کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2015-08-03 ساعت 10:55)شاپرک نوشته:  
(2015-08-02 ساعت 16:36)Sam-90 نوشته:  
(2015-08-02 ساعت 12:37)شاپرک نوشته:  سلام دوستان عزیز،

من فردا صبح می خوام مدارک nvc رو بفرستم، می خواستم با شما چک نهایی کنم و شاید به کار بقیه دوستان هم بیاد:
(به ترتیب)
۱- کاور شیت علامت گذاری شده
۲- کاورشیت پرداخت 120 $
۳- ترجمه شناسنامه من و همسرم + کپی برابر اصل پیوست ترجمه ها
۴- ترجمه کارت های ملی من و همسرم+ کپی برابر اصل پیوست ترجمه ها
۵- ترجمه سند ازدواج + کپی برابر اصل پیوست ترجمه
۶- ترجمه معافیت خدمت همسرم + کپی برابر اصل پیوست ترجمه
۷- کپی رنگی پاسپورت ها با مهر برابر اصل
۸- کپی رنگی گرین کارت خودم
۶- نفری ۲ عکس پشت نویسی شده
۷- فرم i-864 خودم و فرم i-864 a مادر و پدرم
۸- مدارک مالی که مادرم اینا اونجا پیوست می کنن و می فرستن

این مدارک کافی و وافی ست؟ Smile
الان 325 دلار هم پرداخت کردم و در پروسه هست صبر کنم اونم PAID بشه و پرینت بگیرم بزارم؟ یا هر وقت PAID شد مادرم اینا پرینت کنن و با بقیه مدارک بفرستن؟
مدرک چیز دیگه ای اضافه کنم؟ در مورد DOMICILE اطلاعات حساب بانکی خودم و گواهینامه و اینا به درد می خوره؟

مرسی
دوست عزيز مگه از پتيشنر هم عكس مي خواد؟

نه الان دوباره چک کردم نمی خواد! الان متوجه شدم اشتباهی خودم هم عکس گرفتم!

راستی کپی اضافه از کل مدارک که لازم نیست؟
با سلام

معمولا همین مدارک برای روز مصاحبه هم باید همراهتون باشه
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، طناز12
سلام بچه ها.
منم نامه وقت سفارتم اومد بالاخره. 1 سپتامبر 2015. دیگه باید با عجله مدارک رو جمع کنم.
ایشالا بقیه دوستان هم سریعتر نامه مصاحبشون بیاد.

البته توی لیست یکی دیگه از دوستان هست به اسم Mehdi16 که اونم 1 سپتامبره.
همه موفق باشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، free pigeon ، sib 24 ، shadoow ، armehraboon ، شاپرک ، tico ، fahi
(2015-08-02 ساعت 16:43)Sam-90 نوشته:  دوستان من داخل خيلي از پستها پيشنهاداتي ميبينم كه بيشتر جنبه ي وسواس داره، مثلاً سوء پيشينه يا فلان و مي فرستم كه خيالم راحت باشه يا فلان كارا كنيم خيالمون راحت باشه، در صورتيكه بايد چيزي كه از ما خواسته ميشه انجام بشه اينجوري هم به ديگران استرس وارد ميكنيم هم هزينه ي بيخود گردن ديگران ميگذاريم.

راستش وکیل ما نه تنها سو پیشینه حتی هیچ حرفی از ترجمه معافی هم نزد
من نمی دونم همه اینها رو میخوادNVC واقعن؟!
F2A
PD: 17Jul 2014
اپروو: 11Dec 2014
کیس نامبر (ابوظبی):13Feb 2015
مصاحبه:.2016 Feb 1 نتیجه AP
دوخطی:13 سپتامبر   OR: اکتبر 19
کلیر: 20 اکتبر Big Grin
آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-03 ساعت 12:11)مینز نوشته:  
(2015-08-02 ساعت 16:43)Sam-90 نوشته:  دوستان من داخل خيلي از پستها پيشنهاداتي ميبينم كه بيشتر جنبه ي وسواس داره، مثلاً سوء پيشينه يا فلان و مي فرستم كه خيالم راحت باشه يا فلان كارا كنيم خيالمون راحت باشه، در صورتيكه بايد چيزي كه از ما خواسته ميشه انجام بشه اينجوري هم به ديگران استرس وارد ميكنيم هم هزينه ي بيخود گردن ديگران ميگذاريم.

با سلام
اگه منظورتون کارت معافی هست ، اگر برای متقاضی باشه (applicant)حتما لازمه.
به طور کلی وضعیت نظام وظیفه هزچیزی هست(کارت پایان خدمت یا معافی) ترجمش + کپی برابر اصل باید بشه.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
وضعیت نظام وظیفه لازم هست و ترجمش.
ولی توی سایت نوشته که عدم سو پیشینه میتونیم ببریم ولی قابل اعتماد یا معتبر نیست (available but not reliable)
http://travel.state.gov/content/visas/en...ry/IR.html
البته من خودم واسه NVC عدم سوپیشینه نفرستادم ولی الان درخواست دادم و ترجمه میکنم و با خودم میبرم سفارت. بقول دوستان برای اطمینان خاطر از جلوگیری از نقص مدرک.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، tico
(2015-08-03 ساعت 12:31)mehdi610 نوشته:  وضعیت نظام وظیفه لازم هست و ترجمش.
ولی توی سایت نوشته که عدم سو پیشینه میتونیم ببریم ولی قابل اعتماد یا معتبر نیست (available but not reliable)
البته من خودم واسه NVC عدم سوپیشینه نفرستادم ولی الان درخواست دادم و ترجمه میکنم و با خودم میبرم سفارت. بقول دوستان برای اطمینان خاطر از جلوگیری از نقص مدرک.

تبریک میگم راستی شما کی کامپیلیت شده بودین؟
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان: tico ، طناز12
(2015-08-03 ساعت 13:01)shadoow نوشته:  
(2015-08-03 ساعت 12:31)mehdi610 نوشته:  وضعیت نظام وظیفه لازم هست و ترجمش.

تبریک میگم راستی شما کی کامپیلیت شده بودین؟

ممنونم. حدودا 10 روز پیش نامه کامپلیت و فرستادن مدارک برای سفارت بدستم رسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: tico ، shadoow ، طناز12
(2015-08-03 ساعت 12:11)مینز نوشته:  

سوء پيشينه از ايران كه نمي خوان، ولي اگه منظورتون از معافي، معافي سربازيه كه ١٠٠٪ اصل ترجمه را nvc مي خواد.
همچنين اصل ترجمه+ خود كارت معافي براي مصاحبه.
اينجور كه ميگيد به نظرم وكيلتون ايرانيه، وكيلهاي ايراني همينجورن همش بايد دونبالشون باشي حولشون بدي، سوال بپرسي، خلاصه تمامه طراوت- شادابي آدم و ازش ميگيرن ولي در كل خوبن
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، طناز12
دوستان برام ٢ تا كاورشيت اومد، حالا بايد چكارشون كنم؟ من هنوز هيچكاري نكردم، كي بفرستمشون؟ تو هر كدام چي بزارم؟ و چجوري پست كنم؟( ببخشيد طولاني شد، باز هنگ كردم)
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12
بچه ها سوپیشینه واقعن لازم نیست نگرانش نباشید و حساس نشید. چون خود من یادمه تو نامه مصاجبه که برای خودم اومده بود نوشته بود سو پیشینه از ایران لازم نیست. جالا جمله دقیقش یادم نیست. منم نبردم.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
(2015-08-03 ساعت 16:53)Sam-90 نوشته:  دوستان برام ٢ تا كاورشيت اومد، حالا بايد چكارشون كنم؟ من هنوز هيچكاري نكردم، كي بفرستمشون؟ تو هر كدام چي بزارم؟ و چجوري پست كنم؟( ببخشيد طولاني شد، باز هنگ كردم)

۲ تا کاورشیت میاد ولی دقیقن عین هم هستن، درسته؟

من مدارکی که اینجا لیست کردم رو + کاورشیت پرداخت ۱۲۰ دلار+ کاورشیت ولکام ان وی سی رو همین امروز ارسال کردم به آدرس مادرم اینا که با مدارک مالی بفرستن به آدرس ان وی سی.
اگر زیانتون خوبه توصیه می کنم ار همون خود سایت ان وی سی قدم به قدم دنبال کنید و هرچی گفته انجام بدین. در آخر هم آدرس دقیق ان وی سی رو گذاشته.

فقط اگر مثل من از اسپانسر household استفاده می کنید یادتون باشه صفحه سوم رو باید خودتون امضا کنید و بعد بفرستید برای اسپانسر household که پر کنه و امضا کنه.
کلن حواستون به جای امضاها باشه که تو متن خود سایتشون نوشته امضا کپی و غیر اصل قبول نیست.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، طناز12
(2015-08-03 ساعت 17:07)شاپرک نوشته:  
(2015-08-03 ساعت 16:53)Sam-90 نوشته:  دوستان برام ٢ تا كاورشيت اومد، حالا بايد چكارشون كنم؟ من هنوز هيچكاري نكردم، كي بفرستمشون؟ تو هر كدام چي بزارم؟ و چجوري پست كنم؟( ببخشيد طولاني شد، باز هنگ كردم)

۲ تا کاورشیت میاد ولی دقیقن عین هم هستن، درسته؟

من مدارکی که اینجا لیست کردم رو + کاورشیت پرداخت ۱۲۰ دلار+ کاورشیت ولکام ان وی سی رو همین امروز ارسال کردم به آدرس مادرم اینا که با مدارک مالی بفرستن به آدرس ان وی سی.
اگر زیانتون خوبه توصیه می کنم ار همون خود سایت ان وی سی قدم به قدم دنبال کنید و هرچی گفته انجام بدین. در آخر هم آدرس دقیق ان وی سی رو گذاشته.

فقط اگر مثل من از اسپانسر houdehold استفاده می کنید یادتون باشه صفحه سوم رو باید خودتون امضا کنید و بعد بفرستید برای اسپانسر household که پر کنه و امضا کنه.
کلن حواستون به جای امضاها باشه که تو متن خود سایتشون نوشته امضا کپی و غیر اصل قبول نیست.

نه عزيز كاورشيت ها متفاوت هستند، صفحه ي سوم چيو من بايد امضا كنم؟
پاسخ
fatemeh nouri ۶ Aug ۲۰۱۳ - مصاحبه May ۲۰۱۵
sib24 ۹ SEP ۲۰۱۳ - مصاحبه June ۲۰۱۵
armehraboon 16 SEP ۲۰۱۳
Masoudpish ۷ OCT ۲۰۱۳- مصاحبه august ۲۰۱۵
Tico 21 OCT ۲۰۱۳
yalda 29 OCT ۲۰۱۳
Mehdi610 30 OCT ۲۰۱۳ - مصاحبه september ۲۰۱۵
Ali hamidi ۵ NOV ۲۰۱۳
Atty ۵ NOV ۲۰۱۳
vahidi nia ۶ NOV ۲۰۱۳
Negin26 12 NOV ۲۰۱۳ - مصاحبه august ۲۰۱۵
Vania 25 NOV ۲۰۱۳
parsush 25 NOV ۲۰۱۳ - مصاحبه august ۲۰۱۵
khmp 12 DEC ۲۰۱۳
fahi 19 DEC ۲۰۱۳
ghazaleh 9 JAN 2014
Hamidoo 22 JAN ۲۰۱۴
amirsalehish ۱۰ MAR ۲۰۱۴
Tanaz 31 MAR ۲۰۱۴
Sam ۸ APR ۲۰۱۴
titi7 JUN ۲۰۱۴
Shaparak July ۲۰۱۴
Minz 17 JULY ۲۰۱۴
tb.sh66 18 AUG ۲۰۱۴
mahyar66 18 AUG ۲۰۱۴
Seda 29 SEP ۲۰۱۴
۲۰۱۴ OCT مرلی
lottory 20 OCT ۲۰۱۴
haji washington 24 OCT ۲۰۱۴
Mohamadreza88 28 OCT ۲۰۱۴
m2m2m22 28 OCT ۲۰۱۴
Oct31 31 OCT ۲۰۱۴
reasonable NOV ۲۰۱۴
aida123 22 JAN ۲۰۱۵
ya30 25 Feb ۲۰۱۵
Milad_persia200 19 MAR ۲۰۱۵
ala.shabro52 ۷ JUL ۲۰۱۵

مهدی عزیز 16 همون 610 بودهBig Grin
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90
مرسی ولی PD من 18 اکتبر بوده..
ولی فک کنم یه دوستمون واقعا شناسه کاربریش mehdi16 هست..
به هرحال مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. همسر من هفته دیگه مصاحبه داره ابوظبی و ازش پلیس چک اونجا رو خواستن خیلی‌ عجیب چون هیچ وقت که ابوظبی زندگی‌ نکرده. می‌خوام بدونم مورد مشابه داشتیم؟ و اگه آره چجوری پلیس چک اونجا رو گرفتن؟
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان