کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
سلام
خیلی وقت بود اینجا سر نزده بودم، خواستم اعلام کنم که منم کامپلیتم هفته پیش اومد و الان در صف منتظران دریافت نامه مصاحبه هستم Big Grin
F2A
PD: 17Jul 2014
اپروو: 11Dec 2014
کیس نامبر (ابوظبی):13Feb 2015
مصاحبه:.2016 Feb 1 نتیجه AP
دوخطی:13 سپتامبر   OR: اکتبر 19
کلیر: 20 اکتبر Big Grin
آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.
پاسخ
(2015-12-14 ساعت 10:17)مینز نوشته:  سلام
خیلی وقت بود اینجا سر نزده بودم، خواستم اعلام کنم که منم کامپلیتم هفته پیش اومد و الان در صف منتظران دریافت نامه مصاحبه هستم Big Grin

با سلام و تبریک به شما
امیدوارم هرچه سریعتر پیش برید به سوی مصاحبه و گرفتن ویزا
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: مینز ، Bita.t ، حاجی واشنگتن ، alireza51 ، طناز12
دوستان خیلی ممنون از راهنمایی های ارزشمندتان اگر فقط به کلید تشکر اکتفا می‌کنم برای این است که صفحات پر نشود و سوال ها راحت تر پیدا شود.
کسی می‌داند بعد از کارنت شدن چقدر طول می‌کشد تا وقت مصاحبه بدهند؟ و اگر خدایی نکرده کلیرنس خوردیم چقدر طور می‌کشد تا برطرف شود؟ لیست انتظار انگار به روز نیست و بعد از کلیر شدن اعلام نکرده‌اند. می‌دانم زمان دقیقی ندارد اما حدودا چقدر طول می‌کشد؟
نوع ويزا :F2A
اپروو Jan 2015
Priority Date: 02Sep2014
120$ : 14 Aug
320$: 20 Aug
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12 ، alireza51
(2015-12-15 ساعت 11:12)AliHamidi نوشته:  دوستان خیلی ممنون از راهنمایی های ارزشمندتان اگر فقط به کلید تشکر اکتفا می‌کنم برای این است که صفحات پر نشود و سوال ها راحت تر پیدا شود.
کسی می‌داند بعد از کارنت شدن چقدر طول می‌کشد تا وقت مصاحبه بدهند؟ و اگر خدایی نکرده کلیرنس خوردیم چقدر طور می‌کشد تا برطرف شود؟ لیست انتظار انگار به روز نیست و بعد از کلیر شدن اعلام نکرده‌اند. می‌دانم زمان دقیقی ندارد اما حدودا چقدر طول می‌کشد؟

سلام دوست عزیز

اگه مدارکتون تکمیل باشه و سفارت هم خلوت باشه در بهترین حالت همون ماهی که بولتن کارنت شدن شما رو اعلام میکنه نوبت مصاحبتون میشه.
ولی خیلی به شلوغی یا خلوتی سفارت ربط داره.
مثلا الان سفارت انکارا شلوغ بوده تو این چند وقت و ابوظبی خلوت تر.
من خودم اکتبر ابوظبی مصاحب شدم ولی دوستان انکارا مثل حمید جان که زودتر از من هم مدارکشون تکمیل شده بود متاسفانه نوامبر رفتند برای مصاحبه.

در مورد کلیر شدن متاسفانه هیچ تاریخ دقیقی نمیشه گفت. دوماه سه ماه چیزی هست که کنسولر میگه ولی عملا بیشتر طول میکشه.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، طناز12 ، tico ، alireza51
نقل از کانال تلگرام پاریز تراول:
تومار مخالفت با طرح تبعیض آمیز مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایرانیان را امضا کنید.پس از امضا از طریق ایمیلی که به شما می آید باید تایید کنید.
https://petitions.whitehouse.gov/petitio...015-hr-158
وارد کردن زیپ کد الزامی نیست ولی اگر خواستید زیپ کد 90025 متعلق به غرب لس آنجلس است.
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Sam-90 ، tico ، inanna ، حاجی واشنگتن ، alireza51
دوستان خواهش مي كنم براي جمع اوري امضا بيشتر اطلاع رساني كنيد هنوز خيلي ها يا نشنيدن يا بي تفاوتند يا بي حوصله يا فكر مي كنند دارند خيلي ريسك مي كنند و يا پشت گوش مي ندازند.
لطفن همه امضا كنند من حتي بجاي بچه ي ٤ سالم هم امضا كردم بخاطر اينكه روي او و آينده اش ممكنه اثر بزاره، پس لطفن امضا كنيد هيچ اتفاق بدي براي شما و كيس تون نمي افته.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، مینز ، Bita.t ، tico ، ATYY ، inanna ، حاجی واشنگتن ، طناز12 ، alireza51
دوستان به جهت بهره ی زیادی که من از تجربیات دوستان توی این انجمن تو پروسه ی گرفتن گرین کارت برای همسرم بردم از همسرم خواستم یک سفرنامه ی کوتاه بنویسه شاید بدرد کسی بخوره.

سلام سفرنامه ارمنستان
من براي گرين كارت مارچ ٢٠١٤ اقدام کرده بودم و نوبت وقت سفارت ١٠دسامبر ٢٠١٥
كه پنج شنبه ساعت ١٤:٣٠خودمون ميشد بليط گرفتم با ماهان روز يكشنبه كه برسم و كاراي مديكال انجام بدم ،از اونجايي كه من يكم استرسيم به نظرم بليت زود خريدم ميتونستم سه شنبه بگيرم و فرداش جوابووو بهم بدن ولي اشكالي نداشت گفتم يه گردشي هم ميكنم تو ارمنستان
با دوستم از Airbnb خونه گرفتيم قيمتش خيلي ارزونم نبود ولي در كل يه خونه مستقل بهتر از هتل بود وقتي وارد شديم كلي تو دوقم خورد ايروان خيلي كوچك بود و انگشت كوچكه تهرانم نميشد روز اول رفتيم يه كلاپ به نام مدزو خيلي خوب بود هم قيمتش مناسب و هم اينكه خيلي با كلاس بود ،در ضمن اينم بگم كه كرايه اونجا خيلي ارزونه كل شهرو بگردي بيشتر از ١٥٠٠درام نميشه ولي از فرودگاههه ١٠هزارتا گرفتن كاريشم نميشد كرد چون اولين بار بود كه ميومديم و غريبي ميخواي سريعتر و با اطمينان به مقصد برسي ميدي انقدروو ولي به نظرم شما چونه بزنيد
خلاصه روز دوسنبه وقت دكتر داشتم و قبل از اينكه بيام ارمنستان به يه شركتي مبلغ ٦٥دلار دادم كه منو به بيمارستان ببره بياره جواب بگير و روز سفارتم ببره بياره.
رفتيم بيمارستان ،بيمارستان خيلي دخمه و شلوغي بود براي كودمان بود معاينه قد و وزن و يه چند تا سوال كردن بعد رفتم پايين عكس از قفسه سينه و آزمايش خون كه فكر ميكنم روي هم ٣٠٠درام شد
به نظر من نميخواست اون آقا بياد يعني ٦٥دلار الكي بود ولي برا من که زبان بلد نبودم و آدم ترسوييي بودم خوب بود
درضمن من خيلي زود رفتم اگر سه شنبه ميرفتم هم به كارم ميرسيدم ولي اين باعث شد شهرووو بگرديم هزار پله كارهونه شراب سازي كل خيابونا رو گشتيم تا روز پنج شنبه
ساعت ١٤:٣٠وقتم بود ولي زود رفتم ساعت ١اونجا بودم
جواب آزمايشاممم آقاي بندري گرفته بودو بردم سفارت خلوت بود روز دانشجويا نبود و فقط مهاجرت بود خيلي استرس داشتم صدام زدن يه دختر خانم جووون كه مسلط به زبان فارسي برد باهام حرف زد كه فكر ميكنم ايراني بود تمام اطلاعات گرفت و پروندمووو برد گفت صدات ميزنيم
نشستم همه رو صدا زدن الا من سالن خالي شده بود كه منو صدا زدن كه برم تو اتاق شماره يازده وقتي رفتم فهميدم آفيسر اصلي هستش و مترجمم كنارش بود يك ساعت مصاحبه داشتم و سه بار برك رفتن كه آخرسر بالاخرههههه بعد از كلي چلنچ بهم دادن
پاسمو گرفتن و گفتن سه روز کاري زمان ميبره تا ويزاتون صادر بشه از اونجاي كه من رقتم پنج شنبه بود خوردم به تعطيلات و تا عصر روز دوشنبه در ارمنستان بودم كه ساعت ٤بعدازظهر تل زدن كه بيا پاستو بگيررررر
يه نكته يادم اومد حتمااا سيم كارت تهيه كنيد ?
پاسخ
(2015-12-17 ساعت 10:14)aminvat نوشته:  دوستان به جهت بهره ی زیادی که من از تجربیات دوستان توی این انجمن تو پروسه ی گرفتن گرین کارت برای همسرم بردم از همسرم خواستم یک سفرنامه ی کوتاه بنویسه شاید بدرد کسی بخوره.

سلام سفرنامه ارمنستان
كه پنج شنبه ساعت ١٤:٣٠خودمون ميشد بليط گرفتم با ماهان روز يكشنبه كه برسم و كاراي مديكال انجام بدم ،از اونجايي كه من يكم استرسيم به نظرم بليت زود خريدم ميتونستم سه شنبه بگيرم و فرداش جوابووو بهم بدن ولي اشكالي نداشت گفتم يه گردشي هم ميكنم تو ارمنستان
با دوستم از Airbnb خونه گرفتيم قيمتش خيلي ارزونم نبود ولي در كل يه خونه مستقل بهتر از هتل بود وقتي وارد شديم كلي تو دوقم خورد ايروان خيلي كوچك بود و انگشت كوچكه تهرانم نميشد روز اول رفتيم يه كلاپ به نام مدزو خيلي خوب بود هم قيمتش مناسب و هم اينكه خيلي با كلاس بود ،در ضمن اينم بگم كه كرايه اونجا خيلي ارزونه كل شهرو بگردي بيشتر از ١٥٠٠درام نميشه ولي از فرودگاههه ١٠هزارتا گرفتن كاريشم نميشد كرد چون اولين بار بود كه ميومديم و غريبي ميخواي سريعتر و با اطمينان به مقصد برسي ميدي انقدروو ولي به نظرم شما چونه بزنيد
خلاصه روز دوسنبه وقت دكتر داشتم و قبل از اينكه بيام ارمنستان به يه شركتي مبلغ ٦٥دلار دادم كه منو به بيمارستان ببره بياره جواب بگير و روز سفارتم ببره بياره.
رفتيم بيمارستان ،بيمارستان خيلي دخمه و شلوغي بود براي كودمان بود معاينه قد و وزن و يه چند تا سوال كردن بعد رفتم پايين عكس از قفسه سينه و آزمايش خون كه فكر ميكنم روي هم ٣٠٠درام شد
به نظر من نميخواست اون آقا بياد يعني ٦٥دلار الكي بود ولي برا من که زبان بلد نبودم و آدم ترسوييي بودم خوب بود
درضمن من خيلي زود رفتم اگر سه شنبه ميرفتم هم به كارم ميرسيدم ولي اين باعث شد شهرووو بگرديم هزار پله كارهونه شراب سازي كل خيابونا رو گشتيم تا روز پنج شنبه
جواب آزمايشاممم آقاي بندري گرفته بودو بردم سفارت خلوت بود روز دانشجويا نبود و فقط مهاجرت بود خيلي استرس داشتم صدام زدن يه دختر خانم جووون كه مسلط به زبان فارسي برد باهام حرف زد كه فكر ميكنم ايراني بود تمام اطلاعات گرفت و پروندمووو برد گفت صدات ميزنيم
نشستم همه رو صدا زدن الا من سالن خالي شده بود كه منو صدا زدن كه برم تو اتاق شماره يازده وقتي رفتم فهميدم آفيسر اصلي هستش و مترجمم كنارش بود يك ساعت مصاحبه داشتم و سه بار برك رفتن كه آخرسر بالاخرههههه بعد از كلي چلنچ بهم دادن
پاسمو گرفتن و گفتن سه روز کاري زمان ميبره تا ويزاتون صادر بشه از اونجاي كه من رقتم پنج شنبه بود خوردم به تعطيلات و تا عصر روز دوشنبه در ارمنستان بودم كه ساعت ٤بعدازظهر تل زدن كه بيا پاستو بگيررررر

مبارک بااااشه Wink

پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12 ، alireza51
(2015-11-29 ساعت 11:05)82Goli نوشته:  سلام دوستان عزيز من تازه از انكارا برگشتم و بالاخره ويزا گرفتم و از خدا مي خواهم كه همتون موفق باشيد

سلام دوست عزیز.با عرض تبریک .براتون ایمیلی ارسال کردم .اگر لطف کنید و ملاحظه بفرمایید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: tico ، tb.sh66 ، alireza51
(2015-11-29 ساعت 11:45)حاجی واشنگتن نوشته:  
(2015-11-29 ساعت 11:05)82Goli نوشته:  سلام دوستان عزيز من تازه از انكارا برگشتم و بالاخره ويزا گرفتم و از خدا مي خواهم كه همتون موفق باشيد

ای کاش شرایطتون رو تو امضا می نوشتین

سلام دوست عزيز هر سوالي داريد من در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، tico ، حاجی واشنگتن ، طناز12 ، alireza51
(2015-12-17 ساعت 10:14)aminvat نوشته:  دوستان به جهت بهره ی زیادی که من از تجربیات دوستان توی این انجمن تو پروسه ی گرفتن گرین کارت برای همسرم بردم از همسرم خواستم یک سفرنامه ی کوتاه بنویسه شاید بدرد کسی بخوره.

سلام سفرنامه ارمنستان

سلام دوست عزيز مبارك باشه يكم در مورد مصاحبه با افيسر توضيح ميدين كه چيا پرسيدن اينا مرسى
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، طناز12 ، alireza51
سلام دوستان من ویزامو یههههههههههه ضرب گرفتم،انشالله شما هم این لحظه رو تجربه کنید.من امروز مصاحبه داشتم البته روز پنجشنبه مصاحبم بود ولی سفارت به خاطر مسایل امنیتی تعطیل بودش واسه همین منو امروز انداختن،

سوالاتی که پرسید از من اینا بودش:
1)همسرم کجا زندگی میکنه ؟(همسرم موقع مصاحبه من امریکا بودن)
۲)محل زندگی خودم؟
3)شغل همسرم در آمریکا؟
4)شغل خودم در ایران؟(اصلا شغل دولتی نداشتم)
5)وضعیت خدمتم؟(که من معافیت کفالت داشتم)
6)نحوه ی آشنایی با همسرم؟که آیل نسبت فامیلی داریم یا نه؟
7)تاریخ ازدواجمون؟
8)شغل کو اسپانسر؟
9)آیا سفره خارجه داشتم یا نه؟
در آخر هم گفت؛پاستون پیشه ما میمونه تا دو الی سه روزه کاری آماده ست.

٭٭٭اصلا ازم ترجمه ها رو نخواست!!
٭٭٭مدارک مالیاتیم که اصلا نگاه نکرد!!
٭٭٭عکس های دو نفرمون،پرینت تماسامون،پرینت چت هامون،بلیط های اومدن همسرم به ایران!!
category:F2A
Case number:ANK2014
Priority date:march-5-2014
Complete:25 aug
Curennt date:9/9/2015
12/17/2015:intervie
12/24/2015:visa

شك دارم كه خالق دانه هاي انار،زندگي مرا بي نظم چيده باشد
پاسخ
(2015-12-18 ساعت 14:38)amirsalehish نوشته:  سلام دوستان من ویزامو یههههههههههه ضرب گرفتم،انشالله شما هم این لحظه رو تجربه کنید.من امروز مصاحبه داشتم البته روز پنجشنبه مصاحبم بود ولی سفارت به خاطر مسایل امنیتی تعطیل بودش واسه همین منو امروز انداختن،

۱)همسرم کجا زندگی میکنه ؟(همسرم موقع مصاحبه من آمریکا بودن)
۲)محل زندگی خودم؟
۳)شغل همسرم در آمریکا؟
۴)شغل خودم در ایران؟(اصلا شغل دولتی نداشتم)
۵)وضعیت خدمتم؟(که من معافیت کفالت داشتم)
۶)نحوه ی آشنایی با همسرم؟که آیل نسبت فامیلی داریم یا نه؟
۷)تاریخ ازدواجمون؟
۸)شغل کو اسپانسر؟
۹)آیا سفره خارجه داشتم یا نه؟

٭٭٭عکس های دو نفرمون،پرینت تماسامون،پرینت چت هامون،بلیط های اومدن همسرم به ایران!!
تبريك دوست عزيز،انشاالله اين لحظه واسه همه كسايي كه دارن دوري رو تحمل ميكنن هر چه سريعتر اتفاق بيوفته...[emoji120]?

پاسخ
تشکر کنندگان: amirsalehish ، hamidoo_b ، mahyar66 ، Bita.t ، طناز12 ، alireza51 ، fahi
(2015-12-18 ساعت 14:38)amirsalehish نوشته:  سلام دوستان من ویزامو یههههههههههه ضرب گرفتم،انشالله شما هم این لحظه رو تجربه کنید.من امروز مصاحبه داشتم البته روز پنجشنبه مصاحبم بود ولی سفارت به خاطر مسایل امنیتی تعطیل بودش واسه همین منو امروز انداختن،

۱)همسرم کجا زندگی میکنه ؟(همسرم موقع مصاحبه من آمریکا بودن)
۲)محل زندگی خودم؟
۳)شغل همسرم در آمریکا؟
۴)شغل خودم در ایران؟(اصلا شغل دولتی نداشتم)
۵)وضعیت خدمتم؟(که من معافیت کفالت داشتم)
۶)نحوه ی آشنایی با همسرم؟که آیل نسبت فامیلی داریم یا نه؟
۷)تاریخ ازدواجمون؟
۸)شغل کو اسپانسر؟
۹)آیا سفره خارجه داشتم یا نه؟

با تبریک به شما دوست عزیز
و امید به اینکه موفقیت ها و شادی های شما طولانی و همیشگی باشه
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: amirsalehish ، Sam-90 ، ATYY ، alireza51 ، Bita.t ، حاجی واشنگتن ، طناز12 ، hamidoo_b
fatemeh nouri ۶ Aug ۲۰۱۳ - مصاحبه May ۲۰۱۵- کلیر ۳ نوامبر ۲۰۱۵ ABD
sib24 ۹ SEP ۲۰۱۳ - مصاحبه June ۲۰۱۵- کلیر ۱ سپتامبر ۲۰۱۵ ABD
armehraboon 16 SEP ۲۰۱۳- مصاحبه ٢٠١٥ October
Masoudpish ۷ OCT ۲۰۱۳- مصاحبه august ۲۰۱۵- دریافت ویزا: یک ضربANK
mehdi610 ۸ OCT ۲۰۱۳ - مصاحبه september ۲۰۱۵
۲۰۱۳ OCT گلی82 - مصاحبه november ۲۰۱۵ دریافت ویزا: یک ضرب ANK
Tico 21 OCT ۲۰۱۳ - مصاحبه Januaray ۲۰۱۶
Atty ۵ NOV ۲۰۱۳ - مصاحبه september ۲۰۱۵ -
vahidi nia ۶ NOV ۲۰۱۳- مصاحبه september ۲۰۱۵-دریافت ویزا: یک ضرب ABD
Negin26 12 NOV ۲۰۱۳ - مصاحبه august ۲۰۱۵ -دریافت ویزا: یک ضرب ANK
Vania 25 NOV ۲۰۱۳- مصاحبه ۲۰۱۵ september-دریافت ویزا: یک ضربABD
parsush 25 NOV ۲۰۱۳ - مصاحبه august ۲۰۱۵-کلیر 29 سپتامبر ۲۰۱۵ ABD