کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2013-10-19 ساعت 00:16)morvarid1364 نوشته:  دوستان عزیز
ما که الان بیمه نداریم چکار باید بکنیم؟
من دیشب یه مشکلی برا گوشم پیش اومده نمیدونم کجا باید برم که هزینه زیادی نگیرن خیلی دارم اذیت میشم :-(
ممنون میشم راهنمایی کنید.
مروارید جان من هم مشکلی شبیه به شما رو دارم
کسی در مورد بیمه یا جاهای درمانیه خوب اطلاعاتی داره ؟
بیمه جدید که قراره گذاشته شه چه شرایطی داره و از کی درست می شه؟
مصاحبه آنکارا. کیس نامبر 2013as0000xxxx
پاسخ
(2013-10-19 ساعت 02:47)elhamin نوشته:  
من دیشب یه مشکلی برا گوشم پیش اومده نمیدونم کجا باید برم که هزینه زیادی نگیرن خیلی دارم اذیت میشم :-(
بايد برين تو سايت ثبت نام كنين از اول ژانويه بهتون تعلق ميگيره
پاسخ
(2013-10-19 ساعت 04:51)مهتاب - 2251 نوشته:  
ممنونم مهتاب جان
کدام سایت باید ثبت نام کنیم؟
شرایط خاصی داره؟هزینه ای باید بدیم؟
من امروز با کلی دردسر چند جا رفتن و منوفرستادن جای دیگه تا اینکه یکجا اومدنو معاینه کردن و گوش هام رو جرم گیری کردن و حالا نمیدونم بیل میفرستن در خونه یا نه
خلاصه بدون بیمه گرفتاری زیادی میشه
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، amir82 ، گل نهال ، soli asali ، apoornaki ، mhb161 ، maria2000 ، Iaccept
(2013-10-19 ساعت 05:39)morvarid1364 نوشته:  
(2013-10-19 ساعت 04:51)مهتاب - 2251 نوشته:  
ممنونم مهتاب جان
کدام سایت باید ثبت نام کنیم؟
شرایط خاصی داره؟هزینه ای باید بدیم؟
من امروز با کلی دردسر چند جا رفتن و منوفرستادن جای دیگه تا اینکه یکجا اومدنو معاینه کردن و گوش هام رو جرم گیری کردن و حالا نمیدونم بیل میفرستن در خونه یا نه
خلاصه بدون بیمه گرفتاری زیادی میشه
vv
هيچ هزينه اي نداره
gov.health care
پاسخ
ايشالا ما هم تا ٤٠ روز ديگه وارد فرودگاه تاكوما ميشيم، ايميگرنجل سياتل ما روي شما خيلي حساب كرديما?
هم ترانسفر و هم خونه اجاره كردن و ...
خلاصه خودتونو واسه زحمت آماده كنيد?
(پست موقت)
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
پاسخ
(2013-10-19 ساعت 12:33)گل نهال نوشته:  ايشالا ما هم تا ٤٠ روز ديگه وارد فرودگاه تاكوما ميشيم، ايميگرنجل سياتل ما روي شما خيلي حساب كرديما?
هم ترانسفر و هم خونه اجاره كردن و ...
خلاصه خودتونو واسه زحمت آماده كنيد?
(پست موقت)
خدا پشت وپناهتون گل نهال جان ,ایشالله بزودی برای ما خانم.برامون دعا کنید و فراموشمون نکنید.Smile
پاسخ
اوتیسم یا همان در خود مانده گی(Autism)در کدامین ایالت امریکا بیشتر است؟

با سلام به کلیه دوستان مهاجرسرا .بویژه دوستان سیاتلی.
بنده چند ماهیست که در مهاجرسرا واسه گذینه یک ایالت و شهری مناسب تجربیات دوستان مهاجرسرا را بدقت پی گیری و دنبال میکنم بویژه دو ایالت تکزاس و واشینگتن سیاتل را.لازم به ذکر است که برنده لاتاری نیستیم و ۲ سالی است که شانسمون را امتحان کردیم ولی هنوز خبری نیست .
امیدوارم که این تاپیک که بنظرم خوب امد واسه دوستان بویژه سیاتل مناسب و مفید قرار بگیره و خدای نکرده باعث رنجش کسی قرار نگیره چون به هر حال همه ما وظیفه داریم که اطلاعات و نظریات خودمنو را به بحث گفتگو بذاریم تا بلکه یک مهاجر با دید بازتر بتونه تو انتخاب ایالت دلخواه خود تجدید نظر کنه.همانطور که در تاپیک عرض کردم موضوع در باره یک مشکل ذهنی بنام اوتیسم ( Autism ) است که امروزه در کشورهای پیشرفته بویژه شهرهایی که بیشتردر معرض خطر مغناطیس اینترنت و ماهواره ای قرار گرفته اند با سرعت زیاد رو به رشد است برای مثال سال ۱۹۷۵ در امریکا از هر ۱۰۰۰ نفر ۱۵ نفر و امروزه از هر ۱۵ نفر ۱ نفر که میشه گفت هر ۱۰۰۰ نفر ۶۶ نفر به این مشکل دچار میشوند.شهرهایی که بیشتر در معرض مغناطیس موبایل .اینترنت قرار گرفته اند امار بیشتری را به ثبت رسانده اند .دوستان مرا جعه کنند به این لینک زیر و مشاهده کنن امار ایالتها را.یی از گذینه هام واسه انتخاب سیاتل بود اما با مشاهده این لینک دچار نگرانی شده ام.لازم به ذکر است که این تشعشعات ناشی از الکترونیک در هنگام تشکیل نطفه انسان نقش بسزا یی در بوجود اورنده Autism داشته است.
http://247wallst.com/investing/2011/03/1...education/
همچنین دوستان توی اینترنت جستجو کنند تا بیشتر بهتر این قضیه را دنبال کرد .امیدوارم که نظرات و پیشنهادات ارزنده ای از همه داشته باشیم.
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=8857
پاسخ
(2013-10-18 ساعت 14:58)nayer نوشته:  
(2013-10-18 ساعت 03:26)2600kasra نوشته:  سلام دوستان عزیز.نبود ۲۵ روز دیگه سیاتل....

دست مارا هم بگیرید...
:-)

کسری عزیز با دوستان بسیار مهربان ساکن در سیاتل جای هیچ نگرانی نیست
ممنونم دوست عزیز از دلداریتون.حتما همینطوره که شما گفتید.Smile
2013AS1xXXخودم/مصاحبه آنکارا/تاریخ مصاحبه20فوریه/برگه صورتی/ کلیر6augبعداز167روز./زندگی در سیاتل.بلویوSmile.
می ۲۰۱۵ موو از سیاتل????????⛈ به وگاس☉☀??☉???⭐ ??????????????????????????????☉☀
پاسخ
(2013-10-19 ساعت 21:05)farzad47 نوشته:  اوتیسم یا همان در خود مانده گی(Autism)در کدامین ایالت آمریکا بیشتر است؟

بنده چند ماهیست که در مهاجرسرا واسه گذینه یک ایالت و شهری مناسب تجربیات دوستان مهاجرسرا را بدقت پی گیری و دنبال میکنم بویژه دو ایالت تکزاس و واشینگتن سیاتل را.لازم به ذکر است که برنده لاتاری نیستیم و ۲ سالی است که شانسمون را امتحان کردیم ولی هنوز خبری نیست .
امیدوارم که این تاپیک که بنظرم خوب امد واسه دوستان بویژه سیاتل مناسب و مفید قرار بگیره و خدای نکرده باعث رنجش کسی قرار نگیره چون به هر حال همه ما وظیفه داریم که اطلاعات و نظریات خودمنو را به بحث گفتگو بذاریم تا بلکه یک مهاجر با دید بازتر بتونه تو انتخاب ایالت دلخواه خود تجدید نظر کنه.همانطور که در تاپیک عرض کردم موضوع در باره یک مشکل ذهنی بنام اوتیسم ( Autism ) است که امروزه در کشورهای پیشرفته بویژه شهرهایی که بیشتردر معرض خطر مغناطیس اینترنت و ماهواره ای قرار گرفته اند با سرعت زیاد رو به رشد است برای مثال سال ۱۹۷۵ در آمریکا از هر ۱۰۰۰ نفر ۱۵ نفر و امروزه از هر ۱۵ نفر ۱ نفر که میشه گفت هر ۱۰۰۰ نفر ۶۶ نفر به این مشکل دچار میشوند.شهرهایی که بیشتر در معرض مغناطیس موبایل .اینترنت قرار گرفته اند امار بیشتری را به ثبت رسانده اند .دوستان مرا جعه کنند به این لینک زیر و مشاهده کنن امار ایالتها را.یی از گذینه هام واسه انتخاب سیاتل بود اما با مشاهده این لینک دچار نگرانی شده ام.لازم به ذکر است که این تشعشعات ناشی از الکترونیک در هنگام تشکیل نطفه انسان نقش بسزا یی در بوجود اورنده Autism داشته است.
همچنین دوستان توی اینترنت جستجو کنند تا بیشتر بهتر این قضیه را دنبال کرد .امیدوارم که نظرات و پیشنهادات ارزنده ای از همه داشته باشیم.
دوست عزیز این دقت نظر و جزئی نگری شما قابل تحسینه ولی برای مایی که از ایرانی میایم که تشعشعات ماهواره ای و پارازیت مثل نقل و نبات تو هوا پخشه و کل دنیا دارن میگن آقا این قد پارازیت نندازید خطرناکه، یه ذره اغراقه که بخوایم این قضیه رو به عنوان یه معیار واسه شهر زندگیمون در نظر بگیریم. برای مهاجرت به یه شهر و کشو خیلی فاکتور های مهمتری وجود داره که باید تو اولویت قرار بگیره و مثلا تاریخچه زلزله توی صد سال گذشته نمی تونه معیاری باشه که شما بخواین باهاش یه شهرو رو واسه زندگی انتخاب بکنید یا نکنید هر چند بهتره که اون شهر توی منطقه زلزله خیزی نباشه.
اگر یک سرچ ساده توی اینترنت بکنید در مورد
most livable cities in world
می بینید که یه سری Criteria یا همون معیار برای زندگی در شهرها و کشور ها در نظر می گیرند که مهم ترین اونها
میزان امنیت و جرم و جنایت
وضعیت سیاسی و اجتماعی
وضعیت اقتصادی
وضعیت بهداشت وسلامت
وضعیت تحصیل و آموزش
خدمات عمومی و حمل و نقل
تفریح
میزان مصرف
وضعیت مسکن
شرایط طبیعی مثل آب و هوا و ...
ثبات و زیر ساخت ها
و فرهنگ و ...
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم دید بهتری نسبت به انتخاب شهر مورد نظر زندگیتون داشته باشید تا ساده تر بتونید بررسی کنید و تصمیم بگیرید.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
(2013-10-22 ساعت 03:43)ehsansh نوشته:  
(2013-10-19 ساعت 21:05)farzad47 نوشته:  اوتیسم یا همان در خود مانده گی(Autism)در کدامین ایالت آمریکا بیشتر است؟

امیدوارم که این تاپیک که بنظرم خوب امد واسه دوستان بویژه سیاتل مناسب و مفید قرار بگیره و خدای نکرده باعث رنجش کسی قرار نگیره چون به هر حال همه ما وظیفه داریم که اطلاعات و نظریات خودمنو را به بحث گفتگو بذاریم تا بلکه یک مهاجر با دید بازتر بتونه تو انتخاب ایالت دلخواه خود تجدید نظر کنه.همانطور که در تاپیک عرض کردم موضوع در باره یک مشکل ذهنی بنام اوتیسم ( Autism ) است که امروزه در کشورهای پیشرفته بویژه شهرهایی که بیشتردر معرض خطر مغناطیس اینترنت و ماهواره ای قرار گرفته اند با سرعت زیاد رو به رشد است برای مثال سال ۱۹۷۵ در آمریکا از هر ۱۰۰۰ نفر ۱۵ نفر و امروزه از هر ۱۵ نفر ۱ نفر که میشه گفت هر ۱۰۰۰ نفر ۶۶ نفر به این مشکل دچار میشوند.شهرهایی که بیشتر در معرض مغناطیس موبایل .اینترنت قرار گرفته اند امار بیشتری را به ثبت رسانده اند .دوستان مرا جعه کنند به این لینک زیر و مشاهده کنن امار ایالتها را.یی از گذینه هام واسه انتخاب سیاتل بود اما با مشاهده این لینک دچار نگرانی شده ام.لازم به ذکر است که این تشعشعات ناشی از الکترونیک در هنگام تشکیل نطفه انسان نقش بسزا یی در بوجود اورنده Autism داشته است.
دوست عزیز این دقت نظر و جزئی نگری شما قابل تحسینه ولی برای مایی که از ایرانی میایم که تشعشعات ماهواره ای و پارازیت مثل نقل و نبات تو هوا پخشه و کل دنیا دارن میگن آقا این قد پارازیت نندازید خطرناکه، یه ذره اغراقه که بخوایم این قضیه رو به عنوان یه معیار واسه شهر زندگیمون در نظر بگیریم. برای مهاجرت به یه شهر و کشو خیلی فاکتور های مهمتری وجود داره که باید تو اولویت قرار بگیره و مثلا تاریخچه زلزله توی صد سال گذشته نمی تونه معیاری باشه که شما بخواین باهاش یه شهرو رو واسه زندگی انتخاب بکنید یا نکنید هر چند بهتره که اون شهر توی منطقه زلزله خیزی نباشه.
اگر یک سرچ ساده توی اینترنت بکنید در مورد
most livable cities in world
می بینید که یه سری Criteria یا همون معیار برای زندگی در شهرها و کشور ها در نظر می گیرند که مهم ترین اونها
میزان امنیت و جرم و جنایت
وضعیت ۳۰ یا C و اجتماعی
وضعیت اقتصادی
وضعیت بهداشت وسلامت
وضعیت تحصیل و آموزش
خدمات عمومی و حمل و نقل
تفریح
میزان مصرف
وضعیت مسکن
شرایط طبیعی مثل آب و هوا و ...
ثبات و زیر ساخت ها
و فرهنگ و ...
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم دید بهتری نسبت به انتخاب شهر مورد نظر زندگیتون داشته باشید تا ساده تر بتونید بررسی کنید و تصمیم بگیرید.
-------------------------
ممنون از اینکه من را راهنمایی میکنید دوست عزیز.توصیه های شما درست است مخصوصا در باره ایران که توضیحات درستی بود
همانطور که گفتید با انهمه مشکلات امواج پارازت واسه مردم تو ایران میشه نتیجه گرفت که امریکا در مقیاس با ایران فاقد اینگونه خطرات است .شوربختانه تشعشعات ماهواره ای و پارازیت را تو ایران فراموش کرده بودمSad و خوب درمقیاس با ایران میشه نتیجه گرفت که جای نگرانی نیست زندگی در امریکا
در مورد توصیه واسه معیار برای زندگی در شهرها و کشور ها هم درست گفته اید.خود من هم قبلا این اسامی را مرور کردم و برام قابل قبول است اما تمامی اظهارات و منظورم فقط واسه مهاجرانی که دوست دارن به کشور امریکا بیایند بود.راسیاتش من کشور امریکا را با تمام خوب بداش انتخاب خوبی میدونم واسه مهاجرتم فقط هم واسه اینکه احساس میکنم که این کشور زنده است مردم توش جنب جوش دارن خوب هواشم که واسه ما ایرانیها قابل قبوله
ان ضوابط هایی را که گفتین قبلا مورد برسی قرار دادم در یک سری سایتها ولی امریکا واسم چیز دیگرستBig Grin
به هر حال ممنون از شما.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، قصه گو ، mhb161 ، maria2000 ، smhh7441 ، Iaccept
سلام . سیاتل دفاع اخر خوبی داره <ehsansh> اما فورواردها کم کار شدند <مهتاب soli asali>.
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsansh ، elhamin ، مهتاب - 2251 ، soli asali ، efah ، mhb161 ، میخک سفید ، r.bazargan ، Iaccept
بچه هاي سياتل، از كجا ميتونم سؤالات امتحان رانندگي سياتل را ببينم و از الان شروع كنم به خوندنش؟
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
پاسخ
(2013-10-24 ساعت 03:08)گل نهال نوشته:  بچه هاي سياتل، از كجا ميتونم سؤالات امتحان رانندگي سياتل را ببينم و از الان شروع كنم به خوندنش؟

http://www.dol.wa.gov/driverslicense/writtentest.html

http://www.dol.wa.gov/driverslicense/practicetest.html

http://www.dol.wa.gov/driverslicense/doc...ide-en.pdf
پاسخ
آيين نامه رانندگي سياتل را پرينت گرفتم واسه خوندن كه ١٢٠ صفحه هست، دوستاني كه امتحان آيين نامه داديد، تمام صفحات بايد خونده بشه و حذفي نداره؟؟? (ياد دانشگاه و جزوه هاش و التماس ميكرديم كه صفحات را حذف كنند، افتادم)
دوستان سفر كرده نكته اي، پيشنهادي واسه اومدن نداريد؟؟ وسايل ضروري؟؟ وسايل گرون قيمت اونجا اگه به صرفه تره از اينجا بگيريم، يا هر كار ضروري قبل اومدن لازمه.
پاسخ
(2013-10-24 ساعت 21:50)گل نهال نوشته:  آيين نامه رانندگي سياتل را پرينت گرفتم واسه خوندن كه ١٢٠ صفحه هست، دوستاني كه امتحان آيين نامه داديد، تمام صفحات بايد خونده بشه و حذفي نداره؟؟? (ياد دانشگاه و جزوه هاش و التماس ميكرديم كه صفحات را حذف كنند، افتادم)
دوستان سفر كرده نكته اي، پيشنهادي واسه اومدن نداريد؟؟ وسايل ضروري؟؟ وسايل گرون قيمت اونجا اگه به صرفه تره از اينجا بگيريم، يا هر كار ضروري قبل اومدن لازمه.

من written test رو دادم. از کل کتاب سؤال میاد. حتی صفحات اول و آخر.
یه راهش اینه که بارها آنلاین تست بدی که جواب سؤالا رو حفظ کنی ولی من توصیه نمیکنم.
اولا به این دلیل که باز هم ممکنه سؤال جدیدی تو امتحان ببینی و دیگه اینکه باید مفاهیم رو متوجه بشی که هر جوری سؤال رو بپیچونند بتونی جوابشو بدی. از طرف دیگه این اطلاعات برای road test هم مورد نیازه. پس کتاب رو با حوصله بخونید و از زیرش در نرید. من از ظهر تا شب ساعت ۱:۳۰ خوندمش و بعدش هم ۴ تا تست دادم و خیالم راحت شد فردا صبحش امتحان دادم قبول شدم. اصلا سخت نیست. فقط باید زبانتون خوب باشه وگرنه مجبور میشید اینترپرتر بگیرید که فکر کنم بالای ۱۰۰ دلار باید پول بدین.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان