کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
سلام بچه ها منم با اینکه بلیط لاس ویگاس گرفتم میخوام عوضش کنم بیام سیاتل اگه کسی میخواد همخونه بشیم که هزینه هامون کمتر بشه لطفا پیام خصوصی بده
یک نفر مرد مجرد 28 ساله خوش تیپBig Grin
پاسخ
امير جان !!!!! از خودت كه اثري نيست باز خوبه اين تشكر ها رو پايين پست ها ميبينم!!! خودش باعث دلگرميهSmile)

(2013-04-27 ساعت 09:16)پروا نوشته:  مهتاب جون
تو ولايت واشنگتن خوش ميگذره؟Smileما هم كم كم داريم چمدون ميبنديمBig Grin
من در مورد بيمه دارم تحقيقات ميكنم، شما واسه بيمه خودتون چه راهي پيدا كرديد؟
در ضمن
من اون سايت كلاسهاي كاميونيتي كالج رو نگاه ميگردم ، البته كلاسهاي advance،به نظر هزينه هاش كمي بالا بود،شما رفتين كلاس؟ راضي هستين؟كتاب خاصي ميخونين يا از همين كتاب هاي مكالمه معمول كه تو ايران هم چاپ ميشه؟

جاي شما و همه خيلي خيلي خالي
اينجا همه چيز عالييييييي و فرا تر از حد تصور!!! منظورم رفاه اجتماعيه!
بيمه كه اگه خودتون بخواين بيمه بكنين كه شنيدم خيلي گرونه در حد ماهي ٧٠٠ تا ٨٠٠ تا!!!!!!
ولي وقتي برين سركار بيمه ميشين خود به خود
بچه ها رو ولي بيمه ميكنن فول البته اگه حساب بانكيتون كمتر از ٢٠٠٠ دلار باشه سوشال خودتونم بيمه ميكنه تا وقتي برين سر كار
كامني كالج هم من از سطح ادونسش خبر ندارم ولي ايني كه ما ميريم ترمي ٢٥ دلاره Smile كتابشم فيس تو فيسه و يه جزوه كه خودشون ميدن
پاسخ
(2013-04-27 ساعت 11:45)خانه نوشته:  سلام بچه ها منم با اینکه بلیط لاس ویگاس گرفتم میخوام عوضش کنم بیام سیاتل اگه کسی میخواد همخونه بشیم که هزینه هامون کمتر بشه لطفا پیام خصوصی بده

دقیقاً از کی سیاتل هستی شما؟ اگر یک جمع ۳ـ۴ نفره خوب پیدا کنیم خونه بزرگ خوب زیاده. من هستم و یکی از دوستان(apoornaki) هم اعلام آمادگی کرده. هر کس دوست داره اینجا اعلام آمادگی کنه یا پیام شخص بگذاره لطفاً که آشنا بشیم. تا حالا که همه پسر مجرد بودن Smile
پاسخ
(2013-04-27 ساعت 00:56)پروا نوشته:  سلام خوش اومدين به سياتل
در مورد ايرلاين ، امارات يك گزينه خوب براي شما ميتونه باشه
در مورد منطقه هاي خوب هم تا جايي كه تحقيق كردم و دوستان تو همين تاپيك نوشتند bellevue,kirkland,mill creek, از مناطق خوب هست كه اگر به صفحههاي گذشته مراجعه كنين ، مطالبي در موردشون ميخونين، اجاره ها هم كه كلا ايالت واشنگتن جاي ارزوني نيست خيلي،بسته به اينكه چقدر ميخواهيد هزينه كنيد ، ولي تا جايي كه من تحقيق كردم حدود ٦٠٠ تا ٧٠٠ دلار حداقل هزينه خونست ، مگر اينكه بخواهيد خونه رو شريك با كس ديگه اي بگيريد كه هزينه تون پايين مياد
مرسی پروا جون بابت راهنمایی...پس بهتره که پرواز امارات بگیرم!

(2013-04-27 ساعت 03:15)مهتاب - 2251 نوشته:  همينجور كه پروا جون گفته تنها امارات هست كه پرواز مستقيم و كوتاهتري داره براي سياتل
جاي خوب هم به نظرم همه مناطق سياتل جاي خوب داره تو اون سايتي كه جرم و مشخص ميكنه ميتونين ببينين كدوم مناطق امن تره
به نظرم لين وود هم جاي خيلي خوبيه و مركزيت داره مالهاي بزرگ و اصلي و كالج هم اونجا هست ولي تو سرچي كه ما كرديم ميل كريك كمترين ميزان جرمو داشت
راستي واشنگتن روي مواد خوراكي تكس نداره
من بخوام برم اجاره اين ماهو بددم از دفتر مبپرسم كه اجاره سويت چنده اينجا

مهتاب جون ممنون میشم هر وقت که قیمت سوئیت رو پرسیدین با خبرمون کنید!آخه تو سایت های اجاره خونه یجورایی کیس های اجاره خودشون رو دارن قالب میکنن!مثلا من وقتی یک neighborhood خاص یا zip code اون رو وارد میکنم تک و توک از اون محل کیس اجاره نشون میده و بقیه پیشنهاد ها رو از محله های اطراف که همچی تعریفی نیس پیشنهاد میکنه!
یعنی اگه بتونم یه جای مناسب یک سویت با قیمت 600-700 تا پیدا کنم که خیلی خوب میشه!
-------
راستی من یه سری تحقیق در مورد محله های سیاتل و رتبه بندی حدودی اون انجام دادم که اگه خدا بخواد تو پست های بعدی همین جا قرارش میدم!Cool
شماره کیس : 2013AS0005xxx
کنسولگری: ANK
مصاحبه : april
پاسخ
(2013-04-27 ساعت 22:35)Armin77 نوشته:  
(2013-04-27 ساعت 11:45)خانه نوشته:  سلام بچه ها منم با اینکه بلیط لاس ویگاس گرفتم میخوام عوضش کنم بیام سیاتل اگه کسی میخواد همخونه بشیم که هزینه هامون کمتر بشه لطفا پیام خصوصی بده

دقیقاً از کی سیاتل هستی شما؟ اگر یک جمع ۳ـ۴ نفره خوب پیدا کنیم خونه بزرگ خوب زیاده. من هستم و یکی از دوستان(apoornaki) هم اعلام آمادگی کرده. هر کس دوست داره اینجا اعلام آمادگی کنه یا پیام شخص بگذاره لطفاً که آشنا بشیم. تا حالا که همه پسر مجرد بودن Smile
سلام آقا آرمین من با پیشنهاد شما موافقم فقط نباید شلوغ بشه و به نظرم حداکثر سه نفر کافیه به نظرم هم میتونیم از پس هزینه خونه بر بیایم هم اینکه اگه یه جمع دوستانه و هماهنگ درست بکنیم خیلی هم عالی میشه مثه زمان دانشجوییBig GrinCool
من خودم 13 سپتامبر میام اگه موافقید بهم اطلاع بدید
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، morvarid1364 ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2013-04-28 ساعت 12:08)خانه نوشته:  

سلام آقا آرمین من با پیشنهاد شما موافقم فقط نباید شلوغ بشه و به نظرم حداکثر سه نفر کافیه به نظرم هم میتونیم از پس هزینه خونه بر بیایم هم اینکه اگه یه جمع دوستانه و هماهنگ درست بکنیم خیلی هم عالی میشه مثه زمان دانشجوییBig GrinCool
مرسی

پس تا شما رسیدی خبر بده که آشنا بشیم و صحبت کنیم.
دوستان دیگه هم هرکس دوست داشت هم خونه بشه خبر بده لطفاً.
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، morvarid1364 ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2013-04-28 ساعت 12:08)خانه نوشته:  

مرسی
آقای مجرد 28ساله خوشتیپ؛ به فکر یه اتاق هم برای من باش.
فقط من چند ماه دیرتر میام.
حداقل یه اتاق بزرگ بگیر که من یکی دو هفته بیام پیشت تا خودم خونه پیدا کنم.
متشکرم
شماره کیس: 2013AS000082XX - کنسولگری: ابوظبی - مصاحبه : 10 June - کلیر شدن: 14 August -مقصد: Seattle
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، خانه ، b_argi ، Soap McTavish ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، H Pier ، smhh7441 ، r.bazargan ، Iaccept
سلام.دوستاني كه در مورد Glen Allen امكانات و شرايطش اطلاعاتي دارند ممنون ميشم من رو هم در جريان بزارند.از اينكه سوالم رو دوباره تكرار ميكنم ببخشيد.منتظر دريافت اطلاعات به اشتراك گذاشته دوستان هستم..تشكر
***CN:2013AS4 _ مبدا : سيس اباد _ مقصد : ويرجينيا
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، maria2000 ، r.bazargan
(2013-04-29 ساعت 02:32)zanganeh نوشته:  سلام.دوستاني كه در مورد Glen Allen امكانات و شرايطش اطلاعاتي دارند ممنون ميشم من رو هم در جريان بزارند.از اينكه سوالم رو دوباره تكرار ميكنم ببخشيد.منتظر دريافت اطلاعات به اشتراك گذاشته دوستان هستم..تشكر
اگه منظورتون Glen Allen تو ويرجيناست كه اخه اينجا تاپيك سياتل هست با ٤٧ ساعت فاصله از اونجا !!!!! من كه به شخصه از اورگان كه ايالت بغليمونه خبر ندارم چه برسه به ا ونجا
شما بهتره اگه ويرجينيا تاپيك نداره يا بخواين تاپيكشو بزنن براتون يا برين تو تاپيك ايالتهاي همجوارش Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، b_argi ، zanganeh ، آنی ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، H Pier ، r.bazargan
سلام مهتاب جون ممنون از اطلاعات خوبی که میذاری چند تا سوال داش

شما رفتین اونجا خون را کر ایه کردین یا کسی براتون اجاره کر د ؟
جایی که شما هستین مدارسش خوبه؟

باز هم ممنون اگه باز اطلاعت داشتی برامون بگو
2013 AS65 زمان مصاحبه هفته سوم می انکارا -گرفتن برگه صورتی
تعداد 4 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، b_argi ، آنی ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، nil1341
(2013-04-29 ساعت 18:25)واله نوشته:  سلام مهتاب جون ممنون از اطلاعات خوبی که میذاری چند تا سوال داش

شما رفتین اونجا خون را کر ایه کردین یا کسی براتون اجاره کر د ؟
جایی که شما هستین مدارسش خوبه؟

باز هم ممنون اگه باز اطلاعت داشتی برامون بگو
ما اول رفتيم هتل بعد دنبال خونه گشتيم البته من تو سفرنامه هم نوشتم به ما خونه نميدادن چون كريديت نداشتيم و اخرش كسي كه مال اينجا بود خودشو به اسم يكي از ساكنين خونه معرفي كرد و رو اعتبار اون خونه رو دادن يعني اسم اون طرف هم تو اجاره نامه اومده البته بازم ميگم شايد براي ما اينجوري بوده و براي بقيه نباشهاين تجربه ما بوده
مدارس هم واقعا خوبن خيلي امكانات دارن
تو تاپيك اولين سفر سايتي كه گريد مدرسه ها رو چك ميكنن هست ميتونين از اون استفاده كنين
پاسخ
بچه ها يه چيزي ميخوام بگم كه به نظرم خيلي مهمه
من تو اين چند وقتي كه اينجام متوجه شدم همه جاي سياتل خوب و بد داره و نميشه گفت يكي ٢ تا محله خوب هست
هر شهري جاي خوب و بد داره
من اوايل كهاومدم تو اين تاپيك يه سري از بچه ها گفته بودن بلويو فقط خوبه و خوب منم اونجا ميگشتم حالا كاري ندارم كه خونه اي كه گرفتم خيلي خيلي فاصله داره تا بلويوو !!! ولي اگه از اول فقط رو بلويوو تمركز نميكردم شايد مجبور نميشدم پول هتل بدم
اينجا به نظرم خود سياتل اگه ميتونين اجاره بالا بدين از همه بهتره بعدش مثلا يونيورسيتي استريت خوب بود چون خيلي نزديك سياتله و همه چي هم داره ادموند و كيركلندو باتل و بلويوو و لين وود و .. همه جاهاي هم خوب دارن هم بد
پس خودتونو محدود به يه منطقه خاص نكنين
اينجا اگه سياتلو تهران فرض كنين بعدش بلويو هست كه حكم كرجو داره و بقيه جاها كوچيكتر و محدودتر مثل شهرك هاي اطراف تهرانه
اين قياسم فقط روي بزرگي و كوچكي و فضاي شهريش بود
يه جزيره هم هست كه كنار سياتله و شنيده بودم خيلي گرونه و مال ثروتمندان هست ولي ديدم اونجا هم خونه با قيمت مناسب پيدا ميشه
فقط خود سياتله كه چون خونه ها بيشتر برجه خيلي گرونه
پاسخ
تجربه خريدن ماشين خيلي متفاوت بود !!!
فكر ماشين نو و ليز كردنشو كه كلا فراموش كنين كه تا كريديت هيستوري نداشته باشين تازه اونم نوع خوبش يعني بدونه كريديت بد بهتون نميدن مگر با بهره بالا مثلا ٢١ درصد
اگه پول نقد بدين ميتونين خيلي تخفيف بگيرين البته بسته به نوع ديلر شيپش داره
ما اول رفتيم كار ديلر شيپ تويوتا تو بلويوو كه بزرگترين ديلرشيپه تو سياتله
اصلا از امكاناتش كه نگم يه بار داره براي نوشيدني ها و خوردني ها كه براي مشتري ها رايگانه حالا چه ماشين بخرين چه نخرين
سالن بازي بچه ها ، واي فا و ... همشم ازت ميپرسن چيزي نميخواينو ... خلاصه بماند
١٠٠٠ تا بيشتر ماشين هست ما يه مزدا ٣ انتخااب كرديم مال ٢٠٠٧ گفت ١٣٠٠٠ تا كه تا ١٠٠٠٠ تا با تكس و ... همه چي تمام پايين اومد يعني ٤٥٠٠ دلار اومد پايين ولي چون دنده اي بود شوهر من نخريد خلاصه خيلي ماشين بود
ما چند جاي ديگه رفتيم كه خوب به بزرگي اون نبود و به طبع ماشينشم كمتر و انتخاب محدودتر تا اينكه من يه ديلر شيپ تو خود سياتل پيدا كردم خيلي بزرگ نبود ولي ماشينهاي خوبي داشت يه كرولا ٢٠٠٥ با ٩٥ هزار مايلو ميگفت ١١٠٠٠ هزار تا خيلي مرتب و تميز كه چشمم به يه ماشين ديگه به اسم ساين افتاد كه اونم تويوتا هست ٢٠٠٩ با وارانتي و ٨٢٠٠٠ مايليج ميگفت اونم ١١٠٠٠ تا كه با تكسشو اينا ميشد ١٢ هزارو ٥٠٠ خلاصه خيلي چونهزديم ولي پايين نيومد و گفت من ميتونستم ماشينو بذارم ١٤٠٠٠ تا و اونوقت ٣٠٠٠ تا بيام پايين ولي اينكارو نكردم
خلاصه خيلي سفت و محكم بودن و من بيشتر به اينا اطمينان كردم تا اوني كه٤٥٠٠ تا اومد پيين كه بيشترم ميومد تازه اگه ميخواستيم
خلاصه خودمونو كشتيم به ١١٥٠٠ دلار ساين رو خريديم
خودشون كارفكس ماشينو ميگيرن براتون
بيمه و سند وپلاك و اينا همونجا انجام ميشه و شما شسته و رفته ماشينو مياري بيرون Smile
خيلي كار سختي بود و انتخاب سخت تر!!!!!!
راستي از ما چكمونو قبول نكردن چون نتونستن سابقه اي ازمون تو نت بگيرن براي همين گفتن كشير چك بدين يعني. رفتيم بانك و يه چك گرفتيم كه حكم پول نقدو داشت و چون ديروز تعطيل امروز صبح رفتيم و اونام مشاينو اوردن دم خونه دادن و چك و گرفتن
پاسخ
(2013-04-29 ساعت 21:16)واله نوشته:  مهتاب جون ازت خیلی ممنونم که جواب میدی یه سایت داری برای اجاره خو نه ببینم

بازهم مناطق خوبو اگه میدونستی بگو مخصوصا برای ما که بچه مدرسه ای داریم

قیمت هتل هم میدونی ؟ الان پیش خودت میگیه چه گیری افتادم

اومدیم سیاتل جبران میکنیم
واله جان من تو تاپيك اولين سفر سفرنامه امو نوشتم و توش همه چيزو راجب هتل هم نوشتم ميتوني اونو بخوني
جاهاي خوبم من هكينايي كه نوشتم و خودم ديدم از بقيه اش خبر ندارم Smile
پاسخ
حالا که دارم بلیط سیاتل رو رزرو میکنم،یه قدم به آینده نزدیک تر میشم! ولی الان بیشترین چیزی که ذهنم رو مشغول کرده و یه خورده نگرانم میکنه قضیه اجاره سوئیت تو سیاتل هست...مهتاب جون میشه بهم بگی اجاره یه سوئیت کوچیک و جمع و جور برام حدودا چقدر درمیاد؟!و کل هزینه ها اجاره در مجموع ماهانه چقدر میشه؟(آخه میخوام برآورد کنم هزینه ماهیانه ام حدودا چقدر میشه...تا خدای نکرده به مشکل بر نخورم) اگه دوستان دیگه هم اطلاعاتی در این مورد دارن ممنون میشم منو راهنمایی کنن!
با توجه به چیزی که مهتاب عزیز در پست قبلی گفت...یعنی اگه آشنایی تو سیاتل نداشته باشم واسه اجاره به مشکل بر میخورم!؟:-|
آخ اگه بتونم قضیه اجاره خونه رو هم ختم بخیر کنم،یکم خیالم راحت میشه!
--------------------------
بالاخره بلیط سیاتل برای امارات رو رزرو کردم، به مبلغ 3546000 تومن (یه طرفه).یه خوبی دیگه که این پرواز داره اینه که ساعت یک بعد ازظهر به وقت سیاتل فرود میاد! که این قضیه برای من خوبه!
--------------------------
و یه چیز دیگه که بنظرم خوبه اینجا مطرح کنم...برای چند روز اول اقامت،یه گزینه دیگه ایی که به غیر از هتل میتونه برای افراد مجرد خوب باشه hostel هاست که تو اینترنت گشتم و از طریق سایت http://www.hostelworld.com/ تونستم دو تا گزینه خوب برای سیاتل پیدا کنم که لینک سایت های اون رو هم ای زیر میگذارم:
http://hotelhotel.co/
http://www.hostelseattle.com/
که یکی در fremont و یکی دیگه هم در belltown قرار داره...به نظر که خوب میومد و دانشجوهای کشور های مختلف هم اینجا میان!و یه نکته خوب دیگه هم که داره اینه که به غیر از اتاق های مختلط، اتاق های مخصوص خانم ها هم داره!البته اتاق های private هم داره که خب معلومه گرونتر در میاد! حالا اگه کسی نظری یا پیشنهادی در این مورد داره خوشحال میشم که بشنوم.
شماره کیس : 2013AS0005xxx
کنسولگری: ANK
مصاحبه : april
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان