کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2013-06-09 ساعت 02:48)zanbagh-z نوشته:  سلام دوستان
سوال من اینه پسر من که الان بالای 21 سالش هست ومجرده .اگه خودش اپلای کنه برای دانشگاه. بهتره (شانسش بیشتره) یا من که مادرش هستم وگرین کارت دارم براش تقاضا کنم. آخه شنیدم اگه بیوفته تو پرسه گرین کارت. اگه پذیرش براش بیاد .ویزا بهش نمیدن. لطفا" اگه اطلاعاتی دارین .بگین. موندم بلاتکلیف.ممنون/

خود پروسه دانشجویی زمان بره امتحان زبان، پیدا کردن دانشگاه مناسب، اپلای، منتظر شدن برا جواب پذیرش، بعد رفتن به سفارت.... اگر فرزندتون هنوز هیچ کاری نکرده شاید 2 3 سالی اینا طول بکشه و آخر هم ممکنه سفارت ویزا نده چون اینطور نیست هر کی پرونده مهاجرت نداشته باشه حتما بهش ویزای دانشچویی می دن، اینطوری چند سال از دست داده. شما می تونید زوتر درخواست بدید و خب چند سالی طول می کشه تا کارش درست بشه. تو این مدت فرزندتون میتونه برا درس جای دیگه بره مثلا کانادا یا اروپا.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، powerb
من پیشنهاد میکنم بگردین براشون یه همسر پیدا کنین , چون از طریق نامزدی خیلی زودتر میتونن بیان, من خودم الان 5 ساله منتظرم , به نظر من بهترین راه حل میتونه باشه البته یا درنظر گرفتن شرایط بعد از گرفتن ویزاشون
پاسخ
تشکر کنندگان: powerb
(2013-06-10 ساعت 20:55)alisarvareharchiabi نوشته:  الینا خانوم 8 سال طول میکشه ... شما الان چند سالتون هست ؟ نباید عروسی کنید . اگر سیتیزن بشن مادر یک سال کم میشه . میشه 7 سال (مجرد بمونی) البته حرکت بولتن مهمه . اگر ازدواج کنی میری تو کتگوری f3 و 12 سال طول میکشه . 3 سال اونجا بودن چه قدر اونجا موندن ؟ یعنی اگر عروسی کنید پرونده ای که برای شما باز شده رو به کل از بین میبرن . باید صبر کنید که سیتیزن بشن بعد از اون اقدام کنن برای شما که از اون تاریخ هم فعلن 12 سال طول میکشه . الان شما تو کتگوری f2b هستی مثل من . Smile

زمانی که گرین کارت رو گرفتن چرا بلافاصله برای شما اقدام نکردن ؟

Smile)) چه قدر این بنده خدا رو سوال پیچ کردم Smile))))

من 29 سالمه . مادر تو این 36 ماه تقریبا 20 ماه رو اونجا بودن
پاسخ
مرسی الینا . توضیح دادم به شما در پست قبلیم به هر حال نباید عروسی کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان این کاتگوری : حتماً ترجمه شناسنامه را اولا ترجمه جدید ببرید. دوما باید تمامی صفحات ترجمه مخصوصا صفحه همراهان به صورت ضمیمه در ترجمه باشد. به من چون ترجمه در پرونده ضمیمه نداشت ترجمه دیگه خواست در روز مصاحبه و ترجمهٔ دیگر هم که دادم به من گفتند که این ترجمه قدیمی است ! و نقص مدرک خوردم و برگه صورتی ! البته به من گفت اگر تا ساعت ۱۲ همان روز با ترجمه خودم را برسانم مشکل حل میشه که من این کار را کردم و بعد سه روز ویزا با پاسم رسید و مشکلی نبود .

دلیلی که آفیسر به من گفت هم این بود که چون کیس من مجرد است باید مجرد بمانم. تا رفتنم به امریکا . و باید مدرکی در پرونده باشد که نشان بده که من مجرد هستم. ترجمه شناسنامه قدیمی هم گفت که ممکن ازدواج کرده باشی‌ که من گفتم خوب شناسنامه من که دستتان است نگاه کنید صفحه همراهان را ! که خندید و گفت برای پرونده ت لازم است ترجمه شده به انگلیسی باشه .
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، شاپرک ، amir2640 ، Saeedv13 ، saba.m ، Hitman908 ، powerb
سلام جناب عبدالرضا و تبريک بابت ويزا
يه سوال داشتم شما شناسنامتون دست خودتونه؟ آخه من دو سال پيش شناسنامه‌ام رو به همراه ترجمه براي NVC فرستادمش و الان پيش اوناس ولي همون زمان که شناسنامه رو ترجمه کردم يه نسخه هم اضافه تر گرفتم و الان اون رو دارم. ميشه من رو راهنمائي کنين؟

ضمنا پدر من (که پتيشنر من هم هستن) به علت سن بالا و داشتن سرطان ايران هستن و دکتر اجازه پرواز بهشون نميده از شما پرسيدن که پتيشنرتون کجا زندگي ميکنه؟ ... در هر حال که من گواهي از پزشک ايشون رو خواهم برد

با توجه به اينکه براي کتگوري F2B اطلاعات کمتره (يا حداقل من جائي در اين تالار پيدا نکردم در موردش خيلي حرف زده شده باشه) ميشه خواهش کنم وقت بذارين و بگين چه سوالاتي ازتون پرسيدن؟ چه مدارکي رو ازتون خواستن؟ با توجه به داشتن اسپانسر (البته اگه شما اسپانسر هم دارين) آيا پولي پرداخت کردين؟ اگه بله چقدر؟
منتظر جواب شما هستم

با تشکر فراوان
لادن

(با اجازتون همين متن رو که با پيام خصوصي ازتون پرسيدم در تاپيک پرسش و پاسخ هم گذاشتم شايد به درد بقيه دوستان هم بخوره... )

(2013-06-11 ساعت 17:22)abdolreza نوشته:  دوستان این کاتگوری : حتماً ترجمه شناسنامه را اولا ترجمه جدید ببرید. دوما باید تمامی صفحات ترجمه مخصوصا صفحه همراهان به صورت ضمیمه در ترجمه باشد. به من چون ترجمه در پرونده ضمیمه نداشت ترجمه دیگه خواست در روز مصاحبه و ترجمهٔ دیگر هم که دادم به من گفتند که این ترجمه قدیمی است ! و نقص مدرک خوردم و برگه صورتی ! البته به من گفت اگر تا ساعت ۱۲ همان روز با ترجمه خودم را برسانم مشکل حل میشه که من این کار را کردم و بعد سه روز ویزا با پاسم رسید و مشکلی نبود .

دلیلی که آفیسر به من گفت هم این بود که چون کیس من مجرد است باید مجرد بمانم. تا رفتنم به آمریکا . و باید مدرکی در پرونده باشد که نشان بده که من مجرد هستم. ترجمه شناسنامه قدیمی هم گفت که ممکن ازدواج کرده باشی‌ که من گفتم خوب شناسنامه من که دستتان است نگاه کنید صفحه همراهان را ! که خندید و گفت برای پرونده ت لازم است ترجمه شده به انگلیسی باشه .
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f ، abdolreza ، amir2640 ، powerb
دوستان case number چه زمانی برامون ارسال میشه؟
برای من دسامبر 2010 اقدام کردن و من فقط یک فرم I-797C دارم که Priority Date داخل آن مشخص شده.
دقیقا چه فرم هایی برامون باید بیاد و کی؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
دوستان برای من دسامبر 2010 اقدام کردن و تا به حال فقط فرم I-797 , Notice Of Action برام آمده.
case number چه زمانی ارسال میشه و اینکه چه فرم هایی باید برای ما بفرستند و چه زمانی؟
ممنون میشم راهنماییم کنید .
پاسخ
نشد دیگه این چه حرفیه که شما میزنید ؟ شما یه جا گفتی 2012 تو همون تایپیک میای میگی 2010 این برخورد دوگانه یعنی چی ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، GBUSA ، powerb
سلام به همه دوستان
براي بنده كيس نامبر تقريبا ٦ ماه بعد از درخواست اومد حالا داشتن كيس نامبر چه توفيقي ميكنه؟
همون ٨ سال انتظار داريم؟
البته كيس نامبر من ٢٠١١xxxx
پاسخ
دوست عزيز سلام
اولا که همين دريافت کيس نامبر هم خودش يه پيشرفتي حساب ميشه يعني اينکه پروندتون در جريانه ...Big Grin

ثانيا که به اميد خدا هر وقت نامه وقت مصاحبه براتون اومدRolleyes شما رو به اين شماره کيس ميشناسند.

موفق باشين و صبور

(2013-06-14 ساعت 00:05)Hitman908 نوشته:  سلام به همه دوستان
براي بنده كيس نامبر تقريبا ٦ ماه بعد از درخواست اومد حالا داشتن كيس نامبر چه توفيقي ميكنه؟
همون ٨ سال انتظار داريم؟
البته كيس نامبر من ٢٠١١xxxx
پاسخ
تشکر کنندگان: Hitman908 ، battosai ، powerb

جناب عبدالرضا من همچنان منتظــــــــــرم يه وقتي از منشـــــــي شما بگيرم!!! WinkBig Grin

(2013-06-12 ساعت 09:20)ladan نوشته:  سلام جناب عبدالرضا و تبريک بابت ويزا
يه سوال داشتم شما شناسنامتون دست خودتونه؟ آخه من دو سال پيش شناسنامه‌ام رو به همراه ترجمه براي NVC فرستادمش و الان پيش اوناس ولي همون زمان که شناسنامه رو ترجمه کردم يه نسخه هم اضافه تر گرفتم و الان اون رو دارم. ميشه من رو راهنمائي کنين؟

ضمنا پدر من (که پتيشنر من هم هستن) به علت سن بالا و داشتن سرطان ايران هستن و دکتر اجازه پرواز بهشون نميده از شما پرسيدن که پتيشنرتون کجا زندگي ميکنه؟ ... در هر حال که من گواهي از پزشک ايشون رو خواهم برد

با توجه به اينکه براي کتگوري F2B اطلاعات کمتره (يا حداقل من جائي در اين تالار پيدا نکردم در موردش خيلي حرف زده شده باشه) ميشه خواهش کنم وقت بذارين و بگين چه سوالاتي ازتون پرسيدن؟ چه مدارکي رو ازتون خواستن؟ با توجه به داشتن اسپانسر (البته اگه شما اسپانسر هم دارين) آيا پولي پرداخت کردين؟ اگه بله چقدر؟
منتظر جواب شما هستم

با تشکر فراوان
لادن

(با اجازتون همين متن رو که با پيام خصوصي ازتون پرسيدم در تاپيک پرسش و پاسخ هم گذاشتم شايد به درد بقيه دوستان هم بخوره... )

(2013-06-11 ساعت 17:22)abdolreza نوشته:  دوستان این کاتگوری : حتماً ترجمه شناسنامه را اولا ترجمه جدید ببرید. دوما باید تمامی صفحات ترجمه مخصوصا صفحه همراهان به صورت ضمیمه در ترجمه باشد. به من چون ترجمه در پرونده ضمیمه نداشت ترجمه دیگه خواست در روز مصاحبه و ترجمهٔ دیگر هم که دادم به من گفتند که این ترجمه قدیمی است ! و نقص مدرک خوردم و برگه صورتی ! البته به من گفت اگر تا ساعت ۱۲ همان روز با ترجمه خودم را برسانم مشکل حل میشه که من این کار را کردم و بعد سه روز ویزا با پاسم رسید و مشکلی نبود .

دلیلی که آفیسر به من گفت هم این بود که چون کیس من مجرد است باید مجرد بمانم. تا رفتنم به آمریکا . و باید مدرکی در پرونده باشد که نشان بده که من مجرد هستم. ترجمه شناسنامه قدیمی هم گفت که ممکن ازدواج کرده باشی‌ که من گفتم خوب شناسنامه من که دستتان است نگاه کنید صفحه همراهان را ! که خندید و گفت برای پرونده ت لازم است ترجمه شده به انگلیسی باشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: GBUSA ، powerb
خدا به همه ما صبر بده ، آخه اين چه قانوني مني كه از ١٩٩٦ تو نوبتم بازم بايد صبر كنم
دوستان كسي خبر داره اگر بخواهم ازدواج كنيم چكار بايد كنيم و چه كاري نبايد انجام بديم
شناسنامه المثني إيراد نميگيرند أصلا مگه ازدواج در ثبت و احوال تو سيستم وارد نميكنند؟
پاسخ
(2013-06-13 ساعت 01:43)alisarvareharchiabi نوشته:  نشد دیگه این چه حرفیه که شما میزنید ؟ شما یه جا گفتی 2012 تو همون تایپیک میای میگی 2010 این برخورد دوگانه یعنی چی ؟

با عرض پوزش خودم تازه متوجه شدم که اشتباه وارد کردم، بیان دوگانگی قضاوت زود هنگامیه دوست عزیز .
پاسخ
اليناي عزيز سلام
اولا که ورودت رو به مهاجرسرا خوشامد ميگويم

ثانيا الينا جان شما اين علي آقاي ما رو نمي‌شناسي از بس که جوّ تالارهاي مهاجرت خانوادگي برخلاف بچه‌هاي لاتاري سنگينه علي آقا زحمت يه کم چاشني طنز رو ميکشن بلکه همگيمون بتونيم اين شرايط سخت انتظار رو يه مقدار با خنده و آرامش بگذرونيم ...

اينا رو گفتم که اصلا به دل نگيري علي آقا يکي از بچه‌هاي خوب و مطلع اين سايته ...

خودمونيم توي اين دورة طولاني انتظار Sad ديگه غلط ديکته‌اي خيلي معنا نداره WinkSmile شمام سخت نگير

شاد باشيد و صبــــــور

(2013-06-15 ساعت 09:05)elinaa نوشته:  
(2013-06-13 ساعت 01:43)alisarvareharchiabi نوشته:  نشد دیگه این چه حرفیه که شما میزنید ؟ شما یه جا گفتی 2012 تو همون تایپیک میای میگی 2010 این برخورد دوگانه یعنی چی ؟

با عرض پوزش خودم تازه متوجه شدم که اشتباه وارد کردم، بیان دوگانگی قضاوت زود هنگامیه دوست عزیز .
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، GBUSA ، battosai ، elinaa ، amir2640 ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان