کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
f2a / کالیفرنیا / رسید مدارک:7جولای2015 / اپروو:4سپتامبر2015 /زمان رسید تا اپروو:59 روز /دریافت کیس نامبر:29اکتبر2015
پاسخ
تشکر کنندگان: free pigeon ، sepideh IR ، tico ، fahi ، hamidoo_b
اما یک سوال دیگه . همسرم پنج ماه دیگه سيتيزن میشه . آیا پرونده ما بعد از اون مانند روال قبل یعنی گرین کارتی پیش ميره؟چون در زمان اقدام گرین کارتی بوده

f2a / کالیفرنیا / رسید مدارک:7جولای2015 / اپروو:4سپتامبر2015 /زمان رسید تا اپروو:59 روز /دریافت کیس نامبر:29اکتبر2015
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، tico ، hamidoo_b
سلام دوستان
امکان این هست که کیس ریجکت بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، hamidoo_b
(2015-07-28 ساعت 21:50)ala.shabro52 نوشته:  اما یک سوال دیگه . همسرم پنج ماه دیگه سيتيزن میشه . آیا پرونده ما بعد از اون مانند روال قبل یعنی گرین کارتی پیش ميره؟چون در زمان اقدام گرین کارتی بوده

شما میتونید پروندتون رو ارتقا بدید به کیس ازدواج با سیتیزن که بهتره.چون دیگه درگیر ویزا بولتن و عقبگرد و استرسش نمیشید

(2015-07-28 ساعت 22:07)yalii نوشته:  سلام دوستان
امکان این هست که کیس ریجکت بشه؟
سلام.بله امکانش وجود داره اگر مدارکتون دچار نواقص جدی باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، حاجی واشنگتن ، tico ، ATYY ، barfi1
سلام، یه سوال دیگه در مورد I-864 داشتم.
توی پارت 6 ،اگر درامد از poverty guidelines بیشتر باشه ایا نیاز هست قسمت 6.a. تا 9.c. پر بشه؟
دوستان دقیقا individual annual income چطوری حساب کردن؟ چون من خیلی اضافه کاری کار میکنم نمیدونم چطوری باید اونارو حساب کرد . یا فقط باید پایه رو حساب کرد ؟
اگر نکته خاصی این فرم داره ممنون میشم راهنمایی کنید .مرسی
F2A•ارسال مدارک :28October,2014•رسید مدارک: 31October,2014•اپرو:5March,2015 •دریافت کیس و اینویس نامبر: 10Jun,2015 • فرم6Jul,2015 :ds261 • پرداخت 120$: 22Jul,2015 • تحویل مدارک AOS به 5Aug,2015 :NVC • پرداخت 325$: 7Aug,2015 • فرم16AUG,2015 :ds260 • تحویل مدارک Civil به 21AUG,2015: NVC
پاسخ
بچه ها سلام من دارم مدارك nvc را تكميل ميكنم آيا بايد شناسنامه و كارت ملي و كپي برابر اصل پاسپورت خودم را هم بدم يا فقط مال همسرم كه ميخواد مهاجرت كند كافي است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
(2015-07-29 ساعت 10:12)seda نوشته:  بچه ها سلام من دارم مدارك nvc را تكميل ميكنم آيا بايد شناسنامه و كارت ملي و كپي برابر اصل پاسپورت خودم را هم بدم يا فقط مال همسرم كه ميخواد مهاجرت كند كافي است؟

مال هردونفرتون نیاز هست
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، sepideh IR ، armehraboon ، free pigeon ، hamidoo_b
(2015-07-29 ساعت 11:46)sib 24 نوشته:  
(2015-07-29 ساعت 10:12)seda نوشته:  بچه ها سلام من دارم مدارك nvc را تكميل ميكنم آيا بايد شناسنامه و كارت ملي و كپي برابر اصل پاسپورت خودم را هم بدم يا فقط مال همسرم كه ميخواد مهاجرت كند كافي است؟

مال هردونفرتون نیاز هست
سلام دوستان،
منظور از شناسنامه و کارت ملی یعنی اصل مدارک رو میفرستید؟
پاسخ
ممنون نگین جان . یعنی وقتی که پرونده رو به سيتيزن ارتقا بدیم دیگه نمیریم تو نوبت؟ به نظرت زمان میبره بعدش

پاسخ
(2015-07-28 ساعت 17:39)شاپرک نوشته:  دوستان با تجربه مسعلتن!!
من الان پرداخت دومم برام باز شده. در حالیکه دارم فرم ها و مدارک AOS همسرم رو آماده می کنم بفرستم.
حالا تو امضای سیب عزیز دیدم که مدارک Domicile رو همراه با کاور شیت پرداخت دوم ارسال کردن.
من الان ایرانم. تو أمریکا حساب دارم و پارسال هم که اونجا بودم پارت تایم سرکار رفتم و فرم مالیاتی پر کردم این مدرک حساب میشه؟
الان مدارک AOS رو جداگانه بفرستم؟ همه رو با هم بفرستم و مدارک Domicile نزارم؟
کلن اونجا هم پیش مامان و بابام هستم و چه ایران باشم چه اونجا اجاره نامه یا قبضی به نامم نیست.
در این شرایط چه کار کنم؟ راهنمایی بفرمایید لطفن

شاپرک جان شما پرداخت اول را که پرداخت کردید، بعد نامه ای اومد که فرم و پرداخت دوم باز شد؟
وکیل ما میگه باید یه نامه بیاد بهد اینا باز میشه!
F2A
PD: 17Jul 2014
اپروو: 11Dec 2014
کیس نامبر (ابوظبی):13Feb 2015
مصاحبه:.2016 Feb 1 نتیجه AP
دوخطی:13 سپتامبر   OR: اکتبر 19
کلیر: 20 اکتبر Big Grin
آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.
پاسخ
من از برندگان لاتاری ۲۰۱۳ هستم و دو سال هست که در آمریکا زندگی می کنم. سئوالی دارم در خصوص آوردن نامزدم به آمریکا. اگر شما اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون می شم که راهنمائیم کنید. آیا راحت تر هست که کسی رو به عنوان نامزد بیارم به آمریکا یا بهتر هست که ازدواج کنم و به عنوان همسرم اون رو به آمریکا بیارم؟ کدام راه سریع تر یا راحت تر یا بهتر هست؟ و اینکه از چه طریق باید درخواست ویزا برای ایشون بدم؟ هر نوع اطلاعاتی که در این زمینه به من بدید، برام مفید خواهد بود. منتظر جوابتون هستم.
پاسخ
(2015-07-29 ساعت 12:10)Titi7 نوشته:  
(2015-07-29 ساعت 11:46)sib 24 نوشته:  

مال هردونفرتون نیاز هست
سلام دوستان،
منظور از شناسنامه و کارت ملی یعنی اصل مدارک رو میفرستید؟

نه اصل كه نميخواد منظورم اينه كه من كه گرين كارت دارم و براي همسرم اقدام كردم آيا باز هم بايد ترجمه شناسنامه و كارت ملي به nvc بدهم يا فقط مال همسرم كافيست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، Titi7
(2015-07-29 ساعت 15:00)Legend نوشته:  من از برندگان لاتاری ۲۰۱۳ هستم و دو سال هست که در آمریکا زندگی می کنم. سئوالی دارم در خصوص آوردن نامزدم به آمریکا. اگر شما اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون می شم که راهنمائیم کنید. آیا راحت تر هست که کسی رو به عنوان نامزد بیارم به آمریکا یا بهتر هست که ازدواج کنم و به عنوان همسرم اون رو به آمریکا بیارم؟ کدام راه سریع تر یا راحت تر یا بهتر هست؟ و اینکه از چه طریق باید درخواست ویزا برای ایشون بدم؟ هر نوع اطلاعاتی که در این زمینه به من بدید، برام مفید خواهد بود. منتظر جوابتون هستم.
شما چون هنوز سیتیزن نشدید، نمیتونید از طریق نامزدی اقدام کنید.حتما باید ازدواج کنید و حدود 1.5 تا دو سال هم طول میکشه.بعد از ازدواج میتونید درخواستتون را برای USCIS بفرستید.پروسه بارها گفته شده تو تاپیکهااگر لطف کنید مطالعه کنید به نتیجه میرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadreza88 ، sepideh IR ، hamidoo_b
(2015-07-29 ساعت 12:39)ala.shabro52 نوشته:  ممنون نگین جان . یعنی وقتی که پرونده رو به سيتيزن ارتقا بدیم دیگه نمیریم تو نوبت؟ به نظرت زمان میبره بعدش

خواهش میکنم.ببینید اگر منظورتون اینه که 5 ماه دیگه اقدام میکنن واسه سیتزن شدن باید بهتون بگم که خود اون پروسه هم زمانبره.الان 6 ماه از درخواست سیتزن شیپی همسر من میگذره و هنوز خبری نشده.اونقدر که من در همینF2a وقت گرفتم.این دیگه بستگی به وضعیت پروندتون داره که اگر نزدیک باشه به تاریخ کارنت شدنتون بهتره دیگه تغییر ندین.چون خود تغییر پرونده هم کمی زمانبر خواهد بود.حالا موقعی که همسرتون سییزن بشن میتونین تصمیم بگیرید و مشورت کنین با کسایی که تجربه مشابه دارند.
پاسخ
(2015-07-29 ساعت 08:19)m2m2m22 نوشته:  سلام، یه سوال دیگه در مورد I-864 داشتم.
توی پارت ۶ ،اگر درامد از poverty guidelines بیشتر باشه ایا نیاز هست قسمت ۶.a. تا ۹.c. پر بشه؟
دوستان دقیقا individual annual income چطوری حساب کردن؟ چون من خیلی اضافه کاری کار میکنم نمیدونم چطوری باید اونارو حساب کرد . یا فقط باید پایه رو حساب کرد ؟
اگر نکته خاصی این فرم داره ممنون میشم راهنمایی کنید .مرسی

از 6a تا 12 رو خالی بگذارید
برای سوال دومتون هم باید پیش بینی درآمد سال جاری رو بنویسید و اگر میتونید یه مدرکی برای اثبات ادعاتون داشته باشید
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی