کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2011-12-31 ساعت 17:49)شاپرک نوشته:  من یه سوال داشتم دوستان!

من گروه F2B هستم. پدرم ژانویه 2007 برام اقدام کرده. فعلن فقط 1 نامه(I-130) برامون اومده که البته دوبار ارسال شده (یکبار همون اوایل و بار دوم 2 ماه پیش) اما درست عین هم هستند! در ضمن من اصلن کیس نامبر ندارم و روی همین برگه I-130 فقط Receipt Number زده که با کد WAC شروع شده چون از کالیفرنیا اقدام شده... اما من اینجا میبینم دوستان کد شهری که باید سفارت اونجا اقدام کنند رو دارند مثل ANK... آیا مشکلی توی کیس من بوده؟!! من خیلی نگرانم لطفن راهنماییم کنید. آیا باید نامه های دیگری هم می رسیده؟!!
شماره رسید (..wac) را در صفحه چک کردن آنلاین وضعیت پرونده وارد کنید، یا هیچ پیامی در مورد تائید پرونده نمیبینید یا مینویسه در فلان تاریخ نامه approve شما ارسال شده. در هر دو صورت بهتر هست که با همان شماره تلفنی که در صفحه چک آنلاین میبینید تماس بگیرید و در مورد وضعیت کنونی پرونده و شماره پرونده تان (که حروف اولش شهر محل مصاحبه شما را نشان میدهد) سوال کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، battosai
سلام دوستان آیا کسی هست اطلاع کافی داشته باشه برای اقدام فرزند مجرد بالای 21 سال 1-بغیر از فرم I130 و فرمI864 آیا فرم دیگری را باید پر کرد ؟ 2- مبلغ پول جقدر هست و آیا در پاکت همراه فرمها باید بفرستیم یا بعدا 3- چه مدارکی رو باید برای ترجمه بدیم که همراه فرمها بفرستیم 4- وقتی که اسپانسر شخصی بغیر از شخص درخواست کننده هست که میشه کو اسپانسر آیا مدارک مالیاتی رو باید همراه فرمها بفرستیم . ممنون میشم کسی که این مراحل رو گذرونده جواب بده .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز من تاپیک ها رو کامل مطالعه کردم اما یه سوال بی جواب دارم....

از دوستانی که کیس نامبر دارن می خواستم بپرسم چه موقعی (چند وقت بعد از اقدام کردن) کیس نامبر گرفتن و ار چه طریقی؟؟؟؟ من 5 سال اقدام کردم و یه فرم I-130 رو دارم و شماره رسید. باید از جایی پیگیری کنم؟ لطفن راهنماییییم کنید.
ممنون
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
يه سوال برام پيش اومده وقتي در ويزا بولتن کارنت بشيم بعدش بايد منتظر نامه مصاحبه باشيم؟
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-11 ساعت 10:55)ladan نوشته:  سلام دوستان
يه سوال برام پيش اومده وقتي در ويزا بولتن کارنت بشيم بعدش بايد منتظر نامه مصاحبه باشيم؟

بله ، اگر پروندهٔ شما کامل شده باشه باید منتظر نامهٔ مصاحبه باشید .

من هم همین شرایط رو دارم ولی‌ نمیدونم چقدر دیگه باید منتظر شد که نامهٔ مصاحبه ارسال بشه یا ایمیل بشه .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: ladan ، battosai
سلام دوستان من یه سوالی داشتم
اگر پدر و مادری که گرین کارت دارن برای فرزندشون که زیره 21 سال است اقدام کنند و الان فرزندشون 25 سال داشته باشه .فرزندشون جز گروه F2a
حساب می شه یا گروه F2b؟
اگر پدر و مادر در سال 2007 برای فرزندشون اقدام کرده باشند چقدر پروسه زمانی لازمه که فرزندشون ویزا بگیرن؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-14 ساعت 14:53)elna نوشته:  سلام دوستان من یه سوالی داشتم
اگر پدر و مادری که گرین کارت دارن برای فرزندشون که زیره 21 سال است اقدام کنند و الان فرزندشون 25 سال داشته باشه .فرزندشون جز گروه F2a
حساب می شه یا گروه F2b؟
اگر پدر و مادر در سال 2007 برای فرزندشون اقدام کرده باشند چقدر پروسه زمانی لازمه که فرزندشون ویزا بگیرن؟
ممنون
بستگی به مواردی داره که رایج ترینشون اجرای قانون cspa (محاسبه میزان زمان انتظار) یا بعبارتی کسر کردن فاصله بین زمان تشکیل پرونده و زمان ارسال نامه تائید پرونده (نامه approve و تخصیص شماره پرونده) از سن متقاضی در موقع مصاحبه هست. اگر موقع مصاحبه 25 ساله باشد ولی مثلا" 4 سال زمان تا نامه تائید پرونده طول کشیده باشد (با کسر کردن، زیر 21 سال شود)، بازهم به احتمال قوی شامل F2a هست و ویزا میگیرد و در غیر اینصورت باید صبر کند تا در F2b کارنت بشود.
ضمنا" اگر پدر و مادر در سال 2007 برای فرزندشون اقدام کرده باشند، باید تا الان مراحل ارسال فرمها، پول و ..انجام شده و به احتمال قوی نامه تاریخ مصاحبه هم دریافت کرده باشند. حتی F2a های با pd سال 2007، (مثلا" نانابانو) 5-6 ماه پیش مصاحبه شدند و ویزا گرفتند.

لطفا سایر دوستان اطلاعات تکمیلی یا اصلاحیشونو اضافه فرمایند Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai
یه سوال, الان من شده 21 سالم.
ما جزی از اون دسته که بعد از عقب کشیدن ویزا بولتن 1 سال گذشت و الان دوباره باید بریم آنکارا. من اون موقع 19 سالم بود که مصاحبه اول رو انجام دادم. و حالا که می خواهیم دوباره برای گرفتن ویزا بریم مشکلی به خاطر سن من پیش نمی آد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-14 ساعت 15:50)comrun نوشته:  
حساب می شه یا گروه F2b؟
ممنون
بستگی به مواردی داره که رایج ترینشون اجرای قانون cspa (محاسبه میزان زمان انتظار) یا بعبارتی کسر کردن فاصله بین زمان تشکیل پرونده و زمان ارسال نامه تائید پرونده (نامه approve و تخصیص شماره پرونده) از سن متقاضی در موقع مصاحبه هست. اگر موقع مصاحبه 25 ساله باشد ولی مثلا" 4 سال زمان تا نامه تائید پرونده طول کشیده باشد (با کسر کردن، زیر 21 سال شود)، بازهم به احتمال قوی شامل F2a هست و ویزا میگیرد و در غیر اینصورت باید صبر کند تا در F2b کارنت بشود.
ضمنا" اگر پدر و مادر در سال 2007 برای فرزندشون اقدام کرده باشند، باید تا الان مراحل ارسال فرمها، پول و ..انجام شده و به احتمال قوی نامه تاریخ مصاحبه هم دریافت کرده باشند. حتی F2a های با pd سال 2007، (مثلا" نانابانو) 5-6 ماه پیش مصاحبه شدند و ویزا گرفتند.

ممنونم از جوابتون
پس اگه اینجوریه حتما در گروه F2b هستش.چون تا الان نامه برای زمان مصاحبه نیومده.فقط یه نامه ای 2 سال پیش اومده که برای مصاحبه باید بره آنکارا.با این وجود پس کارش یعنی حالا حالا طول داره؟چون ویزا بولتن در گروه f2b داره PD های سال 2003 رو بررسی میکنه...
مگر اینکه پدر و مادرش سیتیزن شن و پروسه زمانی کمتر شه؟نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، battosai
(2012-01-18 ساعت 14:06)elna نوشته:  
(2012-01-14 ساعت 15:50)comrun نوشته:  
حساب می شه یا گروه F2b؟
ممنون

ممنونم از جوابتون
پس اگه اینجوریه حتما در گروه F2b هستش.چون تا الان نامه برای زمان مصاحبه نیومده.فقط یه نامه ای 2 سال پیش اومده که برای مصاحبه باید بره آنکارا.با این وجود پس کارش یعنی حالا حالا طول داره؟چون ویزا بولتن در گروه f2b داره PD های سال 2003 رو بررسی میکنه...
مگر اینکه پدر و مادرش سیتیزن شن و پروسه زمانی کمتر شه؟نه؟
با وجود اینکه ظاهرا" همینطوره، بازم بهتره محض محکم کاری یک تماس با NVC گرفته بشه و وضعیت پرونده پرسیده بشه و اگر خیالشون راحت Sad شد که F2a نیستند، بله درصورت سیتیزنی بی تاخیر والدین اقدام کننده، بهتره بلافاصله اعلام تغییر کتگوری بدهند که با توجه به PDهای F1 (که اونم سرعت آنچنانی نداره) حداقل زودتر به مصاحبه برسند
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من حدود ۲ماه قبل برای پسرم اپلای کردم ولی‌ تاکنون رسید مدارک واصل نشده بنظر دوستان که تجربه دارند آیا این طبیعیه یا باید پیگیری کنم .چطوری؟ضمنا مبلغ چک۴۲۰$را نقد کردند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-03 ساعت 14:22)شاپرک نوشته:  دوستان عزیز من تاپیک ها رو کامل مطالعه کردم اما یه سوال بی جواب دارم....

از دوستانی که کیس نامبر دارن می خواستم بپرسم چه موقعی (چند وقت بعد از اقدام کردن) کیس نامبر گرفتن و ار چه طریقی؟؟؟؟ من 5 سال اقدام کردم و یه فرم I-130 رو دارم و شماره رسید. باید از جایی پیگیری کنم؟ لطفن راهنماییییم کنید.
ممنون

دوست عزیز.پدر مادر من ژانویه دسامبر 2009 برایم ما اقدام کردن, و کیس نامبر من ژانویه 2010 به دست ما رسید, یعنی حدود 1 ماه
پاسخ
(2012-01-22 ساعت 20:04)hossein93 نوشته:  سلام من حدود ۲ماه قبل برای پسرم اپلای کردم ولی‌ تاکنون رسید مدارک واصل نشده بنظر دوستان که تجربه دارند آیا این طبیعیه یا باید پیگیری کنم .چطوری؟ضمنا مبلغ چک۴۲۰$را نقد کردند
به نظرم دیگه وقتشه که رسید بدن. خودتون ایمیل بزنین و ازشون بخواین.

[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
زمانی که عمه ام برای گرین کارت پدرم اقدام کرد ما زیر 21 بودیم اما نمی دانستیم که سن freeze می شه تا زمان نوبت مصاحبه!
و الان یک سال و خورده ای هست مه پدرم انا رفتن امریکا و برای ما اقدام کردند و تا اون جایی که من می دونم 4و5 سال طول می کشه!
آیا راهی هست که از امتیاز اول دوباره استفاده کرد؟؟و یا زودتر بتوانیم برویم؟
پاسخ
سلام دوستان
آیا ممکنه که بعد از یک مدت و بخاطر پیگیری نکردن اقدام کننده پرونده را از جریان خارج کنند ؟
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان