کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
دوستان شرمنده ميدونم خيلي سؤال ميكنم
اگر ترجمه ها مثلا ما أكتبر قبلي بأشه قبوله يا نه ؟ من يه سري ترجمه دارم مال پارسال سند ازدواج مهر دادگستري داره ولي شناسنامه خانوم فقط ترجمه مهر نداره اينها رو ميشه فرستاد يا نه ؟
F2a , PD: 18 Aguest 2014
Approved :Jan 2015
Case number ,Invoiced number :March 2015
Ds 261 : July 31
120$ :aguest 6
320$: sep 10th
Ds 260: sep 17th  2015
إرسال مدارك : sep 21 2015
تكميل مدارك : october 22 2015
كارنت : 11 janurary
مصاحبه: اواخر february
انكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR
(2015-08-19 ساعت 05:35)mahyar66 نوشته:  دوستان شرمنده ميدونم خيلي سؤال ميكنم
اگر ترجمه ها مثلا ما أكتبر قبلي بأشه قبوله يا نه ؟ من يه سري ترجمه دارم مال پارسال سند ازدواج مهر دادگستري داره ولي شناسنامه خانوم فقط ترجمه مهر نداره اينها رو ميشه فرستاد يا نه ؟

با سلام
مهر دادگستری ترجمه ها یکسال اعتبار داره و برداشت من اینه که شما اکتبر 2014 اینکار رو انجام دادید و ترجمه های شما اعتبار داره ولی همه ترجمه ها رو بهتره مهر دادگستری و وزارت خارجه بزنید. اینجوری خیالتون راحت تره.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: tico ، sib 24 ، shadoow ، hamidoo_b ، Tolu IR
خانم مليكا خودش واسم وقت مديكال گرفت .قرار شد رسيدم فرودگاه بهشون زنگ بزنم .هزينه مديكال گفت ٥٥٠ درهم به سفارت ميديم .هزينه رفتن به ابوظبي نفري ٢٠٠ درهم
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Sam-90 ، Tolu IR
دوستان من پول هارو پرداخت کردم و فرم DS-260 رو پر کردم و completed زده حالا در مرحله بعد باید مدارک رو بفرستم. سوال من اینه که وقتی مدارک فرستاده میشه و به دستشون میرسه در ستون مربوطه علامت خاصی نشون میده؟ آخه الان فقط N/A رو نشون میده! یا اینکه این N/A بعد از بررسی و کامل بودن فقط تبدیل به Completed میشه؟ منظور من اینه که مثلا مثل مرحله پول وقتی مدارک دستشون برسه بره روی in process و بعد completed بشه؟!
دوستان تجربه اشون رو بگن. ممنون.
CR1
پاسخ
(2015-08-19 ساعت 00:40)Sam-90 نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 23:11)ATYY نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 23:05)karo.eng نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 22:36)negin26 نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 22:33)ATYY نوشته:  Tax return ۲۰۱۲,13,14 رو بايد پرينت بگيرم با خودم ببرم واسه سفارت ؟هر كدوم ٧٠ و ٨٠ صفحه است ؟
اتی جان اگر برای nvc فرستادید فکر نکنم نیاز باشه.من کپی برای nvc فرستاده بودم و اصلها رو روز مصاحبه برده بودم ولی ازم نخواستن.

به طور کلی وقتی مدارکی رو برای nvc فرستاده باشد تو سفارت از شما نمیخوان. من اینو قبل مصاحبه ام استعلام کردم. ولی لازمه اصل مدارک شناسایی و جهت اطمینان ترجمه رسمی اونا رو داشته باشید. البته اینا رو هم از من نخواستن ولی تا دلتون بخواد آفیسر سوال پیچم کرد طوری که وقتی خواست با یه سوال انحرافی دوباره منو امتحان کنه عصبی شدم و بهش تاکید کردم من جواب این سوال رو ......... بهتون دادم و مکان زندگی همسرمو دارید اشتباه میگید. بعد دیگه گیر نداد. روز مصاحبه هم یه سری ترجمه مدارک مثل عقدنامه رو به من برگردوندن. بازم تاکید میکنم مدارکی رو که برای nvc فرستادید و مطمعن هستید که به دستشون رسیده. من بهشون زنگ زدم و پرسیدم و اوپراتور گفت مدارکت اینجاست و تکمیله. هرچی بیشتر بهشون زنگ بزنید خیالتون راحت تره. اگه هم زبانتون خوب نیست اول بهشون بگید آرامتر و شمرده صحبت میکنن. نگران نباشید.

من مصاحبه ام ۸ صبح ابوظبي هست خانم مليكا گفت همون صبح ساعت ۵ مي يام دنبالت و حتما مي رسيم .خيلي استرس دارم
ATTY جان اگه ممكنه آدرس و شماره تلفني كه ازشون تور گرفتي و همچنين اگر شماره اي از خانوم مليكا داري به من بدي ممنون ميشم و هزينه را لطفاً

(2015-08-18 ساعت 22:36)negin26 نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 22:33)ATYY نوشته:  Tax return ۲۰۱۲,13,14 رو بايد پرينت بگيرم با خودم ببرم واسه سفارت ؟هر كدوم ٧٠ و ٨٠ صفحه است ؟
اتی جان اگر برای nvc فرستادید فکر نکنم نیاز باشه.من کپی برای nvc فرستاده بودم و اصلها رو روز مصاحبه برده بودم ولی ازم نخواستن.

به طور کلی وقتی مدارکی رو برای nvc فرستاده باشد تو سفارت از شما نمیخوان. من اینو قبل مصاحبه ام استعلام کردم. ولی لازمه اصل مدارک شناسایی و جهت اطمینان ترجمه رسمی اونا رو داشته باشید. البته اینا رو هم از من نخواستن ولی تا دلتون بخواد آفیسر سوال پیچم کرد طوری که وقتی خواست با یه سوال انحرافی دوباره منو امتحان کنه عصبی شدم و بهش تاکید کردم من جواب این سوال رو ......... بهتون دادم و مکان زندگی همسرمو دارید اشتباه میگید. بعد دیگه گیر نداد. روز مصاحبه هم یه سری ترجمه مدارک مثل عقدنامه رو به من برگردوندن. بازم تاکید میکنم مدارکی رو که برای nvc فرستادید و مطمعن هستید که به دستشون رسیده. من بهشون زنگ زدم و پرسیدم و اوپراتور گفت مدارکت اینجاست و تکمیله. هرچی بیشتر بهشون زنگ بزنید خیالتون راحت تره. اگه هم زبانتون خوب نیست اول بهشون بگید آرامتر و شمرده صحبت میکنن. نگران نباشید.

من مصاحبه ام ۸ صبح ابوظبي هست خانم مليكا گفت همون صبح ساعت ۵ مي يام دنبالت و حتما مي رسيم .خيلي استرس دارم
ATTY جان اگه ممكنه آدرس و شماره تلفني كه ازشون تور گرفتي و همچنين اگر شماره اي از خانوم مليكا داري به من بدي ممنون ميشم و هزينه را لطفاً
و عزيز شما هتل را دبي گرفتيد؟ كاراي مديكال را هم با خانم مليكا هماهنگ كرديد؟ هزينه چقدر شد؟
ببخشيد خيلي سوال كردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، fahi
(2015-08-19 ساعت 13:10)Haghighat نوشته:  دوستان من پول هارو پرداخت کردم و فرم DS-260 رو پر کردم و completed زده حالا در مرحله بعد باید مدارک رو بفرستم. سوال من اینه که وقتی مدارک فرستاده میشه و به دستشون میرسه در ستون مربوطه علامت خاصی نشون میده؟ آخه الان فقط N/A رو نشون میده! یا اینکه این N/A بعد از بررسی و کامل بودن فقط تبدیل به Completed میشه؟ منظور من اینه که مثلا مثل مرحله پول وقتی مدارک دستشون برسه بره روی in process و بعد completed بشه؟!

تا آخرش همون n/a ميزنه بررسي و تكميل رو ايميلي خبر ميدن

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Haghighat ، Tolu IR ، reasonable ، حاجی واشنگتن
(2015-08-19 ساعت 13:25)hamidoo_b نوشته:  
(2015-08-19 ساعت 13:10)Haghighat نوشته:  دوستان من پول هارو پرداخت کردم و فرم DS-260 رو پر کردم و completed زده حالا در مرحله بعد باید مدارک رو بفرستم. سوال من اینه که وقتی مدارک فرستاده میشه و به دستشون میرسه در ستون مربوطه علامت خاصی نشون میده؟ آخه الان فقط N/A رو نشون میده! یا اینکه این N/A بعد از بررسی و کامل بودن فقط تبدیل به Completed میشه؟ منظور من اینه که مثلا مثل مرحله پول وقتی مدارک دستشون برسه بره روی in process و بعد completed بشه؟!

وقتی مدارک پست میشه و بدستشون میرسه هم با ایمیل خبر میدن که مدارک رسیده؟ یا فقط تکمیل مدارک رو خبر میدن؟
CR1
پاسخ
Case Was Received

On July 7, 2015, we received your Form I-130, Immigrant Petition for Relative, Fiance(E), or Orphan, Receipt Number WAC##########, and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your receipt notice by August 6, 2015, please call Customer Service at 1-800-375-5283.

با سلام خدمت دوستان . حدود دو سال پیش که برای بار اول اقدام کردیم وقتی وارد سایت uscis میشدم چند تا دایره بود که میگفت پروندمون الان در چه مرحله ای هست . اما این بار فقط یه صفحه میاد که مطالب بالا توش نوشته شده . آیا عادیه ؟ و چی نوشته شده در متن ؟ ممنونم

f2a / کالیفرنیا / رسید مدارک:7جولای2015 / اپروو:4سپتامبر2015 /زمان رسید تا اپروو:59 روز /دریافت کیس نامبر:29اکتبر2015
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، reasonable
(2015-08-19 ساعت 13:53)Haghighat نوشته:  
(2015-08-19 ساعت 13:25)hamidoo_b نوشته:  

وقتی مدارک پست میشه و بدستشون میرسه هم با ایمیل خبر میدن که مدارک رسیده؟ یا فقط تکمیل مدارک رو خبر میدن؟

با سلام
بله مدارک که دستشون هم رسید ایمیل میزنن. خودتون مدارک رو پست کردید ؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: hamidoo_b ، Tolu IR ، reasonable ، حاجی واشنگتن
(2015-08-19 ساعت 14:09)ala.shabro52 نوشته:  Case Was Received

On July ۷, ۲۰۱۵, we received your Form I-130, Immigrant Petition for Relative, Fiance(E), or Orphan, Receipt Number WAC##########, and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your receipt notice by August ۶, ۲۰۱۵, please call Customer Service at ۱-800-375-5283.

با سلام خدمت دوستان . حدود دو سال پیش که برای بار اول اقدام کردیم وقتی وارد سایت uscis میشدم چند تا دایره بود که میگفت پروندمون الان در چه مرحله ای هست . اما این بار فقط یه صفحه میاد که مطالب بالا توش نوشته شده . آیا عادیه ؟ و چی نوشته شده در متن ؟ ممنونم

دوست عزيز ٧ جولاي ٢٠١٥ تاريخ پي دي شماست، و شما مي توانيد بولتن را چك كنيد تا ببينيد كي به پي دي شما ميرسد.
نامه اي دريافت مي كنيد كه در پايين ان سرويس سنتر شما نوشته شده از طريق ان به سايت www.uscis.gov رفته سرويس سنتر خود را پيدا كنيد و منتظر اپرووال بمانيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، EMIR68 ، shadoow ، Tolu IR ، حاجی واشنگتن
f2a / کالیفرنیا / رسید مدارک:7جولای2015 / اپروو:4سپتامبر2015 /زمان رسید تا اپروو:59 روز /دریافت کیس نامبر:29اکتبر2015
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Sam-90 ، Tolu IR
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، hamidoo_b ، Tolu IR ، tico ، حاجی واشنگتن
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، tico ، حاجی واشنگتن
(2015-08-19 ساعت 14:09)ala.shabro52 نوشته:  Case Was Received

On July ۷, ۲۰۱۵, we received your Form I-130, Immigrant Petition for Relative, Fiance(E), or Orphan, Receipt Number WAC##########, and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your receipt notice by August ۶, ۲۰۱۵, please call Customer Service at ۱-800-375-5283.

سرويس سنتر شما كاليفرنيا است .حدودا 5 ماه طول مي كشه كه اپرووو بشيد .سايت update شده و از دايره به اين شكل تغيير كرده .تو متن نوشته كه مدارك در تاريخ 7 july بدستشون رسيده . يعني رسيد نامبر شما يا pd شما 7 july مي باشد كه براي ويزا بولتن بايد به خاطر بسپاريد .
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، Tolu IR ، armehraboon ، tico ، حاجی واشنگتن
(2015-08-19 ساعت 13:13)ATYY نوشته:  
(2015-08-19 ساعت 00:40)Sam-90 نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 22:36)negin26 نوشته:  اتی جان اگر برای nvc فرستادید فکر نکنم نیاز باشه.من کپی برای nvc فرستاده بودم و اصلها رو روز مصاحبه برده بودم ولی ازم نخواستن.

(2015-08-18 ساعت 22:36)negin26 نوشته:  اتی جان اگر برای nvc فرستادید فکر نکنم نیاز باشه.من کپی برای nvc فرستاده بودم و اصلها رو روز مصاحبه برده بودم ولی ازم نخواستن.

و عزيز شما هتل را دبي گرفتيد؟ كاراي مديكال را هم با خانم مليكا هماهنگ كرديد؟ هزينه چقدر شد؟
ببخشيد خيلي سوال كردم.

RE: ***ازدواج با کسی که گرین کارت دارد***
خانم مليكا خودش واسم وقت مديكال گرفت .قرار شد رسيدم فرودگاه بهشون زنگ بزنم .هزينه مديكال گفت ٥٥٠ درهم به سفارت ميديم .هزينه رفتن به ابوظبي نفري ٢٠٠ درهم
نوع ويزا :F2A
رسيد نامبر :5nov2013
سرويس سنتر :vermont
انتقال سرويس سنتر به كاليفرنيا:1April ۲۰۱۵
اپرووو:9April ۲۰۱۵
دريافت كيس نامبر و اينويس نامبر :12may2015
سفارت:ابوظبي
ارسال مدارك به ان وي سي: 12june ۲۰۱۵
نقص مدارك :13july ۲۰۱۵
ارسال دوباره مدارك به ان وي سي : 15july ۲۰۱۵
كامپيليت :11aug2015
وقت مصاحبه:sep ۲۰۱۵