کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2012-12-22 ساعت 02:56)abdolreza نوشته:  ممنون به خاطره جواب سریع و کمک ، خدا از دهانت بشنوه ! Smile

- خودت که فکر کنم دو بار کورنت شدی ! اول و دوم ، میدانی کی کورنت شدی و کی نامه مصاحبه برات رسید ؟!

من بار دوم در اكتبر كارنت شدم و مصاحبم هم در ابتداي نوامبر بود .
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، abdolreza
خانم سارا این صفحه که شما گذاشتید اصل قانون CSPA است در حالی که چیزی بچه های می گویند یک تبصره است که تبصره های هیچ وقت در همه سایت های ذکر نمی شود.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، battosai ، anahita1361
دوستان یه چیزی به نظرم رسیده که امیدوارم اشتباه باشه:
این تبصره که ما ازش حرف میزنیم یه تبصره از قانون CSPA هست که خود این قانون هم سال 2002 تصویب شده.
چیزی که با منطق جور درمیاد اینه که این قانون فقط در مورد کسانی اجرا بشه که بعد از سال 2002 براشون اقدام شده.
مثلاً در مورد خود من که سال 1994 برای مادرم اقدام شده بوده بعید میدونم دیگه این قانون اجرا بشه. نه اصل قانون و نه تبصره های جدیدش...
کسی نظری داره بتونه کمک کنه؟؟
(تنها چیزی که امیدوارم میکنه اینه که اون وکیلی که من بهش زنگ زدم همه تاریخها رو بهش گفتم و اون هم گفت که داره پرونده افراد شبیه به من رو بررسی میکنه...)
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، battosai
سلام بچه ها
خسنه نباشید
من تازه وارد جمع شدم و خیلی از مسائل رو نمی دونم
ممنون می شم راهنماییم کنید تا راه بیفتم
شرایط من :
خواهرم واسه مامان اینا اقدام کرده و اونا تازه رفتن و 3 هفته به 21 سال شدن من مونده بود که واسه من اقدام شده
می خوام ببینم سنم فریز میشه ؟
آیا احتمال داره فریز نشه ؟ و توی فرمول معروف گذاشته بشه و محاسیات انجام بشه ؟و من کارم بیشتر طول بکشه؟
من الان می خوام بدونم واقعن چه جوری میشه ؟ یک پاسخی می خوام که بتونم بهش مطمئن باشم چون می خوام واسه درسم برنامه ریزی کنم
کسی می تونه جواب من رو بده ؟ممنون می شم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-12-23 ساعت 17:17)marji_h نوشته:  خواهرم واسه مامان اینا اقدام کرده و اونا تازه رفتن و 3 هفته به 21 سال شدن من مونده بود که واسه من اقدام شده
یعنی شما زمانی که مادرتون گرین کارت گرفتن 21 سالتون نشده بوده؟!
اگه جواب مثبته که کار شما باید همراه با مادرتون درست میشد!! و احتیاجی به اقدام دوباره برای شما نبود.
همسرم:
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، amir2640 ، battosai ، storagemeter
(2012-12-23 ساعت 16:56)anahita1361 نوشته:  دوستان یه چیزی به نظرم رسیده که امیدوارم اشتباه باشه:
این تبصره که ما ازش حرف میزنیم یه تبصره از قانون CSPA هست که خود این قانون هم سال 2002 تصویب شده.
چیزی که با منطق جور درمیاد اینه که این قانون فقط در مورد کسانی اجرا بشه که بعد از سال 2002 براشون اقدام شده.
مثلاً در مورد خود من که سال 1994 برای مادرم اقدام شده بوده بعید میدونم دیگه این قانون اجرا بشه. نه اصل قانون و نه تبصره های جدیدش...
(تنها چیزی که امیدوارم میکنه اینه که اون وکیلی که من بهش زنگ زدم همه تاریخها رو بهش گفتم و اون هم گفت که داره پرونده افراد شبیه به من رو بررسی میکنه...)

فکر نمیکنم آناهیتا خانوم .... نگران نباشید ... اداره مهاجرت که اوکی رو داده بود... حالا زمان مشخص میکنه ...
پاسخ
تشکر کنندگان: hossein2 ، anahita1361
(2012-12-23 ساعت 16:56)anahita1361 نوشته:  دوستان یه چیزی به نظرم رسیده که امیدوارم اشتباه باشه:

آناهیتا جان وکیل من هم گفت این "تبصره" چیز جدیدی نیست. و من هم همینو توی پست قبلم گفتم که حتّی آخرین آپدیت این صفحه تو سایت خود USCIS برای مارچ سال ۲۰۱۱ هست...به قول وکیلم گفت تازه بین ایرانیا حرفش افتاده. و به من گفت اگر بیشتر از ۱۰ سال از پرونده گذشته باشه کلا دیگه نمی‌شه روش حسابی‌ کرد (فکر می‌کنم به همین دلیل هم تو این صفحه نوشته برای بعد از آگوست ۲۰۰۲).

ولی‌ حالا ضرر نداره که شما با چند تا وکیل مشورت کنی‌، اما تا زمانی‌ که مطمئن نشدی باهاشون قرارداد نبند چون پولتو که پس نمیدن
K1
اقدام: جولای۲۰۱۲
اپروال: دسامبر۲۰۱۲
مصاحبه: ابوظبی-فوریه۲۰۱۳
اقدام برای AOS: جون ۲۰۱۳
انگشت نگاری: جون ۲۰۱۳
دریافت نامه مصاحبه AOS: جولای ۲۰۱۳
مصاحبه AOS: آگوست ۲۰۱۳
دریافت گرین کارت: آگوست ۲۰۱۳

پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، bsbali ، girl
(2012-12-24 ساعت 20:15)sara mas نوشته:  آناهیتا جان وکیل من هم گفت این "تبصره" چیز جدیدی نیست. و من هم همینو توی پست قبلم گفتم که حتّی آخرین آپدیت این صفحه تو سایت خود USCIS برای مارچ سال ۲۰۱۱ هست...

سارا جان ممنون از جواب شما. ولی من خودم توی اینترنت صفحه های زیادی دیدم که در مورد این تبصره جدید نوشتن و یکی از این سایتها رو هم اینجا معرفی کردم. در اینکه این تبصره 2012 تصویب شده کوچکترین شکی نیست فقط مسئله اینه که شامل حال چه کسانی میشه.
همسرم:
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
تبصره 26 سپتامبر 2012 است ....
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361
و اما من دوباره نشستم فکر کردم و یه چیز دیگه هم به نظرم رسید :پی
اگه این قانون CSPA سال 2002 تصویب شده با در نظر گرفتن اینکه کسانی که توی گروه F4 هستن تقریباً 13 سالی کارشون طول میکشه تا درست بشه، پس تا الان هیچ کسی از این گروه نباید تونسته باشه از این قانون استفاده کنه چون کسانی که سال 2002 براشون اقدام شده تازه 10 سال از شروع تقاضاشون میگذره و هیچ کدوم هنوز به نتیجه نرسیدن.
اگه من جایی اشتباه حساب کردم ممنون میشم یادآوری کنین. در غیر این صورت "حدس من" اینه که این قانون برای کسانی هست که بعد از 2002 "کارشون به نتیجه رسیده" .
همسرم:
پاسخ
(2012-12-25 ساعت 12:35)anahita1361 نوشته:  و اما من دوباره نشستم فکر کردم و یه چیز دیگه هم به نظرم رسید :پی
اگه این قانون CSPA سال 2002 تصویب شده با در نظر گرفتن اینکه کسانی که توی گروه F4 هستن تقریباً 13 سالی کارشون طول میکشه تا درست بشه، پس تا الان هیچ کسی از این گروه نباید تونسته باشه از این قانون استفاده کنه چون کسانی که سال 2002 براشون اقدام شده تازه 10 سال از شروع تقاضاشون میگذره و هیچ کدوم هنوز به نتیجه نرسیدن.
اگه من جایی اشتباه حساب کردم ممنون میشم یادآوری کنین. در غیر این صورت "حدس من" اینه که این قانون برای کسانی هست که بعد از 2002 "کارشون به نتیجه رسیده" .

چرا CSPA برا کسایی که قبل از این تاریخ تشکیل پرونده دادن یا اپرو شدن هم استفاده می شه. سال 2006 سفارت سنمو طبق این قانون حساب کرده بود در حالی پرونده ما خیلی قبل از 2002 تشکیل و اپرو شده بود. نمی دونم شاید اسما این باشه که برای پرونده های بعد از 2002 استفاده بشه اما فکر می کنم برای همه استفاده می کنن.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، anahita1361
(2012-12-25 ساعت 10:45)anahita1361 نوشته:  
(2012-12-24 ساعت 20:15)sara mas نوشته:  آناهیتا جان وکیل من هم گفت این "تبصره" چیز جدیدی نیست. و من هم همینو توی پست قبلم گفتم که حتّی آخرین آپدیت این صفحه تو سایت خود USCIS برای مارچ سال ۲۰۱۱ هست...

سارا جان ممنون از جواب شما. ولی من خودم توی اینترنت صفحه های زیادی دیدم که در مورد این تبصره جدید نوشتن و یکی از این سایتها رو هم اینجا معرفی کردم. در اینکه این تبصره 2012 تصویب شده کوچکترین شکی نیست فقط مسئله اینه که شامل حال چه کسانی میشه.

شامل فرزندان گروه f3وf4
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
(2012-12-11 ساعت 15:53)hossein2 نوشته:  سلام
من فکر کنم قانون بالای 21 سال برداشتن. مثل اینکه مهم اینه که موقعی که تقاضا میکنن فرزند باید زیر 21 سال باشه. من با چند وکیل هم که صحبت کردم گفتن که این قانون تصویب کردن ولی فقط اعلام نکردن. من دارم دنبالش میگردم. این قانون 26 سمتامبر همین ماه تصویب شده

حسن جان
من یک وکیل آمریکایی گرفتم در جریان این قضیه هستم.این که شما میگیید قانون نیست. در یک دادگاهی ( De Osorio v. Mayorkas, Ninth Circuit) در تاریخ 9-26-12 رای داده که گروه های اف ۳ و ف۴ هم شامل "automatic conversion and priority date retention" برای کسانی که "aged-out" شدن هم بشه.
ولی ۱۸ دسامبراداره مهاجرت دوباره ۳۰ روز وقت خواست. یعنی تا ۲۶ ژانویه دوباره باید صبر کنیم.
در صورتی که اداره مهاجرت تا اون تاریخ دوباره تقاضای تجدید نظر نکنه تبدیل به قانون می شه. معنیشم اینکه اگه زمان تقاضا زیر ۲۱ سال سن داشتی و از قانون CSPA هم نمی تونستی استفاده کنی شما priority date خانوادتو میتونی بگیری.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f ، bsbali
این قضیه رو اداره مهاجرت تایید کرده حالا بیاد 30 روز تقاضای تجدید نظر بده ؟!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، الهه سابق ، anahita1361
(2012-12-31 ساعت 03:29)alisarvareharchiabi نوشته:  این قضیه رو اداره مهاجرت تایید کرده حالا بیاد 30 روز تقاضای تجدید نظر بده ؟!!!!

این نامه تجدید درخواست اداره مهاجرته.
http://shusterman.com/pdf/motiontoextend...andate.pdf
چطور میتونه تایید کرده باشه
فقط اگه ۲۶ ژانویه در خواست تجدید نظر نکنه رای دادگاه تبدیل به قانون می شه و ما متوانیم تقاضای جدید کنیم.

اصلا دادگاه بین اداره مهاجرت وچندتا وکیل هست که کیس هایی شبیه ما رودارن.
اگرویدیوهای دادگاه هم نگاه کنی(http://www.shusterman.com/shustermanstes...rcuit.html) میبینی وکیل اداره مهاجرت تمام مدت میگه تعداد کیس های اف۳ و۴ زیاد هست وما نمیتو نیم این کار را انجام بدیم.

حالا اداره مهاجرت که شکست خورده تا ۲۶ ژانویه وقت خواسته و میخواد نظر دادستان کل رو بدونه و تو نامه گفته اگه او با رای دادگاه موافق بود که هیچ وگرنه به Supreme Court شکایت می کنه که معنیش این هست ما باید تا جواب دادگاه عالی صبر کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، bsbali ، mohammadacf

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان