کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2014-01-24 ساعت 09:18)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2014-01-23 ساعت 10:29)vahid.vp نوشته:  یک زمانی این تاپیک بهترین و فعالترین تاپیک بود . نمی دونم چه شد که همه ساکت شدند و دیگه اینجا نمیان
والله يه زماني فعال بوديم !!! خيلي ها اومدن سياتل و گفتن به خاطر تعريف هاي شما بوده ! خيلي ها هم كلي ... نفرينمون كردن كه اي واي اينجا كجا بود ديگه چرا تعريف كردين كه ما بياييم !!! واسه همين سكوت اختيار كرديم !!Tongue

من که ندیدم کسی تو ایالت واشنگتن بیکار بمونه. حتی نسبت به کالیفرنیا کار راحت تر گیر میاد.
مگر کسی که زبانش کلا تعطیله. اونم اگر کار گیر بیاره خیلی خوش شانس بوده.
این عمری کار به نظر من یه اصطلاح واقعی ولی بی ارزشه. چون حقیقت پشت پرده رو طوری که هست نشون نمیده.
شما اگر بیل گیتس هم بشید، همش کار میکنید. عمری کار میکنید!
اگر درآمدتون کم باشه عمری کار میکنید که زنده بمونید.
کمی بیشتر باشه عمری کار میکنید که زندگی رو در سطح رضایتبخشی نگه دارید و کمی هم پس انداز کنید.
در آمد مکفی داشته باشید دلتون نمیاد کار نکنید! یا کم کار کنید. حیف اون ساعتهاست که بی دستمزد بگذره. حیف اون درآمد خوب! پس عمری کار میکنید.
درآمد هنگفت داشته باشید، حتما بیزینس دارید و اگر تا یه جایی بگید همین بسه و دیگه کار نمیکنم، احتمالا به هزار و یک دلیل ورشکست میشید و بدهکار و بیچاره. پس بازم عمری کار میکنید.
تنها حالتی که اینجا نیست یا دستکم خیلی کمتره اینه که کار کنید و نتونید خرجتون رو در بیارید. در این صورت هم اگر واقعا تو ایران اوضاع بهتری داشتید، خیر پیش. معطلش نکنید.

میبینید؟ در کل این عمری کار بر میگرده به خودمون. حتی اگر بتونیم هم عمری کار رو ترجیح میدیم. حتی اگر نتونیم هم اغلب خودمون باعثش هستیم.
پاسخ
سلامی گرم از ایالت کالیفرنیا
دوستان گلم یک سوال دارم
ایا در ایالت شما بازار کار برای مهندس مکانیک هست؟
با سپاس از همگی
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، maria2000 ، قصه گو ، r.bazargan ، Iaccept
(2014-01-24 ساعت 23:00)soli asali نوشته:  
(2014-01-24 ساعت 21:24)elima1980 نوشته:  شما بایدازبدیهای اونجا مینوشتی ازسختیهایی که کشیدی گرفتاریها واسترس هایی که داشتی تا همه متوجه بشن که آمریکا یعنی عمری کاریعنی اززیرصفرشروع کردن.کاری که من انجام دادم ازروزاول گفتم جایی که هستم ظرف شورکهنه شور حمال راننده نیازداره کسی حاضره بسم ا..مهندس ودکترهم بودین اینحا کاراینه مهندس ودکترومتخصص هم ترجیحا آمریکایی بیکارشده ازبحران اقتصادی استخدام میکنند نه ماروکه هنوزعرقمون خشک نشده میخوایم بشیم آقارییس .اما کورسوآینده ای هست که پیشرفت کردخیلیها فکرمیکننداومدن سیزده به دردورهم خوش بگذرونن وخوش باشن

من با شما خیلی موافقم امما این راهنمایی نباید به منظور منصرف کردن دوستان باشه ! همه واقعیت ها رو باید ریخت رو دایره ... من به شما احست میگم به خاطر مدیریت تاپیک وگاس از عهدش خوب بر اومدی اما اوایل لحنتون خیلی تند بود که الان همه چیز خوبه. از زحمات شما ممنونم!
اتفاقاااا من از كسايي هستم كه هيچ چيزي رو پنهان نكردم و اگه تاپيك و بخونين از همه بدبختي هايي هم كه كشيدم نوشتم اما توقع نداشتين كه الكي بنويسم اينجا گنده و بي خوده !! من نميتونم بنويسم كه اينجا كار نيست چون واقعا كار ريخته به معناي واقعي حالا ممكنه به من ندن چون زبان بلد نيستم يا تبحر لازم تو اون كار و ندارم بعد بگم نه هيج كاري نبود مجبورم ظرف بشورم !! به نظرم كسي كه كارش برنامه نويسي باشه و واقعا بلد باشه رو هوا ميبرنش چون اينجا مخصوص اين كاره يا كارهايي در رابطه با بويينگ و ...
هواشم به نظر من بينظيره حالا شايد براي يكي خيلي سرد باشه ولي براي من عاليه نميتونم بگم واي مردم از سرما و رطوبت! چون به نظرم اصلا رطوبت نداره حالا شايد يكي بگه داره
هر كس بايد خودش تحقيق كنه بسته به نوع كار و علايق و ... محل زندگيشو مشخص كنه نه حرفهاي بقيه!
پاسخ
(2014-01-25 ساعت 07:19)kɪŋ نوشته:  
(2014-01-24 ساعت 09:18)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2014-01-23 ساعت 10:29)vahid.vp نوشته:  یک زمانی این تاپیک بهترین و فعالترین تاپیک بود . نمی دونم چه شد که همه ساکت شدند و دیگه اینجا نمیان
والله يه زماني فعال بوديم !!! خيلي ها اومدن سياتل و گفتن به خاطر تعريف هاي شما بوده ! خيلي ها هم كلي ... نفرينمون كردن كه اي واي اينجا كجا بود ديگه چرا تعريف كردين كه ما بياييم !!! واسه همين سكوت اختيار كرديم !!Tongue

من که ندیدم کسی تو ایالت واشنگتن بیکار بمونه. حتی نسبت به کالیفرنیا کار راحت تر گیر میاد.
مگر کسی که زبانش کلا تعطیله. اونم اگر کار گیر بیاره خیلی خوش شانس بوده.
این عمری کار به نظر من یه اصطلاح واقعی ولی بی ارزشه. چون حقیقت پشت پرده رو طوری که هست نشون نمیده.
شما اگر بیل گیتس هم بشید، همش کار میکنید. عمری کار میکنید!
اگر درآمدتون کم باشه عمری کار میکنید که زنده بمونید.
کمی بیشتر باشه عمری کار میکنید که زندگی رو در سطح رضایتبخشی نگه دارید و کمی هم پس انداز کنید.
در آمد مکفی داشته باشید دلتون نمیاد کار نکنید! یا کم کار کنید. حیف اون ساعتهاست که بی دستمزد بگذره. حیف اون درآمد خوب! پس عمری کار میکنید.
درآمد هنگفت داشته باشید، حتما بیزینس دارید و اگر تا یه جایی بگید همین بسه و دیگه کار نمیکنم، احتمالا به هزار و یک دلیل ورشکست میشید و بدهکار و بیچاره. پس بازم عمری کار میکنید.
تنها حالتی که اینجا نیست یا دستکم خیلی کمتره اینه که کار کنید و نتونید خرجتون رو در بیارید. در این صورت هم اگر واقعا تو ایران اوضاع بهتری داشتید، خیر پیش. معطلش نکنید.

میبینید؟ در کل این عمری کار بر میگرده به خودمون. حتی اگر بتونیم هم عمری کار رو ترجیح میدیم. حتی اگر نتونیم هم اغلب خودمون باعثش هستیم.
گویند کسان بهشت با حور خوش است...

من می گویم که آب انگور خوش است...

این نقد بگیرو دست از آن نسیه بدار...

آواز دهل شنیدن از دور خوش است...

این می چه حرامیست؟!

که عالم همه زان می جوشند...

یک دسته به نابودی ما مشکوشند...

آنان که بر عاشقان حرامش کردند...

خود خلوت از آن پیاله ها می نوشند...
پاسخ
تشکر کنندگان: elima1980 ، M.Ho ، soli asali ، mohamad92 ، y.n ، قصه گو ، frr ، smhh7441 ، Iaccept
خوب من میخواستم این تاپیک یک حرکتی درش ایجادبشه که خداشکراستارتش توسط دوستان خوردمنم به تاپیک خودم میرم ودوستان وباادامه بحث تنهامیذارم اما اینوبگم من دراین مدت خانواده هایی رودیدم که باپول زیاداومدندوسرگردان وحیران وافسرده وغمگین دارن به مملکت برمیگردن دوست ندارم یک هموطن باخیالهای واهی بیادوباجیب خالی برگرده برای همین ازسختیهاش مینویسم چون خوشیهاش اتوماتیک میادلازم به توضیح نیست به قول گذشته ها یک سال
بخورنون وتره بعدش بخورنون وکره
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، nora ، sayeh_m ، abshar_wf ، asher ، mohamad92 ، قصه گو ، philter ، سوین ، smhh7441 ، mrlzdh ، Iaccept
سلام دوستان یه مدت نبودیم دلمون تنگ شد اومدم دوباره ببینم چه کار می کنن دوستان؟ خوبین همه ایشالا؟
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، godot ، tabim4 ، mohamad92 ، sadeghifa ، apoornaki ، قصه گو ، alitab ، Iaccept
با سلام
درخواست راهنمایی داشتم ازتون،من داییم به مدت 35 سال که در سیاتل زندگی میکنن و در کمپانی مایکروسافت فعالیت دارند،میخواستم ببینم راهی هست که بتونن واسه من اقدام کنن واسه مهاجرت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alitab ، Iaccept
کسی اینجا نیست بتونه به من کمک کنه؟Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alitab ، Iaccept
(2014-01-28 ساعت 11:33)beni67 نوشته:  کسی اینجا نیست بتونه به من کمک کنه؟Sad
اگه تخصص بالا داشته باشین شاید بتونن واسه شما کارفرما پیدا کنن و از طریق ویزای کاری برین ولی درصد این روش بسیار پایین هست زیاد روش حساب نکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: beni67 ، soli asali ، mohamad92 ، قصه گو ، alitab ، Iaccept
ممنونم از شما،یعنی واقعا هیچ راهی به جز ویزای کار نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mohamad92 ، Iaccept
سلام بر دوستان سیاتلی

من به تازگی اومدم اینجا و دنبال یک استودیو، آپارتمان یا رومیت هستم، اگر کسی‌ میتونه در اینمورد کمک کنه بسیار سپاسگزار خواهم شد. Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: اریوبرزن ، soli asali
سلام بر دوستان سیاتلی
من و خانواده ام ( 4 نفر) ژوئن آینده میخواهیم برای دومین بار بیائیم آمریکا و این دفعه سیاتل .البته من قبولی لاتاری 2013 هستم
چند سئوال داشتم که میخواستم دوستان با محبت و با معرفت مقیم این شهر من را راهنمائی کنند قبلش ممنووووووووووووووونم
1- اجاره یک منزل دو خوابه حدود 80 متر در یه محله نسبتا و البته نسبتا خوب نه خیلی خوب
2-من کارشناس 22 سال سابقه در علوم آزمایشگاهی هستم میخواستم کلا بازار کار علوم آزمایشگاهی در آمریکا و خصوصا در سیاتل چطوره
3- به نظر شما اگه هزینه زندگی در تکزاس 2500 دلار باشه همون هزینه تو سیاتل حدوداا چقدر هست؟
4- در سفر قبل ما به هیوستون یرای گرین کارت اقدام کردیم ولی هنوز نیومده میخواستم مطمئن بشم که حتما با ویزای داخل پاسپورت (که پائینش نوشته تا 1 سال) میش ورود مجدد به آمریکا داشت
5- در ورود دوم هم میشه مثلا با 30 تا 40 هزار دلار بدون مشکل وارد شد
باز هم خیلی ممنونم
شماره کیس:2013AS00008xxx
تاریخ رویت قبولی:2 may
کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :4 نفر
ارسال فرمهای سری اول:24 may
کارنت شدن کیس:
مصاحبه:
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه ها:55000 پست آرامكس-180000 تعويض پاسپورتها-
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، apoornaki ، gbtm ، sadeghifa ، mamanraya ، exxedus ، قصه گو ، philter ، alitab ، mrlzdh ، Iaccept
(2014-02-04 ساعت 20:19)rezazaman نوشته:  سلام بر دوستان سیاتلی
من و خانواده ام ( 4 نفر) ژوئن آینده میخواهیم برای دومین بار بیائیم آمریکا و این دفعه سیاتل .البته من قبولی لاتاری 2013 هستم
چند سئوال داشتم که میخواستم دوستان با محبت و با معرفت مقیم این شهر من را راهنمائی کنند قبلش ممنووووووووووووووونم
1- اجاره یک منزل دو خوابه حدود 80 متر در یه محله نسبتا و البته نسبتا خوب نه خیلی خوب
2-من کارشناس 22 سال سابقه در علوم آزمایشگاهی هستم میخواستم کلا بازار کار علوم آزمایشگاهی در آمریکا و خصوصا در سیاتل چطوره
3- به نظر شما اگه هزینه زندگی در تکزاس 2500 دلار باشه همون هزینه تو سیاتل حدوداا چقدر هست؟
4- در سفر قبل ما به هیوستون یرای گرین کارت اقدام کردیم ولی هنوز نیومده میخواستم مطمئن بشم که حتما با ویزای داخل پاسپورت (که پائینش نوشته تا 1 سال) میش ورود مجدد به آمریکا داشت
5- در ورود دوم هم میشه مثلا با 30 تا 40 هزار دلار بدون مشکل وارد شد
باز هم خیلی ممنونم
این ارسال یکی از مدیران سابق و فعال را ببینید فکر کنم بهترین راهنمایی و پاسخ برای سوال 2 شما را ایشان بهتر از همه بتوانند ارائه بدند حدس میزنم خودشان در این زمینه تو ایالت کالیفرنیا شاغل می باشند.خودتان در این سایت سرچ کنید تا اول مطمئن بشید بعد از ایشان درخواست راهنمایی نمائید.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، sadeghifa ، exxedus ، nora ، Iaccept
رسما این فروم تعطیله فکر کنم . سکوت آزار دهنده ای اینجاست
یعنی این قدر سیاتل آدمها رو درگیر میکنه؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، قصه گو
(2014-02-26 ساعت 00:27)vahid.vp نوشته:  رسما این فروم تعطیله فکر کنم . سکوت آزار دهنده ای اینجاست
یعنی این قدر سیاتل آدمها رو درگیر میکنه؟؟؟؟
بذاريد پام برسه به سياتل،حيف كه كليرنس خوردمBig Grinآگهي دعوت به همكاري ميدمTongue قول ميدم.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: vahid.vp ، godot ، soli asali ، nora ، philter ، alitab ، Iaccept

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان