کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2012-11-07 ساعت 23:17)ASALI نوشته:  [عکس: QWReO.gif]

احتمالا سیاتل همش اینطوریه !!!!

وای! فکر قلب ضعیف ما و برنده نشدنمون رو هم بکنید
من که به شخصه میمیرم واسه این هوا . چه زیباست , کاش صدا هم داشتCool

البته همین الان هم از زیر همچین بارونی اومدم خونه Tongue ولی این کجا و آن کجا!
پاسخ
(2012-11-07 ساعت 23:17)ASALI نوشته:  [عکس: QWReO.gif]

احتمالا سیاتل همش اینطوریه !!!!

این عکس منو شدیدا یاد لندن میندازه. بخصوص اون استند قرمز رنگ روزنامه رایگان که موقع بارون یه روزنامه مترو از توش برمیداشتیم می گرفتیم رو سرمون. Cool
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
پاسخ
از زحمات و تلاشي كه همگي براي گردآوري مطالب سايت كرديد ممنونم بخصوص از امير خان مهاجر 
پاسخ
خب دوستان. خیلی منتظر این لحظه بودم!
تقریبا از بهار تا الان هوای سیاتل خیلی خنک تر از تورنتو و شیکاگو و خیلی از شهرهای دیگه بوده. دو سه روزه که دمای شیکاگو و تورنتو داره میرسه به صفر و به زودی میره زیر صفر اما برای سیاتل شاهد تغییر چندانی نخواهیم بود. میتونید هواشو مانیتور کنید. یه مدت بعد تهران هم زیر صفر میره. اون زمان دمای شیکاگو میتونه به ۳۰- هم برسه. اما سیاتل به ندرت یکی دو درجه زیر صفر میره اونهم نصف شب. با آمدن فصل گرما دمای سیاتل آرام آرام بیشتر میشه و در اوج خودش به حدود ۲۵ میرسه در حالیکه مثلا شیکاگو میتونه به ۴۰ هم برسه.
این که میگن سیاتل سرده به خاطر اینه که اغلب اوقات سال سرده. اما سرماش بسیار ملایمه و اغلب بالای صفر.
پاسخ
امروز شبکهٔ « تو و من » یه برنامه پخش کرد به نام « سیب زمینی ».
میگفت دو ایالت آیداهو و واشنگتن پیشتاز کشت و تولید سیب زمینی در آمریکا هستند.
این دو ایالت همسایه‌اند.
پاسخ
(2012-11-20 ساعت 15:48)امیر مهاجر نوشته:  امروز شبکهٔ « تو و من » یه برنامه پخش کرد به نام « سیب زمینی ».
میگفت دو ایالت آیداهو و واشنگتن پیشتاز کشت و تولید سیب زمینی در آمریکا هستند.
این دو ایالت همسایه‌اند.

ای جونم سیب زمینی ... ای جونم سیاتل ... دیگه چی از این بهتر Big GrinBig GrinBig Grin
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
پاسخ
سلام به همگی

من مهندس عمران هستم میخام که برای امریکا اپلای کنم
ازدوستان اهل فن و ساکن واشنگتن کسی در مورد کار برای مهندس عمران اطلاعی داره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، Tomas ، afshinghwink ، daad ، soli asali ، mhb161 ، maria2000 ، Iaccept
(2012-12-01 ساعت 02:48)Arash.so نوشته:  سلام به همگی

من مهندس عمران هستم میخام که برای آمریکا اپلای کنم
ازدوستان اهل فن و ساکن واشنگتن کسی در مورد کار برای مهندس عمران اطلاعی داره؟؟؟

اینجا

شاید کمکی بکنه.
البته اگر دوستانی که اونجا هستند بیشتر توضیح بدهند.ممنون خواهیم شدSmile
از همه دنیا می گذرم میام و پیدات میکنم یک عمــــــر تماشات می کنم.
پاسخ
سلام كسي از نرخ اجاره خونه در كركلند و بلويو خبر داره؟ يعني قيمت حدود ٧٠٠ $ ميتونيم خونه پيدا كنيم؟چون من توي سايت خونه ها كه سرچ كردم همه قيمت ها رو بالا ديدم.
پاسخ
(2012-12-01 ساعت 03:03)پروا نوشته:  سلام كسي از نرخ اجاره خونه در كركلند و بلويو خبر داره؟ يعني قيمت حدود ٧٠٠ $ ميتونيم خونه پيدا كنيم؟چون من توي سايت خونه ها كه سرچ كردم همه قيمت ها رو بالا ديدم.
سلام
اگه آپارتمان يكخوابه بخواهيد، ٨٠٠ دلار پيدا ميشه
اتاق هم تقريبا ٥٠٠ تا
فكر كنم دوستمون skyramis الان در كركلند باشه، ميتونيد اطلاعات بيشتري بگيريد...
پاسخ
سلام دوستان خوبین؟
من چند روزه رسیدم، اینجا آب و هواش عالیه، بستگی به روحیه اتون داره البته، اگه از هوای دائم ابری و بارون بدتون میاد و دلتون میگیره اینجا براتون خیلی بده، اما اگه از طبیعت و بارون خوشتون میاد عالیه اینجا
دیگه هیچ کاری نکردم منتظر گرین کاردم بیاد بتونم بیفتم دنبال کار و خونه و ....

دوستان کسی سیاتل نیست الان؟؟؟ من تهنااااااااااممممم. بولیو هستم
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:آخر شهریور 90
تاریخ مصاحبه:14 Jun
تاریخ دریافت ویزا:15 June
جمع هزینه ها: 4.5 میلیون
نفرات همراه کیس: 1 نفر
مقصد: سیاتل

پاسخ
سلام

خوب دیروز از طریق صحبتی که با امیر داشتم با این تاپیک آشنا شدم و بعد خوندن ۲۱ صفحه در مورد سباتل و تحقیق در سایتهایی که قرار داده بودید و صحبت در مورد آب و هوا، طبیعت، هزینه زندگی، میزان جرم و شغل، مواردی به ذهنم رسید که خواستم با شما مطرحش کنم.

کلا راجع به آمریکا اطلاعات زیادی ندارم و تا حالا هم تحقیقی نکرده بودم که کجا زندگی کنم.

در مورد آب و هوا که برای بعضی ها خیلی مهم و برای بعضی ها زیاد مهم نیست، من توی تحقیقی که در مورد پست های این تاپیک کردم از وضعیت آب و هوا به خوبی آگاه شدم، کلا آب و هوای معتدل رو به سرد و بارونی رو دوست دارم ( حالم بد شده از این آب و هوای تهران ) و از آب و هوا و طبیعت سیاتل خیلی خوشم اومد.

و نسبت به اینکه اگه برم اونجا تنها نیستم و دوستای مهاجرسرا (‌امیر، عسلی، مهتاب و ... ) هستنند احساس خوبی دارم.

و اما مهمترین متغیر که کار و شغل است، اونجوری که فهمیدم این شهر بخاطر وجود کمپانی هایی معروفی مثل مایکروسافت، آمازون و ... (لیست کامل کمپانی های در سیاتل اینجا )، برای برنامه نویسانی که گرایش های محصولات مایکروسافتی رو دارند میتونه خوب باشه ولی این مسئله در مورد گرایش های دیگه برنامه نویسی صادق نیست مثلا در مورد خودم که ۱۰ سال سابقه کار اپن سورس و جاوا را دارم و مدارک بین اللملی سان و اوراکل و Red Hat در زمینه های برنامه نویسی جاوا، پایگاه داده و امنیت و سیستم عامل های متن باز دارم توی هیچ شرکتی که وابسته به مایکروسافت باشه نمیتونم که کنم چون اصلا تخصصم به دردشون نمیخوره و بخاطر نفوذی که این شرکت توی این ایالت و این شهر داره، به نظرم جای مناسبی (فقط از لحاظ کاری) برای من نیست و نمیتونم شانس کار پیدا کردنم رو به چند تا شرکت محدود کنم.

یا همه این اوصاف شروع کردم به تحقیق در مورد شرکتها در سیاتل تا تحقیقاتم رو کامل کنم و بتونم بهترین نتیجه رو بگیرم، خیلی خوشحال میشم که دوستان در این مورد راهنماییم کنن.
2013AS4# / یک نفر / مصاحبه : March / آنکارا / ویزا یکضرب / سربازی : نزاجا / تاربخ ورود به آمریکا : March / دریافت سوشیال : March / محل سکونت : Orange County
پاسخ
(2012-12-05 ساعت 13:33)kavirr نوشته:  و اما مهمترین متغیر که کار و شغل است، اونجوری که فهمیدم این شهر بخاطر وجود کمپانی هایی معروفی مثل مایکروسافت، آمازون و ... (لیست کامل کمپانی های در سیاتل اینجا )، برای برنامه نویسانی که گرایش های محصولات مایکروسافتی رو دارند میتونه خوب باشه ولی این مسئله در مورد گرایش های دیگه برنامه نویسی صادق نیست مثلا در مورد خودم که ۱۰ سال سابقه کار اپن سورس و جاوا را دارم و مدارک بین اللملی سان و اوراکل و Red Hat در زمینه های برنامه نویسی جاوا، پایگاه داده و امنیت و سیستم عامل های متن باز دارم توی هیچ شرکتی که وابسته به مایکروسافت باشه نمیتونم که کنم چون اصلا تخصصم به دردشون نمیخوره و بخاطر نفوذی که این شرکت توی این ایالت و این شهر داره، به نظرم جای مناسبی (فقط از لحاظ کاری) برای من نیست و نمیتونم شانس کار پیدا کردنم رو به چند تا شرکت محدود کنم.

شاید در نگاه اول بشه گفت که در زمینه‌هایی که شما کار کردید مشاغل سیاتل مثل شهرهای بزرگ دیگر آمریکا است.
اما در عوض در کالیفرنیا داشتن چنین تجاربی بسیار ارزنده‌تر از داشتن تجربه در زمینه‌های مایکروسافتی است.
اما کار خوبی میکنید که تحقیق میکنید.
چون همانطوری که گفتید ممکنه شرکتهای بسیار دیگری هم در سیاتل باشند که در زمینهٔ تخصصی شما فعالیت داشته باشند.
حتی فراموش نکنید رمز بقای شرکتهای نرم‌افزاری حتی در حد و ابعاد غول آسایی مثل مایکروسافت در اینه که با تکنولوژیهای پیشرفتهٔ رقبا هم در تعامل باشند.
مثلا مایکروسافت نرم‌افزارهای بزرگ بسیاری رو برای پلتفرمهای اندروید، مک اُ اس، آی اُ اس و ... تولید میکنه.
همین مسأله در مورد گوگل و شرکتهای بزرگ و کوچک دیگر هم صدق میکنه.
پس اگر در این زمینه‌های تخصصیتون حتی در مایکروسافت هم کار خوب پیدا کنید اصلا جای تعجب نیست.
امیدوارم تحقیقاتتون به نتیجه برسه تا بتونید جایی رو که از نظر آب و هوایی و طبیعت زیبا میپسندید انتخاب کنید.
پاسخ
(2012-12-04 ساعت 06:25)ساری نوشته:  سلام دوستان خوبین؟
من چند روزه رسیدم، اینجا آب و هواش عالیه، بستگی به روحیه اتون داره البته، اگه از هوای دائم ابری و بارون بدتون میاد و دلتون میگیره اینجا براتون خیلی بده، اما اگه از طبیعت و بارون خوشتون میاد عالیه اینجا

بارندگی ها همیشه بارونه یا برف هم میاد؟
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، kavirr ، Tomas ، kasrafo ، peyman1355 ، afshinghwink ، daad ، soli asali ، mhb161 ، maria2000 ، H Pier ، we are one ، r.bazargan
(2012-12-05 ساعت 18:43)پدی نوشته:  
(2012-12-04 ساعت 06:25)ساری نوشته:  سلام دوستان خوبین؟

بارندگی ها همیشه بارونه یا برف هم میاد؟

نه عزیزم برف هم میاد، برف شدید هم میاد، ما از بولیو میخوایم بریم ریچلند، راه اتوبوس بسته میشه، در این حد!
اما سایر فصل ها فقط بارونه؛در کل بگم عین شمال خودمون میمونه اینجا
من تابستونش نبودم اما میگن خیلی شرجیه
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:آخر شهریور 90
تاریخ مصاحبه:14 Jun
تاریخ دریافت ویزا:15 June
جمع هزینه ها: 4.5 میلیون
نفرات همراه کیس: 1 نفر
مقصد: سیاتل

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان