کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
سلام .
آقا امير مهاجر رررررررررررر دوست داريم .
آفا در مورد كار برنامه نويسي گفتي . دانشگاه خوب مرتبط با برنامه نويسي هم دارد آيا ؟
- شهريه - طول دوره ؟
كيس 2000-2001 خانوادگي f4 . تكميل مدارك 2009 - 2011 . مصاحبه ابوظبي دسامبر 2014 .دريافت برگه آبي . از زمان مصاحبه تا بحال 4 بار اپديت شده ايم و بعد از 5/5 ماه كلير و يك ماه بعد از كلير ويزا دريافت كردم .متاسفانه ايميل ام باز نمي شود و اگر كاري بود پيام خصوصي بدهيد .
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، artam2 ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
(2015-05-18 ساعت 11:11)مير منصور نوشته:  سلام .
آقا امير مهاجر رررررررررررر دوست داريم .
آفا در مورد كار برنامه نويسي گفتي . دانشگاه خوب مرتبط با برنامه نويسي هم دارد آيا ؟
- شهريه - طول دوره ؟

ممنون از شما! تصور میکنم توی همین تاپیک خودم در مورد دانشگاه واشنگتن (یوداب) گفته بودم که رنک بالایی در علوم کامپیوتر داره. دانشگاه ایالتی واشنگتن هم که از شهرهای اصلی اینجا دوره در زمینه کشاورزی دارای نام و نشانه. در مورد شهریه و طول دوره و ... میتونید در وبسایت دانشگاهها تحقیق کنید.

کالجهای مختلفی هم اینجا هستند که دوره‌های بسیار متنوعی برای برنامه نویسی ارائه میدن که شامل جدیدترین تکنولوژیهای و زبانهای برنامه نویسی ارائه شده توسط اپل و مایکروسافت و ... است. مثلا من در بلویو کالج مشغول گذراندن دو دوره برنامه نویسی iOS با زبان برنامه نویسی Swift هستم. هر دوره ۳۰ ساعت (۱۰ جلسه) شهریه دوره ۸۹۵ دلار. هزینه بقیه دوره‌ها هم به نسبت طول دوره کم و زیاد میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: free pigeon ، radman87 ، artam2 ، tabim4 ، مير منصور ، nora-nora ، sce ، mrlzdh ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1 ، copol ، Reza Smart
آقا امیر عزیز سلام
ضمن تشکر برای این همه وقتی که برای این تاپیک گذاشتید و تشکر از همه دوستان دیگه که من توی این سایت با اونها آشنا شدم. می خواستم بپرسم برای کار های شبکه ای کامپیوتر هم شغل خوبی پیدا میشه. لطفا راهنمایی کنید.
من حدود 20 سال سابقه کار دارم و حداقل 10 سال توی زمینه شبکه و ام ن ی ت اطلاعات ISMS فعالیت دارم.
ممنون
کیس نامبر: 2015AS1XXX | سفارت: آنکارا تغییر به ابوظبی| تعداد اعضای کیس: 3 نفر | مصاحبه: نیمه اول فوریه | AP: یک نفر | آپدیت ها: در سایت ابوظبی یک مورد در روز مصاحبه - در ceac یک مورد 12 روز بعد از مصاحبه , با نامه پیگیری22 Apr و 11 May - کلیر 12 May
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، r.bazargan ، Iaccept
چه خوبه امیر مهاجر دوباره اومده. باعث خوشحالی و دلگرمیه همه است.
من واقعا گیج شدم برا انتخاب شهر، باوجود اینکه مدت زیادی هم به سفرم نمانده. عده ای از دوستان میگن برو شهرهای درست حسابی و صدالبته گران، مثل همین سیاتل خودمان، یا شیکاگو و پورتلند؛ که زندگی با کیفیتی داشته باشی و حوصله ات سر نره و کار زود پیدا کنی با حقوق بالا، سریعم بری دانشگاه درست درمان، عده ای هم میگن از شهرهای کوچک شروع کن که هزینه ها پایینه و زندگی کم خرج، و بعد که جا افتادی و اوضاع دستت اومد مجددا درصورت نیاز جابجا شو. از اونجایی که بنده کسی در امریکا ندارم و نزدیکترین آشنام خواهرمه که اونم تو کلگری کاناداست واقعا موندم برم به شمال باحال، یا جنوب ارزونSmile . البته در این جنگ بین شمال جنوب NC هم هست که خیلی ازش خوشم اومده.
با فرمایش امیرمهاجر عزیز درباره رابطه مستقیم مقصد و فرد کاملا موافقم ولی بنده هیچ پیش زمینه ذهنی از آمریکا ندارم جز مهاجرسرا Big Grin (خودمونیم اکثر لاتاریا همینن)
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، امیر مهاجر ، artam2 ، tabim4 ، nora-nora ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
(2015-05-18 ساعت 23:16)Abdorrezaa نوشته:  چه خوبه امیر مهاجر دوباره اومده. باعث خوشحالی و دلگرمیه همه است.
من واقعا گیج شدم برا انتخاب شهر، باوجود اینکه مدت زیادی هم به سفرم نمانده. عده ای از دوستان میگن برو شهرهای درست حسابی و صدالبته گران، مثل همین سیاتل خودمان، یا شیکاگو و پورتلند؛ که زندگی با کیفیتی داشته باشی و حوصله ات سر نره و کار زود پیدا کنی با حقوق بالا، سریعم بری دانشگاه درست درمان، عده ای هم میگن از شهرهای کوچک شروع کن که هزینه ها پایینه و زندگی کم خرج، و بعد که جا افتادی و اوضاع دستت اومد مجددا درصورت نیاز جابجا شو. از اونجایی که بنده کسی در آمریکا ندارم و نزدیکترین آشنام خواهرمه که اونم تو کلگری کاناداست واقعا موندم برم به شمال باحال، یا جنوب ارزونSmile . البته در این جنگ بین شمال جنوب NC هم هست که خیلی ازش خوشم اومده.
با فرمایش امیرمهاجر عزیز درباره رابطه مستقیم مقصد و فرد کاملا موافقم ولی بنده هیچ پیش زمینه ذهنی از آمریکا ندارم جز مهاجرسرا Big Grin (خودمونیم اکثر لاتاریا همینن)

در پاسخ شما رو ارجاع میدم به توصیه آخر این پست خودم در مورد انتخاب محل زندگی بر اساس هزینه‌ها.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat ، artam2 ، nora-nora ، sce ، barfi1 ، taherifar ، mrlzdh ، r.bazargan ، Iaccept
(2015-05-18 ساعت 22:48)reza2015usa نوشته:  آقا امیر عزیز سلام
ضمن تشکر برای این همه وقتی که برای این تاپیک گذاشتید و تشکر از همه دوستان دیگه که من توی این سایت با اونها آشنا شدم. می خواستم بپرسم برای کار های شبکه ای کامپیوتر هم شغل خوبی پیدا میشه. لطفا راهنمایی کنید.
من حدود 20 سال سابقه کار دارم و حداقل ۱۰ سال توی زمینه شبکه و ام ن ی ت اطلاعات ISMS فعالیت دارم.
ممنون

کار شبکه قطعا اینجا هست. مثلا مایکروسافت یک شبکه داخل سازمانی جهانی داره که از تمام کشورهای دنیا کاربرها بهش دسترسی دارند. یک نفر از ژاپن کارهاش رو میگذاره روی نتورک شر و اینجا توی ردموند نتیجه کار رو از همونجا برمیدارند و روش پردازش انجام میدن. شبکه‌ای با چنین وسعت و عظمت خیلی ساختار پیچیده‌ای داره و تقریبا هر تجربه‌ای در زمینه شبکه به کارکنان پشتیبانی و نگهداری شبکه‌ها میده. اما قطعا کارکنانی که به چنین شرکتی راه پیدا میکنند در دنیا جزو بهترینها هستند. درسته که مایکروسافت کارمندان زیادی داره اما تک تک این کارمندها کارشون خوبه و اگر کسی هم به اشتباه راه پیدا کنه به داخل خیلی سریع از شرش خلاص میشن و بیرونش میکنند.

خلاصه کاملا طبیعیه که در جایی مثل آمریکا هر جایی که شرکتهای متوسط یا بزرگ وجود دارند شبکه‌های کامپیوتری هم هست و کار مرتبط با شبکه پیدا میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، مهتاب - 2251 ، asher ، tabim4 ، reza2015usa ، nora-nora ، sce ، taherifar ، mrlzdh ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart
برنامه ي بيمه ي ما اينجوري پيش نرفت!! وقتي توي سايت help plan finder رفتيم و مشخصات داديم ، فقط دخترم زير پوشش بيمه ي رايگان قرار گرفت . و من و همسرم ماهانه بسته به نوع بيمه اي كه انتخاب كرده ايم ، پول ميديم. حتي زنگ زديم و گفتيم بيكاريم، ولي قبول نكردند. و گفتند بايد پنج سال اينجا زندگي كرده باشيد تا رايگان بشه.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، nora-nora ، mrlzdh ، r.bazargan ، Iaccept
این درسته که میگن مینیمم سیاتل قراره بشه 15 دلار؟
آیا این مربوط به سیاتل هست یا کل ایالت واشینگتون ؟
اخه پورتلند چسبیده به ونکور هست و اگر ایالت واشینگتون دستمزدش بره بالا ما هم کار تو ونکور میگیریم با سی دقیقه رانندگی میایم اورگان یا کلا خونه را میبریم ونکور .
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
(2015-05-18 ساعت 10:36)reza.aa نوشته:  یکی از دلایلی که این شهر و ایالت رو انتخاب کردم ، مهر تایید امیر مهاجر عزیز هست که واقعا از همه نظر سنجیده و کارشناسی شده حرف میزنه .

کاش مهتاب هم میومد بعد از این مدت ببینیم چیکار میکنه و در چه حالی هستن.

سلام ?
خیلی ممنون از لطفتون اقا رضا و ایمیلتون .
ما هم خوبیم خدا رو شکر !!من همیشه هستم و پستها رو میخونم و هیچ وقت نرفتم از این تاپیک . اگه کسی سوالی از من پرسیده حتما جواب دادم .
همه توضیحاتو که امیر داده کامل و جامع . من فقط میتونم تایید کنم و چیز بیشتری ندارم برای اضافه کردن ? در مورد خانواده خودم باید بگم بعد 2 سال و اندی !همچنان مثل روز اوا راضیم . حدود 2 ماه پیش رفتم کالیفرنیا و چند شهرشو دیدم مثل لس انجلس و سن دیگو و اوشن ساید و ... خدا رو خیلی خیلی شکر کردم که سیاتل و انتخاب کردم و چشم بسته نرفتم کالیفرنیا . البته دلایل من شخصیه . ترافیک خیلی زیاد و هوای الوده !شما از دور که وارد ال ای میخوای بشی یه غبار سیاه رو شهره حالا نه به بدی تهران ولی من که 2 ساله اب و هوای فوق العاده سیاتل و دیدم کلی شوکه شدم . رانندگی ها افتضاح در حد تک چرخ موتور سوار ها و لایی کشیدنهای وحشتناک . چیزایی که اصلا تو سیاتل نمیبینن . از همه بدتر خشکسالی کالیفرنیاست بجز مناطق پولدار نشین مثل هالیوود و بورلی هیلز و .. که به زور ابیاری سبزه بقیه جاها مثل کویر بود پر درخت نخل خشکیده!یعنی من واقعا شوکه شدم چی داره کالیفرنیا که این همه کشته مرده داره !دقیقا ایرانه, بدونه حجاب و .. بقدر گرمه که نفس ادم درنمیاد . البته اینا از نظر من بود!!
من عاشق سیاتل و اب و هواش و مردمش هستم همه چی اینجا عالیه .
ما هم به نسبت دو سال قبل وضع کارمون بهتره و همه چیز خوبه . الانم خدا بخواد دنبال اینیم خونه بخریم ?اینو گفتم که بدونین اینجا با کار خیلی معمولی مثل ما بازم امکانشو دارین زندگی خوبی داشته باشین .
اگه سوالی بود در خدمتم ☺
پاسخ
(2015-05-19 ساعت 03:00)قصه گو نوشته:  برنامه ي بيمه ي ما اينجوري پيش نرفت!! وقتي توي سايت help plan finder رفتيم و مشخصات داديم ، فقط دخترم زير پوشش بيمه ي رايگان قرار گرفت . و من و همسرم ماهانه بسته به نوع بيمه اي كه انتخاب كرده ايم ، پول ميديم. حتي زنگ زديم و گفتيم بيكاريم، ولي قبول نكردند. و گفتند بايد پنج سال اينجا زندگي كرده باشيد تا رايگان بشه.

قصه گو جون این اوبا کر خیلی پیچیده است و چون 2 سال راه افتاده خود کارمنداش هم نمیدونن . من خودمم پولی نمیدادم چون درامدم کم بود و خیلی های دیگه که میشناسم ولی یکی از نزدیکان هم مثل شما با اینکه بیکار بودن بهشون میگفت ماهیانه 700 دلار باید بدین و تا 5 سال نشه نمیشه و ... خلاصه گلنهال از مدیر های قبلی مهاجر سرا کلی وقت گذاشت تا گیر کار و دراوزد و براشون مجانی درست کرد . بعضی ها شانسشون این مشکل پیش میاد که باید پیگیر بود تا درست بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، maria2000 ، قصه گو ، tabim4 ، sce ، taherifar ، mrlzdh ، r.bazargan ، Iaccept ، copol
(2015-05-19 ساعت 03:12)شهلا 1346 نوشته:  این درسته که میگن مینیمم سیاتل قراره بشه 15 دلار؟
اخه پورتلند چسبیده به ونکور هست و اگر ایالت واشینگتون دستمزدش بره بالا ما هم کار تو ونکور میگیریم با سی دقیقه رانندگی میایم اورگان یا کلا خونه را میبریم ونکور .

شهلا خانووم سیاتل خیلی وقته شده 15 دلار. . خیلی جاها تو داون تاون 15 میدن ولی فروشگاهها و جای بزرگ نمیتونن یه مرتبه اینکار و بکنن و قراره کم کم طی 2 سال اینده برسه به 15 نه یه مرتبه.
پاسخ
(2015-05-19 ساعت 03:12)شهلا 1346 نوشته:  این درسته که میگن مینیمم سیاتل قراره بشه 15 دلار؟

دستمزد ۱۵ دلار برای خود سیاتل هست و از آوریل امسال شروع شده و شرکتهای بزرگ مکلفند ظرف مدت ۳ سال و شرکتهای کوچک ۵ ساله دستمزد رو بالا ببرند تا به این مبلغ برسه.
این جدول زمانبندی برای افزایش مینیم دستمزد در شهر سیاتل و ایالت واشنگتن هست:
[عکس: HkE92YN.jpg]
روی عکس کلیک کنید تا منبع اطلاعات رو ببینید. (ظاهرا ایرادی در مهاجرسرا هست که همه عکسها رو نشون نمیده. در هر صورت اگر عکس رو هم نمیبینید با کلیک روی جای خالی عکس لینک منبع باز میشه.)

یکی از مزایای زندگی در واشنگتن نسبت به اورگون اینه که اینجا مالیات بر درآمد ایالتی وجود نداره که مبلغ قابل توجهی میشه آخر سال. ایالت اورگون در عوض مالیات فروش نداره که در مقایسه با مالیات درآمد چیز قابل ملاحظه‌ای نیست. ضمن اینکه مالیات مواد غذایی (grocery) در اکثر ایالتهای آمریکا صفره.
پاسخ
چه جمعی امشب اومده مهاجرسرا ، انگار ۸۰ صفحه تاپیک سیاتل همه امشب جمع شدن اینجا

امیر خان و مهتاب عزیز و البته بانوی قصه گو که بیشتر در دست رس بودن

خلاصه هرکی از واسه سیاتل سوالی داره بپرسه که بهترین موقعیته

و اما سوال خودم تا دیر نشده

چطور میتونم بعد از گرفتن سوشیال یه کار پیدا کنم فقط نباید بیکار بشم چون پولم خیلی کمه ، از هر رشته ای یه چیزی و از هیچ نوع کاری ترسی ندارم که بخواد بهم بر بخوره ، از رستوران گرفته تا کار ساختمونی و البته رشته خودم که الکترونیکه و دانشم و تجربم هم بد نیست تو این ضمینه

فقط واسم این مهمه که یه کار پیدا کنم تا از جیب نخورم .

مرسی از همه دوستان سیاتلی
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
با برگشتن امير مهاجر عزيز، الان فقط عمو سعيد را كم داريم. ممنون كه دوباره اطلاعات خوب و موثقتون را در اختيارمون ميگذارين.
کیس نامبر:***1 2014AS، تاریخ ارسال مدارک : ۱۶ می ،تاریخ مصاحبه: نوامبر، مکان مصاحبه: ابوظبی، وضعیت: كليرنس، آپديتها: ٢٧ و ٢٩ مي و ٢ جون، كلير: ٤ جون (بعد از ٢٠٢ روز انتظار)Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: reza.aa ، امیر مهاجر ، قصه گو ، tabim4 ، nora-nora ، sce ، Iaccept
ضمن اینکه مالیات مواد غذایی (grocery) در همه جای آمریکا صفره.
[/quote]
امير جان ما در ويرجينيا ٢/٥ درصد ماليات مواد غذايي ميدهيم.
کیس نامبر:***1 2014AS، تاریخ ارسال مدارک : ۱۶ می ،تاریخ مصاحبه: نوامبر، مکان مصاحبه: ابوظبی، وضعیت: كليرنس، آپديتها: ٢٧ و ٢٩ مي و ٢ جون، كلير: ٤ جون (بعد از ٢٠٢ روز انتظار)Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، قصه گو ، tabim4 ، sce ، Iaccept

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان