کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
یعنی با گفته های شما الان اقدامی نکنیم بابت پرونده جدید؟ من حرفهای شما رو قبول ندارم .. با نهایت احترام...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-01 ساعت 13:43)alisarvareharchiabi نوشته:  یعنی با گفته های شما الان اقدامی نکنیم بابت پرونده جدید؟ من حرفهای شما رو قبول ندارم .. با نهایت احترام...

می تونم درک کنم تو این شرایط هیجانی چقدر سخت آدم اقدام نکنه. منم شرایط شما رو دارم. من با وکیل آمریکایی صحبت کردم و گفت که تا آن روز اقدام نکنم. چند لینک از وب سایت های وکلای این پرونده هم همین توصیه رو کردن .
http://shusterman.com/2012/10/9thcircuit...leyet.html
ریسک هاشم نوشته.

ضمنا من با ۴ وکیل یا مشاورم حرف زدنم. اول همه میگفتن میشه بعد که ماجرارو گفتم و اونها دیدن که من در جریانم همه گفتن ما هم مدارک جمو جور میکنیم بهد از اون روز اقدام میکنیم.به نظر من اونها می خوان پرونده رو بگیرن تو دستشون بعد هم بهانه بیارن که این جور اونجور... طول داره

اگه هم داری اقدام میکنی خودت این کارو بکن. میدونی که این رویه الان واسه گروههای اف ۱ و ۲ داره انجام میشه

من خودمم شخصا مثل تو مایلم الان اقدام کنم ولی راستش پای ریسکش نمی تونم وایسم. ولی لطفا خبر جدیدی شد ما رو در جریان بذار.

ایشالا کارت درست شه و بعدشم ما بیایم
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، battosai ، mohammadacf
سلام دوستان
من هفته پیش با یک وکیل صحبت کردم کامل در جریان این دادگاه بود گفت یک شخصی به دادگاه در این مورد شکایت کرده ولی هنوز دادگاه رای نداده و هنوز این مورد به قانون یا تبصره تبدیل نشده است. شاید بعد از این تبدیل به قانون بشه پس بهتره به نظرم تا جواب نهایی این دادگاه صبر کنیم چون اگر قانون بشه دیگه وکیل هم نمی خواد همین آقا که من باهشون صحبت کردم گفت اگر بخوای من هم به دادگاه شکایت می کنم ولی معلوم نیست جواب بگیری یا 5000 دلار هم برای هر نفر می گیرم. حالا من اگر خبری چدیدی گرفتم اینجا می نویسیم کسی از دوستان هم اگر آمار جدید داره ما را هم در جریان بگذارد.
باتشکر
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، dreamer60 ، hossein2
- آگوست 2006 توسط مادرم برام تقاضا داده شد. ایشون اون زمان هنوز گرین کارت داشتند.
- جولای سال 2011 که ایشون سیتیزن شدند کیس من آپدیت کردند .
- و تا امروز هیچ خبری نشده استSad
آگوست 2006 اقدام اولیه (فرزند مجرد بالای 21 والدین گرین کارت)
جون 2011 آپدیت پرونده (والدین سیتیزن )
شماره پرونده ******AKN2009
منتظر تا به امروز 26 جولای 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، bsbali ، dreamer60
نازنين خانم مجردين يا متاهل؟
اگه مجردين كم كم طي چند ماه اينده بايد نوبت مصاحبتون بشه
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، f1f ، battosai
با درود به آدمین و تمامی کاربران
توضیع وضعیت:
دختر بالای 21 ساله من "اف" متولد لوس انجلس و تبعه امریکاست.
زمانی که 4 ساله بود خانوادگی به ایران برگشتیم. متعاقب اون من و مادرش(ایرانی) طلاق قانونی گرفتیم. از اون زمان دخترم به اتفاق 2 خواهرش نزد مادرشون در ایران زندگی میکردند. دختر من "اف" که تبعه امریکاست در ایران تحصیل کرده و دارای مدرک لیسانس است.
من از زمان جدائی از همسرم به آلمان برگشتم که قبلا هم سابقه اقامت در آنجا را داشتم. حالا 9 سال است که در کنار تبعیت ایران تابعیت آلمان را هم دارم.
گذرنامه امریکائی و گواهی تولد امریکای دخترم از زمان جدائی از مادرش کلا نزد من بود. قبل از رسیدن دخترم "اف" به سن 20 سالگی مدارکش را بهش دادم که با مراجعه به سفارت سوئیس در تهران گذرنامه امریکائیش رو تمدید کرد و برای مدت یکماه اومد پیش من به آلمان. بهش یاداوری کردم که قبل از رسیدن به 21 سالگی بهتره بره امریکا. قبول کرد و یکماه بعد از برگشتن به ایران رفت نزد دائیش که 25 ساله تبعه امریکاست و در بوستون زندگی میکنه.

اما متاسفانه نتونست بیش از 3 ماه اونجا بمونه و برگشت ایران. حالا از من کمک میخواد که همراهیش کنم تا بتونه برگرده امریکا برای ادامه تحصیل و زندگی اول واسه خودش و بعد هم برای 2 خواهر کوچکترش که اونا هم دانشجو, مجرد و فقط ایرانی هستند. برای رفتن به امریکا مشگل ویزا ندارم ولی برای موندن چرا دارم. من 67 سالمه و بازنشسته هستم. از امریکا بخاطر 3 سال کارم حداقل بازنشستگی و از المان هم کمی بیشتر بازنشستگی میگیرم که چون برای حداقل مخارج زندگی کافی نیست بقیه را از طریق کمکهای دولتی دریافت میکنم.
من مطالعه کردم دیدم بهتره که اول به اتفاق دختر بزرگم بریم امریکا بعد اون که سیتیزنه امریکاست برای من تقاضای گرین کارت بده. بعد که من گرین کارت گرفتم برای 2 دختر دیگرم هم اقدام کنم. حالا سوال من :
- با توجه به اینکه دخترم در امریکا درامدی نداره میتونه کواسپنسر من بشه یا نه ؟
- اگر نه و من بلاجبار کواسپنسر دیگری واسه خودم پیدا کنم چقدر طول میکشه تا من از این طریق که فکر کنم IR-5 بشه بتونم گرین کارت بگیرم؟
- کل مبلغی که من میتونم بعنوان بازنشستگی در امریکا هم بگیرم یه چیزی حدود 460 دلار ماهیانه میشه که صد البته باید اونجا هم بطریقی کاری پیدا کنم که کمک خرج بشه. نمیدونم اینو بعنوان حداقل درامد قبول میکنند یا نه ؟
با سپاس از راهنمائی شما
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2013-01-14 ساعت 16:29)نیما45 نوشته:  - با توجه به اینکه دخترم در آمریکا درامدی نداره میتونه کواسپنسر من بشه یا نه ؟
- اگر نه و من بلاجبار کواسپنسر دیگری واسه خودم پیدا کنم چقدر طول میکشه تا من از این طریق که فکر کنم IR-5 بشه بتونم گرین کارت بگیرم؟
- کل مبلغی که من میتونم بعنوان بازنشستگی در آمریکا هم بگیرم یه چیزی حدود 460 دلار ماهیانه میشه که صد البته باید اونجا هم بطریقی کاری پیدا کنم که کمک خرج بشه. نمیدونم اینو بعنوان حداقل درامد قبول میکنند یا نه ؟
با سپاس از راهنمائی شما

در ابتدا ورود شمارو به این سایت خوش آمد میگم. خوشحال میشیم اگه بتونیم در این راستا کمکی که از دستمون بر میاد انجام بدیم.

- درمورد سوال اول باید بگم دختر شما به دلیل اینکه درآمدی ندارن نمیتونن اسپانسر شما باشن. نه تنها داشتن درآمد، بلکه از اون مهمتر بالاتر بودن درآمد از خط فقر اون ایالت و توانایی ساپورت نفر دیگر میباشد. (روجوع کنید به تاپیک اسپانسر)
- درمورد زمان انتظار باید بگم یه چیزی در حدود 9 ماه الی 1 سال طول میکشه که بستگی به سرعت عملکرد شما داره.
- درمورد سوال آخر هم باید بگم اطلاعات دقیقی ندارم اما باز هم باتوجه به خط فقر و همچنین این نکته که متقاضیان ویزای خانوادگی نمیتونن اسپانسر خودشون باشن، فکر نمیکنم بتونین به عنوان ساپورتر خودتون باشین اما شاید در فرایند تکمیل کردن اسپانسرها کمکتون کنه. در این مورد بهتره وقتی کیستون به NVC رفت و کیس نامبر گرفتین، به صورت تلفنی این قضیه رو با کارشناس امور ویزای NVC مطرح کنید.

در آخر ممنون میشم اگه هر سوالیو در تاپیک مرتبط خودش مطرح کنین تا استفاده از اطلاعات برای دیگران راحت تر باشه.
F1
PD: OCT 2005
Case Completion: MAR 2011
Clearance Duration: 23 Month
Status: Issued
Embassy: Ankara

پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، الهه سابق ، girl ، battosai ، dreamer60 ، Saeedv13 ، نیما45
همونطور که f1f عزیز گفتن شما باید یه کواسپانسر پیدا کنید.
از درآمد خودتون نمیتونید استفاده کنید.
فرم اسپانسر رو هم دخترتون و هم کواسپانسری که پیدا خواهید کرد، هردو نفر باید پر کنن و همراه برگه های مالیاتی بفرستن.
البته فرم اسپانسر رو در مرحله دوم خواهند خواست و مرحله اول فقط مدارک زیر رو نیاز دارید:
1- فرم I-130 را دخترتون پرکرده و امضا میکند
2- فرم G-325 را هم هر دو نفر جداگانه پر کرده و امضا میکنید
3- ترجمه شناسنامه های هر دو نفر (و کپی گواهی تولد دخترتون) و ترجمه عقدنامه تون (درصورتی که ازدواج مجدد داشتید)
4- ترجمه طلاقنامه تون
5- کپی پاسپورت های ایرانی هر دو نفر و کپی پاس آمریکایی دخترتون
6- کپی سوشیال سکیوریتی دخترتون
7- 2 تا عکس 5 در 5 برای هر دو نفر
8- یک چک به مبلغ 420 دلار که از یک حساب بانکی توی آمریکا باید باشه
10- همه اینارو باید به آدرس اداره مهاجرت پست کنید.
11- همه فرمها و آدرس ها را میتونید از توی سایت http://www.uscis.gov پیدا کنید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، girl ، battosai ، dreamer60 ، amir2640 ، Saeedv13 ، نیما45
چرا این قدر ویزا بولتن کند پیش می رود
کسی از دوستان دلیلشو میدونه
لاتاری 2016
کیس نامبر:***1
تاریخ سابمیت فرم :MAY 31
تاریخ مصاحبه:1 نوامبر
کلیرنس AP    
اپدیت ها:9 دسامبر
25 ژانویه
2 مارچ
9 مارچ
10 مارچ
تاریخ کلیر:10 مارچ در سایت سفارت ابوظبی abudhabiivo.net

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-14 ساعت 21:57)f1f نوشته:  
(2013-01-14 ساعت 16:29)نیما45 نوشته:  - با توجه به اینکه دخترم در آمریکا درامدی نداره میتونه کواسپنسر من بشه یا نه ؟
- کل مبلغی که من میتونم بعنوان بازنشستگی در آمریکا هم بگیرم یه چیزی حدود 460 دلار ماهیانه میشه که صد البته باید اونجا هم بطریقی کاری پیدا کنم که کمک خرج بشه. نمیدونم اینو بعنوان حداقل درامد قبول میکنند یا نه ؟
با سپاس از راهنمائی شما

در ابتدا ورود شمارو به این سایت خوش آمد میگم. خوشحال میشیم اگه بتونیم در این راستا کمکی که از دستمون بر میاد انجام بدیم.

- درمورد سوال اول باید بگم دختر شما به دلیل اینکه درآمدی ندارن نمیتونن اسپانسر شما باشن. نه تنها داشتن درآمد، بلکه از اون مهمتر بالاتر بودن درآمد از خط فقر اون ایالت و توانایی ساپورت نفر دیگر میباشد. (روجوع کنید به تاپیک اسپانسر)
- درمورد زمان انتظار باید بگم یه چیزی در حدود 9 ماه الی 1 سال طول میکشه که بستگی به سرعت عملکرد شما داره.
- درمورد سوال آخر هم باید بگم اطلاعات دقیقی ندارم اما باز هم باتوجه به خط فقر و همچنین این نکته که متقاضیان ویزای خانوادگی نمیتونن اسپانسر خودشون باشن، فکر نمیکنم بتونین به عنوان ساپورتر خودتون باشین اما شاید در فرایند تکمیل کردن اسپانسرها کمکتون کنه. در این مورد بهتره وقتی کیستون به NVC رفت و کیس نامبر گرفتین، به صورت تلفنی این قضیه رو با کارشناس امور ویزای NVC مطرح کنید.

در آخر ممنون میشم اگه هر سوالیو در تاپیک مرتبط خودش مطرح کنین تا استفاده از اطلاعات برای دیگران راحت تر باشه.

با سپاس فراوان از راهنمائیتون. چون من بار اول بود که مطلبم رو فرستادم و شما خواستید که هر سوالی رو در تایپک مربوطش مطرح کنم متوجه نشدم که در تایپک درست فرستادم یا نه؟ در هر صورت سپاس از لطف شما.
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f
(2013-01-01 ساعت 06:54)milad_sunboy نوشته:  
(2012-12-31 ساعت 03:29)alisarvareharchiabi نوشته:  این قضیه رو اداره مهاجرت تایید کرده حالا بیاد 30 روز تقاضای تجدید نظر بده ؟!!!!

این نامه تجدید درخواست اداره مهاجرته.
http://shusterman.com/pdf/motiontoextend...andate.pdf
چطور میتونه تایید کرده باشه
فقط اگه ۲۶ ژانویه در خواست تجدید نظر نکنه رای دادگاه تبدیل به قانون می شه و ما متوانیم تقاضای جدید کنیم.

اصلا دادگاه بین اداره مهاجرت وچندتا وکیل هست که کیس هایی شبیه ما رودارن.
اگرویدیوهای دادگاه هم نگاه کنی(http://www.shusterman.com/shustermanstes...rcuit.html) میبینی وکیل اداره مهاجرت تمام مدت میگه تعداد کیس های اف۳ و۴ زیاد هست وما نمیتو نیم این کار را انجام بدیم.

حالا اداره مهاجرت که شکست خورده تا ۲۶ ژانویه وقت خواسته و میخواد نظر دادستان کل رو بدونه و تو نامه گفته اگه او با رای دادگاه موافق بود که هیچ وگرنه به Supreme Court شکایت می کنه که معنیش این هست ما باید تا جواب دادگاه عالی صبر کنیم.

********** Breaking news **********

این سایت پرونده هست فقط اگه تا ۱۰ ساعت آینده(پایان وقت اداری در غرب آمریکا) اداره مهاجرت شکایتشو تسلیم دادگاه عالی (supremecourt) نکنه. حکم دادگاه تبدیل به قانون سراسری می شه و آنهایی که age-out ( بالای ۲۱شدن ولی پرونده قبل ۲۱ باز شده و نتونستن از قانون CSPA استفاده کنن) میتونن Priority Date خانواده رو استفاده کنن
http://www.supremecourt.gov/Search.aspx?...12a612.htm

نمیدونین تو فروم ها مهاجرت خارجی و وبسایت وکلای در گیر پرونده چه خبره.... پوشش زنده را افتاده
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، arminpaye ، battosai
منم یه خبر نه چندان خوب برای دوستانی که مثل خودم 6،7 سالی از شروع پروندشون میگذره دارم: دایی من که تلفنی با اداره مهاجرت صحبت کرده اونا درستی این قانون رو تایید کردن ولی برای اشخاصی مثل من گرفتن یک وکیل لازمه تا بتونه پرونده رو در بیاده و از این قانون استفاده کنه.
دوستان کسی اطلاعی داره که حدودا خرج وکیل چقدر میشه؟
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai
(2013-01-26 ساعت 11:46)anahita1361 نوشته:  منم یه خبر نه چندان خوب برای دوستانی که مثل خودم 6،7 سالی از شروع پروندشون میگذره دارم: دایی من که تلفنی با اداره مهاجرت صحبت کرده اونا درستی این قانون رو تایید کردن ولی برای اشخاصی مثل من گرفتن یک وکیل لازمه تا بتونه پرونده رو در بیاده و از این قانون استفاده کنه.

با سپاس از اناهیتا، من متاسفانه رابط ای بین پرسشم و پاسخ شما پیدا نکردم. فکر کنم که باید توضیحی بدم. دختر من سیتی زن امریکاست و من میخواهم از طریق او برای گرین کارت اقدام کنم. فکر کنم که با کیس شما فرق داره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-26 ساعت 00:29)milad_sunboy نوشته:  
(2013-01-01 ساعت 06:54)milad_sunboy نوشته:  
(2012-12-31 ساعت 03:29)alisarvareharchiabi نوشته:  این قضیه رو اداره مهاجرت تایید کرده حالا بیاد 30 روز تقاضای تجدید نظر بده ؟!!!!

این نامه تجدید درخواست اداره مهاجرته.
http://shusterman.com/pdf/motiontoextend...andate.pdf
چطور میتونه تایید کرده باشه
فقط اگه ۲۶ ژانویه در خواست تجدید نظر نکنه رای دادگاه تبدیل به قانون می شه و ما متوانیم تقاضای جدید کنیم.

اصلا دادگاه بین اداره مهاجرت وچندتا وکیل هست که کیس هایی شبیه ما رودارن.
اگرویدیوهای دادگاه هم نگاه کنی(http://www.shusterman.com/shustermanstes...rcuit.html) میبینی وکیل اداره مهاجرت تمام مدت میگه تعداد کیس های اف۳ و۴ زیاد هست وما نمیتو نیم این کار را انجام بدیم.

حالا اداره مهاجرت که شکست خورده تا ۲۶ ژانویه وقت خواسته و میخواد نظر دادستان کل رو بدونه و تو نامه گفته اگه او با رای دادگاه موافق بود که هیچ وگرنه به Supreme Court شکایت می کنه که معنیش این هست ما باید تا جواب دادگاه عالی صبر کنیم.

********** Breaking news **********

این سایت پرونده هست فقط اگه تا ۱۰ ساعت آینده(پایان وقت اداری در غرب آمریکا) اداره مهاجرت شکایتشو تسلیم دادگاه عالی (supremecourt) نکنه. حکم دادگاه تبدیل به قانون سراسری می شه و آنهایی که age-out ( بالای ۲۱شدن ولی پرونده قبل ۲۱ باز شده و نتونستن از قانون CSPA استفاده کنن) میتونن Priority Date خانواده رو استفاده کنن
http://www.supremecourt.gov/Search.aspx?...12a612.htm

نمیدونین تو فروم ها مهاجرت خارجی و وبسایت وکلای در گیر پرونده چه خبره.... پوشش زنده را افتاده

با توجه به شکی که کلن به صحبت های شما دارم دوست عزیز ... اما امید است که حتی اگر حرفهای شما هم درست باشه .. تا 10 ساعت دیگه اتفاقی نیوفته ..الاهی آمین .. Smile)) میلاد عزیز پوشش زنده ....

(2013-01-26 ساعت 19:36)نیما45 نوشته:  
(2013-01-26 ساعت 11:46)anahita1361 نوشته:  منم یه خبر نه چندان خوب برای دوستانی که مثل خودم 6،7 سالی از شروع پروندشون میگذره دارم: دایی من که تلفنی با اداره مهاجرت صحبت کرده اونا درستی این قانون رو تایید کردن ولی برای اشخاصی مثل من گرفتن یک وکیل لازمه تا بتونه پرونده رو در بیاده و از این قانون استفاده کنه.

با سپاس از اناهیتا، من متاسفانه رابط ای بین پرسشم و پاسخ شما پیدا نکردم. فکر کنم که باید توضیحی بدم. دختر من سیتی زن آمریکاست و من میخواهم از طریق او برای گرین کارت اقدام کنم. فکر کنم که با کیس شما فرق داره.

آقای محترم جواب شما رو ندادن ایشون ... لطفن جای دیگری سوال خودتون رو بپرسید..

آناهیتا جان ... برای من 1250 دلار 1600 تا هم به امیگریشن...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، f1f ، شاپرک ، anahita1361
ای بابا! با این وصف این قانون دردی از ما انتظار کشیده ها درمان نمیکنه... دست کم 1 سال دیگه هم باید همینطوری صبر کنیم. Sad

امروز دقیقن 6 سال تمام هست که منتظرم. ( از 27 ژانویه 2007)! چه سالگرد با شگونی ی ی ی
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، milad_sunboy ، battosai ، dreamer60 ، sahar1392

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان