کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2011-09-29 ساعت 16:17)majidusa01 نوشته:  سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان .
یه سوال داشتم که جاش تو این تایپیک نیست اما نمی دونستم کجا مطرحش کنم از شما خواشمندم جواب بدید.

خانواده ای که برنده شدن ولی دلشون نمی خواد برن اما در همین خانواده یه پسر زیر 18 سال هست که می خواهد بره به نظر دوستان آیا این موضوع امکان پذیره؟
سلام majid جان
بله این تاپیک مربوط به فرزندان مجرد یا متاهل بالای 21 ساله و سوال شما طبعا" جاش در تاپیک لاتاری هست
پاسخ
تشکر کنندگان: majidusa01 ، dreamer60 ، battosai
سلام دوستان برای شروع بغیر از اینکه باید فرم i130 رو برای فرزند بالای 21 سال رو پر کنیم ایا مدارکی مثل ترجمه شناسنامه ویا کارت ملی لازم هست یاخیر ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-10-02 ساعت 18:38)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان برای شروع بغیر از اینکه باید فرم i130 رو برای فرزند بالای 21 سال رو پر کنیم ایا مدارکی مثل ترجمه شناسنامه ویا کارت ملی لازم هست یاخیر ممنون از پاسختون

دوست عزيز
براي من اين فرم سال 2005 پر شده و تازه اواخر سال 2010 از من اصل شناسنامه و عدم سوء پيشينه و ترجمه آنها و دو قطعه عکس رو خواستن ولي کارت ملي نخواستن
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، GBUSA
(2011-10-02 ساعت 18:38)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان برای شروع بغیر از اینکه باید فرم i130 رو برای فرزند بالای 21 سال رو پر کنیم ایا مدارکی مثل ترجمه شناسنامه ویا کارت ملی لازم هست یاخیر ممنون از پاسختون
اگر مادر برای فرزند درخواست می کند، ترجمه و کپی شناسنامه فرزند با مشخص بودن اسم مادر و فرزند. اگر پدر برای فرزند درخواست می کند، ترجمه و کپی شناسنامه فرزند با مشخص بودن نام هردوی پدر و مادر و ترجمه و کپی سند ازدواج نیز لازم خواهد بود. این مدارک همراه با کپی پشت و روی گرین کارت پدر یا مادر یا اگر هنوز گرین کارت نرسیده ،کپی صفحه مشخصات پاسپورت و کپی صفحه ای که در پاسپورت ویزا صادر شده و در نهایت فرم I-130 لازم است. لطفا برای اطلاعات بیشتر در این زمینه صفحه 2 و 3 فایل PDF را مشاهده بفرمایید . آدرسی که فرمها باید ارسال شوند و مبلغی که باید پرداخت شود و نحوه پرداخت نیز در این فایل کامل توضیح داده شده است.

فایل‌های پیوست
.pdf   I-130 Instructions.pdf (اندازه 64.22 KB / تعداد دانلود: 180)
Visa Category : F2B
Case Number : ANK2009
پاسخ
تشکر کنندگان: ladan ، dreamer60 ، zohreh36 ، comrun
سلام
من تایپیکی اینجا درست کرده بودم به نام "فرزندان مجرد بالای 21 سال در کتگوری FB" اما موضوع جالب اینجاست که اثری از این تایپیک و پستهای نوشته شده دیده نمیشه,اگر هم جستجو کنیم ما رو به این تایپیک راهنمائی میکنه,کسی علت این موضوع رو میدونه؟آیا مدیران سایت این تایپیک رو با حدود 170 تا پست حذف کردن؟دلیل حذف تایپیک چیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-10-03 ساعت 22:59)amir_khoramian نوشته:  سلام

سلام

مديران اون تاپيك رو با يك تاپيك ديگه ادغام كرده اند و شما می توانید اولین پست خودتان در تاپیک مورد نظر را در اینجا ببینید.

روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، GBUSA ، comrun ، bsbali
سلام من خواهرم ژانویه 2008 برای پدر و مادرم کرد آن زمان من دقیقا 20 سال 10 ماهم بود پدرم فکر کنم تقریبا ژانویه 2009 رفت آنکارا مصاحبه و چند ماه بعد تیر سال 88 (نمیدونم تیرماه با کدام ماه میلادی برابره) گرین کارت را دریافت کرد من اون زمان اصلا با پدرم نرفتم حالا میخوام ببینم سن قانونی من چقدره یا راهنمایی کنید خودم حساب کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
از دوستان خواهش میکنم معنی approve را به من توضیح دهید مال من با توجه به اطلاعات بالا چه تاریخیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-10-08 ساعت 01:15)amiralik87 نوشته:  سلام من خواهرم ژانویه 2008 برای پدر و مادرم کرد آن زمان من دقیقا 20 سال 10 ماهم بود پدرم فکر کنم تقریبا ژانویه 2009 رفت آنکارا مصاحبه و چند ماه بعد تیر سال 88 (نمیدونم تیرماه با کدام ماه میلادی برابره) گرین کارت را دریافت کرد من اون زمان اصلا با پدرم نرفتم حالا میخوام ببینم سن قانونی من چقدره یا راهنمایی کنید خودم حساب کنم
سن زیر 21 یا بالای آن وقتی بکار میاید که متقاضی دریافت گرین کارت از طریق یکی از والدین باشید نه اقدام خواهر. اگر اقدام کننده برای شما، خواهرتان بوده، سن و تاهل تفاوتی ندارد.
(2011-10-08 ساعت 01:46)amiralik87 نوشته:  از دوستان خواهش میکنم معنی approve را به من توضیح دهید مال من با توجه به اطلاعات بالا چه تاریخیه؟
approved یعنی تائید شده
اگر خواهرتون همزمان با پدر ومادرتون برای شماهم اقدام کرده باشن، پس pd شما همان ژانویه 2008 و گروه شما f4 محسوب میشود و 9-11 سال طول میکشد. معنی و توضیحات pd اینجاست
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، GBUSA ، battosai
آقای comrun ممنون از پاسختون ولی فکر کنم منظور منو نفهمیدید پرونده من در گروه f4 جدا ولی سوال من اینه که من وقتی خواهرم برای پدر مادرم اقدام کرد 20 سال 10 ماهم بود که مطمعنا اگر زمان مصاحبه پدرم زیر 21 بودم با پدرم میرفتم درسته؟ حالا سوالم اینه که سنم زمان اقدام خواهرم حساب میشه یا زمان مصاحبه پدرم که حدودا 21 سال 10 یا 11 ماه بود؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان: comrun
(2011-09-30 ساعت 03:30)milad_sunboy نوشته:  
(2011-09-01 ساعت 16:16)hossein2 نوشته:  با سلام خدمت تمامی دوستان و مدیران انجمن. انجمن بسیار خوب و فعالی دارید
من اسمم حسین هست. تازه عضو این انجمن شدم. یه اطلاعاتی دوست دارم به همه عزیزانی بدم که شرایطشون مثل الان من هست.
10 سال پیش وقتی 12 سال داشتم خاله ام برای ما اقدام به گرین کارت کرد. 2010, 10 , november , کیس نامبر مادرم از nvc دریافت کردیم که پروسه ی ما در حال بررسی است و منتظر گامهای بعدی باشیم. در اون موقع من 4ماه از سن 21 سالم گذشته بود. چند ماه بعد فرم های ds230 پرکردیم و چک 404 دلار سفارت فقط برای مادر و پدرم نقد شد و کیس نامبر اونا دریافت شد. من مجبور شدم وکیل بگیرم تا از وضعیت خودم مطلع بشم آیا شانسی دارم یا نه. من از دو وکیل معتبر سوال کردم که به وکیل خودم 1000 دلار پول دادم تا اطلاعات زیر به من داد.عین این جملات هر دو وکیل عینا به من گفتن. خوشحال میشم شما دوستانی که شرایط مثل منو دارید این اطلاعات بدونید تا از بلا تکلیفی در بیایید. حداقل میدونم به خاطر پولی که دادم این اطلاعات درست هست چون خودم نتونستم از سایت مهاجرت از این قانون چیزی بفهمم.
هر دو وکیل گفتن : زمانی که اپلای کردید یعنی واسه من میشه مارچ 2002 تا زمانی که نامه ی شما تصویب میشه که واسه من میشه سمتامبر 2005 که فاصله ی مدت زمانیش میشه 3 سال و 4ماه در زمانی که ویزای پدر و مادر availeble میشه در اون روز هر سنی که دارم این مقدارو ( یهنی 3سال و 4ماه) از سن خودم کم کنم اگر زیر 21 سال شدم مشمول ویزا میشم و میتونم همراه پدر و مادرم به سفارت برم و درغیر اینصورت....
وکیل به من گفته تمام مدارکی که عینا مادر و پدرم پر کردن آماده کنم به محض اینکه شماره گرین کارت اونا دریافت کردن سریع اقدام کنم. من هنوز خودم شک و تردید دارم که آیا واقعا کارم درست میشه یا نه ولی وکیل به من امیدواری داده که میشه. من الان فقط 2 سال دیگه زمان دارم تا ویزا مادر و پدرم availeble بشه از دوستان چند سوال دارم
آیا کسی این شرایط داشته و این مراحل پشت سر گذاشته یا نه؟؟؟
نمیدونم کی شماره گرین کارت مارو اعلام میکنن آیا کسی میدونه با این این تاریخ اپلای و اپروو من حدودا چه زمانی دعوت به مصاحبه ما اعلام میشه؟؟ چون ما همه مدارکو 1ماه پیش فرستادیم و منتظر جواب هستیم.
تاریخ اپلای: مارچ 2002
تاریخ اپروو : سمتامبر 2005
شماره کیس نامبر: ******ABD2005

سلام حسین جان
خیلی لطف کردی که این اطلاعات رو اینجا نوشتی...
راستش من دقیقا شرایط تو رو دارم منم طبق فرمول 4 ماه کم دارم یعنی 21 سالو 4 ماه همه ! ما 10 روز دیگه وقت سفارت داریم....
من نمیدونم چیکار کنم؟ منظور تو از شماره گرین کارت مامان بابات چیه؟ یعنی بعدش توانم بریزتو نوبت که 6-7 سال دیگه به توام گرین کارت بدن؟ یا یه جوری میشه پروسرو کوتاه کرد؟ به نظرت منم باهاشون برم سفارت... من فرم 230 پر کردم و مدارکمو کامل کردم ولی سر در گمم!!
اگه زودتر نظرتو بگی ممنون میشم فقط چند روز وقت دارم

سلام دوست عزیز
بخشید من اصلا چند روزی بود نمیومدم به این انجمن به هر حال اگه میبینی دیر جوابتو میدم عذرمو بپذیر. طبق این قانون شما نمیتونی بری. چون روزی که پدر و مادر شما میرن سفارت برای اونا ملاک هست که متاسفانه شما زیر 21 سال چون نمیشید پس از این قانون شانسی ندارید ولی مجرد بمونید و برای کتوگری f2b تقاضا کنید من میدونم کسایی که تو این گروه قرار دارن میتونن ویزا دانشجویی بگیرن
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، milad_sunboy
(2011-10-08 ساعت 17:02)amiralik87 نوشته:  آقای comrun ممنون از پاسختون ولی فکر کنم منظور منو نفهمیدید پرونده من در گروه f4 جدا؟! ولی سوال من اینه که من وقتی خواهرم برای پدر مادرم اقدام کرد 20 سال 10 ماهم بود که مطمعنا اگر زمان مصاحبه پدرم زیر 21 بودم با پدرم میرفتم درسته؟ حالا سوالم اینه که سنم زمان اقدام خواهرم حساب میشه یا زمان مصاحبه پدرم که حدودا 21 سال 10 یا 11 ماه بود؟؟
amir جان. اگر یک سیتیزن (مثلا خواهر شما) برای پدر و مادرش درخواست کند، مجوزی برای صدور ویزای همزمان برای فرزندان زیر 21 سال پدر و مادرش (یعنی شما) نیست. پس اگر: چه موقع تشکیل پرونده چه موقع مصاحبه یا موقع صدور ویزای والدین، زیر 21 سال بودید، متاسفانه تفاوتی نمیکرد و نمیرفتید. این صفحه، پارگراف آخر. این گروه از فرزندان یا از طریق اقدام خواهر/برادر سیتیزنشان میروند، یعنی f4 یا از طریق اقدام والدین مقیم یعنی f2a یا f2b ( اگر والدینتان بلافاصله پس از اخذ گرین کارت اقدام میکردند. باز شما بیشتر از 21 ساله بودید، پس بجای f2b ،f2a محسوب میشدید)
فرزندان مجرد زیر 21 سال، در حالتهای زیادی همزمان با والدینشان ویزا میگیرند. مثلا همزمان با پدر یا مادری که همسر مقیم یا سیتیزنش درخواست داده یا اینکه والدینشان: از طریق اقدام عمو/عمه/خاله/دایی/برنده شدن قرعه کشی/ ویزای کار/سرمایه گذاری و .. حائز شرایط ویزا باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
آقای comrun ویزا f2a مال کسیه که میخواد با گرین کارت همسرشو بیاره که اگر همسرش فرزند زیر 21 سال داشت همراه ما مادرش گرین کارت میگیره نه برای من که خواهرم برای پدر و مادرم با هم اقدام کرد و جفتشون به فاصله 6 ماه گرین کارت دریافت کردنند پس دلیلی نداشت پدرم برای مادرم اقدام کنه منظورم اینه که f2a یعنی اقدام برای همسر که به طور غیر مستقیم شامل فرزند زیر 21 میشود نه اینکه کسی مستقلا برای فرزندش که زیر 21 است اقدام کند
آقای comrun ویزا f2a مال کسیه که میخواد با گرین کارت همسرشو بیاره که اگر همسرش فرزند زیر 21 سال داشت همراه ما مادرش گرین کارت میگیره نه برای من که خواهرم برای پدر و مادرم با هم اقدام کرد و جفتشون به فاصله 6 ماه گرین کارت دریافت کردنند پس دلیلی نداشت پدرم برای مادرم اقدام کنه منظورم اینه که f2a یعنی اقدام برای همسر که به طور غیر مستقیم شامل فرزند زیر 21 میشود نه اینکه کسی مستقلا برای فرزندش که زیر 21 است اقدام کند
در ضمن شرمنده نمیدونم چرا 2 بار آمد
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun
(2011-10-09 ساعت 01:22)amiralik87 نوشته:  آقای comrun ویزا f2a مال کسیه که میخواد با گرین کارت همسرشو بیاره که اگر همسرش فرزند زیر 21 سال داشت همراه ما مادرش گرین کارت میگیره نه برای من که خواهرم برای پدر و مادرم با هم اقدام کرد و جفتشون به فاصله 6 ماه گرین کارت دریافت کردنند پس دلیلی نداشت پدرم برای مادرم اقدام کنه منظورم اینه که f2a یعنی اقدام برای همسر که به طور غیر مستقیم شامل فرزند زیر 21 میشود نه اینکه کسی مستقلا برای فرزندش که زیر 21 است اقدام کند.
amir جان. اولا دشمنتون شرمنده Wink
سوال: کتگوری شامل حال پرونده ای که یک مقیم میخواد مستقلا فرزند زیر 21 سالشو بیاره چیه؟ (اگر f2a نیست!) ضمنا میدونیم که پرونده مقیمی که میخواد همسرشم بیاره، f2aهست.
نکته صحبت من این بود که در زمانی که خواهرتون برای پدر و مادر اقدام کردند، کلا" شما شامل ویزا نمیشدید حتی اگر زیر 21 سالگی بودید و انتظار داشتم لااقل پاراگراف آخر اون لینک رسمی که گذاشته بودم، میخوندید. در آخر، اگر صحبت به درازا کشید، حالتیو گفتم که مثلا اگر پدر یا مادرتون هم بعد از اخذ گرین کارتشون برای شما اقدام میکردند(نه اینکه یکی از والدین برای همسرشان و شما اقدام میکردند)، باز طبق تاریخایی که خودتون دادید، بالای 21 میشدید و بجای f2b، f2a میشدید. خلاصه قسمت بوده خیلی زود تشریف نبرید و با هم دوست بشیم Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60
(2011-10-09 ساعت 09:19)comrun نوشته:  
(2011-10-09 ساعت 01:22)amiralik87 نوشته:  آقای comrun ویزا f2a مال کسیه که میخواد با گرین کارت همسرشو بیاره که اگر همسرش فرزند زیر 21 سال داشت همراه ما مادرش گرین کارت میگیره نه برای من که خواهرم برای پدر و مادرم با هم اقدام کرد و جفتشون به فاصله 6 ماه گرین کارت دریافت کردنند پس دلیلی نداشت پدرم برای مادرم اقدام کنه منظورم اینه که f2a یعنی اقدام برای همسر که به طور غیر مستقیم شامل فرزند زیر 21 میشود نه اینکه کسی مستقلا برای فرزندش که زیر 21 است اقدام کند.
amir جان. اولا دشمنتون شرمنده Wink
سوال: کتگوری شامل حال پرونده ای که یک مقیم میخواد مستقلا فرزند زیر 21 سالشو بیاره چیه؟ (اگر f2a نیست!) ضمنا میدونیم که پرونده مقیمی که میخواد همسرشم بیاره، f2aهست.
نکته صحبت من این بود که در زمانی که خواهرتون برای پدر و مادر اقدام کردند، کلا" شما شامل ویزا نمیشدید حتی اگر زیر 21 سالگی بودید و انتظار داشتم لااقل پاراگراف آخر اون لینک رسمی که گذاشته بودم، میخوندید. در آخر، اگر صحبت به درازا کشید، حالتیو گفتم که مثلا اگر پدر یا مادرتون هم بعد از اخذ گرین کارتشون برای شما اقدام میکردند، باز طبق تاریخایی که خودتون دادید، بالای 21 میشدید و بجای f2b، f2a میشدید. خلاصه قسمت بوده خیلی زود تشریف نبرید و با هم دوست بشیم Smile
(پست موقت)

جواب سوالتون من فکر میکنم برای فرزند زیر 21 سال چون child محسوب میشه کتگوری وجود نداره و گرین کارت پدر و مادر به معنی دریافت گرین کارت همزمان کلیه فرزندان زیر 21 سال است به هر حال از ما که گذشت ولی ظاهرا شما که از من بیشتر به زبان انگلیسی و قوانین مهاجرت آشنا هستید ممنون میشم توضیحاتی در مورد f2a دهید چون کسانی را میشناسم که در این وضعیت قرار دارند شاید بتوانم کمکشان کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان