتبه کنم قبول می کنن آدرس و میل و عوض کنن تا دیگه برای وکیله نفرستن و اتوماتیک از چرخه ما حذف بشه تا حالا کسی این کارو کرده تو روند کارمون مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-11 ساعت 11:11)saba.m نوشته:  سلام
نمیدونم اینجا درسته مینویسم یا نه ..... توی فرم اولیه که وکیلمون برامون پر کرده به اسم همسرم ولی ادرس و ایمیل خودشو داده الان هم باهاش مشکل پیدا کردیم و مدارکی که تا حالا براش فرستادن رو به ما نمیده یعنی من هنوز میل تائید اپرو uscis را ندارم اگه به NVC زنگ بزنم یا مکاتبه کنم قبول می کنن آدرس و میل و عوض کنن تا دیگه برای وکیله نفرستن و اتوماتیک از چرخه ما حذف بشه تا حالا کسی این کارو کرده تو روند کارمون مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
ممنون
بله دوست عزیز
به راحتی این کارو میتونید بکنید. یه فرمی هست به اسم choice of agent and addredss که توی اون فرم اطلاعات نماینده تونو باید وارد کنید. شما هم میتونید همسرتونو به عنوان نماینده انتخاب کنید همونطور که اکثرا همین کارو میکنن. این فرم واسه اداره مهاجرت G-28 هستش و واسه NVC فرم ds 3032 هستش.
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن
(2012-07-11 ساعت 17:04)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 11:11)saba.m نوشته:  سلام
ممنون
بله دوست عزیز
به راحتی این کارو میتونید بکنید. یه فرمی هست به اسم choice of agent and addredss که توی اون فرم اطلاعات نماینده تونو باید وارد کنید. شما هم میتونید همسرتونو به عنوان نماینده انتخاب کنید همونطور که اکثرا همین کارو میکنن. این فرم واسه اداره مهاجرت G-28 هستش و واسه NVC فرم ds 3032 هستش.
ممنون از راهنماییت عزیزم خیلی لطف می کنی الان همسرم نماینده هست ولی با شماره تلفن و آدرس و میل وکیله این فرم و باز به اسم خودش تکمیل کنه مشکلی نیست چون یه وکیل دیگه ای به ما گفته میل بزنید nvc آدرس و اینا رو عوض کنین ولی اصلا به هیچ وکیلی دیگه اعتماد نداریم
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه عزیزم مشکلی نیست. من خودم یه بار که به اداره مهاجرت ایمیل زده بودمو سوالی پرسیده بودم در جواب ایمیلم گفتن که ما نمیتونیم به شما اطلاعات بدیم و اگه میخواهید خودتون اطلاعاتو دریافت کنید این فرمو دوباره پر کنید و بفرستید. که من این کارو نکردم چون نیازی نبود و وکیلمون کارهارو میکرد خودش.
ولی از وقتی پروندم رفته NVC اونا جواب ایمیلمو میدن. با اینکه agent وکیلمونه ولی بازم جواب منو میدن.
البته فرم ds3032 رو وقتی میتونید پر کنید که کیس نامبر بهتون تعلق گرفته باشه چون بالای اون فرم باید کیس نامبرتون توسط NVC حک شده باشه. ولی فرم G28 اینطور نیست.
شما یه ایمیل به NVC بزنید و قضیه رو بگید. فقط دقت کنید که subject ایمیلتون باید رسیدنامبر uscisتون باشه. خط اول ایمیل هم به ترتیب با موارد زیر شروع کنید:
I am: اسم کامل خودتون
petitioner's name and date of birth: اسم پتیشنر و تاریخ تولدش
applicant's name and date of birth: اسم اپلیکنت (خودتون) و تاریخ تولدتون
بعد هم قضیه رو بگید بهشون.
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، حاجی واشنگتن
بعد از یک سال هفته پیش 1 نامه اومده ایران که توش کیس نامبر نوشته و گفته شده که ما به کارتون رسیدگی می کنیم. نامه رو من ندیدم. کسی دیگی هم پروسش اینجوری بوده؟
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-13 ساعت 01:06)alaleh_al نوشته:  بعد از یک سال هفته پیش 1 نامه اومده ایران که توش کیس نامبر نوشته و گفته شده که ما به کارتون رسیدگی می کنیم. نامه رو من ندیدم. کسی دیگی هم پروسش اینجوری بوده؟
آره. مادرشوهر منم وقتی پروندش رفت NVC واسش نامه فرستادن و کیس نامبر توش بود و گفته بودن که agent معرفی کنید و پول رو واریز کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al
سلام من يه سوال دارم من از طريق همسرم كه گرين كارت داشت ٦ماه بيش اقدام كرديم ميخواستم بدونم چقدر طول ميكشه؟ به نظرتون در اين مدت درس رو ادامه بدم يا زبان بخونم
من ذانشجوى پزشكى هستم و نميرسم همزمان هم درس بخونم هم زبان
لطفا راهنماييم كنيد
ديگه خسته شدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-28 ساعت 14:01)سايه نوشته:  سلام من يه سوال دارم من از طريق همسرم كه گرين كارت داشت ٦ماه بيش اقدام كرديم ميخواستم بدونم چقدر طول ميكشه؟ به نظرتون در اين مدت درس رو ادامه بدم يا زبان بخونم
من ذانشجوى پزشكى هستم و نميرسم همزمان هم درس بخونم هم زبان
لطفا راهنماييم كنيد
ديگه خسته شدم

حدود 3 سال

اوووول درس

همزمان هم در اوقات فراغت و حوصله، مطالعه زبان
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، frozen mind
شماچه شرايطي داريد و ميخايد كه طرفه مقابل شرايطش چي باشه شايديكي ازدوستام مناسبتون بود
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان