کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
همش رو خوندم مرسییییییییییییییییی یه عالمه مرسیییی از همتون
بچه ها من اعتراف کنم خنگم Smile که به سوالام نخندین، خواستینم بخندین، حلاااااله Smile)))

الان یعنی این خونه ها حدود 50 -60 هزار دلارن؟ یعنی 100 میلیون خودمون؟
http://www.realtor.com/realestateandhome...eds-2/pg-1

اون وقت این خونه واسه اجاره 10 هزار دلار؟
http://www.realtor.com/homesforrent/Seat...-home/pg-1
الان از یه دوستم شنیدم که محله و اینا مهمه، از کجا بدونیم چه محله ای خوبه اونجی و کدوم محله هم ارزونه هم خوب؟ Smile
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:آخر شهریور 90
تاریخ مصاحبه:14 Jun
تاریخ دریافت ویزا:15 June
جمع هزینه ها: 4.5 میلیون
نفرات همراه کیس: 1 نفر
مقصد: سیاتل

پاسخ
دوستان، با تلنگری که دوست خوبمون، شهرزاد به من زد، بد ندونستم یه نکته‌ای رو به خودمون یادآوری کنم.
ما الان در حال بررسی شهرهای مختلف آمریکا هستیم و مثلا اینجا در مورد سیاتل و ایالت واشنگتن تحقیق میکنیم و مطلب یاد میگیریم.
چه سیاتل، چه هوستون تگزاس، چه ویرجینیا، نکته اینجاست که ما در مورد آمریکا داریم تحقیق میکنیم و یه جورایی از بیابونشم تعریف میکنیم و مثلا میگیم نوادا یک صحرای زیبا و بزرگه با جاذبه‌های توریستی!
خب باید این رو در نظر بگیریم که لمس واقعیات ممکنه با دیدن و شنیدن عکس و مطلب فرق کنه. البته نه به این معنی که مطالب دروغ هستند یا عکسها جعلی و روتوش شده. بلکه به این معنی که ما هرچقدر هم جایی رو بشناسیم، شاید واکنش بدن و روحمون رو در برابر اون مکان نشناسیم و تجربه‌اش نکرده باشیم و تا نریم و در محیط قرار نگیریم و مدتی خودمون رو آزمایش نکنیم، نمیتونیم صد در صد به نتیجه کار و اینکه آیا از اونجا خوشمون میاد یا نه، پی ببریم.
اما نکته دیگری هم هست و اون این که وقتی داریم بعنوان مثال از آب و هوای واشنگتن و مرطوب و بارانی و لطیف بودن هوا صحبت میکنیم، ممکنه برای یکی مثل من وصف بهشت باشه و برای کسی مثل el333 عزیز، غم انگیز و پوئن منفی. پس واقعیت رو که نگاه میکنیم میبینیم چندان هم اونجا رو بهشت فرض نکردیم. شاید برای من که انتخاب اولمه بهشت باشه. شاید برای دیگری آلاسکا بهشت باشه و اونجا براش انتخاب بهتری باشه.
پاسخ
(2012-07-18 ساعت 00:22)ساری نوشته:  همش رو خوندم مرسییییییییییییییییی یه عالمه مرسیییی از همتون
بچه ها من اعتراف کنم خنگم Smile که به سوالام نخندین، خواستینم بخندین، حلاااااله Smile)))

الان یعنی این خونه ها حدود 50 -60 هزار دلارن؟ یعنی 100 میلیون خودمون؟
http://www.realtor.com/realestateandhome...eds-2/pg-1

اون وقت این خونه واسه اجاره 10 هزار دلار؟
http://www.realtor.com/homesforrent/Seat...-home/pg-1
الان از یه دوستم شنیدم که محله و اینا مهمه، از کجا بدونیم چه محله ای خوبه اونجی و کدوم محله هم ارزونه هم خوب؟ Smile

دوست من مطمئنا با یک هفته اقامت تو هتل و روزها به دنبال جای مناسب گشتن، حتما جای مورد نظرتون رو پیدا میکنید. البته رو خونه گرونی دست گذاشتید! فکر میکنم با 1000 دلار در ماه هم یه آپارتمان کوچولو 1 خوابه بشه گیر آورد. جای امن. حالا سه خوابه یکم بیشتر، نه دیگه 10 هزار دلار. اون برا ماها نیست. Wink
پاسخ
(2012-07-18 ساعت 00:41)امیر مهاجر نوشته:  دوستان، با تلنگری که دوست خوبمون، شهرزاد به من زد، بد ندونستم یه نکته‌ای رو به خودمون یادآوری کنم.
ما الان در حال بررسی شهرهای مختلف آمریکا هستیم و مثلا اینجا در مورد سیاتل و ایالت واشنگتن تحقیق میکنیم و مطلب یاد میگیریم.
چه سیاتل، چه هوستون تگزاس، چه ویرجینیا، نکته اینجاست که ما در مورد آمریکا داریم تحقیق میکنیم و یه جورایی از بیابونشم تعریف میکنیم و مثلا میگیم نوادا یک صحرای زیبا و بزرگه با جاذبه‌های توریستی!
خب باید این رو در نظر بگیریم که لمس واقعیات ممکنه با دیدن و شنیدن عکس و مطلب فرق کنه. البته نه به این معنی که مطالب دروغ هستند یا عکسها جعلی و روتوش شده. بلکه به این معنی که ما هرچقدر هم جایی رو بشناسیم، شاید واکنش بدن و روحمون رو در برابر اون مکان نشناسیم و تجربه‌اش نکرده باشیم و تا نریم و در محیط قرار نگیریم و مدتی خودمون رو آزمایش نکنیم، نمیتونیم صد در صد به نتیجه کار و اینکه آیا از اونجا خوشمون میاد یا نه، پی ببریم.
اما نکته دیگری هم هست و اون این که وقتی داریم بعنوان مثال از آب و هوای واشنگتن و مرطوب و بارانی و لطیف بودن هوا صحبت میکنیم، ممکنه برای یکی مثل من وصف بهشت باشه و برای کسی مثل el333 عزیز، غم انگیز و پوئن منفی. پس واقعیت رو که نگاه میکنیم میبینیم چندان هم اونجا رو بهشت فرض نکردیم. شاید برای من که انتخاب اولمه بهشت باشه. شاید برای دیگری آلاسکا بهشت باشه و اونجا براش انتخاب بهتری باشه.

دوستان گرامی
بعد از خوندن این صفحات اتفاقا منم میخواستم این نکته رو یادآوری کنم. از اونجا که طبیعت انسانها اینه که وقتی از یه چیزی خوششون میاد بیشتر سعی میکنن خوبی هاشو ببینند در حالیکه در این امر مهم واقع بینی از اهمیت به سزایی برخورداره .شایدم خوب شده باشه چون اول مشخصات شهر سیاتل گفته شد ( و همین طور بعضی از خوبی هاش ) و نه بدی هاش. شاید الان وقتش باشه که دنبال نقاط ضعف سیاتل هم باشید. بهتره بقیه دوستان حاضر در این تاپیک هم در این مورد همکاری بیشتری از خودشون نشون بدند تا اینکه منتظر باشند دوست گرانقدرم امیرمهاجر عزیز براشون اطلاعات بیاره. پیشنهادم اینه که هر کس نسبت به معیار های خودش از نقاط ضعف سیاتل اینجا برامون بنویسه. آیا تا به حال دنبال نقاط ضعف بودید؟ اگه بودید که خوشحال میشیم به اشتراک گذاشته بشند.
مطمئنا زمانی که خوبی و بدی های گزینه های مختلف با هم ارزیابی میشن تصمیم گیری منطبقتر بر منطق و واقعیت خواهد بود.
موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
امید جان به موقع رسیدی، چون یه چیزی درونم میگفت که ممکنه شکل و شمایل پستهای این تاپیک، علی‌الخصوص وجود عکسهای رنگ و وارنگ باعث بشه که تو دلمون قند آب بشه و احساساتمون، سکان استنتاجمون رو بدست بگیره و بدون در نظر گرفتن یک سری مسائل مهم، بلیط سیاتل رو بخریم و تو این شهر پیاده بشیم و در طول سفر هم همش عکسها و نوشته‌های این تاپیک رو تجسم کنیم.
میخوام یه تحلیل داشته باشم که چرا سیاتل رو انتخاب کردم. شاید دونستن سیر علاقمند شدن من به این شهر برای بقیه دوستان، کمک کنه که تصمیم درستی بگیرند. خب همونطور که یکی دو جای دیگه هم گفتم، وقتی نتایج لاتاری رو زدند، برای من آمریکا کشوری بود که پایتختش واشنگتن بود!! یه مجسمه آزادی داشت که میدونستم تو شهر نیویورک قرارداره. شهری پر از آسمان خراشها و ساختمانهای بلند. دیگه اینکه یه لوس آنجلس داره که خواننده‌هامون اونجان. چیز زیادی از آمریکا نمیدونستم. حتی نمیدونستم مثلا سن دیگو یا سن فرنسیسکو ایالته یا شهره و اصلا کجای نقشه آمریکاست!
وقتی خبر برنده شدنمون رو به صمیمی‌ترین دوستم تو ونکوور کانادا دادم، شروع کرد به دادن گزینه‌هایی که با توجه به تخصصم (برنامه نویسی) و روحیاتم، برام مناسبه. اول از سیاتل شروع کرد که نزدیک به خودشه و آب و هواش شبیه ونکووره که من عاشقش شده بودم. بعد همینطور، پورتلند، سن خوزه، سن فرانسیسکو، لس آنجلس، Silicon Valley و حتی با اینکه تخصصش زبان انگلیسیه، این اون بود که به من گفت که هِد آفیس شرکت مایکروسافت تو سیاتله! قبلا راجع به ساحل غربی و ساحل شرقی آمریکای شمالی برام صحبت کرده بود و پیرو همون صحبتش، بازهم یاد آور شد که "من بودم در مورد کالیفرنیا هم تحقیق میکردم و در کل West Coast رو انتخاب میکردم."
من کمی در رابطه با سیاتل تحقیق کردم و به نظرم گزینه خوبی اومد. شاید درست مثل بعضی از دوستانی که الان بعد از خوندن پستهایی که تو این تاپیک در مورد سیاتل گذاشته شده، چنین نظری پیدا کرده‌اند. اما من چون همیشه به دنبال بهترین بودم، اینبار هم نخواستم بهترینهای آمریکا رو از دست بدم. باید اطلاعاتم رو در مورد شهرهای دیگه هم بیشتر میکردم تا از روی آگاهی تصمیم بگیرم. بعد شروع کردم به تحقیق در مورد شهرهای معروف آمریکا. تو این پروسه از خیر تحقیق در مورد شهرهایی که کمتر اسمشونو میشنیدم، گذشتم. چرا؟ خب مسلمه اگر اون شهرها مزایای چشمگیری داشتند، اسمشون بیشتر سر زبونها بود. این استدلال من بود! شهرهای ساحل شرقی رو هم تقریبا بی خیال شدم. فقط خیلی کم در مورد نیویورک و واشنگتن دی سی و میامی مطالعه کردم، در حد شناخت کلی و نه به چشم خریدار! شیکاگو اولین شهری بود که به خاطر تلاشهای دوست خوبمون امید در تاپیک شیکاگو، پرونده‌اش تکمیل شد. بعد هم شهرهای سن دیگو، سن فرنسیسکو و شهرهای اطراف، لس آنجلس، پورتلند (و البته چند شهر دیگه که تحقیقات سطحی در موردشون کردم) در نهایت باز هم برگشتم به سیاتل.
بگذارید معیارهام رو برای انتخاب شهر براتون بگم. شاید بعضی از معیارهای مهم من معیار مهمی برای یک فرد دیگر نباشه!
برای من آب و هوا و اینکه صمیمی‌ترین دوستم در دسترس باشه (برای اینکه احساس تنهایی کمتری داشته باشم) خیلی مهم بود.
این دو خصیصه رو باهم قطعا برای من فقط سیاتل داشت.
آب و هوای خیلی خوب رو سن دیگو هم داشت اما از دید من کفه معایب ترازوش سنگینی میکرد. از قبیل پر بودن از هیسپانیک و کمتر بودن بارون و پوشش گیاهی در مقایسه با سیاتل و دور بودن از دوستم که در نزدیکی شمال آمریکاست. سن دیگو در جنوبی ترین نقطه ایالت کالیفرنیا قرارداره و تقریبا هم مرز با مکزیکه.
سومین خصیصه خیلی مهم دیگه وجود کار بود. یه جورایی بدلیل وجود کار برای برنامه نویس در بیشتر جاها، گزینه‌های محل زندگی برای ما برنامه نویسها خیلی بیشتر از بقیه مشاغله. اما با این وجود بهتر و بدتر داره. مطمئنم سیاتل از نظر کار برای من بهترین گزینه نیست، اما جزء بهترین‌ها است.
بقیه چیزهایی که سیاتل داره و من دارم در موردشون تحقیق میکنم، به شخصه هیچ کدوم رو بعنوان برتری‌های سیاتل نسبت به جاهای دیگه نمیبینم. خیلی از مواردی که در موردشون تحقیق کردم و اطلاعات دادم برای توصیف داشته‌های سیاتله نه خصوصیات منحصر بفردش. به قول امید عزیز در مورد مشخصات سیاتله نه لزوما مدالها و افخاراتش.
دو نکته رو لازمه عرض کنم:
- اول اینکه ما باید به دنبال این باشیم که چه مزیتهایی هستند که سیاتل نداره ولی در شهر دیگری در آمریکا پیدا میشه. به دنبال اون در مورد همون شهرها حسابی تحقیق کنیم.
- دوم اینکه هرچیزی که اینجا عنوان میشه رو یه مزیت نسبت به جاهای دیگه ندونیم. اگر تعمق کنیم، شاید حتی برعکس، اون خصیصه برای ما یه چیز کمرنگ باشه که نشه در رقابت با شهرهای دیگه اون ویژگی را رو کرد! بگذارید مثال بزنم:
مثلا یه آبشار برای تفریح وجود داره که دو تا عکس ازش گذاشتم. اما آیا جاهای دیگه چنین آبشاری نیست؟ شاید خیلی زیباتر و با شکوه‌تر از این آبشار جاهای دیگه هم باشه!
مونو ریل داره. اما واقعا مونوریل سیاتل چقدر تو سیستم حمل و نقل عمومی این شهر نقش داره. اونم با طول مسیر بسیار کوتاه؟ قطار داره با دو مسیر. اما در مقایسه با سیستم حمل و نقل ریلی نیویورک و شیکاگو هیچی نیست و اصلا نمیشه روش حساب کرد. شاید خیلی پیش نیاد که بتونید ازش استفاده کنید. در شهری مثل سیاتل باید حتما ماشین داشته باشید. مگر اینکه منزل شما در چند قدمی داون تاون باشه و ماهی چند هزار دلار اجاره بپردازید. در حالیکه در شهری مثل شیکاگو هیچ جای شهر بدون اتوبوس و قطار نمیمونید و خودتون رو راحت به مقصد میرسونید و اصلا اتومبیل شخصی یک نیاز ضروری نیست.
کرایه منزل درسته که از کالیفرنیا ارزونتره، قبلا هم گفته بودم، اما همین جمله نکته‌ای درش نهفته است! چرا نگفتم کرایه منزل در سیاتل ارزونه؟ چون نیست. در واقع از متوسط آمریکا گرونتره و در کل سیاتل جزء شهرهای گرون آمریکاست. اما گرونترین نیست.
از شما دوستان خواهش میکنم در مورد اینگونه موارد که افتخار برای سیاتل نیستند تحقیق کنید و اینجا نتیجه تحقیاتتون رو بگید. در مورد مزایایی که من و دوستان دیگه هم از قلم انداختیم بگید.
من تو یکی از پستهام یه جمع بندی داشتم و در آخر صراحتا این رو گفتم که سیاتل در خیلی از این موارد بهترین نیست ولی بودنشون در کنار هم برای من ایده آله.
از دوستان خواهش دارم شما هم خوب و بدها رو باهم ببینید. بعد سیاتل رو انتخاب کنید.
ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و مطلب طولانی بنده رو خوندید.
پاسخ
بحثی در مورد سیاتل در میان امریکایی ها که به معایب شهر هم پرداخته شده.
http://www.fodors.com/community/united-s...hy-not.cfm
معایب زندگی در سیاتل
1.قیمت بالای گاز.
2.بیمه خودرو گران است.
3.مواد غذایی گران هستند.
4.نرخ جرم و جنایت بالا.
5.قانون ضعیف اجرا میشود.
منبع
پاسخ
(2012-07-17 ساعت 23:07)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-17 ساعت 22:37)apoornaki نوشته:  سلام
من گواهینامه ایالت واشنگتن را حدود یکسال پیش گرفتم
اگر سوالی در موردش دارید، خوشحال میشم کمکتون کنم...

ممنون دوست عزیز. شما اونجا زندگی میکنید؟ چند وقته؟ میشه خواهش کنم از تجربه شخصیتون در مورد زندگی در سیاتل بگید؟ این تاپیک یک نفر رو که شخصا تجربه زندگی طولانی تو سیاتل رو داشته باشه واقعا کم داره.
من حدود یکسال و نیم پیش اولین ورودمو به سیاتل داشتم ولی بخاطر اینکه درسم را در ایران تمام کنم و از طرف دیگر بیشتر از 6 ماه بیرون از US نباشم تا حالا 3 بار به سیاتل رفتم که در مجموع 6 ماه اونجا بودم.
دفعه اول در شهر Bellevue و دفعه دوم در Kirkland و بار سوم در New Castle اقامت داشتم (شهرها مثل شمال ایران نزدیک هم هستند).
در این مدت تقریبا همه جای ایالت را گشتم و یکبار با G.C به ونکوور رفتم.
برای بعضی از دوستان که میگند از هوای بارانی خوششان میاد عرض میکنم که تو یک هفته ممکنه دو روز هوا آفتابی باشه ولی بقیه روزها ابری و بارانیه و ایرانیهای اونجا از این هوا بقول خودشون خسته شدند و دعا میکنند تا خورشید از پشت ابرها دیده بشه و بخاطر همین نمیشه بیشتر پیاده یا با دوچرخه جایی رفت.
شهر سیاتل شهره شلوغیه و به هیچ عنوان جای پارک رایگان گیرتون نمیاد و همه پارکینگها (خصوصی یا کنار خیابونها) باید تو دستگاه $ بندازید
و شبها گداها و بیخانمانها میریزند بیرون تو پیاده روها و به عابرین پشت سر هم میگند help me و God Bless you و ...
اینا رو نمیگم که دلسردتون کنم ممکنه بقیه شهرهای آ.م.ر.ی.ک.ا بدتر از سیاتل باشند
برای زندگی شهرهایی که در بالا اسمشونو گفتم از بهترینها هستند و از بین اینها بلویو از همش بهتر است.
ببخشید زیاد حرف زدم
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
پاسخ
طبق خبری که چند روز پیش (7 جولای 2012) در وبسایت نیویورک تایمز منتشر شده، شرکتهای کامپیوتری و سرمایه گذاران با تکیه بر تواناییهای بخش علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن، در حال تبدیل منطقه به چیزی شبیه به "سیلیکون ولی" هستند. مایکروسافت و آمازون از این قضیه حمایت کرده و میکنند. کمپانی‌های فیسبوک، گوگل و Zynga اقدام به بازگشایی شعبه شرکت خود در شهر سیاتل نموده‌اند. به این امید که فارق التحصیلان دانشگاه واشنگتن را بعنوان نیروی کار بپذیرند. در شهری که مالیات بر درآمد و هزینه مسکن پایین تر از "سیلیکون ولی" است.
لینک خبر
پاسخ
(2012-07-18 ساعت 17:42)masih sh نوشته:  ...
معایب زندگی در سیاتل
1.قیمت بالای گاز.
2.بیمه خودرو گران است.
3.مواد غذایی گران هستند.
4.نرخ جرم و جنایت بالا.
5.قانون ضعیف اجرا میشود.
منبع
تصور میکنم منظور از gas، بنزین باشه. همون gasoline.
البته نظر بنده اینه که لیست کردن معایب به تنهایی مبنای خوبی برای تصمیم گیری نیست. بهتره که بتونیم با شهرهای دیگر آمریکا مقایسه‌ای داشته باشیم.
مثلا نرخ جرم و جنایت در اکثر شهرهای بزرگ آمریکا بالاست و سیاتل در مقایسه با خیلی از شهرهای بزرگ نرخ پایین تری هم داره و حتی شهرهای اطراف مثل کرکلند و بل ویو و مخصوصا نیوکسل، نرخ جرم و جنایت پایین تر از خود سیاتله.
به نظرم کماکان مقایسه، تصویر واقعی تر و ملموس تری نسبت به خصوصیات یک شهر به ما میده. در اینجا میتونید میزان جرم و جنایت در سیاتل و شهرهای اطراف رو با چند شهر بزرگ دیگر آمریکا مقایسه کنید.
پاسخ
سلام به همگی! من نزدیک دو ساعته که سرگرم این تاپیک هستم... واقعا باید از همه دوستان مخصوصاً امیرخان تشکر کنم. من خودم از اول که بحث لاتاری شده بود گفته بودم که به سیاتل خواهم رفت، البته من یه مرحله از شماها عقب‌تر هستم و هنوز بخت باهام یار نبوده که انتخاب بشم ولی امیدوارم شما زودتر برین اونجا و همچنان تجربیات و تحقیقات خودتون رو در اختیار بقیه بذارید. باور کنید با خوندن این تاپیک اشتیاقم نسبت به این شهر دوچندان شده!

از همتون ممنونم!
DV-Lottery'13: FAILED
DV-Lottery'14: FAILED
DV-Lottery'15: FAILED
DV-Lottery'16: FAILED
DV-Lottery'17: FAILED
DV-Lottery'18: FAILED
DV-Lottery'19: FAILED
DV-Lottery'20: FAILED
پاسخ
(2012-07-19 ساعت 18:53)masih sh نوشته:  1.در لیست شادترین ایالت ها ، ایالت کالیفرنیا رتبه ی بهتری نسبت به واشنگتن بدست آورده.منبع (از شادترین ایالت تا غمگین ترین ایالت)
2.ایالت واشنگتن در میان 50 ایالت امریکا رتبه ی 18 را از نظر بهترین ایالت ها برای زندگی در امریکا بدست آورده.منبع (از بهترین ایالت تا بد ترین ایالت)
3.ایالت واشنگتن در میان 50 ایالت امریکا رتبه ی 29 را از نظر امنیت بدست اورده.یعنی از میانگین امریکا نا امن تر است.
منبع(از امن ترین تا نا امن ترین)

منبع معلوم نیست از کدام سایت و کدام مرجع هستش!
پاسخ
ایالتهای آمریکا به ترتیب میزان خشونت و جنایت

عدد داخل پرانتز روبروی اسم هر ایالت، شاخص جرم و جنایت در آن ایالت است و میانگین آن در آمریکا 4 است. منبع
‎‪100 States with the Most Violent Crime.

‌Violent crime is composed of four offenses: murder and nonnegligent manslaughter, forcible rape, robbery, and aggravated assault. All violent crimes involve force or threat of force.
‪‪
‪1 District of Columbia (9)
‪2 South Carolina (8)
‪3 Tennessee (8)
‪4 Nevada (8)
‪5 Louisiana (8)
‪6 Alaska (8)
‪7 Arkansas (7)
‪8 Delaware (7)
‪9 Florida (7)
‪10 Maryland (7)
‪11 Michigan (7)
‪12 New Mexico (7)
‪13 Texas (6)
‪14 North Carolina (6)
‪15 Oklahoma (6)
‪16 Missouri (6)
‪17 Georgia (6)
‪18 Illinois (6)
‪19 Kansas (6)
‪20 California (6)
‪21 Arizona (5)
‪22 Alabama (5)
‪23 Kentucky (5)
‪24 Massachusetts (5)
‪25 Nebraska (5)
‪26 Ohio (5)
‪27 Pennsylvania (5)
‪28 New York (5)
‪29 New Jersey (4)
‪30 Oregon (4)
‪31 Mississippi (4)
‪32 Minnesota (4)
‪33 Iowa (4)
‪34 Indiana (4)
‪35 Colorado (4)
‪36 Wisconsin (4)
‪37 West Virginia (4)
38 Washington (4)
‪39 Hawaii (3)
‪40 Connecticut (3)
‪41 Idaho (2)
‪42 Montana (2)
‪43 South Dakota (2)
‪44 Virginia (2)
‪45 Utah (2)
‪46 Wyoming (1)
‪47 Vermont (1)
‪48 Rhode Island (1)
‪49 North Dakota (1)
‪50 New Hampshire (1)
‪51 Maine (1)

شهرهای آمریکا (با جمعیت بالای 200 هزار نفر) به ترتیب میزان خشونت و جنایت

عدد روبروی اسم هر شهر، شاخص جرم و جنایت در آن شهر است و میانگین آن در آمریکا 4 است. منبع
‎‪100 Cities with the Most Violent Crime between 200,000 and 9,000,000 people.

‪Violent crime is composed of four offenses: murder and nonnegligent manslaughter, forcible rape, robbery, and aggravated assault. All violent crimes involve force or threat of force.

‪1 Atlanta, Georgia 10
‪2 New Orleans, Louisiana 10
‪3 Baltimore, Maryland 10
‪4 Memphis, Tennessee 10
‪5 St. Louis, Missouri 10
‪6 Orlando, Florida 10
‪7 Oakland, California 10
‪8 Detroit, Michigan 10
‪9 Birmingham, Alabama 9
‪10 St. Petersburg, Florida 9
‪11 Rochester, New York 9
‪12 Baton Rouge, Louisiana 9
‪13 Chicago, Illinois 9
‪14 Milwaukee, Wisconsin 9
‪15 Minneapolis, Minnesota 9
‪16 Philadelphia, Pennsylvania 9
‪17 Tulsa, Oklahoma 9
‪18 Miami, Florida 9
‪19 Stockton, California 9
‪20 Toledo, Ohio 9
‪21 Buffalo, New York 9
‪22 Washington, District of Columbia 9
‪23 Nashville-Davidson, Tennessee 9
‪24 Indianapolis, Indiana 9
‪25 Cleveland, Ohio 9
‪26 Cincinnati, Ohio 8
‪27 Albuquerque, New Mexico 8
‪28 Houston, Texas 8
‪29 Richmond, Virginia 8
‪30 Greensboro, North Carolina 8
‪31 Jersey City, New Jersey 8
‪32 Tacoma, Washington 8
‪33 Dallas, Texas 8
‪34 San Bernardino, California 8
‪35 Sacramento, California 8
‪36 Charlotte, North Carolina 8
‪37 Lubbock, Texas 8
‪38 Pittsburgh, Pennsylvania 8
‪39 Jacksonville, Florida 8
‪40 Las Vegas, Nevada 8
‪41 Boston, Massachusetts 8
‪42 Wichita, Kansas 8
‪43 Tampa, Florida 8
‪44 Newark, New Jersey 7
‪45 Akron, Ohio 7
‪46 Modesto, California 7
‪47 Los Angeles, California 7
‪48 Long Beach, California 7
‪49 North Las Vegas, Nevada 7
‪50 Kansas City, Missouri 7
‪51 Phoenix, Arizona 7
‪52 Tucson, Arizona 7
‪53 Arlington, Texas 7
‪54 Reno, Nevada 7
‪55 Norfolk, Virginia 7
‪56 San Francisco, California 7
‪57 St. Paul, Minnesota 7
‪58 Corpus Christi, Texas 7
‪59 Oklahoma City, Oklahoma 7
‪60 Columbus, Ohio 7
‪61 Anchorage, Alaska 7
‪62 Omaha, Nebraska 6
‪63 Lincoln, Nebraska 6
‪64 San Antonio, Texas 6
‪65 Portland, Oregon 6
‪66 Arlington, Virginia 6
‪67 Denver, Colorado 6
‪68 Montgomery, Alabama 6
‪69 Spokane, Washington 6
70 Seattle, Washington 6
‪71 New York, New York 6
‪72 Santa Ana, California 6
‪73 Fresno, California 6
‪74 North Hempstead, New York 6
‪75 Laredo, Texas 6
‪76 Durham, North Carolina 6
‪77 Bakersfield, California 6
‪78 Paradise, Nevada 6
‪79 Louisville, Kentucky 6
‪80 Lexington-Fayette, Kentucky 6
‪81 Hialeah, Florida 6
‪82 Riverside, California 6
‪83 Winston-Salem, North Carolina 6
‪84 Glendale, Arizona 6
‪85 Fort Worth, Texas 6
‪86 Aurora, Colorado 5
‪87 El Paso, Texas 5
‪88 Mesa, Arizona 5
‪89 Austin, Texas 5
‪90 Anaheim, California 5
‪91 San Jose, California 5
‪92 San Diego, California 5
‪93 Yonkers, New York 5
‪94 Colorado Springs, Colorado 5
‪95 Chesapeake, Virginia 5
‪96 Raleigh, North Carolina 5
‪97 Chula Vista, California 5
‪98 Irving, Texas 4
‪99 Fort Wayne, Indiana 4
‪100 Madison, Wisconsin 4
پاسخ
نکته‌ای رو که لازم میدونم بعد از گذاشتن این آمارها یادآوری کنم اینه که حتی امن ترین جاهای دنیا هم جرم و جنایت درش هست و یک نرخی داره و در اینگونه لیست‌ها یک جایگاهی داره. بنابر این نباید از دیدن اسم یک شهر در چنین لیستی اونجا رو با منطقه جنگی یا شهرهای قدیمی آمریکا تو فیلمهای وسترن اشتباه بگیریم.

از طرفی وقتی هم میگیم جرم و جنایت، خب شوخی نمیکنیم و حتما هست که میگیم. اما توجه داشته باشید، وقتی میگیم توی فلان شهر جرم و جنایت در این حده، مسلما داریم راجع به کل شهر حرف میزنیم و معیارمون هم جاهای امن شهر نیست. تمام شهرها جاهای امن و نا امن دارند و یک شهر با crime rate بالا ممکنه جاهایی داشته باشه که حتی یک سر سوزن هم احساس نا امنی نکنید. اگر میشد چنین آمار و ارقامی رو محله به محله بررسی کنیم، میدیدیم که تو همون شهر به ظاهر ناامن محله‌هایی وجود داره که جزء امن ترین جاها است. خیلی امن تر از شهرهای کشور خودمون.

مسأله دیگری که ممکنه باعث بشه ما با دیدن این آمارها تو دلمون خالی بشه، اینه که باهاشون بیگانه هستیم. ما در کشوری بزرگ شدیم که آمار و ارقام یا جایگاهی نداشته، یا با واقعیت 180 درجه تعارض داشته. پس ما مثلا الان نمیدونیم چه خطراتی در اطرافمون هست و تا خدای نکرده سر خودمون یا یکی از نزدیکانمون نیاد، از وجودشون آگاه نمیشیم. چه بسا با وجود خیلی از بلاهایی که سر زنان و دختران ما میاد، به خاطر آبرو و فرهنگ بی نظیرمون، لب از لب باز نمیکنند و حتی نزدیکان هم از اون حادثه بویی نمیبرند و خوش و خرم به زندگی ادامه میدن.

در آخر فقط عرض میکنم که با وجود این اعداد، اگر به اسم شهرها توجه کنید، میبینید که خیلیها دارند اونجاها زندگی میکنند، سالهاست از امنیت کامل برخوردارند. درس میخونند، کار میکنند، هر روز خبری از دانشگاههای همین شهرها میشنویم که فلان چیز رو اختراع کردند و فلان ناشناخته رو کشف کردند.

این بود انشای من درباره "غرب وحشی". Big Grin
پاسخ
نمیدونم با این سایت آشنایی دارید یا نه.این سایت هزینه های زندگی در جاهای مختلف امریکا رو با میانگین ملی و .... مقایسه میکنه. بهتره خودتون ببینید.
صحت مطالب این سایت با نویسندگان آن میباشد.
پاسخ
(2012-07-20 ساعت 13:20)masih sh نوشته:  نمیدونم با این سایت آشنایی دارید یا نه.این سایت هزینه های زندگی در جاهای مختلف امریکا رو با میانگین ملی و .... مقایسه میکنه. بهتره خودتون ببینید.
صحت مطالب این سایت با نویسندگان آن میباشد.

از وب سایتی که شما گذاشتید هدایت شدم به آلبوم شخصی یکنفر در فلیکر. صفحات 37 و 38 این آلبوم عکسهای جالبی از سیاتل داره که به همه پیشنهاد میکنم تماشا کنند.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان