کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2015-05-20 ساعت 23:50)reza.aa نوشته:  چرا سیاتل رو انتخاب کردم !
تو این قسمت که با من هم داستان بودی، ببینیم در قسمتهای دیگه چی میشه SmileSmileSmile
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza.aa ، nora-nora ، r.bazargan ، Iaccept
(2015-05-20 ساعت 23:59)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-05-20 ساعت 23:50)reza.aa نوشته:  چرا سیاتل رو انتخاب کردم !
تو این قسمت که با من هم داستان بودی، ببینیم در قسمتهای دیگه چی uمیشه SmileSmileSmile
ما که انتخاب اول و آخرمون سیاتل بود و تا حالاش که خوب بوده امیدوارم از این ببعدش هم خوب باشه
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، tabim4 ، قصه گو ، taherifar ، r.bazargan ، ben123 ، Iaccept ، Interuniversal ، barfi1
به نظر من تنها چیزی که مهمه اینه که بتونید کار تخصصی خودتون را پیدا کنید.
--------------
درصد کسانیکه که کار تخصصی پیدا میکنند نسبت به کسانیکه که کار عمومی انجام میدهند بسیار کم هست . پس مینیمم برای بیشتر مهاجران مهم هست . اب و هوا هم که کل زندگی را در بر میگیرد چه سر کار باشید چه در منزل . بهر حال سرمای زیاد و گرمای زیاد هر دو در حد سه چهارماه در سال قابل تحمل هست نه بیشتر میتونید تصور کنید شما که در تهران زندگی میکنید به خاطر کار تخصصی برید اهواز یا ابادان زندگی کنید . بدی و اب هوا هم میگیرید و کرایه منزل هم پایین هست ولی فکر کنم بیشتر شما حتما جوابتان منفی هست . ترجیح میدهید تهران با درامد کمتر و هزینه بیشتر و اجاره بیشتر زندگی کنید . فقط اگر تصمیم خرید خانه دارید در نظر بگیرید که تکس سالیانه ان چقدر هست . مثلا پورتلند خونه ها گران و تکس سالیانه هم زیاد هست. مثلا منزل سه خوابه حدود سیصد هزار دلار تکس سالیانه هفت هزار دلار ولی همین منزل در ونکور ایالت واشنگتون دویست هزار دلار و سه هزار دلار تکس سالیانه دارد . همین خونه در تنسی صد و بیست هزار دلار و هفتصد دلار تکس سالیانه دارد .
اعداد همه تقریبی هستند .
حالا اگر خانواده هستید و از ابتدا با پول می ایید و تصمیم خرید خانه را دارید این موارد را هم باید توجه داشته باشید .
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
چی شد که شیاتل شد !
شرو کردم خوندن تاپیک سیاتل و مقایسه کردن با مقصد خودم که با اسرار دوستم رو هم بهش میگفتم بیابریم هیوستون که خیلی ارزونه و کار زیاده ،درسته گرمه اما به این معنیه که همه فصل سال کار هست و زمستون باعث کم شدن کار نمیشه . خلاصه اولین چیزی که همه توی تاپیک میگفتن درمورد آب و هوای بهشتی سیاتل هست در برابر شرجی و گرمای هیوستون هرچند هیوستون هم باراون های سختی داره و شاید زمستونش هم سرد باشه . شاید این آب و هوای عالی واسه خیلی ها مهم باشه اما واسه من اولین که نبود یکی بعد از آخری بود. اما نرفته بهتو.ن میگم انقدر ملت گفتن هواش عالیه که من بهتون قول مردونه میدم هواش عالیه : اگه هم قبول ندارید برید سیاتل ببینید .خخخخخخخخ
بحث دومی که به چشمم خورد قیمت های سیاتل بود ، غذا که کل امریکا یکیه و من نشنیدم از مهاجرای ایرانی کسی تو امریکا بیاد و بگه آی مردم دیشب نون خشک خوردم . کریگسلیست هیتون رو که واسه کار سرچ میکردم حتی کارهایی کمتر از 7$ هم به چشمم میخورد اما اکثر قابل قبول 7.5$ بود و اگه یه کاری میشد 8.5$ میگفتم اگه یه کار اینطور جور کنم خوب میشه . ضرب و تقسیم میکردم خوب بود ولی پیش خودم میگفتم کی بشه ساعتی 10$ بگیرم ه یه پولی هم ذخیره کنم .آخه کار پیدا کردن یه بحثه کاری که هفته ای 50 ساعت واست کار داشته باشه هم یه بحثه میگفتم هفته ای 500$ و چهار هفته هم میشه 2000$ اون دو روز هم نخواستیم خوبه دیگه ماهی 900$ هم خرج کنم باز کلیش میمونه اما با 7.5$ این چیزای خیال بود ،اما سیاتل وقتی میگفتن حداقل دستمزد 10$ نشتسمسیر دل سرچ کردم تنها تفاوت هزینه توی سیاتل و هیوستون خونه و ماشین بود تغریبا واسه مسکن مشابه، واسه یه اتاق 500$ توی هیوستون باید حدود 700$ توی سیاتل میدادی و واسه خونه 1000$ هیوستون ، 1300$ سیاتلیش میشد این یعنی خرج بیشتر اما یه چیزی توی سیاتل هزینش کمتره !!!!!!!! چی خب ماشین ، چطور ممکنه ؟؟؟ هیوستون یه مربع 50 کیلومتر در 50 کیلومتریه یعنی حساب کنید کارتون از محل زندگیتون دور باشه ماهانه کلی باید هزینه های ماسین از بنزین گرفته تا تعمیر و روعن خیلی چیزای دیگه . اما سیاتل با داشتن سیستم حمل و نقل قابل اطمینان و وسعت کمتر و تراکم مسکن بیشتر این امکان رو میده که یه مهاجر مثل من که نمیتونه ماهای اول ماشین بخره بلاخره یه جوری زنده بمونه و کسی هم که ماشیسن داره به مراتب هزینه هاش از هیوستون پت و پهن کمتره. پس زیاد توی هزینه ها بر خلاف تصور عموم زیاد تفائتی با هیوستون نداره ، تا بحث خونه بازه یاداوری کننم امنیت سیاتل کجا گیسوی سیاه یار کجا . از این نظر واقعا سیاتل بهتره چرا ؟؟؟ چون کمتر آدم فقیر داره هرجا که فقر وارد شود امنیت خارج میشود .
خوب تا اینجا مطمعن شدم اگه کاذ پیدا کننم دخل و خرجم جور میشه و 5000$ که من میبرم گزینه بهر همین سیاتله چون هزینه خرید ماشین حذف شده بود . اما آینده شغلیم چی میشه من کارم الکترونیکه و میخوام تو همین زمنه ادامه بدم وقتی هم شنیدم مایکروسافت و بویینگ اونجاست دیگه بحث آینده هم حل شد ، بگم ها من اصلا با کار کردن تویه شرکت ها بزرگ موافق نیستم آئم باید کسب و کار خودش رو راه بندازه و با این دیدگاه همکارهای مثل این دو بهتر هم مگه هست ؟؟؟ بعد یه چیز دیکه به فکرم خورد این همه کارمند تو این شرکتا مار میکنن خوب پولشون رو هم همینجا خرج میکنن و باید رستوران و کافیشاپ و کارای خدماتی و نگهبای هم گسترده تر باشه مهاجر غیر مجاز هم که نداره ، مهاجر قانونیش هم که زیاد نیست پس همونطور که همه دوستان گفتن یکم زرنگ باشی کار زیاده .آخیش هم خیالم واسه آینده راحت شد هم اول کار .
خوب دیگه چه دلیلی داره برم هیوستون ؟؟؟؟؟؟؟ بلیت هیوستون ارزونتره ، ایرانی بیشتر داره !!!!! نه اینا دلیل قانع کننده ای نیست.
من میرم سیاتل ، اگه همه چیز خوب پیش بره هفته دوم جولای میرم سیاتل ( به کسی نگید )
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
(2015-05-21 ساعت 06:51)reza.aa نوشته:  چی شد که سیاتل شد !
شرو کردم خوندن تاپیک سیاتل و مقایسه کردن با مقصد خودم که با اسرار دوستم رو هم بهش میگفتم بیابریم هیوستون که خیلی ارزونه و کار زیاده ،درسته گرمه اما به این معنیه که همه فصل سال کار هست و زمستون باعث کم شدن کار نمیشه . خلاصه اولین چیزی که همه توی تاپیک میگفتن درمورد آب و هوای بهشتی سیاتل هست در برابر شرجی و گرمای هیوستون هرچند هیوستون هم باراون های سختی داره و شاید زمستونش هم سرد باشه . شاید این آب و هوای عالی واسه خیلی ها مهم باشه اما واسه من اولین که نبود یکی بعد از آخری بود. اما نرفته بهتو.ن میگم انقدر ملت گفتن هواش عالیه که من بهتون قول مردونه میدم هواش عالیه : اگه هم قبول ندارید برید سیاتل ببینید .خخخخخخخخ
بحث دومی که به چشمم خورد قیمت های سیاتل بود ، غذا که کل آمریکا یکیه و من نشنیدم از مهاجرای ایرانی کسی تو آمریکا بیاد و بگه آی مردم دیشب نون خشک خوردم . کریگسلیست هیتون رو که واسه کار سرچ میکردم حتی کارهایی کمتر از ۷$ هم به چشمم میخورد اما اکثر قابل قبول ۷.۵$ بود و اگه یه کاری میشد ۸.۵$ میگفتم اگه یه کار اینطور جور کنم خوب میشه . ضرب و تقسیم میکردم خوب بود ولی پیش خودم میگفتم کی بشه ساعتی ۱۰$ بگیرم ه یه پولی هم ذخیره کنم .آخه کار پیدا کردن یه بحثه کاری که هفته ای 50 ساعت واست کار داشته باشه هم یه بحثه میگفتم هفته ای 500$ و چهار هفته هم میشه 2000$ اون دو روز هم نخواستیم خوبه دیگه ماهی 900$ هم خرج کنم باز کلیش میمونه اما با ۷.۵$ این چیزای خیال بود ،اما سیاتل وقتی میگفتن حداقل دستمزد ۱۰$ نشتسمسیر دل سرچ کردم تنها تفاوت هزینه توی سیاتل و هیوستون خونه و ماشین بود تغریبا واسه مسکن مشابه، واسه یه اتاق 500$ توی هیوستون باید حدود 700$ توی سیاتل میدادی و واسه خونه 1000$ هیوستون ، 1300$ سیاتلیش میشد این یعنی خرج بیشتر اما یه چیزی توی سیاتل هزینش کمتره !!!!!!!! چی خب ماشین ، چطور ممکنه ؟؟؟ هیوستون یه مربع 50 کیلومتر در 50 کیلومتریه یعنی حساب کنید کارتون از محل زندگیتون دور باشه ماهانه کلی باید هزینه های ماسین از بنزین گرفته تا تعمیر و روعن خیلی چیزای دیگه . اما سیاتل با داشتن سیستم حمل و نقل قابل اطمینان و وسعت کمتر و تراکم مسکن بیشتر این امکان رو میده که یه مهاجر مثل من که نمیتونه ماهای اول ماشین بخره بلاخره یه جوری زنده بمونه و کسی هم که ماشیسن داره به مراتب هزینه هاش از هیوستون پت و پهن کمتره. پس زیاد توی هزینه ها بر خلاف تصور عموم زیاد تفائتی با هیوستون نداره ، تا بحث خونه بازه یاداوری کننم امنیت سیاتل کجا گیسوی سیاه یار کجا . از این نظر واقعا سیاتل بهتره چرا ؟؟؟ چون کمتر آدم فقیر داره هرجا که فقر وارد شود امنیت خارج میشود .
خوب تا اینجا مطمعن شدم اگه کاذ پیدا کننم دخل و خرجم جور میشه و 5000$ که من میبرم گزینه بهر همین سیاتله چون هزینه خرید ماشین حذف شده بود . اما آینده شغلیم چی میشه من کارم الکترونیکه و میخوام تو همین زمنه ادامه بدم وقتی هم شنیدم مایکروسافت و بویینگ اونجاست دیگه بحث آینده هم حل شد ، بگم ها من اصلا با کار کردن تویه شرکت ها بزرگ موافق نیستم آئم باید کسب و کار خودش رو راه بندازه و با این دیدگاه همکارهای مثل این دو بهتر هم مگه هست ؟؟؟ بعد یه چیز دیکه به فکرم خورد این همه کارمند تو این شرکتا مار میکنن خوب پولشون رو هم همینجا خرج میکنن و باید رستوران و کافیشاپ و کارای خدماتی و نگهبای هم گسترده تر باشه مهاجر غیر مجاز هم که نداره ، مهاجر قانونیش هم که زیاد نیست پس همونطور که همه دوستان گفتن یکم زرنگ باشی کار زیاده .آخیش هم خیالم واسه آینده راحت شد هم اول کار .
خوب دیگه چه دلیلی داره برم هیوستون ؟؟؟؟؟؟؟ بلیت هیوستون ارزونتره ، ایرانی بیشتر داره !!!!! نه اینا دلیل قانع کننده ای نیست.
من میرم سیاتل ، اگه همه چیز خوب پیش بره هفته دوم جولای میرم سیاتل ( به کسی نگید )

تحلیل خیلی جالبی داشتید! اتفاقا کوتاه بودن نسبی مسیرها در مقایسه با جایی مثل تگزاس موردی بود که همیشه میخواستم بهش اشاره کنم! نمیدونم شاید هم قبلا گفتم و الان به یاد ندارم!
در هر صورت همونطوری که گفتید فاصله‌ها در تگزاس خیلی بیشتره در حالیکه اینجا شهرهای اصلی بهم چسبیده‌اند و تنها مورد استثناء فاصله بین شهرهایی است که در شرق و غرب لیک واشنگتن قرار گرقتند که با دو پل (آی ۹۰ و واشنگتن ۵۲۰) بهم وصل شدند. طول پلها هم زیاد نیست و در کل با سرعت نرمال بیش از سه چهار دقیقه فکر نمیکنم روی پل باقی بمونید.
نزدیکی شهرها بهم طوریه که مثلا الان که من در بلویو زندگی میکنم فاصله تا محل کارم (ردموند) حدود ۸ دقیقه رانندگیه. که چون از طریق فری وی نیست با چراغ قرمز و چهارراه زیاد برخورد دارم. و سرعت متوسط هم پایینه. در حالیکه قبلا در ردموند زندگی میکردم اما فاصله دورتر بود! خیابان بل رد رود (Bel-Red Road) بخشی از مرز بین شهر بلویو و ردموند رو تشکیل میده. یعنی کافیه از خط عابر عبور کنید و ناگهان در یک شهر دیگه هستید. یه جورایی مثل شهرهای شمال ایران در حاشیه دریای خزر. شاید حتی نزدیکتر. دلیلش رو به راحتی میشه متصور شد. احتمالا برمیگرده به دوران باستان زمانی که مردم بیشتر در کنار رودخانه‌ها یا دریاچه‌ها و جاهایی که آب شرب، باران و رطوبت و حاصلخیزی و صید آبی فراوان بوده ساکن میشدند. بنابراین جاهایی که پرباران و پر رودخانه هستند و آب و هوا و خاک حاصلخیزی هم دارند تراکم شهرها و مناطق مسکونی بیشتر میشده.
نکته دیگری که در مورد هزینه‌های این ایالت باید در نظر بگیرید اینه که تابستان معمولا طوری گرم نمیشه که احتیاجی به کولر پیدا کنید. البته پارسال تابستون حدود دو هفته آفتاب خیلی گرم بود و وقتی یک طرف خونه آفتاب میفتاد نمیشد اونجا زندگی کرد و باید میرفتید سمت دیگر خونه که خب خیلی هم خنک بود. بنابر این اگر منزل شما باریکه و از یک طرف فقط پنجره داره میتونه توی گرما اذیتتون کنه و اینجاست که نیاز به کولر محسوس میشه.
اگر طبقه همکف زندگی کنید گرمای تابستان و سرمای زمستان بیشتر به خونه نفوذ میکنه و ماندگار میشه پس در زمستان مصرف بخاری و در تابستان مصرف کولر بالاتر میره و پول برق بیشتری باید بپردازید. به طور کلی در این ایالت بیشتر مصرف برق برای گرمایش هست تا سرمایش و اغلب خونه‌ها کولر ندارند. اعتدال هوا هر چه به خود سیاتل نزدیک میشید بیشتر میشه. طوریکه در اوج گرما، سیاتل دمای پایینتری نسبت به شهرهای اطراف داره و در اوج سرما هم سرمای کمتری داره. من اینها رو با مقایسه دمای شهرها در طول سال متوجه شدم.
نکته دیگری در مورد مزایای بیکاری. دقیقا نمیدونم آیا به همه تعلق میگیره یا شرایط خاصی داره. اما اینو میدونم که اگر برای حداقل مدت مشخصی کار میکردید و ناخواسته از کار کنار گذاشته شدید (به دلیل اتمام قرارداد، تعدیل نیرو، ...) به شما تا مدتی مبلغی رو متناسب با میزان حقوقتون پرداخت میکنند مشروط بر اینکه فعالانه به دنبال کار باشید و گزارش جستجوی کار و تماس با حداقل سه کارفرما در هفته رو مرتبا گزارش کنید. البته در این مدت مراکزی هم بطور رایگان به شما کمک میکنند که رزومه خودتون رو آماده کنید و دنبال کار بگردید و کلیه آموزشهای لازم رو برای کاریابی به شما میدن. تصور میکنم اگر اخراج شده باشید شامل حقوق بیکاری نمیشید. اگر تحصیل میکنید و به دلیل تحصیل (حضوری) نمیتونید تمام وقت در محل کار حاضر باشید باز هم صلاحیت دریافت حقوق بیکاری رو نخواهید داشت. اطلاعات دقیق رو میشه در صورتیکه کارتون رو از دست دادید از یکی از وبسایت های دولتی ایالت واشنگتن که برای همین منظور ساخته شده پیدا کنید. مهم اینه که بدونید چنین امکانی هم وجود داره!
پاسخ
ﺳﻼم
روز ﺑﻪ ﺧﯿﺮ دوﺳﺘﺎن . ﻣﻦ و ﻫﻤﺴﺮم ﺑﺮای آﻣﺮﯾﮑﺎ از ﺗﺮﮐﯿﻪ ﻗﺒﻮﻟﯽ ******** ﮔﺮﻓﺘﯿﻢ . ﻗﺼﺪﻣﻮن ﺑﺮای ورود ﺑﻪ آﻣﺮﯾﮑﺎ سیاتل ﻫﺴﺖ ، . ﻣﯿﺨﻮاﺳﺘﻢ ﺑﺪونﻢ ﮐﺴﯽ از ﺷﻤﺎ دوﺳﺘﺎن ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻗﺒﻮل اﺳﭙﺎﻧﺴﺮی ﻣﺎ ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ ؟ اﻟﺒﺘﻪ ﻣﻨﻈﻮر از اﺳﭙﺎﻧﺴﺮ ﺑﻪ
ﻫﯿﭻ ﻋﻨﻮان ﻣﺎﻟﯽ ﻧﻤﯿﺒﺎﺷﺪ . ﺑﻠﮑﻪ ﻓﻘﻂ و ﻓﻘﻂ ﺟﻬﺖ اﯾﻨﮑﻪ ﻣﺎ را ﺑﻪ سیاتلﺑﻔﺮﺳﺘﻨﺪ . ﯾﻌﻨﯽ ﻣﻨﻈﻮر از اﺳﭙﺎﻧﺴﺮ ﺻﺮﻓﺎ ﯾﮏ ﻧﺎم اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ واﺳﻄﻪ ی آن ﻣﺎ ﺑﻪ سیاتل ﻣﯿﺮیﻢ ﻫﻤﯿﻦ . در ﺻﻮرت ﻧﯿﺎز ﻣﻦ ﺗﻤﺎﻣﯽ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز را ﻣﯿﺘﻮاﻧﻢ در اﺧﺘﯿﺎرﺗﺎن ﺑﮕﺬارم
پاسخ
تشکر کنندگان: soheil1993 ، r.bazargan ، Reza Smart
یک سوال هم برام پیش اومده:
ایا اونجا رطوبت بقدری هست که دیوار خونه یا پشت کمدا کپک بزنه ؟
من انتخاب خودم سیاتل هست ولی دوستی دارم که کالیفرنیا اورنج کانتی هست و همسرم مایله بریم اونجا دوستانی که تجربه دارن میشه راهنمایی بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza Smart
من انتخاب خودم سیاتل هست ولی دوستی دارم که کالیفرنیا اورنج کانتی هست و همسرم مایله بریم اونجا دوستانی که تجربه دارن میشه راهنمایی بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Reza Smart
شما اگه ده صفحه آخر این تاپیک و تاپیک کالیفرنیا رو بخونید خیلی مسائل براتون روشن میشه
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: linda2014 ، reza.aa ، taherifar ، ben123 ، Iaccept ، barfi1
http://www.mohajersara.com/attachment.php?aid=3551
این رو دوست خوبم هادی برام فرستاد که واقعا جامع و کامله

امروز عصر داشتم خودم یه لیست مینوشتم که البته چند خط بیشتر هم ننوشته بود وقتی این رو دیدم دیگه خیالم راحت شد فقط چند مورد خاص هست باید واسه خودم بهش اضافه کنم
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
(2015-05-24 ساعت 10:57)linda2014 نوشته:  ﺳﻼم
روز ﺑﻪ ﺧﯿﺮ دوﺳﺘﺎن . ﻣﻦ و ﻫﻤﺴﺮم ﺑﺮای آﻣﺮﯾﮑﺎ از ﺗﺮﮐﯿﻪ ﻗﺒﻮﻟﯽ ******** ﮔﺮﻓﺘﯿﻢ . ﻗﺼﺪﻣﻮن ﺑﺮای ورود ﺑﻪ آﻣﺮﯾﮑﺎ سیاتل ﻫﺴﺖ ، . ﻣﯿﺨﻮاﺳﺘﻢ ﺑﺪونﻢ ﮐﺴﯽ از ﺷﻤﺎ دوﺳﺘﺎن ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻗﺒﻮل اﺳﭙﺎﻧﺴﺮی ﻣﺎ ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ ؟ اﻟﺒﺘﻪ ﻣﻨﻈﻮر از اﺳﭙﺎﻧﺴﺮ ﺑﻪ
ﻫﯿﭻ ﻋﻨﻮان ﻣﺎﻟﯽ ﻧﻤﯿﺒﺎﺷﺪ . ﺑﻠﮑﻪ ﻓﻘﻂ و ﻓﻘﻂ ﺟﻬﺖ اﯾﻨﮑﻪ ﻣﺎ را ﺑﻪ سیاتلﺑﻔﺮﺳﺘﻨﺪ . ﯾﻌﻨﯽ ﻣﻨﻈﻮر از اﺳﭙﺎﻧﺴﺮ ﺻﺮﻓﺎ ﯾﮏ ﻧﺎم اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ واﺳﻄﻪ ی آن ﻣﺎ ﺑﻪ سیاتل ﻣﯿﺮیﻢ ﻫﻤﯿﻦ . در ﺻﻮرت ﻧﯿﺎز ﻣﻦ ﺗﻤﺎﻣﯽ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز را ﻣﯿﺘﻮاﻧﻢ در اﺧﺘﯿﺎرﺗﺎن ﺑﮕﺬارم

دوست گرامی! اغلب خوانندگان تالار آمریکا در این فروم خیلی خوب میدونند اسپانسر چیه و چه تعهد اخلاقی (و حتی شاید حقوقی) از جنس «مالی» به همراه داره!
باید بدونید موارد بسیاری داشتیم که حتی فامیلهای درجه یک حاضر نشدند اسپانسر بشن. بهترین گزینه برای اسپانسر کسیه که همزمان هم انسان خوبی باشه و هم شما رو به خوبی بشناسه و به شما و به قابلیتهاتون اعتماد داشته باشه و بدونه موفق خواهید بود و مشکلی براش بوجود نمیارید و همزمان دوست صمیمی شما باشه!
موارد دیگه خیلی بعیده که تبدیل به «اسپانسر مالی» بشن. ولی خب در این دنیا هیچ چیز غیر ممکن نیست!

موفق باشید!
پاسخ
با سلام
امیدوارم که شاد و سلامت باشد
ممنون میشم از دوستان من را راهنمایی کنند
من در زمینه نجاری و رنگکاری چندین ساله تجربه دارم
از قابل ساختن درب و پنجره , کابینت ,پارکت ,,, و رنگ کردن آنها
من میخام به امریکا مهاجرت کنم اما نمیدانم که کدام ایالات برای من که نجار هستم بهتر است ؟
لطفآ دوستانی که اطلاعتی در زمینه نجاری و رنگ کاری در امریکا دارند به من بدهند تا من بتوانم تصمیم درست را بگیرم.
Merci
پاسخ
تشکر کنندگان: radman87 ، Iaccept
(2015-05-25 ساعت 10:16)امیر مهاجر نوشته:  
(2015-05-24 ساعت 10:57)linda2014 نوشته:  ﺳﻼم

دوست گرامی! اغلب خوانندگان تالار آمریکا در این فروم خیلی خوب میدونند اسپانسر چیه و چه تعهد اخلاقی (و حتی شاید حقوقی) از جنس «مالی» به همراه داره!
باید بدونید موارد بسیاری داشتیم که حتی فامیلهای درجه یک حاضر نشدند اسپانسر بشن. بهترین گزینه برای اسپانسر کسیه که همزمان هم انسان خوبی باشه و هم شما رو به خوبی بشناسه و به شما و به قابلیتهاتون اعتماد داشته باشه و بدونه موفق خواهید بود و مشکلی براش بوجود نمیارید و همزمان دوست صمیمی شما باشه!
موارد دیگه خیلی بعیده که تبدیل به «اسپانسر مالی» بشن. ولی خب در این دنیا هیچ چیز غیر ممکن نیست!

موفق باشید!
البته دوستان توجه داشته باشن نگرانیهاتون قابله درکه ولی ما از لحاظ مالی مشکلی نداریم فقط اسپانسر معنوی احتیاج داریم.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، r.bazargan ، Reza Smart
(2015-05-25 ساعت 18:30)linda2014 نوشته:  
(2015-05-24 ساعت 10:57)linda2014 نوشته:  
البته دوستان توجه داشته باشن نگرانیهاتون قابله درکه ولی ما از لحاظ مالی مشکلی نداریم فقط اسپانسر معنوی احتیاج داریم.
خب شما مقداری راجع به اسپانسر معنوی توضیح بفرمایید، چون در اذهان عمومی اسپانسر با پشتیبان مالی شناخته شده است. اندکی بازتر کنید که اگر کسی شرایطش رو داشت پا پیش بذاره.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، radman87 ، linda2014 ، r.bazargan ، Reza Smart
(2015-05-25 ساعت 18:39)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-05-25 ساعت 18:30)linda2014 نوشته:  
(2015-05-24 ساعت 10:57)linda2014 نوشته:  
خب شما مقداری راجع به اسپانسر معنوی توضیح بفرمایید، چون در اذهان عمومی اسپانسر با پشتیبان مالی شناخته شده است. اندکی بازتر کنید که اگر کسی شرایطش رو داشت پا پیش بذاره.
ممنون از توجهتون
کسانی که از سازمان unhcr و IOM پذیرش ایالات متحده امریکا میشن اگر بخوان ایالتشونو خودشون انتخاب کنن باید یکنفر ساکن اون شهر رو به سازمان معرفی کنن و نام و شماره تلفنشونو به سازمان میدن و اونا با اسپانسر تماس میگیرن و شرایط اسپانسری رو براشون توضیح میدن و در صورت رضایت قبول میکنن
و چیزایی که از اسپانسر میخان بجز در شهرهای بزرگ و گرون ،راهنمایی تازه وارد با شهر و فرهنگ اونجاست.
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، قصه گو ، tabim4 ، r.bazargan ، ben123 ، Iaccept ، Reza Smart

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان