کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2013-06-25 ساعت 18:12)hooman18968 نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 17:40)ladan نوشته:  دوست عزيز سلام
تا اونجائي که من اطلاع دارم:

وقتي که عموي شما براي پدرتان اقدام کردند شما بايد زير 21 سال ميبوديد تا ميتوانستيد زيرمجموعه پدرتان باشيد در صورت داشتن 21 سال شما به هيچ صورتي نميتونيد به زيرمجموعه پدرتان اضافه شويد و فقط به محض اينکه پدرتان گرين کارت خودشون رو دريافت کردند ميتونن براي شما آن هم در صورتي که ازدواج نکرده باشيد اقدام کنن و شما در گروه F2B قرار ميگيريد که حدودا هشت سال بايد منتظر بمانيد و در اين مدت ازدواج هم نکنيد چون پرونده باطل خواهد شد.

موفق باشيد و همچنان صبــــــور

(2013-06-25 ساعت 11:47)hooman18968 نوشته:  دوستان سوالی که می خواستم بپرسم اینه که از طریق عموی بنده برای پدر درخواست ویزای F4 شده می خواستم ببینم از کجا می تونم بفهمم که تو زیر گروه پدرم هستم یا نه ؟ ...
مسئله بعدی اگر تو زیر مجموعه پدرم نباشم چه طوری می تونم اسمم رو به زیر مجموعه اون اضافه کنم ؟

ممنون لادن خانم ... ولی موقعی که درخواست داده شده من زیر 21 (یعنی 18) سال داشتم ... پدرم میگه من مدارک شما رو هم ترجمه کردم و فرستادم ... چون خود عموم گفته بود .. ولی نمی دونم که حالا این کار رو کرده یا نه ؟ ... می خوام از یه جا مطمئن شم که ببینم این کار انجام شده یا نه ؟
ممنون
هومن جان شما میتونید به NVC خودتون ایمیل بزنید و کیس نامبرتونو اعلام کنید و اونا اعضای زیر مجموعه رو به شما اعلام می کنند.
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: 2001
محل مصاحبه: آنکارا بود که خودشان به ایروان تغییر دادند
تاریخ تکمیل مدارک : 2010
تاریخ مصاحبه: 2013 May 30
تاریخ کلیرینس : Jan 16 2014
تاریخ گرفتن ویزا: Feb 04 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-08 ساعت 11:13)teriole نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 18:12)hooman18968 نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 17:40)ladan نوشته:  دوست عزيز سلام
تا اونجائي که من اطلاع دارم:

وقتي که عموي شما براي پدرتان اقدام کردند شما بايد زير 21 سال ميبوديد تا ميتوانستيد زيرمجموعه پدرتان باشيد در صورت داشتن 21 سال شما به هيچ صورتي نميتونيد به زيرمجموعه پدرتان اضافه شويد و فقط به محض اينکه پدرتان گرين کارت خودشون رو دريافت کردند ميتونن براي شما آن هم در صورتي که ازدواج نکرده باشيد اقدام کنن و شما در گروه F2B قرار ميگيريد که حدودا هشت سال بايد منتظر بمانيد و در اين مدت ازدواج هم نکنيد چون پرونده باطل خواهد شد.

موفق باشيد و همچنان صبــــــور

(2013-06-25 ساعت 11:47)hooman18968 نوشته:  دوستان سوالی که می خواستم بپرسم اینه که از طریق عموی بنده برای پدر درخواست ویزای F4 شده می خواستم ببینم از کجا می تونم بفهمم که تو زیر گروه پدرم هستم یا نه ؟ ...
مسئله بعدی اگر تو زیر مجموعه پدرم نباشم چه طوری می تونم اسمم رو به زیر مجموعه اون اضافه کنم ؟

ممنون لادن خانم ... ولی موقعی که درخواست داده شده من زیر 21 (یعنی 18) سال داشتم ... پدرم میگه من مدارک شما رو هم ترجمه کردم و فرستادم ... چون خود عموم گفته بود .. ولی نمی دونم که حالا این کار رو کرده یا نه ؟ ... می خوام از یه جا مطمئن شم که ببینم این کار انجام شده یا نه ؟
ممنون
هومن جان شما میتونید به NVC خودتون ایمیل بزنید و کیس نامبرتونو اعلام کنید و اونا اعضای زیر مجموعه رو به شما اعلام می کنند.
بازم مارو به شک انداختید . اگر قراره تو نامه دوم اسم زیر مجموعه ها باشه پس چرا اسم مادرم نبوده چه برسه به بچه ها زیر 21 سال پس این صحبت شما اینجا مصداق پیدا نمیکنه و یا همسر هم حذفه که نمیشه شاید هم قبلا اینطوری بوده الان با این طولانی شدن پرونده ها کی زنده کی مرده به وقتش که برسه تازه مدارک اصلی را می خواهند تازه با تماس گرفتن هم بیکار نیستن که جواب ما رو بدهند یه بار هم تماس عمه من گرفت گفتند حالا زوده خودشان خبر میکنن فقط گفتند درخواست شما را گرفتیم بعدا نزدیک که شد بررسی میکنن کیس م1 ساله 2005 بوده
اگه کسی پرونده اش حول و حوش این زمانه و وضعیتش مثل ماست و تونسته با NVC تماس بگیره و جریانو حل کنه ممنون میشم اگه اطلاعه موثقی گرفت و یا اسمشو اضافه کرد ه به بقیه منتظران اطلاع بده والا ثواب داره
پاسخ
تشکر کنندگان: powerb
دوستان بالاخره بعد از 7 سال انتظار مثل اینکه داره یک خبرهایی میشه Smile
امروز نامه اومده برای داییم که پرونده به NVC رفته و گفتن که وکیل یا شخصی که کارهامو پیگیری کنه معرفی کنم.
الان دقیقاً دو ماه و 18 روز مونده که کارنت بشم.
می خواستم یه کم کمکم کنین اگه اطلاعاتی دارین.
تاریخ مصاحبه که اینجور که قبلاً پرسیدم یک یا دو هفته قبل از کارنت شدنم مشخص می شه.
می خوام بدونم دقیقاً چه مدارکی لازمه که همرام باشه، و اینکه چه سوالاتی اونجا پرسیده میشه. همچنین اگه از کارهای پزشکی هم اطلاع دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.
راستش چون مصاحبه من ناپل هست خیلی مهمه که همه چیز همرام باشه و نقص مدرک نداشته باشم.
ممنون می شم اگه باهام هم فکری کنید Smile

مدارکی که می دونم لازمه:
- سندی برای اثبات اینکه مادرم امریکا هست ( که می تونه قبض یا یک اجاره نامه باشه )..... دیگه چه چیزی می تونه باشه؟؟؟؟
- ترجمه جدید شناسنامه از همه صفحات که نشون بده مجرد هستم.
- .....؟؟؟؟
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، hsh2006 ، powerb
دوستان یه مسئله مهم الان پیش اومد
من جولای سال 2009 یه نامه گرفتم از NVC که توی اون NVC Case number من NPL2009XXXXXX بود
حالا توی این نامه جدید یه NVC Case Number دیگه گذاشته که YRV2013XXXXXX هست
الان دقیقاً کدوم شماره کیس نامبر من هست و آیا محل مصاحبه من از ناپل به ایروان تغییر پیدا کرده؟؟؟؟!!!
همسرم:
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، powerb
..........
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان:
آناهيتاي عزيز سلام
اميدوارم که خبراي خوبي برات در راه باشه
اصلا نگران نباش در نامة مصاحبه تمام مدارکي که لازمه همراهت باشه رو ازت ميخوان.

هيچ سندي رو براي اثبات اينکه مادرتون اونجا هستن به غير از قسمي که روز مصاحبه خواهيد خورد ازتون نمي‌خوان بعنوان مثال روز مصاحبه از من پرسيد پدرت کجاست گفتم ايرانه گفت کجا زندگي ميکنه گفتم امريکا گفت چند وقته ايرانه گفتم پنج ماه گفت چند سال و چند ماه امريکا بوده گفتم حدودا سه سال ... (البته اگه با بردن مدارک اثبات حضور مادرتون در امريکا احساس امنيت خاطر ميکنين با خودتون ببريد ولي تا چيزي رو ازتون نخواستن بهشون ارائه نکنين)

آناهيتاي عزيز من هم مثل شما خيلي دلشوره داشتم براي اينکه من هيچگونه مدرکي (تاکيد ميکنم هيچ مدرکي) غير از کپي فرم ابتدائي I130 نداشتم و الان هم ندارم Big Grin فقط روزاي آخر که ميرفتم براي مصاحبه برادرم فرم مالياتي سال 2012 خودش رو برام ايميل کرد و روز مصاحبه ازم پرسيدن مدرکي از امريکا براي شما پست شده من هم ماليات برادرم رو بهش دادم همين و همين

ولي چيزي که هست اگه شما مدت شش ماه يا بيشتر در کشور ديگه‌اي ساکن بودين حتما بايد گواهي عدم سوء پيشينه رو از اون کشور داشته باشين که يه مقدار زمانگير براي تهيه کردنش گواهي سوء پيشينه ايران رو نمي‌خوان

خلاصه اينکه اصــــــــــــــــــــــــــلا دلشوره نداشته باشين براي اينکه ممکنه که اداره مهاجرت توي خيلي از مسائل قاطي پاطي باشه ولي فقط و فقط همون چيزائي رو ميخوان که توي نامة مصاحبه درخواست کردن

(2013-08-14 ساعت 21:29)anahita1361 نوشته:  مدارکی که می دونم لازمه:
- سندی برای اثبات اینکه مادرم آمریکا هست ( که می تونه قبض یا یک اجاره نامه باشه )..... دیگه چه چیزی می تونه باشه؟؟؟؟
- .....؟؟؟؟
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، شاپرک ، battosai ، GBUSA ، amir2640 ، hsh2006 ، powerb
(2013-08-14 ساعت 21:41)anahita1361 نوشته:  دوستان یه مسئله مهم الان پیش اومد
من جولای سال 2009 یه نامه گرفتم از NVC که توی اون NVC Case number من NPL2009XXXXXX بود
حالا توی این نامه جدید یه NVC Case Number دیگه گذاشته که YRV2013XXXXXX هست
الان دقیقاً کدوم شماره کیس نامبر من هست و آیا محل مصاحبه من از ناپل به ایروان تغییر پیدا کرده؟؟؟؟!!!
سلام آناهیتا خانم
من چند وقت پیش خبری در مورد تغییر در سفارت خانه هایی که امور ایرانیان رو رسیدگی می کرد شنیده بودم . طبق اون خبر سفارتخانه های ،ناپل ، وین ، فرانکفورت دیگه امور ایرانیان رو رسیدگی نمی کنه و فقط سفارتخانه های ایروان ، ابوظبی و آنکارا به امور ایرانیان رسیدگی می کنن . این خبر در سایت سفارت مجازی آمریکا در تهران بود . شاید بخاطر همینه که سفارت شمارو تغییر دادن .
f2b
may 2006
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، GBUSA ، battosai ، شاپرک ، maymary1220 ، amir2640 ، powerb
(2013-08-14 ساعت 21:29)anahita1361 نوشته:  دوستان بالاخره بعد از 7 سال انتظار مثل اینکه داره یک خبرهایی میشه Smile
امروز نامه اومده برای داییم که پرونده به NVC رفته و گفتن که وکیل یا شخصی که کارهامو پیگیری کنه معرفی کنم.
الان دقیقاً دو ماه و 18 روز مونده که کارنت بشم.
می خواستم یه کم کمکم کنین اگه اطلاعاتی دارین.
تاریخ مصاحبه که اینجور که قبلاً پرسیدم یک یا دو هفته قبل از کارنت شدنم مشخص می شه.
می خوام بدونم دقیقاً چه مدارکی لازمه که همرام باشه، و اینکه چه سوالاتی اونجا پرسیده میشه. همچنین اگه از کارهای پزشکی هم اطلاع دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.
راستش چون مصاحبه من ناپل هست خیلی مهمه که همه چیز همرام باشه و نقص مدرک نداشته باشم.
ممنون می شم اگه باهام هم فکری کنید Smile

مدارکی که می دونم لازمه:
- سندی برای اثبات اینکه مادرم آمریکا هست ( که می تونه قبض یا یک اجاره نامه باشه )..... دیگه چه چیزی می تونه باشه؟؟؟؟
- .....؟؟؟؟
سلام
برای من هم نامه choice of address and agent اومده ضمناً یک نامه دیگه هم اومده که 88$ خواستن برای آغاز مرحله affidavit of support . زمان باقی مانده تا کارنت شدن 2 ماه و 20 روز
f2b
may2006
آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، battosai
دوستان كسي ميدونه كه آيا ميشود پدر و مادر بصورت جداگانه ولي همزمان براي فرزندشون اقدام كنن؟
پاسخ
(2013-08-22 ساعت 12:48)amir_khoramian نوشته:  دوستان كسي ميدونه كه آيا ميشود پدر و مادر بصورت جداگانه ولي همزمان براي فرزندشون اقدام كنن؟

بله آقا امیر میشود .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، powerb
(2013-08-22 ساعت 15:18)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2013-08-22 ساعت 12:48)amir_khoramian نوشته:  دوستان كسي ميدونه كه آيا ميشود پدر و مادر بصورت جداگانه ولي همزمان براي فرزندشون اقدام كنن؟

بله آقا امیر میشود .
علی جان؟ چطور چنین چیزی امکانش هست؟ این که میشه 2 تا پرونده! میشه برام توضیح بدید؟ Smile
PD: 28 dec 2012
case: f2b
پاسخ
(2013-08-23 ساعت 14:37)maral bastani نوشته:  

بله آقا امیر میشود .
علی جان؟ چطور چنین چیزی امکانش هست؟ این که میشه 2 تا پرونده! میشه برام توضیح بدید؟ Smile

تا جايي كه منم ميدونستم نميشد كه دو تا پرونده همزمان براي يك نفر در جريان باشه.
ولي هفته پيش از يه وكيل تو تلوزيون همين سوال رو پرسيدن و اون گفت كه بله ميشه اين كار رو كرد تا اگه براي يكي از كساني كه اقدام كرده مشكلي پيش اومد شخص مجبور نشه كل پروسه رو از اول شروع كنه
همسرم:
پاسخ
(2013-08-23 ساعت 14:37)maral bastani نوشته:  

بله آقا امیر میشود .

بله درسته . تو یک کتگوری میشه . یعنی مادر و پدر هر دو f2b . اما یک f4 یه f2b نه .
پاسخ
تشکر کنندگان: maral bastani
دوستان سلام
من دارم 15 سبتامبر 2013ميرم فلوريدا با لاتاري
با توجه به اينكه دو تا پچه بالاي 21 سال دارم كه يكي مجرد وديگري متاهل بايد كي وچطوري براي بردنشون به امريكا اقدام كنم
با تشكر
***2013AS7 ‫(٢ نفر) ღ مصاﺣﺒﮧ: 15 مي۲۰۱۳، ابوظبي، برگهٔ سفيد ღ كليرنس ღ كلير 30جون ღمقصد: فلوريدا *ویزا 16 جولای2013 تا 15 جون2014 @
پاسخ
تشکر کنندگان: powerb
(2013-08-24 ساعت 15:04)aliroz نوشته:  دوستان سلام
من دارم 15 سبتامبر 2013ميرم فلوريدا با لاتاري
با توجه به اينكه دو تا پچه بالاي 21 سال دارم كه يكي مجرد وديگري متاهل بايد كي وچطوري براي بردنشون به امريكا اقدام كنم
با تشكر

به به ] به سلامتی, رفتین فلوریدا سلام من رو هم به پدر و مادرم که 5 ساله ندیدمشون و اونجا هستن برسونید,شما بعد از دریافت گرین کارتتون میتونین برای فرزند مجرد بالای 21 سالتون اقدام کنین,که حدودا 7-8 سال طول میکشه,اما برای فرزند متاهل باید حتما سیتیزن بشین بعد اقدام کنین که حدود 10 سال طول میکشه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، amir2640 ، ladan ، shahabjafari ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان