کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2013-04-15 ساعت 17:29)arezoo bj نوشته:  سیاتل (به انگلیسی: Seattle)‏ شهری است در ایالت واشینگتن در کشور آمریکا. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقهٔ شمال غربی اقیانوس آرام در آمریکا است.
مشاهیر :
از مشاهیر این شهر می‌توان امیر مهاجر ملقب به کلانتر ، مهتاب 2251 را نام برد.
Big Grin
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
پاسخ
(2013-04-15 ساعت 18:19)ASALI نوشته:  از مشاهیر این شهر می‌توان امیر مهاجر ملقب به کلانتر ، مهتاب 2251 را نام برد.
Big Grin
جیمی هنریکس و کرت کوبین هم هستند که این هنریکس رو همه جا عکسشو می بینین. رو تی شرت ها رو لیوان دیوار کاریکاتور. اما عکس این دو عزیز که شما اشاره کردین رو من هرچی گشتم جایی ندیدم.Cool
پاسخ
سلام دوستان من يه چندتا سوال دارم ممنون ميشم راهنمايم كنيد من به احتمال زيادايا لت تگزاس رو واسه زندگي انتخاب كردم به خاطر هزينه هاي اوليه وكار ولي هرچقدرتحقيق ميكنم يه كم دودل ميشم چون شنيدم مكزيكيهااونجازيادن وبخاطراينكه غير قانوني واردآمريكاشدن حتي حاضرن ساعتي2 دولار هم كار كنند پس به احتمال زيادكارفرما يا همون به قول خودمون صاحب كار به اونا بهتر كار ميدن تا ماحالا سوالم اينه كه توايالت واشنگتن تعدادشون كمتره به نظر شما كجا بهتره ؟واشنگتن ياتگزاس؟راستي هزينه هايه زندگي توواشنگتن رو هم شرح دهيد دوستان ممنون ميشم
شماره کیس:**79 2013AS -کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :2نفر-مصاحبه:19 jun نتیجه کلیرنسSad ابديت ها 20-26 جون 19-22 جولاي 6-7-12-14-16 اگست كلير 16 اگست انتظار 57 روزBig Grin دریافت ویزا 28 اگست. ورود به امریکا 22 نوامبر دریافت گرین کارد 7 ژانویه

پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، daad ، soli asali ، mhb161 ، maria2000 ، H Pier ، r.bazargan ، Iaccept ، saharbb
(2013-04-16 ساعت 14:30)mazerati نوشته:  سلام دوستان من يه چندتا سوال دارم ممنون ميشم راهنمايم كنيد من به احتمال زيادايا لت تگزاس رو واسه زندگي انتخاب كردم به خاطر هزينه هاي اوليه وكار ولي هرچقدرتحقيق ميكنم يه كم دودل ميشم چون شنيدم مكزيكيهااونجازيادن وبخاطراينكه غير قانوني واردآمريكاشدن حتي حاضرن ساعتي2 دولار هم كار كنند پس به احتمال زيادكارفرما يا همون به قول خودمون صاحب كار به اونا بهتر كار ميدن تا ماحالا سوالم اينه كه توايالت واشنگتن تعدادشون كمتره به نظر شما كجا بهتره ؟واشنگتن ياتگزاس؟راستي هزينه هايه زندگي توواشنگتن رو هم شرح دهيد دوستان ممنون ميشم
به نظر میاد که خوراک و پوشاک تقریبا همه ایالت ها نزدیک هم باشن و ماشین هم که قیمتش معلومه. در مورد هزینه ها بیشتر بحث های متوسط درآمد و فرصت های شغلی و مالیات و مسکن و اینجور چیزاس که باعث تفاوت میشه.
کار ساعتی 2 دلار میشه کار cash که نمیتونه اونقدر فراگیر بشه به هر حال قانونی نیست اما منم همینجا خوندم که یه سری کارهای دم دستی توی بعضی ایالت ها مثل texas اشباع شده.
texas دانشگاههای معروفی داره و مقصد خیلی از مهندساس. مطمئنا در زمینه شغل هایی که تخصص و تحصیلات بخواد مهاجرهای غیرقانونی رقیب شما نیستن.
یکی از بچه های مهاجرسرا یه لینک داشت توی امضاش که خیلی عالی بود راجع به مقایسه ایالت ها. جواب سوالاتتون اونجاس. ببخشید الان فرصت نیست پیداش کنم. یه جستجو کنید. google docs بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، b_argi ، ASALI ، mrr777 ، Danoosh ، sorena ، خانه ، آنی ، Soap McTavish ، daad ، soli asali ، mhb161 ، H Pier ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2013-04-16 ساعت 16:38)mehD نوشته:  
(2013-04-16 ساعت 14:30)mazerati نوشته:  سلام دوستان من يه چندتا سوال دارم ممنون ميشم راهنمايم كنيد من به احتمال زيادايا لت تگزاس رو واسه زندگي انتخاب كردم به خاطر هزينه هاي اوليه وكار ولي هرچقدرتحقيق ميكنم يه كم دودل ميشم چون شنيدم مكزيكيهااونجازيادن وبخاطراينكه غير قانوني واردآمريكاشدن حتي حاضرن ساعتي2 دولار هم كار كنند پس به احتمال زيادكارفرما يا همون به قول خودمون صاحب كار به اونا بهتر كار ميدن تا ماحالا سوالم اينه كه توايالت واشنگتن تعدادشون كمتره به نظر شما كجا بهتره ؟واشنگتن ياتگزاس؟راستي هزينه هايه زندگي توواشنگتن رو هم شرح دهيد دوستان ممنون ميشم
به نظر میاد که خوراک و پوشاک تقریبا همه ایالت ها نزدیک هم باشن و ماشین هم که قیمتش معلومه. در مورد هزینه ها بیشتر بحث های متوسط درآمد و فرصت های شغلی و مالیات و مسکن و اینجور چیزاس که باعث تفاوت میشه.
کار ساعتی 2 دلار میشه کار cash که نمیتونه اونقدر فراگیر بشه به هر حال قانونی نیست اما منم همینجا خوندم که یه سری کارهای دم دستی توی بعضی ایالت ها مثل texas اشباع شده.
texas دانشگاههای معروفی داره و مقصد خیلی از مهندساس. مطمئنا در زمینه شغل هایی که تخصص و تحصیلات بخواد مهاجرهای غیرقانونی رقیب شما نیستن.
یکی از بچه های مهاجرسرا یه لینک داشت توی امضاش که خیلی عالی بود راجع به مقایسه ایالت ها. جواب سوالاتتون اونجاس. ببخشید الان فرصت نیست پیداش کنم. یه جستجو کنید. google docs بود.

توی امضای منه.
جمعیت هیسپانیکها برای هر شهر به تفکیک آورده شده.
پاسخ
دوستان گرامی ، باید بگویم من هم از چندی پیش با دریافت نامه پذیرفته شدن درلاتاری یا همان نامه اول و درمیان گذاشتن این خبرخوشحال کننده با خواهرم که ساکن ونکوور هست و همیشه برای هم دلتنگیم ، به سیاتل یا اطراف آن به عنوان محل شروع زندگی در آمریکا فکر میکردم ، از طرفی دوستان دیگر مقیم آمریکا در شهرهای دیگر با شنیدن خبر ، هرکدام از ما (من ، همسر و فرزندم)قول میگرفتند که برسرای آنها وارد شویم و فکر جای دیگر نباشیم .
از آنجاییکه شماره پرونده ما در میان آخرین کارنتیها بود (10 آوریل) و آگاهی از واقعیاتی مانند سهمیه 7900 تایی آسیا و 3500 تایی ایران (ازمیان 6049 پرونده پذیرفته شده و آنچنانکه از جدولی که به همت افشین گرامی تهیه گردیده میتوان دریافت که میانگین آنها دو نفره است) ما را ازدیگر دوستان نسبت به برنامه ریزی برای زندگی در ینگه دنیا ، دورتر انداخت و تنها دو سه روزیست که چشممان به جمال این تاپیک پر از نوشته های پربار روشن گردیده .
باید اعتراف کنم تاریخ ارسال اولین پست تاپیک ، شائبۀ سروکارداشتن با اطلاعاتی قدیمی و نا معتبر از این بابت که توسط دوستانی نگاشته شده بودند که خود در این مکان سکنی نگزیده و به نقل قولها اکتفا نموده بودند را دامن زد ، ولی هر چه پیشتر آمدم ، همیاری شما دوستان و پستهای آگاهی دهنده و مملو از دانستنیهای بدردخور ، مرا به ادامه خواندن واداشت و از پیشداوری خود نادم گردیده و خرسند از آنچه که شما به اشتراک گذاردید ، امید به بازیافتن زندگانی خوش درآن دیار در دلم پدید آمد .
شاید دوستان قدیمی نپسندند ولی کارآمدی همدوره ایهایم در شناساندن ویژگیهای کمیاب و دورازچشم مانده آن سامان ، در انگیختن همۀ کسانی که مانند من که در برگزیدن این بهشت دودل مانده بودند ، آشکار است . پس برخود میدانم از ایشان سپاسگذاری کرده و در ادامه کوشش مینمایم به سهم خود در این همیاری ، گوشه ای از توان خود را بگمارم .
83XX شماره کیس * 3 نفر * مصاحبه 19 جون ابوظبی * کلیر 15 آگوست * ویزا 26 آگوست * ورود به سیاتل 29 آگوست
پاسخ
بچه ها من يه سري اطلاعات كه مجبور شدم تجربه كنم و بدست بيارم و كسي بهم نگفته بود و اينجا مينويسم براي شما شايدم شما قبلا ميدونستين!!
اول از هوا بگم ساكنين اينجا ميگن تو زمستون ميشه كه ١ ماه هم افتاب بيرون نياد !! پس اگه با اين قضيه مشكل دارين اصلا نيايين اينجا
الان كه بهاره تو روز هم هوا افتابيه هم ابري هم باروني هم بهاري!! سرما خيلي زير صفر نميره بالاي ٢٥ هم نميره تو زمستونم همه جا سبزه
سيستم حمل و نقل عمومي يعني اتوبوس خوبه هر نيم ساعت اتوبوس مياد بجز روزهاي تعطيل كه اتوبوس نداره
تو سياتل و يا بلويو البته كمتر ولي ميتونين تاكسي ببينين ولي شهرهاي اطراف مثل ما اصلا تاكسي نيست
گواهينامه بين المللي تو واشنگتن فقط ١ ماه اعتبار داره پس اصلا پولتونو براش حروم نكنين ، اينجا ميتونين برين يه مركز صدور گواهينامه رانندگي و درخواست بدين و اونا براتون مترجم ميگيرن و ميتونين ٢ هفته اي گواهينامه بگيرين!!! با ترجمه خيلي مختصر ايين نامه كه خيلي راحته و خوشون بهتون ميدن
بيمه ماشين براي خريد تو واشنگتن يا كلا فكر كنم تو امريكا خيلي ارزون تر از كاناداست مثلا براي يه مزدا ٢٠٠٥ سالي ٦٥٠ دلار بيمه ميگيرن و ماشين نو مثل تويوتا ياريس كه قيمتش ١٣٠٠٠ تا هست ماهي ١١٠ دلار .
گول اين شركتهاي كرايه ماشينو نخورين كه ميبينين مثلا براي ٥ روز ميتتونين ماشين كرايه كنين با تكسش ٧٠ دلار بعد كه ميرين بگيرين ميبيني ٢٧٠ دلار ميگي چرا ميگن با بيمه اين مقدر ميشه !! يعني بيمه براي ماشين كرايه روزي ٤٠ دلاره ولي اگه كاراتون زياد باشه بازم صرف ميكنه ماشين كرايه كنين مخصوصا وقتي دنبال خون ميرين براي خونه خيلي لازمه ، فكر گرفتن خونه به صورت نتي و قبل اومدنتونو كاملا فراموش كنين
اول بيايين برين هتل بعد دنبال خونه باشين كه ١-٢ روزه پيدا ميشه
اينجا هر مجتمع دفتر اجاره و اينا داره برين تو و ازشون بپرسين كهبهتر به نتييجه ميرسين
موقع گرفتن خونه حتمامراقب باشين روي سقف خونه ها خزه بسته نباشه وقتي جايي رو ديدين برين تو نت و سرچش كنين ببينين رويو داره يا نو و بقيه چي نوشتن
ما يه خونهديديم بد نبود مخصوصا كه بهمون گفت چند تا ايراني ديگه هم هستن اونجا ولي قبل قرارداد رفتيم نظرات ساكنينو خونديدم ديديم بعضي خونها يه خزه اي داره به اسم مول كه خيلي سميه براي تنفس و هر چي مستاجرها به صاحب خونه گفتن گوش نكرده و خودشون كارشناس اوردن و معلوم شده، چون به چشم نمياد تو درزهاي ديوار رخنه ميكنه و خيلي خطرناكه و معمولا خونه هاي قديمي ساز و بايد مراقب بود
يكي ديگه اينه كه حتما دقت كنين ماشين لباسشويي و خشك كن تو خونه باشه نه عمومي چون اونا وسائل سگو گربه اشونم ميريزن توش و بعد شما ميري لباساتو ميريزي!!
دقت كنين ايستگاه اتوبوس بهتون نزديك باشه خيلي مهمه اين مخصوصا اگه ماشين نباشه و مركز خريد
ما تو اين مدت ماشين نداشتيم ولي چون مركز خريد و ايستگاه اتوبوس نزديكمونه اذيت نشديم .
اگه بچه دارين و مدرسه ايي بپرسين كه مدرسه نزديك هست يا نه
اينجا همه شهر ها كامني كالج داره براي زبان و همه اتوبوسها هم ايستگاه دارن و خود كالج با ٢٥ دلار بهتون كارت ٣ ماهه اتوبوس براي رفت و امد ميده و ٢٥ دلار براي كلاس و ٣٨ دلار هم كتاب براي ٢ ماه و نيم هفته اي ٤ روز ٢ ساعت
همه ايراني ها وقتي ميان ميرن بلوييو و ما هم به طبع همين كارو كرديم ولي واقعيت اينه كه بلويو همه جاش براي زندگي خوب نيست و منطقه هاي خوبش هم خيلي گرونه ولي شهريتش خيلي بيشتره تا جاهاي ديگه
خونه بگيرين يه سري چيزها بستگي به امكاناتش داره مثل اب و گاربيج رو يوتيليتيه ولي برق و گاز اگه داشته باشه بايد جدا برين اداره مربوطه درخواست بدين يا تلفني
تو نت سوشال سكيوريتي نزديك محل زندگيتونو سرچ كنين و بعد يه هفته برين و فرم پر كنين و اگ بچه دارين بگين براش بيمه ميخواين بهتون ادرس ميدن كه تا وقتي كار ندارين بچه رو فول بيمه ميكنن
از زمان درخواست سوشال ٤ روز كاري بعدش ميرسه
خوب الان چيزي ديگه يادم نيست كه بنويسم
هر كس خواست بياد ميتونم ادرسمو بهش بدم براي گرين كارت
اينجا اومدين اگه كمكي از دستم بر بياد براتون ميكنم
Smile
پاسخ
روزاول برين يه موبايل بخرين اگه گوشي ايرانتو بيارين كه فقط يه سيم كارت ٣٠ يا ٥٠ دلاري ميگيرين با يه تبديل شارژ موبايل اگرم نه گوشي ارزون ٢٠ دلار اينا هست تو هر فروشگاهتي موبايلي كه برين خط و گوشي و بهتون ميده
بعد برين حساب باز كنين و همونجا خيلي محكم بگين اگه بانك شما به من كريديت نميده پولمو برميدارم ميبرم بانك ديگه !
پاسخ
(2013-04-17 ساعت 00:55)مهتاب - 2251 نوشته:  ...
الان كه بهاره تو روز هم هوا افتابيه هم ابري هم باروني هم بهاري!! سرما خيلي زير صفر نميره ...

ببخشید ؟! توی بهار خیلی زیر صفر نمیره یا کلاً خیلی زیر صفر نمیره ؟ و از طرفی ، خیلی ، اشاره به فاصله دمای ریز صفر تا خود صفر داره یا تعداد روزها یا شبهایی که اینگونه میشود ؟
83XX شماره کیس * 3 نفر * مصاحبه 19 جون ابوظبی * کلیر 15 آگوست * ویزا 26 آگوست * ورود به سیاتل 29 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، sadeghi897 ، ASALI ، پروا ، mrr777 ، kasrafo ، آنی ، afshinghwink ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2013-04-17 ساعت 01:26)efah نوشته:  
الان كه بهاره تو روز هم هوا افتابيه هم ابري هم باروني هم بهاري!! سرما خيلي زير صفر نميره ...

ببخشید ؟! توی بهار خیلی زیر صفر نمیره یا کلاً خیلی زیر صفر نمیره ؟ و از طرفی ، خیلی اشاره به فاصله دمای ریز صفر تا خود صفر داره یا تعداد روزها یا شبهایی که اینگونه میشود ؟
نه منظورم تو زمستون هست من از اسفند كه اومدم همش بالاي صفره و تازه دماي ٢٧ درجه هم داشته!!!!!!
پاسخ
(2013-04-17 ساعت 01:18)مهتاب - 2251 نوشته:  بعد برين حساب باز كنين و همونجا خيلي محكم بگين اگه بانك شما به من كريديت نميده پولمو برميدارم ميبرم بانك ديگه !

به نظرت کدوم بانک برای افتتاح حساب بهتره ؟
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
پاسخ
بـــــه بـــــه مهتاب خانوم به سلامتی رسیدین به سیاتل بالاخره؟! یادش بخیر آخرین باری که تو این تاپیک صحبت می‌کردیم همه در حد «حرف» بود فقط! Smile
خب از این بعد پس حسابی زحمت این تاپیک میفته گردن خودتون! Wink
امیرخان چی شد کارشون؟ ایشونم اومدن؟ من از بهمن تا حالا سر نزده بودم به سایت...
DV-Lottery'13: FAILED
DV-Lottery'14: FAILED
DV-Lottery'15: FAILED
DV-Lottery'16: FAILED
DV-Lottery'17: FAILED
DV-Lottery'18: FAILED
DV-Lottery'19: FAILED
DV-Lottery'20: FAILED
پاسخ
سيستم حمل و نقل عمومي يعني اتوبوس خوبه هر نيم ساعت اتوبوس مياد بجز روزهاي تعطيل كه اتوبوس نداره
...
تو سياتل و يا بلويو البته كمتر ولي ميتونين تاكسي ببينين ولي شهرهاي اطراف مثل ما اصلا تاكسي نيست
...

پس اگه ماشین نداشته باشید روزهای تعطیل باید خونه و یا محدوده نردیک به آنجا باشید و برام خیلی جالبه بدونم که چرا شهرهای دیگر تاکسی ندارند . سپاس .
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، apoornaki ، ASALI ، پروا ، mrr777 ، kasrafo ، آنی ، afshinghwink ، daad ، mhb161 ، H Pier ، maria2000 ، r.bazargan
ممنونم مهتاب عزیز .... اطلاعاتی که دادی عالی بود عزیزم ... فقط چند تا سئوال: 1- نظرت در مورد اوضاع کار چطوره؟ 2- برای کار کردن فقط اس اس ان لازم هست؟؟ یا نه باید منتظر گرین کارت هم موند؟ درایور لایسنس هم برای کار واجبه؟
اینها خیلی خیلی برای من مهمه ... چون اگه فقط اس اس ان لازم داشته باشه می شه با تلاش زیاد بعد از اس اس ان کر گیر آورد نه؟
دریافت ویزا:26 ژانویه 2013!!!
وضعیت تاهل: مجرد
تحصیلات کنونی:لیسانس مترجمی و ارشد زبانشناسی
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، mrr777 ، مهتاب - 2251 ، پروا ، خانه ، ehsansh ، آنی ، afshinghwink ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan
(2013-04-17 ساعت 00:55)مهتاب - 2251 نوشته:  ... بعضي خونها يه خزه اي داره به اسم مول كه خيلي سميه براي تنفس و هر چي مستاجرها به صاحب خونه گفتن گوش نكرده و خودشون كارشناس اوردن و معلوم شده، چون به چشم نمياد تو درزهاي ديوار رخنه ميكنه و خيلي خطرناكه و معمولا خونه هاي قديمي ساز و بايد مراقب بود...
مهتاب جان
ممنون از اطلاعات مفیدت. به نظرم اینی که به شما گفتن خزه چند گونه قارچ هستند. تو انگلیسی بهشون میگن mold و به فارسی میگیم کپک. یک فیلمی چند روز پیش نشون میداد از یکی از این شبکه ها که در مورد معامله مسکن در آمریکا بود. بعد از توافق اولیه، دو نفر رو قبل از نهایی شدن قرارداد به خونه میاوردن. یکیشون کارشناس ساختمان بود که تمام قسمت ها حتی روی بام رو کنترل می کرد و ایرادات خونه و هزینه برطرف کردن این ایرادات رو برای خریدار گزارش می کرد. یکی دیگه هم بود که با تجهیزات مخصوص از گونه های قارچی موجود در خونه نمونه برداری می کرد و پس از تست های آزمایشگاهی گزارش می داد. ظاهراً در مناطقی که رطوبت نسبی بالا هست این قارچ ها از عوامل تهدید کننده سلامت انسان ها در منازل هستند.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان