کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2015-04-12 ساعت 21:13)farshad varaste نوشته:  
(2015-04-11 ساعت 15:08)K22 نوشته:  
(2015-04-11 ساعت 13:07)farshad varaste نوشته:  
(2015-04-11 ساعت 11:36)K22 نوشته:  آیا کسی میدونه در سیاتل و دور و بر، منطقه یا شهرک صنعتی کجا هست به انگلیسی یه چیزی مانند: Industrial Zone یا Industrial District یا یه چیزی مانند اینها. منظورم منطقه ای است که کارخانه ها یا شرکت های صنعتی بصورت متمرکز کنار هم هستند. ممنون.
دقیقا بگو چه نتیجه ای میخوای بگیری تا من جوابتو بدم

میخواهم محل اقامت اولیه ام را نزدیک به آن انتخاب کنم تا به راحتی بتوانم به آن منطقه رفت و آمد کنم فکر کردم شاید مراجعه حضوری در کارخانه ها یا کارگاه های صنعتی به پیدا کردن کار کمک کنه. ممنون از توجه شما.
با توجه به اینکه تو پیامت گفتی زبانت خوبه و کار فنی هم بلدی اصلا نگران کار نباش. اینجا من شهرک صنعتی نشنیدم ولی محله ها و شهرهایی هستن که بیشتر صنعتی هستن و کارگاهها و کارخانه های بیشتری دارن مثل کنت، البته امنیت نسبتا پایینتری هم به خاطر همین مسئله دارن

باز هم ممنون از راهنمایی و توجه شما.
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، tabim4 ، Iaccept
داشتم توي سايتهاي مختلف مي گشتم كه به يه سايت برخوردم كه دوره هاي آموزشي مرتبط با اشتغال كه در ايالت واشنگتن برگزار ميشه رو اطلاع رساني مي كرد. (زمان، مكان و سرفصل هاي اون دوره )
عناوين دوره ها هم شامل چيزهايي مثل اصول رزومه نويسي، چگونگي جستجو در سايتهاي كاريابي، تكنيك هاي مصاحبه كاري، معرفي كالج ها و... بود.

من در تاپيك سياتل اسمي از اين سايت نديدم ولي به هرحال اميدوارم اين معرفي، تكراري نباشه!

دوستان علاقمند و مقيم، لطفاً‌ اين سايتها رو ببينن و در صورت كاربردي و مفيد بودن، اينجا اعلام كنن تا همگي استفاده ببريم (البته ما بعداً Big Grin)

ليست برحسب عناوين دوره ها: http://www.wa.gov/esd/EventCalendars/seattle-king.htm
ليست برحسب تاريخ برگزاري: http://www.wa.gov/esd/EventCalendars/wor...events.htm
یک روز، بر گونه‌ی این خاك بوسه ميزنم، بالای سرش یک یادداشت می‌گذارم و می‌روم:
آنچنان زیبا خوابیده‌ بودی که دلم نیامد بیدارت کنم…
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، Abdorrezaa ، vahid.vp ، ?!Seattle ، radman87 ، dv2016 ، amindv15 ، Danoosh ، tabim4 ، farshad varaste ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
الان که این پست رو میزارم تمام 86 صفحه این رو خوندم و 99.999999999% این ایالات و شهر رو برای مهاجرت انتخاب کردم و امیدوارم انتخاب درستی باشه. چندتا دلیل دارم واسه انتخابم و و به نظرم دلایل قانع کننده و درستی هستن
شرایط من این هست
پولی که به امریکا میبرم : 5 < 6 هزار دلار
فوق دیپلم الکترونیک
زبان به خودم از ده نمره 4.5 رو میدم
شغلم ابزاردقیق هست اما در تمام زمینه های برق و الکترونیک میتونم کار کنم و طراحی الکترونیک
کارهای ساختمانی رو بلدم و تجربه دارم
یه دوست خوب دارم که همراهمه اما جدا از هم زندگی میکنم
با شرایط سخت راحت کنار میام

اما دلایلم

آب و هوا
سیستم حمل و نقل عمومی خوب
دست مزد
امنیت
آینده شغلی
نزدیکی به کانادا
تمیز بودن و کیفیت بالای زندگی
چیزی که تو این تاپیک بیش از حد دربارش حرف زدن آب و هوای سیاتل هست همین رو بگم که هواش توپه .
زمستون شبها 6- و در روز 3- منی تو سرد ترین روزهای سال و 27 درجه تابستونه و هوا بارونی و ابر و آفتابی داره ،
دوستانی که میگن هواش فقط بارونیه اشتباه میکنن . با این آب و هوا فک نکنم جز بهشت چیز دیگه ای بشه بهش گفت .
خب یاد شمال افتادید و شرجیش اما اشتباه نگیرید نکته مهمی که باید تجوه کنید به خاطر خنکی هوا هیچوقت رطوبت تبدیل به هوای
شرجی نمیشه .پوشش جنگلی و گیاههی که سیاتل داره واقعا زیباست این رو میتونید با استفاده از نقشه های ماهواره ای ببینید
معمولا شهرهای با اب و هوای خوب مورد پسند همست و این باعث میشه گرونتر باشه و سیاتل نسبت به شهرهای ارزون امریکا مثلا برای یه استیوی
که توی هیوستون 800 دلاره باید شما 1000 تا 1100 دلار کرایه بدید یا برای اجاره یک اتاق شما توی هیوستون باید حدود 500 تا 600 دلار
کرایه بدید و سیاتل از 550 تا 750 دلار بدید . شما عملا با فقط 100 دلار بیشتر میتونید از مزایای که میگم بهرمنده بشید .
اولیش که آب و هوای معرکه بود .دومیش درامدی به مراطب بهتر که حداقل 10$ برای هر ساعت کار هست این حقوق برای ظرفشور و کارگر بدون هرگونه
تجربه هست اما این عدد در هیوستون 7.5$ هست و همین طور به علت دور بودن از کارگرهای غیرقانونی و وجود دو شرکت بزرگ ماکروسافت
و شرکت هواپیمایی که الان اسمش رو یادم نیست خخخخخ بیشتر ساکنین این شهر و ایلات به کارهای سطح بالا و متوسط مشغولند و به مشاغلی که برای
یک مهاجر حیاتی هستن کاری ندارن این یعنی شما از رقابت برای به دست اوردن یه شغل سطح پایین با یک بومی معاف هستین البته همیشه افراد بومی
هم برای این کارها پیدا میشن اما خب شرایط از هیوستون و ایالت های جنوبی و ارزون بهتره .

شاید این رو شنیده باشید بدون ماشین توی امریکا نمیشه حتی مغازه رفت .
اما سیاتل به دلیل مساحت نسبتا کوچکتر از ابرشهرهایی مثل هیوستون و دالاس و ال ای و شیکاگو و همینطور وجود سیستم حمل و نقل به مراتب بهتر از
شهرهای بالا شما میتونید حداقل برای چند ماه اول بدون ماشین هم سر کنید . در واقع اتوبوس های اینجا جایی رو دارن که شما میتونید دوچرجه رو بهش آویزون کنید
و مسیرهای طولانی رو از اتوبوس کمک بگیرید . و نقشه من برای چندماه اول تا خریدن ماشین استفاده ترکیبی از اتوبوس و دوچرخه هست
خب میدونید که از شرر بنزین بیمه ماشین و تعمییرات خلاص مسشید و به خاطر هوا خنکی هم که داره خیلی گزینه خوبیه و برای سلامتی هم عالیه
به نظرم به جای بیمه کردن ماشین بهتره خودمون رو بیمه کنیم . :دی

من تغریبا تمام نیمه غربی ایران رو گشتم از خودم اهل جنوبم و باید بگم هرچی به جنوب نزدیک میشی امنیت ، بهداشت ، خشونت بیشتر میشه بنا بر تجربم هرچی
دما بیشتر باش اعصاب مردم هم قاطی تره. اما امریکا چطوره من نمیدونم اما خوب میدونم همین دیشب اخبار شبکه دو میگفت هر 50 سانیه تو کشور ما یک دعوا صورت میگیره
اگه امریکا هم همینطور باشه خب اینجا زنده موندیم اونجا هم میمونیم خخخخخ . اما هرچی تو این 86 صفحه خوندم یکی نیومد بگه واسش مشکلی پیش بیاد ولی دیدم
که گفته بودن خیلی مهربونن . اما خاطره یکی از دوستان تو هیوستون رو دقیقا یادمه که میگفت یکی اومد محکم میکوبید به پنجره و من هم کلی ترسیده بودم

ااما سیاتل دیگه چی داره . سیاتل چسبیده به ونکور کانادا این یعنی هر وقت دلت خواست میتونی بری خارج :دیییییییی
البته بیشتر به خاطر جمعیت ایرانی های زیاد تویه ونکوره که تمام جشن های ایرانی رو اونجا میتونی شرکت کنی و به یه جامعه ایرانی هم دسترسی داشته باشید
یکی از بچه های سیاتل واسه صبحانه رفته بود ونکور کله پاچه خورده بود . روزای اول رو نبینید همه تو این فکریم زنده میمونیم یا نه
به این فکر کنید یه سال که گذشت همه چیز وکیه و دلت یه حلیم هم میخواد

الیته یه مشکل هم داره این سیاتل ما بلیت هواپیماش نسبت به ایالتای جنوبی خیلی گرونه الان یک گامش با امارات حدود چهارتونمه
البته الان یکم سخته بزار با دلار یکم درآمد که داشتیم اینم چیزی نیست هزار و خورده ای دلاره

اما حرف آخر همونطور که گفتم من با پول کمی دارم میرم اما وقتی یکم دیدم رو به آینده میندازم میبینم که میخوام کجا زندگی کنم میبینم به سختیش واقعا می ارزه
این پول تا سه ماه من رو تامیین میکنه خب اگه تو این سه ماه واقعا نتونم کاری پیدا کنم اگه دوبرابر این پول رو هم داشته باشم هیچکاری از دستم
بر نمیاد . اما من به آینده امیدوارم

به همه دوستان پیشنهاد میکنم این 86 صفحه رو بخونید چون واقعا ارزشش رو داره

با تشکر از همه دوستانی که تجربیاتشون رو اینجا به اشتراک گذاشتن
مهتاب 2250 ، امیر مهاجر ،apoornaki، soli asali، پروا ، بانوی قصه گو ،ehsansh ،
tabim4 , rasoul 3711 , peyman1355 ,
و خیلی های دیگه که واقعا از همشون ممنونم
همسر مهتاب خانم نیستش اما خیلی عاقایی
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
شرمنده آقا رضا! نتونستم جواب ارسالتون رو بدم . حقيقتش اينقدر وقت كم ميارم كه فقط آخر هفته ميتونم سري به مهاجرسرا بزنم. خدا رو شكر كه همه ي صفحات رو خونديد! من سياتل نيستم ، ميگن جوون پسنده ، با همه ي گرونيش ولي طرفدار زياد داره. فقط واسه تفريح بهش سر ميزنم كه با ديدن بي خانمان ها ، تصور ديگه اي توي ذهنم از آمريكا نقش ميبنده. بعضي چيزها رو نميشه گفت ، بايد بياي و ببيني . به هر حال به حكم روزگار ساكن كركلند هستم و شاغل در ردموند و براي خريد مشتري پاساژهاي بلويو !
آب و هواي اينجا ، گرچه قبلاً بهشت نبودم ، ولي بهشتيه.
مردم سنگين و رنگيني داره ، چه از نظر پوشش و چه از نظر رفتاري، البته من زمستونش رو ديدم ، شايد تابستون اخلاقشون رو عوض كنه. ولي اگه هم اراده كنن ميتونن جنايت انجام بدن!
كار توي رشته ات زمان ميبره تا پيدا كني، اما حتماً پيدا مي كني، من مطمئنم، چون جووني. اينجا به ظاهر گزينه ي سن رو در نظر نمي گيرن ، اما وقتي همسرم موقع اپلاي و رزومه ، بهشون ميگه بيست و پنج سال سابقه دارم، اونا هم يه خط قرمز ميكشن دور اسمش!
از نظر زبان سريع ميتوني پيشرفت كني، ولي طي سلسله مراتبي! وقتي بهشون بگي دوباره برات تكرار مي كنن و شمرده و اين خيلي كمك مي كنه. يه دوره قاطي مي كني و هر چي بلد بودي هم از يادت ميره، اما كم كم حالت خوب ميشه ، نگران نباش!
و اما مسكن ، وقتي مجبور باشي كه بخواي كرايه خونه بدي، سريع اقدام به كاريابي مي كني ، و اينجاست كه توقعت از شغلت و خودت مياد پايين و در اون لحظه ميگي هر كار شرافتمندانه اي باشه انجامش ميدم و ميري توي فروشگاه هاي معروف ساعتي كار مي گيري و اون وقت تصميم ميگيري كه بري توي يه محله ي ارزونتر بشيني ، چون حقوقت به اندازه ي كرايه خونه و خوردنه، بعد تصميم مي گيري اضافه كاري بموني يا دو جا كار كني ، بعد يهو چشمات رو باز مي كني و ميبيني زندگيت توي كار خلاصه شده و خواب ، لحظه شماري مي كني تا آخر هفته بياد و تجديد قوا كني. و بعد ديگه به مهاجر سرا دير به دير سر مي زني !!!
نميدونم چقدر تونستم بهت كمك كنم ولي با همه ي اينها يكي از بهترين ايالت هاست و پيشنهادش مي كنم . هيچ جايي توي دنيا همه چي رو با هم نداره، زشتي و زيبايي در كنار همه، اينجا خيابون هايي ميبيني كه آسفالتش افتضاحه و بعد اعتراض مي كني من ماليات ميدم! خرج دوا و دكتر زياده، سر هر چهار راه ممكنه بي خانمان ببيني. خيلي ها ممكنه تحويلت نگيرن، و در يك لحظه بر عكس همه ي اينهايي رو كه گفتم ممكنه برات اتفاق بيوفته و طوري بهت لبخند بزنن كه فكر كني رئيس جمهوري!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
اقا رضا سلام .من هم از اول هدفم سیاتل بود و موقعی که اعلام نتایج لاتاری شد کل این تایپیک را خوندم و همچنین تایپیک شهر های دیگه و بالاخره به این نتیجه رسیدم که فقط و فقط سیاتل ....بقیه اش با خدا..... اما در مورد بلیط اگر منظورت یک طرفه هست چون من از شیراز پرواز میکنم سرچ کردم بهترین قیمت را قطری میده با 2800میتونی تو سایت ایر لاین ببینی .شما هم که از جنوب میای شاید هم سفر شدیم خدا داند[emoji3] [emoji3] [emoji3]
شماره کیس$$31 تعداد افراد 2نفر مصاحبه نیمه اول دسامبر سفارت انکارا سربازی ارتش کیلرنس اپ دیتها :12 دسامبر و 16دسامبر 20 فوریه 25و 26 و 30و 31مارچSmile 1آپریل3اپریلBig Grinکلیر 3اپریل ایشود 9اپریل مقصد ایالت واشنگتن ورود به امریکا17سپتامبر2015شهر کرکلند ایالت واشنگتن
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، Danoosh ، tabim4 ، taherifar ، مهتاب - 2251 ، mrlzdh ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart
مرسی از قصه گوی عزیز بابت راهنمای های بی عیب و نقص

آرمان جان اگه لطف کنی و لینک جایی که قیمت بلیت رو دیدی ، سایت یا دفتر هواپیمایی رو که این قیمت رو گرفتی بدی خیلی ازت ممنون میشم

اما سیاتل کجاست ؟؟؟؟؟؟

شاید باید تعریفمون رو از سیاتل کمی تغییر بدیم ، در واقع جایی رو که ما به اسم سیاتل میشناسیم و دربارش حرف میزنیم باید کمی بهتر موقعیتش رو بشناسیم

سیاتل یک شهر بزرگ با جمعیت حدود ۷۰۰ هزار نفر رو تشکیل میده که مرکز شهرستان کینگ یا به انگلیسی king county هست که از شهر های زیادی تشکیل شده و از شهر هایه
◾الگونا
◾اوبرن
◾بلویو
◾بلک دیاموند
◾بوتهل
◾بارین
◾کارنیشن
◾کاوینگتون
◾دس موینز
◾انامک لاو
◾فدرال وی
◾کنت
◾کیریکلند
◾لیک فورت پارک
◾مدینا
◾مرسرآیلند
◾نیوکاسل
◾نورمندی پارک
◾نورت بند
◾ردموند
◾رنتون
◾سام مامیش
◾سی تک
◾سیاتل
◾شورلاین
◾اسناکوالمی
◾وودین ویل

تشکیل میشه همه این شهر ها در کنار هم و با مرکزیت سیاتل شهرستان کینگ رو تشکیل میدن که جمعیتی دو میلیون نفری داره ، و به دلیل نزدیکی و جسبیدگی شهر ها به هم حداقل در مهاجر سرا به اسم سیاتل شناخته میشن
مثلا کرکلندی که قصه گوی عزیز گفتند به سیاتل نزدیک هست و راهی هم تا اونجا نیست ، البته با ماشین . و بلویو همه که شهر مناسبیه و حتی تو همین پیج دیدم که به عنوان محله ازش حرف زدن، خیلی به سیاتل نزدیکه و با به پل که از روی یه آب راه که نمیدونم بهش بگم دریا یا رودخونه بهم راه دارن .

تغریبا توی اکثر شهرهای امریکا و کشورهای غربی مرکز شهر یا دانتُون جمعیت زیادی از بی خانه مان ها و کارتون خواب ها رو به خودش جذب میکنه ، اون هم دلیل خوبی داره چون میتونن غذای مجانی یا کمک های مردمی رو راحت تر بگیرن
پس توصیه میکنم زیاد به مرکز شهر ها برای زندگی فکر نکنید ، دست کم برای چندماه اول که گم و گیج هستیم .
اینایی که میگم بنا به خونده ها و شنیده هاست ، و ممکنه اشتباهاتی هم داشته باشه لطفا افرادی که کینگ کانتی یا همین سیاتل خودمون زندگی میکنن اشتباهاتم رو اصلاح کنن.
seattle 13/07/2015

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
رضا جان قیمتها را سایت قطری اعلام میکنه .امروز من دفتر اصلی قطری بودم قیمتهاشون با سایت تفاوتی نمیکرد مثلا من برای اول اکتبر می خواهم بخرم قیمت بود 2700یک طرفه تا سیاتل.(داداش دستور بدی میخرم میارم در خونه تون)[emoji2] [emoji631]
شماره کیس$$31 تعداد افراد 2نفر مصاحبه نیمه اول دسامبر سفارت انکارا سربازی ارتش کیلرنس اپ دیتها :12 دسامبر و 16دسامبر 20 فوریه 25و 26 و 30و 31مارچSmile 1آپریل3اپریلBig Grinکلیر 3اپریل ایشود 9اپریل مقصد ایالت واشنگتن ورود به امریکا17سپتامبر2015شهر کرکلند ایالت واشنگتن
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، farshad varaste ، r.bazargan ، Iaccept
(2015-04-19 ساعت 14:17)arman2015 نوشته:  رضا جان قیمتها را سایت قطری اعلام میکنه .امروز من دفتر اصلی قطری بودم قیمتهاشون با سایت تفاوتی نمیکرد مثلا من برای اول اکتبر می خواهم بخرم قیمت بود 2700یک طرفه تا سیاتل.(داداش دستور بدی میخرم میارم در خونه تون)[emoji2] [emoji631]

شما کارت درسته برادر

والا تا همین دیروز هرچی تو سایت قطرایرویز مقصد رو سیاتل میزدم چیزی تو لیست نمی اورد ولی عجیباً قریبا امروز زدم و اوُرد

قیمتای خوبی هم داشت و پروازای زیاد و متقاوت
خدایی قطر ایرویز کارش درستههمینکه میشه از خودسایت مستقیم خرید کلی مزیت داره
www.qatarairways.com
seattle 13/07/2015

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
خواهش .شما کی قصد سفر داری؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: reza.aa ، Iaccept
چند ماه دیگه
اوایل تابستون
seattle 13/07/2015

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Iaccept
(2015-04-18 ساعت 08:53)قصه گو نوشته:  شرمنده آقا رضا! نتونستم جواب ارسالتون رو بدم . حقيقتش اينقدر وقت كم ميارم كه فقط آخر هفته ميتونم سري به مهاجرسرا بزنم. خدا رو شكر كه همه ي صفحات رو خونديد! من سياتل نيستم ، ميگن جوون پسنده ، با همه ي گرونيش ولي طرفدار زياد داره. فقط واسه تفريح بهش سر ميزنم كه با ديدن بي خانمان ها ، تصور ديگه اي توي ذهنم از آمريكا نقش ميبنده. بعضي چيزها رو نميشه گفت ، بايد بياي و ببيني . به هر حال به حكم روزگار ساكن كركلند هستم و شاغل در ردموند و براي خريد مشتري پاساژهاي بلويو !
آب و هواي اينجا ، گرچه قبلاً بهشت نبودم ، ولي بهشتيه.
مردم سنگين و رنگيني داره ، چه از نظر پوشش و چه از نظر رفتاري، البته من زمستونش رو ديدم ، شايد تابستون اخلاقشون رو عوض كنه. ولي اگه هم اراده كنن ميتونن جنايت انجام بدن!
كار توي رشته ات زمان ميبره تا پيدا كني، اما حتماً پيدا مي كني، من مطمئنم، چون جووني. اينجا به ظاهر گزينه ي سن رو در نظر نمي گيرن ، اما وقتي همسرم موقع اپلاي و رزومه ، بهشون ميگه بيست و پنج سال سابقه دارم، اونا هم يه خط قرمز ميكشن دور اسمش!
از نظر زبان سريع ميتوني پيشرفت كني، ولي طي سلسله مراتبي! وقتي
بهشون بگي دوباره برات تكرار مي كنن و شمرده و اين خيلي كمك مي كنه. يه دوره قاطي مي كني و هر چي بلد بودي هم از يادت ميره، اما كم كم حالت خوب ميشه ، نگران نباش!
و اما مسكن ، وقتي مجبور باشي كه بخواي كرايه خونه بدي، سريع اقدام به كاريابي مي كني ، و اينجاست كه توقعت از شغلت و خودت مياد پايين و در اون لحظه ميگي هر كار شرافتمندانه اي باشه انجامش ميدم و ميري توي فروشگاه هاي معروف ساعتي كار مي گيري و اون وقت تصميم ميگيري كه بري توي يه محله ي ارزونتر بشيني ، چون حقوقت به اندازه ي كرايه خونه و خوردنه، بعد تصميم مي گيري اضافه كاري بموني يا دو جا كار كني ، بعد يهو چشمات رو باز مي كني و ميبيني زندگيت توي كار خلاصه شده و خواب ، لحظه شماري مي كني تا آخر هفته بياد و تجديد قوا كني. و بعد ديگه به مهاجر سرا دير به دير سر مي زني !!!
نميدونم چقدر تونستم بهت كمك كنم ولي با همه ي اينها يكي از بهترين ايالت هاست و پيشنهادش مي كنم . هيچ جايي توي دنيا همه چي رو با هم نداره، زشتي و زيبايي در كنار همه، اينجا خيابون هايي ميبيني كه آسفالتش افتضاحه و بعد اعتراض مي كني من ماليات ميدم! خرج دوا و دكتر زياده، سر هر چهار راه ممكنه بي خانمان ببيني. خيلي ها ممكنه تحويلت نگيرن، و در يك لحظه بر عكس همه ي اينهايي رو كه گفتم ممكنه برات اتفاق بيوفته و طوري بهت لبخند بزنن كه فكر كني رئيس جمهوري!
قصه گوی عزیز سلام:با راهنمایی های خوب شما به طور اجمال به این نتیجه میرسم که برای فردی مثل من با54 سال سن اگه بخوام ازمزایای آب وهوای سی ات ل استفاده کنم باید به اندازه کافی پول داشته باشم ویا ساپورت مالی بشم.مثلا برام مبالغی بفرستن.آیا درست فهمیدم؟ممنون از پاسختون
باز مانده از لاتاری 2015Tongue

پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، قصه گو ، tabim4 ، r.bazargan ، barfi1
دقیقاً دوست گرامی.ببینید زندگی اینجا از بعضی جهاتش بسیار راحته، مثلاً خرید پوشاک مارک دار از فروشگاه های راس و سیرز و مارشال و غیره، عمراً اگه توی ایران میتونستم اینجوری بپوشم و بگردم ( شوخی کردم!) ولی واقعاً کافیه از کاسکو یا کش اند کری خرید عمده کنید، خوردنتون هم ارزون در میاد. ماشین خوب هم سه تا پنج دلار. ولی بیمه و مالیات و دوا و درمون شوخی بردار نیست. یک سوم زندگی و درآمدتون رو تحت تأثیر قرار میده. معاینه و تعمیر ماشین هم همینطور. کرایه خونه میشه توی یه محله ی ارزون نشست و برای تفریح بری همه جا رو بگردی که باید گاهی اوقات خوب پول بدی ولی معمولا فستیوال های مجانی هر هفته برگزاره که اون وقت متوجه میشی عجب جایی اومدی و کاشکی زودتر میومدی و ... ولی همه ی اینا که گفتم یه جیب میخواد که توش پول باشه! تو تهرون خودمون هم همینطور بود، مگر نه نگاه کردن خالی و قدم زدن که خرجی نداشت!!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
(2015-04-22 ساعت 07:40)قصه گو نوشته:  دقیقاً دوست گرامی.ببینید زندگی اینجا از بعضی جهاتش بسیار راحته، مثلاً خرید پوشاک مارک دار از فروشگاه های راس و سیرز و مارشال و غیره، عمراً اگه توی ایران میتونستم اینجوری بپوشم و بگردم ( شوخی کردم!) ولی واقعاً کافیه از کاسکو یا کش اند کری خرید عمده کنید، خوردنتون هم ارزون در میاد. ماشین خوب هم سه تا پنج دلار. ولی بیمه و مالیات و دوا و درمون شوخی بردار نیست. یک سوم زندگی و درآمدتون رو تحت تأثیر قرار میده. معاینه و تعمیر ماشین هم همینطور. کرایه خونه میشه توی یه محله ی ارزون نشست و برای تفریح بری همه جا رو بگردی که باید گاهی اوقات خوب پول بدی ولی معمولا فستیوال های مجانی هر هفته برگزاره که اون وقت متوجه میشی عجب جایی اومدی و کاشکی زودتر میومدی و ... ولی همه ی اینا که گفتم یه جیب میخواد که توش پول باشه! تو تهرون خودمون هم همینطور بود، مگر نه نگاه کردن خالی و قدم زدن که خرجی نداشت!!
مرسی از قصه گوی عزیز
البته یه چیزای دیگه هم هست که هنوز خدا رو شکر بچه های ما وجودشون رو بطور مستقیم احساس نکردن ، حمایت قانون از حق و حقوق مردم .

دانشگاه رفتن و پیدا کردن کار مناسب نسبت به تلاشی که میکنید . همه اینا رو من بهشون میگم امنیت . یه حسی هست که قبل از رفتن به امریکاواسه همه ما مشترکه ، از خودت میپرسی نکنه روز که میخوام برم یه مشکلی برام پیش بیاد و نزارنم برم ، این حس تو این مدت اعصاب من رو داره بازی میده ، وگرنه نه خونه پیدا کردن نه کار پیدا کردن و نه حتی بی پول شدن تو امریکا من رو نمیترسونه و هیچ استرسی هم برام نداره.

دوست دارم هرچه سریعتر کارام درست بشه و بتونم این بار رو از رو دوشم بردارم بعد از یک سال بلاخره به مقصد برسم.
seattle 13/07/2015

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، taherifar ، nora-nora ، maria2000 ، bob esfangi ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
رضا جان حرف دل من زدی وقتی ویزا را میگری دیگه توان موندن را نداری .ولی نمیدونم چرا کارهایی که داری روی دور کند میافتن وپیش نمیرن .ولی به قول دوستی اندکی صبر سحر نزدیک است
پاسخ
تشکر کنندگان: reza.aa ، nora-nora ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
من از امنيت و قوانين رانندگي و رفتار مردم و امثالهم صحبت نمي كنم، چون بديهياته! حتماً يه چيزي هست كه به خاطرش دست به مهاجرت مي زنيم. ولي يادمون نره كه اينجا هم مشكلات خودش رو داره، مهاجرا از سرتاسر دنيا ميان، مثل خودمون، خوب و بد قاطيه ، مگه ايرانيها كم سر هم وطناشون رو كلاه ميزارن؟ امنيت رو وقتي ميتوني احساس كني كه يه سرپناه داشته باشي و يه لقمه نون واسه خوردن! و يادمون بره كه توي ايران مهندس بوديم و دانشگاه رفته ايم و از شغل هاي ساده شروع كنيم!
آقا رضا انتظار و نگراني خوره ي جون آدمه ! راست ميگي تا نرسي اينجا ، اين نگراني هر لحظه باهاته. تا درب هواپيما رو نبندن راحت نميشي!
منتظرت هستيم!
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، reza.aa ، asher ، maria2000 ، mrlzdh ، bob esfangi ، r.bazargan ، ben123 ، Iaccept ، barfi1 ، metigor

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان