کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2015-12-09 ساعت 13:19)seda نوشته:  اميدوارم همينطور باشد من كه دارم سكته ميكنم اون از وضع تركيه كه همسرم براي مصاحبه بايد آنكارا برود اين هم از وضع ما كه با بچه ٤ ماهه ايران گير نكنيم هر روز يك داستان جديد باز هم ممنون از توضيحتون
با سلام به شما seda عزیز لطفا شما یا هر کدام از دوستان میداند راهنمایی کنند. ممنون
زوجی برنده 2015 بودند که در جولای مصاحبه داشتند و ویزای یکضرب گرفتند بعد از گرفتن ویزا دو هفته پیش نوزادشان به دنیا امده برایش شناسنامه و پاسپورت گرفتند وباید تا قبل از 20 دسامبر وارد امریکا شوند.
فکر کنم برای بچه های زیر دوسال لازم نیست ویزا بگیرند و به همراه والدینش میتواند وارد امریکا شود لطفا راهنمایی کنید.دچار سردرگمی شده اند. با تشکر
ازدواج با سیتیزن +فرزند زیر21سال سیتیزن
ارسال مدارک28 نوامبر2014
رسیپت 1 دسامبر
اپرو 30 دسامبر
ارسال مدارک به nvcژانویه 2015
تاییدتکمیل مدارک 18 مارچ 2015
سفارت: ابوظبی
مصاحبه 16 دسامبر
ویزا یکضرب دریافت پاسپورت 21دسامبر
ورود 8 مارچ 2016
هرچه قدرزندگی بدباشد، وقتی زندگی هست امید هم هست (هاوکینگ)
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها حدود یک ماه و چهار روز میشه که ما مدارک رو فرستادیم و تمام فرم ها رو پر کردیم و پولها رو پرداخت کردیم. تو سایت نوشته یک ماه بعد از فرستادن مدارک خبرمون میکنن. چیکار کنیم؟ خودشون پیام میدن. ما ایمیل بدیم. بزنگیم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

Category: F2A
Priority Date: Oct 2014
NVC Welcome Letter: Jul 2015
DS 261: Jul 2015
Pay 120: Jul 2015
Pay 325: Aug 2015
NVC Required Document Sending(Both Affidavit and Domicile): Nov 2015
DS 260: Nov 2015
NVC Complete Letter: Dec 2015
NVC Interview Letter: Feb 2016
Interview Appointment: April 2016_ Yerevan, Armenia
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2015-12-10 ساعت 13:34)barfi1 نوشته:  
(2015-12-09 ساعت 13:19)seda نوشته:  اميدوارم همينطور باشد من كه دارم سكته ميكنم اون از وضع تركيه كه همسرم براي مصاحبه بايد آنكارا برود اين هم از وضع ما كه با بچه ٤ ماهه ايران گير نكنيم هر روز يك داستان جديد باز هم ممنون از توضيحتون
با سلام به شما seda عزیز لطفا شما یا هر کدام از دوستان میداند راهنمایی کنند. ممنون
زوجی برنده ۲۰۱۵ بودند که در جولای مصاحبه داشتند و ویزای یکضرب گرفتند بعد از گرفتن ویزا دو هفته پیش نوزادشان به دنیا امده برایش شناسنامه و پاسپورت گرفتند وباید تا قبل از 20 دسامبر وارد آمریکا شوند.
فکر کنم برای بچه های زیر دوسال لازم نیست ویزا بگیرند و به همراه والدینش میتواند وارد آمریکا شود لطفا راهنمایی کنید.دچار سردرگمی شده اند. با تشکر

سلام ببينيد من نميدونم شرايطشون چي بوده و بايد چيكار كنند ولي اينكار مستلزم داشتن گرين كارت مي باشد بهر حال كاري كه من كردم چون گرين كارت و پاس سفيد دارم و ايران هستم و بچه اينجا به دنيا آمد بايد شناسنامه پدر و مادر و فرزند و پاسپورتها به همراه فقط ترجمه با مهر امور خارجه شناسنامه نوزاد به همراه نامه زايمان به انگليسي از بيمارستان كه نام پدر و مادر در آن قيد شده را با تعيين وقت قبلي از قسمت تصديق مدارك به آنجا در خيابان پاسداران ببريد و با دريافت مبلغ ١٤٠ هزار تومان به شما نامه اي ميدهند كه به عنوان ويزا در فرودگاه قابل استفاده مي باشد تلفن حافظ منافع سوييس در ايران ٢٢٥٤٢١٧٨
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، barfi1 ، Sam-90 ، tico ، طناز12
(2015-12-10 ساعت 13:37)lottory نوشته:  سلام بچه ها حدود یک ماه و چهار روز میشه که ما مدارک رو فرستادیم و تمام فرم ها رو پر کردیم و پولها رو پرداخت کردیم. تو سایت نوشته یک ماه بعد از فرستادن مدارک خبرمون میکنن. چیکار کنیم؟ خودشون پیام میدن. ما ایمیل بدیم. بزنگیم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

با سلام

یک ماه و چهار روز زیاد دیر نشده. یه خورده دیگه صبر کنید .
باایمیل به شما اطلاع میدند.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: tico ، طناز12
سلام دوستان،ميشه راهنماييم كنين...
من شوهرم گرين كارت داره واسه اينكه براي من اقدام كنه بايد فرم i-130 رو پركنه؟ و اينكه موقع پست كردن فرم بايد اون ٤٢٠$ رو واريز كنه يا اينكه واريز پول تو اين مرحله نيست!؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-10 ساعت 16:13)neda hf نوشته:  سلام دوستان،ميشه راهنماييم كنين...
من شوهرم گرين كارت داره واسه اينكه براي من اقدام كنه بايد فرم i-130 رو پركنه؟ و اينكه موقع پست كردن فرم بايد اون ٤٢٠$ رو واريز كنه يا اينكه واريز پول تو اين مرحله نيست!؟؟

دوست عزيز امضاي sib24 را بخون كامل نوشته شده.(در چندين صفحه قبلي راحت ميتونيد ايديشون و پيدا مي كنيد)
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، tico ، sib 24
چيزي پيدا نكردم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
لیست مدارک ارسال بهUSCIS:
۱-پر کردن فرم I-130 که توسط تقاضا کننده پر میشه یعنی کسی که داره برای شما تقاضا میکنه.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
Instructions for Form I-130 درسایت http://www.uscis.gov
۲-فرم G-325a که برای هر نفر باید پر بشه .یکی شما و دیگری همسرتون.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
G-325A, Biographic Information درسایت http://www.uscis.gov
۳-فرم G-1145 که یک دونه پر کنید برای اینکه از طریق ایمیل هم با شما مکاتبه داشته باشند.
۴-ترجمه و کپی برابر با اصل شناسنامه هر دو نفر و عقد نامه و کارت ملی و(اگربرای شوهرتون اقدام میکنید ترجمه و کپی برابر با اصل کارت پایان خدمت)
۵-کپی برابر با اصل پاسپورت هر دو نفر(توجه کنید اگرپاسپورت همسرتون احتیاج به تعویض داره قبل از کپی برابر اصل کردن انجام بدید)
۶-کپی پشت و روی گرین کارت شخص متقاضی یا اگر سیتیزن هستید کپی از تمام صفحات پاسپورت آمریکا +کپی سوشال سکیوریتی
۷- دو قطعه عکس ۵*۵ برای هر نفر که باید پشت نویسی شده باشه(اسم ,فامیل وتاریخ تولد) و عکس متقاضی باید شماره گرین کارت یا همون Aنامبر هم نوشته بشه.توجه کنید به عکاس بگید فوتوشاپ نشه.
۸-مبلغ 420$ که باید به صورت چک یا مانی اوردر باشه.به حساب:
U.S. Department of Homeland Security
درتوضیحات فرم I-130 به یک نکته اشاره کرده بودکه اگرمدرکی بجز این مدارک دارید که نشان دهنده رابطه زوجین هست بفرستید.من عکسهای سرعقد, عکسهای دونفره قدیمی و جدید رو فرستادم +اگه حساب مشترک دونفره دارید یا ملکی بنام زوجین هست مدرکش رو بفرستید
و در آخر تمام مدارک رو برای USCIS بنا به ایالتی که زندگی میکنید پست میکنید.

لیست مدارک ارسال به NVC:
[u]مدارک سری اول:
۱: پرکردن آنلاین فرم Ds-260, DS-261
۲:پرداخت 120$ (Affidavit of Support) (AOS)+ پرینت قبض 120$
۳: پرینت کاورشیت (قرار دادن کاورشیت روی بقیه مدارک)
۴: فرم I-864 برای petitioner
۵: فرم I-864 برای Joint sponsor
۶: ترجمه و کپی برابر اصل شناسنامه ها,کارت ملی, سند ازدواج, کارت پایان خدمت, عکسهای پرسونلی ۵*۵ (پشت نویسی شود.اسم و فامیل ,اگه گرین کارت دارید #A وبرای همسرتون case number و تاریخ تولد میلادی روبنویسید)،و کپی برابر اصل پاسپورتها(ترجمه پاسپورت نیاز نیست)
۷: کپی از فرمهای مالیاتی سه سال گذشته petitioner و اسپانسر (W2, 1040)+ کپی از آخرین فیش حقوقی اسپانسر وpetitioner
۸: فتوکپی از پاسپورت اسپانسر و petitioner اگه سیتیزن آمریکا هستندولی اگه گرین کارت دارند کپی از پشت و روی گرین کارت بگیرند.
مدارک سری دوم:
۹: پرداخت 325$ IV Application Processing+پرینت قبض 325$
۱۰: پرینت کاورشیت (قرار دادن کاورشیت روی بقیه مدارک)
11:فوتوکپی ازقبض برق ,تلفن ,اجاره خونه ,کارتهای بانکی ,بیمه نامه ,عکس با روزنامه یا مجله محلی ,اگه دانشجوهستید کپی کارت دانشجویی وپرینت واحدهای درسی..... خلاصه هرچیزیکه ثابت کنه آمریکازندگی میکنید.
((من مدارک سری اول و دوم NVC رو باهم فرستادم در یک پاکت ولی ۲ پوشه جدا همراه با کاورشیت مجزا. بستگی به خودتون داره دوست داشتید جدا بفرستید یا باهم بفرستید))
12:همه اینهارو به این ادرس بفرستید(این آدرسی بود که من فرستادم شما قبل از فرستادن مدارک یکبار دیگه آدرس رو از وبسایت چک کنید ممکنه تغییر کرده باشه)
National visa center
Attn. CMR AOS
31Rochester Avenue Suit 100
Portsmouth , NH 03801-2914

لیست مدارک مصاحبه و کلینیک پزشکی:
چون هرکس سفارتش فرق میکنه و هر سفارت قوانین مربوط به خودش رو داره من کلیات رو میگم ولی شما باید بدقت نامه مصاحبه رو بخونید تا ببینید دقیقا چه چیزهایی میخواهند.

مدارک کلینیک پزشکی
۱:گرفتن نوبت از پزشک کلینیک و پرینت از جوابی که دادند.بعضیها مخالف هستند و بعضیها موافق و نظرشون این هست تاثیری نداره.ولی خوبیه وقت گرفتن این هستش که آدرس کلینیک،ساعتهای کاریشون، مدارک مورد نیاز و مبلغهای که باید پرداخت کنید در ایمیل بشما میگن.
آدرس ایمیل (nmc)کلینیک پزشکی در ابوظبی: newmedcr@emirates.net.ae

۲: اصل و فوتوکپی پاسپورت
۳: عکس های ۵*۵ بستگی به کلینیک داره مثلا در حال حاضر ابوظبی ۵قطعه عکس خواسته ولی آنکارا خودشون عکس میگیرند
۴:کپی از نامه مصاحبه
۵:کارت واکسیناسیون ایران( توصیه میکنم صفحات واکسیناسیون پزشکی رو مطالعه کنید چون یکسری از واکسنها مثل هپاتیت و mmr از قبل باید زد) نتیجه آزمایش آنتی بادی ایران رو ببرید با خودتون کلینیک سفارت
۶:شماره تماس اگر خط تلفن گرفتید که هیچی اگر نگرفتید شماره هتل واتاقتون رو همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز سفارت:
۱:نامه مصاحبه
۲:اصل و فوتوکپی پاسپورت
۳:کیف پلاستیکی که فایل فایل باشه مدارک رو مرتب داخلش بگذارید.هیچ کیف دیگه و موبایل همراه نبرید اجازه ورود نمیدند
۴:اگر ویزای ازدواج هستید اصل و ترجمه و کپی سند ازدواج
۵:اصل شناسنامه و کارت ملی همراه با ترجمه و کپی از اصل
(دوستان باز هم قید میکنم مدارکی که میگم کلیات هست یهو یه نفر میبینید فقط اصل مدارک رو برده ویزای یکضرب گرفته یکی ۵کیلو مدرک داشته اف بی آی چک خورده)
۶:اصل کارت پایان خدمت،کپی از اصل و ترجمه
۷:مدارک مالیاتی ۳سال آخر اسپانسر و کواسپانسر بهمراه کپی از ۲طرف گرین کارتشون و اگه سیتیزن هستند کپی از پاسپورت آمریکایی
۸:دو قطعه عکس ۵*۵
۹:نتیجه آزمایشی که پزشک مورد اعتماد سفارت به شما داده
۱۰:مدارک جدید دامیسیل که اگه پرسیدند همسرتون الان کجاست بتونید ثابت کنید آمریکا زندگی میکنه
۱۱:مدارک اثبات رابطه.پرینت حساب بانکی مشترک یا هر چیزی که بنام مشترک شماست، عکس های ۲نفره،پرینت از بلیطهای مسافرتی ۲نفره و....هرچیزی که ثابت کنه شما باهم ارتباط دارید
۱۲:عدم سوپیشینه ایران(بعضیها مخالفند بعضی موافق)ما گرفتیم ترجمه هم کردیم.نظر شخصی شماست چیکار کنید چون در نامه سفارت نوشته همراهتون باشه.
ما مهر دادگستری و وزارت امور خارجه رو زدیم.بازهم سر این موضوع مخالفان و موافقان داریم که نظر شماست.ما همه مهرها رو زدیم
۱۳:نامه ار محل کارتون همراه با کپی و ترجمه
۱۴:خواندن interview questions
۱۵:مدارک شناسایی همسرتون که در آمریکاست.مثل کپی پاسپورت،ترجمه شناسنامه و ..
۱۶: اصل و ترجمه طلاقنامه.( البته برای دوستانی که ازدواج دومشان است )
(اگه مشکلی یا کمی کاستی در لیستم میبینید خوشحال میشم بهم بگید تا آپدیت کنم)
پاسخ
خيلي ممنونم از راهنماييتون،فقط بفرمايين چون همسرم در حال حاضر امريكا هست و خودش از طرف من فرم g-325A رو امضا كنه مشكلي نداره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام در تاريخ ٢ سپتامبر نامه اپروو اومده كه گفته تا ٣٠ روز nvc وقت داره كيس نامبر اينارو بده ولي تا الان كه بيشتر از ٣ ماه گذشته ولي هرچي ايميل ميدم جواب نميدن به شماره هم كه زنگ ميزنم ١ساعت پشت خط نگه ميداره ميگه تو نوبت هستين تا به اپراتور وصل بشين نميدونم چه كار كنم لطفا راهنمايي كنيد٠
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-11 ساعت 02:36)AliShafiee نوشته:  سلام در تاريخ ٢ سپتامبر نامه اپروو اومده كه گفته تا ٣٠ روز nvc وقت داره كيس نامبر اينارو بده ولي تا الان كه بيشتر از ٣ ماه گذشته ولي هرچي ايميل ميدم جواب نميدن به شماره هم كه زنگ ميزنم ١ساعت پشت خط نگه ميداره ميگه تو نوبت هستين تا به اپراتور وصل بشين نميدونم چه كار كنم لطفا راهنمايي كنيد٠

دوست عزيز اگه امضا بزاريد بهتر ميشه راهنماييتون كرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن
(2015-12-10 ساعت 22:35)neda hf نوشته:  خيلي ممنونم از راهنماييتون،فقط بفرمايين چون همسرم در حال حاضر امريكا هست و خودش از طرف من فرم g-325A رو امضا كنه مشكلي نداره؟؟؟

با سلام

با امضای خودشون باشه بهتره.
اگه نمیخواهید پست کنید ، با اسکن رنگی امضا این کار رو انجام بدید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
Armehrabon
ميشه اسمتون رو در جدول ورود منتظران وارد كنيد مي خواهيم ببينيم چند نفر در ابوظبي منتظر كلير شدن هستند
به صفحه كلير و امضاي itex لطفا يه سر بزنيد .ممنون
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن
(2015-12-11 ساعت 12:05)ATYY نوشته:  Armehrabon
ميشه اسمتون رو در جدول ورود منتظران وارد كنيد مي خواهيم ببينيم چند نفر در ابوظبي منتظر كلير شدن هستند

بله حتما.
متاسفانه فراموش کرده بودم.
امکانش هست لینکش رو ارسال کنید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: ATYY ، حاجی واشنگتن
(2015-12-11 ساعت 13:04)armehraboon نوشته:  

بله حتما.

ورود منتظران :
https://docs.google.com/forms/d/1EfdzSY9...art=invite
فقط وقتي وارد كرديد چند دقيقه صبر كنيد بعد به جدول منتظران براي مشاهده بريد .

(2015-12-11 ساعت 13:11)ATYY نوشته:  
(2015-12-11 ساعت 13:04)armehraboon نوشته:  

بله حتما.

ورود منتظران :
https://docs.google.com/forms/d/1EfdzSY9...art=invite
فقط وقتي وارد كرديد چند دقيقه صبر كنيد بعد به جدول منتظران براي مشاهده بريد .

جدول منتظران:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...utput=html
به صفحه كلير هم بيشتر سر بزنيد (:
بازم مرسي
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان