کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2013-04-30 ساعت 22:49)amir2640 نوشته:  
(2013-04-30 ساعت 15:37)teriole نوشته:  با سلام به همه من تازه به این گروه پیوستم و خیلی‌ از سوال هامو اینجا جواب گرفتم ولی‌ یک سوال دارم که خوشحال میشم که کسی‌ راهنماییم کنه، ما ساله ۲۰۰۱ اقدام کردیم واسه کیس ف‌‌۴ ولی‌ تا ساله ۲۰۰۶ هیچ خبری نبود بد یه ایمیل اومد که پرونده در جریان بد دوباره رفت اتا ساله ۲۰۱۰ که شروع شد واسه کل خانواده فاکتور فرستادن که نفری فلان مبلغ بریزید به حساب و بد دوباره رفت تا همین چند روز پیش که ایمیل مصاحبه اومد که تو ارمنستان هست. من الان ۳۰ سالمه و پدرم از طریق خواهرش اقدام کرده واسمون یعنی‌ کل خانواده با هم. حالا سوال اینه من زمان درخواست
۱۹ سالم بوده ولی‌ زمانی که اولین ایمیل گرفتیم ۲۴ سالم میشده و الان زمان مصاحبه ۳۰ سالم هست آیا من می‌تونم ویزا بگیرم

ببینید شما برای ینکه شامل حمایت از فرزند (cspa) بشید باید 4 تا فاکتور رو داشته باشید

1 هنگام درخواست زیر 21 باشید
2 هنگام کارنت شدن مجرد باشید
3 p d شما بعد از 2002 که قانون تصویب شده باشه
4 تاریخ اپرووتون رو از سنتون کم کنید سنتون زیر 21 بشه

اینم لینک یه سایتی که باوارد کردن مشخصاتتون بهتون میگه که شامل قانون میشید یا نه ؟
http://www.immihelp.com/cspa-calculator....D6D780A81A

بنا بر این متاسفانه شامل این قانون نمیشید اما همون طور که عبدالرضا عزیز هم گفتن بهتر اونجا باشید شاید ایشالا دری به تخته خوردو شاملتون شد Rolleyes

مرسی‌ آقای امیر از راهنماییتون ولی‌ من متاسفانه نمیدونم دقیقا این تاریخ اپرو من اون ۲۰۰۱ هست یا اون ۲۰۰۶ ؟ چون بالای پرونده من همه‌‌جا تاریخ ۲۰۰۱ نوشته شده از کجا می‌تونم اینو بفهمم ؟
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: 2001
محل مصاحبه: آنکارا بود که خودشان به ایروان تغییر دادند
تاریخ تکمیل مدارک : 2010
تاریخ مصاحبه: 2013 May 30
تاریخ کلیرینس : Jan 16 2014
تاریخ گرفتن ویزا: Feb 04 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
یه برگه هست نوشته piority date اینو به من بگید یه برگه دیگه هم هست notice date داره توش تاریخ اون رو به من بگید من به شما میگم با عرض معذرت از /اقا امیر که دارم به جای ایشون جواب میدم
پاسخ
(2013-05-01 ساعت 09:45)teriole نوشته:  
(2013-04-30 ساعت 15:37)teriole نوشته:  با سلام به همه من تازه به این گروه پیوستم و خیلی‌ از سوال هامو اینجا جواب گرفتم ولی‌ یک سوال دارم که خوشحال میشم که کسی‌ راهنماییم کنه، ما ساله ۲۰۰۱ اقدام کردیم واسه کیس ف‌‌۴ ولی‌ تا ساله ۲۰۰۶ هیچ خبری نبود بد یه ایمیل اومد که پرونده در جریان بد دوباره رفت اتا ساله ۲۰۱۰ که شروع شد واسه کل خانواده فاکتور فرستادن که نفری فلان مبلغ بریزید به حساب و بد دوباره رفت تا همین چند روز پیش که ایمیل مصاحبه اومد که تو ارمنستان هست. من الان ۳۰ سالمه و پدرم از طریق خواهرش اقدام کرده واسمون یعنی‌ کل خانواده با هم. حالا سوال اینه من زمان درخواست
۱۹ سالم بوده ولی‌ زمانی که اولین ایمیل گرفتیم ۲۴ سالم میشده و الان زمان مصاحبه ۳۰ سالم هست آیا من می‌تونم ویزا بگیرم

ببینید شما برای ینکه شامل حمایت از فرزند (cspa) بشید باید 4 تا فاکتور رو داشته باشید

اینم لینک یه سایتی که باوارد کردن مشخصاتتون بهتون میگه که شامل قانون میشید یا نه ؟

بنا بر این متاسفانه شامل این قانون نمیشید اما همون طور که عبدالرضا عزیز هم گفتن بهتر اونجا باشید شاید ایشالا دری به تخته خوردو شاملتون شد Rolleyes

مرسی‌ آقای امیر از راهنماییتون ولی‌ من متاسفانه نمیدونم دقیقا این تاریخ اپرو من اون ۲۰۰۱ هست یا اون ۲۰۰۶ ؟ چون بالای پرونده من همه‌‌جا تاریخ ۲۰۰۱ نوشته شده از کجا می‌تونم اینو بفهمم ؟

خوب اطلاعاتی که علی اقا گفتن رو بهشون بدید میتونن بهتون بگن که چند سال طول کشیده تا اپروو شید البته میشه هم اگر رسپیت نامبرتونو دارید برید به سایته USCIS اونجا رسپیت نامبرتونو وارد کنید وتمام اطلاعات پروندتونو بهتون داده میشه که تاریخ اپروو شدنتونم یکیشه
در مورد فاکتور ۳ که من گفتم علی اقا بنده حد اقل ۱۰ تا سایت معتبرو چک کردم و این مورد دقیقا توی همشون بود اما ممکنه همون طور که شما میگید در برخی موارد اجرا نشه که البته جای خوشحالیه اما اینهم دلیل بر نبودن این تبصره نمیشه !!!!

راستی علی اقا تکلیف age out چی شد ؟ وکیلتون تونست از این قانون برایه پروندتون استفاده کنه ؟
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان:
هنوز آقا امیر هیچی فعلن همه چی در برزخ قرار داره این age out رفته دادگاه عالی حالا تا دادگاه عالی ... در همین فعل و انفعلات آقایون تصمیم گرفتن قوانین مهاجرت رو تغییر بدن اصلن یه وضعی فکر نکنم خودشون هم بدونن دارن چیکار میکنن... فعلن هیچی معلوم نیست ...
پاسخ
(2013-05-01 ساعت 13:45)amir2640 نوشته:  

خوب اطلاعاتی که علی اقا گفتن رو بهشون بدید میتونن بهتون بگن که چند سال طول کشیده تا اپروو شید البته میشه هم اگر رسپیت نامبرتونو دارید برید به سایته USCIS اونجا رسپیت نامبرتونو وارد کنید وتمام اطلاعات پروندتونو بهتون داده میشه که تاریخ اپروو شدنتونم یکیشه
در مورد فاکتور ۳ که من گفتم علی اقا بنده حد اقل ۱۰ تا سایت معتبرو چک کردم و این مورد دقیقا توی همشون بود اما ممکنه همون طور که شما میگید در برخی موارد اجرا نشه که البته جای خوشحالیه اما اینهم دلیل بر نبودن این تبصره نمیشه !!!!

راستی علی اقا تکلیف age out چی شد ؟ وکیلتون تونست از این قانون برایه پروندتون استفاده کنه ؟

امیر جان مرسی‌ ولی‌ متاسفانه من USCIS number ندارم و فقط هرچی‌ تو ایمیلهام نگاه کردم NVC Case Number دارم . آیا با اون می‌شه این اطلاعاتو جایی در آورد ؟
چیزی که مطمئنم اینه که PD من ۲۰۰۱ هست و از اون موقع تا تاریخ ۲۰۱۰ خبری نبود تا NVC ایمیل زد و درخواست این کرد که پروندهرو از طریق وکیل می‌‌خوایم جلو ببریم یا خودمون بد ما گفتیم خودمون بد دوباره رفت تا سال ۲۰۱۱ که ایمیل زد و درخواست مدارک مثل شناسنامه و این چیزارو کرد بد اون هم واسمون INVOICE فرستاد.
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: 2001
محل مصاحبه: آنکارا بود که خودشان به ایروان تغییر دادند
تاریخ تکمیل مدارک : 2010
تاریخ مصاحبه: 2013 May 30
تاریخ کلیرینس : Jan 16 2014
تاریخ گرفتن ویزا: Feb 04 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-02 ساعت 10:11)teriole نوشته:  
(2013-05-01 ساعت 13:45)amir2640 نوشته:  

امیر جان مرسی‌ ولی‌ متاسفانه من USCIS number ندارم و فقط هرچی‌ تو ایمیلهام نگاه کردم NVC Case Number دارم . آیا با اون می‌شه این اطلاعاتو جایی در آورد ؟
چیزی که مطمئنم اینه که PD من ۲۰۰۱ هست و از اون موقع تا تاریخ ۲۰۱۰ خبری نبود تا NVC ایمیل زد و درخواست این کرد که پروندهرو از طریق وکیل می‌‌خوایم جلو ببریم یا خودمون بد ما گفتیم خودمون بد دوباره رفت تا سال ۲۰۱۱ که ایمیل زد و درخواست مدارک مثل شناسنامه و این چیزارو کرد بد اون هم واسمون INVOICE فرستاد.

با سلام دوست عزیز

ببینید receipt number تون رو باید توی همون فرمهایه اولیتون قبل از اینکه Case Number بهتون داده بشه دنبالش بگردید حتما پیداش میکنید و بعد به این سایت برید و واردش کنید https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do توی قسمت Check My Case Status

غیر از این من راهی به ذهنم نمیرسه البته اون تاریخ هایی رو هم که علی اقا گفتن هم میشه ازش تاریخ اپرووتونو فهمید اگر خودتون متوجش نشدید به ایشون بگید حتما راهنماییتون میکنن

اگر اون تاریخ ها رو هم ندارید !!! ......

شاید به کمک case number بشه تاریخ اپروو رو بدست اورد که من دوستان مطلع در این زمینه میخوام اگر چنین چیزی امکان پذیره راهنماییتون کنند
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان:
آیا امکان داره آدم متاهل دروغ بگه بالای 21 و مجرد هستم وازطریق پدر مادر سریعتر گرین کارت بگیره و بعد برای همسرمون اقدام کنیم و خیلی راحت تر گرین کارت بگیریم هردومون.ازکجا میتونن بفهمن سفارت آریکا وضعیت تاهل ومجرد بودن شخص رو
در انتظار قبولی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-10 ساعت 13:52)sad_hadian نوشته:  آیا امکان داره آدم متاهل دروغ بگه بالای 21 و مجرد هستم وازطریق پدر مادر سریعتر گرین کارت بگیره و بعد برای همسرمون اقدام کنیم و خیلی راحت تر گرین کارت بگیریم هردومون.ازکجا میتونن بفهمن سفارت آریکا وضعیت تاهل ومجرد بودن شخص رو

خب اولین مشکل که شناسنامه هست که جزو مدارک باید بهشون تحویل بدین. مگر اینکه بتونید اون مشکل رو هم حل کنید!!
بعد هم اونقدر ها هم اقدام کردن برای همسر آسون نیست. چون با گرین کارت که برای همسرتون اقدام کنید اون هم 5و6 سالی طول میکشه تا کارش درست بشه. و تو این مدت شما باید مدام در حال رفت و آمد باشید تا گرین کارت خودتون دچار مشکل نشه.
برای این مشکل هم چیزی که به نظرم میرسه اینه که میشه از پاس سفید استفاده کنید ( اگه اشتباه نکنم دو بار میشه پاس سفید گرفت ) پس 4 سال بدون مشکل میشه خازج از امریکا باشین.
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، sad_sad
(2013-05-10 ساعت 14:01)anahita1361 نوشته:  
(2013-05-10 ساعت 13:52)sad_hadian نوشته:  آیا امکان داره آدم متاهل دروغ بگه بالای 21 و مجرد هستم وازطریق پدر مادر سریعتر گرین کارت بگیره و بعد برای همسرمون اقدام کنیم و خیلی راحت تر گرین کارت بگیریم هردومون.ازکجا میتونن بفهمن سفارت آریکا وضعیت تاهل ومجرد بودن شخص رو

خب اولین مشکل که شناسنامه هست که جزو مدارک باید بهشون تحویل بدین. مگر اینکه بتونید اون مشکل رو هم حل کنید!!
بعد هم اونقدر ها هم اقدام کردن برای همسر آسون نیست. چون با گرین کارت که برای همسرتون اقدام کنید اون هم 5و6 سالی طول میکشه تا کارش درست بشه. و تو این مدت شما باید مدام در حال رفت و آمد باشید تا گرین کارت خودتون دچار مشکل نشه.
برای این مشکل هم چیزی که به نظرم میرسه اینه که میشه از پاس سفید استفاده کنید ( اگه اشتباه نکنم دو بار میشه پاس سفید گرفت ) پس 4 سال بدون مشکل میشه خازج از آمریکا باشین.

حق با آناهیتا جان هست، فقط اقدام برای همسر از طریق گرین کارت در حال حاضر حدود 2 سال و نیم طول میکشه.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، sad_sad ، f1f ، bsbali
(2013-05-10 ساعت 14:01)anahita1361 نوشته:  

برای این مشکل هم چیزی که به نظرم میرسه اینه که میشه از پاس سفید استفاده کنید ( اگه اشتباه نکنم دو بار میشه پاس سفید گرفت ) پس 4 سال بدون مشکل میشه خازج از آمریکا باشین.

دوست عزيز سلام
يکي از دوستان نزديک با گرفتن شناسنامه المثني ....
ضمنا به قول شاپرک عزيز دو سال و نيم طول کشيد تا ايشون تونستن براي زن و بچه دو سالش گرين کارت بگيره
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: sad_sad ، battosai ، amir2640 ، bsbali ، شاپرک
دوستان در مورد این دو سال و نیم مطمئن هستید؟؟!! یعنی جدیدا اینطور شده؟؟ اگه اینطوره که واقعا خبر خوبی بود برای من و ممنونم از همتون Smile
همسرم:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-10 ساعت 20:59)anahita1361 نوشته:  دوستان در مورد این دو سال و نیم مطمئن هستید؟؟!! یعنی جدیدا اینطور شده؟؟ اگه اینطوره که واقعا خبر خوبی بود برای من و ممنونم از همتون Smile

دوستم جون سلام
راستش من مطمئن نيستم دو ساله يا سه ساله کار زن و بچه دوست ما طول کشيد فقط اين رو مطمئنم که شناسنامه المثني گرفته بود و باقي قضايا و الان هم حدودا سه سالي هست که مقيم امريکا هستن
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، شاپرک
(2013-05-10 ساعت 22:06)ladan نوشته:  
(2013-05-10 ساعت 20:59)anahita1361 نوشته:  دوستان در مورد این دو سال و نیم مطمئن هستید؟؟!! یعنی جدیدا اینطور شده؟؟ اگه اینطوره که واقعا خبر خوبی بود برای من و ممنونم از همتون Smile

دوستم جون سلام
راستش من مطمئن نيستم دو ساله يا سه ساله کار زن و بچه دوست ما طول کشيد فقط اين رو مطمئنم که شناسنامه المثني گرفته بود و باقي قضايا و الان هم حدودا سه سالي هست که مقيم امريکا هستن

دو یا سه سالش مهم نیست. مهم اینه که پنج یا شش سال نباشه!
خیلی هم ممنون :دی
همسرم:
پاسخ
(2013-05-10 ساعت 23:51)anahita1361 نوشته:  
(2013-05-10 ساعت 22:06)ladan نوشته:  

دوستم جون سلام
راستش من مطمئن نيستم دو ساله يا سه ساله کار زن و بچه دوست ما طول کشيد فقط اين رو مطمئنم که شناسنامه المثني گرفته بود ...

دو یا سه سالش مهم نیست. مهم اینه که پنج یا شش سال نباشه!
خیلی هم ممنون :دی

آناهیتا جان چون این موضوع برای من خیلی مهمه، پیگیرش هستم و از طریق بچه هایی که تو همین سایت کارشون درست شده و از طریق ویزا بولتن متوجه شدم که دوسال و نیم تا سه سال طول میکشه. الان هم ویزا بولتن جدید اعلام شده 08JUN11 کارنت شدند که یعنی کمتر از 2 سال دیگه!! Cool
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، battosai
دوستان آیا قبل از اینکه کارنت بشیم خبری میشه؟ اگه بله چقدر قبلش؟ و چه خبری؟!
یا اینکه تازه کارنت که شدیم باید منتظر خبر باشیم؟
اگه بخوام جای مصاحبه رو عوض کنم کِی و به کجا باید اعلام کنم؟
ممنونم
همسرم: