کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(پست موقت)

دوستان عزیز ازتون خواهش میکنم کسایی که امضاهاشون به صورت عمودی و چند خط طولانی هستش ، اون رو تغییر بدین و به صورت یک یا دو خط افقی دربیارین تا اینقدر صفحات تاپیک رو بیمورد اشغال نکنیم.از همکاری همتون سپاسگذارم.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، shadoow ، shandiz ، hamed.us ، Nightsky007 ، aghaghia ، sib 24 ، mah65
سلام دوستان عزیز

با توجه به حجم بالای نوشته ها در تاپیک ممنون میشم اگر جواب سوالات من رو در زیر بدین و یا اینکه من رو با لینک به پست های قدیمیتر مربوط در تاپیک ارجاع بدین:
1) اگر کسی که گرین کارت دارد و در آمریکا ساکن هست بخواهد با کسی در ایران ازدواج کند و او را به آمریکا بیاورد، در ابتدا باید چه مدارکی را آماده کنند(هردو نفر) و کدام فرمها را پر کند و به کجا اطلاع بدهند یا از کدام سفارت وقت بگیرد و کلا چکار کند Sad
2) آیا قبل از عقد میتوان سایر مدارک را فرستاد که پروسه به جریان بیفتد و بعدا" مدارک عقد و ازدواج را هم برایشان فرستاد؟
3) جهت سریعتر شدن آمدن همسر به آمریکا، آیا میتوان ایشان را با ویزای توریستی به آمریکا آورد و بعد اینجا ازدواج را ثبت کرد و درخواست اقامت داد برای ایشان؟ در کجا باید ازدواج را ثبت کرد؟
در این حالت پروسه چقدر طول میکشد و آیا باید بعد از اتمام زمان ویزای توریستی ایشان به ایران برگردد؟
آیا آمدن با ویزای توریستی و بعد ازدواج و درخواست اقامت در داخل خاک آمریکا میتواند برای اسپانسر ویزای توریستی ایشان دچار مشکل کند؟
ممنونم دوستان از راهنماییتان و عذر خواهی از اینکه سوالاتم تکراریست (احتمالا) و اگر لینک پاسخهای گذشته را هم بدهید واقعا سپاسگذارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Nightsky007
دوستان من از مصاحبه بیام و ایشالا ویزا بگیرم آیا اگر قبل رفتن به آمریکا برای فعال سازی و گرفتن گرین کارد همین جا ازدواج کنم و بعد برم مشکلی پیش میاد برام؟
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Nightsky007
(2014-05-18 ساعت 20:06)ajab1 نوشته:  دوستان من از مصاحبه بیام و ایشالا ویزا بگیرم آیا اگر قبل رفتن به آمریکا برای فعال سازی و گرفتن گرین کارد همین جا ازدواج کنم و بعد برم مشکلی پیش میاد برام؟

دوست عزیز چه کاریه شما که هنوز نرفتی مصاحبه ویزا نگرفتی چرا ازدواج نمیکنی مدارک با همسرتون نمیفرستی باهم مصاحبه برید وباهم ویزا بگیرید؟؟اگه ازدواجتون قطعی هست چرا اینکارو نمیکنید؟؟؟باورکنید اگه برید وخودتون گرین بگیرید وبرگرید باکلی دردسروهزینه مواجه میشید خیلی ها اینجا به همین مشکل برخوردن
دوسال دوری از همسرتون پیدا کردن اسپانسر و..... همه این مشکلات بعدش هست که کارتون سختر میکنه
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، sib 24 ، romance33 ، najvab
(2014-05-19 ساعت 23:03)jahanshahloo نوشته:  
(2014-05-18 ساعت 20:06)ajab1 نوشته:  دوستان من از مصاحبه بیام و ایشالا ویزا بگیرم آیا اگر قبل رفتن به آمریکا برای فعال سازی و گرفتن گرین کارد همین جا ازدواج کنم و بعد برم مشکلی پیش میاد برام؟

دوست عزیز چه کاریه شما که هنوز نرفتی مصاحبه ویزا نگرفتی چرا ازدواج نمیکنی مدارک با همسرتون نمیفرستی باهم مصاحبه برید وباهم ویزا بگیرید؟؟اگه ازدواجتون قطعی هست چرا اینکارو نمیکنید؟؟؟باورکنید اگه برید وخودتون گرین بگیرید وبرگرید باکلی دردسروهزینه مواجه میشید خیلی ها اینجا به همین مشکل برخوردن
دوسال دوری از همسرتون پیدا کردن اسپانسر و..... همه این مشکلات بعدش هست که کارتون سختر میکنه

البته +حرفهای دوست عزیزم
اگر ازدواج میکنید باید ثابت کنید که ازدواج سوری نیست یعنی مدارکی باید ببرید که نشون بده شما قبل از پر کردن پروندتون رابطه داشتید
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، romance33 ، sib 24
این اسپانسر باید چه شرایطی داشته باشه ؟
من خودم نمیتونم اسپانسر بشم ؟
F2A•ارسال مدارک :28October,2014•رسید مدارک: 31October,2014•اپرو:5March,2015 •دریافت کیس و اینویس نامبر: 10Jun,2015 • فرم6Jul,2015 :ds261 • پرداخت 120$: 22Jul,2015 • تحویل مدارک AOS به 5Aug,2015 :NVC • پرداخت 325$: 7Aug,2015 • فرم16AUG,2015 :ds260 • تحویل مدارک Civil به 21AUG,2015: NVC
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
(2014-05-20 ساعت 08:42)m2m2m22 نوشته:  این اسپانسر باید چه شرایطی داشته باشه ؟
من خودم نمیتونم اسپانسر بشم ؟

این صفحات را مطالعه کنید:
http://www.mohajersara.com/thread-2735.html
http://www.mohajersara.com/thread-2914-p...l#pid64248
http://www.mohajersara.com/thread-3490.html
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
(2014-05-18 ساعت 13:57)mohssen نوشته:  سلام دوستان عزیز

با توجه به حجم بالای نوشته ها در تاپیک ممنون میشم اگر جواب سوالات من رو در زیر بدین و یا اینکه من رو با لینک به پست های قدیمیتر مربوط در تاپیک ارجاع بدین:
1) اگر کسی که گرین کارت دارد و در آمریکا ساکن هست بخواهد با کسی در ایران ازدواج کند و او را به آمریکا بیاورد، در ابتدا باید چه مدارکی را آماده کنند(هردو نفر) و کدام فرمها را پر کند و به کجا اطلاع بدهند یا از کدام سفارت وقت بگیرد و کلا چکار کند Sad
2) آیا قبل از عقد میتوان سایر مدارک را فرستاد که پروسه به جریان بیفتد و بعدا" مدارک عقد و ازدواج را هم برایشان فرستاد؟
3) جهت سریعتر شدن آمدن همسر به آمریکا، آیا میتوان ایشان را با ویزای توریستی به آمریکا آورد و بعد اینجا ازدواج را ثبت کرد و درخواست اقامت داد برای ایشان؟ در کجا باید ازدواج را ثبت کرد؟
در این حالت پروسه چقدر طول میکشد و آیا باید بعد از اتمام زمان ویزای توریستی ایشان به ایران برگردد؟
آیا آمدن با ویزای توریستی و بعد ازدواج و درخواست اقامت در داخل خاک آمریکا میتواند برای اسپانسر ویزای توریستی ایشان دچار مشکل کند؟
ممنونم دوستان از راهنماییتان و عذر خواهی از اینکه سوالاتم تکراریست (احتمالا) و اگر لینک پاسخهای گذشته را هم بدهید واقعا سپاسگذارم.

