کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2013-01-26 ساعت 00:29)milad_sunboy نوشته:  
(2013-01-01 ساعت 06:54)milad_sunboy نوشته:  
(2012-12-31 ساعت 03:29)alisarvareharchiabi نوشته:  این قضیه رو اداره مهاجرت تایید کرده حالا بیاد 30 روز تقاضای تجدید نظر بده ؟!!!!

این نامه تجدید درخواست اداره مهاجرته.
http://shusterman.com/pdf/motiontoextend...andate.pdf
چطور میتونه تایید کرده باشه
فقط اگه ۲۶ ژانویه در خواست تجدید نظر نکنه رای دادگاه تبدیل به قانون می شه و ما متوانیم تقاضای جدید کنیم.

اصلا دادگاه بین اداره مهاجرت وچندتا وکیل هست که کیس هایی شبیه ما رودارن.
اگرویدیوهای دادگاه هم نگاه کنی(http://www.shusterman.com/shustermanstes...rcuit.html) میبینی وکیل اداره مهاجرت تمام مدت میگه تعداد کیس های اف۳ و۴ زیاد هست وما نمیتو نیم این کار را انجام بدیم.

حالا اداره مهاجرت که شکست خورده تا ۲۶ ژانویه وقت خواسته و میخواد نظر دادستان کل رو بدونه و تو نامه گفته اگه او با رای دادگاه موافق بود که هیچ وگرنه به Supreme Court شکایت می کنه که معنیش این هست ما باید تا جواب دادگاه عالی صبر کنیم.

********** Breaking news **********

این سایت پرونده هست فقط اگه تا ۱۰ ساعت آینده(پایان وقت اداری در غرب آمریکا) اداره مهاجرت شکایتشو تسلیم دادگاه عالی (supremecourt) نکنه. حکم دادگاه تبدیل به قانون سراسری می شه و آنهایی که age-out ( بالای ۲۱شدن ولی پرونده قبل ۲۱ باز شده و نتونستن از قانون CSPA استفاده کنن) میتونن Priority Date خانواده رو استفاده کنن
http://www.supremecourt.gov/Search.aspx?...12a612.htm

نمیدونین تو فروم ها مهاجرت خارجی و وبسایت وکلای در گیر پرونده چه خبره.... پوشش زنده را افتاده

متاسفانه اتفاقی که نباید می افتادافتاد. قبلا وکیل آمریکایی گفته بود اگه این اتفاق بیوفته دادگاه تجدید نظر کمتراز یک سال رای نهایی رو صادر میکنه که البته کمتر از۴ سال دادگاه قبلی هست ولی برای من خیلی زیاده
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
چی شد پس ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60
(2013-01-27 ساعت 16:37)alisarvareharchiabi نوشته:  چی شد پس ؟

علی جان .
اداره مهاجرت دادخواست خودشو تسلیم دادگاه عالی آمریکا کرد متاسفانه. همونطور هم که میدونی دادگاهی که به نفع ما رای داده بود (9th circuit) دادگاه ملی نیست. فقط شامل چند ایالت میشه که کالیفرنیا هم جزء شه. از طرف دیگه یه دادگاه دیگه 2th circuit بود بر علیه ما رای داده بوده . اگه جمعه اداره مهاجرت شکایت نمیکرد این به قانون سراسری تبدیل میشد.

از طرفی برای رای دادگاه 9th circuit بین علما اختلاف نظرهست
وکیل من که خودش وکیلی بوده که این در این دادگاه را برده میگه برای اینکه رای دادگاه جنبه قانونی بگیره اداره مهاجرت نمی بایست به دادگاه عالی شکایت میکرد. حالا تا جواب دادگاه عالی موظف به اجرای حکم نیست.(برای منم حاضر نیست فایل باز کنه؛ میگه باید صبر کنی)

از طرف دیگه عده دیگه مخصوصا ایرانی ها(که معمولا مشاور حقوقی هستند) میگن چون دادگاه رای صادر کرده اداره مهاجرت موظف به انجامش هست. من خودم اولین کسی بودم که تو این فرم این مسله رو بیان کردم(صفحه ۱۸ همین تاپیک) و از یک مشاور ایرانی یه لینک ویدوای گذاشتم.(منظورم اینکه من با کسی پدر کشتگی ندارم) تازه از خودامم هست که حرف اینا درست باشه...
حالا تو اگه ممکنه ما رو تو جران پروندت بذار. تا حالا تونستی Priority Date خانوادتو بگیری؟ اگه بگیری که ایشالا هم بگیری همچی حله...
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadacf ، battosai ، bsbali
میلاد جان سلام ... اگر فرض کنیم تا دادگاه بعدی ...آیا اون چند تا ایالت 9th circuit مراحل کسب Priority Date رو انجام میدن یا نه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: milad_sunboy ، bsbali
(2013-01-31 ساعت 06:41)alisarvareharchiabi نوشته:  میلاد جان سلام ... اگر فرض کنیم تا دادگاه بعدی ...آیا اون چند تا ایالت 9th circuit مراحل کسب Priority Date رو انجام میدن یا نه ؟

علی جان ... فقط اداره مهاجرت ایالت کالیفرنیا ممکن این کار را بکنه. البته من تا حالا کسیو ندیدم این کارو کرده باشه و موفق شده باشه PD خانوادشو بگیره. این وکیله هم اولش میگفت میشه ولی ریسک داره الان جواب نمیده( سرش با Immigration reform) گرمه!! ولی من هر روز تو این فرم ها و وبلاگ های ماجرت انگلیسی میگردم ببینم کسی این کارو کرده یا نه. تونستم باوکیله یا وکیل مطمن دیگه ای حرف بزنم حتما خبرت میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، bsbali
از دوستان خبری نیست در مورد قانون جدید خبری تازه ندارین آقا میلاد شما چی ؟؟ من منتظر رسیدن کیس نامبر هستم ...

این سایت جالبیه http://liftedlamp.wordpress.com/2012/10/...djustment/

در پرسش ها جواب های خوبی داره...
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، amir2640 ، الهه سابق ، dreamer60 ، milad_sunboy
سلام
من یک سوال داشتم که تا به حال 100 بار پرسیدم و کسی جواب نداده و این صفحه ها رو هم خوندم
من مجرد هستم و مادرم 2 سال گرین کارت آمریکا دارن و 3 سال دیگر سیتیزن میشوند. اگر من این 3 سال مجرد بمونم و بلافاصله بعد از سیتیزن شدن مادرم ، متاهل شوم،‌حالا با این تفاسیر من چند سال بعد از سیتیزنی مادرم باید منتظر باشم تا همراه همسرم دعوت به مصاحبه شویم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
الان فرزند متاهل فرد سیتیزن حدود 11 سال طول میکشه تا نوبتش بشه
الان مادرتون براتون اقدام کردن یا نه؟

کار بهتر اینه که مادرتون الان واستون اقدام کنن (بعنوان فرزند مجرد بالای 21 سال فرد دارنده گرینکارت)، بعد از سیتیزنی ایشون و ازدواج شما، پروندتونو سریع ارتقا بدید. حداقل این 3 سال پروندتون توی اداره مهاجرت کاراش انجام میشه و لازم نیست از صفر شروع کنید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، battosai ، amir2640
(2013-02-12 ساعت 12:27)alisarvareharchiabi نوشته:  از دوستان خبری نیست در مورد قانون جدید خبری تازه ندارین آقا میلاد شما چی ؟؟ من منتظر رسیدن کیس نامبر هستم ...

این سایت جالبیه http://liftedlamp.wordpress.com/2012/10/...djustment/

در پرسش ها جواب های خوبی داره...

راستش من با ۲ تا وکیل که تا حالا تماس گرفتم گفتن باید تا نتیجه دادگاه عالی صبر کنی. اداره مهاجرت کالیفرنیا هم طبق رای دادگاه عمل نمیکنه.
اینم متن جوابشون

Carl Shusterman Immigration Attorney
9th Circuit decision is on hold until the SC case is decided

San Diego Immigration Lawyer, Jacob J. Sapochnick
Currently we recommend clients not to file anything based on the 9th circuit case. Since Immigration law if Federal, being in California will not make a difference.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، f1f ، bsbali ، sara66 ، amir2640 ، battosai
با سلام،
اولین روزی هست که در این سایت رجیستر کردم، میخواستم از دوستان سوالی بپرسم.
خوانواده من سال 2001 زمانی بود که فایل باز کردن و سال 2012 وارد آمریکا شدند و متعاقبا برای من نیز فایل باز کردن.

سوال من این هست که آیا با توجه به اینکه سال 2001 من زیر 21 سال داشتم و الان 28 سالمه ، آیا با استناد به قانون CSPA امکان گرفتن ویزا و گرین کارت را دارم یا خیر؟

با وکیلی صحبت کردم که میگه امکان پذیر هست، ولی 3000 $ کار مزد میگیره.. میخواستم قبل از پرداخت اطمینان حاصل کنم با توجه به تجربیات شما.

پیشاپیش ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
شما طبق قانون جدید باید نامه اپروو قبلیتونو همراه سایر مدارک به ادارخ مهاجرت بفرستید. طبق این قانون شما به محض اینکه اپروو بشید، کارنت میشید چون قبلا در انتظار کارنت شدن بودید. جزییاتشو علی بهتر میدونه.
علی آقا لطفا جواب بده
وکیل واسه چی بگیری و پولتو دور بریزی؟ فقط اپروو اون سالو باید بفرستی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f
(2013-03-06 ساعت 17:17)loveis_8mile نوشته:  با سلام،
اولین روزی هست که در این سایت رجیستر کردم، میخواستم از دوستان سوالی بپرسم.
خوانواده من سال 2001 زمانی بود که فایل باز کردن و سال 2012 وارد آمریکا شدند و متعاقبا برای من نیز فایل باز کردن.

سوال من این هست که آیا با توجه به اینکه سال 2001 من زیر 21 سال داشتم و الان 28 سالمه ، آیا با استناد به قانون CSPA امکان گرفتن ویزا و گرین کارت را دارم یا خیر؟

با وکیلی صحبت کردم که میگه امکان پذیر هست، ولی 3000 $ کار مزد میگیره.. میخواستم قبل از پرداخت اطمینان حاصل کنم با توجه به تجربیات شما.

پیشاپیش ممنونم

با توجه به تبصره جدید بله ...اما همونطور که میلاد عزیز گفت این قضیه به این راحتیا نیست اداره مهاجرت درخواست تجدید نظر داده و ... فعلن این تبصره در حال تعلیق هست ..من نمیدونم که دادگاه عالی کی و چه زمانی رای قطعی رو میده کاشکی میلاد عزیز میگفت به هر حال من الان وکیل گرفتم و فایل برام باز شده ... و من هم به شما پیشنهاد میکنم حتمن وکیل دنبال کارها باشه این البته نظر شخصی خودم هست به هر حال اگر اتفاقی بیوفته وکیل خیلی حمایت کننده خوبیه اگر هم دادگاه عالی به ضرر ما رای بده که طبق معمول باید 8 سال حداقل صبر کنیم ولی در کل با گرفتن وکیل با خیال راحت به مسائل نگاه می کنیم ... , و همونطور که الهه خانوم گفتن شما باید نامه اپرو قبلی بفرستین همراه با بقیه مدارک اما در توضیح اینکه وکیل من چیکار کرد فقط یک نامه نوشت و توضیحات داد که ... و ...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، f1f ، bsbali
با سلام خدمت تمام أعضاي گل اين فروم
دوستان بنده هم مثل اين عزيزان مشكل بالا بودن سن !!!٢١ سال ( نميتونه حس جالبي باشه تو ٢٥ سالگي إحساس پيري بكني) دارم من كه از سال ١٩٩٦ تو نوبتم بخاطر نابلدي و سهل انگاري با وجود اينكه سال ٢٠٠٨ كار خونواده من آماده شد و من هم مشكل سني نداشتم نرفتم ( البته اون زمان سر بازي و كنكور هم مانع ميشد) حالا بعد از ٣ سال كه خونواده أقدام كردن ٢٠١١ ما متوجه شديم من نميتونم برم و رسما فرصتم سوخت
حالا از دوستان سوال دارم آيا إمكان فعالسازي دوباره پرونده من هست ؟ چون واقعا اين كتگوري f2b آدم رسما پير ميكنه ٨ سال انتظار اونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
جواب سوال شما توی پست قبلی من هست دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: Hitman908 ، battosai
(2013-03-08 ساعت 02:05)الهه سابق نوشته:  جواب سوال شما توی پست قبلی من هست دوست عزیز

با سلام و عرض أدب
الهه خانم اين نامه اپرو و ساير مدارك لطف كنيد بيشتر توضيح بديد
من نامه اي مادرم در اختيار داره كه كيس نامبر براي أولين بار براش فرستاده شد منظورتون همونه؟
راجع به ساير مدارك ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان