کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2015-07-27 ساعت 13:37)Titi7 نوشته:  
(2015-07-27 ساعت 07:37)armehraboon نوشته:  
(2015-07-27 ساعت 01:17)Sam-90 نوشته:  
(2015-07-26 ساعت 21:16)Titi7 نوشته:  سلام دوستان
می خواستم بدونم آیا لازمه برای ارسال مدارک به NVC ترجمه را آپدیت کرد و ترجمه های جدید را فرستاد؟ ( با توجه به اینکه بیش از یک سال از ترجمه هایی که برای USCIS فرستادیم میگذره)، ممنون میشم اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید.

دوست عزيز من سوال كردم گفتن ترجمه هاي پارسال اوكيه من هم همون پارسالي ها را فرستادم.
با سلام

راستش مهر های وزارت خارجه و دادگستری کلا یکسال اعتبار داره.
ممکنه توی این مرحله قبول کنن از شما ولی برای سفارت فکر میکنم بهتره مجددا ترجمه کنید.
میتونم بپرسم شما از کجا پرسیدید؟ پس یعنی نقص مدارک نخوردید؟
یه سوال دیگه داشتم، کپی برابر اصل رو چطور باید انجام داد یعنی مهر دادگستری و وزارت خارجه کافی نیست؟ ( بعضی دوستان گفتند که اصل مدارک رو برای NVC باید فرستاد،به نظرتون این کار لازمه؟ ) ممنون از راهنماییتون

اصل مدارک رو لازم نیست بفرستید. روز مصاحبه ببرید.
کپی برابر اصل رو هم تو همون دارالترجمه فایل های "کپی" رو مهر کپی برابر اصل می زنن. 3-5 هزار تومنم هم هر صفحه هزینه می گیرن معمولن.

درباره اینکه تاریخ مهر تاییدات گذشته باشه و مدارک رو بفرستیم، من شخصا ریسک نکردم و دادم مدارک رو دوباره ترجمه کردن و تاییدات رو گرفتم حدود 400 هزار دوباره هزینم کردم. :{
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Titi7 ، tico ، sepideh IR ، hamidoo_b
(2015-07-27 ساعت 14:19)شاپرک نوشته:  
می خواستم بدونم آیا لازمه برای ارسال مدارک به NVC ترجمه را آپدیت کرد و ترجمه های جدید را فرستاد؟ ( با توجه به اینکه بیش از یک سال از ترجمه هایی که برای USCIS فرستادیم میگذره)، ممنون میشم اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید.

دوست عزيز من سوال كردم گفتن ترجمه هاي پارسال اوكيه من هم همون پارسالي ها را فرستادم.
با سلام

ممکنه توی این مرحله قبول کنن از شما ولی برای سفارت فکر میکنم بهتره مجددا ترجمه کنید.
یه سوال دیگه داشتم، کپی برابر اصل رو چطور باید انجام داد یعنی مهر دادگستری و وزارت خارجه کافی نیست؟ ( بعضی دوستان گفتند که اصل مدارک رو برای NVC باید فرستاد،به نظرتون این کار لازمه؟ ) ممنون از راهنماییتون

کپی برابر اصل رو هم تو همون دارالترجمه فایل های "کپی" رو مهر کپی برابر اصل می زنن. ۳-۵ هزار تومنم هم هر صفحه هزینه می گیرن معمولن.

درباره اینکه تاریخ مهر تاییدات گذشته باشه و مدارک رو بفرستیم، من شخصا ریسک نکردم و دادم مدارک رو دوباره ترجمه کردن و تاییدات رو گرفتم حدود 400 هزار دوباره هزینم کردم. :{

با سلام
دقیقا من هم همین کار رو انجام دادم. و خود دارالترجمه کپی برابر اصل روی قسمت فارسی ترجمه ها زد.
خود دارالترجمه هم در مورد اعتبار مهر ها گفت که یکسال اعتبار دارند.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، tico ، Titi7 ، sepideh IR ، hamidoo_b
(2015-07-27 ساعت 14:19)شاپرک نوشته:  

با سلام

کپی برابر اصل رو هم تو همون دارالترجمه فایل های "کپی" رو مهر کپی برابر اصل می زنن. ۳-۵ هزار تومنم هم هر صفحه هزینه می گیرن معمولن.

ممنون دوستان عزیز از راهنماییتون.
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، sepideh IR ، hamidoo_b

با سلام

از وكيلم سوال كردم، همون طور كه دوستمون گفتن براي nvc لازم نيست ولي حتماً براي سفارت ترجمه ي جديد بگيريد.
البته اگه براتون امكان داره كار از محكم كه عيب نمي كنه ترجمه كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، Titi7 ، armehraboon ، sepideh IR ، hamidoo_b ، shadoow ، free pigeon

با سلام

از وكيلم سوال كردم، همون طور كه دوستمون گفتن براي nvc لازم نيست ولي حتماً براي سفارت ترجمه ي جديد بگيريد.
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، hamidoo_b ، حاجی واشنگتن
(2015-07-27 ساعت 16:37)Sam-90 نوشته:  

با سلام

ممنون از پاسختون دوستان عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، sepideh IR ، shadoow ، شاپرک ، tico
دوستان من دارم مدارك همسرمو براي ارسال به nvc آماده ميكنم دو تا سوال دارم ١) عدم سو پيشينه لازم هست از ايران بگيريم و بفرستيم؟ ٢) دختر كوچولوي ما ١٢ روزه بدنيا آمده أيا لازم است مدارك او را با باباش بفرستم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، tico
(2015-07-28 ساعت 12:19)seda نوشته:  دوستان من دارم مدارك همسرمو براي ارسال به nvc آماده ميكنم دو تا سوال دارم ١) عدم سو پيشينه لازم هست از ايران بگيريم و بفرستيم؟ ٢) دختر كوچولوي ما ١٢ روزه بدنيا آمده أيا لازم است مدارك او را با باباش بفرستم؟

من جواب سوال ۱ رو میدونم. سو پیشینه از ایران رو قبول ندارند و نمی خوان لازم نیست بفرستید.
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، eblam ، tico
دوستان با تجربه مسعلتن!!
من الان پرداخت دومم برام باز شده. در حالیکه دارم فرم ها و مدارک AOS همسرم رو آماده می کنم بفرستم.
حالا تو امضای سیب عزیز دیدم که مدارک Domicile رو همراه با کاور شیت پرداخت دوم ارسال کردن.
من الان ایرانم. تو أمریکا حساب دارم و پارسال هم که اونجا بودم پارت تایم سرکار رفتم و فرم مالیاتی پر کردم این مدرک حساب میشه؟
الان مدارک AOS رو جداگانه بفرستم؟ همه رو با هم بفرستم و مدارک Domicile نزارم؟
کلن اونجا هم پیش مامان و بابام هستم و چه ایران باشم چه اونجا اجاره نامه یا قبضی به نامم نیست.
در این شرایط چه کار کنم؟ راهنمایی بفرمایید لطفن
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، sepideh IR ، tico
(2015-07-28 ساعت 17:09)شاپرک نوشته:  
(2015-07-28 ساعت 12:19)seda نوشته:  دوستان من دارم مدارك همسرمو براي ارسال به nvc آماده ميكنم دو تا سوال دارم ١) عدم سو پيشينه لازم هست از ايران بگيريم و بفرستيم؟ ٢) دختر كوچولوي ما ١٢ روزه بدنيا آمده أيا لازم است مدارك او را با باباش بفرستم؟

من جواب سوال ۱ رو میدونم. سو پیشینه از ایران رو قبول ندارند و نمی خوان لازم نیست بفرستید.
ضمن تبریک به مناسبت تولد نو رسیده مدارک ایشان را هم بفزستید تبعا ایشان هم در پرونده وارد میشود و در نوبت دریافت گرین کارت قرار میگیرد.موفق باشید
ازدواج با سیتیزن +فرزند زیر21سال سیتیزن
ارسال مدارک28 نوامبر2014
رسیپت 1 دسامبر
اپرو 30 دسامبر
ارسال مدارک به nvcژانویه 2015
تاییدتکمیل مدارک 18 مارچ 2015
سفارت: ابوظبی
مصاحبه 16 دسامبر
ویزا یکضرب دریافت پاسپورت 21دسامبر
ورود 8 مارچ 2016
هرچه قدرزندگی بدباشد، وقتی زندگی هست امید هم هست (هاوکینگ)
پاسخ
تشکر کنندگان: free pigeon ، sepideh IR ، tico ، hamidoo_b
با سلام خدمت تمام دوستان و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر . همسر بنده یک سال پیش در آمریکا برای من اقدام کردند که بعد از گذشت دو سه ماه به خاطر یک اشکال کوچک در عقدنامه رد شد . ایشون دوباره به ایران اومدند و عقدنامه رو درست کردیم . در حالی که حدود یک سال از اقدام اولیه ما و رد شدنش گذشته بود . حالا دوباره همسرم اقدام کرده . والبته اینبار با یک وکیل . هفت جولای رسیپت نامبر من از usis رسید . سوال من اینه که چقد طول می کشه تا به خوان nvc برسم . و آیا روند چک پرونده ها سریعتر شده یا خير؟ و سوال آخر اینکه زمان تقریبی از تاریخ اقدام تا زمان اپروو چقدره ؟ ممنون از همتون

f2a / کالیفرنیا / رسید مدارک:7جولای2015 / اپروو:4سپتامبر2015 /زمان رسید تا اپروو:59 روز /دریافت کیس نامبر:29اکتبر2015
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، tico
(2015-07-28 ساعت 18:26)ala.shabro52 نوشته:  با سلام خدمت تمام دوستان و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر . همسر بنده یک سال پیش در آمریکا برای من اقدام کردند که بعد از گذشت دو سه ماه به خاطر یک اشکال کوچک در عقدنامه رد شد . ایشون دوباره به ایران اومدند و عقدنامه رو درست کردیم . در حالی که حدود یک سال از اقدام اولیه ما و رد شدنش گذشته بود . حالا دوباره همسرم اقدام کرده . والبته اینبار با یک وکیل . هفت جولای رسیپت نامبر من از usis رسید . سوال من اینه که چقد طول می کشه تا به خوان nvc برسم . و آیا روند چک پرونده ها سریعتر شده یا خير؟ و سوال آخر اینکه زمان تقریبی از تاریخ اقدام تا زمان اپروو چقدره ؟ ممنون از همتون

سلام.خوش اومدین به جمع منتظران.اگر همسر شما گرین کارتی هستن بین 1.5 تا دوسال طول میکشه حدودا.البته برای هر کیس شرایط متوسطه.خوشبختانه ویزا بولتن با حرکت اروم اما بدون عقبگرد جلو گرفته یک سال اخیر.قابل پیش بینی نیست شاید شانس شما سریع شد.امیدوارم عقبگردش متل ما نصیب شما نشه.تو این مرحله شما باید اول تایید uscis را بگیرید.بعد پروندتون میره nvc و ماجرای بولتن.زمانا متفاوته.یک ماه بوده به بالا
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، sepideh IR ، tico ، hamidoo_b
نگين جان كى بايد برى براى مصاحبه؟

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
(2015-07-28 ساعت 20:19)hamidoo_b نوشته:  نگين جان كى بايد برى براى مصاحبه؟

دو هفته دیگه اقا حمید...انشالا برم و با خبر خوب بگردم یه سفرنامه مفصل براتون مینویسم
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، hamidoo_b ، Masoudpish ، sepideh IR ، tico ، mohammadreza88 ، fahi
با سلام

دوستانی که فرم i-864 مربوط یه petitioner رو پر کردند و petitioner خارج از آمریکا بوده و مالیات پرداخت نکرده ، در صورت امکان راهنمایی کنند :

- مواردی مثل federal income tax،IRS tax schedule رو دقیقا توی فرم چی نوشتند. آیا عدد 0 رو گداشتید یا N/A و یا ..
حقیقتا NVC این موارد رد در رم i-864 به عنوان نقص مدرک از ما خواسته مشخص کنیم.

با سپاس از همه دوستان
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015