دوست عزیز لطفاً اینجا و اینجا رو مطالعه کنید.اگه سوالی داشتین بپرسین.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، Nightsky007 ، فاطمه نوری ، mohssen
با سلام ،

نامزد من دارنده گرین کارت می باشد، من دانشجویی آمدم و قصد داریم ازدواج کنیم. من ممنون می شوم اگر من را راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم؟؟؟
اگر شروع کنم چند سال زمان می بره که من هم گرین کارد بگیرم در صورتی که خودم هم امریکا هستم؟؟؟
نامزد من یک سال و نیم اینجاست و من هم 6 ماه هست که دانشجویی آمدم و کالج می روم با این وجود صبر کنم که سیتیزین شود یا نه؟؟؟؟
ممنوم می شوم من را راهنمایی کنید چون کاملا گیج هستم و واقعا احتیاج دارم به راهنمایی.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Nightsky007 ، Fahim3
(2014-05-19 ساعت 23:03)jahanshahloo نوشته:  

ضمن احترام به نظر jahanshahloo عزیز.
فکر نمیکنم این کاری که گفتید منطقی باشه !
شرایط خود من هم همینطوره
من الان 6 ساله که تو نوبتم.
اگر ایشون بره کارهاشو بکنه و بره آمر ی ک ا - لا اقل تا موقعی که همسرش بره تا حدودی جا افتاده و راه رو از چاه تشخیص میده. اما سختی دوره را واقعا نمیشه کاری کردو اگر راحی پیدا کردید به ما هم بگیدSad
Wink
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
(2014-05-21 ساعت 02:37)mamar123 نوشته:  با سلام ،

نامزد من دارنده گرین کارت می باشد، من دانشجویی آمدم و قصد داریم ازدواج کنیم. من ممنون می شوم اگر من را راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم؟؟؟
اگر شروع کنم چند سال زمان می بره که من هم گرین کارد بگیرم در صورتی که خودم هم آمریکا هستم؟؟؟
نامزد من یک سال و نیم اینجاست و من هم 6 ماه هست که دانشجویی آمدم و کالج می روم با این وجود صبر کنم که سیتیزین شود یا نه؟؟؟؟
ممنوم می شوم من را راهنمایی کنید چون کاملا گیج هستم و واقعا احتیاج دارم به راهنمایی.

اگر همونجا هستین برین ازدواج کنین و تشکیل پرونده بدین چون همونجا ساکن هستین معمولاً زودتر کارتون انجام میشه ولی اگه از اینجا اقدام کنین فعلاً 3 سال .احتیاجی به صبر یرای سیتیزنی ایشون نیست.
پاسخ
دوستان منم چك ليست خوردم ولي يكم گيج شدم چون نميدونم كل فرم ٨٦٤ ايراد داره يا فقط علامت چك كه زدن بايد درست بشه؟
وع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک: Dec 03 2012
تاریخ Feb 12 2014 :approve
دریافت شماره کیس : Apr 01 2014
تكميل مدارك : July 16 2014
دريافت نامه مصاحبه: Aug 02 2014
تاريخ مصاحبه Smile : Sep 04 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Nightsky007
Please review the instructions below then refer to the final page of this checklist for mailing
instructions.
I-864, Affidavit of Support Checklist

In Part 1. Basis for Filing Affidavit of Support, please correct the following...

In Part 2. Information on the Principal Immigrant, please correct the following...

In Part 3, Information on the Immigrant(s) You are sponsoring, please correct the following...

In Part 4. Information on the Sponsor, please correct the following...
[x]In Part 5. Sponsor's Household Size, please correct the following...

In Part 6. Sponsor's Income and Employment, please correct the following...

In Part 8, Sponsor's Contract, please correct the following...

The Form I-864 we received was missing the following page(s). Please ensure you include all nine pages when you
resubmit the form.

You must submit the following financial evidence:
[x] Proof of current employment (examples: a recently dated job letter, pay stub, or a copy of your business license).
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Nightsky007
چون تمام قسمتاي فرم ساپورتو گفته please correct the following , ولي اون قسمت پايين گفته گواهي اشتغال به كارمو مي خوان ، دوستاني كه چك خوردن شمام همينجوري همه پارت هاي فرم رو براتون تكرار كرد مثل من؟
پاسخ
(2014-05-21 ساعت 13:59)مهسا ح نوشته:  چون تمام قسمتاي فرم ساپورتو گفته please correct the following , ولي اون قسمت پايين گفته گواهي اشتغال به كارمو مي خوان ، دوستاني كه چك خوردن شمام همينجوري همه پارت هاي فرم رو براتون تكرار كرد مثل من؟
بله همه پارتهارو تکرار میکنند برای من که اینطور بود
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: مهسا ح ، Nightsky007

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان