کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
دوستان سلام؛
در مورد مدارک ارسالی برای NVC،
۱- آیا ترجمه کارت پایان خدمت، کارت ملی لازمه؟
۲- مدارک ترجمه شده ما یک کپی سیاه سفید بهش پانچ شده ولی مهر کپی برابر اصل نداره، باید داشته باشه؟
یا همین شکلی اوکیه؟ کپی پاسپورت هم باید کپی برابر اصل باشه؟
۳- این Beneficiary ID رو از کجا باید پیدا کنم، برامون ایمیل میشه؟ ما الان 120$ و 325$ رو پرداخت کردیم

پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، hamidoo_b ، Tolu IR
دوست عزيز
١- وكيل من اين دوتا مدرك و پس فرستاد و گفت ترجمه ي كارت و موقع مصاحبه بايد ببريد.(اميدارم مشكلي پيش نياد چون نفرستاد)
٢- اونا فقط اصل ترجمه را مي خوان، معمولاً دارالترجمه ها كپي را برابر اصل مي كنند يا بديد همونجا مهر بزنه يا كپي برابر اصل ضميمه اش كنيد، ولي در كل مشكلي پيش نمياد چون موقع مصاحبه اصل مدرك و ازتون مي خوان كه خودشون مطابقت بدهند.(دوستاني كه اطلاعات بيشتري دارند راهنمايي كنند)
٣-ما تماس گرفتيم و بهمون دادن.
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، hamidoo_b ، shadoow ، Tolu IR
(2015-08-18 ساعت 16:38)حاجی واشنگتن نوشته:  دوستان سلام؛
۲- مدارک ترجمه شده ما یک کپی سیاه سفید بهش پانچ شده ولی مهر کپی برابر اصل نداره، باید داشته باشه؟
۳- این Beneficiary ID رو از کجا باید پیدا کنم، برامون ایمیل میشه؟ ما الان 120$ و 325$ رو پرداخت کردیم

سلام
1-کارت پایان خدمت که لازمه و تو سایت nvc هم نوشته و حتما اون شخصی که تو همین تاپیکها داستانشو نوشته بود که با معافیت تحصیلی تایلند بوده و کارت نفرستاده و بهش نقص مدرک خورده رو دیدین اما راجع به کارت ملی nvc چیزی ننوشته
2- تو درخواست مدارک نوشته certified copy میخواد که برداشت ما اینه که مهر کپی برابر اصل خودمون منظورشه که دارالترجمه ای که من رفتم بدون هزینه این مهر رو زد برام حتی رو کپی پاسپورت که نیاز به ترجمه نداشت.
3- من اصلا نمیدونم beneficiary id چی هست و به چه درد میخوره!!!!
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، armehraboon ، شاپرک ، tico ، shadoow ، حاجی واشنگتن ، Tolu IR
دوستان تكليف شناسنامه كارت ملي من كه امريكاست چخ جوري ؟ حتما بأيد بفرستم ايران ترجمه رسمي بشه ؟ مهر دادگستري و أينا ؟
و اينكه كپي پاسپورت حتما برابر أصل بأيد بشه ؟ واسه اپليكنت!
F2a , PD: 18 Aguest 2014
Approved :Jan 2015
Case number ,Invoiced number :March 2015
Ds 261 : July 31
120$ :aguest 6
320$: sep 10th
Ds 260: sep 17th  2015
إرسال مدارك : sep 21 2015
تكميل مدارك : october 22 2015
كارنت : 11 janurary
مصاحبه: اواخر february
انكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR
(2015-08-18 ساعت 16:38)حاجی واشنگتن نوشته:  دوستان سلام؛

با سلام

با توجه به اطلاعاتی که سایر دوستان گذاشتند و در این رباطه نقص مدرک هم نحوردند،
ترجمه کارت ملی و پایان خدمت را ارسال کردند. کپی برابر اصل پاسپورت رو هم همینطور و به علاوه اینکه روی کپی پانچ شده ترجمه ها مهر برابر اصل دارالترجمه زده شده.
البته هیچ جیز سد در صد نیست ولی دوستانی که nvc ازشون اصل مدرک رو خواسته بود ارسال کنند کپی برابر اصل رو روی کپی های پانچ شده نزده بودند.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، Tolu IR
(2015-08-18 ساعت 20:11)mahyar66 نوشته:  دوستان تكليف شناسنامه كارت ملي من كه امريكاست چخ جوري ؟ حتما بأيد بفرستم ايران ترجمه رسمي بشه ؟ مهر دادگستري و أينا ؟

فکر میکنم دفتر حفظ منافع ایران این کار رو انجام بده.
کپی برابر پاسپورت هم معمولا همه برابر اصل کردند شما هم انجام بدید بهتره چون از همش سریعتر انجام میشه.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، Tolu IR
[/quote]

Beneficiary ID یه شماره هست که همراه با case No. و اینویس نامبر در نامه هست. لا اقل برای من در نامه بود. بعضی از دوستان که نداشتن زنگ زدن و گرفتن. دقیقا نمیدونم که چی هست و کاربردش چیه ولی فقط اینو میدونم که در فرم DS-260 یه جایی این شماره رو خواسته و باید وارد کنی.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Sam-90 ، ed2008 ، tico ، حاجی واشنگتن ، Tolu IR
(2015-08-18 ساعت 20:39)Haghighat نوشته:  ۳- این Beneficiary ID رو از کجا باید پیدا کنم، برامون ایمیل میشه؟ ما الان 120$ و 325$ رو پرداخت کردیم

Beneficiary ID یه شماره هست که همراه با case No. و اینویس نامبر در نامه هست. لا اقل برای من در نامه بود. بعضی از دوستان که نداشتن زنگ زدن و گرفتن. دقیقا نمیدونم که چی هست و کاربردش چیه ولی فقط اینو میدونم که در فرم DS-260 یه جایی این شماره رو خواسته و باید وارد کنی.
[/quote]

برای من هم ایمیل شد.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، tico ، حاجی واشنگتن ، Tolu IR
(2015-08-18 ساعت 20:58)armehraboon نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 20:39)Haghighat نوشته:  ۳- این Beneficiary ID رو از کجا باید پیدا کنم، برامون ایمیل میشه؟ ما الان 120$ و 325$ رو پرداخت کردیم

برای من هم ایمیل شد.
[/quote]

من الان نگاه کردم برای من هم ایمیل شده بود ولی هیچ جا ازش استفاده نکردم
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، tico ، حاجی واشنگتن ، Tolu IR
(2015-08-18 ساعت 20:11)mahyar66 نوشته:  دوستان تكليف شناسنامه كارت ملي من كه امريكاست چخ جوري ؟ حتما بأيد بفرستم ايران ترجمه رسمي بشه ؟ مهر دادگستري و أينا ؟

حتماً كه نه بخاطر اينكه جاهايي هست كه ترجمه مي كنند و بعضي جاها بصورت خصوصي هم انجام ميدهند معمولاً هم داخل مجله هاي ايراني اگهي مي دهند اگه پيدا كرديد كه چه بهتر كه نه كه مجبور هستيد بفرستيد ايران. مگر اينكه كپي برابر اصل داشته باشيد تو ايران و بگريد و خواهش كنيد تا شايد كسي انجام بده.
پاسخ
Tax return 2012,13,14 رو بايد پرينت بگيرم با خودم ببرم واسه سفارت ؟هر كدوم ٧٠ و ٨٠ صفحه است ؟
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
(2015-08-18 ساعت 22:33)ATYY نوشته:  Tax return ۲۰۱۲,13,14 رو بايد پرينت بگيرم با خودم ببرم واسه سفارت ؟هر كدوم ٧٠ و ٨٠ صفحه است ؟
اتی جان اگر برای nvc فرستادید فکر نکنم نیاز باشه.من کپی برای nvc فرستاده بودم و اصلها رو روز مصاحبه برده بودم ولی ازم نخواستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ATYY ، armehraboon ، حاجی واشنگتن ، Tolu IR
(2015-08-18 ساعت 22:36)negin26 نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 22:33)ATYY نوشته:  Tax return ۲۰۱۲,13,14 رو بايد پرينت بگيرم با خودم ببرم واسه سفارت ؟هر كدوم ٧٠ و ٨٠ صفحه است ؟
اتی جان اگر برای nvc فرستادید فکر نکنم نیاز باشه.من کپی برای nvc فرستاده بودم و اصلها رو روز مصاحبه برده بودم ولی ازم نخواستن.

به طور کلی وقتی مدارکی رو برای nvc فرستاده باشد تو سفارت از شما نمیخوان. من اینو قبل مصاحبه ام استعلام کردم. ولی لازمه اصل مدارک شناسایی و جهت اطمینان ترجمه رسمی اونا رو داشته باشید. البته اینا رو هم از من نخواستن ولی تا دلتون بخواد آفیسر سوال پیچم کرد طوری که وقتی خواست با یه سوال انحرافی دوباره منو امتحان کنه عصبی شدم و بهش تاکید کردم من جواب این سوال رو ......... بهتون دادم و مکان زندگی همسرمو دارید اشتباه میگید. بعد دیگه گیر نداد. روز مصاحبه هم یه سری ترجمه مدارک مثل عقدنامه رو به من برگردوندن. بازم تاکید میکنم مدارکی رو که برای nvc فرستادید و مطمعن هستید که به دستشون رسیده. من بهشون زنگ زدم و پرسیدم و اوپراتور گفت مدارکت اینجاست و تکمیله. هرچی بیشتر بهشون زنگ بزنید خیالتون راحت تره. اگه هم زبانتون خوب نیست اول بهشون بگید آرامتر و شمرده صحبت میکنن. نگران نباشید.
کتگوری: F2A
تارخ مصاحبه: مارچ ۲۰۱۵
محل مصاحبه: ابوظبی
نتیجه: دریافت برگه سفید A.P
آپدیت: ۲ بار تا کنون- 》17 آپریل》۲۰ آگوست با ایمیل 》27 آگوست》
کلیرنس: بلاخره 27 آگوست تو سایت سفارت ابوظبی
ویزا: 10 سپتامبر 2015
عزیمت : اکتبر 2015
4 اکتبر 2015 ورود از مرز هوایی تگزاس به شهر مقدس سن آنتونیو
همش همین بود کلاغه هم به خونه اش رسید Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ATYY ، شاپرک ، armehraboon ، Sam-90 ، shadoow ، حاجی واشنگتن ، Tolu IR
(2015-08-18 ساعت 23:05)karo.eng نوشته:  

به طور کلی وقتی مدارکی رو برای nvc فرستاده باشد تو سفارت از شما نمیخوان. من اینو قبل مصاحبه ام استعلام کردم. ولی لازمه اصل مدارک شناسایی و جهت اطمینان ترجمه رسمی اونا رو داشته باشید. البته اینا رو هم از من نخواستن ولی تا دلتون بخواد آفیسر سوال پیچم کرد طوری که وقتی خواست با یه سوال انحرافی دوباره منو امتحان کنه عصبی شدم و بهش تاکید کردم من جواب این سوال رو ......... بهتون دادم و مکان زندگی همسرمو دارید اشتباه میگید. بعد دیگه گیر نداد. روز مصاحبه هم یه سری ترجمه مدارک مثل عقدنامه رو به من برگردوندن. بازم تاکید میکنم مدارکی رو که برای nvc فرستادید و مطمعن هستید که به دستشون رسیده. من بهشون زنگ زدم و پرسیدم و اوپراتور گفت مدارکت اینجاست و تکمیله. هرچی بیشتر بهشون زنگ بزنید خیالتون راحت تره. اگه هم زبانتون خوب نیست اول بهشون بگید آرامتر و شمرده صحبت میکنن. نگران نباشید.

من مصاحبه ام 8 صبح ابوظبي هست خانم مليكا گفت همون صبح ساعت 5 مي يام دنبالت و حتما مي رسيم .خيلي استرس دارم
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Sam-90 ، Tolu IR ، fahi
(2015-08-18 ساعت 23:11)ATYY نوشته:  

من مصاحبه ام ۸ صبح ابوظبي هست خانم مليكا گفت همون صبح ساعت ۵ مي يام دنبالت و حتما مي رسيم .خيلي استرس دارم
ATTY جان اگه ممكنه آدرس و شماره تلفني كه ازشون تور گرفتي و همچنين اگر شماره اي از خانوم مليكا داري به من بدي ممنون ميشم و هزينه را لطفاً

(2015-08-18 ساعت 23:11)ATYY نوشته:  

من مصاحبه ام ۸ صبح ابوظبي هست خانم مليكا گفت همون صبح ساعت ۵ مي يام دنبالت و حتما مي رسيم .خيلي استرس دارم
ATTY جان اگه ممكنه آدرس و شماره تلفني كه ازشون تور گرفتي و همچنين اگر شماره اي از خانوم مليكا داري به من بدي ممنون ميشم و هزينه را لطفاً
و عزيز شما هتل را دبي گرفتيد؟ كاراي مديكال را هم با خانم مليكا هماهنگ كرديد؟ هزينه چقدر شد؟
ببخشيد خيلي سوال كردم.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان