کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2013-10-03 ساعت 19:53)omnia نوشته:  بچه ها دوستاي خوبم مصاحبه رو گرفتم تلفني از nvc ، عاشق همتونم از دم ، منتظر خبراي خوبتون هستم ، صبا به فكرتم دوست وبم ايشالله تو هم زود كارات رديف شه ، آلاله كلنل علي زنگ بزنين nvc

تبریک امیدوارم ویزا رو یک ضرب بگیری Smile)
شما کی کیستون کامپلیت شده بود nvc ?
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، omnia ، sepideh IR
(2013-10-04 ساعت 17:02)Mehr Noush نوشته:  سلام دوستان خوبم
من یه سوال داشتم. ممنون اگر راهنمائی کنید...
من پنچ سال خارج از ایران زندگی میکنم و تو فرم های که برای ویزای F2A فرستادیم آدرس خارج از ایران دادیم. احتمال داره که سفارتی که برای مصاحبه انتخاب میشه کشور محل سکونت الان من باشه یا باید رفت ترکیه؟
ممنون. امیدوارم کار های همتون زود زود درست بشه Smile

سلام دوست عزیز خوش اومدی یه این تاپیک.شما سفارت رو خودتون انتخاب میکنید و اگر در کشوری که هستید سفارت آمریکا هست همونجا رو انتخاب کنید.تازه خوش به حالتونBig Grin
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، Mehr Noush ، sepideh IR ، حاجی واشنگتن
(2013-10-04 ساعت 21:10)romance33 نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 17:02)Mehr Noush نوشته:  سلام دوستان خوبم
من یه سوال داشتم. ممنون اگر راهنمائی کنید...
من پنچ سال خارج از ایران زندگی میکنم و تو فرم های که برای ویزای F2A فرستادیم آدرس خارج از ایران دادیم. احتمال داره که سفارتی که برای مصاحبه انتخاب میشه کشور محل سکونت الان من باشه یا باید رفت ترکیه؟
ممنون. امیدوارم کار های همتون زود زود درست بشه Smile

سلام دوست عزیز خوش اومدی یه این تاپیک.شما سفارت رو خودتون انتخاب میکنید و اگر در کشوری که هستید سفارت آمریکا هست همونجا رو انتخاب کنید.تازه خوش به حالتونBig Grin

ممنوون Smile
ایشالا شما هم به زودی وقت مصاحبه بگیرین برین ترکیه Smile
در چه مرحله ای و تو چه فرمی باید محل سفارت رو انتخاب کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، romance33
با سلام.
دوستان چندتا سوال از حضورتون داشتم. من گرین کارت دارم دسامبر 2011 برای همسرم اقدام کردم. جون 2013 کیسم اپروو شد. خواهرم هم امریکا زندگی می کنند و فرم هایی که می فرستن رو به آدرس خواهرم می فرستن.یک ماه بعد از اون یه فرمی اومد که 88 دلار می خواست به اضافه فرم ds-3032 که اون رو پر کردیم و فرستادیم همراه با پول. باز یک ماه بعد فرمی اومد دم خونه که 230 دلار می خواست که باید اینترنتی پرداخت میکردیم از طریق یک سایتی. که اونم فرستادم. اما این بار فرمی دیگه نخواسته بودند. سوالم اینه که دیگه تا زمان مصاحبه چه فرم هایی باید بفرستم و چه مراحلی باید طی بشه؟ و آیا باید صبر کنم خودشون نامه ی درخواست فرمشون بیاد دم خونه یا اینکه خودم می تونم الآن فرم ها رو بفرستم؟ سوال آخرم هم اینه که از این مرحله ای که من هستم چقدر طول میکشه تا وقت مصاحبه بدن؟ از زمانی که میگذارید ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-05 ساعت 09:01)flowerm1368 نوشته:  با سلام.
دوستان چندتا سوال از حضورتون داشتم. من گرین کارت دارم دسامبر 2011 برای همسرم اقدام کردم. جون 2013 کیسم اپروو شد. خواهرم هم آمریکا زندگی می کنند و فرم هایی که می فرستن رو به آدرس خواهرم می فرستن.یک ماه بعد از اون یه فرمی اومد که 88 دلار می خواست به اضافه فرم ds-3032 که اون رو پر کردیم و فرستادیم همراه با پول. باز یک ماه بعد فرمی اومد دم خونه که 230 دلار می خواست که باید اینترنتی پرداخت میکردیم از طریق یک سایتی. که اونم فرستادم. اما این بار فرمی دیگه نخواسته بودند. سوالم اینه که دیگه تا زمان مصاحبه چه فرم هایی باید بفرستم و چه مراحلی باید طی بشه؟ و آیا باید صبر کنم خودشون نامه ی درخواست فرمشون بیاد دم خونه یا اینکه خودم می تونم الآن فرم ها رو بفرستم؟ سوال آخرم هم اینه که از این مرحله ای که من هستم چقدر طول میکشه تا وقت مصاحبه بدن؟ از زمانی که میگذارید ممنونم.

با سلام
مراحل کار پرونده من توی امضام پایین هست . دوستان حتما راهنماییتون خواهند کرد
شما حتما با فرم ds-3032 و بعد از پرداخت 88$ فرم I864 فرستادید و بعد از پرداخت 230$ فرم DS230 یا DS260 online به همراه civil document . بعد از این مرحله وقتی بهتون گفتن پرونده کامل شده حدودا 2 ماه بعد وقت سفارت می دهند.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: flowerm1368 ، sselinaa ، sepideh IR ، romance33 ، sib 24
(2013-10-05 ساعت 09:47)farbod_frz نوشته:  
(2013-10-05 ساعت 09:01)flowerm1368 نوشته:  با سلام.
دوستان چندتا سوال از حضورتون داشتم. من گرین کارت دارم دسامبر 2011 برای همسرم اقدام کردم. جون 2013 کیسم اپروو شد. خواهرم هم آمریکا زندگی می کنند و فرم هایی که می فرستن رو به آدرس خواهرم می فرستن.یک ماه بعد از اون یه فرمی اومد که 88 دلار می خواست به اضافه فرم ds-3032 که اون رو پر کردیم و فرستادیم همراه با پول. باز یک ماه بعد فرمی اومد دم خونه که 230 دلار می خواست که باید اینترنتی پرداخت میکردیم از طریق یک سایتی. که اونم فرستادم. اما این بار فرمی دیگه نخواسته بودند. سوالم اینه که دیگه تا زمان مصاحبه چه فرم هایی باید بفرستم و چه مراحلی باید طی بشه؟ و آیا باید صبر کنم خودشون نامه ی درخواست فرمشون بیاد دم خونه یا اینکه خودم می تونم الآن فرم ها رو بفرستم؟ سوال آخرم هم اینه که از این مرحله ای که من هستم چقدر طول میکشه تا وقت مصاحبه بدن؟ از زمانی که میگذارید ممنونم.

با سلام
مراحل کار پرونده من توی امضام پایین هست . دوستان حتما راهنماییتون خواهند کرد
شما حتما با فرم ds-3032 و بعد از پرداخت 88$ فرم I864 فرستادید و بعد از پرداخت 230$ فرم DS230 یا DS260 online . بعد از این مرحله وقتی بهتون گفتن پرونده کامل شده حدودا 2 ماه بعد وقت سفارت می دهند.
موفق باشید

ممنون از پاسخی که دادید. من اون دو تا فرم رو نفرستادم. فرم I864 فرم اسپانسره، درسته؟ حالا من خودم اینجا کار نمی کنم و قراره خواهرم تنها اسپانسر باشه. خودم باید چه فرمی رو پر کنم و خواهرم چه فرمی رو؟ چه طوری می تونم این فرم ها رو بگیرم و بفرستم؟ آیا الآن اگه بفرستم چون دیر شده توی کیسم اخلال ایجاد میشه؟ بعدش هم فرم قبلی رو چون پدرم توی اون تاریخ توی امریکا بودن و من نبودم، ایشون پر کردند من الآن دفعه ی اولمه. آیا باید توی پوشه ی خاصی بذارم؟ کاور شیت می خواد؟ اگر می خواد چجوری باید بگیرم؟ Civil document چیه؟ ببخشید که سوال هام زیاده. اگه میشه توی این مسائل کمی راهنماییم کنید. ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
در مرحله اول توصیه می کنم این لینک رو مطالعه کنید http://mohajersara.com/thread-2914.html مراحل کامل اخذ گرین کارت خانوادگی

شما کاری که می کنید اینه که برید تو سایتی که مبالغ را پرداخت کردید https://ceac.state.gov/CTRAC/Invoice/signon.aspx و روی ایکون help کلیک کنید کاملا توضیح داده شده و می تونید در همین سایت
1- فرم ( Affidvait support ( I864 را دانلود کنید حتما کاور شیت را هم بگرید که این می شود AOS Processing
2- به صورت online فرم ds260 را پر کنید به همراه کاور شیت ایت قسمت و مدارک شناسایی متقاضی سند ازدواج عکس و... (civil documents) که این می شه IV Processing
به NVC پست کنید

تا موقعی که این مدارک در NVC تکمیل نشود وقت مصاحبه داده نمی شود
خواهرتون می تونند به عنوان اسپانسر شما باشند در صورتی صلاحیت داشته باشند ( مطابق با قوانین )
پاسخ
تشکر کنندگان: sselinaa ، flowerm1368 ، sepideh IR ، romance33 ، حاجی واشنگتن
(2013-10-05 ساعت 15:16)farbod_frz نوشته:  در مرحله اول توصیه می کنم این لینک رو مطالعه کنید http://mohajersara.com/thread-2914.html مراحل کامل اخذ گرین کارت خانوادگی

شما کاری که می کنید اینه که برید تو سایتی که مبالغ را پرداخت کردید https://ceac.state.gov/CTRAC/Invoice/signon.aspx و روی ایکون help کلیک کنید کاملا توضیح داده شده و می تونید در همین سایت
1- فرم ( Affidvait support ( I864 را دانلود کنید حتما کاور شیت را هم بگرید که این می شود AOS Processing
2- به صورت online فرم ds260 را پر کنید به همراه کاور شیت ایت قسمت و مدارک شناسایی متقاضی سند ازدواج عکس و... (civil documents) که این می شه IV Processing
به NVC پست کنید

تا موقعی که این مدارک در NVC تکمیل نشود وقت مصاحبه داده نمی شود
خواهرتون می تونند به عنوان اسپانسر شما باشند در صورتی صلاحیت داشته باشند ( مطابق با قوانین )
توی قسمت help که گفتید نوشته اگه کیستون با AMM, ATH, BGH, LMA, MEP, MTL شروع میشه باید لاگین کنید توی سایت Consular Electronic Applications Center تا ببینید کدوم فرم رو باید پر کنید. اصلا ننوشته بقیه ی کیس ها کدوم رو باید پر کنند. مال من با YRV شروع میشه. از اون ور وقتی میرم توی سایتش و لاگین می کنم برام میاد دستور العمل هایی که NVC فرستاده براتون رو دنبال کنید اگه گم کردید یا نگرفتید به ما خبر بدید!! توی قسمت Payment که لاگین می کنم میگه Unless this case has joined the Electronic Processing Program you will need a Document Cover Sheet. اون وقت من از کجا باید بفهمم که به Electronic Processing Program پیوستم یا نه رو فقط خدا عالمه!! توی قسمت IV Processing Instructions که میرم هیچ حرفی از ds230 نزده. فقط ds260 رو نوشته پر کنید.
اما قبلا که 88 دلار رو ریخته بودم، رسیدش رو سیو کردم و پایینش اومده:
If your case was initiated after October 4, 2010 and your case number begins with AMM, ATH, BGH, CDJ, DMS, KBL, LMA, MEP, MEX, MTL or SAA you must submit your visa application form online. Otherwise you must submit the paper version of the form.
اما الآن که میرم تو سایت همچین چیزی نمیاد. اونوقت من باید چیکار کنم؟ بلاخره 230 رو باید پر کنم یا 260؟
بعد توی لینک اولی که فرستادید و مال مهاجرسرا بود من خوندم نوشته قبل از اینکه مدرک یا فرمی رو از شما بخوان، چیزی نفرستید. من برای اون دو سری که پول ریختم نامه اش اومده بود دم خونه. اما الآن چیزی نیومده. نکنه باید صبر کنم بخوان بعد بفرستم؟ می خوام کارم سریعتر انجام بشه اما میترسم سر خود بفرستم بدتر باعث بشه کارم عقب بیفته. شما خودتون صبر کردین با نامه بخوان ازتون یا زودتر فرستادین؟ ممنونم از وقتتون
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
سلام حق با شماست یک مقدار گیج کننده است

1- اینکه از اول september خواستند همه کیس ها ds260 رو پر کنند من هم NVC زنگ زدم make sure کردم این هم لینکش http://travel.state.gov/visa/questions/n..._4413.html

2- YRV هم در کیس شما یعنی ایروان.
3-در ارتباط با اینکه قبل از اینکه مدرک یا فرمی رو از شما بخوان، چیزی نفرستید کیس شما الان کارنت می باشد وقتی شما کاور شیتو پرینت می گرید همچین چیزی نوشته
The next step in the immigration process is for each
applicant to submit an Application for Immigrant Visa and
Alien Registration with supporting civil documents.
و
The next step in the immigration process is for the
Petitioner to submit an Affidavit of Support. A link to the
instructions has been provided for you on the Receipt Page.

و اسم متقاضی و شماره کیس و بارکد دارد این میشود درخواست از طرف NVC
تمام این مراحل رو هم می تونید زنگ بزنید NVC بپرسید

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، flowerm1368 ، romance33 ، sib 24 ، حاجی واشنگتن
بچه هایی که مصاحبه در پیش دارن این دو تا فایل بدردشون میخوره. Shy

فایل‌های پیوست
.pdf   Proof of family relation...family based green card.pdf (اندازه 181.59 KB / تعداد دانلود: 198)
.pdf   Interview Questions.pdf (اندازه 25.31 KB / تعداد دانلود: 152)
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: farbod_frz ، mah65 ، sepideh IR ، sselinaa ، Saeedv13 ، romance33 ، sib 24 ، m2m2m22
ببخشید من سر در نیاوردم مگه نباید چک یا مانی اوردر رو به همراه مدارک اولیه که به uscis میدیم به مبلغ 420 یا 440 الان یادم نیست بدیم ؟؟ پس 88 و 230 دلار چیه ؟؟ اگه من اشتباه کردم در مورد چک اول بگید تورو خدا ...
کیس لاتاری 2013 :تاریخ ورود به ارمنستان : 6 dec   مدیکال :7 dec  مصاحبه:11 dec کلیر : 14 jan  صدور ويزا: 24 jan  مقصد=هیوستون/تگزاس  ورود : 10 may
---------
کیس ازدواجی : تاریخ رسید مدارک :  2013 29oct
تاریخ  Approve  مدارک : 4  2013 Dec
دريافت كيس نامبر : 12 February 2015
فرم 6march : ds261
پرداخت ١٢٠$ : 30march
پرداخت ٣٢٥ $ : 3april
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-05 ساعت 23:50)yalda.irannejad نوشته:  ببخشید من سر در نیاوردم مگه نباید چک یا مانی اوردر رو به همراه مدارک اولیه که به uscis میدیم به مبلغ 420 یا 440 الان یادم نیست بدیم ؟؟ پس 88 و 230 دلار چیه ؟؟ اگه من اشتباه کردم در مورد چک اول بگید تورو خدا ...

شما تازه پروندتون توی ucsis است وقتی اپرو شدین مرید خان دوم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، m2m2m22
(2013-10-05 ساعت 23:10)mz64 نوشته:  بچه هایی که مصاحبه در پیش دارن این دو تا فایل بدردشون میخوره. Shy

مرسی که این فایل ها رو گذاشتین . فکر کنم به صورت رندوم میپرسن این سوالات رو .... اگه درخواست کنیم مصاحبه فارسی انجام بشه همیشه قبول میکنن یا نه ؟ به خاطر استرس، انگلیسی آدم هول میشه Sad
کتگوری : F2A // ارسال مدارک : 19 ژانویه 2012 / اپروو : 15 جون 2013 !! / دریافت کیس نامبر و پرداخت ها : 12 جولای 2013 / ارسال مدارک به NVC : سپتامبر ۲۰۱۳ / تاریخ شروع بررسی پرونده در NVC : اکتبر ۲۰۱۳ / تکمیل پرونده در NVC : دسامبر ۲۰۱۳ /مصاحبه : 25 فوریه 2014 / دریافت ویزا یک ضرب Smile
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64 ، sepideh IR ، romance33
(2013-10-06 ساعت 00:15)mah65 نوشته:  
(2013-10-05 ساعت 23:10)mz64 نوشته:  بچه هایی که مصاحبه در پیش دارن این دو تا فایل بدردشون میخوره. Shy

مرسی که این فایل ها رو گذاشتین . فکر کنم به صورت رندوم میپرسن این سوالات رو .... اگه درخواست کنیم مصاحبه فارسی انجام بشه همیشه قبول میکنن یا نه ؟ به خاطر استرس، انگلیسی آدم هول میشه Sad
خواهش میکنم. این سوالها جنرال هست. ممکنه بعضیاشو بپرسن ازتون ممکنه نپرسن. اصلا بعضی هاش شاید به کیس شما مربوط نشه. مثلا سفرنامه من رو که لینکش تو امضام هست بخونید میبینید یه سری سوال از من کرده که فقط مربوط به کیس منه. کیس با کیس فرق داره.
حتما با همون زبانی که راحتید مصاحبه کنید. جلوی در خانمی که ازتون مدارک رو میگیره میپرسه که مصاحبه انگلیسی باشه یا فارسی.
این تاپیکها رو هم قبل مصاحبه بخونید چون بعضی از دوستان سوالهایی که ازشون شده رو نوشتن:
http://mohajersara.com/thread-1910.html
http://mohajersara.com/thread-2521.html
http://mohajersara.com/thread-5066.html

یه چیز دیگه اینکه زیاد توضیح ندین و چیزی که پرسیده شده رو جواب بدید. Shy
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mah65 ، alaleh_al ، sepideh IR ، romance33 ، sib 24 ، حاجی واشنگتن
با سلام
من باید الان واکسن های تو پاستور و بزنم ؟ چون فکر کنم بعضی هاشون دورش 6 ماه است نه؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، Nightsky007 ، romance33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان