کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2012-07-25 ساعت 10:11)hamedhamed نوشته:  كاوشگر جان شما ايلتي را براي Graduate سراغ داري كه از بدو وروود Instate محسوب بشي؟
مرسي از راهنمايي هات

در همه مقاطع تحصیلی و همه دانشگاهها تنها ایالتی که IN STATE شدن نمی خواهد، ایالت تنسی است.
در ضمن بعضی از دانشگاههای خصوصی بعضی از ایالتها هم از دارندگان گرین کارت مقیم شدن نمی خواهند.

ولی در مقاطع Undergraduate من موفق نشدم اطلاعات کاملی پیدا کنم. برای دوره Associate در سیتی کالج های شیکاگو نیازی به دوره یکساله مقیم شدن نیست و پس از دریافت کارت شناسایی یا با ارائه قرارداد اجاره یا نامه از کارفرما مقیم حساب میشوید البته باید مقیم خود شیکاگو باشید.
برای ایالت واشنگتن هنوز کالج یا دانشگاهی که مقیم شدن نیاز نداشته باشد را پیدا نکرده ام.

پاسخ
(2012-07-26 ساعت 02:48)marmary نوشته:  سلام دوستان عزیز

من مطالبتون رو خندم ،من حدود ۲ ماه هست که اومدم اینجا(از کانادا) و در حل حاضر در شهر Bellevue هستم،اینجا شهر سرسبز و تمیز و زیبایی هست و این مدت هم که من اینجا بودم چون تابستون هست روزهایی آفتابی زیاد دشتیم ،ولی‌ هم از مردم اینجا و هم از ایرانیهای که مدت زیادی اینجا هستند سوال کردم ،گفتن اینجا روزهایی ابری خیلی‌ زیاد هست که ممکنه ازردهنده باشه،ولی‌ از لحاظ کاری برای کسانی‌ که در زمینه کامپیوتر واقعا تخصص دارن ،علی‌ هست و کار زیاد و حقوق هم بالا ،ولی‌ واقعا باید کار بلد باشند و همین طور زبان انگلیسه نه اینکه فقط مدرک داشته باشن،من همسر خودم در مایکروسافت هست،که کلا خدمات بسیار خوبی‌ تا اینجا ارائه کرده ،در مورد گواهینامه رننندگی هم اگه سالی‌ داشتید می‌تونم راهنمایی کنم،در مورد کالج خودم هم می‌خوام دنبالش برم و تحقیق کنم و بیشتر دوست دارم در زمینه رشته‌های پیرپزشکی بخونم،حالا اگه کسان دیگه در این زمینه اطلاعاتی دارن ممنون میشم راهنمایی کنید
راستی‌ اینم اضافه کنم که همه میگن اینجا کامیونیتی ایرانی‌ بسیار خوبی‌ داره البته نقل قول هست ،من چون هنوز تازه هستم نمیتونم این حرف رو ۱۰۰% اعلام کنم،البته این هم مزیت بسیار خوبی‌ هست Smile

مرمری جون مرسی از اطلاعاتی که دادی
حالا شما چون داری اونجا زندگی میکنی شدی برای ما مرجعSmile
میشه یه کم برامون تعریف کنیSmile
مثلا چه طور خونه ای گرفتی و چند؟
برای خریدن وسائل زندگی کجا بریم ؟
شما چیزی هم با خودت بردی؟ و .................
اگه بچه هم دارین لطفا از مهد کودک و مدرسه بگو
ببخشید اینقدر سوال کردم Smile
پاسخ
سلام دوستان
یه سوال:
کسایی که می رن سیاتل میشه از اونجا راحت برن ویکتوریای کانادا برای زندگی یا نه؟ من می خوام برم درس بخونم اگه بشه .
میشه راهنماییم کنین

شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، ساری ، kavirr ، afshinghwink ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، we are one ، r.bazargan ، Iaccept
(2012-07-26 ساعت 14:41)مهتاب - 2251 نوشته:  مرمری جون مرسی از اطلاعاتی که دادی

راستش برای خونه از سایت

http://seattle.craigslist.org/apa/

http://hotpads.com

http://www.redfin.com

این ۳ تا استفاده کردم،که شما هم میتونید استفاده کنید ،البته عکسهای خیلی‌ خوبی‌ از خونه‌ها گذاشتن که هماشون اون طوری نیست و باید حواستون باشه.و بسته به رنگ قیمت و تعداد اتاق خواب میتونید انتخاب کنید.

اینجا داشتن ماشین هم تقریبا ضروری هست.البته من Bellevue هستم در سیاتل نمیدونم .

نه من بچه ندارم و در اون زمینه متأسفانه اطلاعاتی ندارم .

در مورد لوازم خانه هم چون ما از کانادا امدیم ،همه وسایل داشتیم و با خودمون اوردیم و چیزی هنوز اینجا نخریدم ولی‌ به محض اینکه اطلاعاتم بیشتر شد بهتون میگم که کجا خوب هست ،مثلا لوازم کامپیوتر و Tv و.. در فروشگاه BestBuy

http://www.bestbuy.com/ هم قیمت مناسب و هم کیفیت خوب هست
پاسخ
(2012-07-26 ساعت 21:34)marmary نوشته:  
(2012-07-26 ساعت 14:41)مهتاب - 2251 نوشته:  مرمری جون مرسی از اطلاعاتی که دادی

راستش برای خونه از سایت

http://seattle.craigslist.org/apa/

http://hotpads.com

http://www.redfin.com

این ۳ تا استفاده کردم،که شما هم میتونید استفاده کنید ،البته عکسهای خیلی‌ خوبی‌ از خونه‌ها گذاشتن که هماشون اون طوری نیست و باید حواستون باشه.و بسته به رنگ قیمت و تعداد اتاق خواب میتونید انتخاب کنید.

اینجا داشتن ماشین هم تقریبا ضروری هست.البته من Bellevue هستم در سیاتل نمیدونم .

نه من بچه ندارم و در اون زمینه متأسفانه اطلاعاتی ندارم .

در مورد لوازم خانه هم چون ما از کانادا امدیم ،همه وسایل داشتیم و با خودمون اوردیم و چیزی هنوز اینجا نخریدم ولی‌ به محض اینکه اطلاعاتم بیشتر شد بهتون میگم که کجا خوب هست ،مثلا لوازم کامپیوتر و Tv و.. در فروشگاه BestBuy

http://www.bestbuy.com/ هم قیمت مناسب و هم کیفیت خوب هست

برای خرید وسایل الکترونیکی بنظر من بهترین و ارزانترین فروشگاه FRYS میباشد
http://www.frys.com
که در شهر Renton (نزدیک بلویو) قرار دارد
در سایتش هر هفته لیست وسایلی که حراج هستند را میزند همچنین این لیست در روزنامه سیاتل تایمز هم با عنوان Advertisement یا Ad چاپ میشود.
برای خرید وسایل دست دوم (مبل و...) هم فروشگاه های GoodWill که در همه شهرها شعبه داره ، خوبه
پاسخ

برای خرید وسایل الکترونیکی بنظر من بهترین و ارزانترین فروشگاه FRYS میباشد
http://www.frys.com
که در شهر Renton (نزدیک بلویو) قرار دارد
در سایتش هر هفته لیست وسایلی که حراج هستند را میزند همچنین این لیست در روزنامه سیاتل تایمز هم با عنوان Advertisement یا Ad چاپ میشود.
برای خرید وسایل دست دوم (مبل و...) هم فروشگاه های GoodWill که در همه شهرها شعبه داره ، خوبه
[/quote]

مرسی‌ بابت اطلاعاتی که دادید،آیا Goodwill فقط دست دوم هست یا نو هم دارد؟و اگر مبل و میز غذاخوری نو بخواهیم کجا رو پیشنهاد می‌کنید؟ Ikea یا جای بهتری هم هست
ممنون
پاسخ
(2012-07-26 ساعت 20:32)odiseh نوشته:  سلام دوستان
یه سوال:
کسایی که می رن سیاتل میشه از اونجا راحت برن ویکتوریای کانادا برای زندگی یا نه؟ من می خوام برم درس بخونم اگه بشه .
میشه راهنماییم کنین

منم این سوال و پرسیدم و بهم گفتن بعد گرفتن گرین کارت میتونیم بریم ونگ هوور برای زندگی ولی نمی دونم تا چه حد درسته !
مرمری جون مرسی
خواهش میکنم هر چیزی که جدید متوجه شدی برای ما هم بگو Smile
اگه چیز خاصی لازمه با خودمون بیاریم و .....

.......

من ترجیح میدم مبل و تخت و... نو بخرم ! هر چی فکر میکنم مبینم اونجا که سگ و گربه و .. زیاد تو دست و پاشونه و منم متنفرم از حیوانات خانگیSmile
امیدوام قیمتهای یه جوری باشه که بشه خرید کرد
پاسخ
مرمری جون من یه نگاهی به سایتهای خونه انداحتم ، قبلاهم دنبالش بودم
فکر کنم جایی که شما زندگی میکنین خیلی گرون باشه نه؟
چون خونه های 2 خوابه بالای 1500 هست که خیلی هم معمولی هستن
ولی من جاهای دیگه دیدم که با 900 تا هم میشه خونه خوب گرفت
کلا میشه بگی محل های خوبش از نظر امینیت داشتن کجا ها هست؟
ببخشید اینقدر سوال میپرسم ها
پاسخ
(2012-07-27 ساعت 02:46)مهتاب - 2251 نوشته:  مرمری جون من یه نگاهی به سایتهای خونه انداحتم ، قبلاهم دنبالش بودم
فکر کنم جایی که شما زندگی میکنین خیلی گرون باشه نه؟
چون خونه های 2 خوابه بالای 1500 هست که خیلی هم معمولی هستن
ولی من جاهای دیگه دیدم که با 900 تا هم میشه خونه خوب گرفت
کلا میشه بگی محل های خوبش از نظر امینیت داشتن کجا ها هست؟
ببخشید اینقدر سوال میپرسم ها

سلام مهتاب جان
خواهش می‌کنم ،امیدوارم مفید واقع بشه براتون

راستش من نمیدونم شما می‌خوای کجا زندگی‌ کنی‌ Seattle یا اطرافش(bellevue,kirkland redmond،...).

اگه ما bellevue زندگی‌ می‌کنیم به دلیل کار هستش ولی‌ شما رو نمیدونم ،باید همه فاکتورها رو در نظر بگیری .وگرنه ما هم ترجیح میدادیم در خود seattle باشیم.

اینجا اجارهها یه مقدار گرون هست درسته ،ولی‌ میگن چون تابستون هست یه مقدار گرون تر هم هست ،ممکنه در زمستان قیمتها پایین تر بیاد (البته این نقل قول هست من نمیدونم) ولی‌ یه مساله دیگه کلا اینجا قیمتها روزانه تغییر میکنه یعنی‌ هر جا میری میگن قیمت امروز این هست و فردا یا ممکنه کمتر باشه یا بیشتر.

راستی‌ اینجا در کنار rent شما باید water+sewer+garbage+electricity رو هم در نظر داشته باشید و ببین rent با اینها هست یا نه ؟

برای اینکه بدونی جای امنی‌ هست میتونی‌ به سایت‌هایی که بهتون نشون میدانCrime رو رجوع کنی‌ و بفهمی امن هست یا نه.
پاسخ
(2012-07-27 ساعت 05:07)marmary نوشته:  [quote='مهتاب - 2251' pid='195317' dateline='1343340960']
سلام مهتاب جان
خواهش می‌کنم ،امیدوارم مفید واقع بشه براتون

راستش من نمیدونم شما می‌خوای کجا زندگی‌ کنی‌ Seattle یا اطرافش(bellevue,kirkland redmond،...).

اگه ما bellevue زندگی‌ می‌کنیم به دلیل کار هستش ولی‌ شما رو نمیدونم ،باید همه فاکتورها رو در نظر بگیری .وگرنه ما هم ترجیح میدادیم در خود seattle باشیم.

اینجا اجارهها یه مقدار گرون هست درسته ،ولی‌ میگن چون تابستون هست یه مقدار گرون تر هم هست ،ممکنه در زمستان قیمتها پایین تر بیاد (البته این نقل قول هست من نمیدونم) ولی‌ یه مساله دیگه کلا اینجا قیمتها روزانه تغییر میکنه یعنی‌ هر جا میری میگن قیمت امروز این هست و فردا یا ممکنه کمتر باشه یا بیشتر.

راستی‌ اینجا در کنار rent شما باید water+sewer+garbage+electricity رو هم در نظر داشته باشید و ببین rent با اینها هست یا نه ؟

برای اینکه بدونی جای امنی‌ هست میتونی‌ به سایت‌هایی که بهتون نشون میدانCrime رو رجوع کنی‌ و بفهمی امن هست یا نه.
مرسییییییییییین
خیلی لطف کردی ولی ما چون هیچ پش زمینه ای نداریم که کجا میخوایم ساکن بشیم برای همین قراره برامون یه خونه 1 ماهه اجاره کنن تا ما تو اون یک ماه خودمون جایی رو انتخاب کنیم
حالا حتما مناطق اطرافم نگاه میکنیم
میدونی من دوست دارم از ایین خونه ها بگیریم که تو فیلم هایی مثل زنان خانه دار:))))))))))))))))) هست
ولی همه بهم میگن اونجا بری باید سطع توقعتو بیاری پایین!!:(
حالا اقایون حتما کلی میگن اوههههه این به چه چیزها فکر میکنه و ... ولی خوب من خیلی خونه برام اهمیت داره)
پاسخ

من مطالبتون رو خندم ،من حدود ۲ ماه هست که اومدم اینجا (از کانادا) و در حل حاضر در شهر Bellevue هستم،اینجا شهر سرسبز و تمیز و زیبایی هست و این مدت هم که من اینجا بودم چون تابستون هست روزهایی آفتابی زیاد دشتیم ،ولی‌ هم از مردم اینجا و هم از ایرانیهای که مدت زیادی اینجا هستند سوال کردم ،گفتن اینجا روزهایی ابری خیلی‌ زیاد هست که ممکنه ازردهنده باشه،ولی‌ از لحاظ کاری برای کسانی‌ که در زمینه کامپیوتر واقعا تخصص دارن ،علی‌ هست و کار زیاد و حقوق هم بالا ،ولی‌ واقعا باید کار بلد باشند و همین طور زبان انگلیسه نه اینکه فقط مدرک داشته باشن،من همسر خودم در مایکروسافت هست،که کلا خدمات بسیار خوبی‌ تا اینجا ارائه کرده ،در مورد گواهینامه رننندگی هم اگه سالی‌ داشتید می‌تونم راهنمایی کنم،در مورد کالج خودم هم می‌خوام دنبالش برم و تحقیق کنم و بیشتر دوست دارم در زمینه رشته‌های پیرپزشکی بخونم،حالا اگه کسان دیگه در این زمینه اطلاعاتی دارن ممنون میشم راهنمایی کنید
راستی‌ اینم اضافه کنم که همه میگن اینجا کامیونیتی ایرانی‌ بسیار خوبی‌ داره البته نقل قول هست ،من چون هنوز تازه هستم نمیتونم این حرف رو ۱۰۰% اعلام کنم،البته این هم مزیت بسیار خوبی‌ هست Smile

دوست عزیز، به خاطر تمام اطلاعاتی که به ما دادید، ممنون. با این تعریفهایی که شما کردید و صحبت کار در مایکروسافت رو پیش کشیدید، فکر کنم تمام بچه‌های کامپیوتری دهنشون حسابی آب افتاد! Big Grin
دو تا سؤال برام پیش اومده که ممنون میشم پاسخ بدید.
اول اینکه اگر شما از ونکوور کانادا به سیاتل آمدید، به ما بگید که چه تفاوتهایی میبینید و سیاتل چه برتریها و چه نکات منفی نسبت به ونکوور داره؟
دوم اینکه اگر ممکنه بفرمایید همسر شما تحصیلاتشون چیه و از کدام کشور مدرک تحصیلیشون رو گرفتند؟
پاسخ
(2012-07-27 ساعت 23:49)امیر مهاجر نوشته:  دوست عزیز، به خاطر تمام اطلاعاتی که به ما دادید، ممنون. با این تعریفهایی که شما کردید و صحبت کار در مایکروسافت رو پیش کشیدید، فکر کنم تمام بچه‌های کامپیوتری دهنشون حسابی آب افتاد! Big Grin
دو تا سؤال برام پیش اومده که ممنون میشم پاسخ بدید.
اول اینکه اگر شما از ونکوور کانادا به سیاتل آمدید، به ما بگید که چه تفاوتهایی میبینید و سیاتل چه برتریها و چه نکات منفی نسبت به ونکوور داره؟
دوم اینکه اگر ممکنه بفرمایید همسر شما تحصیلاتشون چیه و از کدام کشور مدرک تحصیلیشون رو گرفتند؟

سلام

راستش من ونکوور کانادا نیومدم و تا حالا هم اونجا نبودم ،من از مونترال اومدم ،به خاطر همین متأسفانه اطلاعاتی راجع به سوال اولتون ندارم

در مورد سوال دومتون ایشون لیسانس رو از دانشگاه آزاد تهران گفتن در رشته کامپیوتر و با این مدرک هم شروع به کار در کانادا کردن و اینجا هم همین طور.ولی‌ همون مسائل که قبلان گفتم باید کاملا در زمینه کاریتون اطلاعات داشته باشید .اگر شما هم سابقه کاری خوبی‌ دارید و کاملا تسلط دارید ، زبانتون هم در حد خوب برای کار باشد،و مسئله مهم اراده،پشتکار و اعتماد به نفس هم داشته باشید..مطمئنا کار پیدا می‌کنید،چون اینجا ایرانیهای زیادی هستن که در آمازون ،مایکروسافت،.. مشغول به کار هستن.

موفق باشید
پاسخ
Washington State Residency Requirements for Tuition and Fee Purposes
(Bellevue College)

لطفا فایل ضمیمه رو چک کنید

منبع:
http://bellevuecollege.edu/enrollment/ad...residency/

فایل‌های پیوست
.doc   Residency Requirements-1.DOC (اندازه 36 KB / تعداد دانلود: 177)
پاسخ

من مطالبتون رو خندم ،من حدود ۲ ماه هست که اومدم اینجا(از کانادا) و در حل حاضر در شهر Bellevue هستم،اینجا شهر سرسبز و تمیز و زیبایی هست و این مدت هم که من اینجا بودم چون تابستون هست روزهایی آفتابی زیاد دشتیم ،ولی‌ هم از مردم اینجا و هم از ایرانیهای که مدت زیادی اینجا هستند سوال کردم ،گفتن اینجا روزهایی ابری خیلی‌ زیاد هست که ممکنه ازردهنده باشه،ولی‌ از لحاظ کاری برای کسانی‌ که در زمینه کامپیوتر واقعا تخصص دارن ،علی‌ هست و کار زیاد و حقوق هم بالا ،ولی‌ واقعا باید کار بلد باشند و همین طور زبان انگلیسه نه اینکه فقط مدرک داشته باشن،من همسر خودم در مایکروسافت هست،که کلا خدمات بسیار خوبی‌ تا اینجا ارائه کرده ،در مورد گواهینامه رننندگی هم اگه سالی‌ داشتید می‌تونم راهنمایی کنم،در مورد کالج خودم هم می‌خوام دنبالش برم و تحقیق کنم و بیشتر دوست دارم در زمینه رشته‌های پیرپزشکی بخونم،حالا اگه کسان دیگه در این زمینه اطلاعاتی دارن ممنون میشم راهنمایی کنید
هموطن گرامی با سلام و تشکر از اطلاعات شما.
به نظر شما در منطقه سیاتل و .... زمینه کار برای کامپیوتر های بزرگ و یا دستگاه های خودپردازوجود داره؟
ممنون میشم از راهنماییتون.
زندگی شما تنها زمانی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید . برایان تریسی
2013 - قبولی+ مصاحبه + کلیرنس + اتمام سهمیه ویزا
2014 - شرکت نکردم
2015 - ناقبول
2016- شاید ..اگه بشه چی میشه
پاسخ
سلام
دوستانی که ساکن سیاتل هستند و به این تاپیک سر میزنند لطفاً اگر در خصوص رشته مکانیک و شرکتهایی که در زمینه صنعت، نفت و گاز و طراحی و.... فعالیت دارند، اطلاعات مختصری داشته باشند و اعلام کنند ممنون میشم.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان