کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
از جمله تفریگاههای مهم سیاتل، شهر ویکتوریا، مرکز استان بریتیش کلمبیای کاناداست. شهر بسیار زیبایی است و فاصله اون از مرکز شهر سیاتل 146 کیلومتر و حدود 5 ساعته که این البته مسیر اصلی است که تمام مسیر از طریق اقیانوسه. ولی میشه با ماشین تا نزدیکترین ساحل رو رفت و از اونجا به دریا زد که مدت مسافرت کمتر میشه (3 ساعت و 30 دقیقه).
این جاذبه گردشگری بین ونکوور کانادا و سیاتل آمریکا مشترکه و فاصله این شهر از ونکوور هم از طریق اقیانوس 114 کیلومتر و حدود 3 ساعت راهه.
چون اینجا تاپیک سیاتله، عکسهای این شهر رو نمیذارم. ولی میتونید در لینک ویکیپدیا راجع به این شهر بخونید و عکسهاشو تماشا کنید.
Victoria, British Columbia
پاسخ
بچه ها راجع به قیمت خونه اطلاعی دارین؟ مثلا یه خونه ی 40-50 متری تو یه محله ی ارزونش چنده؟ برای خریدن نه اجاره
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:آخر شهریور 90
تاریخ مصاحبه:14 Jun
تاریخ دریافت ویزا:15 June
جمع هزینه ها: 4.5 میلیون
نفرات همراه کیس: 1 نفر
مقصد: سیاتل

پاسخ
سلام به همگي
من انتخاب خاصي براي محل زندگي نداشتم . ولي هرروز اين تاپيك و دنبال ميكنم و با اطلاعاتي كه جناب امير عزيز و ديگر دوستان منتشر ميكنند ، به شدت مشتاق زندگي در آنجا شده ام .
مرا هم به جمع مهاجران سياتل بپذيريد دوستان .
كيس نامبر:**2013AS000049/تعداد افراد كيس: 1 نفر/تاريخ مصاحبه:هفته دوم مارچ/دريافت ويزا: بك ضرب
پاسخ
سلام
من هم که از اول تکلیفم مشخص بود، فقط مشکل اینه که مهمترین اولویت برای من و مطمئناً خیلی از عزیزان دیگه بحث کارِ، یکی از نقاط ظعف این تاپیک اینه که از دوستانی که سیاتل هستند همون اوایل ایجاد این تاپیک اومدن و نوشتن و رفتند. الان دیگه کمتر میتونیم از راهنمایی هاشون استفاده کنیم بجز یکی دو مورد خاص، ایکاش کسی میومد اینجا و در خصوص وضعیت فیلد کاری ما هم اطلاعاتی میداد،‌چون بجز یک یا دو شرکت بزرگ که از فیلدهای مختلف تحصیلی و کاری نیاز دارند شرکت دیگه ای نیست و طبیعتاً موضوع سخت تر خواهد شد.
پاسخ
قابل توجه دوستانی که مایلند از الان خودشون رو آماده کنند که به محض ورود تست رانندگی بدهند.

دانلود کتابچه راهنمای آئین نامه رانندگی ایالت واشنگتن (وبسایت مرجع)

[عکس: lang_yellowcar.jpg]

حتی میتونید از اینجا تست آزمایشی بدید و اینقدر این کار رو تکرار کنید که نمره لازم رو بیارید. بعد با خیال راحت بعد از ورود به آمریکا، تو امتحان آیین نامه قبول میشید و فقط میمونه Road Test یا همون شهری خودمون.
پاسخ
دیگه وقتشه که یه کم از در مورد بدی های سیاتل تحقیق کنیم. در غیر اینصورت با تصور بهشت وارد می شین و جا می خورین .(چقدرم سخته ایراد پیدا کردن)

می دونین زمستان روزاش چقدر کوتاهه ؟ می دونین یه برف سبک منجر به تعطیلی میشه ؟ ( خوب که چی ؟!! )

راستی فروشگاهی هست به نام Fred Meyer که تو کالیفرنیا شعبه نداره و خیلی از مشکلات رو به تنهایی حل می کنه. اجناس لا جنس خوب قیمت مناسب و مطابق با سلیقه ما . و خیلی عجیبه که Macy's در واشینگتن چقدر پربار تر از کالیفرنیا بود. البته کلا مردمش زیاد خوش لباس نیستند و احتمالا لباسهای خوب به فروش نمیرن Big Grin

اما جدی گفتم یه کم دنبال معایبش باشیم . متاسفانه خدا بهشت رو حداقل رو زمین نیافریده . با چشم باز بیاید.
پاسخ
(2012-07-17 ساعت 20:10)امیر مهاجر نوشته:  قابل توجه دوستانی که مایلند از الان خودشون رو اماده کنند که به محض ورود تست رانندگی بدهند.

..

امیر جان ممنون. من خیلی مایل بودم که این راهنمای واشنگتن رو داشته باشم چون مال کالیفرنیا رو بچه ها گذاشته بودند و خیلی مناسب و به دردبخور بود
فقط یک سوالی دارم، همون طور که می دونید برای دادن امتحان شهر باید شما خودتون ماشین ببرید، با فرض اینکه اون جا نتونی ماشین با دنده دستی پیدا کنید، می خواستم ببینم اگر تجربه دارید رانندگی کردن با ماشین اتوماتیک چقدر متفاوت از رانندگی با ماشین دنده دستی هست.
متاسفانه تجربه رانندگی با این نوع ماشین ها رو نداشتم و برام مهمه بدونم اگر لازم هست بتونم از زمانی که اینجا دارم برای تمرین و افزایش مهارت های رانندگیم بر اساس قوانین اونجا استفاده کنم.

2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
(2012-07-17 ساعت 20:26)afs نوشته:  ...
فقط یک سوالی دارم، همون طور که می دونید برای دادن امتحان شهر باید شما خودتون ماشین ببرید، با فرض اینکه اون جا نتونی ماشین با دنده دستی پیدا کنید، می خواستم ببینم اگر تجربه دارید رانندگی کردن با ماشین اتوماتیک چقدر متفاوت از رانندگی با ماشین دنده دستی هست.
متاسفانه تجربه رانندگی با این نوع ماشین ها رو نداشتم و برام مهمه بدونم اگر لازم هست بتونم از زمانی که اینجا دارم برای تمرین و افزایش مهارت های رانندگیم بر اساس قوانین اونجا استفاده کنم.

رانندگی با ماشین دنده اتوماتیک چند تا نکته داره و دیگه در کل خیلی راحت تر از ماشین دنده‌ای هستش.
- اولا که دنده عوض کردن فقط زمانی است که میخواهید شروع به حرکت کنید. یا بایستید و گیربکس را از دنده خارج کنید. در هر دو حالت ماشین توقف کامل داره و باید پای شما روی ترمز باشه. در خیلی از ماشینها اگر پاتون رو روی ترمز نگذاشته باشید اهرم دنده حرکت نمیکنه. چرا؟ چون به محض فرمان تعویض دنده بوسیله اهرم، گیربکس درگیر میشه و اگر پا روی ترمز نباشه ماشین ناگهان شروع به حرکت میکنه.
- با توجه به اینکه ماشین کلاچ نداره و پای چپ بیکار میمونه، هرگز از پای چپ برای ترمز کردن استفاده نکنید. گاهی در اوایل کار، این اتفاق بی اختیار میفته. پای چپ عادت به کنترل میزان فشار روی پدال ترمز رو نداره و در گرفتن ترمز آرام و خیلی محکم اصلا کارآمد نیست!
- علاوه بر حالت خلاص، حالت پارک هم داره. که در این حالت اتومبیل قفله و حرکت نمیکنه. همیشه قبل از خاموش کردن ماشین باید دنده رو در حالت پارک قرار بدی و قبل از استارت زدن نباید از پارک خارج کنی. (باز هم در خیلی از ماشینها در صورتیکه ماشین در حالت پارک نباشه، برق استارت عمل نمیکنه)
بقیه موارد دیگه امکانات گوناگون ماشینهای دنده اتوماتیکه و یا یک سری تریک برای وادار کردن ماشین به کشیدن دنده معکوس و ...
پاسخ
(2012-07-17 ساعت 20:26)afs نوشته:  
(2012-07-17 ساعت 20:10)امیر مهاجر نوشته:  قابل توجه دوستانی که مایلند از الان خودشون رو اماده کنند که به محض ورود تست رانندگی بدهند.

..

امیر جان ممنون. من خیلی مایل بودم که این راهنمای واشنگتن رو داشته باشم چون مال کالیفرنیا رو بچه ها گذاشته بودند و خیلی مناسب و به دردبخور بود
اونجا هم باید ماشین خودتون رو برای امتحان ببرین. ( با ویزای توریستی نمی تونین اونجا امتحان بدین) حتی اگه برای امتحان ماشین قراضه یکی رو قرض کنین که دنده دستی داشته باشه برای خرید پیدا نمی کنین و تو شیبهای اونجا با ماشین دنده ای همچین ماشینتون عقب عقب میره که در جا طرف می گه برگرد DMV منم مشکل شما رو داشتم اما کلا 20 دقیقه ممکنه کلنجاز برین و به جای کلاچ با رو ترمز بزنین اما بیش از اونی که فکر کنین راحت میشه براتون.

پاسخ
در این نقشه مسیرهای دوچرخه سواری در سیاتل مشخص شده.
seattle.gov/SDOT/BikeMap
دانلود فایل pdf
یکی از دو پلی که مرکز شهر سیاتل رو به کرکلند و نیوکسل و شهرهای شرق سیاتل وصل میکنه مسیر ویژه دوچرخه داره.
پاسخ
(2012-07-17 ساعت 20:21)shahrzad_a نوشته:  دیگه وقتشه که یه کم از در مورد بدی های سیاتل تحقیق کنیم. در غیر اینصورت با تصور بهشت وارد می شین و جا می خورین .(چقدرم سخته ایراد پیدا کردن)

می دونین زمستان روزاش چقدر کوتاهه ؟ می دونین یه برف سبک منجر به تعطیلی میشه ؟ ( خوب که چی ؟!! )

راستی فروشگاهی هست به نام Fred Meyer که تو کالیفرنیا شعبه نداره و خیلی از مشکلات رو به تنهایی حل می کنه. اجناس لا جنس خوب قیمت مناسب و مطابق با سلیقه ما . و خیلی عجیبه که Macy's در واشینگتن چقدر پربار تر از کالیفرنیا بود. البته کلا مردمش زیاد خوش لباس نیستند و احتمالا لباسهای خوب به فروش نمیرن Big Grin

اما جدی گفتم یه کم دنبال معایبش باشیم . متاسفانه خدا بهشت رو حداقل رو زمین نیافریده . با چشم باز بیاید.
سیاتل کلا آب و هوای خیلی‌ خوبی‌ داره نه خیلی‌ گرم می‌شه نه خیلی‌ سرد و طبیعت خیلی‌ زیبائی داره ، به ونکوور کانادا هم که خیلی‌ نزدیکه ولی‌ هواش اکثر اوقات ابریه یکی‌ از دوستام میگفت شاید در سال ۲،۳ روز آفتاب باشه که این برای من خیلی‌ ناراحت کننده بود چون اصلا هوای ابری رو دوست ندارم(این برای من یکی‌ از ویژگی‌‌های بدش هست شاید یکی دیگه لذت ببره از هوای ابری) ..با اینکه کلی‌ ویژگی‌های خوب داره اما من نمیدونم اگر اونجا رو بخوام به عنوان محل اقامتم انتخاب کنم ،می‌تونم دوام بیارم یا نه .البته همهٔ ایالت‌ها ویژه گیهای بد و خوب خودشون را دارند که بستگی به شرایط هر کسی‌ داره.
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
پاسخ
سلام اقای امیر مهاجر
ممنون از اطلاعات خوبی که برای ما می گذارید
دیدم ان لاین هستید خواستم تشکری کرده باشم
شماره کیس: 2012AS45××x
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ورود به آمریکا: 2012/12/06 فرودگاه دالاس ایالت تگزاس
تعداد نفرات 2 نفر
پاسخ
(2012-07-17 ساعت 20:40)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-17 ساعت 20:26)afs نوشته:  ...

رانندگی با ماشین دنده اتوماتیک چند تا نکته داره و دیگه در کل خیلی راحت تر از ماشین دنده‌ای هستش.
- اولا که دنده عوض کردن فقط زمانی است که میخواهید شروع به حرکت کنید. یا بایستید و گیربکس را از دنده خارج کنید. در هر دو حالت ماشین توقف کامل داره و باید پای شما روی ترمز باشه. در خیلی از ماشینها اگر پاتون رو روی ترمز نگذاشته باشید اهرم دنده حرکت نمیکنه. چرا؟ چون به محض فرمان تعویض دنده بوسیله اهرم، گیربکس درگیر میشه و اگر پا روی ترمز نباشه ماشین ناگهان شروع به حرکت میکنه.
- با توجه به اینکه ماشین کلاچ نداره و پای چپ بیکار میمونه، هرگز از پای چپ برای ترمز کردن استفاده نکنید. گاهی در اوایل کار، این اتفاق بی اختیار میفته. پای چپ عادت به کنترل میزان فشار روی پدال ترمز رو نداره و در گرفتن ترمز آرام و خیلی محکم اصلا کارآمد نیست!
- علاوه بر حالت خلاص، حالت پارک هم داره. که در این حالت اتومبیل قفله و حرکت نمیکنه. همیشه قبل از خاموش کردن ماشین باید دنده رو در حالت پارک قرار بدی و قبل از استارت زدن نباید از پارک خارج کنی. (باز هم در خیلی از ماشینها در صورتیکه ماشین در حالت پارک نباشه، برق استارت عمل نمیکنه)
بقیه موارد دیگه امکانات گوناگون ماشینهای دنده اتوماتیکه و یا یک سری تریک برای وادار کردن ماشین به کشیدن دنده معکوس و ...
سلام
من گواهینامه ایالت واشنگتن را حدود یکسال پیش گرفتم
اگر سوالی در موردش دارید، خوشحال میشم کمکتون کنم...
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
پاسخ
(2012-07-17 ساعت 22:37)apoornaki نوشته:  سلام
من گواهینامه ایالت واشنگتن را حدود یکسال پیش گرفتم
اگر سوالی در موردش دارید، خوشحال میشم کمکتون کنم...

ممنون دوست عزیز. شما اونجا زندگی میکنید؟ چند وقته؟ میشه خواهش کنم از تجربه شخصیتون در مورد زندگی در سیاتل بگید؟ این تاپیک یک نفر رو که شخصا تجربه زندگی طولانی تو سیاتل رو داشته باشه واقعا کم داره.
پاسخ
[عکس: Climatemapusa2.PNG]

[عکس: 1280px-Average_Annual_High_Temperature_o...States.jpg]

[عکس: 1280px-Average_precipitation_in_the_lowe...he_USA.png]

منبع: Climate of the United States و Geography of the United States از ویکیپدیا

(2010-04-26 ساعت 18:01)farshidkhalafi نوشته:  
تقسیم بندی مناطق مختلف آمریکا از نظر آب و هوا
امیدوارم نقشه climate zones آمریکا و توضیحات در مورد هر یک از zone ها برای دوستان عزیزی که به زودی به آمریکا سفر خواهند کرد مفید باشه.
ببخشید یک کم علمی و تخصصیه اما خوب خیلی به درد می خوره.

یک توضیح کوچولو بدم تا بیشتر متوجه بشید. طبق سیستم koppen آب و هوا به 5 گروه کلی A,B,C,D,E تقسیم بندی میشه. هر کدوم از این گروه ها، چند زیرگروه داره (دقیقا عین فروم خودمون که هر انجمن، چندین زیر گروه داره ;D )
هر زیر گروه رو هم با یک حرف اختصاری نشون میدن، که حرف دوم رو تشکیل میده (مثل f در Af یا s در Bs)
حرف سوم و چهارم جزئیات بیشتری رو در مورد آب و هوا بیان می کنه (بیشتر مربوط به میانگین دمایی میشه)

گروه A
مربوط به مناطق بسیار گرم هم سطح با دریا یا پایین تر از سطح دریاست
میانگین دمای این مناطق در همه سال بالاتر از 18 سانتی گراده
Aw رو پایین Flordia داریم که یعنی جزء گروه A هست و به معنی وجود چندین ماه وحشتناک گرم و خشکه، بدون بارون شبیه بندرعباس خودمون

گروه B
خشک و بی آب و علف و نیمه خشک
ایالت های Centeral در آمریکا گروه B هستند
Bsk خشک و نیمه بیابانی با حداقل یک ماه با میانگین دمای زیر صفر
Bwh کاملا بیابانی، سردترین ماه سال دمای میانگین صفر درجه
شبیه سمنان و یزد و کرمان

گروه C (بهترین و معتدل ترین آب و هوا در آمریکا)
این گروه در گرم ترین ماه سال دمای بالای 10 سانتی گراد رو تجربه می کنه و در سردترین ماه سال میانگین دمای بین -3 تا 18 درجه بستگی به حرف دوم داره
Cfa جنوب غربی آمریکا از تگزاس تا فلوریدا و کارولینا و حتی نیویورک
تابستان های مرطوب و زمستان های نسبتا سرد نه زیاد (می دونید که نیویورک تو زمستون خیلی برف و بارون میاد) با بارندگی مداوم
Cfb شمال غرب آمریکا (Seattle و Oregon)
آب و هوای شبیه مدیترانه ای، مناطق معتدل (بسیار خوش و آب وهوا)
Csa غرب و جنوب غربی (California)
تابستان های گرم و خشک (غیر از شهرهای نزدیک اقیانوس که هوای مرطوب تر و معتدل تری داره)
زمستان های معتدل و غیر قابل پیش بینی و پر باران

گروه D (مناطق سرد آمریکا)
میانگین دمای بالای 10 درجه در ماه های گرم سال
میانگین دمای زیر -3 درجه در ماه های سرد
Dfa تابستان های گرم و زمستان های سرد (شبیه تهران و مشهد)
مثل Iowa و Penssylvania و ...
Dfb تابستان های خنک و زمستان های بسیار بسیار سرد و وحشتناک (در معرض هوای قطبی)
مثل Chicago و Minnesota و ...

گروه H
مناطق کوهستانی و با ارتفاع بلند
به دلیل تغییرات ارتفاعی آب و هوای متنوعی رو تجربه می کنه، به ازای هر 1000 متر افزایش ارتفاع، میانگین دمایی 5.6 سانتی گراد کاهش پیدا می کنه. واسه همین ممکنه یک شهر با شهر دیگه در این منطقه حدود 10 تا 15 درجه اختلاف دما داشته باشن. شبیه سنندج و کرمانشاه.جهت مشاهده نقشه تصویر زیر [تصویر اول بالا] رو ببینید.

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان