کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
سلام به همگی برنامه من و همسرم کلاً برای آمریکا رفتن عوض شد.همسرم سه هفته دیگه داره برای همیشه برمیگرده.ولی همیشه توی تاپیک ها هستم و اگه کاری از دستم بر بیاد برای دوستان جواب میدم.همتون رو دوست دارم.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
(2014-05-12 ساعت 08:08)romance33 نوشته:  سلام به همگی برنامه من و همسرم کلاً برای آمریکا رفتن عوض شد.همسرم سه هفته دیگه داره برای همیشه برمیگرده.ولی همیشه توی تاپیک ها هستم و اگه کاری از دستم بر بیاد برای دوستان جواب میدم.همتون رو دوست دارم.

ای بابا.چرا عزیزم؟؟؟؟یعنی کلا بیخیال رفتن شدین؟این پروسه همه رو ناامید میکنهSad
کتگوری:f2a/تاریخ ارسال مدارک:2013، 6 August /تاریخ اپروو: December 4 ,2013/تاریخ دریافت کیس نامبر: 2014, 22 February /تاریخ پرداخت 88 دلار و فرم 261: 2014, 28 February /تاریخ ارسال مدارک اسپانسر:2014, 4 march /تاریخ پرداخت 230دلار: 2014, 12 march /تاریخ کامپلیت:2014, 21 April/تاریخ دریافت نامه مصاحبه:26 مارچ/تاریخ مصاحبه:هفته اول می/کلیر:نوامبر بعد از 6 ماهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، sib 24 ، Fahim3 ، romance33 ، Nightsky007 ، sepideh IR
(2014-05-12 ساعت 08:18)فاطمه نوری نوشته:  ای بابا.چرا عزیزم؟؟؟؟یعنی کلا بیخیال رفتن شدین؟این پروسه همه رو ناامید میکنهSad

عزیزم به خاطر پروسه و طول کشیدنش نیست.شرایط بد اونجا باعث شده این تصمیم رو بگیریم.Sad
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
(2014-05-12 ساعت 19:03)romance33 نوشته:  
(2014-05-12 ساعت 08:18)فاطمه نوری نوشته:  ای بابا.چرا عزیزم؟؟؟؟یعنی کلا بیخیال رفتن شدین؟این پروسه همه رو ناامید میکنهSad

عزیزم به خاطر پروسه و طول کشیدنش نیست.شرایط بد اونجا باعث شده این تصمیم رو بگیریم.Sad

اهان.هر چی قسمت باشه.امیدوارم هر کجا که هستی موفق باشی.مهم نیست ادم کجا باشه مهم اینکه دلش خوش باشه.ولی من اینجارو دوست دارمBig Grin
کتگوری:f2a/تاریخ ارسال مدارک:2013، 6 August /تاریخ اپروو: December 4 ,2013/تاریخ دریافت کیس نامبر: 2014, 22 February /تاریخ پرداخت 88 دلار و فرم 261: 2014, 28 February /تاریخ ارسال مدارک اسپانسر:2014, 4 march /تاریخ پرداخت 230دلار: 2014, 12 march /تاریخ کامپلیت:2014, 21 April/تاریخ دریافت نامه مصاحبه:26 مارچ/تاریخ مصاحبه:هفته اول می/کلیر:نوامبر بعد از 6 ماهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، sib 24 ، romance33 ، Fahim3 ، sepideh IR
(2014-05-10 ساعت 06:11)Masoudpish نوشته:  اینقدر امیگریشن شلوغ شده و اوضاش بهم ریخته واقعا پیش بینی درستی نمیشه کرد کلی برنامه ریزی کرده بودیم بولتین ویزا 2 سال رفت عقب الان همه بچه هایی که اینجا تا چند وقت پیش در این پست فعالیت داشتن چند روزیه هیچ خبری ازشون نیسته و نظرات کم شده چون فکرشو نمی کردند اینجوری بشه. نه تنها خودم حتی برای همه دوستان که منتظر گرفتن ویزا هستن ناراحتم چون فقط بحث ویزا نیسته زندگی ادماست. منفی به این موضوع نگاه نمی کنم ولی واقعیت همینه.

سلام این اتفاق میفته گاهی اما ممکنه به سرعت برگرده به حالت منطقی . من این روزا رو گذروندم و میدونم چقدر بده . من از سال ۱۹۹۵ تا اواخر ۲۰۱۳ ویزا بولتن رو بررسی کردم زمانی که پروندم در جریان بود. اینقد اعصابم خورد بود همه رو می نوشتم و بررسی میکردم که چه سالی چی شده و ....
ولی هیچ روند منطقی براش پیدا نکردم و از وکیل هم بپرسین فقط استناد میکنن به ویزا بولتن و اونا هم نمیدونن زمانها چجورین.

امیدوارم به زودی همه چیز براتون درست بشه و دوری ها تموم بشه که همه میدونیم چقدر سخته دوری ......
کتگوری : F2A // ارسال مدارک : 19 ژانویه 2012 / اپروو : 15 جون 2013 !! / دریافت کیس نامبر و پرداخت ها : 12 جولای 2013 / ارسال مدارک به NVC : سپتامبر ۲۰۱۳ / تاریخ شروع بررسی پرونده در NVC : اکتبر ۲۰۱۳ / تکمیل پرونده در NVC : دسامبر ۲۰۱۳ /مصاحبه : 25 فوریه 2014 / دریافت ویزا یک ضرب Smile
سفرنامه
پاسخ
دوستان نگران نباشید.من پیش بینی میکنم که تا اخر سپتامبر هیچ اتفاقی نمیفته ولی از اکتبر ممکن تا چندین ماه جلو بره و ما کارنت شیم.این نتیجه گیری بابت اتفاقات ویزا بولتن در سالهای اخیر که همیشه این موقع ها عقبگرد داشته و بعدش از اکتبر دوباره جهش میگیره.یه حسنی که کتگوری ما داره اینکه خیلی ها از این کتگوری خارج میشن چون سیتیزن میشن و در نتیجه تقاضا ها کم میشه.و دوباره سرعت میگیره.از اون جایی که چند وقت پیش انرژی منفی میدادم بابت عقبگرد،الان دارم انرژی مثبت میدم.ولی من تا جایی که تو وبسایتا خوندم تا سپتامبر اتفاقی نمیوفته ولی بعدش همه کارنتیم به امید خدااااااWink
پاسخ
(2014-05-13 ساعت 19:34)فاطمه نوری نوشته:  دوستان نگران نباشید.من پیش بینی میکنم که تا اخر سپتامبر هیچ اتفاقی نمیفته ولی از اکتبر ممکن تا چندین ماه جلو بره و ما کارنت شیم.این نتیجه گیری بابت اتفاقات ویزا بولتن در سالهای اخیر که همیشه این موقع ها عقبگرد داشته و بعدش از اکتبر دوباره جهش میگیره.یه حسنی که کتگوری ما داره اینکه خیلی ها از این کتگوری خارج میشن چون سیتیزن میشن و در نتیجه تقاضا ها کم میشه.و دوباره سرعت میگیره.از اون جایی که چند وقت پیش انرژی منفی میدادم بابت عقبگرد،الان دارم انرژی مثبت میدم.ولی من تا جایی که تو وبسایتا خوندم تا سپتامبر اتفاقی نمیوفته ولی بعدش همه کارنتیم به امید خدااااااWink

خانم نوری خداکنه همونی بشه که شما گفتید وبرگرده به حالت قبل باور کنید تمام برنامه ها داره نابود میشه با این وضعیت که درست کردند
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: فاطمه نوری ، romance33 ، sepideh IR
(2014-05-14 ساعت 00:39)jahanshahloo نوشته:  
(2014-05-13 ساعت 19:34)فاطمه نوری نوشته:  دوستان نگران نباشید.من پیش بینی میکنم که تا اخر سپتامبر هیچ اتفاقی نمیفته ولی از اکتبر ممکن تا چندین ماه جلو بره و ما کارنت شیم.این نتیجه گیری بابت اتفاقات ویزا بولتن در سالهای اخیر که همیشه این موقع ها عقبگرد داشته و بعدش از اکتبر دوباره جهش میگیره.یه حسنی که کتگوری ما داره اینکه خیلی ها از این کتگوری خارج میشن چون سیتیزن میشن و در نتیجه تقاضا ها کم میشه.و دوباره سرعت میگیره.از اون جایی که چند وقت پیش انرژی منفی میدادم بابت عقبگرد،الان دارم انرژی مثبت میدم.ولی من تا جایی که تو وبسایتا خوندم تا سپتامبر اتفاقی نمیوفته ولی بعدش همه کارنتیم به امید خدااااااWink

خانم نوری خداکنه همونی بشه که شما گفتید وبرگرده به حالت قبل باور کنید تمام برنامه ها وافکارمون داره نابود میشه با این وضعیت که درست کردند

متاسفانه خیلی قوانین بیرحمی دارن.خیلی سخت که ادم ندونه کی کارش درست میشه.با این راه دور و هزینه ها واقعا سخت.خیلی من اینجا رو دوست دارم ولی نمیتونم بفهمم که چرا تا این حد اینا بی نظم و بی رحمن
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Nightsky007 ، vania77 ، Masoudpish ، sepideh IR
سلام به همه ی دوستان.من الان نزدیک 2.5 سال گرین کارت دارم و الان در امریکا زندگی میکنم من الان میخوام با دختری که در ایران هست ازدواج کنم و واقعا قوانین رو نمیدونم که از کجا باید شروع کنم دلم میخواد با جزییات بدونم یعنی مثلا بعد از عقد باید جدا باشیم یعنی من اینجا ایشان ایران یا نه خواهش میکنم یکی جامع توضیح بده اگه مقدور تو این 133 صفحه هیچ مورد کاملی نیست البته من همه رو ندیدم اگر لطف کنین ممنون میشم که از پله ی اول تا اخر به چه صورته و دوستانی که انجام دادن به چه شکل بوده.خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، sepideh IR
(2014-05-14 ساعت 02:42)Hamed112 نوشته:  سلام به همه ی دوستان.من الان نزدیک 2.5 سال گرین کارت دارم و الان در آمریکا زندگی میکنم من الان میخوام با دختری که در ایران هست ازدواج کنم و واقعا قوانین رو نمیدونم که از کجا باید شروع کنم دلم میخواد با جزییات بدونم یعنی مثلا بعد از عقد باید جدا باشیم یعنی من اینجا ایشان ایران یا نه خواهش میکنم یکی جامع توضیح بده اگه مقدور تو این 133 صفحه هیچ مورد کاملی نیست البته من همه رو ندیدم اگر لطف کنین ممنون میشم که از پله ی اول تا اخر به چه صورته و دوستانی که انجام دادن به چه شکل بوده.خیلی ممنون

خوش امدید.تو یه پس نمیشه کل ماجرا را گفت!!!!ولی اول باید یه سری مدارک(I 130) بفرستید به uscis و بعد از چند ماه که مدارکتون اپروو شد باید منتظر باشید تا در ویزا بولتن کارنت شید که جدیدا باید رو دو سال حساب کنید.وقتی کارنت شدید،باید دوباره یه سری مدارک مثل فرم اسپانسر و ترجمه مدارک مثل عقدنامه و ...را به nvc بدید و وقتی مدارک کامل شد وقت مصاحبه میگیرید.امیدوارم موفق باشید و توصیه میکنم این تاپیک بخونید.من نه تنها این تاپیک بلکه کلی مطالب دیگه خوندم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، romance33 ، Hamed112 ، Nightsky007 ، sepideh IR ، حاجی واشنگتن
[/quote]

سلام این اتفاق میفته گاهی اما ممکنه به سرعت برگرده به حالت منطقی . من این روزا رو گذروندم و میدونم چقدر بده . من از سال ۱۹۹۵ تا اواخر ۲۰۱۳ ویزا بولتن رو بررسی کردم زمانی که پروندم در جریان بود. اینقد اعصابم خورد بود همه رو می نوشتم و بررسی میکردم که چه سالی چی شده و ....
ولی هیچ روند منطقی براش پیدا نکردم و از وکیل هم بپرسین فقط استناد میکنن به ویزا بولتن و اونا هم نمیدونن زمانها چجورین.

امیدوارم به زودی همه چیز براتون درست بشه و دوری ها تموم بشه که همه میدونیم چقدر سخته دوری ......
[/quote]
خیلی ممنونم از دلگرمی که بهمون دادید این نهایت لطف شما رو میرسونه. امیدوارم همه چیز به حالت عادی برگرده و همه دوستان از نگرانی در بیاند.

F2A -ازدواجی Approve: Nov 19,2013 - Sending To USCIS: Oct 7, 2013
Send Document to NVC: 8 May 2015
Interview: Ankara, August 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، mah65 ، shandiz ، shadoow ، Fahim3 ، Nightsky007 ، sepideh IR ، free pigeon
دوستانی که ذکر کرده بودن حتما عکسهای عروسی تونو بیارین که مطمئن بشن تلفنی ازدواج نکردین ، میشه یک رفرنس بدین و سایتی رو معرفی کنید که قید کرده باشه: ازدواج تلفنی باعث به تعویق افتادن زمان پرونده میشه ؟
من میخوام از امریکا وکالت ازدواج بگیرم ولی اگه غیر حضوری ازدواج کردن تاثیر منفی میذاره ترجیح میدم بیام ایران ، لطفا دوستانی که جایی این مطلب رو خوندن رفرنس بدن . ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، mah65 ، Nightsky007 ، sepideh IR
(2014-05-17 ساعت 01:48)Soroush.namjoo نوشته:  دوستانی که ذکر کرده بودن حتما عکسهای عروسی تونو بیارین که مطمئن بشن تلفنی ازدواج نکردین ، میشه یک رفرنس بدین و سایتی رو معرفی کنید که قید کرده باشه: ازدواج تلفنی باعث به تعویق افتادن زمان پرونده میشه ؟
من میخوام از آمریکا وکالت ازدواج بگیرم ولی اگه غیر حضوری ازدواج کردن تاثیر منفی میذاره ترجیح میدم بیام ایران ، لطفا دوستانی که جایی این مطلب رو خوندن رفرنس بدن . ممنون

سلام. من به دلیل اینکه همسرم درگیر کار بود و نمیتونست بیاد با وکالتی که به پدرش داده بود ازدواج کردیم. در خیلی سایت ها خونده بودم که مشکلی نیست و حتی اگه توی سند بخوره عقد وکالتی و شخص همسر حضور فیزیکی نداشته باشه مشکلی نیست و ما هم چون فکر میکردیم مشکلی پیش نمیاد اینکار رو کردیم و ازدواج کردیم و مدارک ترجمه شد و قبل از فرستادن همسرم اتفاقی فرم مربوطه که برای ابتدای کار داده بودن رو خوند و در یکی از چندین بند توضیحات نوشته بود ازدواج باید حتما حضوری و رسمی باشه . با چند وکیل صحبت کردیم و همه گفتن ریسک هست و امکان داره رد کنن و یا تاخیر بیفته و ... البته وکیلی هم بود که به ما گفت عکس جمع کنید و سفر هاتون رو مکتوب کنید و من درستش میکنم اما ما ریسک نکردیم بنابراین مجبور شدیم طلاق بگیریم و به خاطر قوانین ایران و البته شرایط همسرم شش ماه بعد دوباره ازدواج کنیم حضوری و رسمی و اونوقت اقدام کردیم.
کتگوری : F2A // ارسال مدارک : 19 ژانویه 2012 / اپروو : 15 جون 2013 !! / دریافت کیس نامبر و پرداخت ها : 12 جولای 2013 / ارسال مدارک به NVC : سپتامبر ۲۰۱۳ / تاریخ شروع بررسی پرونده در NVC : اکتبر ۲۰۱۳ / تکمیل پرونده در NVC : دسامبر ۲۰۱۳ /مصاحبه : 25 فوریه 2014 / دریافت ویزا یک ضرب Smile
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، romance33 ، Nightsky007 ، Soroush.namjoo ، sepideh IR
ممنون از دوستانی که محبت داشتن و تجربیاتشونو در مورد تفاوت حضوری و غیر حضوری ازدواج کردن عنوان کردن ، پس این جور که پیداست مجبورم برم ایران و حضوری ازدواج کنم ، سوالی که پیش میاد اینه که بعضی جاها اشاره شده که باید فرم آی 130 در خاک آمریکا پر بشه توسط اسپانسر یا اینکه هزینه ها از آمریکا پرداخت بشه یا اینکه چه قدر درامد دارم و میتونم اسپانسر خوبی باشم یا نه ؟ خب وقتی من ایرانم باز این مسائل رو چطور باید ساپورت کنم ؟ یعنی باید برم عقد کنم و سریع برگردم واسه ادامه کارام ؟ یا اینکه درمدت 6 ماهی که ایران هستم میتونم پروسه رو آغاز و پیگیری کنم ؟ ممنون از وقتی که میذارید میخونید و جواب میدین با رفرنس
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، sepideh IR
(2014-05-18 ساعت 02:06)Soroush.namjoo نوشته:  ممنون از دوستانی که محبت داشتن و تجربیاتشونو در مورد تفاوت حضوری و غیر حضوری ازدواج کردن عنوان کردن ، پس این جور که پیداست مجبورم برم ایران و حضوری ازدواج کنم ، سوالی که پیش میاد اینه که بعضی جاها اشاره شده که باید فرم آی 130 در خاک آمریکا پر بشه توسط اسپانسر یا اینکه هزینه ها از آمریکا پرداخت بشه یا اینکه چه قدر درامد دارم و میتونم اسپانسر خوبی باشم یا نه ؟ خب وقتی من ایرانم باز این مسائل رو چطور باید ساپورت کنم ؟ یعنی باید برم عقد کنم و سریع برگردم واسه ادامه کارام ؟ یا اینکه درمدت 6 ماهی که ایران هستم میتونم پروسه رو آغاز و پیگیری کنم ؟ ممنون از وقتی که میذارید میخونید و جواب میدین با رفرنس

دوست عزیز مدارکتون و پرداخت هاتون باید از آمریکا انجام بشه.اگه اصرار دارین که اینجا بمونین میتونین از یه دوست یا فامیل کمک بگیرین و مدارکتون رو به آدرس ایشون بفرستین و اون از اونجا براشون بفرسته و پرداخت ها رو انجام بده.در مورد مساله اسپانسر باید بگم که بله شما که پتیشنر هستین اسپانسر اصلی هم هستین و فرم های مالیاتی رو باید ضمیمه کنین و اگه درآمدتون کافی نباشه باید از یه جوینت و یا کو اسپانسر هم کمک بگیرین.نظر من اینه که خودتون بعد از 2 اتا 3 ماه برگردین وکار کنین تا جایی که خودتون بتون اسپانسر باشین و نیاز به کسی نداشته باشین پیدا کردن اسپانسر اصلاً کار راحتی نیست.من خودم این سختی رو کشیدم.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان