کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2014-04-04 ساعت 02:36)lossi نوشته:  سلام
من تازه به این انجمن ملحق شدم عزیزان کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟!
من الان حدود 1 ماه هست که آمریکا هستم قصد دارم بزودی ب ایران برگردم و ازدواج کنم
ببخوام برای همسرم اقدام کنم و ایشون هم با من بیان اینجا حدودا چقدر طول میکشه ؟ 1 و نیم سال یا 5 سال ؟!
با توجه به اینکه من فقط گرین کارت دارم .همین . ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه

سلام دوست عزیز.خوش اومدی.ببینید هیچ کس نمیتونه تاریخ دقیق بگه.ولی جدیدا متاسفانه ویزا بولتن هیچ تغییری نکرده و شما باید منتظر بمونید تا کارنت شید.شما فعلا پروسه رو به جریان بیندازید و فرم های اولیه بفرستید .کل پروسه ممکن از 1 سال تا چند سال طول بکشه و متاسفانه هیچ کس دقیق نمیتونه پیش بینی کنه چقدر طول میکشه.ولی به نظر من شما سریع فرمارو بفرستید.
کتگوری:f2a/تاریخ ارسال مدارک:2013، 6 August /تاریخ اپروو: December 4 ,2013/تاریخ دریافت کیس نامبر: 2014, 22 February /تاریخ پرداخت 88 دلار و فرم 261: 2014, 28 February /تاریخ ارسال مدارک اسپانسر:2014, 4 march /تاریخ پرداخت 230دلار: 2014, 12 march /تاریخ کامپلیت:2014, 21 April/تاریخ دریافت نامه مصاحبه:26 مارچ/تاریخ مصاحبه:هفته اول می/کلیر:نوامبر بعد از 6 ماهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، sepideh IR ، vania77 ، romance33 ، alitab
(2014-04-04 ساعت 03:46)فاطمه نوری نوشته:  
من الان حدود 1 ماه هست که آمریکا هستم قصد دارم بزودی ب ایران برگردم و ازدواج کنم
ببخوام برای همسرم اقدام کنم و ایشون هم با من بیان اینجا حدودا چقدر طول میکشه ؟ 1 و نیم سال یا 5 سال ؟!
با توجه به اینکه من فقط گرین کارت دارم .همین . ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه

سلام دوست عزیز.خوش اومدی.ببینید هیچ کس نمیتونه تاریخ دقیق بگه.ولی جدیدا متاسفانه ویزا بولتن هیچ تغییری نکرده و شما باید منتظر بمونید تا کارنت شید.شما فعلا پروسه رو به جریان بیندازید و فرم های اولیه بفرستید .کل پروسه ممکن از 1 سال تا چند سال طول بکشه و متاسفانه هیچ کس دقیق نمیتونه پیش بینی کنه چقدر طول میکشه.ولی به نظر من شما سریع فرمارو بفرستید.

مرسی
من هنوز هیچ اقدامی نکردم و منتطر هستم تا گرین کارتم بیاد و بعد برگردم ایران
اما اینجا همه میگن 5سال و باید سیتیزن بشی اول و میگن حتی اگه با گرین کارت هم اقدام کنی بازهم زمان میبره 4 یا 5 سال
این خیلی خیلی سخته برای من که الان ایجا هستم درکش خیلی سخته که چطور میشه 5 سال جدا و دور زندگی کنی :-(
فقط لطفن میشه راهنمایی کنید که با شرایط من ویزای نامزدی زودتر جواب داده میشه بهش یا ویزای ازدواج ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، vania77
(2014-04-04 ساعت 08:37)lossi نوشته:  
(2014-04-04 ساعت 03:46)فاطمه نوری نوشته:  

مرسی
اما اینجا همه میگن 5سال و باید سیتیزن بشی اول و میگن حتی اگه با گرین کارت هم اقدام کنی بازهم زمان میبره 4 یا 5 سال
این خیلی خیلی سخته برای من که الان ایجا هستم درکش خیلی سخته که چطور میشه 5 سال جدا و دور زندگی کنی :-(
فقط لطفن میشه راهنمایی کنید که با شرایط من ویزای نامزدی زودتر جواب داده میشه بهش یا ویزای ازدواج ؟

فقط سیتیزنهابرای نامزدی میتونن اقدام کنند.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، vania77 ، romance33 ، حاجی واشنگتن
بچه ها من دوباره چک لیست خوردم.اصل عقد نامه رو میخوان انگارSadبچه ها این متنش.کسی میدونه باید من چی کار کنم؟؟؟؟؟
Please submit this applicant's original marriage certificate, or a certified copy, bearing the appropriate seal or stamp of the issuing authority. If the certificate is a certified copy of the original it must come from the issuing government authority and it must contain annotation by the issuing government authority indicating that it is an extract from the official records.
Documents must be from the appropriate issuing government authority. Failure to provide the correct document will delay your case and may result in re-scheduling of your interview, or refusal of a visa.
In addition to the original documents, or certified copies of the documents, a photocopy of the original documents must be submitted to the NVC.
For many countries, the U.S. Department of State has established country-specific criteria for ensuring that applicants submit documents appropriate for visa processing. Please go to immigrantvisas.state.gov to determine if the U.S. Department of State has issued any country-specific guidelines for the requested document.
All document not in English, or the official language of the country where the visa application will be processed, must be accompanied by a certified translation. Your translation must include a statement signed by the translator that states the following:
· Translation is accurate · Translator is competent to translate
کتگوری:f2a/تاریخ ارسال مدارک:2013، 6 August /تاریخ اپروو: December 4 ,2013/تاریخ دریافت کیس نامبر: 2014, 22 February /تاریخ پرداخت 88 دلار و فرم 261: 2014, 28 February /تاریخ ارسال مدارک اسپانسر:2014, 4 march /تاریخ پرداخت 230دلار: 2014, 12 march /تاریخ کامپلیت:2014, 21 April/تاریخ دریافت نامه مصاحبه:26 مارچ/تاریخ مصاحبه:هفته اول می/کلیر:نوامبر بعد از 6 ماهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، romance33 ، sib 24 ، sepideh IR
(2014-04-04 ساعت 08:37)lossi نوشته:  مرسی

دوست عزیز اول اینکه خوش اومدی.Big Grin دوم این که دوستان جواب شما رو دادن.خوشبینانه ترین حالتش الان 1 تا 1.5 سال هستش ولی مدت زمان قانونیش 2.5 تا 3 ساله.5 سال مال خیلی قبل ترها بود و اگر لایحه جدید تصویب بشه و به قانون برسه مدت زمان به 1 سال و زیر یکسال میرسه.شما به هیچ عنوان نمیتونین تقاضای ویزای نامزدی بکنین چون شما گرین کارتی هستین.بعد از اینکه به ایران اومدین و ازدواج کردین مدارک مورد نیاز رو آماده میکنین و با خودتون به آمریکا میبرین و از اونجا برای همسرتون اپلای میکنین.پیشاپیش براتون آرزوی خوشبختی دارم. موفق باشین.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: baba manam sanaz ، vania77 ، sib 24 ، imanshirani ، sepideh IR ، shadoow ، شاپرک ، mah65 ، alitab
سلام دوستان،

من همین روزها برای گرفتن گرین کارت دارم سفر می کنم. بعدش میام برای ازدواج و اقدام برای همسرم. مس خواستم بدونم تا زمانی که تهران هستم می تونم مدارک رو برای پدر و مادر بفرستم تا اونها از اونجا اپلای کنن و خودم 4-5 ماه بعدش برم؟
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، Nightsky007
(2014-04-06 ساعت 11:02)شاپرک نوشته:  سلام دوستان،

من همین روزها برای گرفتن گرین کارت دارم سفر می کنم. بعدش میام برای ازدواج و اقدام برای همسرم. مس خواستم بدونم تا زمانی که تهران هستم می تونم مدارک رو برای پدر و مادر بفرستم تا اونها از اونجا اپلای کنن و خودم 4-5 ماه بعدش برم؟

سلام دوست عزیز.بله میتونین به شرط اینکه شما بفرستین برای پدر و مادرتون و اونها از اونجا یعنی داخل آمریکا برای USCIS پست کنن.مدارک رو هم همینجا امضاء کنین که مشکلی نباشه.موفق باشی.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، sepideh IR ، baba manam sanaz ، Nightsky007 ، shadoow
(2014-04-03 ساعت 07:49)فاطمه نوری نوشته:  
(2014-04-03 ساعت 04:36)مهسا ح نوشته:  دوستان كدوم فرم 864 بايد پر بشه؟ I-864 w يا I-864 EZ ياI- 864 خالي؟! سوال ديگه اينكه من اين اسپانسرم قبلا اسپانسر خودم بوده در كيس لاتاري كه ٣ سال پيش بود! حالا بايد فقط اسپانسر همسرم بشه يا اسپانسر جفتمون؟ ميشه راهنماييم كنين ?

تبریک دوست عزیز.شما اگه مبالغ پرداخت کردید و فرم های 260 و 261 پر کردید میتونید همه مدارک بفرستید.فقط کاور شیت مدارک یادتون نره.اسپانسر شما میتونه اگه درامدش کافی باشه اسپاسر همسرتون هم باشه.شما باید فرم 864 خالی پر کنید.سعی کنید مدارکتون کامل باشه که چک لیست نخورید که واقعا مصیبت.یه مژده بدم که ان وئ سی جدیدا سریعتر مدارک بررسی میکنه.شما فعلا مدارک بفرستید تا مصاحبه خدا بزرگWink
خوشبینانه میشه 3 ماه تقریبا.البته کلا من خیلی خوشبین هستمBig Grin
مرسي از جوابتون دوست عزيز، الان فرم ٢٦٠ برام باز شده توي سايت ، من مداركي كه بايد بفرستمو ميگم اگه كم و كسري داره ميشه بگين بهم:
كپي عقدنامه+ ترجمه
كپي شناسنامه ها و كارت ملي +ترجمه
صفحه اول پاسپورت هامون
٢ قطعه عكس ٥*٥
كپي كارت معافيت سربازي +ترجمه
كپي گرين كارت و ssn
فرم اسپانسر (٨٦٤)

سوال من اينه كه مدارك براي اثبات اينكه من اينجا يعني امريكا زندگي ميكنم مربوط به همين مرحله است؟بايد براي nvc بفرستم ؟ و اينكه اين كپي مدارك كه فارسي هست هم بايد برابر اصل شده باشه يا ترجمه معتبر از وزارت امور خارجه خودش نشون ميده مدارك معتبره؟ چون كپي مداركمون مهر برابر اصل نداره، اين موضوع يكم گيجم كرده كه جريان certified copy چيه؟ ترجمه مهر شده يا متن فارسي هم بايد مهر شده باشه؟!
وع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک: Dec 03 2012
تاریخ Feb 12 2014 :approve
دریافت شماره کیس : Apr 01 2014
تكميل مدارك : July 16 2014
دريافت نامه مصاحبه: Aug 02 2014
تاريخ مصاحبه Smile : Sep 04 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
دوستان من اسپانسرم گفته ميخواد فرم ٨٦٤ و مدارك ساپورت مالي رو جدا براي nvc بفرسته ، به نظرتون اشكالي نداره؟ چون فاميله شايد نميخواد من ببينم! آيا همسرم بايد كپياشو روز مصاحبه ببره و لازمش ميشه يا مستقيم برسه دست nvc و بعدش سفارت كافيه؟ به اسپانسم بگم كاورشيتو پرينت كنه اگه ميخوار جدا بفرسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، Nightsky007
(2014-04-07 ساعت 12:51)مهسا ح نوشته:  مرسي از جوابتون دوست عزيز، الان فرم ٢٦٠ برام باز شده توي سايت ، من مداركي كه بايد بفرستمو ميگم اگه كم و كسري داره ميشه بگين بهم:
كپي عقدنامه+ ترجمه
صفحه اول پاسپورت هامون
٢ قطعه عكس ٥*٥
كپي گرين كارت و ssn
فرم اسپانسر (٨٦٤)

سوال من اينه كه مدارك براي اثبات اينكه من اينجا يعني امريكا زندگي ميكنم مربوط به همين مرحله است؟بايد براي nvc بفرستم ؟ و اينكه اين كپي مدارك كه فارسي هست هم بايد برابر اصل شده باشه يا ترجمه معتبر از وزارت امور خارجه خودش نشون ميده مدارك معتبره؟ چون كپي مداركمون مهر برابر اصل نداره، اين موضوع يكم گيجم كرده كه جريان certified copy چيه؟ ترجمه مهر شده يا متن فارسي هم بايد مهر شده باشه؟!
دوست عزیز ترجمه ها و کپی هاشون باید برابر با اصل شده باشن همراه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه.کپی ssn رو برای هیچ جا نفرستین اونا هم نمیخوان.فرم های اسپانسرتون جزء مدارک AOS هستند و مدارک و ترجمه ها جزء سیویل داکیومنت هستند.حواستون باشه که هر کدوم کاورشیت های جداگانه و مربوط به خودش رو داره و حتماً باید روی مدارک دیگتون قرار بگیره.
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، Nightsky007 ، حاجی واشنگتن
(2014-04-07 ساعت 14:06)مهسا ح نوشته:  دوستان من اسپانسرم گفته ميخواد فرم ٨٦٤ و مدارك ساپورت مالي رو جدا براي nvc بفرسته ، به نظرتون اشكالي نداره؟ چون فاميله شايد نميخواد من ببينم! آيا همسرم بايد كپياشو روز مصاحبه ببره و لازمش ميشه يا مستقيم برسه دست nvc و بعدش سفارت كافيه؟ به اسپانسم بگم كاورشيتو پرينت كنه اگه ميخوار جدا بفرسته؟

عزیزم باید یه کپی از اونها رو سفارت همراهت داشته باشی.برای ما که اینجوری بود.کاورشیت هم حتماً باید روی اونها قرار بگیره و فرم ها و مدارک باید باهم پست بشه وگر نه اینها اینقدر گیجن ممکنه هی سر بدوننت.موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، Nightsky007 ، حاجی واشنگتن
بچه ها با چه پستی بهتر از ایران تا اصل مدارک بفرستم.کسی تجربه داره؟اینا اصل میخوان از ما.ای خدا این ان وی سی کی دست از سر ما برمیداره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-07 ساعت 20:55)فاطمه نوری نوشته:  بچه ها با چه پستی بهتر از ایران تا اصل مدارک بفرستم.کسی تجربه داره؟اینا اصل میخوان از ما.ای خدا این ان وی سی کی دست از سر ما برمیداره؟؟؟

من DHL تماس گرفتم اصل نمی فرسته tntاصل مدارکو میفرسته قیمتشم کمتره 6 7 روزه میرسه
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
(2014-04-07 ساعت 17:27)romance33 نوشته:  
(2014-04-07 ساعت 12:51)مهسا ح نوشته:  مرسي از جوابتون دوست عزيز، الان فرم ٢٦٠ برام باز شده توي سايت ، من مداركي كه بايد بفرستمو ميگم اگه كم و كسري داره ميشه بگين بهم:
كپي عقدنامه+ ترجمه
صفحه اول پاسپورت هامون
٢ قطعه عكس ٥*٥
كپي گرين كارت و ssn
فرم اسپانسر (٨٦٤)

دوست عزیز ترجمه ها و کپی هاشون باید برابر با اصل شده باشن همراه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه.کپی ssn رو برای هیچ جا نفرستین اونا هم نمیخوان.فرم های اسپانسرتون جزء مدارک AOS هستند و مدارک و ترجمه ها جزء سیویل داکیومنت هستند.حواستون باشه که هر کدوم کاورشیت های جداگانه و مربوط به خودش رو داره و حتماً باید روی مدارک دیگتون قرار بگیره.
من يكم گيج شدم، من وقتي مداركو به دارلترجمه دادم يه كپي از مدارك گرفتند و ترجمه با مهر دادگستري و وزارت امور خارجه ضميمه شده به كپي فارسي، پانچ شده يعني. حالا باز لازمه اون متن فارسي مهر ايراني برابر اصل بخوره ؟ و اينكه از اين ترجمه ها هم باز كپي بگيرم براشون يا اصل ترجمه كافيه؟ من چون امريكامو شوهرم ايرانه يكم جور كردن مداركمون سخته، برام dhl كرده ، حالا سر اين داستان كپي برابر اصل كه مهر فارسي ميخوره به شك افتادم مخصوصا چون اين دوستمونم چك ليست خورده سر عقدنامه كه اصلشو ازش خواستن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-08 ساعت 02:34)مهسا ح نوشته:  
(2014-04-07 ساعت 17:27)romance33 نوشته:  
كپي عقدنامه+ ترجمه
صفحه اول پاسپورت هامون
٢ قطعه عكس ٥*٥
كپي گرين كارت و ssn
فرم اسپانسر (٨٦٤)

من يكم گيج شدم، من وقتي مداركو به دارلترجمه دادم يه كپي از مدارك گرفتند و ترجمه با مهر دادگستري و وزارت امور خارجه ضميمه شده به كپي فارسي، پانچ شده يعني. حالا باز لازمه اون متن فارسي مهر ايراني برابر اصل بخوره ؟ و اينكه از اين ترجمه ها هم باز كپي بگيرم براشون يا اصل ترجمه كافيه؟ من چون امريكامو شوهرم ايرانه يكم جور كردن مداركمون سخته، برام dhl كرده ، حالا سر اين داستان كپي برابر اصل كه مهر فارسي ميخوره به شك افتادم مخصوصا چون اين دوستمونم چك ليست خورده سر عقدنامه كه اصلشو ازش خواستن.
عزیزم کپی فارسی مدارکت را برابر اصل کن و با ترجمه مدارکت بفرست.من این کارو نکردم و گیر دادن. اگه این کارو کنی بهت گیر نمیدن دیگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان