کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
کیس منم بالاخره بعد از ۷ ماه از دست ورمونت نجات پیدا کرد و ترانسفر شد
انشالله که سرویس سنتر کالیفرنیا جبران کنه هرچه زودتر کم کاری اونارو
F2A
ارسال مدارک : 22Jan.2015 , رسید مدارک : 29Jan.2015 , انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 2Sep.2015 , اپرو : 25Sep.2015
دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر : 5Nov.2015
DS-261 و 120$ : 13Nov.2015 : $325 ، 5Nov.2015 ، فرم 20Nov,2015 : DS-260 ، ارسال مدارک : 24Nov.2015
تکمیل مدارک : 11Jan 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، amirsalehish ، Sam-90 ، fahi ، sib 24 ، Masoudpish ، armehraboon ، hamidoo_b ، Tolu IR ، tico ، ATYY ، shadoow ، free pigeon ، طناز12
(2015-09-02 ساعت 19:49)Sam-90 نوشته:  hamidoo_b عزيز ممنون بابت راهنماييهات.
شما هنوز نامه مصاحبه دريافت نكرديد؟
با ان وي سي تماس داشتيد؟

نه هنوز
تماس گرفتيم و يك جواب تكرارى با موضوع "صبر كنيد" گرفتيم

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، Tolu IR ، طناز12
(2015-09-02 ساعت 23:25)Sam-90 نوشته:  
(2015-09-02 ساعت 23:00)armehraboon نوشته:  
(2015-09-02 ساعت 21:34)Sam-90 نوشته:  
(2015-09-02 ساعت 21:09)armehraboon نوشته:  
(2015-09-02 ساعت 19:36)Sam-90 نوشته:  (امروز 08:25 AM)Sam-90 نوشته است:
دوستان من برادرم را بعنوان جوينت اسپانسر معرفي كردم و تمام مدارك مالياتي را تمام و كمال فرستادم اما انها گفتند بقيه اعضاي خانواده ام بايد مدارك i-864a پركنند و مدارك مالياتي شونو بدهند. مشكل من اينجاست كه فرم w-۲ سال٢٠١٣ �y~+�رم نيست و به سايتش هم دسترسي نمي تونيم داشته باشيم كه انلاين بگيريم، چكار بايد كرد؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

با سلام
و تبریک بابت تکمیل مدارک.
بهتره تماس بگیرید و بپرسید.
ولی من شخصا فکر میکنم مدارک سال ۲۰۱۴ و مدارک مالیاتی قبلی کفایت کنه. هدف تخمین میزان در امد هست. ولی برای اینکه خیالتون راحت بشه تماس یگیرید و موضوع رو بگید.

(2015-09-02 ساعت 16:58)Sam-90 نوشته:  دوستان عزيز يك سوال ديگه بنظر شما بهترين و سريعترين و امن ترين مخصوصاً راه براي فرستادن مدارك به ايران براي همسرم چي هست؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

با سلام

اصل مدارک رو می خواهید ارسال کنید یا کپی؟

دوستم مي خوام ارسال كنم
اگه اصل مدارکی مثل شناسنامه ف کارت ملی و ... هست فکر کنم پست قبول نکنه، حداقل از ایران به آمریکا که اینطوری هست ، از آمریکا به ایران رو نمیدونم.
اگه اصل ترجمه یا چیزی شبیه این هست به پست ارسال کنید مطمئن هست.پست dhl به ایران ارسال میکنه و ۴و۵ روزه هم میرسه.
البته دوستانی هم بودند که دست مسافر دادند.
مي خوام مدارك مالياتي را كپي پاسپورت ها و سيتيزن شيپي و چيزاي اينجوري را به ايران ارسال كنم، به نظرتون چكار كنم؟ از ا م ر ي ك ا كه فكر نمي كنم مشكلي باشه، از ايران چطور پست امن ميرسونه به مقصد؟

(2015-09-02 ساعت 21:09)armehraboon نوشته:  
(2015-09-02 ساعت 19:36)Sam-90 نوشته:  (امروز 08:25 AM)Sam-90 نوشته است:
دوستان من برادرم را بعنوان جوينت اسپانسر معرفي كردم و تمام مدارك مالياتي را تمام و كمال فرستادم اما انها گفتند بقيه اعضاي خانواده ام بايد مدارك i-864a پركنند و مدارك مالياتي شونو بدهند. مشكل من اينجاست كه فرم w-۲ سال٢٠١٣ مادرم نيست و به سايتش هم دسترسي نمي تونيم داشته باشيم كه انلاين بگيريم، چكار بايد كرد؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

با سلام
ولی من شخصا فکر میکنم مدارک سال ۲۰۱۴ و مدارک مالیاتی قبلی کفایت کنه. هدف تخمین میزان در امد هست. ولی برای اینکه خیالتون راحت بشه تماس یگیرید و موضوع رو بگید.

(2015-09-02 ساعت 16:58)Sam-90 نوشته:  دوستان عزيز يك سوال ديگه بنظر شما بهترين و سريعترين و امن ترين مخصوصاً راه براي فرستادن مدارك به ايران براي همسرم چي هست؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

با سلام

دوستم مي خوام ارسال كنم
اگه اصل مدارکی مثل شناسنامه ف کارت ملی و ... هست فکر کنم پست قبول نکنه، حداقل از ایران به آمریکا که اینطوری هست ، از آمریکا به ایران رو نمیدونم.
اگه اصل ترجمه یا چیزی شبیه این هست به پست ارسال کنید مطمئن هست.پست dhl به ایران ارسال میکنه و ۴و۵ روزه هم میرسه.
مي خوام مدارك مالياتي را كپي پاسپورت ها و سيتيزن شيپي و چيزاي اينجوري را به ايران ارسال كنم، به نظرتون چكار كنم؟ از ا م ر ي ك ا كه فكر نمي كنم مشكلي باشه، از ايران چطور پست امن ميرسونه به مقصد؟

با سلام
ما خودمون از ایران با dhl ارسال کردیم و اتفاقا توی خود امریکا به بازرسی ویژه خورد چوت بسته ازایران اومده بود.ولی نهایتا 4 روزه رسید nvc
شما هم اگه میخواهید اینجور مدارک رو ارسال کنید و اصل پاسپورت و کارت ملی و این قبیل مدارک در کار نیست . پست این کار رو انجام میده و زیاد جای نگرانی نیست. البته در حال حاضر برای ایران- امریکا پست dhl هست که بدون مشکلی داره سرویس رو ارائه میده.

(2015-09-03 ساعت 07:08)armehraboon نوشته:  
(2015-09-02 ساعت 23:25)Sam-90 نوشته:  
(2015-09-02 ساعت 21:09)armehraboon نوشته:  با سلام

با سلام

دوستم مي خوام ارسال كنم

(2015-09-02 ساعت 21:09)armehraboon نوشته:  با سلام

با سلام

دوستم مي خوام ارسال كنم

با سلام
ما خودمون از ایران با dhl ارسال کردیم و اتفاقا توی خود آمریکا به بازرسی ویژه خورد چوت بسته ازایران اومده بود.ولی نهایتا ۴ روزه رسید nvc
شما هم اگه میخواهید اینجور مدارک رو ارسال کنید و اصل پاسپورت و کارت ملی و این قبیل مدارک در کار نیست . پست این کار رو انجام میده و زیاد جای نگرانی نیست. البته در حال حاضر برای ایران- آمریکا پست dhl هست که بدون مشکلی داره سرویس رو ارائه میده.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، Tolu IR ، tico ، حاجی واشنگتن
دوستان سلام
من الان چک کردم دیدم پرونده ی ما تو USCIS اپروو شده Smile بعد از حدود دو ماه و ده روز Smile

چجوری میشه امضاء داشته باشم از وضعیت خودم؟؟؟ اگه میشه یکی راهنمایی کنه لطفن
F2A
mailing documents to USCIS: 22 June 2015
USCIS Acceptance(PD): 23 June 2015
Documents Approval: 02 Sep 2015
Invoice and Case Number: 22 Oct 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، vania77 ، Sam-90 ، armehraboon ، fahi ، Tolu IR ، tico ، free pigeon ، طناز12
Smile 
(2015-09-02 ساعت 23:58)aida123 نوشته:  کیس منم بالاخره بعد از ۷ ماه از دست ورمونت نجات پیدا کرد و ترانسفر شد
انشالله که سرویس سنتر کالیفرنیا جبران کنه هرچه زودتر کم کاری اونارو

اول اينكه تبريك ميگم اين خودش يكم از سختي اين روزها كم ميكنه ، دوم اينكه من هم شرايط اين دوستون رو دارم و مداركم منتقل شده به سرويس سنتر كاليفرنيا ، فقط ١چيزي كه من رو گيج كرده ايميلي هست كه ديروز دريافت كردم با اين متن :
The following Federal Register Notice is now available:

Agency Information Collection Activities: Petition for Alien Fiance´ (e),
Form I–129F; Revision of a Currently Approved Collection

Action: 30-day notice
Date: Sept. 2, 2015
FR cite reference 80 FR 53185
PDF | Text

For more immigration and policy information, visit: http://www.uscis.gov/laws

Please do not reply to this message. See our Contact Us page for phone numbers and e-mail addresses.

شخص ديگه اي هم چنين چيزي دريافت كرده؟
من تماس گرفتم گفتن نميدونيم ??? وقت بگير حضوري برو با آفيسر صحبت كن . تنها چيزي كه مشخص هست اينه كه اين فرمي كه ذكر شده تو متن ايميل مربوط به افراد سيتيزن هست .
F2A

ارسال مدارک Jan/30
دريافت فرم رسيد : Feb/02
انتقال مدارك به سرويس سنتر كاليفرنيا :Aug/28
تاريخ اپروو: Sep/24
...
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، tico ، طناز12
دوستان من گرین کارت + سوشیال رو گرفتم ولی هنوز شروع به زندگی در آمریکا نکردم و هر شش ماه دارم میرم و میام.
۲ سال هست که با خانمی آشنا هستم و قصد ازدواج و مهاجرت با یکدیگر رو داریم.
۱. من میتونم با گرین کارت براشون پرونده باز کنم و فایلشون استارت بخوره ؟
۲. باید حتما حتما عقد کنیم اینجا و بعد بتونم اقدام کنم براشون ؟
۳. تو طول مدتی که کاراشون داره انجام میشه این امکان به چه صورت میتونه محیا بشه که با من داخل آمریکا زندگی کنند تا گرین کارتشون بیاد ؟
۴. حتما باید وکیل داشته باشم یا فرم هایی داره که باید آنلاین پر کنم ؟

خیلی خیلی ممنونم از همتون که با صبر و حوصله وقت میذارین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، tico
(2015-09-04 ساعت 00:34)kingrokh نوشته:  دوستان من گرین کارت + سوشیال رو گرفتم ولی هنوز شروع به زندگی در آمریکا نکردم و هر شش ماه دارم میرم و میام.
۲ سال هست که با خانمی آشنا هستم و قصد ازدواج و مهاجرت با یکدیگر رو داریم.
۱. من میتونم با گرین کارت براشون پرونده باز کنم و فایلشون استارت بخوره ؟
۲. باید حتما حتما عقد کنیم اینجا و بعد بتونم اقدام کنم براشون ؟
۳. تو طول مدتی که کاراشون داره انجام میشه این امکان به چه صورت میتونه محیا بشه که با من داخل آمریکا زندگی کنند تا گرین کارتشون بیاد ؟
۴. حتما باید وکیل داشته باشم یا فرم هایی داره که باید آنلاین پر کنم ؟

خیلی خیلی ممنونم از همتون که با صبر و حوصله وقت میذارین.
1- بله
2-بله (ویزای نامزدی فقط با فرد سیتیزن است)
3-این امکان تقریبا به هیچ عنوان مهیا نیست!
4- خیر ،بسیاری از دوستان در این سایت خودشون اقدام میکنند
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: amirsalehish ، Sam-90 ، sib 24 ، armehraboon ، Tolu IR ، طناز12
سلام دوستان يك سوال از دوستان با تجربه داشتم مي خواستم ببينم از دوستان كسي هست كه مدرك سوپيشينه نفرستاده باشه براي ان وي سي آيا ضروري هست گير ميدن يا خير من براي خانمم نفرستادم مرسي خسته نباشين
پاسخ
تشکر کنندگان: fahi ، vania77 ، Tolu IR ، tico
(2015-09-04 ساعت 01:48)amirad نوشته:  سلام دوستان يك سوال از دوستان با تجربه داشتم مي خواستم ببينم از دوستان كسي هست كه مدرك سوپيشينه نفرستاده باشه براي ان وي سي آيا ضروري هست گير ميدن يا خير من براي خانمم نفرستادم مرسي خسته نباشين

سلام، من هم مدرك عدم سوء پيشينه براي nvc نفرستادم و مشكلي هم پيش نيومد و تكميل پرونده شدم. نگران نباشيد.
كتگوري:f2a
تاريخ pd مدارك: dec 19 -2013
تاريخ اپروو: march 19 -2014
تاريخ دريافت كيس نامبر: may 2014
تاريخ دريافت اينويس نامبر: feb 17 -2015
تاريخ ارسال مدارك به nvc ا: march 18 -2015
تاريخ تكميل پرونده: april 20 -2015
تاريخ مصاحبه: sep 10 -2015
تاريخ ويزا:2015- 17 sep
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، vania77 ، Tolu IR ، shadoow ، طناز12 ، amirad
(2015-09-04 ساعت 01:48)amirad نوشته:  سلام دوستان يك سوال از دوستان با تجربه داشتم مي خواستم ببينم از دوستان كسي هست كه مدرك سوپيشينه نفرستاده باشه براي ان وي سي آيا ضروري هست گير ميدن يا خير من براي خانمم نفرستادم مرسي خسته نباشين

تا حالا از هيچ كس سوء پيشينه نخواستند، نگران نباشيد اونها اصلا گواهي سوءپيشينه ايران رو قبول ندارند و صراحتا توي سايتشون هم اينو نوشتن كه از ايرانيها نميخوانTongue
البته مگر اينكه در كشور ديگري مدتي زندگي كرده باشند قضيه كمي فرق دارد
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Tolu IR ، fahi ، shadoow ، طناز12 ، amirad
منم بالاخره صاحب امضاء شدم :دی (خدایا این خوشحالی های کوچک رو از من نگیر )
دوستان مرحله بعدی بعد از اپروو چیه؟ تو سایت نوشته بود که بهت میل می زنیم میگیم چیکار کنی، الان دو روزه گذشته خبری نیس از ایمیل! چند روز معمولاً طول می کشه؟ (آخه من خانمم هفته بعد داره میره بلاد کفر، می خوام بدونم اگه مدارکی لازمه بفرستم سریعاً آماده کنم بدم به دست خودش ببره تا اینکه بعداً پست کنم)
سپاس
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: fahi ، Tolu IR ، shadoow ، free pigeon
(2015-09-04 ساعت 06:25)Ali.Salar نوشته:  منم بالاخره صاحب امضاء شدم :دی (خدایا این خوشحالی های کوچک رو از من نگیر )
دوستان مرحله بعدی بعد از اپروو چیه؟ تو سایت نوشته بود که بهت میل می زنیم میگیم چیکار کنی، الان دو روزه گذشته خبری نیس از ایمیل! چند روز معمولاً طول می کشه؟ (آخه من خانمم هفته بعد داره میره بلاد کفر، می خوام بدونم اگه مدارکی لازمه بفرستم سریعاً آماده کنم بدم به دست خودش ببره تا اینکه بعداً پست کنم)
سپاس

سلام دوست عزیز.امضای من رو بخون مدارک nvc باید همراه همسرتون باشه
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، fahi ، Tolu IR ، armehraboon ، shadoow
(2015-09-04 ساعت 07:20)sib 24 نوشته:  
(2015-09-04 ساعت 06:25)Ali.Salar نوشته:  منم بالاخره صاحب امضاء شدم :دی (خدایا این خوشحالی های کوچک رو از من نگیر )
سپاس

خانم سیب عزیز ،من امضای شما رو خوندم،با توجه به این که عکس ها و ترجمه ها برای دو ماه قبل می باشد، فرستادن دوباره همان ها به nvc مشکلی ندارد؟ یا باید عکس جدید بگیرم و یا ترجمه جدید بفرستم؟؟؟ با سپاس
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، hamidoo_b ، tico
(2015-09-04 ساعت 14:06)Ali.Salar نوشته:  
(2015-09-04 ساعت 07:20)sib 24 نوشته:  
سپاس

خانم سیب عزیز ،من امضای شما رو خوندم،با توجه به این که عکس ها و ترجمه ها برای دو ماه قبل می باشد، فرستادن دوباره همان ها به nvc مشکلی ندارد؟ یا باید عکس جدید بگیرم و یا ترجمه جدید بفرستم؟؟؟ با سپاس

سلام دوست عزیز، امیدوارم که کارات با سرعت پیش بره ولی از قدیم گفتن عجله کار شیطونه، فرستادن عجله ای مدارک هم خوبی داره هم بدی. خوبیش اینه که داستان 5 روز برای ترجمه و 5 روز ارسال پستی و ... از بین میره و بدیش اینه که استرس اکسپایر شدن مدارک رو باید بکشین. جواب قطعی برای اینکه از نظر nvc مدارک اکسپایر میشن یا نه وجود نداره همونطور که جواب قطعی برای سوال شما که چند وقت دیگه ایمیل nvc برامون میاد وجود نداره. یک مقدار به قدرت ریسک شما بستگی داره که ریسک زود فرستادن مدارک و کاهش هزینه رو میپذیرید یا ریسک استرس نقص مدرک خوردن.

با این حال عکس جدید بگیرید چون تو شرایط عکس نوشته مال یک ماه قبل باشه و اگر شما همون عکسی که برای uscis فرستادین رو بفرستید یه نمه ضایعست ( البته خیلی ها این کار رو انجام دادن و هیچ مشکلی هم پیش نیومده.

فاصله اپروو تا ایمیل کیس نامبر هم از امضای بچه ها نگاه کن، برای هر شخص متفاوته، برای من اول کیس نامبر اومد بعد از چند وقت اینویس نامبر اومد ( اینویس نامبر که میاد مراحل کار nvc مثل پرداختها و ارسال مدارک شروع میشه) برای بعضیها هم کیس نامبر و اینویس نامبر با هم اومد
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: fahi ، Ali.Salar ، armehraboon ، sib 24 ، tico ، Tolu IR ، طناز12
انگار تنها من همچين ايميلي دريافت كردم ، باشه ?
خدا قوت ?
F2A

ارسال مدارک Jan/30
دريافت فرم رسيد : Feb/02
انتقال مدارك به سرويس سنتر كاليفرنيا :Aug/28
تاريخ اپروو: Sep/24
...
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، طناز12

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان