کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
من چک لیست خوردم Sad
اشکال نداره درست می شه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
(2013-08-08 ساعت 03:36)derakhtekhatereh نوشته:  سلام بعد از ورودم به آمریکا چه مدت بعد گرین کارت شامل من میشود البته همسرم فروردین ٩٣ ستیزن خواهد شد

آیا چون ویزای ازدواجی هستم سریع کارهای اداری انجام میشود یا باید تا بعد از سیتیزن شدن همسرم منتظر بمونم

تا اونجایی که من می دونم حدودا یک ماه طول می کشه و شما در این مدت می تونید برای سوشال سکیوریتی اقدام کنید و بتونید تمام کارهای رسمیتون رو انجام بدید.
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: derakhtekhatereh
(2013-08-08 ساعت 08:43)omnia نوشته:  من چک لیست خوردم Sad

امنیا یعنی‌ چی‌؟ از کجا فهمیدی ؟ چرا؟
پاسخ
(2013-08-08 ساعت 08:43)omnia نوشته:  من چک لیست خوردم Sad

ای بابا چرا؟ مگه تمام مدارکت رو نفرستاده بودی؟ چه مدرکی کم بوده؟ چی ازت خواستن دوباره؟
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، romance33
آلاله جان، کارای شما به کجا رسیده؟
پاسخ
(2013-08-08 ساعت 09:31)Colonel نوشته:  آلاله جان، کارای شما به کجا رسیده؟
آخه شما بگو مگه توی این کتگوری کاری کسی به جایی می رسه؟Sad
همه بلاتکلیف قربونه خدا برم.
منم چک لیستم فرستادم و منتظرم ببینم دوباره چه قری میانSad
از آقایmz64 پرسیدم ایشون گفت دوماه نیم بعد تکمیل پرونده تاریخ مصاحبه گرفته. پس یعنی حالا حالاها ما هستیم در خدمت دوستان، آشنایان و فامیل وابسته
سفرنامه

پاسخ
چک لیست واسه اسپانسر فرستادن . حرفی از اینکه در آمدش کافی نیست نزدن . یعنی اوکی ؟ فقط گفته part 3 item 7 پر نشده و باید پر شه دوباره فرستاده بشه . یکی هم گفتن proof of permanent residente اسپانسر م که اون رو فرستاده نمیدونم چرا گیر داده ! نظری دارین ؟ کلنل. آلاله !

جواب چک لیست رو زودتر می دن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، romance33
(2013-08-08 ساعت 09:42)omnia نوشته:  چک لیست واسه اسپانسر فرستادن . حرفی از اینکه در آمدش کافی نیست نزدن . یعنی اوکی ؟ فقط گفته part 3 item 7 پر نشده و باید پر شه دوباره فرستاده بشه . یکی هم گفتن proof of permanent residente اسپانسر م که اون رو فرستاده نمیدونم چرا گیر داده ! نظری دارین ؟ کلنل. آلاله !

جواب چک لیست رو زودتر می دن ؟
من که اصلا فرم های اسپانسریو ندیدم چه شکلی هست. ولی من 2تا اسپانسزو داشتم. در مورد جواب باید بهت بگم برای من رو هر دفعه سر 17 روز کاری جواب دادن زودتر که عمرا جواب نمی دن ولی دیر تر احتمالش بالاست.
proof of permanent residente شاید برای این باید گرین کارت یا پرداخت مالیات سالیانه یا مدرک استخدامی بفرستی. ولی منظورش انگار گرین کارت یا سیتی زنیه نه؟
سفرنامه

پاسخ
(2013-08-08 ساعت 09:38)alaleh_al نوشته:  
از آقایmz64 پرسیدم ایشون گفت دوماه نیم بعد تکمیل پرونده تاریخ مصاحبه گرفته. پس یعنی حالا حالاها ما هستیم در خدمت دوستان، آشنایان و فامیل وابسته

چشم دل‌ بگشا ...
حتما یه حکمتی داره  به قول اینجایی ها 
There's always something you can't even imagine it
فقط صبر داشته باش ، درست می‌شه . بهت قول میدم با اینکه با این دشواری‌ها روبرو شدید،یه روز بهشون میخندی ولی‌ کلی‌ یادش میکنی‌

و حتما از بودن کنار دوستان و آشنایان لذت ببر که یه روزی حسرت حتی ۵ دقیقه باهاشون بودن رو می‌خوری.

من تمام چیزی که به همسرم میگم اینه که لذت ببر از کنار دوستان و آشنایان بودن ، شمال برو زیاااااااد. غذاهایی مثل دلو جیگر بخورSmile تو خیابونا قدم بزن ،خرید برو .

اومدنتون که ۱۰۰% هست .پس چرا زمانی‌ که دارید رو به جای استفاده مفید بشینید و همش غصه بخورید که چرا پروندتون درست نمی‌شه
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، omnia ، romance33 ، alitg ، derakhtekhatereh ، mz64
دوست دارم این داستان کوتاه باهاتون در میان بگذارم؛

یه روز دعوت بودم خونه‌ یه آفیسر immigration تو فلوریدا ، کلی‌ باهم صحبت کردیم و یه چیزی گفت که واسم خیلی‌ جالب بود. میگفت:

میدونم شما ایرانی‌‌ها خیلی‌ پروسه طولانی‌ باید طی‌ کنید تا به صورت قانونی‌ شهروند آمریکا بشید ولی‌ واسم عجیب چرا

کلی‌ نگرانی دارید و صبر می‌کنید که کی‌ اقدام کنید بد نگرانید که کی‌ اپرو میشید دوباره نگرانید که اسپانسر چی‌ می‌شه بد نگرانید که مصاحبه چی‌ می‌شه بد کی‌ تیکت بگیرید بد کی‌ ssn می‌گیرید بد کی‌ GC می‌گیرید کی‌ job می‌گیرید و در آخر کی‌ Citizen میشید که بتونید برگردید کشورتون ؟؟؟؟

واقعاً همین‌جوری هستن حداقل ۷۰% کسا‌یی که میان اینجا دلشون می‌خواد Citizen شن و برگردن ایران

پس حداقل نگرانیتون رو کم کنید

امیدوارم همتون به خواسته‌هاتون برسید
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، omnia ، romance33 ، derakhtekhatereh ، s.s.h ، حاجی واشنگتن
(2013-08-08 ساعت 09:53)Colonel نوشته:  
(2013-08-08 ساعت 09:38)alaleh_al نوشته:  

چشم دل‌ بگشا ...
حتما یه حکمتی داره  به قول اینجایی ها 
There's always something you can't even imagine it
فقط صبر داشته باش ، درست می‌شه . بهت قول میدم با اینکه با این دشواری‌ها روبرو شدید،یه روز بهشون میخندی ولی‌ کلی‌ یادش میکنی‌

و حتما از بودن کنار دوستان و آشنایان لذت ببر که یه روزی حسرت حتی ۵ دقیقه باهاشون بودن رو می‌خوری.

من تمام چیزی که به همسرم میگم اینه که لذت ببر از کنار دوستان و آشنایان بودن ، شمال برو زیاااااااد. غذاهایی مثل دلو جیگر بخورSmile تو خیابونا قدم بزن ،خرید برو .

اومدنتون که ۱۰۰% هست .پس چرا زمانی‌ که دریدو به جای استفاده مفید بشینید و همش غصه بخورید که چرا پروندتون درست نمی‌شه
تمام چیزایی که شما می گی درسته. منم خیلی به این از رفتن زمان فکر می کنم. ولی شرایط یک جوری نیست که بشه ازش بگذری. من تمام کارامو کنسل کردم هیچ کاری نمی شه تو این شرایط بکنی. کلا خرید رو گذاشتم کنار چون نمی شه همه چیزو ببا خودت ببری. استرس و انتظار یک چیزیه که هر چیم بهش فکر نکنی ولی انگار یک چیزی از درون آدم و می خوره. بهترین سال های زنگیمون داره تو چشم انتظاری از بین می ره.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: Colonel ، romance33
[/quote]
تمام چیزایی که شما می گی درسته. منم خیلی به این از رفتن زمان فکر می کنم. ولی شرایط یک جوری نیست که بشه ازش بگذری. من تمام کارامو کنسل کردم هیچ کاری نمی شه تو این شرایط بکنی. کلا خرید رو گذاشتم کنار چون نمی شه همه چیزو ببا خودت ببری. استرس و انتظار یک چیزیه که هر چیم بهش فکر نکنی ولی انگار یک چیزی از درون آدم و می خوره. بهترین سال های زنگیمون داره تو چشم انتظاری از بین می ره.
[/quote]

همه حرف من همینه ،جملهٔ آخر خودت

بهترین سال های زنگیمون داره تو چشم انتظاری از بین می ره.

نگذار این اتفاق بیفته

من هم شرایط شمارو داشتم (شاید خیلی‌ بدتر) ولی‌ تمام تلاش خودمو کردم که به این نقطه نرسم
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، omnia ، romance33 ، derakhtekhatereh
کلنل کاش می شد اینجوری که میگی عمل کرد . من خیلی رو خودم کار کردم ولی 1 بام و دو هوا بودن بدترین اتفاق زندگیه . به قول آلاله هیچ کاری نمیکنی چون همش میگی می خوام برم چرا بخرم و ....... . حالا خدا کنه چک لیست دیگه ندن به من این همه وایسادیم بازم واسه این چک لیست صبر میکنیم . راستی اصلاً خبری از صبا نیست نگرانشم . کجاست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، romance33
(2013-08-08 ساعت 10:28)omnia نوشته:  کلنل کاش می شد اینجوری که میگی عمل کرد . من خیلی رو خودم کار کردم ولی 1 بام و دو هوا بودن بدترین اتفاق زندگیه . به قول آلاله هیچ کاری نمیکنی چون همش میگی می خوام برم چرا بخرم و ....... . حالا خدا کنه چک لیست دیگه ندن به من این همه وایسادیم بازم واسه این چک لیست صبر میکنیم . راستی اصلاً خبری از صبا نیست نگرانشم . کجاست ؟

ایشالا درست می‌شه امنیا جان

چشم دل‌ بگشا

صبا هم به احتمال زیاد کلافه همین پروسه هاست

امیدوارم به زودی زود خوشحالی‌ همتون رو ببینم
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، alaleh_al ، romance33
منم نگرانش شدم. آخرین بار گفت دارم کارام انجام می دم تا مدارکم رو بفرستم. براش پیغام گذاشتم جواب نداده.
سفرنامه

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان