کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
فرشاد خان توجه داشته باشيد كه قدوم مبارك ما و شما ، آب و هواي اينجا رو به كل تحت تأثير قرار داده!!!!!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، farshad varaste ، Iaccept
(2015-08-06 ساعت 07:14)قصه گو نوشته:  فرشاد خان توجه داشته باشيد كه قدوم مبارك ما و شما ، آب و هواي اينجا رو به كل تحت تأثير قرار داده!!!!!
اونکه صد البته، میگن از وقتی ما اومدیم اینجا بهشت رو تعطیل کردن گفتن سیاتل بهشت باشه Big GrinWink
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، nora-nora
(2015-08-06 ساعت 00:41)نیلوفرآبی نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 18:54)wushu kung fu نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 17:01)Ashkan78 نوشته:  ۲- هواي بيشتر باراني دارد. با اين وجود حتي زير شديد ترين باران هم در اين شهر به چتر نيازي نداريد!!! (خودتون بريد تا ببينيد چرا)

میشه بگید چرا؟
منم مشتاقم علتشو بدونم

اینجا دو نوع بارون داریم.
یکیش بارونهاییه که همه دیدیم. توی ایران هم میاد. حالا یا شدید یا معمولی.
اما یک مدل بارون داریم که بهش میگند drizzle. این بارون به شکلیه که قطرات بارون خیلی ریزه طوریکه به سادگی دیده نمیشه و بسیار سبکه و براحتی در همه جهات حرکت میکنه. اگر از این بارونها بیاد گرفتن چتر روی سرتون کمکی نمیکنه! حتی ممکنه قطرات ریز آب از پایین به سمت بالا بیان و زیر چترتون رو هم خیس کنند. بدون اینکه بارون مشهود باشه همه جا به مرور خیس میشه. وقتی قطرات روی شیشه ماشین میشینند تازه میشه متوجه شد که داره بارون میباره!
دلیل این پست اشکان خان هم همینه!
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000 ، Iaccept ، behjat ، قصه گو ، humsun ، soheil1993 ، nora-nora ، Reza Smart
سلام دوستان : من یک جمله را در بعضی تاپیکها میبینم (ب..لاد ..فر ) تکرار آن به نوعی توهین به مردم خوب امریکا و هم وطنان عزیزم که یک کشور جدید را برای زندگی بهتر و سالمتر انتخاب کرده اند میباشد .خواهشمندم لطف فرموده واز این صفت استفاده ننمائید چون مسلما خیلی از هم وطنان عزیزم دیندار میباشند وتمایلی به زندگی در چنین مکانی ندارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، fa15
(2015-08-06 ساعت 09:38)امیر مهاجر نوشته:  
(2015-08-06 ساعت 00:41)نیلوفرآبی نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 18:54)wushu kung fu نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 17:01)Ashkan78 نوشته:  ۲- هواي بيشتر باراني دارد. با اين وجود حتي زير شديد ترين باران هم در اين شهر به چتر نيازي نداريد!!! (خودتون بريد تا ببينيد چرا)

میشه بگید چرا؟
منم مشتاقم علتشو بدونم

اینجا دو نوع بارون داریم.
یکیش بارونهاییه که همه دیدیم. توی ایران هم میاد. حالا یا شدید یا معمولی.
اما یک مدل بارون داریم که بهش میگند drizzle. این بارون به شکلیه که قطرات بارون خیلی ریزه طوریکه به سادگی دیده نمیشه و بسیار سبکه و براحتی در همه جهات حرکت میکنه. اگر از این بارونها بیاد گرفتن چتر روی سرتون کمکی نمیکنه! حتی ممکنه قطرات ریز آب از پایین به سمت بالا بیان و زیر چترتون رو هم خیس کنند. بدون اینکه بارون مشهود باشه همه جا به مرور خیس میشه. وقتی قطرات روی شیشه ماشین میشینند تازه میشه متوجه شد که داره بارون میباره!
دلیل این پست اشکان خان هم همینه!
دقیقا درسته ولی این دوستمون گفتن حتی زیر شدیدترین باران هم در این شهر نیازی به چتر ندارید، این یعنی مسئله رو تعمیم دادن به کل بارونها. این قضیه dizzle هم بندرت دیده میشه و بیشتر وقتی بوجود میاد که باران همراه باد باشه که تو مناطق شمالی کشور خودمون هم بعضی وقتها میشد دید ولی به هرحال این هم نظریه و دوستمون این موضوع واسش خیلی جالب بوده و لطف کرده و بقیه رو در جریان گذاشته
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Iaccept ، Reza Smart
(2015-08-06 ساعت 19:44)farshad varaste نوشته:  دقیقا درسته ولی این دوستمون گفتن حتی زیر شدیدترین باران هم در این شهر نیازی به چتر ندارید، این یعنی مسئله رو تعمیم دادن به کل بارونها. این قضیه dizzle هم بندرت دیده میشه و بیشتر وقتی بوجود میاد که باران همراه باد باشه که تو مناطق شمالی کشور خودمون هم بعضی وقتها میشد دید ولی به هرحال این هم نظریه و دوستمون این موضوع واسش خیلی جالب بوده و لطف کرده و بقیه رو در جریان گذاشته

این دیگه بیشتر به شوخی شبیهِ! بله یکی مثل من توی ایران منتظر بودم بارون بباره تا بدون چتر برم زیرش ساعتها قدم بزنم! ولی همه که خوششون نمیاد از بارون شدید!

(2011-05-07 ساعت 17:01)Ashkan78 نوشته:  من فقط ۲ روز توي اين شهر گذروندم...

بخوام صادقانه بگم تصورم اینه که ایشون هم یک چیزی در مورد دریزل از اهالی اینجا شنیده بودند و احتمالا فکر کردند که دیگه هر بارونی رو شامل میشه.

البته ناگفته نماند خود آمریکاییهایی که چندین نسله توی این ایالت هستند تحمل سرماشون خیلی بالاست و تو هوایی که ما میلرزیم و بدون کاپشن نمیتونیم سر کنیم با شورت و رکابی راه میرن یا بچه‌هاشون توی دریاچه‌ها آب تنی میکنند! شاید اینها توی بارونهای اینجا کمتر از چتر استفاده میکنند. که البته من هم تا حالا ندیدم آمریکایی که چتر دستش بگیره! اکثرا نژادهای دیگه هستند.
یه چیزی که من دقت کردم و ممکنه برای دوستان هم جالب باشه اینه که در بعضی از فصلها، مثلا پاییز یا اواخر زمستون که هوا سرده اما نه خیلی، آمریکاییها با شورت و زیر پیراهن میان بیرون، ایرانیها با ژاکت یا سویشرت، هندیها با کاپشن! یعنی سه نوع پوشش فصلی متفاوت در یک لحظه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Iaccept ، behjat ، قصه گو ، tabim4 ، lighthouse ، Abdorrezaa ، پدی ، soheil1993 ، nora-nora ، mrlzdh ، Interuniversal ، copol ، Reza Smart
سلام بر دوستان گل سیاتلی ... از تمام دوستان تشکر میکنم به دلیل این تاپیک همیشه زنده و پر محتوا

با اجازتون ما هم مقصدمون سیاتل هست ...

آیا سیاتل 2 تا جا داره واسه ما ؟ Big Grin

اجازه هست ما هم بیایم سیاتل اساتید ؟ : )
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

پاسخ
(2015-08-07 ساعت 09:59)Mahmood129 نوشته:  سلام بر دوستان گل سیاتلی ... از تمام دوستان تشکر میکنم به دلیل این تاپیک همیشه زنده و پر محتوا

آیا سیاتل ۲ تا جا داره واسه ما ؟ Big Grin

سیاتل داره پر مدیر میشه
فایده نداره باید چندتا دبیرستان بزنیم

خوشحال میشیم تشریف ،البته من خودم هم جدیدم Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، Mahmood129 ، M.d ، lighthouse ، قصه گو ، reza2015usa ، Amir.AA ، r.bazargan ، m.ghoreishi ، mrlzdh
اختیار داری رضا جان . من همونطور که قبلا گفتم بازم میگم ما کوچیک همه بودیم و هستیم Smile
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

پاسخ
تشکر کنندگان: M.d ، lighthouse ، قصه گو ، Amir.AA ، nora-nora
درود.ما بعد از بررسی چند منطقه، داریم به سیاتل فکر می کنیم.البته برای یک اقامت کوتاه و در شهرهای مجاور.ما ناچار به اقامت یک ماهه هستیم چون همسرم باید از پایان نامه اش دفاع کنه.پیشتر به کالیفرنیا فکر می کردیم.ولی به نظر می رسه سیاتل هم مطابق با انتطاراتمونه.رشته من مهندسی عمرانه اما تو زمینه تبلیغات(برندینگ و توسعه برند) و روزنامه نگاری هم سوابقی دارم.زبانم در حد متوسطه.رشته خانمم میکروبیولوژیه و به زبان مسلطه.کسی رو هم در امریکا نداریم که بتونیم به عنوانcordinatorروش حساب کنیم.فقط یکی از دوستان هست که اون هم مدت کمی است که در ونکوور ساکن شده.ویزای ما تا 20 سپتامبر اکسپایر می شه.متاسفانه راهی برای رنت جا از ایران تا به حال پیدا نکردیم.حتا سایتairbnb هم در ایران ارائه خدمات نداره.مطمئنا دوستان قدیمی و با تجربه از استرس حاکم بر روزهایی که ما تجربه می کنیم اطلاع دارند.ممنون میشم راهنماییم کنید.
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، soheil1993
(2015-08-07 ساعت 10:54)reza.aa نوشته:  
(2015-08-07 ساعت 09:59)Mahmood129 نوشته:  سلام بر دوستان گل سیاتلی ... از تمام دوستان تشکر میکنم به دلیل این تاپیک همیشه زنده و پر محتوا

آیا سیاتل ۲ تا جا داره واسه ما ؟ Big Grin

سیاتل داره پر مدیر میشه
فایده نداره باید چندتا دبیرستان بزنیم

خوشحال میشیم تشریف ،البته من خودم هم جدیدم Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
سلام.آقارضا من هرروز به تایپیک سیاتل سرمیزنم ببینم شما از تجربیات روزهای ورود برامون چی مینویسین میبینم خبری نیست.البته حتما یه مدت خیلی گرفتارین ولی لطفا ماهاروفراموش نکنین.موفق باشین.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، humsun ، maria200
سلام و خسته نباشيد به همگي از قديميها و قديمي ترها به خصوص آقاي امير،احسان،مهتاب،پيمان (كه ديگه اينجا نمياد گويا)، خانم قصه گو و ...
و ٢٠١٥ هاي عزيز و صد البته خانم ماندانا كه همقطار خودمونه(٢٠١٦)
يعني اينطوري بگم كه مردم و ١٠٢ صفحه رو از سه شنبه دارم ميخونم و همزمان ميرم با گوگل مپ و از سايت زيلو دنبال خونه.
من چند سال پيش كه ميخواستم براي ادامه تحصيل اقدام كنم در مورد سياتل و اورگان دانشگاه eugene اگه درست تايپ كرده باشم يه بررسيهاي كلي كردم و در نهايت ميخواست برم ميشيگان كه با همسرم آشنا شدم و قضيه به اينجا كشيد.
دلايل انتخاب سياتل يا بهتر بگم ردموند تخصص آقاي همسر (نرم افزاره) با سطح زبان متوسط و البته اين بگم كه كاملا رو پاي خودمون ميخواهيم بياييم و به فاميل اندكي كه اونورا داريم كاري نداريم البته ساير ايالتها. قبلا در مورد سن هوزه بررسي ميكردم ولي قيمت خونه و غيره كه به تفصيل دوستان توضيح دادند باعث شد حداقل الان از ذهنمون پاك كنيم.
فعلا مزاحمتون نميشم و دوست دارم كه آقا رضا و iaccept كه حدس ميزنم الان مشغول تدارك مهاجرتن بيشتر از تجربياتشون بگن.
از همگي بسيار سپاسگزارم
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Iaccept ، nora-nora ، امیر مهاجر ، Amir.AA ، lighthouse ، قصه گو ، Nataliea
خیلی لطف دارید
من شانس لاتاریم هنوز فعاله و دارم پشت هم خوش شانسی مبارم ، الان دیگه استخدام شدم و یه کار دارم سوشایلم اومده و گریین کارت رو اصلا خبری ازش تدارم ، صبح ساعت ۵:۳۰ بیدار میشم و ۶عصر از سر کار برمیگردم ، حمام سکم مطالعه و غذا و نهار فردا و شستن ظرف و و و و و و شده ساعت ۱۱ شب و چندتا کار فراموش شده میخوابم و فردا هم به روز جدید با همین برنامه اما متفاوت چون مدام چیزای جدیدی هشت که یاد بگیری و ادمایی خوبی که بهت محبت میکنن و بهت یاد میدم
اما اول زبان بعد برنامه ریزی و بعد انرژی
امروز هد شرکتمون رو دیدم و توبه یه جلسه چند کلمه انگلیسی حرف زدم اخرش که خوش و بش کرد گفت خوشحالم که زبانه برای یه تازه وارد قابل قبوله اما تا بخوام تو شرکت منیجرت کنم و به صورت سلری بهت استخدامت کنم خیلی راه اما اگه زبانه بهتر بشه من رو تشویق میکنی که زودتر کارت رو پیش ببرم
پس زبان بهترین چیزیه که میتونید از ایران با خودتون بیارین ، حتی بهتر از دستگاه فلافل زنی
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
(2015-08-13 ساعت 08:27)reza.aa نوشته:  خیلی لطف دارید
من شانس لاتاریم هنوز فعاله و دارم پشت هم خوش شانسی مبارم ، الان دیگه استخدام شدم و یه کار دارم سوشایلم اومده و گریین کارت رو اصلا خبری ازش تدارم ، صبح ساعت ۵:۳۰ بیدار میشم و ۶عصر از سر کار برمیگردم ، حمام سکم مطالعه و غذا و نهار فردا و شستن ظرف و و و و و و شده ساعت ۱۱ شب و چندتا کار فراموش شده میخوابم و فردا هم به روز جدید با همین برنامه اما متفاوت چون مدام چیزای جدیدی هشت که یاد بگیری و ادمایی خوبی که بهت محبت میکنن و بهت یاد میدم
اما اول زبان بعد برنامه ریزی و بعد انرژی
امروز هد شرکتمون رو دیدم و توبه یه جلسه چند کلمه انگلیسی حرف زدم اخرش که خوش و بش کرد گفت خوشحالم که زبانه برای یه تازه وارد قابل قبوله اما تا بخوام تو شرکت منیجرت کنم و به صورت سلری بهت استخدامت کنم خیلی راه اما اگه زبانه بهتر بشه من رو تشویق میکنی که زودتر کارت رو پیش ببرم
پس زبان بهترین چیزیه که میتونید از ایران با خودتون بیارین ، حتی بهتر از دستگاه فلافل زنی
ازصمیم قلب برای موفقیتهاتون خوشحالم.حسابی هم به هممون روحیه میدین.یه سوالم اینه که درحال حاضر مینیمم حقوق درسیاتل چقدره.چون اطلاعاتی که بدست اورده ام متناقضه.یه جاگفته شده ده دلاردرساعت یه جا گفته 15 دلارویه جای دیگه گفته قراره بالابره وهنوزده دلاره.ممنونم ازراهنماییتون چون این یکی ازمواردیه که درانتخاب سیاتل برام مهمه.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: soheil1993 ، behjat ، Nataliea
آقا رضا ره صد ساله رو داريد يك شبه طي مي كنيد، آفرين بر شما. خوشحالم و خدا رو شكر مي كنم كه گوش دادن به قصه هاي اين تاپيك براتون سودمند بوده و انشالله كه پشيمون نشيد!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، behjat ، mrlzdh ، fa15

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان