کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
دوستان در نظر داشته باشید ورودتون هر کجا که باشه تو آمریکا باید همونجا بارها رو تحویل بگیرید و از گمرک رد کنید و قبلش هم کارهای مهاجرتی رو انجام بدید. زمان نسبتا زیادی لازم دارید تا بتونید به موقع به پرواز سیاتل برسید. گاهی این کارها خیلی طولانی میشه و چندین ساعت طول میکشه!
از طرفی پورتهایی مثل لوس آنجلس و شیکاگو و نیویورک خیلی شلوغند و به راحتی و آب خوردنی سیاتل نیستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: areb1356 ، lighthouse ، sce ، barfi1 ، nora-nora ، farshad varaste ، mani.iht ، سلام مهاجر ، Iaccept ، copol ، Reza Smart ، disi
(2015-07-27 ساعت 22:15)امیر مهاجر نوشته:  دوستان در نظر داشته باشید ورودتون هر کجا که باشه تو آمریکا باید همونجا بارها رو تحویل بگیرید و از گمرک رد کنید و قبلش هم کارهای مهاجرتی رو انجام بدید. زمان نسبتا زیادی لازم دارید تا بتونید به موقع به پرواز سیاتل برسید. گاهی این کارها خیلی طولانی میشه و چندین ساعت طول میکشه!
از طرفی پورتهایی مثل لوس آنجلس و شیکاگو و نیویورک خیلی شلوغند و به راحتی و آب خوردنی سیاتل نیستند.
ممنون دادآش Smile
آقا این نکته کنکوریارو بگین Smile صواب داره ب مولآآآآآآ Smile

{{زندگی به من یاد داده، برای داشتن آرامش و آسایش، امروز را با خدا قدم بر دارم، و فردا را به او بسپارم …}}
Smile زندگی زیباست Smile
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، nora-nora ، r.bazargan ، 123a
(2015-07-29 ساعت 00:52)Iaccept نوشته:  
(2015-07-27 ساعت 22:15)امیر مهاجر نوشته:  دوستان در نظر داشته باشید ورودتون هر کجا که باشه تو آمریکا باید همونجا بارها رو تحویل بگیرید و از گمرک رد کنید و قبلش هم کارهای مهاجرتی رو انجام بدید. زمان نسبتا زیادی لازم دارید تا بتونید به موقع به پرواز سیاتل برسید. گاهی این کارها خیلی طولانی میشه و چندین ساعت طول میکشه!
ممنون دادآش Smile
آقا این نکته کنکوریارو بگین Smile صواب داره ب مولآآآآآآ Smile

{{زندگی به من یاد داده، برای داشتن آرامش و آسایش، امروز را با خدا قدم بر دارم، و فردا را به او بسپارم …}}
Smile زندگی زیباست Smile

استاپ ما دو ساعت و نیم هست در فرودگاه شیکاگو ..به تظرتون. نمی رسیم بلیط و عوض کنم؟؟؟ اگر احیانا به پرواز سیاتل نرسیم چی میشه با پرواز بعد ما رو نمیفرستن؟؟؟
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Iaccept
(2015-06-29 ساعت 06:14)sina35 نوشته:  همخانه در ایالت واشنگتن

سلام بر همهٔ دوستان

یک اتاق از یک واحد آپارتمان دو خوابه واقع در شهر ردموند موجود است، مبلغ اجاره برای یک نفر 600$ . قرار داد اولیه به مدت ۲ یا ۳ ماه می‌باشد که در صورت توافق تمدید خواهد شد
در صورت تمایل از طریق پیام خصوصی پاسخگو هستم.

با سپاس

اگر ممکنه در پیام خصوصی شماره تماس بدهید.
پاسخ
سلام ما الام 15 روزه امدیم لیسی نزدیک به المپیت در لیسی اما داربم برمیگردیم . اب و هواش که خوبه توی این 15 روز تو هتلیم هر روز هم خونه میبینیم شرایط دادن خونه به ما ها سخته و چون 2 تا بچه داربم زودتر بر میگردیم تا از مدرسه ایران عقب نیفتن .
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، r.bazargan ، قصه گو ، Nataliea
تمون شد بالاخره 101 صفه!

چون تقریبا یه هفتس دارم بعد از کار فقط این تاپیکو میخونم گفتم بزار پستایه خوبشو برا جدیدا بزارم که اگه ظیغ Big Grin وخ داشتن اسیر نشنCool
دوستان زیادی بودن که کلی تجربه رو انتقال داده بودن مثل :
امیر مهاجر
مهتاب 2251
ehsansh
reza aa
reza 20
شهلا 1346
peyman 1355
farshad varaste
efah
vahana
قصه گو
taherifar
.........

هر کسی من یادم رف اسمشو بگم شرمندشم ب مولآآآآ Big Grin
چنتا پست هست که حداقل به نظر من توصیفشون خیلی خوبه با توجه به چیزایی ک من خوندم و برداشت کردم!!!
براتون میزارم با ذکر منبع Smile :
پست #1012 مهتاب 2251 عزیز
سلام
ميخوام يه كم از سياتل بنويسم !!! والله خودم خجالت ميكشم !! لابد ميگن اخه چقدر يه حرفو تكرار ميكني ، خيلي جو گرفته اتت!! ولي نه به خدااااا دلم ميخواد اسم بيارم ولي ميگم شايد درست نباشه ولي كم كم ١٠ تا پيام خصوصي دارم كه ازم خواستن براشون از اينجا بگم الان مدتي ميشه كه جواب نميدم ، به خدا خسته شدم بس كه جه عمومي چه خصوصي توضيح دادم والله همين تابيك و بخونين توش همه چي هست ، نه منتي هست نه چيزي ازمم كم نميشه كه هي بنويسم ولي اخه چقدر يه چيز تكراري و هي بگم!! خواهش ميكنم ديگه از من نپرسين من هر چي بدونم و به اطلاعاتم اضافه بشه خودم اينجا مينويسم چيز جديدي نيست كه دوباره بگم !
من الان يك سالو رد كردم تو سياتل ، البته من سياتل نيستم و يه شهري به اسم ميل كريك هستم كه نيم ساعت با سياتل فاصله داره ٤٠ دقيقه هم با بلويو كه بعد سياتل تنها شهري هست اين دوروبر كه برج وو بارو داره و مايكروسافتم اونجاست
به نظر من (دقت كنين اينا نظر منه و ممكنه با خيلي ها متفاوت باشه) اگه قراره بيايين سياتل فكر زندگي تو خود سياتل نكنين و برين شهرهاي اطراف
خود سياتل خيلي جاي بديه و صد رحمت به تهران ! خيابونها همه يه طرفه و باريك و شلوغ و سربالايي هاي تند و پر از بي خانمان و گدا!! من وقتي كار دارم و ميرم سياتل دقيقا استرس رانندگي تو ايران به دست ميده ، هيچ وقت جاي پارك پيدا نميكنين مكه پولي اونم خيلي زياد و گرون! (البته صد رحمت به تهرانش یخته اغراقه ب نظر من Smile )
در حالي كه تو شهرهاي اطراف پر از جاي پارك ماشين هست بدونه هزينه و اصلا ترافيكي وجود نداره همه جيز تو ارامش و منظم
خوب بلويو كه خيلي شهر شيكي هست بر خلاف سياتل و ادم لذت ميبره و بيشتر ايراني ها هم اونجا زندگي ميكنن و معمولا شما تو مالها يا خيابون ميتونين صداي ايراني ها رو بشنوين! بلويو فقط يه كم مشكل گروني اجاره خونه رو داره كه اونم به دليل موقعيتشه ، ردموند هم مثل بلويو هست و يه كم گرون تر چون يه جاهايش بافتش جديد تره و گرونتره ولي اونم به خاطر مايكروسافت شهر گرونيه
اينو توجه كنين شما هر جاي اين استيت زندگي كنين امكانات براتون يه اندازه هست همه فروشگاها و مراكز تو همه شهر ها يه شكله و همه شهر ها براي خودشون كالج دارن ولي هر شهري مقرارت كالجش فرق داره
من كالج ادموند ميرفتم كه كلاسهاي esl ترمي ٢٥ دلار هست و براي كتاب هم ٣٠ دلار ميگرن و كارت اتوبوس هم بخواين ٢٥ دلاره براي يه ترم حالا هر چقدرم استفاده كنين مهم نيست ولي شنيدم كالج بلويو متفاوته و شهريه اش هم ٦٠ دلاره من فقط از كالج ادموند خبر دارم ٦ ترمه براي زبان كه شما از ترم ٥ ميتونين امتحان بدين برين ادامه تحصيل بدين ، كلاسهاي من ٤ روز در هفته بود ٢ ساعت و از كله صبح تا شب هم كلاس دارن ، اولشم ازتون يه تعيين سطح ميگيرن اگه در حد لول ٥ به بالا باشين بهتون ميگن ميتونين رشته انتخاب كنين و درس بخونين .
از نظر كار هم بگم من اصلا نميدونم اينجا كار پيدا ميشه يا نميشه !!! خودم الان نزديك يه ساله تو رستوران كار ميكنم و خبر از هيچ كاري هم نددارم .
براي مدرسه اصلا هزينه نميدين و هيچ مدركي هم نميخوان فقط تعيين سطح ميكنن بچه رو و اون برگه واكسني كه رو پاكت زرد بود . همه مدرسه ها و همه محل ها سرويس رفت و امد داره و مدرسه ها گريد داره از ١ تا ١٠ به نظر من از گريد ٨ مدرسه هاي خوبين و البته بازم به نظر من مدرسه گريد ١ هم ميارزه به مدارس ايران ! (نه از نظر علمي)
براي اجاره خونه من تجربه هاي مكرر خودمو ميگم شايد براي بقيه اينجوري نبوده ولي من براي خيلي ها دنبال جا گشتم بدون كار با حقوق خوب و يا حمايت كننده مالي با حقوق خوب يا داشتن موجودي بانكي ٣ برابر اجاره يك سال يا ششش ماهه (بسته به نوع اجاره كه يا شش ماهه است يا يه ساله) خونه نميدن البته حتما هست جاهايي كه راحتر باشه ولي به بست من نخورده تا حالا! بجز يه مورد كه اونم هميشه خونهاش تو رزرو هست و معمولا جاي خالي توش پيدا نميشه
اينجا بزرگترين دردسر ااجاره خونه هست من جاهايي كه براي زندگي قابل قبول باشه براي خونه يه خوابه زير ٨٥٠ نديدم كه حدود ٧٠ تا ١٠٠ هم براي اب و اشغال و اينا بهش اضافه ميشه با هزينه برق و اينترنت ١١٠٠ درمياد براي يه جاي خيلي معمولي
اولشم كه يه ٥٠٠ تايي بايد پول بيش بدين و ٣٠٠ تا هم پول قرارداد و ٢٠٠ هم هزينه نظافت خونه
من به شخصه فكر ميكنم براي افراد تازه وارد اگه قصد كار كردن تو ماكروسافتو ندارين شهر لين وود يا اورت خوبه چون كم هزينه ترن البته تاكوما هم همينجوره ولي من نديدمش تا حالا
تا جايي كه ميتونين توي متل هاي ارزون كه اگه مثلا ماهانه اجاره كنين ارزونترم ميشن اقامت كنين و بعد شناخت دوروبرتون تصميم بگيرين كجا بمونين
گواهينامه بين المللي حتما بگيرين چون خودش ايدي محسوب ميشه و ضمن اينكه ميتونين ماشين كرايه كنين و اول خوب همه جا رو ببينيم بعد خونه بگيرين اگه يه ماهم تو هتل باشين بهتره تا يه جايي خونه بگيرين كه خوب نباشه
در مورد چيزايي كه از ايران بيارين من فكر ميكنم اينجا همه چيز هست و اوردن جيزي بيشتر از اون كه مجازه ، اشتباهه
شما تا حد بار مجاز وسيله بيارين مثلا پتو يا متكي و لباس و اينا ولي اينجا همه جيز هست و گرونم نيست كه بخواين از ايران اضافه بار بدين بيارين
خورد و خوراك خيلي ارزونه فكر ميكنم يه نفر ماهي ١٥٠ دلار بيشتر هزينه خورد و خوراك نكنه
پول برق تو پاييز زمستون خيلي زياده معمولا ١٥٠ دلار به بالا
اينترنت هم معمولا بين ٤٠ تا ٦٠ درمياد كه اگه تي وي هم بخواين ميشه ١٠٠ تا
در مورد بيمه درماني من اصلااااا اطلاع ندارم فقط دخترم كه از اول بيمه داشت كه فول كاوريج هست و رايكان و خودمونم براي بيمه اوباما ثبت نام كرديم كه از اول ژاونيه كارتشو بهمون دادن ولي من اصلا نميدونم تا چه حدي ما رو كاور ميكنه
ولي قبل اين بيمه يه مشكلي داشتيم كه رفتيم بيمارستان كه هزينه اش شد ٧٥٠٠ دلار كه ما گفتيم نداريم بديم و اونا هم بخشيدن!
در مورد اب و هوا اينجا اكثرا ابري بارونيه كه اين مساله براي. من مشكلي نداشته چون اينقدر درگير كار و زندكيم كه گاهي اصلا نميفهمم كه ابري بوده اون روز يا افتابي! ولي طبيعتا اگه بيكار و خونه نشين باشين بايد اين مساله خيلي اذيتتون كنه ولي حقيقتا تو اين يه سال نشنيدم كسي از افسردگي خودكشي كنه!!! اصلا اين قضيه اينجا خيلي طبيعيه و حتي با وجود بارون ورزشهاي همگاني تو پاركها قطع نميشه
اگه سرمايي هستين كه خوب اينجا به نوعي سرد هم هست هنوز ما شبها هميشه و گاهي در طول روز بخاري ها رو روشن ميكنيم و با كاپشن بيرون ميريم
به نظر من مردم فوق العاده مهربون و خونگرمي داره كاملا مهاجر پذيرن و كمك ميكنن ، فوق العاده قوانين و مقرارت راهنماييو راعايت ميكنن و اينجا بجز صداي اژير اتش نشاني كه خوب كم هم نيست صداي ديگه اي نميشنوين و بعد ساعت ٩ شب هم كلا همه جيز تو كما ميره . شماها كه تازه ميخواين بيايين بدونين كه امريكا واقعا كشور عالي هست و به معناي واقعي جهان اوله! اب و هواي سالم و مردم با فرهنگ و شعور ولي واقعا بدونين زندگي اينجا سخته اونم خيلي هميشه فكر ميكردم جرا كسايي كه ميگن دلشون ميخواد ايران باشن چرا برنميگردن پس الكي ميگن ! ولي الان درك ميكنم ، من واقعا حتي يه روزم دلم براي ايران تنگ نشده ولي نميتونم منكر بشم كه زندگيم تو ايران راحتر بود ، اينجا خيلي برام سخته و يه وقتايي واقعا كم ميارم ، واقعا اينجا بيشتر عمر ادم صرف كار ميشه و اگه كار نكني نميتوني زندگي كني و هزينه ها واقعا كمر شكنه مخصوصا وقتي مشكل خاصي پيش بياد ، ولي با همه اينا اصلا به برگشتن به ايران فكر هم نميكنم چون بعد همه درگيريها كه خوب اصلشم موضوع پوله كه خوب اگه داشته باشين دنيا بهشته ، اينجا ارامشي داره كه من به شخصه با هيچ جايي عوض نميكنم
اما خوب صد بار هم گفتم نظر افراد متفاوته
متاسفانه هستن و بودن كسايي كه فقط و فقط از روي تعريف هاي من يا بقيه اومدن و خيلي ناراضي بودن پس لطفا با ديد باز محل زندگيتونو انتخاب كنين
ديگه چيزي به نظرم نميرسه بگم اميدوارم جواب همه رو داده باشم
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
پست #695 امیر مهاجر عزیز

من انتخاب ایالت رو با انتخاب کشور قیاس کردم. پس یعنی اهمیتش خیلی از دید من مهم بوده!
الان هم اگر تأکید کردم که "احساسی تصمیم نگیرید" دقیقا در راستای همین اهمیتِ بالای انتخاب ایالته. متأسفانه هنوز میتونم بگم اغلب یا احساسی تصمیم میگیرند یا با اطلاعات اشتباه و با تحقیقات ناکافی ایالتشون رو انتخاب میکنند.
پس یقین بدونید اگر چیزی گفتم فقط با این هدف بوده که واقعیتها دیده بشه، انتخاب درست انجام بشه و پشیمونی به بار نیاد. هزینه‌های مالی ناشی از جابه‌جایی ایالت خیلی زیاده اما بدتر از اون هزینه‌های روحی و روانی این جابه‌جایی است. خصوصا که از روی اراده و برای ارتقاء وضع خوب فعلی نباشه و از روی ناچاری و فرار از مصیبت بیشتر این جابه‌حایی‌ها صورت بگیره.
باز هم میگم. متأسفانه موارد زیادی داشتیم. خیلیها از شیکاگو و کالیفرنیا و ... فرار کردند به سمت سیاتل، خیلیها از سیاتل دارند فرار میکنند به سمت نیویورک. همه اینها به خاطر اینه که ذهنیتشون از واقعیت دور بوده. دلیلش هم همونطور که گفتم یا اطلاعات نادرسته یا اطلاعات و تحقیق ناکافی و غیر اصولی.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
دو تا پست دیگم هست بعدا میزارم
فعلا بای
راستی امیرمهاجرخان من از قصد فقط لینک نذاشتم! برا های لایتام! بازم اگه میبینی حشوه چیزایی ک گذاشتم و لینک کافیه مختاری شیفدیلیت کنیBig GrinBig GrinBig Grin
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
دوست عزیزIacceptچه کارهوشمندانه ای کردین.منم چندروزپیش همه تایپیکوخوندم ولی به فکرم نرسید این کاروبکنمSad.چه خوبه که هرکسی که تایپیکی رو ازاول میخونه یه همچین کاری برای سایرین انجام بده.موفق باشید.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: Iaccept ، قصه گو
درود بر شما
پست #1334 امیرمهاجر
خیلی از دوستانی که به دلیل خوندن مطالب پربار این تاپیک به این ایالت علاقمند شدند تماس میگیرند و اطلاعات بیشتری میخوان و به قول معروف یه جورایی میخوان دلشون رو قرص و گرم کنیم که بله اینجا عالیه و پاشید بیاید!

من خیلی جاها تو پستهام گفتم که نمیشه برای همه یه نسخه پیچید و شهر و ایالتی رو که برای من خوب بوده به دیگری هم پیشنهاد داد.

از طرفی ما بعنوان انسانی که توی کشوری مثل ایران بزرگ شده مسلما هر کجای آمریکا که وارد شیم به نظرمون بهشته. چیزهایی که باعث میشن ما هر جا که در آمریکای شمالی وارد شیم بهشت تلقیش کنیم عبارتند از: برخورد خیلی بهتر مردم (متمدنانه تر و متواضعانه تر و بی کلک تر) درختان و جنگلها و فضای سبز بیشتر و زیباتر و تمیزتر، خیابانها و اتوبانهای شیک و تمیز و رانندگیهای عالی و خلاصه خیلی چیزهای دیگه که تو کل آمریکای شمالی مشترکند.

اما پای مقایسه که میشه حتی همین خصوصیات هم در ایالتهای مختلف اختلافات فاحشی دارند.

بدترین سؤالی که یک مهاجر میتونه بپرسه اینه که «کجا برم؟» حتی اگر جوابی برای این سؤالتون بگیرید اون جواب فاقد ارزشه. کسی نمیتونه و نباید به شما بگه که کجا برید! هیچکس مثل خود شما صلاحیت و آگاهی کافی از شرایط شما نداره که بتونه محل زندگی رو به شما توصیه کنه. پس تنها راه درست اینه که اطلاعات خودتون رو در مورد ایالتهای مختلف قوی کنید و با آگاهی کافی و تفکر درست و غیر جوگیرانه شهر و ایالت محل زندگی رو تعیین کنید.

من هم همین کارو کردم و هر نتیجه‌ای که اون موقع از تحقیقات خودم گرفتم الان بهش رسیدم و روز به روز بیشتر مطمئن میشم که انتخابم بهترین بوده.

چند نکته در خصوص این ایالت باید یادآوری کنم که نسبت به کالیفرنیا، تگزاس، آریزونا، فلوریدا، واشنگتن دی سی، مریلند، ایلینوی که اکثرا مقصد بالقوه مهاجران ایرانی هستند، در وضعیت بهتری قرار داره:

مردم اینجا به مراتب از مردم ایالتهای بالا به اصطلاح خودشون نایس تر هستند. نمیدونم چه واژه جایگزینی میشه به خوبی این خصلت کلی رو توصیف کنه اما شاید بشه گفت مجموعه‌ای از ویژگیها از قبیل مهربان، مؤدب، غیر نژاد پرست، مهاجر دوست، قانونمند، راستگو، نیکوکار، با حوصله، وظیفه شناس و ... این خصوصیات رو اکثر آمریکاییها دارند اما اینجا به نسبت بسیار بارز تره. در کنارش مردم اینجا بیشتر اهل علم و فن آوری هستند و نسبتا هم از رفاه مالی بیشتری برخوردار هستند.

اینجا وضعیت ترافیک خیلی خلوت و آرومی داره. البته خود مردم اینجا از ترافیک مینالند اما در مقایسه با خیلی از ایالتهای ذکر شده اینجا ترافیک منطقی تر و روان تری داره.

هوای اینجا بسیار لطیف و چشم اندازها در همه جا بسیار خیره کننده و چشم نواز هستند. پوشش گیاهی بسیار متراکم تر از جاهای دیگه و لطافت هوا چه در فصل سرد و چه در فصل گرم پوئن مثبت بزرگی برای اینجا محسوب میشه.

به عقیده من و با توجه به شواهد موجود وضعیت اقتصادی این ایالت خیلی خوبه و افراد بی خانمان و فقیر خیلی کم به چشم میخورند و در مقایسه با جاهای دیگه تعدادشون بسیار اندکه به طوری که ممکنه یک فرد بیخانمان رو اینقدر در یک شهر ببینید که قیافه‌اش رو حفظ کنید و دیگه مطمئن باشید که اون منطقه قلمرو شخص مورد نظره. در حالیکه جایی مثل لس آنجلس بی خانمان مثل نقل و نبات ریخته.

اینجا تفریحات و بزن و برقصها و زرق و برق و مهمانی های کالیفرنیا رو نداره و در مقایسه، با کالیفرنیا در این خصوص بسیار فاصله داره. اما شخصا زندگی در چنین جایی رو ترجیح میدم. چرا که اون سبک زندگی برای من نیست و من جور دیگری از لحظاتم لذت میبرم.

امنیت در شهرهای مختلف اینجا در مقایسه با تک تک ایالتهایی که در بالا نام بردم بسیار بالاتره.

اگر برنامه نویس هستید (منظورم رشته یا مدرک تحصیلیتون نیست) اگر واقعا برنامه نویس حرفه‌ای هستید و میدونید که کارتون رو خوب و درست انجام میدید اینجا قطعا کار خوب گیر میارید و خیلی سریع هم کار گیر میارید. هزاران شغل فقط توسط شرکت مایکروسافت در دسترس برنامه نویسهاست. به جز مایکروسافت استارباکس، آمازون و بوئینگ هم غول های اقتصادی دیگری هستند که دائم برنامه نویس استخدام میکنند. مایکروسافت تعداد قابل توجهی نیروی انسانی با تخصصها و مهارت های مختلف میپذیره و فقط برنامه نویس نمیخواد. جایی که من کار میکردم (دیزاین استودیوی ویندوز فون مایکروسافت) صدها دیزاینر برای ویندوز فون، ویندوز، اکس باکس و اسکایپ کار میکردند. اگر دیزاینر خوبی هستید و دیجیتال دیزاین با فتوشاپ و ایلاستریتور و ... رو به خوبی بلدید احتمال اینکه جذب مایکروسافت بشید بسیار زیاده.

اگر به دنبال کارهای غیر تخصصی (فروشگاهی، رستورانی و ...) هستید کافیه اراده کنید و ظرف مدت کمتر از ده روز سر کار هستید و دارید با مینیمم حقوق ساعتی نزدیک به ۱۰ دلار کار میکنید. (مینیمم دستمزد این ایالت در آمریکا بالاترینه)

نکته: تمام موارد مربوط به پیدا کردن کار فقط در صورتی صادقه که زبانتون قابل قبول باشه. یعنی صحبتها رو بالای ۷۰ درصد متوجه بشید و خودتون هم حداقل ۵۰ درصد توانایی صحبت کردن داشته باشید.

اینجا اجاره منزل از کالیفرنیا بطور قابل ملاحظه‌ای پایین تره ولی نسبت به خیلی ایالتها هزینه مسکن بالاتری داره.

بیمه به اصطلاح اوباماکر
در این ایالت به خوبی در دسترسه و اگر در آمد نداشته باشید کاملا براتون رایگان میفته.

از این به بعد سعی میکنم گاهی اینجا سر بزنم و اگر نکته‌ای به ذهنم رسید براتون بنویسم.

موفق باشید
امیر مهاجر

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پست #1044 امیر مهاجر

سلام دوستان میخوام کمی در مورد سیاتل و شهرهای اطراف براتون بگم.

بعدا این اطلاعات رو منسجم میکنم و توی یک سفرنامه جامع میذارمشون. ما ک منتظریم مدیر جونCool

شهرهای این منطقه: سیاتل، بلویوو، ردموند، کرکلند، ایساکوا، لین وود، اورت، رنتون، میل کریک، ...

اطلاعاتی که میخوام در مورد این شهرها بهتون بدم بر اساس دایره اطلاعاتی خودم و تحلیل و برداشت شخصیمه و نظر دیگران میتونه کاملا متفاوت باشه.

سیاتل شهر بزرگ و نسبتا قدیمی هستش. داون تاون با برجهای بلند داره و یک آسمانخراش هم بعنوان سمبل شهر توی داون تاونش داره به نام اسپیس نیدل.
به شخصه تصور زندگی توی سیاتل برام وحشت آوره. رانندگی توی خیابونای تنگ و به نسبت شلوغ سیاتل. بیشتر راننده‌ها در عجله و خیلی از جاهای شهر در حال عملیات شهرسازی یا ساختمانیه.
پر از ساختمانهای قدیمیه و هر چی به داون تاون نزدیکتر میشی بافت شهر کهنه‌تر میشه.
از نظر گرانی مسکن به طور متوسط پر هزینه ترین شهر این ناحیه است.
شبها احساس نا امنی کاملا محسوسه. و خیلی جاها پر از هوم لس میشه.
یه نکته بیربط اینکه معمولا نویگیت کردن با جی پی اس دچار مشکل میشه به دلیل وجود ساختمانهای بلند و خیابانهای باریک. مگر اینکه نویگیتر شما گیرنده جی پی اس قوی داشته باشه.
تیپ آدمهای توی خیابون معمولا رسمی‌تر از شهرهای دیگه است و مردم خوش پوش تر هستند.
به همون نسبت هم از نایس بودن مردم کاسته میشه.
کار برای برنامه نویسهای کامپیوتر بسیار در این شهر و دو شهر ردموند و بلویو فراوونه.

ردموند مقر کارکنان مایکروسافته. شهر خیلی بزرگیه و داون تاون خیلی شیک و تمیزی داره و بیشتر شبیه به شهرهای اروپایی میمونه. عاری از برجها و ساختمانهای بلنده. مردمش بسیار نایس و خوش برخورد هستند. اطراف داون تاون پر از محله‌های جنگلی و زیباست که لابه‌لای طبیعت مردم خونه ساختند و زندگی میکنند یا مجتمع‌های مسکونی شرکتی وجود داره.
وضعیت ترافیکش به دلیل تراکم کمتر جمعیت و خیابونهای پهن‌تر نسبت به سیاتل خیلی بهتره. اما در هر صورت هنگام راش آور ترافیکش میتونه رو اعصابتون باشه.
هنگام رانندگی میتونید تو خیلی از ماشینها زیر آینه وسط مجوز پارکینگهای شرکت مایکروسافت رو ببینید. مایکروسافت تو این شهر خیلی پراپرتی داره و یکی از مراکز مهمش، وست کمپس ردموند هست که استودیوهای ویندوز فون و اکس باکس و اسکایپ و ... تو این کمپس قرار داره.

بلویو شهر دیگریه که موقعیتهای شغلی برنامه نویسی فراوانی درش وجود داره. هد کوارتر شرکت مایکروسافت در این شهر قرار داره. شهر مدرن و نو سازیه و داون تاونش پر از برجهای بسیار بلند و غول پیکره. یکی از این برجهای بزرگ ساختمان اصلی مایکروسافته. بافت شهر جدید، خیابونهای باز و عبور و مرور خیلی آسونتره. گر چه هنوز احساس زندگی شهری درش ملموسه و هر چه از داون تاون دور بشید به طبیعت و آرامش نزدیکتر میشید. اما کسانی که از زندگی شهری خوششون میاد تمیزی و شیک بودن شهر میتونه نظرشون رو جلب کنه. بلویوو هم مثل ردموند و سیاتل اجاره بهای نسبتا بالایی داره.

البته نکته اینکه محله‌های ارزون تو همه شهرها هست و اینهایی که من میگم یه جور آمار متوسطه.

کرکلند یه شهر نسبتا قدیمی با طبیعت بسیار زیباییه. مجاورت این شهر با لیک واشنگتن (بزرگترین دریاچه این منطقه) به زیبایی طبیعتش افزوده. شهر آرومیه و داون تاون قشنگی داره. (خیلی شبیه به داون تاون ردموند)
وضعیت ترافیک از ردموند کمی بهتره.

لینوود که به سمت شمال منطقه هست یه شهر قدیمی و بزرگه. قدمت بافت خونه‌ها و خیابونها به وضوح احساس میشه. شهر شلوغیه و پر از چراغهای راهنما. هرگز حس خوبی نسبت به این شهر ندارم. پر از محله‌های بده. اما محله‌های خوب هم داره. در کل نه از بافت این شهر خوشم میاد و نه از بافت جمعیتیش. البته ممکنه بافت جمعیتیش هم از من خوششون نیاد که دَتس فِر!

میل کریک یه شهر نقلی و کوچیکه. خیلی زود از هر طرف این شهر میشه خارج شد. کلا فکر کنم بیشتر از بخشی از دو سه تا خیابون رو شامل نمیشه.
شهر آروم و خوبیه. اما چون به سمت شمال منطقه است از موقعیتهای شغلی مهندسی (بویژه کامپیوتر) خیلی دوره.

در مورد اورت خیلی اطلاعات ندارم. اما احساس خوبی هم در مورد این شهر ندارم. تصور نمیکنم در قیاس با شهرهایی که تا الان صحبت کردیم از نظر امنیتی وضعیت نزدیکی داشته باشه.

اگر به دنبال زندگی شهری هستید و میخواید تو قلب تکاپو و زندگی ماشینی و تجاری این ناحیه باشید احتمالا سیاتل برای شما گزینه مناسبیه.

اگر به دنبال یک جای شیک‌تر و مدرن‌تر هستید و در عین حال امن‌تر و راحت‌تر، بلویوو رو احتمالا ترجیح میدید.

اگر میخواهید از شلوغی شهر و آسمانخراشها دور باشید و در عین حفظ امنیت و امکانات و زیبایی و همشهریهای خوش برخورد و با حال، یه جورایی تو دل جنگل و طبیعت و بین دریاچه‌ها زندگی کنید، ردموند گزینه مناسبی به نظر میرسه.

اگر شرایط کاری شما جوری است که لزوما نمیخواهید نزدیک به این سه شهر مهم منطقه باشید، انتخابهای بیشتری دارید. گزینه‌های ارزانتر، گزینه‌های آروم‌تر، ...

به طور کلی در این منطقه کارهای معمولی که نیازی به تخصص ندارند به وفور پیدا میشه. اگر زبانتون در حد قابل قبولی باشه، ظرف یک هفته بعد از اقدام برای پیدا کردن کار از طریق وبسایتها کار پیدا میکنید. رونق اقتصادی این منطقه خیلی بالاست. مردم از استطاعت مالی بالایی برخوردارند. فروشگاهها، رستورانها، مراکز ورزشی و تفریحی همیشه مملو از جمعیته و در نتیجه کار هم به همون نسبت فراوونه.

در مورد کارهای تخصصی باید مشخصا تحقیق کنید. اگر نفت خوندید یا در صنعت خودرو سازی فعالیت دارید به احتمال قوی اینجا کار گیر نمیارید. اما اگر برنامه نویس هستید، بطور ویژه اگر وب دولاپر هستید اینجا شاید از سیلیکون ولی هم براتون بهتر باشه. بازار کار برنامه نویسی اینجا خیلی داغه و خیلی از موقعیتهای شغلی مرتبط برای شرکتهای مایکروسافت و آمازون هستش.

یک توصیه مهم دارم برای مهاجرینی که به خاطر صرفه جویی در هزینه مسکن ایالتهایی مثل تگزاس رو انتخاب میکنند:

۱- اگر تخصصی دارید که مشخصا در ایالت ارزان مورد نظرتون (مثلا تگزاس) Big Grinکار و موقعیت شغلی فراوانی داره (مثلا نفت و گاز برای تگزاس)، چه بهتر، هم کار خوبی پیدا میکنید و درآمد مکفی خواهید داشت و هم هزینه کمی برای زندگی خواهید داد.

۲- اگر تخصصی ندارید یا تخصصی دارید که در اون ایالت ارزان، براش کار فراوان نیست و به این فکر میکنید که کارهای غیر تخصصی کنید، باید شدیدا از انتخاب این ایالتهای ارزان منعتون کنم! دلیل: اولا که اکثر این ایالتها برای کارهای معمولی حقوق ساعتی پایین تری دارند که در ماه بسیار قابل ملاحظه خواهد شد.
در ثانی اغلب این ایالتها موقعیت شغلی برای کارهای معمولی درش بسیار پایین تر از ایالتی مثل واشنگتن هست. ممکنه وضع از ایران یا اونچه انتظار داشتید بهتر بوده باشه براتون، اما در قیاس به گرد ایالت واشنگتن هم نمیرسه.
یادمون باشه داریم مقایسه میکنیم.
ثالثا بعضی از این ایالتهای ارزون مثل تگزاس پر از مهاجرین غیر قانونی (مشخصا هیسپانیکها) است. این مسأله باعث میشه من کارفرما به شما کار ندم و به یک هیسپانیک کار بدم. نه مجبورم نگران بیمه و اضافه کار و ... باشم، نه نگرانم ازم شکایت کنه و نه مجبورم مینیمم حقوق رو بدم. چرا که گاهی مهاجرین غیر قانونی با حقوق کمتر از ساعتی ۴ دلار هم کار میکنند و شکایت هم نمیتونن بکنن. البته این به این معنا نیست که همه کارفرماها چنین رویه‌ای دارند. ولی همین بس که وضع کار رو در این ایالتها نسبت به جایی مثل ایالت واشنگتن در سطح بسیار پایین تری قرار بده.
در کنار همه اینها اگر ببینیم به خاطر اون ایالت چه چیزهای دیگری رو داریم از دست میدیم، کمتر راغب به انتخابشون میشیم. مثل تحمل آب و هوای بد و خشن. کم شدن قابل ملاحظه امنیت زندگی. پایین اومدن سطح کیفی زندگی. تعامل روزانه با آدمهایی که دوست نداریم و ...

یک بار دیگه میگم هر چیزی راجع به خوبیهای این ایالت میشنوید ممکنه با همون جمله‌ها و عبارات بشه ایالت شما رو توصیف کرد.
اما بحث قیاس که مطرح میشه همه چیز متفاوت میشه.

حرف از طبیعت سرسبز و درختها و جنگلهای انبوه و فراوان که میشه خیلی از دوستان میگن ایالت ما هم از طبیعت کم نداره. اما خب ما که با هم مسابقه نداریم. میخوایم واقعیت‌ها رو برای دوستان بگیم و باید یک اشلی برای مقایسه داشته باشیم. وگرنه جنگلی که به خاطر تراکم نشه حتی توش قدم برداشت و سالهاست نور آفتاب به کفش نخورده. درختان ۶۰ متری داره. تا چشم کار میکنه سبزی میبینی حتی وسط زمستون، قطعا متفاوته با جنگلی که احیانا شما ازش صحبت میکنید.

یا مثلا به طور مسلم پیدا کردن کار تو ایالتی مثل تگزاس خیلی راحته. و غیر از این هم نیست. اما حرف از قیاس که میشه. یا شاید اگر شرایط ایده‌آل رو کنار بگذاریم اینجا خیلی راحت‌تر کار پیدا بشه و در آمد هم به نسبت خیلی بهتره.

در کل ما چون از یک کشور بسیار متفاوت وارد آمریکا میشیم، هر نقطه‌ای که وارد میشیم به نظرمون بهشت میاد. به نظرمون آخرشه. اما وقتی جاهای دیگه رو هم میبینیم، متوجه میشیم که دنیا بزرگتر از ذهن ماست.

من این تجربه رو در مورد کانادا داشتم و همیشه این رو آویزه گوشم کردم که جاهایی بهتر از آنچه من دیدم هم قطعا وجود داره. همونطوری که ممکنه اینجا هم بهترین جا برای من نباشه.

خیلی تو انتخاب ایالت دقت کنید. چون عوض کردن ایالت دست کمی از مهاجرت نداره.
امیرمهاجر

پستایه خوبه دیگه ایم هست ولی اینا ب نظر من پستایه عالی این تاپیک بود
اگه بازم کموکسری بود منو ببخشیدBig GrinRolleyes
گودلاک

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
(2015-08-05 ساعت 09:11)ماندانا.م نوشته:  دوست عزیزIacceptچه کارهوشمندانه ای کردین.منم چندروزپیش همه تایپیکوخوندم ولی به فکرم نرسید این کاروبکنمSad.چه خوبه که هرکسی که تایپیکی رو ازاول میخونه یه همچین کاری برای سایرین انجام بده.موفق باشید.

شما با توجه به شماره کیستون و گرفتن ویزا به امید خدا، احتمالا حداقل ده ماهه دیگه مهمونه این سایت هستید Big Grin
من اگه جایه شما بودم برا تک تک ایالاته معروف این کارو میکردم!
و برا دوستایه گلم شعیر میکردمBig Grin
اشتباهه منو نکنید رفتن به مصاحبه و آماده شدن براش اونقدا سخ نیس که کل زمانه قبل مصاحبه رو آدم بشینه نمدونم تاپیک واکسنو و ترجمه و ... بخونه!
من اگه تجربه الانمو داشتم کله ایالاته بلاد ک ف رو شخم زده بودم اما ...Big Grin
یا علی

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
Iaccept
چان خیلی عالی بود کاش همه مثل شما اطلاع رسانی میکردن نظر شما در مورد پورتلند چیه؟
پاسخ
(2015-08-05 ساعت 14:09)meri2400 نوشته:  Iaccept
چان خیلی عالی بود کاش همه مثل شما اطلاع رسانی میکردن نظر شما در مورد پورتلند چیه؟

شرمندتم داداش، اگه وخ داشتم 9کرتم بودم!Big Grin
اینم 3 روز خابموندم ودیر رفتم سر کار و ساعتی رد کردمBig Grin

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، بابراس ، lighthouse ، قصه گو
دوستان اینم بیش از 90% سایتایی هس که دوستان تو این 101 صفحه گذاشتن
شرمنده ن حوصلشو داشتم نه وختشو که فقط عنوان بزارم و آدرس نزارم :
اگه یه روز وخت شد براتون ادیت میکنمBig Grin
یا علی

http://m.driving-tests.org/washington/wa...tice-test/
http://www.esldirectory.com/esl-program-search
http://www.bestplaces.net/
http://m.extendedstayamerica.com/h5/index
http://www.edcc.edu/
http://www.cascadia.edu/
https://www.groupon.com/?division_p=st-johns
https://en.wikipedia.org/wiki/Victoria,_...h_Columbia
http://www.dol.wa.gov/driverslicense/guide.html
http://www.dol.wa.gov/driverslicense/practicetest.html
http://www.fodors.com/community/united-s...hy-not.cfm
http://www.nolo.com/legal-encyclopedia/d...29063.html
http://www.frys.com/
http://www.bellevuecollege.edu/admissions/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...edit#gid=0
http://www.pickyourown.org/WA.htm
http://agr.wa.gov/
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co...tle#Design
https://wsu.edu/
http://www.washington.edu/
http://www.seattle.gov/
http://www.tripadvisor.com/Tourism-g2896...tions.html
https://www.eslpod.com/website/index_new.html
http://www.learnamericanenglishonline.com/index.html
http://www.englishlearner.ir/
http://www.benefits.gov/
http://www.dhcs.ca.gov/services/chdp/Pages/default.aspx مربوط به بیمه
http://iaca-seattle.org/ کامیونیتی ایرانیان سیاتل
https://www.dshs.wa.gov/ Washington State Department of Social and Health Services DSHS
http://www.edcc.edu/default.html کالج ادموندز
http://www.irlanguage.com مرجع زبان ایرانیان (از شیر مرغ تا جونه آدمیزاد)
http://seattle.craigslist.org
http://metro.kingcounty.gov/maps/system/...thwest.pdf نقشه سیاتل
http://metro.kingcounty.gov/maps/ حمل و نقل : مترو ، دوچرخه و ...
http://tripplanner.kingcounty.gov/ PLAN A TRIP
http://www.glassdoor.com/blog/best-citie...BESTCITIES مقایسه بهترین شهرهای امریکا از نظر کار
http://murray.seattle.gov/minimumwage/#s...a1wql.dpbs حداقل دستمزد
http://blog.estately.com/2013/10/bellevu...e-to-live/ مقایسه بلویو با سیاتل
https://instagram.com/seattle.city/ لینک اینستاکرام سیاتل
https://instagram.com/seattlefeature/
http://www.epi.org/resources/budget/ Family Budget Calculator

http://livingwage.mit.edu/counties/53033 Living Wage Calculation for King County, Washington

http://www.wa.gov/esd/EventCalendars/seattle-king.htm Seattle-King County Event Calendar

http://blog.estately.com/2013/04/37-thin...o-seattle/ 37 Things You Should Know Before Moving to Seattle

http://www.citypass.com/seattle seattle city pass
http://www.hca.wa.gov/medicaid/Pages/index.aspx Washington Apple Health (Medicaid)
https://www.wahealthplanfinder.org
https://www.dshs.wa.gov/esa/do-i-qualify
https://www.car2go.com/en/austin/what-do.../#tid=cost reza aa gof bem Big Grin
http://www.summitatsnoqualmie.com/
http://www.onebidet.com/ نباشه لنگی Big Grin
http://www.payscale.com/research/US/Job=...ourly_Rate درآمد سالیانه یک تکنسین الکتریک در عمه ریکآ Big Grin
http://seattlecentral.edu/stu-lead/StudentHandbook.pdf راهنما کالج
http://www.kcls.org/usingthelibrary/loca...fm?locID=4 کتابخونه بلویو
http://www.spl.org کتابخونه سیاتل
http://www.dol.wa.gov/driverslicense/doc...ide-en.pdf دفترچه راهنمایی رانندگی واشنگتن
http://www.hca.wa.gov/applehealth/Pages/...gible.aspx Am I Eligible? Quick check: Are my children eligible for state medical assistance?
http://www.uscis.gov/
http://www.uscis.gov/green-card/green-ca...lic-charge پابلیک چارج
http://www.iranian-everything.com/ ایرانیان خوف در آمریکا

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
(2015-08-05 ساعت 13:32)Iaccept نوشته:  
(2015-08-05 ساعت 09:11)ماندانا.م نوشته:  دوست عزیزIacceptچه کارهوشمندانه ای کردین.منم چندروزپیش همه تایپیکوخوندم ولی به فکرم نرسید این کاروبکنمSad.چه خوبه که هرکسی که تایپیکی رو ازاول میخونه یه همچین کاری برای سایرین انجام بده.موفق باشید.

شما با توجه به شماره کیستون و گرفتن ویزا به امید خدا، احتمالا حداقل ده ماهه دیگه مهمونه این سایت هستید Big Grin
من اگه جایه شما بودم برا تک تک ایالاته معروف این کارو میکردم!
و برا دوستایه گلم شعیر میکردمBig Grin
اشتباهه منو نکنید رفتن به مصاحبه و آماده شدن براش اونقدا سخ نیس که کل زمانه قبل مصاحبه رو آدم بشینه نمدونم تاپیک واکسنو و ترجمه و ... بخونه!
من اگه تجربه الانمو داشتم کله ایالاته بلاد ک ف رو شخم زده بودم اما ...Big Grin
یا علی
به امیدخدا.کم کم این کارومیکنم.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-07 ساعت 18:54)wushu kung fu نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 17:01)Ashkan78 نوشته:  ۲- هواي بيشتر باراني دارد. با اين وجود حتي زير شديد ترين باران هم در اين شهر به چتر نيازي نداريد!!! (خودتون بريد تا ببينيد چرا)

میشه بگید چرا؟
منم مشتاقم علتشو بدونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-06 ساعت 00:41)نیلوفرآبی نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 18:54)wushu kung fu نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 17:01)Ashkan78 نوشته:  ۲- هواي بيشتر باراني دارد. با اين وجود حتي زير شديد ترين باران هم در اين شهر به چتر نيازي نداريد!!! (خودتون بريد تا ببينيد چرا)

میشه بگید چرا؟
منم مشتاقم علتشو بدونم
سوال خیلی خوبیه
من وقتی برای اولین بار این پست رو خوندم خیلی برام جالب بود و میخواستم بدونم برای چی، ولی فکر میکنم این جمله فقط یک شوخی بوده چون بارونهایی که اینجا میاد در عرض چند ثانیه آدمو خیس خالی میکنه و بدون چتر اصلا نمیشه رفت تو بارون. حتی بعضی وقتا سه روز پشت هم، به شدت باور نکردنی بارون میاد
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، Iaccept ، Reza Smart

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان