کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2013-10-07 ساعت 22:14)farbod_frz نوشته:  با سلام
من باید الان واکسن های تو پاستور و بزنم ؟ چون فکر کنم بعضی هاشون دورش 6 ماه است نه؟
مرسی

این تاپیک رو مطالعه کنین حتما http://mohajersara.com/thread-3396.html

ظاهرا هپاتیت 6 ماهه هست که اگه زده باشید در کارت واکسن وارد میکنن و یک واکسن دیگه که اسمش فکر کنم MMR هست ( دوستان در صورت نیاز اصلاح بفرمایید ) رو باید یک ماه قبل از مصاحبه بزنید . ظاهرا خانم طاهرنژاد در انستیتوی پاستور تجریش هستن و کمک میکنن.
کتگوری : F2A // ارسال مدارک : 19 ژانویه 2012 / اپروو : 15 جون 2013 !! / دریافت کیس نامبر و پرداخت ها : 12 جولای 2013 / ارسال مدارک به NVC : سپتامبر ۲۰۱۳ / تاریخ شروع بررسی پرونده در NVC : اکتبر ۲۰۱۳ / تکمیل پرونده در NVC : دسامبر ۲۰۱۳ /مصاحبه : 25 فوریه 2014 / دریافت ویزا یک ضرب Smile
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، farbod_frz ، Nightsky007 ، romance33 ، sepideh IR
دوستان مدارک ترجمات (عقدنامه شناسنامه و...)باید ترجمه رسمی باشه یا همون سربرگ دارالترجمه کافیه؟؟
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یک سوال داشتم. فرم I864 که برای اسپانسر هست رو من خواهرم که قراره اسپانسر بشه پر کرده. من هم به عنوان پتیشنر باید پر کنم اما من اینجا فعلا بی کار هستم و اسپانسر مالی نیستم. می خواستم ببینم آیا همه ی قسمت ها به جز قسمتی که در مورد شغل و تکس می پرسه رو باید پر کنم؟
یه سوال دیگه هم اینکه برای civil documentation دقیقا چه مدارکی رو باید شوهرم بفرسته؟ اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم بهم بگه
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
(2013-10-08 ساعت 00:13)jahanshahloo نوشته:  دوستان مدارک ترجمات (عقدنامه شناسنامه و...)باید ترجمه رسمی باشه یا همون سربرگ دارالترجمه کافیه؟؟

باید ترجمه رسمی و تایید شده باشه .
برای مرحله آخر هم که ارسال مدارک به NVC هست بهتره اصلش رو بفرستین و اگه اصل رو نفرستین حتما باید کپی برابر با اصل رو بفرستین و اصلش رو برای روز مصاحبه همراه ببرین.
کتگوری : F2A // ارسال مدارک : 19 ژانویه 2012 / اپروو : 15 جون 2013 !! / دریافت کیس نامبر و پرداخت ها : 12 جولای 2013 / ارسال مدارک به NVC : سپتامبر ۲۰۱۳ / تاریخ شروع بررسی پرونده در NVC : اکتبر ۲۰۱۳ / تکمیل پرونده در NVC : دسامبر ۲۰۱۳ /مصاحبه : 25 فوریه 2014 / دریافت ویزا یک ضرب Smile
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، romance33 ، sepideh IR
(2013-10-08 ساعت 00:15)flowerm1368 نوشته:  دوستان یک سوال داشتم. فرم I864 که برای اسپانسر هست رو من خواهرم که قراره اسپانسر بشه پر کرده. من هم به عنوان پتیشنر باید پر کنم اما من اینجا فعلا بی کار هستم و اسپانسر مالی نیستم. می خواستم ببینم آیا همه ی قسمت ها به جز قسمتی که در مورد شغل و تکس می پرسه رو باید پر کنم؟
یه سوال دیگه هم اینکه برای civil documentation دقیقا چه مدارکی رو باید شوهرم بفرسته؟ اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم بهم بگه

سوال اولتون رو متاسفانه نمی دونم دقیقا
2- ترجمه رسمی شناسنامه-و سند ازدواج- دوقطعه عکس 5در 5 (پشت نویسی شده حتما)- اگر بیش از 6 ماه خارج ایران بودند police certificate -مدارک خدمت نظام وظیفه ( البته یک جا کفته برای ایرانی ها نمی خواهند ولی جای دیگه گفتن می خوان!) - کبی پاسپورت .
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._3195.html
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، romance33 ، sepideh IR
(2013-10-08 ساعت 00:15)flowerm1368 نوشته:  دوستان یک سوال داشتم. فرم I864 که برای اسپانسر هست رو من خواهرم که قراره اسپانسر بشه پر کرده. من هم به عنوان پتیشنر باید پر کنم اما من اینجا فعلا بی کار هستم و اسپانسر مالی نیستم. می خواستم ببینم آیا همه ی قسمت ها به جز قسمتی که در مورد شغل و تکس می پرسه رو باید پر کنم؟

این تاپیک درباره مسایل اسپانسر و کو اسپانسر هست حتما مطالعه کنید : http://mohajersara.com/thread-3490.html

شاید این اطلاعات مفید باشه براتون : وکیل به ما گفت بهتره که اصل مدارک رو بفرستیم به NVC . ما هم به غیر از شناسنامه من که ایران نیاز داشتم بمونه و کارت پایان خدمت همسرم همرو اصل فرستادیم. و این دو تا مدرک رو ( کارت پایان خدمت و شناسنامه من ) علاوه بر ترجمه رسمی و کپی رنگی از تمام صفحات شناسنامه و پاسپورتم، کپی برابر اصلشون رو هم دادیم. از بقیه مدارک که اصلشون رو فرستادیم، کپی برابر اصلش رو هم من باید ببرم مصاحبه.

چقدر اصل و کپی گفتم من !! ببخشین اگه بد نوشتم Smile
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، romance33 ، sepideh IR ، sib 24
(2013-10-08 ساعت 11:32)mah65 نوشته:  

این تاپیک درباره مسایل اسپانسر و کو اسپانسر هست حتما مطالعه کنید : http://mohajersara.com/thread-3490.html

شاید این اطلاعات مفید باشه براتون : وکیل به ما گفت بهتره که اصل مدارک رو بفرستیم به NVC . ما هم به غیر از شناسنامه من که ایران نیاز داشتم بمونه و کارت پایان خدمت همسرم همرو اصل فرستادیم. و این دو تا مدرک رو ( کارت پایان خدمت و شناسنامه من ) علاوه بر ترجمه رسمی و کپی رنگی از تمام صفحات شناسنامه و پاسپورتم، کپی برابر اصلشون رو هم دادیم. از بقیه مدارک که اصلشون رو فرستادیم، کپی برابر اصلش رو هم من باید ببرم مصاحبه.

منظور شما از اصل چیه؟؟؟؟منظورتون همون مدرک ایرانی یا اصل ترجمه؟؟مثلن شناسنامه ایرانی بهمراه اصل ترجمه بفرستیم؟؟نمیشه برابر با اصل فرستاد؟؟شناسنامه هم روز مصاحبه برد؟؟
جناب اگه همون مدرک ایرانی بذاری توپاکت بفرستی ممکنه از ایران تا برسه اونجا که گم بشه؟؟!!!دردسر نیست؟؟
بازم ممنون از راهنمایی دوستان
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: mah65 ، khmp ، romance33 ، sepideh IR
(2013-10-08 ساعت 12:19)jahanshahloo نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 11:32)mah65 نوشته:  

منظور شما از اصل چیه؟؟؟؟منظورتون همون مدرک ایرانی یا اصل ترجمه؟؟مثلن شناسنامه ایرانی بهمراه اصل ترجمه بفرستیم؟؟نمیشه برابر با اصل فرستاد؟؟شناسنامه هم روز مصاحبه برد؟؟
جناب اگه همون مدرک ایرانی بذاری توپاکت بفرستی ممکنه از ایران تا برسه اونجا که گم بشه؟؟!!!دردسر نیست؟؟
بازم ممنون از راهنمایی دوستان

منظور من از اصل همون مدرک اصل ایرانی هست . مثلا اصل شناسنامه یا اصل سند ازدواج. چرا میشه برابر با اصل فرستاد منم اول گفتم وکیل گفته "بهتره" که اصل باشه نگفتم که "باید" اصل باشه Smile یا باید با مسافر مطمئن بفرستین یا شخصا ببرین آمریکا . در مورد کیس ما همسرم مدت کوتاهی برای دیدار اومده بود و اصل هارو با خودش برد. من فقط خواستم توصیه وکیل رو اینجا بنویسم شاید مفید باشه . همین .
نگران نشین .
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، Nightsky007
دوباره حرفایی زده می‌شه که فقط افراد ناوارد رو گمراه می‌کنه و باید تذکر بدیم.
چیزی به نام «کپی برابر اصل» برای مدارکی مثل
گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی، کارت معافی و پایان خدمت، سند ملک و ماشین
وجود نداره. کپی برابر اصل از مدارکی مانند
ترجمهٔ (رسمی و عادی) هر مدرکی (شناسنامه، کارت‌های ملی و معافی، سند ملک و ماشین)، قولنامه، وصیت‌نامه و ... معنی داره. NVC و USCIS از شما اصل مدرک رو نمی‌خواد (مگر در موارد خیلی خیلی ویژه). چیزی که از شما می‌خوان، به عنوان مثال برای شناسنامه:
۱- ترجمهٔ رسمی شناسنامه، یا کپی برابر اصل ترجمهٔ رسمی شناسنامه
۲- کپی معمولی از تمام برگهای شناسنامه
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Nightsky007

(2013-10-08 ساعت 14:12)omead نوشته:  دوباره حرفایی زده می‌شه که فقط افراد ناوارد رو گمراه می‌کنه و باید تذکر بدیم.
چیزی به نام «کپی برابر اصل» برای مدارکی مثل
گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی، کارت معافی و پایان خدمت، سند ملک و ماشین
وجود نداره. کپی برابر اصل از مدارکی مانند
ترجمهٔ (رسمی و عادی) هر مدرکی (شناسنامه، کارت‌های ملی و معافی، سند ملک و ماشین)، قولنامه، وصیت‌نامه و ... معنی داره. NVC و USCIS از شما اصل مدرک رو نمی‌خواد (مگر در موارد خیلی خیلی ویژه). چیزی که از شما می‌خوان، به عنوان مثال برای شناسنامه:
۱- ترجمهٔ رسمی شناسنامه، یا کپی برابر اصل ترجمهٔ رسمی شناسنامه
۲- کپی معمولی از تمام برگهای شناسنامه

ممنون از توضیحاتتون من قصدم گمراه کردن نبود و توی صحبت هام هم گفتم که وکیل گفتن بهتره و اجباری نیست. گفتم شاید این توصیه مثبت باشه. همین
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، romance33 ، sepideh IR ، Nightsky007
(2013-10-08 ساعت 14:12)omead نوشته:  دوباره حرفایی زده می‌شه که فقط افراد ناوارد رو گمراه می‌کنه و باید تذکر بدیم. ...

دوست عزیز کسی قصدش گمراه کردن نیست.شما بارهاتوهرپستی که راجع به کپی برابراصل میشه جبهه میگیرید.دوستان با توجه به تجربشون مطلبی رو ذکرمیکنن.با توجه به تجربه خیلی ها من هم معتقد هستم کپی برابر اصل واجب است.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، mz64 ، Colonel ، sepideh IR ، حاجی واشنگتن
(2013-10-08 ساعت 15:08)mah65 نوشته:  ممنون از توضیحاتتون من قصدم گمراه کردن نبود و توی صحبت هام هم گفتم که وکیل گفتن بهتره و اجباری نیست. گفتم شاید این توصیه مثبت باشه. همین
من منظورم این نبود که شما دارید دیگران رو گمراه می‌کنید. مطمئنم شما هم این لفظ رو از دیگران شنیدید. مثلن شما اگر اصل کارت پایان خدمت رو بفرستید و ترجمهٔ اون از نظر NVC مشکل داشته باشه تو دردسر می‌افتید که اول کارت رو به شما برگردونند تا بتونید دوباره ترجمه کنید. یا اگر پاسپورت شما گم شد و نیاز به گرفتن پاسپورت جدید داشته باشید همینطور.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، sepideh IR ، sib 24 ، Nightsky007 ، lottory
برو بچه های مصاحبه در چه حالن چه خبر چکارا کردین؟
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2013
دریافت شماره کیس : می 2013
تاریخ مصاحبه: نوامبر 2013
کلیر بعد 190 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، romance33 ، sepideh IR
(2013-10-08 ساعت 17:14)alitg نوشته:  برو بچه های مصاحبه در چه حالن چه خبر چکارا کردین؟
با سلام

دوست عزیز شما مدارکت تو nvc کی کامل شد و وقت سفارت دادند
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
در مورد اینکه اصل بفرستید یا ترجمه رسمی چند بار بحث شده. هر موقع نامه ای از NVC دریافت کردید مبنی بر ارسال مدارک، تو همون نامه بهتون میگن که اصل بفرستید یا ترجمه رسمی. مواردشم خیلی خیلی نادر و خاص نبوده من شخصا سه تا کیس میشناسم که اصل شناسنامه و سند ازدواج فرستادن. هر کیس با کیس دیگه فرق میکنه. تنها کاری رو انجام بدید که NVC ازتون میخواد مطمئنا به مشکل نخواهید خورد.
یه انجمن جایی برای به اشتراک گذاری نظرات و تجربیات، و مسلما هر کس تجربیات و نظراتشم متفاوته و نظر متفاوت یا تجربه متفاوت معنیش گمراه کردن افراد نیست. هرکسی مسئوله کار خودشه و باید از منبع موثق اطلاعاتش رو بدست بیاره.
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، shandiz ، sepideh IR ، romance33 ، Nightsky007 ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان