کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
ببخشید واسه من یه سوال پیش اومد: یعنی چی فقط 10 سال میشه با گرین کارت امریکا موند؟ همسر من 26-7 سال با گرین کارت امریکا زندگی کرد! یکی از دوستاش 30 ساله اونجاست ولی ستیزن نیست!!! چرا از اونا ایراد نمیگیرن پس؟ لطفا توضیح بدید واسه من. مرسی.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Ashkan78 ، Blaze ، silia
سلام

حرف دزستی نبوده. خیلیا بنا به دلایل شخصی اصلا برای تابعیت اقدام نمی کنن. تعویض گرین کارت هم من از نزدیک دیدم.... فرآیند ساده ای هست... عین تعویض گواهینامه.

(2012-08-13 ساعت 14:19)girl نوشته:  ببخشید واسه من یه سوال پیش اومد: یعنی چی فقط 10 سال میشه با گرین کارت امریکا موند؟ همسر من 26-7 سال با گرین کارت امریکا زندگی کرد! یکی از دوستاش 30 ساله اونجاست ولی ستیزن نیست!!! چرا از اونا ایراد نمیگیرن پس؟ لطفا توضیح بدید واسه من. مرسی.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، girl ، فردا ، Blaze ، الهه سابق ، silia ، حاجی واشنگتن
(2012-08-13 ساعت 14:19)girl نوشته:  ببخشید واسه من یه سوال پیش اومد: یعنی چی فقط 10 سال میشه با گرین کارت امریکا موند؟ همسر من 26-7 سال با گرین کارت امریکا زندگی کرد! یکی از دوستاش 30 ساله اونجاست ولی ستیزن نیست!!! چرا از اونا ایراد نمیگیرن پس؟ لطفا توضیح بدید واسه من. مرسی.
سلام.فکر کنم شایعست !Big Grin
عموی من 55 سال هست که با گرین کارت در امریکا زندگی می کنه و هیچ وقت برای تابعیت اقدام نکرده!
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Blaze ، الهه سابق ، silia
خب، بین علما اختلاف افتاد !

من دقیقا پرسیدم

لازم نیست که حتما کسی درخواست سیتیزن شدن بده ، فقط اینکه اعتبار گرین کارت 10 ساله هست و تا 6 ماه قبل از اون می تونین درخواست تجدیدشو بدین.
مساله فقط اینه که طی زمان تعویض یک چسب اعتباری روی گرین کارت می چسبونن تا فرآیند اداری که چندین ماه طول میکشه سپری بشه و با اون چسب که خودشم اعتبار داره برای چند ماه ، بشه از امریکا خارج شد و وارد شد.

زمان تعویض و در طی فرایند اداری ممکنه اگر شما روال مورد نظر اونها رو از نظر موندن در خاک امریکا، رعایت نکرده باشید به مشکلاتی بخورین و ثابت باید بکنید که مشکلاتی پیش اومده و ... و قصدتون ماندگاری در خاک امریکاست.

دوستانی که هم مشکل نداشتن معمولا توی خود امریکا زندگی کرده و می کنند و لذا مشکلی برای اثبات حضور ندارند. روی صحبت من با کسانی هست که مدت زیادی وارد نمیشن و بعد مدتی طولانی قصد ورود دارند. این دوستان در هنگام ورود باید استرس مواجه با افسر مهاجرت رو داشته باشن.

صحبتم راجع به سپری شدن 10 سال و لزوما سیتیزن شدن بعد اون رو هم اصلاح میکنم و پوزش می خوام.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، الهه سابق ، girl ، alaleh_al ، حاجی واشنگتن
با درود و احترام به دوستان بزرگوار

من از صبح فروم رو زیر و رو کردم و البته باید بگم جواب خیلی از سوالها رو گرفتم و از شما ممنونم ولی بعضی از جوابها برام هنوز گنگه
مثلا اینکه آیا واقعا به هر کسی پاس سفید میدن و همسر من با گفتن اینکه چون همسرش در ایرانه و میخواد با همسرش زندگیشو تو آمریکا شروع کنه میتونه پاس سفید بگیره؟
دوم اینکه پروسه دریافت پاس سفید چقدر طول میکشه؟
به ما قبلا با اطمینان گفته بودند که اگر همسر من بار اول بعد از یک سال وارد آمریکا بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد و همون موقع برای re-entry permit اقدام کنه ولی خیلی از دوستان بزرگوار تاکید بر ورود 6 ماهه داشتند
چون ما هر دو شاغل هستیم و بحث هزینه هم برامون مطرح است 6 ماه یا یکسال تا حدی برامون تفاوت داره

ارادتمند
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، الهه سابق
علی جان ، الان این مطلبو تو سایت سفارت ارمنستان دیدم، گفتم به درد شما می خوره چون دیگه خیالتو راحت میکنه :
Leaving the United States

Persons entering the United States on immigrant visas are expected to live in the United States permanently, but you may enter and leave the United States as often as you wish with your green card. To remain in compliance with immigration rules and regulations, however, immigrants are advised to spend at least six months of every year in the United States. Remaining outside the United States for periods longer than six months in any given year may jeopardize your immigration status and negatively impact your naturalization process, through which you receive U.S. citizenship. Remaining outside the United States for over one year can result in an immigrant losing their legal permanent resident status even though their actual green card may still be valid.

If you know that you will need to be outside the United States for a long period of time, you may complete form I-131 “Application for Travel Document” and apply for a reentry permit or advance parole, which is permission from the USCIS to remain outside the U.S. without jeopardizing your lawful permanent residence status. You must apply to USCIS for this reentry permit into the United States prior to your foreign travel. Please see the USCIS website http://www.uscis.gov for form I-131 and fling instructions (Home > Immigration Forms > Form I-131). Please note, remaining outside of the United States for a long period of time will affect how quickly you qualify for naturalization and U.S. citizenship.

راجع به پاس سفید هم فقط اطلاع دارم در کمتر از یک ماه صادر میشه و مشکلی نداره و هر کسی می تونه درخواست بده.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، atiali
(2012-08-13 ساعت 21:04)atiali نوشته:  با درود و احترام به دوستان بزرگوار

من از صبح فروم رو زیر و رو کردم و البته باید بگم جواب خیلی از سوالها رو گرفتم و از شما ممنونم ولی بعضی از جوابها برام هنوز گنگه
مثلا اینکه آیا واقعا به هر کسی پاس سفید میدن و همسر من با گفتن اینکه چون همسرش در ایرانه و میخواد با همسرش زندگیشو تو آمریکا شروع کنه میتونه پاس سفید بگیره؟
دوم اینکه پروسه دریافت پاس سفید چقدر طول میکشه؟
به ما قبلا با اطمینان گفته بودند که اگر همسر من بار اول بعد از یک سال وارد آمریکا بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد و همون موقع برای re-entry permit اقدام کنه ولی خیلی از دوستان بزرگوار تاکید بر ورود 6 ماهه داشتند
چون ما هر دو شاغل هستیم و بحث هزینه هم برامون مطرح است 6 ماه یا یکسال تا حدی برامون تفاوت داره

ارادتمند

دوست عزيز هر كسي كه گرين كارت داره مي تونه Travel Document يا به اصطلاح پاس سفيد بگيره و مشكلي هم بوجود نمياد.

پروسه دريافتشم معمولا يكي دو ماه طول مي كشه ولي بعد از مراحل انگشت نگاري فرد مي تونه از آمريكا خارج بشه و به آدرسي كه ميده پستش مي كنند و بعدا از طريق پست توي ايران دريافتش كنيد.

در مورد 6 ماه يا يكسال هم قبلا عرض كردم كه اگر براتون سيتيزني سر موقع مهمه خروج بيش از 6 ماه نبايد از آمريكا داشته باشيد ولي اگر اين مساله مهم نيست قانوناً تا يكسال مي تونيد بدون پاس سفيد بيرون آمريكا باشيد.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، الهه سابق ، atiali ، حاجی واشنگتن
ناظم عزیز
من بعید میدونم بشه مدرکی مثل پاسپورتو با پست فرستاد. شما کسیو سراغ دارید که این کارو کرده باشه؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-13 ساعت 21:58)elahenadafy2 نوشته:  ناظم عزیز
من بعید میدونم بشه مدرکی مثل پاسپورتو با پست فرستاد. شما کسیو سراغ دارید که این کارو کرده باشه؟

ببينيد من توي دوستان مهاجرسرايي كساني رو ديدم كه گرين كارت ، پاس سفيد و ... رو با پست به ايران فرستادند و از اونجاييكه مرسوله ها قابل ردگيري است مشكلي بوجود نمياد.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، حاجی واشنگتن
سلام من تازه عضو این سایت شدم
من نامزدم گرین کارت داره و ما تصمیم گرفتیم از طریق ویزای دانشجویی اقدام کنم
به نظرتون این روش بهتره با اینکه عقد کنیم و منتظر ویزا بمونم؟؟
ممنون میشم جواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-18 ساعت 14:34)8457 نوشته:  سلام من تازه عضو این سایت شدم
من نامزدم گرین کارت داره و ما تصمیم گرفتیم از طریق ویزای دانشجویی اقدام کنم
به نظرتون این روش بهتره با اینکه عقد کنیم و منتظر ویزا بمونم؟؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام دوست عزیز
من در این حد میدونم که اگر از طریق ازدواج اقدام کنید با رویه فعلی اخذ ویزاتون حدود 3 سال طول می کشه و اگه همسرتون در این بازه سیتیزن بشن یه مقدار سریعتر میشه
برای ویزای دانشجویی زمان کمتر از این مقدار است ،فکر می کنم حدود یکسال ،ولی همینطور که می دونید شرایط پذیرش در دانشگاه و مادیشو بایدداشته باشید
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
سلام دوستان
یه سوالی واسه من پیش اومده
میخواستم بدونم من اگه بخوام همسرم با گرین کارتی که خودم دارم بیارم،حتما باید تو آمریکا کار کنم و مالیات بدم و تو ارائه مدارک برای همسرم حتما باید فرم های مالیاتی باشه؟
کتگوری:f2a/تاریخ ارسال مدارک:2013، 6 August /تاریخ اپروو: December 4 ,2013/تاریخ دریافت کیس نامبر: 2014, 22 February /تاریخ پرداخت 88 دلار و فرم 261: 2014, 28 February /تاریخ ارسال مدارک اسپانسر:2014, 4 march /تاریخ پرداخت 230دلار: 2014, 12 march /تاریخ کامپلیت:2014, 21 April/تاریخ دریافت نامه مصاحبه:26 مارچ/تاریخ مصاحبه:هفته اول می/کلیر:نوامبر بعد از 6 ماهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-28 ساعت 08:44)فاطمه نوری نوشته:  سلام دوستان
میخواستم بدونم من اگه بخوام همسرم با گرین کارتی که خودم دارم بیارم،حتما باید تو آمریکا کار کنم و مالیات بدم و تو ارائه مدارک برای همسرم حتما باید فرم های مالیاتی باشه؟
نه عزیزم. شما کافیه یه اسپانسر پیدا کنید و اون شخصه که باید مالیات داده باشه و درآمد داشته باشه.
اصلا شما میتونید حتی کل زمان پروسه رو هم ایران باشید. ولی وقتی همسرتون میره واسه مصاحبه حتما باید مدرکی ارائه کنه که نشون بده شما قصد ادامه زندگی توی آمریکا رو دارید. مثلا پذیرش دانشگاه شما، اجاره نامه یک آپارتمان که واسه زندگی کرایه کردید و از این قبیل چیزا
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن
(2012-08-28 ساعت 12:22)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 08:44)فاطمه نوری نوشته:  سلام دوستان
نه عزیزم. شما کافیه یه اسپانسر پیدا کنید و اون شخصه که باید مالیات داده باشه و درآمد داشته باشه.
اصلا شما میتونید حتی کل زمان پروسه رو هم ایران باشید. ولی وقتی همسرتون میره واسه مصاحبه حتما باید مدرکی ارائه کنه که نشون بده شما قصد ادامه زندگی توی آمریکا رو دارید. مثلا پذیرش دانشگاه شما، اجاره نامه یک آپارتمان که واسه زندگی کرایه کردید و از این قبیل چیزا

ممنون
یعنی همون کسی که منو اسپانسر کرده میتونه همسرم هم اسپانسر کنه؟
کتگوری:f2a/تاریخ ارسال مدارک:2013، 6 August /تاریخ اپروو: December 4 ,2013/تاریخ دریافت کیس نامبر: 2014, 22 February /تاریخ پرداخت 88 دلار و فرم 261: 2014, 28 February /تاریخ ارسال مدارک اسپانسر:2014, 4 march /تاریخ پرداخت 230دلار: 2014, 12 march /تاریخ کامپلیت:2014, 21 April/تاریخ دریافت نامه مصاحبه:26 مارچ/تاریخ مصاحبه:هفته اول می/کلیر:نوامبر بعد از 6 ماهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه شرایط مالیشو داشته باشه، چرا که نه. فقط چک کن که درآمدش خط فقرو تامین کنه. و حواستم باشه اگه اومدی ایران موندی، حتما مدارکی دال بر ادامه زندگی در آمریکا جور کنی تا همسرت واسه مصاحبه ببره
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان