کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
بستگی داره آناهیتا جان . بعضی ها یعنی اکثراً قبل از تاریخ اعلام بولتن ویزا یعنی 10 ام هر ماه interview letter براشون می آد و این نشون می ده ویزا بالتین ماه بعد کارنت خواهند شد . این یکی از راههای پیش بینی ویزا بالتین ماه بعده . بعضی ها هم بعد از کارنت شدن نامشون مس آد . به طور میانگین 40تا 30 روز بعد از کارنت شدن تاریخ مصاحبه هستش .به عنوان مثال این ماه f2a ، تا هشت جون 2011 کارنت شد .یعنی کسایی که قبل این تاریخ هستن براشون نامه مصاحبه اومده .مثلاً یکی از دوستان توی visa journey ، سه جون هست که کارنت شده نامه مصاحبش هم واسه اواخر جولای هست .که ما این رو دیدیم فهمیدیم ویزا بالتین این ماه باید 8 جون باشه .در مورد تعویض محل مصاحبه من اصلاً پیشنهاد نمیکنم اینکارو چون پشیمونه هر کی اینکارو کرده . امیدوارم مفید بوده باشم. Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، amir2640 ، battosai ، bsbali ، abdolreza ، powerb
(2013-05-11 ساعت 11:35)omnia نوشته:  بستگی داره آناهیتا جان . بعضی ها یعنی اکثراً قبل از تاریخ اعلام بولتن ویزا یعنی 10 ام هر ماه interview letter براشون می آد و این نشون می ده ویزا بالتین ماه بعد کارنت خواهند شد . این یکی از راههای پیش بینی ویزا بالتین ماه بعده . بعضی ها هم بعد از کارنت شدن نامشون مس آد . به طور میانگین 40تا 30 روز بعد از کارنت شدن تاریخ مصاحبه هستش .به عنوان مثال این ماه f2a ، تا هشت جون 2011 کارنت شد .یعنی کسایی که قبل این تاریخ هستن براشون نامه مصاحبه اومده .مثلاً یکی از دوستان توی visa journey ، سه جون هست که کارنت شده نامه مصاحبش هم واسه اواخر جولای هست .که ما این رو دیدیم فهمیدیم ویزا بالتین این ماه باید 8 جون باشه .در مورد تعویض محل مصاحبه من اصلاً پیشنهاد نمیکنم اینکارو چون پشیمونه هر کی اینکارو کرده . امیدوارم مفید بوده باشم. Smile

خیلی ممنون. مشکل مکان مصاحبه من اینه که برای من NPL (ناپل) انتخاب شده Sad
میترسم برای رفتن به خود ناپل به دردسر بیفتم !
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، powerb
(2013-05-11 ساعت 13:06)anahita1361 نوشته:  
(2013-05-11 ساعت 11:35)omnia نوشته:  بستگی داره آناهیتا جان . بعضی ها یعنی اکثراً قبل از تاریخ اعلام بولتن ویزا یعنی 10 ام هر ماه interview letter براشون می آد و این نشون می ده ویزا با

خیلی ممنون. مشکل مکان مصاحبه من اینه که برای من NPL (ناپل) انتخاب شده Sad
میترسم برای رفتن به خود ناپل به دردسر بیفتم !

برای مادر من هم به ناپل مصاحبه خورد، و مشکلی نبود و بهش مستقیم ویزا دادند ، با نامه دعوت به مصاحبه به سفارت ایتالیا برید و بهتان ویزا خواهند داد.
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، anahita1361 ، battosai ، amir2640
از ذوستانی که در کتگوری F2B هستن میشه چند نفر بمن بگن که چه مدت پس از priority date کیسشون approve شده؟ یعنی لطف کنن برای من priority date و تاریخ approve پروندشون و همینطور سرویس سنتری که پروندشون در اونجا بررسی شده رو برای من بنویسن
PD: 28 dec 2012
case: f2b
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، powerb
(2013-05-18 ساعت 01:03)maral bastani نوشته:  از ذوستانی که در کتگوری F2B هستن میشه چند نفر بمن بگن که چه مدت پس از priority date کیسشون approve شده؟ یعنی لطف کنن برای من priority date و تاریخ approve پروندشون و همینطور سرویس سنتری که پروندشون در اونجا بررسی شده رو برای من بنویسن

شما خودتون لطفآ اول شرایط و مشخصات خودتان را در امضاء قرار بدید تا بتونیم با مقایسه با کیسه خودمون با هاتون در میان بزاریم چیز های که به نظر میرسه .
من به عنوان مثال از سال ٢٠٠٥ اقدام کردم ، nebraska service center بود پرونده من ، و سال ٢٠١٠ برای من I - ٧٩٧ آمد که همان notice of action یا approve notice نام داره . بقیه ماجرا هم در امضای من هست.
پرونده من هم با ANK ٢٠١٠ شروع میشه.
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، maral bastani ، bsbali ، powerb
(2013-05-18 ساعت 04:07)abdolreza نوشته:  
(2013-05-18 ساعت 01:03)maral bastani نوشته:  از ذوستانی که در کتگوری F2B هستن میشه چند نفر بمن بگن که چه مدت پس از priority date کیسشون approve شده؟ یعنی لطف کنن برای من priority date و تاریخ approve پروندشون و همینطور سرویس سنتری که پروندشون در اونجا بررسی شده رو برای من بنویسن

شما خودتون لطفآ اول شرایط و مشخصات خودتان را در امضاء قرار بدید تا بتونیم با مقایسه با کیسه خودمون با هاتون در میان بزاریم چیز های که به نظر میرسه .
من به عنوان مثال از سال ٢٠٠٥ اقدام کردم ، nebraska service center بود پرونده من ، و سال ٢٠١٠ برای من I - ٧٩٧ آمد که همان notice of action یا approve notice نام داره . بقیه ماجرا هم در امضای من هست.
case:F2B
priority date: 28 DEC 2012
aprrove: waiting
service center: california service cente (csc)
PD: 28 dec 2012
case: f2b
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، abdolreza ، powerb
(2013-05-18 ساعت 15:55)maral bastani نوشته:  
(2013-05-18 ساعت 04:07)abdolreza نوشته:  

case:F2B
priority date: 28 DEC 2012
aprrove: waiting
service center: california service cente (csc)

سلام دوست عزیز
من تاریخ الویتم 3 Jan 2011 هنوز نامه اپرو برای من نیومده است طبق سایت Uscis برای کیس های که سرویس سنتر آنها کالیفرنیاست تقریبا 30 ما طول میکشه که نامه اپرو ارسال بشود. فکر میکنم در سایت زده بود تا تاریخ اکتبر 2010 نامه اپرو ارسال شده است.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: maral bastani ، powerb
(2013-05-10 ساعت 15:07)شاپرک نوشته:  
(2013-05-10 ساعت 14:01)anahita1361 نوشته:  
(2013-05-10 ساعت 13:52)sad_hadian نوشته:  آیا امکان داره آدم متاهل دروغ بگه بالای 21 و مجرد هستم وازطریق پدر مادر سریعتر گرین کارت بگیره و بعد برای همسرمون اقدام کنیم و خیلی راحت تر گرین کارت بگیریم هردومون.ازکجا میتونن بفهمن سفارت آریکا وضعیت تاهل ومجرد بودن شخص رو

خب اولین مشکل که شناسنامه هست که جزو مدارک باید بهشون تحویل بدین. مگر اینکه بتونید اون مشکل رو هم حل کنید!!
بعد هم اونقدر ها هم اقدام کردن برای همسر آسون نیست. چون با گرین کارت که برای همسرتون اقدام کنید اون هم 5و6 سالی طول میکشه تا کارش درست بشه. و تو این مدت شما باید مدام در حال رفت و آمد باشید تا گرین کارت خودتون دچار مشکل نشه.
برای این مشکل هم چیزی که به نظرم میرسه اینه که میشه از پاس سفید استفاده کنید ( اگه اشتباه نکنم دو بار میشه پاس سفید گرفت ) پس 4 سال بدون مشکل میشه خازج از آمریکا باشین.

حق با آناهیتا جان هست، فقط اقدام برای همسر از طریق گرین کارت در حال حاضر حدود 2 سال و نیم طول میکشه.

سلام دوستان عزیز
فقط مساله شناسنامه المثنی نیست اون که براحتی میشه گرفت
مساله اصلی این هست که وقتی برای همسرتان می خواهید اقدام کنید
تاریخ سند ازدواج شما قبل از تاریخ گرین کارت شماست و این یعنی دروغ که برای اونها خیلی خیلی بد هست و حتی شاید گرین کارت خودتان را هم پس بگیرند مگر اینکه مشکل تاریخ سند ازدواج را چاره ای براش پیدا کنید
آگوست 2006 اقدام اولیه (فرزند مجرد بالای 21 والدین گرین کارت)
جون 2011 آپدیت پرونده (والدین سیتیزن )
شماره پرونده ******AKN2009
منتظر تا به امروز 26 جولای 2013
پاسخ
تشکر کنندگان:
حالا من یه سوال داشتم. اگر من بخوام تو ایران نامزد کنم و بعد برای اینکه این موضوع تو خانواده رسمی بشه و بتونیم داخل ایران هم مسافرت بریم بخوایم تو محضر صیغه محرمیت بخونیم (برخلاف عقاید شخصی!!! روم به دیوار!) صرفن به دلایلی که گفتم، به نظرتون بعدن مشخص میشه؟ جایی ثبت میشه؟ ریسک داره؟ ممکنه تو FBI چک یا بکگراند چک مشخص بشه؟ برناممون اینه که بعد از گرفتن گرین کارت ازدواج رسمی کنیم تو ایران که بتونم براش اقدام کنم... (بساطیه این مهاجرت ما!) ممنون میشم نظرتون رو بگید.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2013-05-18 ساعت 23:36)شاپرک نوشته:  حالا من یه سوال داشتم. اگر من بخوام تو ایران نامزد کنم و بعد برای اینکه این موضوع تو خانواده رسمی بشه و بتونیم داخل ایران هم مسافرت بریم بخوایم تو محضر صیغه محرمیت بخونیم (برخلاف عقاید شخصی!!! روم به دیوار!) صرفن به دلایلی که گفتم، به نظرتون بعدن مشخص میشه؟ جایی ثبت میشه؟ ریسک داره؟ ممکنه تو FBI چک یا بکگراند چک مشخص بشه؟ برناممون اینه که بعد از گرفتن گرین کارت ازدواج رسمی کنیم تو ایران که بتونم براش اقدام کنم... (بساطیه این مهاجرت ما!) ممنون میشم نظرتون رو بگید.

چی شده؟ شاپرک جان چیکار داری میکنیSmile ... فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک
(2013-05-19 ساعت 04:39)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2013-05-18 ساعت 23:36)شاپرک نوشته:  حالا من یه سوال داشتم. اگر من بخوام تو ایران نامزد کنم و بعد برای اینکه این موضوع تو خانواده رسمی بشه و بتونیم داخل ایران هم مسافرت بریم بخوایم تو محضر صیغه محرمیت بخونیم (برخلاف عقاید شخصی!!! روم به دیوار!) صرفن به دلایلی که گفتم، به نظرتون بعدن مشخص میشه؟ جایی ثبت میشه؟ ریسک داره؟ ممکنه تو FBI چک یا بکگراند چک مشخص بشه؟ برناممون اینه که بعد از گرفتن گرین کارت ازدواج رسمی کنیم تو ایران که بتونم براش اقدام کنم... (بساطیه این مهاجرت ما!) ممنون میشم نظرتون رو بگید.

چی شده؟ شاپرک جان چیکار داری میکنیSmile ... فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ...
از لحاظ سفارت و مهاجرت مشکلی پیش نمیاد چون اون ها ملاکشان سند ازدواج است
موفق باشید
آگوست 2006 اقدام اولیه (فرزند مجرد بالای 21 والدین گرین کارت)
جون 2011 آپدیت پرونده (والدین سیتیزن )
شماره پرونده ******AKN2009
منتظر تا به امروز 26 جولای 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، شاپرک ، amir2640 ، powerb

شاپرک جان من هم همین مشکل رو دارم. اون آقایی که رفتیم پیشش چند تا راه گذاشت جلومون. اولاً که دو جور صیغه داریم، یکیش ثبت می شه (البته نه مثل عقد رسمی) یکیش هم که هیچ جایی ثبت نمی شه. که از نظر من صیغه صیغست دیگه چه فرقی داره Wink بعد اینکه میگفت اگه صیغه نمی خواهید می شه ازدواج رسمی کنید. بعدا که خواستید تاریخ رو عوض کنید باید طلاق بگیرید و باز بعد از دو ماه می تونید دوباره ازدواج کنید! نکته ای که می گفت و من مطمئن نیستم اینه که برای دومین ازدواج یه شناسنامه جدید هم صادر می شه که تو اون دیگه ردی از ازدواج اول نیست!!!!
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، شاپرک ، amir2640
مرسی دوستای عزیز که راهنمایی کردید.

هیچی علی جان!! خودم هم نمیدونم دارم چیکار می کنم... Smile 3 سال تنهایی صبر کردم، 4 سال هم با هم صبر کردیم، دیگه حوصلمون سر رفت، گفتیم یه کاری کنیم تنوع بشه!!!!!

حالا مشکل یکی دوتا نیست که! اجازه بابام رو از کجا بیارم... Smile
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f ، bsbali ، amir2640 ، ladan
الان برای 2005 رو دارن بررسی میکنن دو سال دیگه ردیفه که ... درک میکنم افراد خسته شدن Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، bsbali ، amir2640 ، شاپرک
(2013-05-19 ساعت 15:26)alisarvareharchiabi نوشته:  الان برای 2005 رو دارن بررسی میکنن دو سال دیگه ردیفه که ... درک میکنم افراد خسته شدن Smile

اگر منو میگی، الان دارن 22APR 2006 رو بررسی می کنن! Wink
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان