کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2014-04-02 ساعت 07:57)گل نهال نوشته:  
(2013-11-27 ساعت 12:30)sahels70 نوشته:  

(2014-04-02 ساعت 07:27)roeentan نوشته:  این آدرس کاملش:
از چه ساعتي همه ميريد؟

Lake Sammamish State Park, 2000 NW Sammamish Rd, Issaquah, WA 98027
ما ساعت ١ راه ميوفتيم چون تا اون موقع سر كارم ولي شما زودتر برين جا بگيرين Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: گل نهال ، soli asali ، roeentan ، pari pariaaa ، Iaccept
(2013-11-27 ساعت 12:30)sahels70 نوشته:  سلام دوستان من به خاطر شرایط اومدم سیاتل شهر bellevue لطفا دوستانی که این شهر هستند برام پیام بزارن ممنون می شم من به کمکتون نیاز دارم مرسی

(2014-04-02 ساعت 09:34)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2014-04-02 ساعت 07:57)گل نهال نوشته:  
(2013-11-27 ساعت 12:30)sahels70 نوشته:  

(2014-04-02 ساعت 07:27)roeentan نوشته:  این آدرس کاملش:
از چه ساعتي همه ميريد؟

ما ساعت ١ راه ميوفتيم چون تا اون موقع سر كارم ولي شما زودتر برين جا بگيرين Big Grin
هورا منم ساعت ٢:١٥ ميرسم، قبلش با هم هماهنگ ميكنيم
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، soli asali ، marmary ، pari pariaaa ، Iaccept
[/quote]
[/quote]
[/quote]
هورا منم ساعت ٢:١٥ ميرسم، قبلش با هم هماهنگ ميكنيم
[/quote]

ما هم میریم،پارسال که خوب بود خوش گذشتSmile ،فقط امیدوارم هوا بارانی نباشه،راستی‌ چه جوری هم دیگرو می‌خواهید ببینید:0 ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، pari pariaaa ، Iaccept
همه همديگرو ديدن تقريبا و تلفن همو دارن اونجا ميتونن همو پيدا كنن ما هم كه خودمون يه ١٠ نفري ميشيم فكر كنم
هر كس هم ميخواد شماره بهش بديم كه اونجا همو ببينيم
پاسخ
تشکر کنندگان: گل نهال ، roeentan ، soli asali ، marmary ، pari pariaaa ، Iaccept
(2013-11-27 ساعت 12:30)sahels70 نوشته:  سلام دوستان من به خاطر شرایط اومدم سیاتل شهر bellevue لطفا دوستانی که این شهر هستند برام پیام بزارن ممنون می شم من به کمکتون نیاز دارم مرسی

(2014-04-03 ساعت 05:26)مهتاب - 2251 نوشته:  همه همديگرو ديدن تقريبا و تلفن همو دارن اونجا ميتونن همو پيدا كنن ما هم كه خودمون يه ١٠ نفري ميشيم فكر كنم
هر كس هم ميخواد شماره بهش بديم كه اونجا همو ببينيم
مهتاب جون ما هم را حساب كنيدWink
ما هم قبلش باهاتون هماهنگ ميكنيم و از ساعت ٢ بهتون ملحق ميشيم
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، مهتاب - 2251 ، soli asali ، marmary ، pari pariaaa ، Iaccept
این رو پیدا کردم برام جالب بود گفتم شما هم بدونید
Seattle came out third in the number of singles on Facebook
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، مهتاب - 2251 ، apoornaki ، eybaba ، Iaccept
سلام
ميخوام يه كم از سياتل بنويسم !!! والله خودم خجالت ميكشم !! لابد ميگن اخه چقدر يه حرفو تكرار ميكني ، خيلي جو گرفته اتت!! ولي نه به خدااااا دلم ميخواد اسم بيارم ولي ميگم شايد درست نباشه ولي كم كم ١٠ تا پيام خصوصي دارم كه ازم خواستن براشون از اينجا بگم الان مدتي ميشه كه جواب نميدم ، به خدا خسته شدم بس كه جه عمومي چه خصوصي توضيح دادم والله همين تابيك و بخونين توش همه چي هست ، نه منتي هست نه چيزي ازمم كم نميشه كه هي بنويسم ولي اخه چقدر يه چيز تكراري و هي بگم!! خواهش ميكنم ديگه از من نپرسين من هر چي بدونم و به اطلاعاتم اضافه بشه خودم اينجا مينويسم چيز جديدي نيست كه دوباره بگم !
من الان يك سالو رد كردم تو سياتل ، البته من سياتل نيستم و يه شهري به اسم ميل كريك هستم كه نيم ساعت با سياتل فاصله داره ٤٠ دقيقه هم با بلويو كه بعد سياتل تنها شهري هست اين دوروبر كه برج وو بارو داره و مايكروسافتم اونجاست
به نظر من (دقت كنين اينا نظر منه و ممكنه با خيلي ها متفاوت باشه) اگه قراره بيايين سياتل فكر زندگي تو خود سياتل نكنين و برين شهرهاي اطراف
خود سياتل خيلي جاي بديه و صد رحمت به تهران ! خيابونها همه يه طرفه و باريك و شلوغ و سربالايي هاي تند و پر از بي خانمان و گدا!! من وقتي كار دارم و ميرم سياتل دقيقا استرس رانندگي تو ايران به دست ميده ، هيچ وقت جاي پارك پيدا نميكنين مكه پولي اونم خيلي زياد و گرون!
در حالي كه تو شهرهاي اطراف پر از جاي پارك ماشين هست بدونه هزينه و اصلا ترافيكي وجود نداره همه جيز تو ارامش و منظم
خوب بلويو كه خيلي شهر شيكي هست بر خلاف سياتل و ادم لذت ميبره و بيشتر ايراني ها هم اونجا زندگي ميكنن و معمولا شما تو مالها يا خيابون ميتونين صداي ايراني ها رو بشنوين! بلويو فقط يه كم مشكل گروني اجاره خونه رو داره كه اونم به دليل موقعيتشه ، ردموند هم مثل بلويو هست و يه كم گرون تر چون يه جاهايش بافتش جديد تره و گرونتره ولي اونم به خاطر مايكروسافت شهر گرونيه
اينو توجه كنين شما هر جاي اين استيت زندگي كنين امكانات براتون يه اندازه هست همه فروشگاها و مراكز تو همه شهر ها يه شكله و همه شهر ها براي خودشون كالج دارن ولي هر شهري مقرارت كالجش فرق داره
من كالج ادموند ميرفتم كه كلاسهاي esl ترمي ٢٥ دلار هست و براي كتاب هم ٣٠ دلار ميگرن و كارت اتوبوس هم بخواين ٢٥ دلاره براي يه ترم حالا هر چقدرم استفاده كنين مهم نيست ولي شنيدم كالج بلويو متفاوته و شهريه اش هم ٦٠ دلاره من فقط از كالج ادموند خبر دارم ٦ ترمه براي زبان كه شما از ترم ٥ ميتونين امتحان بدين برين ادامه تحصيل بدين ، كلاسهاي من ٤ روز در هفته بود ٢ ساعت و از كله صبح تا شب هم كلاس دارن ، اولشم ازتون يه تعيين سطح ميگيرن اگه در حد لول ٥ به بالا باشين بهتون ميگن ميتونين رشته انتخاب كنين و درس بخونين .
از نظر كار هم بگم من اصلا نميدونم اينجا كار پيدا ميشه يا نميشه !!! خودم الان نزديك يه ساله تو رستوران كار ميكنم و خبر از هيچ كاري هم نددارم .
براي مدرسه اصلا هزينه نميدين و هيچ مدركي هم نميخوان فقط تعيين سطح ميكنن بچه رو و اون برگه واكسني كه رو پاكت زرد بود . همه مدرسه ها و همه محل ها سرويس رفت و امد داره و مدرسه ها گريد داره از ١ تا ١٠ به نظر من از گريد ٨ مدرسه هاي خوبين و البته بازم به نظر من مدرسه گريد ١ هم ميارزه به مدارس ايران ! (نه از نظر علمي)
براي اجاره خونه من تجربه هاي مكرر خودمو ميگم شايد براي بقيه اينجوري نبوده ولي من براي خيلي ها دنبال جا گشتم بدون كار با حقوق خوب و يا حمايت كننده مالي با حقوق خوب يا داشتن موجودي بانكي ٣ برابر اجاره يك سال يا ششش ماهه (بسته به نوع اجاره كه يا شش ماهه است يا يه ساله) خونه نميدن البته حتما هست جاهايي كه راحتر باشه ولي به بست من نخورده تا حالا! بجز يه مورد كه اونم هميشه خونهاش تو رزرو هست و معمولا جاي خالي توش پيدا نميشه
اينجا بزرگترين دردسر ااجاره خونه هست من جاهايي كه براي زندگي قابل قبول باشه براي خونه يه خوابه زير ٨٥٠ نديدم كه حدود ٧٠ تا ١٠٠ هم براي اب و اشغال و اينا بهش اضافه ميشه با هزينه برق و اينترنت ١١٠٠ درمياد براي يه جاي خيلي معمولي
اولشم كه يه ٥٠٠ تايي بايد پول بيش بدين و ٣٠٠ تا هم پول قرارداد و ٢٠٠ هم هزينه نظافت خونه
من به شخصه فكر ميكنم براي افراد تازه وارد اگه قصد كار كردن تو ماكروسافتو ندارين شهر لين وود يا اورت خوبه چون كم هزينه ترن البته تاكوما هم همينجوره ولي من نديدمش تا حالا
تا جايي كه ميتونين توي متل هاي ارزون كه اگه مثلا ماهانه اجاره كنين ارزونترم ميشن اقامت كنين و بعد شناخت دوروبرتون تصميم بگيرين كجا بمونين
گواهينامه بين المللي حتما بگيرين چون خودش ايدي محسوب ميشه و ضمن اينكه ميتونين ماشين كرايه كنين و اول خوب همه جا رو ببينيم بعد خونه بگيرين اگه يه ماهم تو هتل باشين بهتره تا يه جايي خونه بگيرين كه خوب نباشه
در مورد چيزايي كه از ايران بيارين من فكر ميكنم اينجا همه چيز هست و اوردن جيزي بيشتر از اون كه مجازه ، اشتباهه
شما تا حد بار مجاز وسيله بيارين مثلا پتو يا متكي و لباس و اينا ولي اينجا همه جيز هست و گرونم نيست كه بخواين از ايران اضافه بار بدين بيارين
خورد و خوراك خيلي ارزونه فكر ميكنم يه نفر ماهي ١٥٠ دلار بيشتر هزينه خورد و خوراك نكنه
پول برق تو پاييز زمستون خيلي زياده معمولا ١٥٠ دلار به بالا
اينترنت هم معمولا بين ٤٠ تا ٦٠ درمياد كه اگه تي وي هم بخواين ميشه ١٠٠ تا
در مورد بيمه درماني من اصلااااا اطلاع ندارم فقط دخترم كه از اول بيمه داشت كه فول كاوريج هست و رايكان و خودمونم براي بيمه اوباما ثبت نام كرديم كه از اول ژاونيه كارتشو بهمون دادن ولي من اصلا نميدونم تا چه حدي ما رو كاور ميكنه
ولي قبل اين بيمه يه مشكلي داشتيم كه رفتيم بيمارستان كه هزينه اش شد ٧٥٠٠ دلار كه ما گفتيم نداريم بديم و اونا هم بخشيدن!
در مورد اب و هوا اينجا اكثرا ابري بارونيه كه اين مساله براي. من مشكلي نداشته چون اينقدر درگير كار و زندكيم كه گاهي اصلا نميفهمم كه ابري بوده اون روز يا افتابي! ولي طبيعتا اگه بيكار و خونه نشين باشين بايد اين مساله خيلي اذيتتون كنه ولي حقيقتا تو اين يه سال نشنيدم كسي از افسردگي خودكشي كنه!!! اصلا اين قضيه اينجا خيلي طبيعيه و حتي با وجود بارون ورزشهاي همگاني تو پاركها قطع نميشه
اگه سرمايي هستين كه خوب اينجا به نوعي سرد هم هست هنوز ما شبها هميشه و گاهي در طول روز بخاري ها رو روشن ميكنيم و با كاپشن بيرون ميريم
به نظر من مردم فوق العاده مهربون و خونگرمي داره كاملا مهاجر پذيرن و كمك ميكنن ، فوق العاده قوانين و مقرارت راهنماييو راعايت ميكنن و اينجا بجز صداي اژير اتش نشاني كه خوب كم هم نيست صداي ديگه اي نميشنوين و بعد ساعت ٩ شب هم كلا همه جيز تو كما ميره . شماها كه تازه ميخواين بيايين بدونين كه امريكا واقعا كشور عالي هست و به معناي واقعي جهان اوله! اب و هواي سالم و مردم با فرهنگ و شعور ولي واقعا بدونين زندگي اينجا سخته اونم خيلي هميشه فكر ميكردم جرا كسايي كه ميگن دلشون ميخواد ايران باشن چرا برنميگردن پس الكي ميگن ! ولي الان درك ميكنم ، من واقعا حتي يه روزم دلم براي ايران تنگ نشده ولي نميتونم منكر بشم كه زندگيم تو ايران راحتر بود ، اينجا خيلي برام سخته و يه وقتايي واقعا كم ميارم ، واقعا اينجا بيشتر عمر ادم صرف كار ميشه و اگه كار نكني نميتوني زندگي كني و هزينه ها واقعا كمر شكنه مخصوصا وقتي مشكل خاصي پيش بياد ، ولي با همه اينا اصلا به برگشتن به ايران فكر هم نميكنم چون بعد همه درگيريها كه خوب اصلشم موضوع پوله كه خوب اگه داشته باشين دنيا بهشته ، اينجا ارامشي داره كه من به شخصه با هيچ جايي عوض نميكنم
اما خوب صد بار هم گفتم نظر افراد متفاوته
متاسفانه هستن و بودن كسايي كه فقط و فقط از روي تعريف هاي من يا بقيه اومدن و خيلي ناراضي بودن پس لطفا با ديد باز محل زندگيتونو انتخاب كنين
ديگه چيزي به نظرم نميرسه بگم اميدوارم جواب همه رو داده باشم Smile
اهان راستي اقاي كاروتSmile من خودمم هم نميدونم سفرنامه ام كجاست Smile ولي فكركنم تو تاپيك خصوصي٢٠١٣ قسمت سفرنامه هاي امريكا ، سفرنامه من يا اولين صفحه باشه يا دومي ولي واقعا ياد نيست
پاسخ
با سلام
مهتاب خانم
من به شخصه از شما خیلی چیزا یاد گرفتم و بهتون هم مدیونم
منتهی تو این متن جوری خرف زدین که منت گذاشتین سر عزیزانی که سوالی داشتن یا پرسشی
بخدا تو این مهاجرسرا افرادی هستند فرشته وار بدون کوچکترین منتی از هیچ گونه خدمتی فرو گذار نمیکنند و درود به شرفشون.
و انو بدونین که به شما هم بعنوان یه همموطن زحمتکش ارادت دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali ، Iaccept
(2014-04-07 ساعت 14:51)y.n نوشته:  با سلام
مهتاب خانم
من به شخصه از شما خیلی چیزا یاد گرفتم و بهتون هم مدیونم
منتهی تو این متن جوری خرف زدین که منت گذاشتین سر عزیزانی که سوالی داشتن یا پرسشی
بخدا تو این مهاجرسرا افرادی هستند فرشته وار بدون کوچکترین منتی از هیچ گونه خدمتی فرو گذار نمیکنند و درود به شرفشون.
و انو بدونین که به شما هم بعنوان یه همموطن زحمتکش ارادت دارم.
من منتي سر كسي نميذارم و نذاشتم تا حالا
ولي اگه قرار باشه هر كسي تا وارد تاپيك ميشه پيام خصوصي بزنه به بقيه كه به من بگين چه خبره !!! كه نميشه اخه
نتيجه اش ميشه يه تاپيك پر از حرفهاي تكراري
من تجربه هاي خودمو شايد تا حالا ١٠ بار گفتم ، خوب بهتر اينه كه ادم يه كم وقت بذارة و اين چند صفح رو بخونه اگه چيزي كه ميخواست پيدا نكرد بعد سوال بپرسه
من به شخصه اينقدر ازم چيزايي رو كه ١٠٠ بار تا حالا گفتمو پرسيدن ديگه اصلا جواب پيام خصوصي نميدم!! ادم بعد يه مدت خسته ميشه ديگه اخه! مِنَت چي اخه؟!!!
شما فكر ميكنين قبل ٢٠١٣ جو مهاجرسرا اينجوري بود؟؟؟ اوناييي كه يادشونه بگن؟ جرات نداشتيم يه سوال بپرسيم ! يهو ميرختن سرمون و دعوا و بدترين حرفا كه چرا سوال ميپرسين! تازه من ترتبه منفي هم براي سوال در مورد پر كردن فرمهام كه اونقدر مهم بود پرسيدم و چون وظيفه ام بوده بره تاپيك مربوط به سالهاي قبلو بخونم و نخونده سوال كردم رتبه منفي كرفتم!! حالا واقعا توقع زياديه بگيم نه كل تاپيك لاتاري فقط همين چند صفحه رو بخونين !
تازه فقط ميتونين پستهاي منو سرچ كنين تو تاپيك سياتل كه وقتتون هم گرفته نشه براي خوندن همه!
ولي بازم ببخشيد اگه فكر كردين منتي در كار بوده Smile
پاسخ
سیاتل (به انگلیسی: Seattle) شهری است در ایالت واشنگتن در کشورآمریکا. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقهٔ شمال غربی اقیانوس آرام در آمریکا است.

اقتصاد

دفتر اصلی شرکت مایکروسافت، اولین کافه و ساختمان مرکزی استارباکس، و یکی از مراکز اصلی شرکت هواپیماسازی بوئینگ در این شهر قرار دارد.

ورزش

تیم سیتل سوپر سانیکرز و تیم سیتل سیهاوکز از این شهر هستند.

مراکز علمی-فرهنگی

دانشگاه واشنگتن

کتابخانه مرکزی شهر سیتل

مشاهیر

از مشاهیر این شهر می‌توان بیل گیتس، کریس کرنل(گروه ساوندگاردن)، دیو گرول(فو فایترز)، جف تیت(کوبنز رایش)، و ادی ودر(پرل جم) را نام برد.
پاسخ
سلام دوستان
یه نگاهم به این وبلاگ خانم ترقی بندازین بد نیست
http://seatell.blogfa.com/
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، eybaba ، soli asali ، apoornaki ، pari pariaaa ، Iaccept
(2014-04-06 ساعت 11:31)مهتاب - 2251 نوشته:  سلام
ميخوام يه كم از سياتل بنويسم !!! والله خودم خجالت ميكشم !! لابد ميگن ...
مرسی بابت جواب
لطف کنید و جواب این سوالات رو بگید برای ما
1 - نحوه ثبت نام و تکمیل کردن بیمه اوباما چطوریه؟
2 - در آخر به آدرستون کارت بیمه پست میشه؟
3 - آیا شما با بیمه اوباما دیگه هیچ مبلغی نمی پردازید در هنگام رفتن به بیمارستان؟
4- دندانپزشکی هم شامل این بیمه میشه؟
ممنون میشم جواب اینها رو هم بدید
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، Iaccept
(2014-04-10 ساعت 19:00)Carrot نوشته:  
(2014-04-06 ساعت 11:31)مهتاب - 2251 نوشته:  سلام
ميخوام يه كم از سياتل بنويسم !!! والله خودم خجالت ميكشم !! لابد ميگن ...
مرسی بابت جواب
لطف کنید و جواب این سوالات رو بگید برای ما
1 - نحوه ثبت نام و تکمیل کردن بیمه اوباما چطوریه؟
2 - در آخر به آدرستون کارت بیمه پست میشه؟
3 - آیا شما با بیمه اوباما دیگه هیچ مبلغی نمی پردازید در هنگام رفتن به بیمارستان؟
4- دندانپزشکی هم شامل این بیمه میشه؟
ممنون میشم جواب اینها رو هم بدید
مرسی
والله من خودم ثبت نام نكردم كسي اين كارو برامون انجام داد ولي ميدونم تو سايتش كه برين روند كار مشخصه
بله كارتها به ادرسمون پست ميشه
بيمارستانهايي كه طرف قرارداد باشه مجانيه
در مورد دندانپزشكيش اطلاع ندارم ولي چون الان مشكل دندوني دارم دنبالشو ميگيرم ببينم كاور ميكنه يا نه
Smile
پ ن : امشب خودم از صفحه اول اين تاپيك و خوندم دوباره ، بعد حدود ٢ سال خيلي برام جالب بود Smile
پاسخ
از دوستان کسی اطلاع داره در سیاتل
چه شهری خوبه که فاصلش با ونکوور کم باشه و دانشگاه هم داشته باشه
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، pari pariaaa ، Iaccept
سلام دوستان...
میدونم حرفم ناراحت کننده است و شاید بگین تو پست های قبلی بوده این بحثا اما...
چرا همه مدام از آب و هوا و دانشگاه و بیمه و ماشین و اجاره حرف میزنن؟
یکی بیاد یکم بگه کار کیلویی چنده تو سیاتل؟
منیکه تخصصم جاوا و برنامه نویسی سایت هست و زیاد هم حرفه ای نیستم و مدرک دانشگاهی هم ندارم آیا امکان داره که وقتی اومدم سیاتل و قید تخصصم رو زدم با یه بچه 2 ماهه و خانومم،برام تو رستوران و مکدونالد و ... کار پیدا بشه؟ اگر هست ساعتی چند دلار یا چند ساعت درهفته است؟ به خدا قیمت خونه و آب و هوا و اینارو تو سایتای خودشون میزنن،تنها چیزی که درموردش اطلاعات کاملی نیست کار هست از دوستانی که تجربه دارن خواهش می کنم کمک کنن...
پاسخ
تشکر کنندگان: poem ، soli asali ، khder ، pari pariaaa ، Iaccept ، Interuniversal

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان