کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2012-07-28 ساعت 00:58)marmary نوشته:  ...
در مورد سوال دومتون ایشون لیسانس رو از دانشگاه آزاد تهران گفتن در رشته کامپیوتر و با این مدرک هم شروع به کار در کانادا کردن و اینجا هم همین طور.ولی‌ همون مسائل که قبلان گفتم باید کاملا در زمینه کاریتون اطلاعات داشته باشید .اگر شما هم سابقه کاری خوبی‌ دارید و کاملا تسلط دارید ، زبانتون هم در حد خوب برای کار باشد،و مسئله مهم اراده،پشتکار و اعتماد به نفس هم داشته باشید..مطمئنا کار پیدا می‌کنید،چون اینجا ایرانیهای زیادی هستن که در آمازون ،مایکروسافت،.. مشغول به کار هستن.

موفق باشید

سلام، باز هم ممنونم از پاسختون. تأکید شما رو روی تسلط کامل و سابقه کار خوب، کاملا درک میکنم. دوست من هم در سن فرانسیسکو میگفت در مصاحبه‌ها تست میگیرند و در بعضی موارد حتی برنامه نویسی شما رو تماشا میکنند و اغلب دانشگاه صادر کننده مدرک یا حتی معدل براشون مهم نیست و فقط کار شخص رو تست میکنند و مهارتش رو محک میزنند. این خبر خوبیه برای کسانیکه کارشون در سطح عالیه. فقط بعنوان سؤال آخر در این رابطه، اگر ممکنه از طرف من از شوهر گرامی بپرسید چند تا از تکنولوژیهایی که توی سیاتل خیلی طرفدار داره و کار خوب براش پیدا میشه ذکر کنند.
مثلا این تکنولوژیها:
- ‪ASP .Net
- ‪C#
- ‪MVC
- ‪HTML5
- ‪MVC Single Page Application
- ‪Java
- ‪JQuery, Ajax
- php
- ...
و هر چیزی که ممکنه من حتی اسشمو ندونم.

چون سیاتل گزینه خوبی برای برنامه نویسهاست، فکر کردم شاید بد نباشه در این مورد هم اطلاعاتی به دست بیاد که از قبل خودمون رو آماده کنیم.

ممنون از لطفتون.
پاسخ
جدول مقایسه شهرها به روز شد. اطلاعات دو شهر Pullman و Palouse (محدوده دانشگاه ایالتی واشنگتن) اضافه شد.
پاسخ
(2012-07-28 ساعت 07:58)b_argi نوشته:  هموطن گرامی با سلام و تشکر از اطلاعات شما.
به نظر شما در منطقه سیاتل و .... زمینه کار برای کامپیوتر های بزرگ و یا دستگاه های خودپردازوجود داره؟
ممنون میشم از راهنماییتون.

راستش دقیقا نمیدونم منظورت چی‌ هست،اگر در وبسیت‌های کاریابیsearch کنید ،متوجه میشید و مطمئنا دقیق تر از پاسخ من خواهد بود،مثل Monster,indeed,...

موفق باشید
پاسخ
(2012-07-28 ساعت 12:44)Sheriff نوشته:  سلام، باز هم ممنونم از پاسختون. تأکید شما رو روی تسلط کامل و سابقه کار خوب، کاملا درک میکنم. دوست من هم در سن فرانسیسکو میگفت در مصاحبه‌ها تست میگیرند و در بعضی موارد حتی برنامه نویسی شما رو تماشا میکنند و اغلب دانشگاه صادر کننده مدرک یا حتی معدل براشون مهم نیست و فقط کار شخص رو تست میکنند و مهارتش رو محک میزنند. این خبر خوبیه برای کسانیکه کارشون در سطح عالیه. فقط بعنوان سؤال آخر در این رابطه، اگر ممکنه از طرف من از شوهر گرامی بپرسید چند تا از تکنولوژیهایی که توی سیاتل خیلی طرفدار داره و کار خوب براش پیدا میشه ذکر کنند.
مثلا این تکنولوژیها:
- ‪ASP .Net
- ‪C#
- ‪MVC
- ‪HTML5
- ‪MVC Single Page Application
- ‪Java
- ‪JQuery, Ajax
- php
- ...
و هر چیزی که ممکنه من حتی اسشمو ندونم.

چون سیاتل گزینه خوبی برای برنامه نویسهاست، فکر کردم شاید بد نباشه در این مورد هم اطلاعاتی به دست بیاد که از قبل خودمون رو آماده کنیم.

ممنون از لطفتون.

سلام

بله همون طور که شما هم ذکر کردید،اینجا بیشتر به کار بلد بودن شما اهمیت میدهند تا مدرک و معدل،برای شرکت‌های کوچک معمولا ۲ تا مصاحبه دارید ولی‌ برای شرکتهای بزرگ معمولا ۳ تست که از تلفنی‌ شروع میشه و بد تست عملی‌ ،تست هوش،پازل،سولهی تکنیکال در زمینه برنامه نویسی،..

راستش من سوال کردم ،ایشون همه اینها که شما گفته بودید ،بلد نبودند،ولی‌ به من گفتن یک سری چیز هست که هر برنامه‌نویسی بلد هست و باید بلد باشه مثل Java,C,......و در زمینه کامپیوتر، تکنولوژی بسیار زیادی هست،بسته به نوع تخصصی هر شخصی‌ فرق میکنه ،باید در زمینه کاریتن در سایتهای کاریابی سرچ کنید ،در داخل توضیح کارها تکنولوژی مربوط به هر شاخهای رو نوشتن و شما لازم نیست همه چیز رو یاد بگیرید،البته هر چی‌ بیشتر بدونید ،خوب بهتر هست،ولی‌ لازم نیست تمام رو یاد بگیرید ،فقط دا شاخه خود تحقیق کنید و تمام تکنولوژی مربوط به اون رو یاد بگیرید و آپدیت باشید

موفق باشید
پاسخ
(2012-06-30 ساعت 18:52)jan نوشته:  سلام
دوستان عزیر لطفآ با سیاتل شوخی نکنید چون واقعآ سرددددددددددددد هست و خیلی بارانیییییییی و قابل مقایسه با هیچ کجای ایران نیست میگی نه ؟ امتحانش پر هزینه هست

(2012-07-01 ساعت 22:09)jan نوشته:  با سیاتل شوخی نکنید چون واقعآ سردددددددددددددددده

وقتی پستهای این دوستمون رو در مورد سیاتل دیدم، انتظار داشتم توضیح بیشتری در این زمینه بدهند. البته گوشه ذهنم تصور میکردم ایشون اصلا اونجا اقامت ندارند و به دلیلی که یادم نمیاد از آمریکا به ایران برگشتند! احتمالا بال بال اون پروانه آواتارشون گوشه ذهنم رو قلقلک میداد! به خاطر همین از ایشون پرسیدم که آیا هنوز در سیاتل هستید یا برگشتید ایران! که بعدش به نظرم پرسش خنده داری بود که کسی بخواد بی مقدمه از یک نفر بپرسه. به همین دلیل پستم رو پاک کردم. تا اینکه امروز دوباره به پستی برخوردم که قبلا از ایشون دیده بودم. الان برام روشن شد چرا چنین فکری میکردم. در هر صورت بنده تصور میکنم مدت زندگی ایشون در سیاتل مدت کافی برای قضاوت در مورد آب و هوای یک شهر نیست و احتمالا وجود مشکلات دیگری هم مزید بر علت شده که این عزیز تجربه خوبی از زندگی در سیاتل یا بهتر بگم در آمریکا نداشته باشند.

(2011-06-07 ساعت 20:24)jan نوشته:  سلام
دوست عزیز
پیشنهاد من برای شما اینه که اگر شغل خوبی دارید و زندگی متوسط دارید بهتر است که امریکا نرید چون من هم 2 ماه سیاتل بودم و برگشتم ایران و صحبت دوستم علیرضا را تایید میکنم با این پولی که دارید مدت خیلی کوتاهی آنجا دوام می آورید با توجه به اینکه کار مناسبی هم پیدا نمی شود و اگر پیدا شود دخل و خرج نمی خورد و هزینه ها بالاست . بعدش هم اگر رفتید که مطمئن هستم میگید این آقا حالیش نیست و میرید امریکا تازه متوجه میشوید ایران بهشت بوده و خبر نداشتید ولی دیگه دیر است چون کلی سرمایه اولیه زندگی خودتان را خرج کرده و کار ایران را هم از دست داده یا بر میگردید یا با سختی تمام آنجا زندگی میکنید ولی با تمام وجود آرزوی موفقیت شما را دارم

پاسخ
وایییییییی ییییییییی عجب پستی؟؟؟؟
خوب اینکه ادم تجاربش رو به بقیه بگه یه چیزه اینکه مطمئن باشه همه برمیگردیم اونم بعد بدبخت شدن یه چیز!!!!!!!!!!!!
هیچ کس نمیتونه شرایط خودشو با بقیه یکسان بدونه که!
شاید برای این اقا کاری نبوده در رابطه با رشته شون ولی دلیل نمیشه که برای بقیه هم نباشه!
شایدم همینجوره که میگن!
پاسخ
چرا کسی چیزی نمینویسه؟
حتما امیر مهاجر رفته مسافرت.....
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
پاسخ
(2012-08-06 ساعت 20:19)apoornaki نوشته:  چرا کسی چیزی نمینویسه؟
هاهاها... من همینجام ولی اطلاعاتم ته کشیده. Big Grin
پاسخ
(2012-08-06 ساعت 20:19)apoornaki نوشته:  چرا کسی چیزی نمینویسه؟
اتفاقاً منم می‌خواستم همین پست رو بذارم ولی دیدم امیرخان معمولاً آنلاینن و حدس زدم اطلاعات تازه‌ای در دست نیست... Wink
DV-Lottery'13: FAILED
DV-Lottery'14: FAILED
DV-Lottery'15: FAILED
DV-Lottery'16: FAILED
DV-Lottery'17: FAILED
DV-Lottery'18: FAILED
DV-Lottery'19: FAILED
DV-Lottery'20: FAILED
پاسخ
یه موضوع بی ربط به تاپیک هم اینجا میخوام بنویسم
هر کی بلیط میخواد ، زودتر برنامه ریزی کنه و بخره
دیروز رئیس بانک مرکزی گفته که تا ده روز آینده نرخ ارز مرجع را از 1226 تومان بالاتر میبرند
(همانطور که میدونید قیمتها با نرخ ارز مرجع محاسبه میشوند)
Fararu
پاسخ
گِس وات ؟؟؟ هفته دیگه میرم سیاتل ! بعید می دونم خبر جدید بیارم احتمالا فقط وقت کنم اینجاها که امیر مهاجر گفتن رو برم ببینم Tongue اینطور که از قیمت بلیط هواپیما بر میاد از اول اکتبر هوا سرد میشه !
پاسخ
(2012-08-07 ساعت 00:47)shahrzad_a نوشته:  گِس وات ؟؟؟ هفته دیگه میرم سیاتل ! بعید می دونم خبر جدید بیارم احتمالا فقط وقت کنم اینجاها که امیر مهاجر گفتن رو برم ببینم Tongue اینطور که از قیمت بلیط هواپیما بر میاد از اول اکتبر هوا سرد میشه !
شهرزاد عزیز جای ما رو هم خالی کنید. Smile خوش بگذره بهتون. Wink

پاسخ
تشکر کنندگان: schaghayegh ، zina s ، shahrzad_a ، hamedhamed ، b_argi ، mehdiii ، shkhmo ، Tomas ، ساری ، peyman1355 ، afshinghwink ، daad ، soli asali ، mhb161 ، H Pier ، r.bazargan
(2012-08-07 ساعت 00:47)shahrzad_a نوشته:  گِس وات ؟؟؟ هفته دیگه میرم سیاتل ! بعید می دونم خبر جدید بیارم احتمالا فقط وقت کنم اینجاها که امیر مهاجر گفتن رو برم ببینم Tongue اینطور که از قیمت بلیط هواپیما بر میاد از اول اکتبر هوا سرد میشه !
به سلامتی! از طرف ما هم نایب‌الزیاره باشین! Big Grin
DV-Lottery'13: FAILED
DV-Lottery'14: FAILED
DV-Lottery'15: FAILED
DV-Lottery'16: FAILED
DV-Lottery'17: FAILED
DV-Lottery'18: FAILED
DV-Lottery'19: FAILED
DV-Lottery'20: FAILED
پاسخ
ببخشید میشه بفرمائید که از چه ایرلاینی بلیط گرفتید و قیمتش چقدر شد؟
من هم برای هفته اول اکتبر میخوام بگیرم بخاطر همین چند روزه دارم سایتها رو چک میکنم.
بنظرم بهترینشون Emirate باشه که مستقیم از دبی به سیاتل پرواز گذاشته .
شما بار اولتونه تشریف میبرید؟
خوش بگذره
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
پاسخ
(2012-08-07 ساعت 08:55)apoornaki نوشته:  
ببخشید میشه بفرمائید که از چه ایرلاینی بلیط گرفتید و قیمتش چقدر شد؟
من هم برای هفته اول اکتبر میخوام بگیرم بخاطر همین چند روزه دارم سایتها رو چک میکنم.
بنظرم بهترینشون Emirate باشه که مستقیم از دبی به سیاتل پرواز گذاشته .
شما بار اولتونه تشریف میبرید؟
خوش بگذره

من از کالیفرنیا میرم نه از ایران. الان high season هست و قیمتها بالاست. من 350 دلار با jet blue وسط هفته گرفتم که به طور عادی باید 140 دلار می بود!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان