کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
امیرخان سلام
خسته نباشید به خاطر اطلاعات مفیدی که بی دریغ در اختیار ما قرار می دهید واقعا ممنون هستم
سوالی که برای من پیش آمده در خصوص گواهینامه رانندگی است. طبق گفته دوستان در همین انجمن متوجه شده ام که گواهینامه رانندگی بصورت ایاتی است یعنی در ایالت دیگه اعتبار ندارد
اگر این گفته صحت داشته باشد آیا گواهینامه رانندگی دیگری یا بهتر بگویم آیا امتحان دیگری وجود دارد که بتوان گواهینامه ای گرفت که تمام ایالت متحده اعتبار داشته باشد و لزومی به تغییر آن نباشد ؟
و اگر موقعتی پیش بیاید که برای چند ماه از ایالت خودت بصورت موقت به ایات دیگر بروی آیا می توان از همان شماره ssn و هما گواهینامه رانندگی قبلی استفاده کرد یا حتی برای اقامت موقت هم باید این دو کارت را تغییر داد؟
خوشحال می شوم اگر اصلاعاتی در این خصوص دارید در میان بگذارید.
شماره کیس: 2012AS45××x
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ورود به آمریکا: 2012/12/06 فرودگاه دالاس ایالت تگزاس
تعداد نفرات 2 نفر
پاسخ
(2012-07-20 ساعت 17:25)به گل نوشته:  امیرخان سلام
خسته نباشید به خاطر اطلاعات مفیدی که بی دریغ در اختیار ما قرار می دهید واقعا ممنون هستم
سوالی که برای من پیش آمده در خصوص گواهینامه رانندگی است. طبق گفته دوستان در همین انجمن متوجه شده ام که گواهینامه رانندگی بصورت ایاتی است یعنی در ایالت دیگه اعتبار ندارد
اگر این گفته صحت داشته باشد آیا گواهینامه رانندگی دیگری یا بهتر بگویم آیا امتحان دیگری وجود دارد که بتوان گواهینامه ای گرفت که تمام ایالت متحده اعتبار داشته باشد و لزومی به تغییر آن نباشد ؟
و اگر موقعتی پیش بیاید که برای چند ماه از ایالت خودت بصورت موقت به ایات دیگر بروی آیا می توان از همان شماره ssn و هما گواهینامه رانندگی قبلی استفاده کرد یا حتی برای اقامت موقت هم باید این دو کارت را تغییر داد؟

سلام دوست عزیز، ممنونم از لطفتون.

همین الان جستجو کردم و اینجا سؤال و جوابی رو پیدا کردم.

گویا با داشتن گواهینامه یک ایالت میتوانید در مسافرت به ایالتهای دیگر رانندگی کنید. حتی اگر زیاد به آن ایالت سفر میکنید یا حتی در آنجا درس میخوانید باز هم نیازی به گرفتن گواهینامه آن ایالت را ندارید. اما به محض نقل مکان به ایالت دیگر (سکنی گزیدن و پرداخت مالیات)، 30 روز وقت دارید تا گواهینامه آن ایالت را دریافت کنید. بسیاری از ایالتها بدون تست گواهینامه را برای شما صادر میکنند ولی بعضی هم در قبال یک تست بینایی و یک امتحان کتبی شامل قوانین پایه‌ رانندگی برایتان گواهینامه صادر میکنند.

این را هم خودم اضافه کنم: در جایی خواندم (اما مطمئن نیستم) که در صورتیکه با گواهینامه ایالت محل زندگی خودتان در ایالت دیگری رانندگی میکنید محدود میشوید به قوانین و مقررات رانندگی هر دو ایالت.
پاسخ
(2012-07-20 ساعت 19:11)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-20 ساعت 17:25)به گل نوشته:  امیرخان سلام
سلام دوست عزیز، ممنونم از لطفتون.

همین الان جستجو کردم و اینجا سؤال و جوابی رو پیدا کردم.

گویا با داشتن گواهینامه یک ایالت میتوانید در مسافرت به ایالتهای دیگر رانندگی کنید. حتی اگر زیاد به آن ایالت سفر میکنید یا حتی در آنجا درس میخوانید باز هم نیازی به گرفتن گواهینامه آن ایالت را ندارید. اما به محض نقل مکان به ایالت دیگر (سکنی گزیدن و پرداخت مالیات)، 30 روز وقت دارید تا گواهینامه آن ایالت را دریافت کنید. بسیاری از ایالتها بدون تست گواهینامه را برای شما صادر میکنند ولی بعضی هم در قبال یک تست بینایی و یک امتحان کتبی شامل قوانین پایه‌ رانندگی برایتان گواهینامه صادر میکنند.

این را هم خودم اضافه کنم: در جایی خواندم (اما مطمئن نیستم) که در صورتیکه با گواهینامه ایالت محل زندگی خودتان در ایالت دیگری رانندگی میکنید محدود میشوید به قوانین و مقررات رانندگی هر دو ایالت.
امیرخان عزیز
از اطلاعاتی که لطف کردید برای من به این سرعت ارسال کردید ممنون هستم امیدوارم در تمام مراحل زندگی مثل همیشه موفق و پیروز باشید من به شخصه در این ایام مبارک در لحظه اذان مغرب همیشه شما رو دعا خواهم کرد .
تعداد نفرات 2 نفر
پاسخ
با سلام خدمت دوستان
مطالب دوستان را که می خوندم برام خیلی جالب و آموزنده بود اما همه ما باید به این نکته توجه کنیم که وقتی کسی مهاجرت میکند مقصودش زندگی در کشور جدیدی است یعنی مثل همین ایران که هستیم هرروز سرکار بریم محل سکونت داشته باشیم و تفریح داشته باشیم،
اینکه شما به نقشه آمریکا نگاه میکنی با خودت میگی اه اینجا لس آنجلسه اَ اونجا دالاسه ،واشینگتنو ببین ،نیویورک هم اینجاست که نمیشه جا برای زندگی انتخاب کرد،
در نظر بگیر مثلا همین الان میخوای به ایران مهاجرت کنی با همه اون شناختی که راجع به ایران داری،کدوم شهر میرید؟تهران،اصفهان،مشهد،تبریز کدوم شهر؟
فکر کن رفتی اصفهان،چند روزی هم هتل بودی تا اینکه خونه گرفتی بعدش چکار میکنی؟
به نظر من بهترین تصمیم دنبال کردن راهیه که قبلی ها رفتن البته همه جای دنیا همینه وهمه اینکارو میکنن مثلا چینیها همه به یه شهر میرن،راجع به ایرانی ها هم همینطور بخصوص که ایرانی جماعت به بدنش سختی نمیده و فکرشو بکار میاندازه،ایرانی ها اکثرا رفتن لس انجلس حتما یه خیری توش بوده و الا نمیرفتن،هرچی شهر بزرگتر باشه کار بهتر گیر میاد که از همه مهمتره چونکه شما از ایران که نمیخوای پول ببرید خرج کنید رفتید پول جمع کنید تو ایران باغ و ویلا بخرید،اینکه فلان شهر منظرههای زیبا داره اون یکی بارونهای قشنگی داره دلیل انتخاب نمیشه در ضمن همه جا جرم و جنایت هست همین تهران مگه نیست میتونی بری جای امنش خونه بگیری مگر طرف خودش دنبال شر بگرده
شهری که زیر یک میلیون جمعیت داشته باشه که نمیشه توش کار پیدا کرد مگر اینکه آشنا داشته باشی از قبل برات جور کنه ،من خودم ترجیح میدم برم لس آنجلس ،البته سلیقه است دیگه ،با توجه به توضیحاتی که دادم لس آنجلسو انتخاب کردم البته تا آذر هنوز فرصت دارم ،موفق باشید.
پاسخ
(2012-07-21 ساعت 04:12)alireza1777 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
مطالب دوستان را که می خوندم برام خیلی جالب و آموزنده بود اما همه ما باید به این نکته توجه کنیم که وقتی کسی مهاجرت میکند مقصودش زندگی در کشور جدیدی

عليرضا جان دقيقا همينه.... اينگونه تاپيكها ايجاد شده براي امثال من و شما تا با جمع آوري كليه اطلاعات لازم، اقدام به انتخاب بهترين گزينه براي زندگي بكنيم ( بهتره بگم براي مهاجرت). براي همين بچه ها ميان راجع به كار و حرفه و مسكن و قيمت خونه و مواد غذايي و غيره و غيره صحبت ميكنند... كسي نگفته آقا مثلا من دارم از سياتل تعريف ميكنم پس اينجا بهترين جا است.. من خودم به شخصه از اين مدل آب و هوا خوشم مياد... به نظرم خيلي خوبه... سيستم شهري شيكاگو رو هم دوست دارم .... از اول و از بچگي عاشق نيويورك بودم..... اما اينها هيچكدوم دليل من براي انتخاب نميشه... معيار هاي ديگه اهميت دارند.
‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
پاسخ
(2012-07-20 ساعت 19:53)به گل نوشته:  امیرخان عزیز
از اطلاعاتی که لطف کردید برای من به این سرعت ارسال کردید ممنون هستم امیدوارم در تمام مراحل زندگی مثل همیشه موفق و پیروز باشید من به شخصه در این ایام مبارک در لحظه اذان مغرب همیشه شما رو دعا خواهم کرد .
سلام دوست عزیز
شما که داری زحمت میکشی محبت کن بقیه دوستان رو هم دعا کن Big Grin، البته که امیر عزیز از دعای همه ما برخوردار هستن همه روزه و در همه لحظاتRolleyes
پاسخ
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
چند تاسوال داشتم در رابطه با کاریابی در سیاتل و حومه آن،
1- با حدود 20 سال سابقه کار حرفه ای در زمینه کامپیوتر و بانکداری الکترونیک و ماشین های خودپرداز امکان پیدا کردن کاری در کوتاه مدت وجود داره؟
2- درآمدش در ابتدا تامین کننده مخارج اولیه زندگی هست؟
3- اگر اماکن داره هزینه اجاره یک آپارتمان 2 خوابه رو میشه اعلام کنید؟
با آرزوی قبولی و دریافت ویزای بدون معطلی برای تمام دوستان گرامی
زندگی شما تنها زمانی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید . برایان تریسی
2013 - قبولی+ مصاحبه + کلیرنس + اتمام سهمیه ویزا
2014 - شرکت نکردم
2015 - ناقبول
2016- شاید ..اگه بشه چی میشه
پاسخ
(2012-07-22 ساعت 08:57)b_argi نوشته:  با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
چند تاسوال داشتم در رابطه با کاریابی در سیاتل و حومه آن،
1- با حدود 20 سال سابقه کار حرفه ای در زمینه کامپیوتر و بانکداری الکترونیک و ماشین های خودپرداز امکان پیدا کردن کاری در کوتاه مدت وجود داره؟
2- درآمدش در ابتدا تامین کننده مخارج اولیه زندگی هست؟
3- اگر اماکن داره هزینه اجاره یک آپارتمان 2 خوابه رو میشه اعلام کنید؟
با آرزوی قبولی و دریافت ویزای بدون معطلی برای تمام دوستان گرامی

دوست عزیز تمام صفحات این تاپیک رو مطالعه کنید جواب سؤالتون رو میگیرید. بر خلاف تاپیکهای سالیانه که محل سؤال و جواب هستش و یک سؤال ممکنه بارها پرسیده بشه و تعداد صفحات تاپیک سر به فلک میکشه، این یک تاپیک دائمی است و اطلاعات مفید و حتی المقدور غیر تکراری توشه. لطف کنید و از صفحه 1 شروع کنید به مطالعه.
پاسخ
سلام
این عکسها همین الان رسیدن دستمSmile مال همین چند روزه و تازهSmile
گفتن اب و هوا عالییییییییییییی اصلا افسردگی نداره
خیلی تمیززززززززززززززززززززززززززز و مرتب هست و پر از مالهای بزرگSmile))))
محله های خوب زیاد داره و خضونت خیلییییییییییییییی کمههههه کلا این سفر رو برای ارزیابی از طرف ما رفته بودن و به ما اوکی دادن که از تمام شهرهایی که تو امریکا رفتن مثل لوس انجلس و نیویورک و ... خیلیییییییییییییییییی بهتر بودهSmile و جلو جلو جای ما رو خالی میکردنSmile
[عکس: 405oamhtdcix3hbtl87c_thumb.jpg]
[عکس: 095pu0bwkocajtgszs06_thumb.jpg]
[عکس: csxg88e53zb9wzkskp0_thumb.jpg]
[عکس: 2ls6soim782uk85311aj_thumb.jpg]
پاسخ
(2012-07-23 ساعت 01:23)مهتاب - 2251 نوشته:  سلام
این عکسها همین الان رسیدن دستمSmile مال همین چند روزه و تازهSmile
گفتن اب و هوا عالییییییییییییی اصلا افسردگی نداره
خیلی تمیززززززززززززززززززززززززززز و مرتب هست و پر از مالهای بزرگSmile))))
محله های خوب زیاد داره و خضونت خیلییییییییییییییی کمههههه کلا این سفر رو برای ارزیابی از طرف ما رفته بودن و به ما اوکی دادن که از تمام شهرهایی که تو امریکا رفتن مثل لوس انجلس و نیویورک و ... خیلیییییییییییییییییی بهتر بودهSmile و جلو جلو جای ما رو خالی میکردنSmile
...
دست گلت درد نکنه مهتاب جان،
ایشالا که به زودی میری سیاتل. Wink
اگر بازهم بحثی شده درباره این شهر سر فرصت برامون بذار. ممنون میشم.
پاسخ
امشب نمیدونم چرا خطوط تلفن مشکل داشت درست نمیشد صحبت کرد ولی هر وقت بتونم خوب و درست صحبت کنم حتما برای شما هم تعربف میکنم که چی گفتن
فقط یه نکته دیگه اینکه اینقدر به نظرشون خوب بوده که فکر کرده بودن دنبال کار باشن تا از ونگ هوور برن سیاتل زندگی کنن!!!!Smile
پاسخ
(2012-07-23 ساعت 01:51)مهتاب - 2251 نوشته:  امشب نمیدونم چرا خطوط تلفن مشکل داشت درست نمیشد صحبت کرد ولی هر وقت بتونم خوب و درست صحبت کنم حتما برای شما هم تعربف میکنم که چی گفتن
فقط یه نکته دیگه اینکه اینقدر به نظرشون خوب بوده که فکر کرده بودن دنبال کار باشن تا از ونگ هوور برن سیاتل زندگی کنن!!!!Smile

خیلی برام جالبه! اینکه کسی سیاتل رو به ونکوور کانادا که سالها توش زندگی کرده ترجیح میده جای بسی تعمق داره! خبر خوبیه. جدی میگم!
راستی برای تلفن کردن به آمریکا و کانادا میتونی از جیمیل استفاده کنی. رایگانه. کیفیتشم خیلی خوبه. من همش با اون به کی سی سی زنگ میزنم و به دوستام تو آمریکا و کانادا.
راستی قلم و کاغذ هم موقع مکالمه پای تلفن فراموش نشه لطــــ ـفا Big Grin
البته ناگفته نماند الان از نظر آب و هوا بهترین فصله برای سیاتل.
پاسخ
با جی میل باید ایمیلم هم جی میل باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!

............

اونا هم میگفتن که الان بهترین فصل ساله اونجا و اینکه 2 ماه تابستون دارن فقط !
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، frz61 ، hamedhamed ، mojtaba_k ، ساری ، kavirr ، afshinghwink ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، H Pier ، r.bazargan
انقدر وصف سیاتل رو ازتون شنیدم. کم کم داره نظرم رو می گیره.
بخصوص که خانمم از هوای گرم بیزاره و همش تاکید می کنه باید بریم یه جای خوش آب و هوا.
البته خانم از وقتی قبول شدیم کار و زندگی رو ول کرده، از صبح تا شب از این کلاس به اون کلاس، هز دوره ای که می گن کار براش تو آمریکا هست (البته با توجه به رشتش) رفته.Cool
امیدوارم بتونه یه جای خوش آب و هوا کار پیدا کنه.
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
پاسخ
(2012-07-23 ساعت 22:13)mrr777 نوشته:  انقدر وصف سیاتل رو ازتون شنیدم. کم کم داره نظرم رو می گیره.
بخصوص که خانمم از هوای گرم بیزاره و همش تاکید می کنه باید بریم یه جای خوش آب و هوا.
البته خانم از وقتی قبول شدیم کار و زندگی رو ول کرده، از صبح تا شب از این کلاس به اون کلاس، هز دوره ای که می گن کار براش تو آمریکا هست (البته با توجه به رشتش) رفته.Cool
امیدوارم بتونه یه جای خوش آب و هوا کار پیدا کنه.

سلام دوست عزیز
خانم شما کار خوبی می کند یکی از دوستان من سال 2010 رفته سیاتل لیسانس کشاورزی داشت ولی آمد یک دوره کاشت ناخن (آرایشگری) دید وقتی ازش پرسیدم کار چطوره ؟ گفت بابت هر کاشت ناخن هر دودست 200 دلار می گیره گفت کار آرایشگری خیلی درآمد داره.
تعداد نفرات 2 نفر
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان