کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
بعد از یک غیبت یک ساله امروز گفتم بیام یه سری بزنم ببینم بچه ها در چه حالن.
الان دیگه داره تقریبا دو‌سالی میشه که اینجا هستم. از انتخابم فوق العاده راضیم و همه چی‌ هم خدارو شکر عالی پیش رفته از روز اول.
نگران نباشید بیاید اینجا همه چیز رو یاد میگیرید و تجربه می کنید. هر کاری کنید هر چفدر بخونید و‌اطلاعات جمع کنید باز هم باید بیایید از نزدیک تجربه کنید و ببینید خیلی چیز هارو.
من تو lynnwood زندگی می کنم الان بیشتر از یک سال و نیمه. خیلی جای عالییم هست. به شدت در حال رشده. مال بزرگی که تو این منطقه هست به اسم alderwood mall و خیلی بیزینس هایی که هست اینجا موقعیت های شغلی خوبی رو فراهم می کنه. یه نکته ای رو من فقط بگم دوستان از این به عنوان شهر یاد می کنن ولی اون تصوری که ما تو ایران از شهر داریم یکم متفاوته. یه مثال بزنم شاید بهتر تصویر کنید . تصور کنید سیاتل کل تهرانه این شهر هایی که ما می گیم مثل lynnwood,mill creek, Kirkland, Bellevue, Everett, اینا مثل محله های مختلف شهرن مثل یوسف اباد ، تجریش، ونک، تهران پارس .
منتها اینجا شهرن. مثل اینکه تو تهران بگی شهر تهران پارس. این قدر به هم نزدیک و مرتبطن. حالا محله خوب و‌بد هم داریم. یه جایی هست مثل فرمانیه (بلوییو) یه محله هایی هم هست که از لحاظ بافت و امنیتو قیمت در سطح پایین تریه مثل تاکما . محله های متوسطی هم هستن مثل lynnwood که ما والا خیلی راضی هستیم . همه چی‌در دسترسه. ادم های خیلی خوبی داره. ادم بد هم داره مثل همه جای دیگه. برای شروع به نظر من زیاد سخت نگیرید بیاید یک هفته یک دید نسبی که از موقعیت مناطق مختلف دستتون اومد بعد تصمیم بگیرین. کاری هم که‌می کنید خیلی به انتخاب محلتون تاثیر داره. خیلی خیلی بهتره که تو همون منطقه ایکه کتر می کنید ساکن بشید. اره میشه یه منطقه زندگی‌کرد یه منطقه دیگه ساکن شد ولی مشکلات زیادی خواهد داشت.
من توصیه بزرگم فقط اینه که اصلا نگران نباشید، اول به توانایی های خودتون متکی باشید و بعد ازراهنمایی های دوستان هم استفاده کنید. سوال و راهنمایی هم خواستین من و بقیه دوستان در حد توانمون کمک می کنیم . ان شالا که میاید اینجا زندگی خوبی رو شروع می کنید و لذتشو می برین.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
سلام ممنون آقا احسان از متن خوبتون ما 4 ماهه دیگه میاییم سیاتل وبه شدت به اطلاعات بروز شما دوستای سیاتلی نیازمندیم امیدوارم بیشتر سر بزنید تا بتونیم از تجربیات شما استفاده کنیم مثه پرواز و سکونت وغیره
شماره کیس:**32/تعداد کیس:2 نفر/سفارت: آنکارا/تاریخ ارسال فرم12 اگوست/زمان کارنت:9 دسامبر/زمان مصاحبه :9 مارچ/دریافت ویزا:16مارچ/مقصد:سیاتل/ورود به خاک آمریکا :28 جولای هوررررررا
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsansh ، Nightsky007 ، قصه گو ، maria2000 ، tnamvar ، r.bazargan ، Iaccept
دنبال یک نفر برای همخونه تو سیاتل هستم لطفا پیغام بزنید
Category:F2A
Priority date:November 6,۲۰۱۳
Invoice payment:April 24,۲۰۱۵
.....
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Iaccept
همخانه در ایالت واشنگتن

سلام بر همهٔ دوستان

یک اتاق و سالن از یک واحد آپارتمان دو خوابه واقع در شهر ردموند موجود است، مبلغ اجاره برای یک نفر 600$ و دو نفر 800$. قرار داد اولیه به مدت ۲ یا ۳ ماه می‌باشد که در صورت توافق تمدید خواهد شد
در صورت تمایل از طریق پیام خصوصی پاسخگو هستم.

با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: وحیدی نیا ، r.bazargan ، Iaccept
افرادي كه دنبال كار هستيد، سري به سايت Eurest بزنيد.يه شركت پيمان كاره كه واسه ماكروسافت هم كار مي كنه. يعني وقتي ميخواهيد آنلاين سري به سايت كاريابي ماكروسافت بزنيد، اول كمپس مياد كه بعد از ثبت نام در كمپس ، هدايت ميشيد به اين سايت. حتما حتماً سايت كاريابي indeed و snagajob رو در نظر داشته باشيد، هر روز براتون ايميل كاري مي فرستن . پيروز باشيد.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
سلام دوستان من دارم از اين خونه و ايالت موو ميكنم هم خونه ايي خيلي خوبي دارم دنبال هم خونه ايي ميگردم كه بجاي من بيايد
مكان:دان تان بلويو
در صورت تمايل و اطلاعات بيشتر پيغام خصوصي بذاريد
سپاس
2013AS1xXXخودم/مصاحبه آنکارا/تاریخ مصاحبه20فوریه/برگه صورتی/ کلیر6augبعداز167روز./زندگی در سیاتل.بلویوSmile.
می ۲۰۱۵ موو از سیاتل????????⛈ به وگاس☉☀??☉???⭐ ??????????????????????????????☉☀
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، maria2000 ، tnamvar ، Iaccept
سلام
برای شروع زندگی در این شهر پیدا کردن کار فقط در حدی که از جیب نخوری برای فردی که سطح زبانش خوب نیست ممکنه؟ کلا هزینه یک نفر در ماه و درامد همون شخص در ماه با کار معمولی( کاری که تخصص نخواد) هم خوانی داره؟
از چی می خوای بگذری و به چی می خوای برسی؟ با ساختار اینجا واقعا مشکل داری؟ خودت این کاره نیستی؟ اینجا واقعا چقدر تلاش کردی و نتیجه نگرفتی؟ فکر می کنی چه چیزی برای اون کشوری که بهش مهاجرت می کنی ارمغان می بری که انتظار داری اونها هم برای شما قدمی بر دارن؟ چقدر خودت رو آماده کردی( زبان، حرفه، دوری از وابستگی ها و ..)؟ با جواب به این سوال ها مسیرت مشخصه. پشیمانی برای شخصی پیش میاد که از اول نفهمیده یا نخواسته بفهمه برای چی داره کاری رو انجام می ده و در قبال کاری که می خواد بکنه چقدر باید هزینه کنه (مادی و معنوی و...) و فقط خودش رو توی یه جریان رها کرده تا ببینه اون جریان کجا می ره حالا مهاجرت یا انقلاب یا هر چیز دیگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، r.bazargan ، Iaccept
(2015-04-01 ساعت 14:10)?!Seattle نوشته:  سلام
برای شروع زندگی در این شهر پیدا کردن کار فقط در حدی که از جیب نخوری برای فردی که سطح زبانش خوب نیست ممکنه؟ کلا هزینه یک نفر در ماه و درامد همون شخص در ماه با کار معمولی( کاری که تخصص نخواد) هم خوانی داره؟
سلام
به نظر من خیلی جدی باید دنبال زبان باشید چون اصلا شوخی بردار نیست. در ایران هم اگر یه نفر کر و لال باشه نمیتونه کار پیدا کنه، پس اصل اول تقویت زبانتونه. در مورد کار اینجا یکی از ایالتهایی هست که بخاطر وجود چهار پنج تا کمپانی بزرگ آمریکا کار زیاد هست ولی اگه زبان بلد نباشی ممکنه نیاز باشه بیشتر بگردی یا از دوستان و آشنایانت کمک بگیری. این رو هم بگم به دلیل آب و هوای خوب و کمپانیهای معروفی مثل مایکروسافت و بويینگ اینجا جزو ایالتهای گرون آمریکا حساب میشه
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: ?!Seattle ، قصه گو ، nora-nora ، maria2000 ، taherifar ، asher ، pari pariaaa ، r.bazargan ، ben123 ، Iaccept ، areb1356 ، barfi1 ، Reza Smart
آیا کسی میدونه در سیاتل و دور و بر، منطقه یا شهرک صنعتی کجا هست به انگلیسی یه چیزی مانند: Industrial Zone یا Industrial District یا یه چیزی مانند اینها. منظورم منطقه ای است که کارخانه ها یا شرکت های صنعتی بصورت متمرکز کنار هم هستند. ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Reza Smart ، فام مج
(2015-04-11 ساعت 11:36)K22 نوشته:  آیا کسی میدونه در سیاتل و دور و بر، منطقه یا شهرک صنعتی کجا هست به انگلیسی یه چیزی مانند: Industrial Zone یا Industrial District یا یه چیزی مانند اینها. منظورم منطقه ای است که کارخانه ها یا شرکت های صنعتی بصورت متمرکز کنار هم هستند. ممنون.
دقیقا بگو چه نتیجه ای میخوای بگیری تا من جوابتو بدم
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: ?!Seattle ، ben123
سلام و خسته نباشید به همه بچه های گل سیاتل
سوال من این هست ، با توجه به هزینه بالای پرواز به سیاتل ، شما واسه کم کردن هزینه این مسیر چه راهکارهای بلدید ؟؟
قیمتی که من گرففتم یکطرفه واسه جولای سه ملیون و نهصد تا چهار و دویست به بالا هست .

مثلا میشه یه پرواز به کانادا یا دالاس داشت و از اونجا دوباره پرواز کرد؟؟ نظر شما چیه؟
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
(2015-04-11 ساعت 13:07)farshad varaste نوشته:  
(2015-04-11 ساعت 11:36)K22 نوشته:  آیا کسی میدونه در سیاتل و دور و بر، منطقه یا شهرک صنعتی کجا هست به انگلیسی یه چیزی مانند: Industrial Zone یا Industrial District یا یه چیزی مانند اینها. منظورم منطقه ای است که کارخانه ها یا شرکت های صنعتی بصورت متمرکز کنار هم هستند. ممنون.

میخواهم محل اقامت اولیه ام را نزدیک به آن انتخاب کنم تا به راحتی بتوانم به آن منطقه رفت و آمد کنم فکر کردم شاید مراجعه حضوری در کارخانه ها یا کارگاه های صنعتی به پیدا کردن کار کمک کنه. ممنون از توجه شما.
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Reza Smart
(2015-03-25 ساعت 10:49)ehsansh نوشته:  بعد از یک غیبت یک ساله امروز گفتم بیام یه سری بزنم ببینم بچه ها در چه حالن.
الان دیگه داره تقریبا دو‌سالی میشه که اینجا هستم. از انتخابم فوق العاده راضیم و همه چی‌ هم خدارو شکر عالی پیش رفته از روز اول.
نگران نباشید بیاید اینجا همه چیز رو یاد میگیرید و تجربه می کنید. هر کاری کنید هر چفدر بخونید و‌اطلاعات جمع کنید باز هم باید بیایید از نزدیک تجربه کنید و ببینید خیلی چیز هارو.
من تو lynnwood زندگی می کنم الان بیشتر از یک سال و نیمه. خیلی جای عالییم هست. به شدت در حال رشده. مال بزرگی که تو این منطقه هست به اسم alderwood mall و خیلی بیزینس هایی که هست اینجا موقعیت های شغلی خوبی رو فراهم می کنه. یه نکته ای رو من فقط بگم دوستان از این به عنوان شهر یاد می کنن ولی اون ت******** که ما تو ایران از شهر داریم یکم متفاوته. یه مثال بزنم شاید بهتر تصویر کنید . تصور کنید سیاتل کل تهرانه این شهر هایی که ما می گیم مثل lynnwood,mill creek, Kirkland, Bellevue, Everett, اینا مثل محله های مختلف شهرن مثل یوسف اباد ، تجریش، ونک، تهران پارس .
منتها اینجا شهرن. مثل اینکه تو تهران بگی شهر تهران پارس. این قدر به هم نزدیک و مرتبطن. حالا محله خوب و‌بد هم داریم. یه جایی هست مثل فرمانیه (بلوییو) یه محله هایی هم هست که از لحاظ بافت و امنیتو قیمت در سطح پایین تریه مثل تاکما . محله های متوسطی هم هستن مثل lynnwood که ما والا خیلی راضی هستیم . همه چی‌در دسترسه. ادم های خیلی خوبی داره. ادم بد هم داره مثل همه جای دیگه. برای شروع به نظر من زیاد سخت نگیرید بیاید یک هفته یک دید نسبی که از موقعیت مناطق مختلف دستتون اومد بعد تصمیم بگیرین. کاری هم که‌می کنید خیلی به انتخاب محلتون تاثیر داره. خیلی خیلی بهتره که تو همون منطقه ایکه کتر می کنید ساکن بشید. اره میشه یه منطقه زندگی‌کرد یه منطقه دیگه ساکن شد ولی مشکلات زیادی خواهد داشت.
من توصیه بزرگم فقط اینه که اصلا نگران نباشید، اول به توانایی های خودتون متکی باشید و بعد ازراهنمایی های دوستان هم استفاده کنید. سوال و راهنمایی هم خواستین من و بقیه دوستان در حد توانمون کمک می کنیم . ان شالا که میاید اینجا زندگی خوبی رو شروع می کنید و لذتشو می برین.

با سلام و شادباش به دوست عزیزم اگه لطف کنی در مورد شرایط زندکی و کار و قیمت خانه و هزینه زندگی و هر چیز دیگه ای که بتونه برای انتخاب شهر به مهاجران جدید کمک کنه توضیح بدی خیلی تشکر میکنیم همچنین از زندگی روزمره و روش گذران زندگیتون تو سیاتل ما رو بی نصیب نذارید سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، arman2015 ، r.bazargan ، Iaccept
(2015-04-11 ساعت 13:46)reza.aa نوشته:  سلام و خسته نباشید به همه بچه های گل سیاتل
سوال من این هست ، با توجه به هزینه بالای پرواز به سیاتل ، شما واسه کم کردن هزینه این مسیر چه راهکارهای بلدید ؟؟
قیمتی که من گرففتم یکطرفه واسه جولای سه ملیون و نهصد تا چهار و دویست به بالا هست .

مثلا میشه یه پرواز به کانادا یا دالاس داشت و از اونجا دوباره پرواز کرد؟؟ نظر شما چیه؟
دوست عزیزبه نظر من باید یه آژانس خوب و پیگیر پیدا کنی تا واست پیگیر باشه و آفرهای مختلف رو برات پیدا کنه تا بتونی بهترین بلیط رو بخری من زمانیکه بلیطم رو خریدم بهترین بلیطیکه خودم پیدا کردم و از آژانسهای مختلف قیمت گرفتم حدود 2800 بود ولی یه آژانس خوب 2200 برام گیر آورد
پاسخ
تشکر کنندگان: bob esfangi ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
(2015-04-11 ساعت 15:08)K22 نوشته:  
(2015-04-11 ساعت 13:07)farshad varaste نوشته:  

میخواهم محل اقامت اولیه ام را نزدیک به آن انتخاب کنم تا به راحتی بتوانم به آن منطقه رفت و آمد کنم فکر کردم شاید مراجعه حضوری در کارخانه ها یا کارگاه های صنعتی به پیدا کردن کار کمک کنه. ممنون از توجه شما.
با توجه به اینکه تو پیامت گفتی زبانت خوبه و کار فنی هم بلدی اصلا نگران کار نباش. اینجا من شهرک صنعتی نشنیدم ولی محله ها و شهرهایی هستن که بیشتر صنعتی هستن و کارگاهها و کارخانه های بیشتری دارن مثل کنت، البته امنیت نسبتا پایینتری هم به خاطر همین مسئله دارن
پاسخ
تشکر کنندگان: ?!Seattle ، r.bazargan ، Iaccept

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان